De uitslag der Loting 1905 IOODE PILLEN L. El PI IS» APO' hANDBOUWKRONIEK. NIEUWS. Beticht aan de Iiandhotnaets. VAR BRUWAERE - SARSER, BERAT-FREMAULT in de Gouden Sehoen. Bijzonderheid KO Creus-IVioncarey, Roe de Roode Pillen merken ROODE PlIiIiER It. DUPUIS DAMEN zal te bekomen zijn ter drukkerij van dit Blad 9 korts na de loting. De hoppemarkt in Januari igo5. Men had gedacht dat na de Kerst- en Nieuwjaardagen de vraag in den hophandel zou hernomen hebben, en dat de zoogezegde hoppe- nood zich vertoonen moest. Doch 't is anders omgekomen. De zwakke vraag van wege de brou werij en den groothandel heeft eene kalmte te weeggcbrachtdaarenboven de uitvoerhandel naar Engeland, waarop men voorzeker rekende, slabbakte ook. Volgens de marktberichten, die in eenige tijd- bladen verschenen, zoii deze kalme gang der hoppemarkt aan de behendige handelwijze der Engelsche brouwers te wijten zijn. Met de maand October was het te voorzien dat er in Engeland een groot te kort zou zijn. Trouwens de brouwerij verbruikt daar jaarlijks omtrent 029,000 cente naars (balen van 100 pond)de opbrengst van den oogst was er, volgens den Landbouwalmanak, op 282,000 centenaars geschat, en het overschot overjaarsche hop beliep omtrent 100,000 centen. er zou dus een tekort van 250,000 centenaars zijn. Welnu de Engelsehen hebben langzamer hand aankoopen gedaan nu in België, dan in Duitschland of Amerika, zoodanig dat (volgens een enkel tijdschrift) er omtrent 200,000 cente naars zouden ingevoerd zijn. Ware dit bericht echt, de Engelsche brouwers zouden het hoofd boven water hebben. Doch hieraan valt er nog wat te twijfelen. Wel is waar zijn de prijzen se dert drie weken 15—20 fr. gedaald. Zullen zij wederom opklimmen Dat is een raadsel in een zoo grilligen handel gelijk deze der hoppe is Nemen wij nu de behoefte der Belgische brou wers .- deze hebben nog maar traag en ook zeer weinig aangekocht. Zal, na den grooten uitvoer van onze hop naar de Londensche markt, het overschot van onze inlandsche waar voldoende zijn om de Belgische brouwerij te gerieven Het komtons toch zonderling voor dat er te Nu- renberg, sedert eenige dagen, meer vraag en ver koop is. Den 30 Januari werden er 250 balen verkocht, waarvan er 30 (geringe Hallertau) voor deexportatie bestemd waren. De goede waar ging Hallertau (met lood) 170-172 markde andere 150-100 mark. Den 31 Januari ging de markt rus tig, alhoewel er veel zaken verhandeld wierden Zoo ging het ook maandag laatst te Londen, waar de gang van de markt ongetwijfeld vaster wierd. Twee belangwekkende berichten staan ook te lezen in het voornaam Engelsch dagblad Soutli Eastern Gazette (31 Januari.) Vooreerst doet Thomas Ironmonger, beheerder van den bond der Hopboeren, een oproep tot al de hopplanters die nog beschikbare waar hebben hij verzoekt hen te willen, zonder uitstel, de be schikbare hoeveelheid aanduiden en deelnemen in een verbond om do markt te regelen. Die beheer der is overtuigd, zoo zegt hij, dat do samenwerking vaneen groot getal hopplanters nu zonder twijfel de marktprijzen nog zal doen klimmen. Verder deelt ditzelfde dagblad een belangrijk uittreksel mede uit het groot orgaan der Engel sche brouwers Brewers Journal. Daaraan ontleenen wij het volgende: Indien we de wis selvalligheid