NOUYELLES LOCALES. VERSCHÏLLIGE TIJDINGEN. Fête équesire. Déja depuis plusieurs années M. Ie colonel-comman dant et MM. les officiers de l'Ecole d'Equitation de notre ville offrent, a la suite des examens de sortie des élèves, une fète équestre a laquelle est conviée l'élite de la population. Ce jour li, la ville d'Ypres présente une animation inaccoutumée; de toutes parts surgissent des groupes nombreux auxquels se joignent une foule d'étrangers, venus des villes avoisinantes; tout ce monde s'empresse d'aller applaudir aux prouesses de jeunes et vaillants cavaliers. A plusieurs reprises, nous avons signalé les progrès de l'Ecole de Cavalerie. L'an dernier, dans ce même journal, nous exprimions a eet égard notre admiration. Mardi, 25 Juillet, la fète a été brillante entre toutes. De l'avis de cliacun, les élèves officiers et sous-officiers se sont réellement surpassés. Exercices de gymnastique et d'escrime, travaux d'école et d'ensemble, sauts des liaies et d'obstacles, courses de bagues et de javelots, jeu émouvant et difficile de la rose, chevaux dressés et montés par des cavaliers aussi intrépides que corrects... d'autres, présentés en liberté, etc., etc., tel était le programme attrayant de la fête, et il a été merveilleu- sement dirigé et exécuté. L'entrée des deux canons de campagne, le démontage, le montage des pièces ont excité au plus haüt point l'intérêt des spectateurs. Une vive satisfaction se peignait sur les physionomies du général-inspecteur Fischer, de M. le ministre de Roumanie et des membres de la commission. Ces mes sieurs ont, a maintes reprises, donné le signal des applaudissements Nous aimons k le répéterSous la direction sage et intelligente de M. le colonel Blomberger, l'éminent et sympathique commandant, activement secondé par des instructeurs aussi distingués que zélés, l'Ecole d'Equita tion est parvenue k un degré de perfection des plus re- marquables. Garde civique d'Ypres. Le chef de la Garde porte k la connaissance de la Garde civique d'Ypres, que le concours national de tir k la cible s'ouvrira a Bruxelles le Dimanche 20 Aoüt 1882, pour finir le Lundi 28 du même mois. Le concours par corps aura lieu le Dimanche 20 Aoüt, k deux heures de relevée. Les membres de la Garde civique qui désirent parti- ciper au concours national de tir a la cible pour la pré sente année peuvent se procurer des cartes d'admission chez l'adjudant sous-officier, le matin de 11 heures a midi. Des règlements du tir national sont déposés: 1° Chez le lieutenant adjudant-major. 2° Chez l'adjudant sous-officier. 3° A l'estaminet la Tête de Bronze. 4° Au pavilion du tir k la cible. Le chef de la Garde, A. Chev. Hynderick. Wij vernemen dat ons tooneelminnend genootschap de Vlaamsche Sier, gezamentlijk met de koorzang maatschappij La Lyre ouvrière, ter gelegenheid van Thuindag een schoon kosteloos feest zullen geven in de tooneelzaal, den Maandag 7 Augustus aanstaande, en welk zal bestaan uit La Noce du Koorzang door de Lyre ouvrière. De Belgische Vrijschutter, Blijspel met zang in één bedrijf door Van Peene. Barque, Koorzang door de Lyre ouvrière. Rue des Fierres, N° 60, Blijspel met zang in één bedrijf door E. Stroobant. Opening der zaal ten 2 1/2 ure. Begin ten 3 ure stipt. Tandmeester es. Madame Enault, de tand mees teres, die te Gent goed gekend is, werkt op dit oogen- blik te Montreal, in Canada. Zij bezit nog altijd haar rijtuig en haar gekostumeerde muziekanten. Een dag blad van Montreal zegt, dat zij op tien dagen in die stad vier duizend tanden getrokken heeft. Duivenverzendingen. Van 18 Juni tot 1 Juli zijn te Charleroi 1585 manden met duiven gepasseerd, en langs Erquelinne en Quévy 333. Dat is dus een to taal van 1918 manden, bevattende meer dan 76 duizend duiven, die in de verschillende statiën van Frankrijk losgelaten zijn. Ziehier eene statistiek van de duiven- verzendingen welke uitsluitend in de provincie Luik hebben plaats gehad sedert de maand Maart van dit jaar: Maart 31,250 