Hulp aan de Poperingsche krijgsgevangenen MILITIEVERGELDING ALLERHANDE NIEUWS IBAME YAM POPBRIKGBE 13, Boulevard Emile Demagny, 13 ONZE' VLUCHTELINGEN Nog een woordje Uitleg Hulpbureel te LISIEUX (Calvados) Burgerstand van 1 tot 14 Juli 1918 ten daar kunnen wij niet-uit lijden wij dan in den waren kriste- lijken geest van gelatenheid, die helaas heden ten dage toch zoo raar gevonden wordt. Goede Moeder Maria, zie genadig op uwe kinderen neer Wij hebben zooveel te verduren help ons dat ons lijden vruchten drage f Leer ons hoe wij moeten lijden, Gij Moeder van smarten Opdat wij, na met u geleden te hebben op aarde, wij met u zouden mogen verheerlijkt worden in den hemel Sommige Abonnés klagen dat ze het bladje niet of onregel matig ontvangen.Wij herhalen eens te meer dat de schuld niet aan ons is, en zij dus het best hunne klacht bij den post zouden indie nen en ons hun juist adres laten kennen. Nog gedurig komen vragen toe van burgers en soldaten, waarbij het komt dat hun naam niet verscheen in de inschrijvingslijst. Zöoajs in 't vorige nummer te lezen stond, ontvingen wij van heer Jer. DELBAERE, eene zekere som doch zonder namen van ge vers. Ons is het dus onmogelijk die in den Poperingsche Keikop te laten overdrukken. Onze artikels In den Oorlog Aan de Heeren der Censuur Waarom Brief uit Duitschland werden door den censuur ingehouden of verboden. Verscheidene soldaten schreven ons om inlichtingen, nopens de vergoeding voor huisvesting voorzien door eene onlangs verschenen wetsbepaling. Van officieele zijde werd tot op heden, aan gemeenteont vangers, geen inlichtingen gegeven over Vergoeding. Onlangs schreef ik daarover naar den Minister en kreeg tot opl heden geen antwoord. Volgens de dagbladen w«s die vergoeding in de gemeenten van min dan 800U zielen, voor de echtgenoote 20 fr., voor het kind 7.50 fr. te maande In de gemeenten van 8000 zielen en meer, voor de echtgenoote 30 fr., voor het kind*, 10 fr. te maande. Zi j was toegestaan vanaf 1 April 1918. A. BAERT, 1 25 Juli 1918. St.-Jan ter Biezen (Watou). Mannen, vergeet niet ons altijd uw juist en laatst adres te zenden zoo gij begeert 't bladje voort te ontvangen. Open alle werkdagen van 9 tot 12 en van 2 tot 4 ure. De klokken zijn uit de kerktorens van Poperinghe gehaalden zonder ongelukken naar Rouen vervoerd geworden. Een nieuwe schoollent zal opgeslagen worden op St.-Jan ter Biezen, wet drie klassen twee voor knechtjes en een voor meisjes. M. Em. Desquand, van Poperinghe onlangs voortgevlucht uit Proven,.is overleden in Frankrijk.- De vrouw van August Godaers gebruikt pétrole bij 't aan steken van de kachel in hare tent bij De Landing.Zij werd door de ontploffing zeer erg verbrand. Na veel lijden komt zij in het hospitaal te overlijden. Lermytte Camiel, piston-solo van 't Stadsmuziek, een onzer laatste vluchtelingen, komt te overlijden in Frankrijk. In de afwezigheid van heer vrederechter Petit wordt zijne be diening waargenomen door Notaris Cassiers, die zijne zittingen houdt in de stadsbureelen op St.