ALLERHANDE NIEUWS Burgestand van de Maand September GEBOORTEN Danbeel Richard, z. v. Jeroom en Rachel Poissonnier, Woesten- steenweg. DeneireHendrik, z.v. Omer enEmmaLefever, Watoustr. Sohier Albert, z. v. Alfons en Lydie Bruneel, Woesten. Dejaegher Albert z. v. Josez en Valerie Follet, Yper. Verbiese Gustaaf, z. v. Adolf en Julienne Laheye, Pottestr. Declerck André, z. v. Gaston en Maria Gordenier, Grooten Onzen Heer hoek Parret Gerarda, d. v. Kamiel en Amanda Vandaele, Brielen Haelewijn Irma, d. v. René en Flavie Vermeersch, Woestenstwg. Persoone Anna, d. v. Jeroom en Gelina Artois, Boeschepestwg. Grik Marcel z. v. Hendrik en Rachel Top, Oostvleteren. Derijcke Maria, d. v. Leon en Irma Quaghebeur, Abeelestwg. Kratzborn Josef, z. Mathieu en Juliana Artois, Werfstr. Daneels Albert z. v. Medard en Helena Hoorelbeke; Woesten. J Dekervel Lodewijk z. v. Karei en Leonie Deschodt, Abeelestwg. Noppe Valere, d. v. Emeric Gornelis en Irma Dequidt, Leenestr. Temperville Bertha, d. v. Marcel en EmmaDumelie, Provenkeizel. Huyghe Juliana, d. v. Karei en Elodie Pieters, Westvleterenstwg. HUWELIJKEN John Nunn,Engelsch Soldaat en Louise Gamerlijnek,.werkster te Poperinghe. Paul Gastiaux, gendarme en Augusta Questroy, naaister te Poperinghe. Leon Maerten, soldaat en Maria Loncke, naaister te Poperinghe. Gaspar Reniere, landb. en Alida Verlinde, beide wonende binnen deze stad. AchielVancaeyzeele, landb.,wed. van MariaGryson en Maria Devos, wed. van Achiel Devos overleden te Brielen, beide wonende binnen deze stad. STERFGEVALLEN Derammelaere Maurice, 14 j. Roeselaere. Ryspeert Julia, 79 j. wed. van Désiré Vanden Boogaerde, Gasthuistr. Dedulle Rachel 21 j., ongeh., Yper. Proot Rosalie, 87 j., wed. van Joannes^Connyn, Dickebusch. Garpentier Julia, 9 m., Woesten. Nevejans Adrienne, 2 m, bij het Zwijnland. Verhaeghe Alice,3m., Boeschepestwg. Verbiese Gustaaf, 18 d., Pottestraat. Six Arthur 26 j. ongeh., werkm., Lan- gemarek. Goghe Pieter, 67 j., wed. van Lucie Behaeghel, Boesinghe. Desnouck Maria, 38 j. herberg., echtg. Emiel Dejon- ckheere, West-Roosebeke. Vandewijnckel Godelieve, 11 m., Vla- mertinghe. Victoor Ivonne, 14 m.,Wervicq. Verdonck Martha, 12 j. Reninghe steenweg. Temperville Bertha,2 d., Provenkeizel. Sedert half Oogst werd onze stad niet meer beschoten. In de veile hoort men nu en dan nog eenige obussen fluiten en zoo zijn het vertrouwen en het leven in de stad wat weergekeerd. Hier en daar worden weer eenige huizen en winkels opengedaan men ziet dat de vastliggende ballons ofte captif wat verder verwijderd zijn en het, geschut aan 't front is lang niet meer zoo duidelijk. Met vreugde ziet men dat reeds eenige Belgen in verlof, mogen komen om te werken bij de landbouwers en eenige uren bij Vader en Moeder over te brengen. In de eerste dagen van September hebben onze medeburgers eenige bange nachten beleefd. Veel bezoek van Duitsche vliegers die fallen kante bommen over de streek lieten vallen eene bom bij 't Kasteeltje Schaballie, ook bachten 't huis Joseph Baert, ver ders hij de woonst van Kamiel Boone, en eene op de ijzergieterij Lambrechtveel andere nog rondgezaaid te lande. De moffen zullen toch beweren dat ze overal de krijgsinrichtingen geraakt hebben met goeden uitslag Nu is het wat stiller geworden. God