Verhooging der soldij onzer Soldaten. ALLERHANDE NIEUWS PAKJES NAAR SOÜ.DATËN De bureeloverste van dön inlichtingsdienst, heer Kapttein-Kom- mandant Coucke. z°telt in het Gasthof Belle Vue PJace Royal, te Brussel. Om alle gemak en spoedige bediening is het aangeraden aan de personen die hunne bloedverwanten in het leger terug zoe ken, zoo mogelijk de plaats en datum der geboorten, alsook laatste adres in 't leger, van den soldaat te laten kennen. Te beginnen van 1 October 1918. is de soldij als volgt vastgesteld onder-officieren? 1 fr. par dag korporaals en brigadiers, 60 cen tiemen en soldaten 50 centiemen. Bovendien, deze die meer dan 6 maanden dienst hebben, erin begrepen den tijd van gevangenschap, bekomen eene bijgevoegde verooeding van onder-officieren 1.40 fr. per dag korporaals en brigadiers 80 centiemen en soldaten 60 centiemen. Dankbaarheid is een bloemke dat in weinig hoven bloeit. G. G. Burgerstands van 1 tot 30 November 1918 GEBOORTEN Debryne Anna, d. v. Emile en Margareta Feys T.orelle Albert, z. v. Josef en Maria Claeys Leupe Jules, z. v. Maurice en Joanna Vermote Vercruysse Maria, d. v. Achille en Maria Bouw Pyck Maria, d. v. Theopliile en Helena Merlevede Orbie Jeanne, d. v. Maurice en Julia Gockelaere Pauwels Maria, d. v. Jerome en Augusta Gantois; Papegaey Helena, d. v. Richard en Maria Lebbe; Roose Marguerite, d. v. Gamille en Maria Reynaert. OVERLIJDENS Persoone Anna, lj.; Louf Rosalie. 78 j. (w® Pluym) van Vlamer- tinghe Nollet Emile, 55 j., van Dickebusch Devinck Madeleine, 21 j. Lefever HorRnse, 64 j. (we Debyser)Kesteman Marie, 7rj., echtg. v. Thoris Seraphyn Heusele Henri, 68 j. Yandromme Richard, 50 j., echtg. v. Deswarte Marie. HUWELIJKEN Deausy Achille, 40 j. en Lemahieu Rachel, 40 j., beide van Pope- ringhe Lemahieu Remi, 36 j. en Carpentier Emma, 27 j., beide van Poperinghe Yandecasteele Jules, 37 j. en Irma Dejonckheere, 2^ j., beide van Staden Becuwe Benjamin, 58 j. en Maria Yitee, 50 j., beide van Poperinghe Devallejo Georges, 26 j., van Yeurne en Flavie Declerck, 26 j., van Poperinghe Huyghe Louis, 53 j. en Maria Vandemoortele, 46 j van Poperinghe. Overleden te Saumur (Fr.) Remi Gossey, 54 j., beambte van het gemeentebestuur van Poperinghe Monsoult (Fr.) Gharles Gouwet, echtg. van Melanie Dehaene, gedurende 40 jaar kerkewacht in Sint Janskerk te Poperinge Sèvres (oudemannenhuis van Poperinghe) Debruyne Alois en Deroo Frederik, van Poperinghe. V. 1 Wie denkt nog aan ons jongen*, s'nds zij de stieek verlieten. Helpt en steunt ze voort als vroeger Onze stad begint stilaan te herleven. Zeer veel burgers zijn reeds, teruggekeerd en elk werkt om zijn huis (als hel nog recht staat) wat in orde te helpen. Doch nog geen uurwerk, nog geen klokken, wat de stad nog al doodsch laat. De levensmiddelen zijn in de laat-, ste tijden nog al wat opgeslagen en soms moeilijk te verkrijgen. Zoo kent men dagen zonder brood. Vele werklieden die voor het, leger wrochten zijn afgedankt en met de levensduurte zat natuurlijk, het leven dezen winter wat lastig vallen. De straten, 's avonds zonder licht, zijn soms zeer vuil, want heel dikwijls trekken nog troepen voorbij van alle nalionnaliteiten.-Een tijd zal het aanslepen vooraleer orde komt in riolen, straten, afbraak en vuilhopen. Kortom nog werk genoeg. (Toestand met half De cember). - Bij R. Derycke werd een peerd gestolen. Zaterdag 30 November had een lijkdienst plaats voor Heer Alt". Dumelie, zoon van Jules Dumelie-Annoot, gesneuveld in de laatste oorlogsdagen. Reniere Ernest, krijgsgevangen in DuitschJand kwam op 30 November te huis. De archieven van Poperinghe naar den Havre overgebracht,1 zijn in stad terug. E. H. Nuytten, gewezen 1 eeraar van ons bisschoplijk kollegie en laatst pastoor te Schoore (verpield dorp bij Nieuwpoort) is pas toor benoemd te Bavichove. Onze gevangenen uit Dnitschland komen meer en meer toe zoo nog H. Garron. Uit Holland zagen wij reeds in stad Lt Gossey, Poutier, enz. Willy Hauspie is terug uit England. Allen krijgen 10 a 30 dagen verlof en gaan dan weer naar een G. I., uitgenomen de oudste klas sen die te buis mogen blijven. Heer Notaris Lava, gemeenteraadslid is overleden te Sfc Valéry en Gaux (Fr.) De prijs Buisson (3500 fr.\ van de fransche akademie werd dit jaar aan het werk der belgische vluchtelingen te Parijs gegeven. Heer Florent Gamerlynck, gemeentesekrertaris te Reninghelst is in het huwelijk getreden met Juffr. Gelina Gamerlynck van Re ninghelst. E. H. Gyriel Peene. zoon van M. Peene, schepen van Bix- schoote, is gesneuveld als brankardier in het belgisch leger. Hij was een der uitstekenste oud-leerlingen Van ons kollegie. 1° Inpakking Harde doozen in dubbel karton gebruiken (liefst golvend karton) voorzien van een deksel dat geheel en gansch sluit, ofwel harde kistjes, ofwel den inhoud van het pak verscheidene malen in hard papier rollen. Het is aan te raden het pak in een sterk lijnwaad of katoen te winden en dit zorgvuldig toe te naaien. 2° Adres Het adres moet op leesbare wijze geschreven zijn de naam van den afzender en zijn adres moeten op het pak staan. 2* Inhoud Geene vergangbare levensmiddelen, geene flesschen,* geene geleipotten, enz. afsturen chocolade, en lekkernijen in blek- kedoozen steken. - (Uittreksel uit het M. B. van 20 Februari 1918.) Sinds de belgische offensief zijn veel soldaten van adres veran derd. Waar blijft hun j'uist adres Alleen nog de adressen A en Z zullen het bladje ontvangen. Voor de G. I., enz. in Frankrijk is het de laatste keer, tenzij men persoonlijk het aanvraagt. Het zou voor het belang der soldaten hoogst wenschelijk zijn dat zij aan deze die hun pakken sturen de volgende raadgevingen hen- baar maken - i IL.I ttulliiJlinDu Jml li nflinlK.iiUii.h. tj> iR.illinflk^lliiil iqliGltlingsQienst voor Soldaten 4 - - 4

De Poperingsche Keikop (1917-1919) | 1919 | | pagina 3