van de hoeveelheid hop op de wereld in acht nemen, is 'tgeinakkelijk aan te nemen dat de hopmarkt onder eene slapte of crisis gedrukt sHetgene onvermiddelijk was, is te langen laatste voorgevallende overschotten van voor gaande jaren in de hoofdplaatsen der hopstreken en in de zeehavens zijn afgestoken. Daarenboven toonen de officieele opgaven dat de Engelsche hop oogst van verleden jaar ontoereikende is. Daarom hebben veel brouwers in October laatst begonnen traagzaam buitenlandsche waar aan te koopen deze hop verving geheel wel onze middelmatige waar, en dat aan billijke prijzen, C pond 10 schil lingen tot7 pond 10 sch. (162 fr. 50 tot 187 fr. 50). Ten gevolge van deze handelsoperatien stegen de prijzen hier tot 9 pond (225 fr.) en zelfs tot 12 pond (250 fr.). Op 't einde van October, wilden de koo- pers derhalve hunne aankoopen vergemakkelijken, en ze veranderden van doenwijze: eensklaps ont stond er eene plompe daling, en de behoorlijke Engelsche waar vieleensklaps tot9pond. Opnieuw na eene tijdelijke vereeniging der planters om be ter prijzen te bekomen, werd de Kentsche hop opgejaagd tot 9 pond 10 sch. (237 fr. 50). Tijdens de Kerstdagen vertoonde de markt een droevig uitzicht; sinds zijn de prijzen vast gebleven. Van een anderen kant heeft de wedloop achter buiten landsche waar opgehouden: nu bieden de Engel sche soorten ons de beste waar aan voor ons geld." POPERINGHE. In den nacht van Maandag 30 tot Dinsdag 31 Januari hebben onbekende, ruiten ingeslegen langs de Abeelekalsiede in de herbergen »'t Wit Peerd» bewoond door Charles Top, en 't Nieuw Kruis», bewoond door Edmond Debaene. AAN DE HOPBOEREN. Dank aan de onvermoeide werking onzer katholieke volksvertegenwoordigers, heeft het nieuwe hanndelsverdrag tusschen Belgie en Duit schland gesloten, de hop buiten het verdrag gesteld; dus zal zij hoogstwaarschijnlijk naar beide landen mogen ingevoerd worden zonder inkomrechten. Dat zullen onze hopboeren met genoegen vernemen. LICHTERVELDE. Een automobiel kwam zaterdag namiddag in volle gang gereden toen een vischkoopman met kar e' peerd uit de tegenovergestelde richting kwam. Een botsing haci plaats en het peerd bleef op den slag dood. De stoker werd aan de handen gekwetst, gelukkiglijk kwamen de anderen er van af met den schrik. WAEREGHEM. Zondag ontstond er eene bloedige vechtpartij tusschen Aug. Ver}eye en G. Verhenne aan Den Ast». Verleye bekwam eene diepe steek in den buikzijn toestand was zoo erg dat men hem on- middelijkde IIM. Sakrameuten toediende, hij ver keert in doodsgevaar. De dader is aangehouden. Eene nieuwe statie te KORTRIJK. M. Saintenoy, bouwmeester te Brussel is belast de plannen te maken van eene nieuwe statie te Ivortrijk op de zelfde plaats der tegenwoordige statie, het gebouw zal in vlaamschen styl zijn, de werken zullen niet lang uitgezet zijn. De hangaard der koopwaren zal tijdelijk voor statie dienen. Een houten hangaard zal gemaakt zijn voor de kleine koopwaren, intusschentijd zullen de wer ken gedaan zijn aan de nieuwe koopwarenstatie Consciences traat. Revolverdrama te MOESKROEN. Maandag avond rond 5 1)2 logste de genaamde Albert Moulin van Reckeni vijf of zes revolver schoten op de 16 jarige Prudence Verscheure, voddenraapster die erg aan het hoofd en