betere 't voort Muylaert Elie, soldaat van Poperinghe die eens naar huis overgesteken was werd op den Provenweg door eenen auto overre den. Hij werd nog al erg aan het hoofd gekwetst. Thans is hij aan de beterhand en zal welhaast het hospitaal mogen verlaten. Vrijdag, 21 Sept. viel eene bom van 'n vlieger op den koer van M. Amic Deroo waar eenige werklieden aan 't werk vraren, gelukkig dat ze niet ontplofte. De zelfden dag gebeurde een jammerlijk ongeluk. Een obus viel op straat en doodde drie menschen in het huis vóór den oorlog bewoond door Theofiel Greus. 't Waren Gamiel Vandooren van Zonnebeke en twee gebuurs, man en vrouw, ook vluchtelingen. Zondag, 23 Sept., werd Henri Allerweireldt, Belgisch soldaat, die per velo door de Yperstraat reed, door eenen auto gevat en omver gereden. Hij was zeer erg gekneusd en overleed denzelfden avond in 't Gouthof. Hij is geboren te Poperinghe, ging er ter school, doch eenige jaren vóór den oorlog ging hij naar Proven wonen. In de brouwerij Pijck viel Maandag 24 Sept. van de trappen een werkman, vluchteling, die leed aan de vallende ziekte. Hij bezweek kort daarna. Maandag 24 Sept. kregen wij ongenood bezoek in de weide van 't Gasthuis, bachten de Lelie, bij Leon Sansen, bij Maur Priem, achter de brouwerij Gebr. Rommens, in den hof Dr. Vanderheyde, in 't veld bij René Vandenberghe. Een jammerlijk ongeluk gebeurde Vrouw Emiel Dejonckheere, vluchteling van West-Roosebeke, werd in haar huis gedood twee harer vijf kleine kinderen werden gekwetst. Zij woonde niet ver van de herberg <i In de Lelie. Met de maan van einde September hebben onze medeburgers beroerde nachten beleefd. Telken male kreeg onze stad het bezoek van Duitsche vogels. Uren lang dwaalden ze boven en lieten gedurig bommen vallen, 't Was vreestelijk oni zien en hooren. Geen één straat bleef gespaard. Onmogelijk de huizen op te sommen die geschonden zijn. Vele werden erg beschadigd. In de Priester straat, het huis van Z. E. H. Deken Vervaecke, werd ten grooten deele vernield alsook twee, drie andere huizen al den overkant der straat. In de woonst van Madame Wwe Boucquey werd Jüflr. Emma Vadenberghe van Poperinghe gekwetst. Binnen een klein huisje in de Meessenstraat gebeurde echter een vreeselijk óngelük Vrouw Wwe Gharles Mariseau en het kindje harer dochter, gehuwd met een Belgischen soldaat, werden door eene bom doodgeslegeiï 't waren vluchtelingen van Becelaere. Gelukkig zijn verder, bij ons wete, geen ongelukken van burgers te betreuren. v; Vrijdag, 5 Okt., werd in onze stad Maur. Dochy begravep. Hij overleed ten gevolge zijner kwetsuren door eene bom van Vliegers. H v' Rachel Maur., geboren te Poperinghe, en die gendarm was vóór den oorlog, zat sedert 't begin van den strijd in Duitschland gevangen. Hij is er in gelukt te ontsnappen en is in Frankrijk toegekomen, Onlangs is hij 'in verlof geweest bij zijne vrouw te Watou. 6 Elie Degrijse, 23* linie, 9* Gl#, geboren te Poperinghe én woonachtig sedert eenige jaren teSteeger (Estaires).Fraük. werd gekwetst op 17 Sept. van eene bom eener vliegmachien. Hij Stierf den 18* na in volle bewustzijn de H. Sacr. ontvangen te hébben, 1 in het krijgshospitaal te Hoogstade. Hij ligt begraven te Steeh- kerke. 0 4

De Poperingsche Keikop (1917-1919) | 1917 | | pagina 3