duiven; April 362,250; Mei 382,500; Juni 269,500; van den 1 tot den 20 Juli 96,000; te samen 1,141,500 duiven. Dat is een millioen, honderd een-en- veertig duizend vijf honderd duiven, welke duizend acht-en-zestig waggons voor hun vervoer hebben noo- dig gehad. Poets wederom poets. Eenige dagen geleden, zond een bakker zijnen knecht met twee brooden van eenen kilo ieder, bij een zijner kalanten, een kruidenier, en gaf hem bevel twee kilos broodsuiker mede te bren gen. De kruidenier neemt de twee kilos brood legt ze in de weegschaal en legt langs den anderenjjkant, in plaats van de gewichten, het suiker, tot dat de schaal gelijk staat. De knecht neemt het suiker en brengt het bij zijnen baas. Deze, die de winkeliers niet betrouwt omdat hij weet dat zij dikwijls het gewicht niet geven, beziet den zak met suiker, die hem zeer klein voorkomt. Twee kilos! zegt hij, laat ons dat eens nawegen. Hij legt het suiker in de weegschaal en wordt gewaar dat hij 150 grammen te kort heeft. Boos zich alzoo bestolen te zien, neemt hij 't suiker en in een oogenblik is hij bij den kruidenier, en speelt op zijnen poot omdat hij hem zooveel te kort heeft gegeven. De kruidenier laat hem zeggen, gaat het brood halen dat tot gewicht heeft gediend en geeft uitlegging hoe hij het suiker gewogen heeft. Zend mij het brood dat ik te kort heb en ik zal u het suiker geven. De bakker werd kalm, nam stillekens zijn suiker op en ging de deur uit zonder nog een woord te zeggen. Gras en onkruid. Dikwijls heeft men op bin nenhoven, waar weinig geloopen wordt, veel last van gras en onkruid, dat tusschen de voegen van de steenen, waar de grond geplaveid wordt, welig opschiet. Het verwijderen daarvan wordt gewoonlijk verricht door eene oude vrouw of een ouden man, die het gras met een stomp mes wegkrabt. Dit middel helpt sléchts tijde lijk, en daar de tijd weêr aanbreekt dat het gras zich op die plaatsen vertoont, willen wij onzen lezers een middel aan de hand doen, dat afdoende bevonden is. Men begint daartoe op de gewone manier eerst het gras en het onkruid uit de voegen te verwijderen en giet dan steenkolenteer tusschen de steenen. Daardoor worden de wortels verbrand of althans gedood, en men zal on dervinden dat men er verder geen last meer van heeft. De groote dagbladen. Over die groote orga nen zij het ons veroorloofd hier eenige cijfers op te geven, welke wij uit eene zeer vertrouwbare bron ge put hebben EEtoile Beige trekt per dag 43,000 exempl. La Belgique 21,000 Lm Gazette 17,000 La Chronique 5,500 Le Journal de Bruxelles 4,500 Le Courrier de Bruxelles 3,000 LLndépendance 2,800 ld Echo de Bruxelles 1,350 en E Echo du Parlement 750 Over VEurope, le National en Les Nouvelles du Jour hebben wij geene inlichtingen kunnen bekomen, maar het schijnt dat hunne toestand niet al te schitte rend is. LEtoile Beige heeft twee trekkingen, waarvan die des avonds (die voor opschrift draagt édition du matin de voornaamste is: 38,000 exemplaren. LLndépen dance heeft 3 trekkingen, elke van 700 ex. De groote trekking van de groote Echo du Parlement bestaat in 660 exemplaren 's avonds en in 90 exemplaren 's morgends. Arabische zonderlingheden. Als een Ara bier een huis binnentreedt, trekt hij zijne schoenen uit, maar ontbloot zijn hoofd niet. Hij stijgt rechts te paard, terwijl zijne Vrouw de koeien aan de linkerzijde melkt. Als hij een brief schrijft, zet hij bijna alle com plimenten buiten op. De punt van de speld is bij hem het boveneinde, en de knop het ondereinde. Zijn hoofd moet altijd warm gehouden worden, zelfs in den zomer, terwijl hij, ook in den winter, met bloote voeten loopt. Elke koopwaar die vloeibaar is, weegt hij, maar graan, gerst en dergelijke artikelen worden bij den liter ver kocht Hij leest en schrijft rechts naar links. Hij ge bruikt bijna niets voor zijn ontbijt, bijna even weinig voor zijn middageten, maar nadat het dagwerk vol bracht is, zet hij zich aan een warm maal, zwemmen de in olie, of wat nog beter is, in gesmolten