I VILLE MÉ DEC INE PRATIQUE YERSCHILLIGE TIJDINGEN. GUIDE DE LA SANTÉ. erop zat en eindelijk liet beest lastvrij liet gaan, maar toch telkens door voorbijgangers beknibbeld werd. Een ding dat bij alle gazettenuitgevers werkelijk gebrek lijdt, welk gebrek door hen zeer wel herkend en zelfs aangeduid wordt, maar dat door de lezers niet wordt in acht genomen, is.... de gebrekkige betaling van 't leesgeld. Een vermakelijk stieltje, gazetten uitgeven. Niets dan wat kleine beknibbelingen, terwijl men hem tot zelfs de noodzakelijkste opmerkingen wel zou willen ontzeggen. Tooneelnieuws. Ziehier de namen der vlaamsche tooneelmaatschap pijen die deelnemen aan den tooneelwedf trijd uitge schreven door de maatschappij Hoop in de Toekomst, te Oostende. Zondag 29 october 1882. Deinze. De maatschap pij Vooruit: Martha de Krankzinnige, drama in 3 bedrijven. Tamboer Janssens, blijspel met zang in 2 bedrijven. Zondag 12 november. Antwerpen. De maat schappij De Vrije KunstDe Kruiwagen van vader Marten, drama in 3 bedrijven. Het lied, e van Moe der blijspel met zang in 1 bedrijf. Zondag 17 November. Brussel (Schaarbeek). De maatschappij De jonge TooneelliefhebbersFrido- lien drama in 5 bedrijven. De Visschers van Blan- kenberghe, blijspel met zang in 1 bedrijf. Zondag 26 november. Gent. Declamatie-klas van het koninklijk ConservatoriumDe Stiefmoe der, drama in 3 bedrijven. Siska van Roosemaal, blijspel in 2 bedrijven. Zondag 10 December. Brussel. De maatschap pij De Morgenstar-. Lucie Didier, drama in 3 be drijven. Hij is niet jaloersch, neen, 't is 't katje, blijspel in 1 bedrijf. Zondag 17 december. Antwerpen. De maat schappij De Jonge Fonteinisten: Mathilda of een Vrouwenhart, drama in 4 bedrijven. De man die de broek draagt, blijspel in 1 bedrijf. Zondag 24 december. Elsene. De maatschappij De Brabantsche LeeuwKermisklok Doodsklok, drama in 4 bedrijven. Proficiat blijspel met zang in 2 bedrijven. Zondag 7 Januari 1883. Lier. De maatschappij De groeiende BoomArmoede en Weelde, drama in 4 bedrijven. Pompier en Rifleman, blijspel met zang in 1 bedrijf. Zondag 14 Januari. Antwerpen. De maatschap pij Hoop en Liefde-. De Grafsteen, drama in 3 bedrijven. De Duivel op 't dorp, blijspel met zang in 1 bedrijf. Zondag 28 Januari. Gent. De maatschappij De Fonteinisten-. Op Gods Genade, drama in 4 bedrij ven. De schat van eene vrouw, blijspel in 1 bedrijf. Zondag 18 Februari. Hasselt. De maatschappij De Ware Vrienden-. Elisa, drama in 4 bedrijven. Mans hand boven, blijspel in 1 bedrijf. Zondag 25 Februari. Lier. De maatschappij De Tony's Vrienden-. De Vrouw van Egmont, drama in 3 bedrijven. De Belgische Vrijschutter, blijspel met zang in 1 bedrijf. Bevolking der aarde. Volgens het 7e deel van De bevolking der aarde is het met de dichtheid van de bevolking der aarde gesteld als volgt: de aarde telt, op eene oppervlakte van 136.038.872 vierk. kilometers, 1.433.887.500 bewoners, zoodat op elke vierkante kilo meter 10.5 menseden komen. Van alle deelen der aarde is het dichtst bevolkt Europa, met 34 bewoners op 1 v. k.; dan volgt Azië met 18, Afrika met 7, Amerika met 2.6 en Australië en Polynesië met 0.5. Van de staten in Europa, staat boven aan België met 180 inwoners op de v. k.; dan volgen Nederland met 123, Groot-Britagne met 112, de Azoren met 106, Balie met 99, San Marino met 91, Duitschland met 84, Luxemburg met 81, Frankrijk met 71, Zwitserland met 69, Oostenrijk met 61, Denemarken met 51, 1 ortugal met 46, Rumenië met 41, Servie met 35, Spanje met 33 BulVarië en Griekenland met 31, Montenegro en Turkiie met 26. Bosnië en Herzegowina met 22, Rus land met 16, Zweden met 10, Noorwegen met 6 en Finland met 5 bewoners op_ de vierk. kilom. Buiten heeft bij