AVONDFEEST TABLEAUX DE POR CELAINES ANCIENNES FAIENCES BE DELFT AGENTEN. Vente puhlique anciens et modernes EXPOSITION LE SiMEDi 20 Cüüüm. is gelukkigerwijze menschenlevens daarbij verloren, buitengewoon gering geweest. Peltzer. De Journal des Tribunaux deelt eenige inlichtingen mede over de voorziening der ge broeders Peltzer. Hot dossier zal maar in het begin van Februari aan het verbrekingshof aangeboden worden. Het zal gedurende veertien dagen ter beschikking zijn van den raadsheer-verslaggever en gedurende eene maand ter beschikking van het openbaar ministerie. Zoo zal men het einde van Maart bereiken. Dan zal het in de greffie ter beschikking van de verdediging liggen. Het zal dus maar einde Maart zijn dat de dag van het verhoor zal bepaald worden, hetwelk waar schijnlijk maar in den loop van April zal plaats hebben. Hetzelfde blad spreekt de beweringen tegen, dat de verdediging zestig duizend frank zou ontvangen hebben voor het pleiten van het proces. Een groet koopman van Antwerpen, zou eene som van twintig duizend frank aan de verdediging aange boden en reeds 1500 frank voorop gezonden hebben, welke de advokaten echter geweigerd hebben. Mev. Courtmans. Het feest, dat ter eere onzer uitmuntende romanschrijfster, Mev. Courtmans inge richt wordt, blijft bepaald op den 2n Sinksendag. Het album, dat haar door de afdeeling van het Willemsfonds Schaarbeek-St Josse-ten-Noode zal aangeboden worden, belooft een echt kunstwerk te wezen. De beste schilders, waaronder wij Jan en Frans Verbas, Van den Bussche, Jozef Gerard, Lucien Gerard, enz., enz., bemerken, zijn ijverig aan 't werk met de versiering der bladeren. De grootste schrijvers en dichters hebben hunne medewer king beloofd. Uit alle gewesten van België en Holland komen dagelijks aanvragen van albumbladeren toe. Het bestuur van het Willems-Fonds Schaarbeeck, verzoekt ons te willen melden dat de aanvraag zoo groot is, dat eene tweede verzending der bladen slechts tegen einde Januari zal kunnen gedaan worden. De koorddansers van vroeger en later tijd. Bij gelegenheid dat Arsens Blondin, de man, die op het oogenblik in Amsterdam is en de bewoners van de hoofdstad weldra met zijne kunstverrichtingen in ken nis zal stellen, zijne toeren te Parijs vertoonde en op eene koord over de Seine liep, heeft een Franschman eenige bijzonderheden omtrent de geschiedenis der koorddansers in het algemeen verzameld, waaraan de volgende ontleend zijn: Zooals alles, heeft ook het koorddansen zijne geschie denis. Koorddansers of in het algemeen equilibristen waren er reeds in de vroegste tijden, en een oude griek- sche medalie bestaat nog, waarop een equilibrist wordt voorgesteld, die de spits van een toren tracht te bereiken door zich, langs eene schuins gespannen koord loopen- de, naar boven te begeven. De Grieken, die, zooals bekend is, groote liefhebbers waren van al wat op lichaamsoefeningen betrekking had, waren vooral op deze soort van vertooningen verzot en verdeelden de kunstenmakers al naar de soort van hun bijzonder vak in acrobaten, necrobaten, aribaten en stenobaten. Evenals de Grieken, hadden ook de Romeinen hunne koorddansers, en dat dit geslacht in de middeleeuwen niet uitgestorven was, blijkt wel uit het feit dat vele kerkvaders zich herhaaldelik tegen deze gevaarlike kunstverrichtingen verzetten en dat een, met name Jan Chrysostomus, over dansen spreekt die worden uitge voerd op scheef gespannen koorden, welke op eene ongehoorde hoogte zijn aangebracht. Onder Karei VI had een koorddanser uit Genua eene koord laten spannen van de torenspitsen van Notre- Dame naar het dak van een huis, dat daarvan op een vrij aanzienliken afstand