de borst getroffen werd. Vervolgens sprong de dader in een waterput maar kon door de geburen gered zijn in den val had hij zich erg gekwetst. Een onder zoek is geopend. Broedermoord te KOMEN. Zondag nacht werd gc heel de gemeente in op roer gebracht door een broedermoord. Sedert twee jaar was Louis Grimmonprez uit het ouder lijk huis gejagen voor zijn slecht gedrag, Over eenige dagen hadden zijne ouders eeneherberg ge huurd Au Progrès en Zondag kwam Louis in hunne herberg. Ilij ging met zijne moeder in de keuken en beloofde haar zich te willen beteren. De moeder schonk hem vergiffenis en liet hem toe 's anderdaags bij hun terug te keeren. Ten 11 ure verzocht de herbergierster de aanwezigen de her berg te verlaten. Louis verliet het huis met eenige andere mannen en een zijner broeders, Cyrille 27 jaar, hoeveknecht bij Aug. Ilazebrouck. Eenige oogenblikken daarna, een anderen broeder, Edou- ard, opende de deur om alles te sluiten. Opeens viel een man roerloos voor zijne voeten. Het was zijn broeder Cyrille, doodelijk gekwetst door twee diepe messteken. Op het hulpgeroep kwamen twee der verbruikers terug en brachten de gekwetste in de herberg. Men verwittigde onmiddelijk Dr. Wyseurende onderpastoor E. II. Blanquart die hem de absolutie gaf. Het verdriet van de moeder was onbeschrijflijk. Louis Grimmonprez, de dader werd nog denzelfden nacht aangehouden in zijn logement Au Lion Beige». Men vond in zijn be zit het open en bebloed mes waarmede hij de broe dermoord gepleegd had. Op de vragen dat men hem stelde antwoordde hijik betreur mijne daad niet, mijn broeder was niets meer weerd. De da der is Maandag naar het gevang van Uper geleid geweest. PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN. Mgr. de Bisschop van Brugge heeft benoemd tot geestelijke schoolopziener van het katholiek onderwijs in de dekenij Oostende, de E. H. Krelly, principaal van 't College aldaar: in de dekenij Ghistel, de E. II. Seynhaeve, bestuurder van het prioraat derH. Godelieve Ie Ghistel.Tot pastor te Zillebeke' de E. II. Bossuyt, pastor te Stalhille bij Brugge.—Tot pastor te Slalbille, deE. II. Roo- ryck, onderpastor te St. Amand te Rousselare. Tot pastor te Gheluvelt, de E H. Hassebrouck, pastor te Hollebeke.—Pastor te Hollebeke, de E. II. Vandenberghe, onderpastor te Thourout. Onderpastor in St. Amand, Rousselare, E H. Del- porte, onderpastor te flalewyn,Onderpastor te Thourout, de E. H. Bouckaert oppasser in St. Avdysius college te Brugge. 1.eeraar in St. Aloy- sius college te Brugge, de E. II. MuyFle, priester in het seminarie te Brugge. Wij zijn gelukkig te melden dat het bericht van overlijden van den E. H.Feys, pastor te Dickebusch ongegrond is, en dat zijn toestand veel beter is. Sterfgevallen. De Z. E. A. Decock, pastor te Rollegem-Kapelle is aldaar overleden in den ouderdom van 61 jaar. Hij was er sedert 36 jaar, eerst als onderpastor, dan als pastor en was door de parochianen zeer geacht.Woensdag is de E. II. D'Artois, pastor der Barakken te Meenen schielijk overleden te Kort rijk. Hij moest getuige zijn op het tribunaal, na zijne getuigenis afgeleid te hebben verliet hij de zaal en bij het uitkomen zonk hij neer. De ge- neesheeren konden slechts de dood bestatigen. Ik heb de eer u te laten weten clat