boter. Zijne zoons eten met hem mede, maar de vrouwelijke leden van zijn gezin moeten wachten totdat het heerschap gedaan heeft. Hij rijdt op eenen ezel, als hij op reis gaat en zijne vrouw loopt achter hem. Hij lacht om het denkbeeld dat hij met zijne vrouw op straat zou loopen, of ooit voor eene vrouw van zijne plaats zou opstaan. Het gebruik van stoelen en tafels, en van andere dan houten tafelmessen, vorken en lepels kent hij niet. Ledekanten, bureaus en haarden vallen in dezelfde categorie. Als hij een handwerksman is, doet hij zijn werk zittende en houdt soms met zijne voeten het werk vast, waarmede zijne handen bezig zijn. Hij drinkt koud water uit eene spons, maar baadt er zich nooit in, of zijne woning moet aan de zeekust zijn. Zelden ziet men hem dronken; zelden ontbreekt het hem aan hartelijk heid voor zijn gezin,- hij is niet nieuwsgierig, heeft geen zucht tot navoiging, geen verlangen om zijnen geest te beschaven of zich met de geriefelijkheden des levens te omringen. De hooge ronde hoed (kachelpijp, dien wij gewoon zijn te dragen, dient op de arabische scholen tot eene straf voor ondeugende kinderen; zulk een hoed te moeten opzetten is voor de schooljeugd 'de grootste schande. Huwelijksgift. Een advocaat gaf zijne dochter aan een zijner collega's ten huwelijk en als huwelijks gift stond hij hem een paar zeer gecomplikeerde proces sen af. Na verloop van een jaar vroeg hij zijn schoon zoon hoe het met de processen ging. Voortreffelijk, papa, ik heb het meest ingewikkelde proces schitterend ten einde gebracht en gewennen. Ongelukkige! riep de schoonvader, van dit proces had ik levenslang kunnen eten. Court St-Etienne. Natuurlijk mineraal arseni- caal water, Bron van de Hospice (zie de aankondiging 4e bladz.) Allerlei. De woorden zout en goud zijn in het rijmen buren; Goud is een duurzaam ding, zout doet veel dingen duren; Een visch is zelden zoet in t' midden van het zout; Een mensch blijft zelden goed in t' midden van het goud. Welke kleur heeft de duivel? Hier te lande, zoowel als in Engeland en Amerika, zegt men: zoo zwart als de duivel; de Franschen zeggen zoo blauw de Spanjaarden zeggen zoo groen de Italianen zeggen: zoo grijs, en de Ghineezen zeggen.- zoo wit. De wereld is een boek waarvan velen de letters niet verstaan De getrouwheid is de rechtschapenheid des harten. Men moet altoos nuchter spreken tegen dezen die hongerig zijn. Een vierjarige knaap vroeg aan zijn grooten broeder geef mij een dubbeltje om een aap tekoopen?Wij hebben immers al een aap in huisgaf de broeder hem ten antwoord. Waar is hij dan? Wel, gij zijt het zelf, zei de ander lachend. Geef me dan een dubbeltje om wat noten voor den aap te koopen. De jongen had het dubbeltje verdiend en hij kreeg het ook. Juffrouw tot den slachtersknecht: Zeg aan uwen baas dat zijn vleesch erg taai is.» Knecht. Ja ja juffrouw, maar de baas wordt ook al een dag ouder.» Een heer komt in een restaurant en zou geern iets kouds eten. Garqon, hebt gij niets dat koud is Ja, Mijnheer, mijne voeten vallen bijna af van de koude. Men is dikwijls verbaasd over het groot getal brieven, die in ons land niet te recht komen, uit hoofde van ge- brekkelijke adressen, enz. In Mexiko worden de brie ven, die niet zijn kunnen te recht komen, aan het postkantoor in eene glazen kas gehangen en aldus onder het oog van het publiek gebracht. Een onzer vrienden, die in Mexiko is geweest, heeft ons verhaalddat hij aldus in het bezit kwam van eenen brief, aan hem geschreven, die in de glazen kas hing. Ware dit geen goed middel om in ons land ingevoerd te worden? État-cml du 21 au 28 Juillet 1882. MAISSAWCES Sexe masculin 3. id. féminin 6. MARIA4ÏES Pierre Yerack, journalier et Julie Deleu, servante. DÉCÈS Rosalie Duyck, sans profession, 71 ans, veuve do Anne Vanneste, rue au Beurre. Louis Droissart, machiniste, 72 ans, célibataire rue longue de Thourout. EAFAMTS AXJ DESSOUS DE AXS Sexe masculin 0. id. féminin 0. -S*.

De Kunstbode (1880-1883) | 1882 | | pagina 2