verwijderd was. Hij liep er- des avonds over, terwijl hij in elke hand een aangesto ken fakkel hield. Een en ander heette ter eere van de jeugdige koningin te geschieden. Merkwaardig mag het genoemd worden, dat de stad Venetie er hare stads-koorddansers op nahield. Jaarlijks op St. Marcus volvoerden deze lieden hunne kunstverrichtingen op de eene of andere aanzienlijke hoogte, en dat deze vertooning geheel een officieel karakter droeg, blijkt wel daaruit, dat zij onverander- lik door den Doge en de leden van den Senaat werd bijgewoond. Het gaan over de Seine, door middel van een daar over gespannen koord, werd het eerst verricht, of althans beproefd, in het jaar 1649. Het touw werd gespannen tusschen de Tour de Nesles en de Tour du Grand Prévost, dus in de buurt waar zich tegenwoor dig de Munt bevindt, Hét was gelukkig-, zegt de berichtgever, dat hij zijne koord boven het water had gespannen, want onder weg viel hij er af. Nu viel hij maar in het water, anders had hij dood geweest. Menigeen zal zich herinneren Japaansche en Chinees- sche acrobaten te hebben zien werken, die gebruik maken van groote waaiers, naar het schijnt om meer bevallige standen aan te nemen, maar in werkelijkheid met geen ander doel dan om een middel te hebben tegen de zwaartekracht, die hun voortdurend uit het evenwicht trachtte brengen. Op het laatst der zeven tiende eeuw deed een Turk nog al van zich hooren. Deze, een koorddanser, liep van een zeer groote hoogte langs een hellend touw naar beneden. Op zekeren dag, dat hij op de kermis te Troyes werkzaam was, had een Engelschman, zijn mededinger, de laagheid ongemerkt een gedeelte van de koord met vet in te smeren. De Turk die van niets wisten achteruit op zijne koord liep, gleed natuurlijk op het vette gedeelte uit, viel en werd verpletterd opgenomen. Wanneer wij ten Slotte nog spreken van de equili bristen van deze eeuw, dan noemen wij inde eerste plaats madame Saqui met haar vleeschkleurig jakje. Zij heeft het buitengewoon lang volgehouden. Reeds ten tijde van Napoleon was zij werkzaam hij gaf gaf haar den titel van eerste acrobaat van geheel Frankrijk, en eerst in 1861 gaf zij in het Hippodrome te Parijs hare afscheidsvoorstelling. Haar genre was het militaire, en zij volvoerde hare kunsten op eenen draad, ter hoogte van een twintig meters gespannen, onder het afsteken van bengaalsch vuur, van vuur pijlen, zoogenaamde gouden regens en dergelike. Verder moeten wij nog melding maken van een in dit vak zeer bedreven meisje, bekend onder den naam van la Malaga die ter eere van de geallieerde vorsten in 1814 te Versailles toeren verrichtte op eenen kabel, die op eene hoogte van ongeveer vijftig tot zestig meters was gespannen. Eindelijk nog de koning der koorddansers of equil- libristen: Blondin. Iedereen kent hem bij naam; iedereen heeft wel eens van hem gehoord, iedereen weet, dat hij zijne stoute waagstukken in Amerika over den Waterval van den Niagara uitvoerde. Zijne toeren hadden buitengewoon bijval; hij was in zijn tijd, in den volsten zin van het woord, de held van den dag, en men beweert, dat dikwils meer dan honderdduizend toe schouwers, uit alle deelen der Vereenigde Staten toegesneld bij den beroemden waterval samenkwamen om hem daar werkzaam te zien. Biberon Robert. Sedert eenigen tijd, heeft men in Frankrijk groote voortschreden gemaakt om de sterfte van kinderen te doen verminderen. In België zijn de moeders te min bezorgd wegens de eerste zorgen aan het kind te besteden en dit is de hoofdoorzaak van de groote sterfte der Belgische zuige lingen. De Zuigflescli met kurkenstop, is zeer gevaarlijk en kan doodend worden, aangezien de melk in