voorbeeld Japan 95 bewoners op de v. t.. Voor Indië 67, China (zonder de bylanden) 87; de V. S. van Noord-Amerika 5,4 en Chili, de dich,st bevolkte Itaat van Zuid-Amerika, slechts 4.5. Afgezien van de Poollanden, zijn het dunst bevolkt Canada, met 0,o, ae Sahara met 0.4 en Siberië met 0.3 inwoners op de v. k. jvtsp vsrsölrGrn dat, krachtens eene wet, welne eerlano' aan de Kamers zal voorgesteld worden, de leergangen der fiskale en notariale wetten zullen ge voegd worden bij het program der examen van doktor in de rechten, zoodat al de advokaten terzelfder tijd kandidaat-notaris zullen zijn. Er zijn nogtans al kan didaat-notarissen genoeg die op de klavers loopen. Nieuwe bakoven. ln de militaire broodbak kerij te Brussel worden proeven genomen met eene nieuwe soort van bakoven Twee reeksen buizen uit geslagen ijzer, zeer dicht gesloten en in zekere maat met heet water gevuld; de brooden tusschen beide reeksen ingeschoven; de buizen langs eene der zijden met vuur aangeheet. Daarin bestaat de nieuwe werkwijze om brood te bakken. In Duitschland, schijnt het, is zij reeds veel in zwang. Geluk. Een burgemeester uit het omliggende van Brussel had onlangs een weldadigheidsfeest ingericht, en na in de eerste noodwendigheden voorzien te hebben, hield hij nog 200 fr. over. Ten einde ze niet onvrucht baar te laten, kocht hij er twee loten van Brussel mede. Welnu, als men la Gazette, die het feit verhaalt mag gelooven, is een der loten in de laatste trekking uitge komen met 40,000 fr. De burgemeester die zijnen aan koop eerst geheim gehouden had, haastte zich zijne inwoners met het geluk bekend te maken, en hij wordt thans door de armen als een weidoener gezegend. Een zond erling feit heeft zich ter Beurs van Brussel voorgedaan. Een wisselagent koopt van een zijner ambtgenooten, voor rekening van een zijner klanten, een getal loten van Brussel. De loten werden aan den klant geleverd, die naziet of de nummers niet in de trekkingen zijn uitgekomen. Hij bemerkt dat een der nummers uitgekomen is met 50,000 fr. De klant die het lot in zijn bezit heeft, bericht den wisselagent van het feit en schrijft hem dat hij het geprimeerd lot te zijner beschikking houdt. Aan wien komt de premië toe? De rechtbank zal over de zaak te beslissen hebben. Volgens de gebruiken der Beurs moeten de geleverde titels regelmatig zijn om verhandeld te worden. Wij zullen doen opmerken dat indien al de personen die actiën bezitten zich de moeite gaven de trekkingen na te zien, feiten als het bovenstaande zich niet zouden voordoen. Een gedeelte van het Vrijbosch, ter groote van 172 hectaren, 38 aren, 75'centiaren gelegen te Clercken en Langemark, werd donderdag in onze stad openbaar verkocht ten prijze van 450,000 frs, wat met de onkosten een half miljoen te betalen zal zijn. Deze 400 gemeten sparrebosschen zijn nu den eigendom eener koolmijn geworden. Schadevergoedingen. De rekening der scha devergoedingen betaald of nog te betalen aan de eigenaars der gronden, beschadigd door de troepen tijdens de laatste manoeuvers in de Condroz, beloopt ongeveer 20,000 fr. De dag welke het meest aan het gouvernement gekost heeft, is die van den beslissenden slag te Ciney ten gevolge der schade aan den oogst veroorzaakt door de talrijke nieuwsgierigen. De studiën voor de aanstaande herfstmanoeuvers zijn begonnen. Zij zullen bestuurd worden door den luitenant-generaal Van der Smissen, kommandant van de 2e konscriptie. Regenschermen. Wint uwe reis naar Rijsel of naar Brussel, met in eene dezer twee steden eenen re genscherm te koopen, te doen vermaken ofte doen overtrekken, in het groote Huis van Regenschermen. Occasie regenschermen, zuivere zijde, 3-75. Zijde van Lijon, 5-90; zeer sterk, 