-Jan ter Biezen. In Poperinghe zijn verblijfkaarten uitgedeeld. Dus de bevol king ten naatste gerekend op zielen. Dinsdag 23 Juli, had te Proven een lijkdienst plaats ter zielela- fenis van Remy Van Cayseele van Poperinghe, gesneuveld op 't slagveld. Wij vernemen Let afsterven van E. H. Julien Verhaeghe, pastoor van 't hospitaal te Cuerne, broeder van heer E. Verhaeghe- Gryson. Onze innige en kristelijke deelneming. Een frisch zoontje is geboren te Angers bij Alfons Boudry- Cordonnier. Het werd gekerstend onder de namen van André-Al- fons-Henrikus-Cornelius. Hartelijk proficiat Op 23 Juli werd in 't klooster van 't Vogeltje een nieuwe klas voor knechtjes geopend meester Six geeft de lessen. Toestand einde Juli i Alles blijft hier redelijk stil. De stad is doodsch doch wordt zelden geweldig beschoten. Soms er in meest aan 't Zwijnland of aan 't Hooghe.Volgt natuurlijk stoffelij ke schade doch zonder persoonlijke ongelukken. Veranderde, verbeterde en nieuwe adressen (1) Ampen Cyrille, Sèvres (Seine). Baert-Roussel (Wed. J.) Wisques (Pas de Galais). Beugnies Cyrille, Herzele (Nord). Bouton Justin, Villes-Ecalles par Barentin (S.-I.) Butaye-Plaete Victor, Rue de l'Observance, Marmande (Midi). Debyser-Carron (Wed.) Gave des Ecameaux, Elbceuf (S.-I.). Decadt-Van den Berglie G. Rue du Mans, 117 bis, Alengon (Ome). Demarey-Logie (Mad. Wed.) Rue de Heron, 18bis, Lisieux (Galv.). ,De Quecker Constant, Rue des Petites-Filles-de-Dieu, 18, Chartres (E.-L.). Dupont Jules en Zusters, Place de l'Eglise, Sèvres (S.-O.). Duthoit Lucien, 37, Rue Ramey, Paris. Fiers Oscar, Allée des Tilleuls, 3, Bellevue, Paris. Garcy Benoit, Cour de*la Motte, Savenières (M.-L.). Hannebouw Marie, Colonie Scolaire, La Mulo.tière, Tillières s. Avre (Eure). L Hauspie-Top Jules, Marché au Beurre, ChJteauneuf-sur-Gher (Cher) /Hullebroeck Adelin, 33, Boulevard Lannes, Paris. Huyghe Gaston, Benny-Boccage (Calvados). Lebbe Hector, (Provincieraadslid) St-Martin de Fresnay, par St. Pierre-sur-Dives (Calvados). Masschelein-Carton Val., 15, Chemin de Prêche, Dieppe. (S.-I.). Matton Remi, Rue Jean Macé, 10, Au Petit Quevilly (Uouen): Minne-Lazoore (Wed.) Fumecon, Evreux (Eure). Minne Henri, Fumecon, Evreux (Eure). Pannecoucke-Aloïs. »Benny Boccage(Calvados). Papegaey-Cossey Nestor, Montreuil-le-Chétif. Vanderghote(R.H.) Colonie Scolaire, Illiers-le-Bois p. Breval (S.-O.) Va-ndermeersch René, Rue de la Brasserie, Lisieux (Calvados). Vanderstraeten Emiel, Monteton par Allemans du Drapt (L.-et-G.). ^erhaeghe-Bouduelle, Rue de Fontenay, 70, Niort (Deux-Sèvres). Worm Charles, Rue de Chateaudun, Parthenay (Deux-Sèvres). Yperman Jozef, Rue de la Tonnelle 7, Saumur (Marne-et-Loire). GEBOORTEN Roger Chaerle, zoon van Jerome en Julia Suftys. OVERLIJDENS en HUWELIJKEN. Geen. (1) Zie Pop. Keikop Xrs 24, 25, 26 en 27. Imp. De Mesmaeker-Froment, 50, r. Ducouëdic, Paris Jul. Vanneste. Legeraalmoezenier, lid van het Komiteit De Bestuurder J. VANNESTE. 4 I i

De Poperingsche Keikop (1917-1919) | 1918 | | pagina 2