ALLERHANDE NIEUWS ONZE VLUCHTELINGEN In Frankrijk is Elie Lietaerl-Truant overleden in Theil-Nolent en begraven te Lisieux (Calvados); alsook vrouw Bollengier-Pitte- lioen, 30 j., vrouw van een verminkt belgisch soldaat en moeder van drie kleino kinderen. Zij woonde vroeger te Poperinghe bij de herberg Quinten Sedert eenen heelen tijd werd de streek weer onder vuur genomen. Watou kreeg meest zijn deelobussen, vliegersbommen, shrapnels. In den nacht van 8 tot 9 Oogst werd de beenhouwersgast Masson Maurice dood geslegen. Het dorp woordt eenzaam. Geen andere ongelukken. Goddank. Proven kreeg ook obussen die drie burgers doodde. Voor Poperinghe komen er dagelijks eenige. Op 15 Oogst werd het peerd van den beenhouwer Struye gedood. Nu is alles weer stil. Het tienjarig zoontje van Heer Coene, wachtmeester der gen darmerie, werd op O. L. Vrouw hemelvaart te Sint-Jan ter Biezén, door eene soldaten kar tegen eenen muur geplet. Het angelukkig knaapje overleefde enkel een halve uur het ongeval. Maandag 49 Oogst werd de nieuwe gemeenteschool bij de Wolfhille t> geopend. De vier klassen worden gegeven door twee zusters Bened'ctienen en Meesters Six eiL Yandenbruwaene. Rond half Oogst waren er twee Schielijke overlijdens Durand Felix, 64 j.,en Loncke Madeleine, 23 j. Heer Henri Vandeleene, werd onlangs uit zijne rijting geslin-: gerd en met gebroken been opgenomen. Het huisgezin G. Beddeleen-Verdonck van Poperinghe. nu te Watou, is verrijkt met eenen frisschen tweeling Albert en Eli sabeth. Beste gelukwenschèn Een obus viel dicht bij het gespan van Saesen Achille,. Man en Muil werden de lucht ingeslingerd. De muil werd gedood, maar 'de man kwam er gelukkig ongedeerd van af. De ouders van Lucien Yandenberghe ontvingen eene kaart waarbij deze laat weten dat hij krijgsgevangen is in Duitschland. Vrouw Louise Matten, schoonmoeder van Jerome Dequidtis overleden den 15 Oogst 11., in <i Repos St-Elisabeth De Panne. Begin Oogst werd Sylvain Van Drom me, nog al erg gekwetst aan den voet door eenen obus. Op 21 Oogst viel eenen obus te Watou op..., Aan 't Ilooge kwamen er ook eeinge en sloegen twee burgertentjes overeind. Twee dagen later, veel shrapnels over de streek. Een niet ont ploffende viel op St.-Jan-ter-Biezen. Wautou en Proven deelden nog eens van de brokken mede. Einde Oogst kreeg Sint-Jan een tiental obussen rond de plaats. Gelukkig poch scha. noch ongelukken. Rond 25 Oogst 's nachts hoorde men een vreeselijk kanon ge schut in de richting Kemmel-Belle. 't Was de bevrijding. Jules Vanbrowaene werd erg aan den borst gekwetst door eenen obus. Hij is enkele dagen laten in 't Gout-Iiof overleden. Heer Marcel Debaene kreeg een grenaatscherf dwars door zijn4 rechter arm. De wonde is niet erg. Er is nog eene nieuwe schooltent opgeslagen op het gehucht Goppernolle. De klas zal gegeven worden door een gereformeerde soldaat, onderw ijzer van Woesten. De hofstede van Aug. Merlevede is onlangs afgebrand en eenige dagen daarma werd de landbouwer omvergereden en beide beenen gebroken." Hij wordt verzorgd"in ;t Couthof. Charles Vandromme werd op 3 September door zijn gespan overreden en het rechter been gebroken. Op 5 September brandde door onvoorzigtigheid de hofstede van Hil. Gesquiere ten gronde af. Veranderde, verbeterde en nieuwe Adressen (i) Gouttenier-Lebbe JuRen, Espinette par Alais (Gard). Greu8-Deconinck Gustaaf, rue des Ghataignes, Mauzé(Deux-Sèvres). Creus-Deroo Theophile, cordonnier, Mauzé (Deux-Sèvres). Creus-Geus Louis, rue de la Boisse, Mauzé (Deux-Sèvres). Creus-Lefevre Constant, rue des Ghataignes, Mauzé (Deux-Sèvres). Decreus-Decroix Maurice, Eu Descartes, Langeais (Indre.-et-Loire) Deroo-Ollivier (wed.), Neufch&tel (S.