In Memoriam INX Poperinsche Vluchtelingen stemme, die roept in al die ellende want wee dezen die den hemel blijven tergen en in zoo straffe verstokt blijven Laat ons bidden opdat de maatschappij terugkeere tot God en Hem de koningplaatse geve die Hem toekomt waDt 't is van Hem en van Hem alleen dat de Vrede komen moet, lijk de Paus het zoo schoone heeft gezeid Nisi Bominus aedificaverit danuiii,in vanum laboravemnt qui aedificant eamMenschelijk gesproken hebben we flinke oversten, soldatenmateriaalgeld genoeg om de over- winning te behalen,maar 7 eenig belangrijke,'t ee?iig noodzakelijke, is dat men God aan 7 hoofd stelle en Gods bannier doe wapperen hoven onze legers dat men zijne zonden erkenne en boete doe en eer herstelling Oportet Illum regnare Hij moet terug koning zijn Koning van de maatschappij, Koning van het huisgezin, Koning in iéders harte! en dan, en dan alléén zal er vrede heerschen I Heere erbarm U als eertijds, over de scharen die in U hun be trouwen hebben gesteld en U volgen op. den bloedigen kruisweg, want zij vergaan. Rik. Wacht u wel te willen koopen wat onbetaalbaar is liefde en vriendschap. G. G. Eenige wéken geleden las men in La Croix en Notre Bel- gique j> eene openbare afkeuring van den strijd die thans met op zet gevoerd wordt door sommige fransche dagbladen, tegen Zijne Heiligheid BENEDICTUS XV. De Paus had niet geprotesteerd tegen het beschieten eener kerk te Parijs op Goeden Vrijdag en den dood van zooveel geloovigen. De mannen die van God noch zijn gebod willen weten, gaven toe aan hunne verstand en schreven de grootste dwaasheden. Verder willen wij hierover niet uitweiden, doch slechts doen opmerken wat Notre Belgique antwoordde De Paus verwittigd door Kardinaal AMETTE, beweent het feit en laat zijne afkeuring kennen aan den Keizer. La Groix valt ook niet links ea toont eens te meer dat het thans den oogenblik niet is God te tergen in zijnen plaatsvervanger op aarde, de Paus van Rome. i De toestand in Zuid-Vlaanderen en vooral, wat ons meest aanbe langd, voor Poperinghe is zeer angstig en bedenkelijk geweest. De vijand kwam rap vooruit en met het innemen van Belle meenden onze burgers dat alle hoop verloren was. Goddank kwamen onze fransche strijdmakkers nog op tijd om den vloed te stuften. De moed kwam terug bij de bevolking en alhoewel men nog lange dagen voorziet van den Zomer, toch is de vrees geweken en het ordewoord blijft De lijn doorbreken kunnen en zullen ze niet. Laat ons hopen dat het zoo zijn zal, en stellen wij eens te meer, wij Poperingnaars, al ons betrouwen op O. L. Vrouw van .Sint Jan. - Estius. Mannen, zendt ons seffens het juist adres van uwe familiön uit Poperinghe stad gevlucht. Wij maken eene lijst op en hopen dat gij ons daarin helpen, zult, het is in 't voordeel'van eenieder. Aan 7 wérk dus (19 MEI) De harten hoog, jongens Heden vieren wij het groote feest dat als eene blijde zon stralen schiet van elder licht, stevige Qpbeuring innigen troost. En wie van ons heeft in die bange oorlogsdagen dien verkwikkenden balsem niet van doen Jongens, die in den oorlog zijt en zoo dikwijls, gelijk eertijds do Apostelen, in den donkeren nacht rondtast en zoekt naar klaarte, naar steun in uw alleen zijn, naar troost voor uw gebroken hart. vraagt en smeekt den H. Geest dat Hij in u kome, en gij zult jub- belen om de verandering die gij, misschien niet oogenblikkelijk maar met den tijd in u zult voelen. De harten hoog dus, jongens I Met Sinxen komt de H. Geest in u, en spijts de oorloglast op uwe schouders blijft wegen, zult gé verlicht, gesterkt, getroost in peis en vrede leven. Jongens, de paaschtijd eindigt Zondag na Sinxen (H. Drievuldig heid), zijnde 26 Mei. Zijt gij nog ten achteren, haast u. Poperingsche burgers, vergeet uwe broeriers niet. Helpt hun, steunt hun bladje. V m+zM Rond en in den Oorlog

De Poperingsche Keikop (1917-1919) | 1918 | | pagina 2