ONZE GESNEUVELDEN In Memoriam Burgerstand van 1 tot 14 Juni Muylaert Jerome (z. v. Muylaert-Sohier), sold. bij C. T., I. D. A., Foequeuoy Camiel, sold, bij7 28-5-18. Poisonnier Marcel, Poperinghe-Abeele, 17-3-18. Vandewynckel Marcel, Vogelhoek, 17-4-18. v Vandenberghe Lucien, Veurnestraat, 2<>-4-18. - Als wij nen blik op den toestand werpen, zijn wij gewaar dat het volop de oorlog is in 't vlakke veld en dat weinig of geen staat meer kan gemaakt worden op versterkingen en loopgrachten. Alle steun en weerstand zoekt men bij de mannen, Inderdaad zagen wij niet maanden en jaren werken om de vijandelijke versterkingen te omwentelen Zien wij niet in eenige dagen alle duurgewonnen terrein terugnemen en ons tot wijken dwingen. Op versterkingen geen steun te maken. Tot wat hebben onze forten gebaat, 't Is de les van 1914. - Doch juist dit toont den moed en vooral de weerde van den strijd der. Niemand wil of zal betwisten dat de vijand de groote meerder heid bezit onder oogpunt van kanonnen en strijders en toch kan hij niet of traag vooruit. Onze bondgenooten strijden als leeuwen en de Belgen vooral blijven niet ten achter. Minder in getal weerhoudt hij toch den vijand, 't is soms"tegen drie, vier of vijf. Maar(Censuur) 'k zou de eerste zijn om vrée te teekenen maar hoe en met welke voorwaarden Herinner u wat men op duitsche soldaten vond, wat de vijand eischlte 'k Neem aan, in vele zaken overdreven, maar toch, is dit niet officieel, daar is wel iets van waar. Wat blijft er dan te doen Maar eene zaak, dunkt mij, biddenja .om vrede bidden, ge meend, rechtzinnig hoor en als oprechte kristen leven. Estius. Soldaten en Burgers, weest rein in uw zeden, staat vast in uw geloof en zijt er fier op. Laat niet met godsdienst en zeden spotten. 't Was zomer en kermis dan - De klokken luidden in vol akkoord en krachtig, ingetogen, geu rend van echte vlaamsche kristenvroomheid trok de groote processie door de versierde straten. De stad had haar versch geschilderd zomergewaad aangetrokken, te lande stond alles in vollen groei en bloei als in een lusthof her schapen. 't Was feest en blijheid in de begoede en rijke burgers huizen, feest en gulle vreugd bij een werkman, feest in huis en kerk, feest in 't hert van iedereen. i 't Is zomer maar oorlog nu - Eenzaam en verlaten ligt onze oude moederstad gevlucht en uiteengedreven zijn haar bewoners, haar huizen tot puinen ver gruisd en nog gedurig zaait 't barbaarsch oorlogsgeweld, dood en vernieling angst en kommer in de herten der vluchtelingen, wrange leed in de herten onzer soldaten. 't Zal weer eens zomer en kermis zijn Na lijden komt verblijden, na regen zonneschijn. Vlaamsche spreekwoorden falen niet die voelen we in onze jonge herten. Hebben wij veel verloren, wij hebben geleerd tevre den te zijn met min en ernstiger door 't leven te zien. Al heeft de hartlooze indringer onze huizen en goederen vernield, aan ons kristen, vlaamsch hart kan hij niet, tegen onzen taaien wil en on- vermoeiden werkijver vermag hij niet. Keikoppen buigen niet. Wie help ons de onkosten dekken van Oogstmaand 7 Uit het Staadsblad (velvolg) f 28-3-18. s Ooghe Julien, sold. bij... f te Xieuwpoort, 17-5-18. VERDWENEN Kan er ons iemand deesaangaande verdere inlichtigen bezorgen GEBOORTEN Deleu Albert, z. v. Désiré en Eugenie Maes. Pety André, z. v. Achilles en Maria Dochv. s OVERLIJDENS Vandermeersch Emma, 57 j. echtg. v. Charles Donche, van Hollebeke. Donche Anna, 18 j. d. v. Charles en Emma Vander meersch, van Hollebeke. Vienn Henri, 61 j. echtg. v. Louise Louier, van Yper.Vansteene Remi, 26 j. z. v. Auguste en •Maria Vandromme. Lacour Leopold, 19 j. z. v. Emiel en Emma Delboo.— Hauspie Augusta,. 32 j. echtg. v. René Crombez. Deleu Albert, 5 d. z. v. Désiré en Eugenie Maes. Bollaert Hortense, 60 j. echtg. v. Henri Degraeve, van Dickebusch. Gellens Louis, 45 j. gendarm. Huyghe Flora, 7 j. d. v. Charles en Elodie pieters. Haelewyn Petrus, 53 j. ongeil., van Yper. Debacker Justin, 70 j. echtg. v. Papegaey Justine. HUWELIJKEN A Coene René, 33 j. en Dejonckheere, 25 j. Top René, 59 j.*en Logie Emma (Wwe Lahaye), 43 j. Men vraagt naar de nummeis 2, 3, 4, 8, 9/10, 17, 18, 22 en 23. Wie zendt ze ons Rond den Oorlog .***-.<

De Poperingsche Keikop (1917-1919) | 1918 | | pagina 2