-Inf.) D'esaegher Hector, 13, rue Gustave, St-Maur-de-Fossé (Seine). Desaever Elodie, chez M. Lemahieu. St-Aien-d'Attez par Breteuil- siir-Itou (Eure). Deswarte Ferdinand, rue Lecante. Argences (Calvados). Dewachter-Wieghsteen Jules, Mauzé-sur-Mignon (Deux-Sèvres). Dewachter Richard, Avenue Thiers, Maison Mazelique, Limoges (Haute-Vlenne). Deweerdt Aug., école Brazilier, Secrès (S.-et-O.) Dewulf Arthur, Dromont-Lamothe (Puy-de-Dómej. Dewulf-Berten (Dr Henri), Beaulieu-lez-Lqches (Indre-et-Loire). Dewulf-Donck (Dr Gh.), Beaulieu-lez-Loches (Indre-et-Loire). Desutter-Leroy Aug., 16, rue Proust, Angers (M.-et-L.) Diericx-Ramoen Aif., Vire (Calvados). Dondeyne-Greus (wed. Gh.) Monsoult (S.-et-O.) Duflou Alois, cordonnier, hosp. beige Monsoult (S.-et-O.) Dumelie Ach., Perilly par Ghinon (I.-et.L.) Dupont-Decorte Cam., 9, rue Peinturier. Gagny (S.-et-O.) Feys-Verhaeghe Emile, St-Michel-en-rHerne (Vendée). Floo Henri,.rue Descartes, Langeais (Indre-et-Loire). Ghesquiere-Desmet Gam., Taillebourg, Marmande (Lot-et-Gar.) Gbesquiere Elie, Missiriac par Malestroit (Morbihan). HamerJynck-Nollet Aug., rue Queu de Renard, Fecamp (S.-L) Hauspie-Gamerlynck R., Saumur (Maine-et-Loire). Hauspie Cornelia, villa Bethanie, Monsoult (S.-et-O,) Hauspie Emile, Mauzé (Deux-Sèvres). Huyghe Gaston, La Vanière, Beny-Boccage (Calvados). Huys-Verbaeghe (vr, Jer., Monsoult (S.-et-O.) Isehbrant Mathilde, col.scol. beige les Gampeaux par Barentin(S.-I.) Keingmaert Theof.. Vollore-Ville-lez-Goutpière (Puy-de-Döme). Laconte Francois, Monsoult (S.-et-O.) Lefever-Decrock (wed.) hosp. Si-Michel, Monsoult (S.-et-O.) Lefever-Debandt Henri, St-Martin-de-Fresnay (Calvados). Lefevpr Pieter-Jerome. Hötel de France, Cannes (Alp.-M:) Lefever-Inion (wed.), Quimpere (Finistère). Legrand Henri, Gestas (Gironde) Lermytte-Riem Charles, La Bouille (S.-I.) Liefooghe Justin, hosp. beige, Sèvres (S.-et-O.) Lobeau-Sohier Jules, Cesseville par Neubourg (Eure). Loosbergh E. H. Ferd belg. Aalm., Oulches (Indre). Maet-Debruyne A., Hot 1 de la Croix Verte, La Madeleine Ma lestroit-! Morbihan*). Mazeman de Goutliove (Baron Raoult), Hotel du Bras drOr, Trou- ville (Calvados). Merlevede-Deroo (vr. Jifiien), Monsoult (S.-et-O.) Milleville-Houwen Gam., rue Kerfranc, 3, Vannes, (Morbihan). Milleville Gyrille, Vannes (Morbihan). Papegaey-Deschodt Gh..r. de la Mairie, Montrouil-le-Ghétif(Sarthe). Papegaye Julien, villa Berthanie, Monsoult (S.-et-O.) Pareyn-Debyser, rue de Rouen. 9, Saumur (M.-et-L.) Pareyn Lucie (wed. Vanderbeke), St-Martin Gurton par Gastelja- loux (L,.-et-G. Petillon Gyr., BJlines par Verneuil (Eure)T Pety-Dewaegemaecker (wed. Am.), villa Béthanie, Monsoult (S.-et-O.) Petillioën Sylvie, hosp. beige, Monsoult (S.-et O.) Polley-Samyn Henri, 5, rue Croix-aux-Lyonnais, Orbec (Galv.) guagheheur Louise, villa Béthanie, Monsoult (S.-et-O.) Ouaghebeur-Riem (vr. Jeremie), Grand-Quevilly (S-I.) Rasalle-Gamertynck Th., au signal a Sonzay (I.-et-L.) Riem Achille, Grand-Quevilly (S-I.) Robyn-Deroo Alois, au Bourg de Monsoult (S.-et-O.) Roffiaen-Verbeke Emile, St-Martin-du-Laert (P.-de-C.) Rommens-Delfosse, Grande rue, villa la Parmpolaix, Le Touquet Paris-Plage (P.-de-C.) Rommens-Declercq, rue St-Alphonse, villa Saturne, Le Touquet,' Paris-Plage (P.-de-C.) Rousere Alfons, rue de la Tonnelle, 20, Saumur (M.-et-L.) Saesen Theoph., Montalembert par Senalonge (Deux-Sèvres). Van Merris L. (Jufvr.), rue Lecouturier, 9, Liaieux, (Calvados). Vermeersch Paul, rue de l'Observance, 9, Marmandé (L.-et-G.) (1) Zie Pop. Keikop nos. 24, 25, 26, 27, 28 en 29. De Bestuurder J. VANNESTE. Imp. De Mesmaeker-Froment, 50, r. Ducouëdic, Paris a s.

De Poperingsche Keikop (1917-1919) | 1918 | | pagina 4