de poriën van de kurk dringende, erin bederft en een insect voort brengt in die gaatjes, gelijkend aan schurft door de beroemde fransche chimist M. Pasteur, Vibrion ge naamd. Dit insect, onzichtbaar voor het naakte oog, verspreidt zich in den mond van het kind voornamelijk aan het tandvleesch, veroorzaakt hen eene schrikke lijke jenking, die dikwijls stuipen veroorzaakt, die men ten onrechte aan het doorbreken der tanden toeschrijft. Ten einde het kind alle deze kwellingen te besparen, moet de moeder zich alleen van de Zuigflescli Biberon Robert bedienen, zonder kurk, genaamd Biberon Ro bert flexible of buigzame, met hoornen stop, bevrijd van slechte reuk en Insecten. Court St-Etienne. Natuurlijk mineraal,arseni- caal water, Bron van de Hospice (zie de aankondigi ng 4e bladz.) MARKTPRIJZEN. 13 Januari 1883. 20 Januari 1883. Tarwe 19,100 26,50 18,300 26,00 Rogge 3,100 18,25 4,700 18,37 Haver 800 19,00 700 18,50 Erwten 000 00,00 100 24,00 Boontjes 000 00,00 900 24,00 Aardappels 5,000 9,50 4,000 9,50 Boter 310,00 320,00 État-civildu 12 au 19 Janvier 1883. waissajuces Sexe masculin 1. id. féminin 7. mAmaoïe® Alphonse Malfaison, forgeron et Marie Mesure, tailleuse. ÖÉCÈS Charles De Grou, repasseur, 34 ans, époux de Mathilde Bartier, rue de Menin. Pélagie Giller, négociante, 63 ans, épouse de Louis Castryck, rue de Dixmude. Rosalie Degeyne, sans profession, 65 ans, veuve de Jean Bouckaert, rue d'Elverdinghe. Servais Lauwers, ouvrier agricole, 42 ans, époux de Marie Descamps, rue des Aveugles, Hector Logie, cabaretier, 40 ans, époux d'Emérence Dewachter, rue Basse. Jacques Vanacker, tailleur, 75 ans, veuf d'Amélie Lari- don, rue des Boudeurs. Victorin Bulckaert, facteur en grains, 72 ans, époux de Sophie Rommens, rue des Recollets. Jacques Cilor, journalier, 52 ans, époux de Marie Denys, rue de Menin. Sexe masculin 3. id. féminin 6. GEMEENTE BECELARE. Lokaal der Muziekmaatschappij, (Gemeentehuis). gegeven ten voordeele van OEM ARiE op Zondag 28 Januari 1883. De personen die van de Maatschappij geen deel maken, zullen 50 centiemen ingangsprijs betalen. Opening des bureels ten 5 ure, om 6 ure juist op het tooneel. Voor de uit te voeren stukken, men zie het programma. VILLE D'YPRES. en l'estaminet La Tête de Bronze situé rue de Dille, au dit Ypres, (Entrée particulière rue Porte d'or. IE BLANCHE 21 JANVIER 1883. et jours suivants, chaquefois a 10 It. du matin D'UNE BELLE COLLECTION de ia Chine, du Japon et de Saxe Assiettes, Plats Théières, Tasses, Garnitu res de 3 et 5 pièces, Vases, Potiches, Sous- Tasses, Plats émaillés, vieux Cuivre, un ma- gnifique Coffre-fort trés ancien et entièrement travaillé; etc... Collection de Tableaux Au comptant avec augmentation de 10 par le ministère de l'huissier ALlptionso Hof, rue des Recollets, 41, a Ypres. Men vraagt voor den verkoop bij maandelijk- sche betalingen der oostenrijksche 'loten van het Rooden Kruis, met bijzondere premie van 200,000 franken, bekwame Agenten, aan de voordeeligste voorwaarden. Franco te schrijven aan de Office de Publicité, Brussel, onder de letters E. 17 Z. GRANEN, ENZ. Verkochtte kwantiteit middenprijs per 100 kil. Verkochtte kwantiteit middenprijs perlOO kil EIVfAMTS A.U DESSOUS Ö3ï V ASI8 DE ET DE Paysage 11. Ecole Italienne La Priére 12. Hooghe MèreetEnfants 13. S. C. Hiver 14. Frank, s. cuir, LaMadeleine 15. Kost Paysage 16. Le Lavidère 17. Bouchons Fleurs 18. Richard Paysage 19. Lookhort 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. Donnat Boulanger W. H. H. W. M. Banchons Cardon Dehem Inconnu Bennoot Marine Fleurs Paysage La Dentellière Ste Madeleine Paysage

De Kunstbode (1880-1883) | 1883 | | pagina 3