6-50; driedubbel gekruist, 7-50. Romeinsche taffetas, 9 en 10 fr. Groote keus van zeer schoone artikelen van fr. 12-50 tot 25 fr. Draagt uwe regenschermen te verm iken of te overtrekken zoodra gij aankomt, herneemt ze, wel gemaakt en zorgvuldig hersteld, vóór uw vertrek. Rijsel, 52 bis, rue Esquer- moise. Brussel, 108, Boulevard du Nord. (Het huis staat niet op eenen hoek.) Court St-Etienne. Natuurlijk mineraal arseni- caal water, Bron van de Hospice (zie de aankondiging 4e bladz.) État-civil du 27 Octobre au 3 Novembre 1882. Sexe masculin 4. id. féminin 2. I>KCÈ» Sophie Segers, dentellière, 55 ans, veuve d'Ange Mahieu, rue de Menin. Eugénie Lapeere, sans profession, 57 ans, épouse d'Hen- ri Joseph, rue de Dixmude. Maximilien Viaemynck, sans profession, 32 ans, céli- bataire, rue longue de Tliourout. Isabelle Duflou, boutiquière, 59 ans, épouse de Charles Vanbeylen, rue des Récollets. Martin Dechièvre, sans profession, 85 ans, époux de Pauline Goethals, St-Nicolas-extra. Ciémence Vandecasteele, servante, 21 ans, célibataire, rue de Menin. EIVIFACVFS AU OESSOUS DE AAS Sexe masculin 0. id. féminin 0. MARKTPKIJZEN. 4 November 1882. 28 October 1882. Tarwe 15,100 27,00 35,900 27,00 Rogge 2,500 19.00 3,500 18,00 Haver 000 00,00 800 18,75 Erwten 300 25,00 200 24,50 Boontjes 200 25,00 000 00,00 Aardappels 9,000 9,00 9,000 8,75 Boter 302,00 310,00 DN VERVIERS rue Porte d'Eau, 4 a COURTRAI. Le Bourgmestre prévient les intéressés que, conformément a l'article 23 de l'arrêté royal du 7 Aoüt 1877, le commandant du district militaire d'Ypres, passera la revue des mili ciens en congé illimité en cette ville, revêtus et pourvus de tous leurs effets militaires et munis de leur livret, le Yendredi 10 NOVEM BRE 1882, a 8 heures du matin, dans la cour de la caserne de Gendarmerie, a Ypres, lieu fixé pour cette revue. Les hommes des classes de milice de 1873 et 1874 ne doivent pas assister a la revue annuelle. Les hommes sont autorisés a porter pour cette revue, sous le pantalon et sous la veste ou la tunique, un vêtement chaud non visible au dehors. Ypres, le 14 Octobre 1882. L'ARÏ ÖE SE GIJÉRIR SOI-SYIÊmE. Ie docteur HENRI DEVILLE, 2 livraisons par semaine; 1 série de 5 livrai- sons tous les 18 jours. La livraison: 10 centimes. La série: 50 centimes. On sabonne au Bureau de ce Journal. GRANEN, ENZ. Verkochtte kwantiteit middenprijs per 100 kil. Verkochtte j kwantiteit I middenprijs per 100 kil Telntures. Nettoyage Franpais. Impression des soieries et des étoffes. Dégraissage des vêtemsnts confeetionnéspaur hommes et dames. La maison a uil procédé spécial pour la teinture des véte- ments confectionnés, ((u'elle teint tout entiers et réapprête a neuf, sans dóteindre ui rétrécir. Teinture et dégraissage des ameublements, chales. draperies, tapis de table et desaion, rideaux, ornenicnts d eglise, etc. La Maison O. Seïiïjpperges, établie depuis plus de quarante années. est, la plus importante du pays. Le brillant et la solidité de ses couleurs, le ftni de son travail joint a la beauté de ses appréts, ainsi que le bon marché lui assurent partoutle premier rang. Mon représentant viendra tous les Sarnedis cliez Mme PIETERS-DEWEERDT, rue de Dixmude, 18, k Ypres, oü les Dames, qui veulent remettre des objets pour teindre ou dégraisser, peuvent s'adresser. Les objets pressants sont reruis dans la huitaine. Puur la visite spéciale de mon représentant, s'adresser J.-P. ARENS, rue Porte d'Eau, a Courtrai. Tous les objets envoyés pour teindre ou dégraisser, la Maison, soit par mnssager ou de toute autre manière, seront remis par mon représentant dans la quinzaine. Le Bourgmestre susdit, 1L,. VAAfHEUTE. ET S»OI»EE/lL.IItE. PAR

De Kunstbode (1880-1883) | 1882 | | pagina 3