Uit 'n en brief Burgerstand van den 15 tot 30 November HIT DE ÖfpMYMfiBUS ....Dank om de keikoppen, die ge mij opstuurde!ze zijn mij alien om ter best gekomen, en 'k zit er in te peuzelen, als de kin- ders, die in de gazet het Faits divers» verslinden. Hier is noch moord noch brand beschreven, maar ik zie de namen met daden*en gevoelens, die ik in Poperinghe leerde kennen en reeds ontmoette aan het front. 'k Ben slechts enkele dagen terug uit verlof te Lourdes en 't is alsof mijn gedachten ginder achtergebleven zijn. 'k Heb mij er uitermate goed verzet, We hebben de bijzonderheden der streek gaan bezichtigen de verscheidene grotten, de Pont-d'Espagne en 't Meer hier hebben we een vijandelijk torpedoboot op de vlucht gedreven. Wij hebben er oprecht aangename uren beleefd.'s Mor gens hadden wij de H. Mis en algemeene communie 's avonds paternoster aan de grot en daarna processie, 't Is ongelooflijk hoe dapper onze vlaamsche mannen er naartoe trekken. Dagelilks komen er van 80 tot 35 toe. J. A. We denken goed te doen aan onze lezers te herinneren de vol gende voorschriften aangaande het postvrij verzenden en do manier waarop de nieuwsbladen hoeven verzonden te worden. a) Naar de burgers mogen postvrij verzonden te worden alleen de brieven en kaartendus geen pakjes noch gelijk welk drukwerk. b) De postvrij verzonden brieven en kaarten moeten boven in den rechter hoek de melding L. D. of S. M. dragen; ook moeten altijd de naam en adres van den verzender aangeduid worden. c) Dagbladentijdschriftendrukwerken of stalen van gelijk welken aard mogen niet van 't front naar achteruit gestuurd worden. Het verzenden dezer zaken van achter het front naar de verbon dene landen wordt toegelaten op voorwaarde dat de zending rechts reeks door den uitgever geschiedt. Dagbladen moeten onder band en door het beheer van het dagblad zelf verzonden worden. Naar de onzijdige landen is hun verzenden niet toegelaten. Deze ter bestemming van burgers moeten gefran keerd wórden. (Omzendbrief O. J. van de C. S. B. G. van 30 Maart, 30 Juni en 1 Septembre 1917). MONTEYNE Raoul, 1" luitenant bij het voetvolk ontving op 14 November laatst het kruis van Ridder der kroonorde en het Oorlogskruis. Den 30 October was hij reeds aan het Brigade dagorde gebracht geweest. OOGHE Gaston (zie nr 10) getuigschrift zijner onderscheiding a Op schildwacht in eenen voorpost, die geweldig beschoten wrerd met obussen en minnenwerfer, op het onverwachts aangevallen a door vijf duitsche soldaten, heeft moedig stand gehouden tegen a vijand, een neerschietend en de andere op de vlucht drijvend. Alles is wêer op zijn plooi. Wij hebben toch steeds getracht de lezers in alles te voldoen. Spijts de steigende onkosten hebben we den Keikop laten verschijnen op vier bladzijden. Thans komt hij opnieuw tweemaal te maande op twree, soms op vier kanten, dit al volgens de hulp onzer lezers. Wij hebben ontvangen van Twee belgische soldaten (uit England), 10.00 Heer Maur. Yanhaste, korporaal, 5.00 Onbekend, Poperinghe, 5.00 Aan allen hartelijk dank FRONTLEGER QUAGHEBEUR F., serg.Ik ben reeds"T4 dagen op 't front na twee jaren dienst achteruit gedaan te hebben. Ik heb reeds den vuurdoop gehad binst de drie dagen «tranchées die ik gedaan heb. Alles is goed afgeloopen spijts bommen en granaten.... Nu en dan ontmoet ik schoolmakkers en andere kennissen. Het frontleven is veel wisselvalliger, daarbij men gevoelt zich thuis in Vlaanderen. BORTIER F. 'k Houd er veel aan onze Keikop geregeld te ontvangen, en 'k wil dus diensvolgens het mijne bijdragen (2 fr.) Iedereen is niet in staat zijne gift persoonlijk op te sturen, dit verstaat zich gemakkelijk, 't Is daarom volgens mij, dêAr, in die eenheden waar er tamelijk veel Poperingnaars zijn zou eene kleine omhaling ten profijte van ons ±>ladje goede uitslagen kunnen ople veren. Veel kteintjes maken een grootf en dit zou aan allen de gele genheid geven, het zijne bij te dragen, hoe gering het ooke weze. (Dank om gifte en raad). FRANKRIJK M. FL. Tusschen de menige kranten van den dag ontmoette ik plots eenige losse bladjes met opschrift De Keikop Wat eene aangename verassing wier een weinig nieuwrs onzer zoolang verla ten en bekreund Poperinghe te zien In eens stelde zich voor mijn geest mijn bloeiende jeugd mijne eerste jaren van begrijp, mijne studiejaren op het collegie, mijn achtbare oude leeraars en oversten, mijn vroeger medematen, allen en alles wrat ik in mijn jeugd ont moet had en eindelijk onze duurbare stad, die 't enden de wereld leiy maar die nog fier met hare drie prachtige kerktorens, die zich steil in den lucht verheffen, met volle hoop en kracht den doodstrijd levert en den vijand toegrijnst die haren ondergang tracht Doch eens zal hij herleven, den strijdlust der keikoppen van over eeuwren bewezen, zal ze meer dan ooit doen zegepralen en weer tot aanzien brengen. Moge a De Pop. Keikop w?aarin de eischen en het leven der Poperingnaars merkwaardig zijn afgeschetst, steeds groeien en bloeien. - - GEBOORTEN Gorvard William, z. v. Thomas en Marguerite Deman, Proven- steenweg. Huyghe Albert, z. v. René en Emma Yandevoorde, Watousteenweg. Desmedt Alexia, z. v. Polidore en Eudoxie Van- damme, gehuisvest te Ylamertinghe. Vandamme Joseph, z. v. Henri en Marie Vermeersch, gehuisvest te Dickebusch. Gillebert Louis, z. v. Abel en Blanche Gillebert, gehuisvest te Meessen. HUWELIJKEN Adolphe Bergen, sold., gehuisvest te Kessel Loo en Elisa Peire, kleermaakster gehuisvest te*Hooghlede. Leandre Goudyzer, serg. maj. bij het belgisch leger, gehuisvest te Meenen en Marie Logier, z. b. gehuisvest te Yper. OVERLIJDENS Vancayseele Albertine, 5 j., van Ylamertinghe. Bouthé Léon, 4 j., Boeschepestraat. Pyck Charles, 86 j., z. b., wed. v. Rosalie Peutevinck, bij de Statie. Hennin Henri, 73 j., winkelier, echtg. v. Julie Hoevenaeghel, gehuisvest te Dickebusch. Vanzeebrouck Thérèse, 70 jherberg., echtg. v. Gbarles Dewachter, Gasselstraat. Deneire Henri, 2 m., Watoustraat. Verbrugghe Jules, 39 j.,- werkm. echtg^v. Leonie Six, gehuisvest te Yper. Vanrobaeys Marguerite, 18 d., WTestoutresteenweg. Le Gérant J. VANNESTE. Imp. De Mesmaeker-Froment, 50, r. Ducouëdic, Paris XIV*. i I

De Poperingsche Keikop (1917-1919) | 1917 | | pagina 4