ik voorzien ben van Zaailijnzaad voort komende li it Pas-de- Calais en Nor mandie. Deze Zaden zijn gewassen in landen bij zonderlijk gebruikt om Zaaizaden voort te brengen. Terzelfdertijd laat ik u weten dat ik ook voorzien ben van Tonnelijnzaad, Beetraap- en Klaverzaad, ook voort komende van andere landen. Hopende, Mijnheer, door mijne goede waren en mijne voordeelige prijzen met uwe orders vereerd te zijn, bied ik u mijne beste groetenisscn aan. J. DEHONDT, Café de la Paix,Groote Markt. POPERINGHE. NOTA.Vier maanden tijd van betaling voor de solvabele personen, 2 ten honderd korting voor komptante betaling. WISSELKANTOOR. Noordstraat, 10, POPERINGHE. Aankoop en verkoop van alle Belgische en vreemde weerden. Uitbetaling van interestskoepons. Kostelooze inteekening aan alle uitgaven van actiën en obligatiën. 9 Veurnestraat, 56, (dicht bij de Gendarmerie,) POPERINGHE, VAN F'JNE BOTTI EN EN VOOR MANNEN, VROUWEN KINDERS Amerikaansche en Engelsche fatsoenen worden in alle lederen met de hand gemaakt. Lichtheid en sterkte gewaarborgd. Groote keus van Werkschoen, Slaffers, Moliè- ren, enz. Alsook van Feuters, Caoutchoucs, Galochen, Lizieren, Espadrillen, Zeilschoenen, enz. III IIll BERICHT, Ik heb het genoegen het geacht publiek kenbaar te maken dat ik een handel in alle slach van N kom te beginnen, zooals: Monsche, Fresne, Braisetten, Fijne, Droogkolen, Brikketten, deze zijn van de beste hoedanigheid en aan prij zen buiten alle concurrentie. Uwe geëerde orders verwachtende, aan de uitvoering derwelke mijne beste zorgen zullen be steed worden, bied ik u mijne beste groetenissen. herberg S. Omer, Kleine Markt, Poperinghe n a Zuiverend, werken zij snel en zonder afgang te veroorzaken. Men mag ze nemen tusschen het eten, zoodat men niet moet vasten. Galwerend,-zuiveren zij goed de maag en de ingewanden. Slijmwerend, verwijderen zij alle bedervende bestaoddeelen uit het bloed. Het gebruik dezer Pillen behoedt u tegen alle ziekten die voortkomen uit de onzuiverheid van het bloed. Het voelt, dat gij van u slecht liest u zeiven gebeurt soms dat gij u niet wel te pas ge- )it wil zeggen dat uw bloed niet zuiver is, Gal en Slijm hebt, die den goeden omloop w bloed beletten. Dan begint uwe maag te werken, gij wordt onpasselijk en gij ver wen moed. Gij wordt onverdraaglijk voor u en voor een niets stelt gij u in woede. Weet dus dat dit de volgende verschijnselen zijn Vuile mond des morgens met bitteren smaak; Vuile tong die plakt en aangeladen is Stinkende adem waarvan gij zelf vies zijt; Ziekelijk hart met een bestendigen braak lust Slechte eetlust met walg vooral voor vleesch Slappe maag die zeer moeilijk iets verteert; Moeilijke adem met eene altijd schorre stem Drooge hoest vooral na de eetmalen Gestoorde slaap met droevige droomen Zwaar lichaam met ontmoediging in alles; Sombere gedachten die steeds droeviger worden Onregelmatigen stoelgang met afgang of ver stopping Droefgeestigheid met brakingen van gal en slijm Puisten en zweeren over heel het lichaam Bloedopdrang naar het hoofd met duizelingen Gerommel in de ooren; Afgang met verstopping. Het bloed is in de aderen gedurig in om loop. Het gaat uit van het hart, stroomt door alle deelen van het lichaam, geeft overal de noo- dige bestanddeelen voor leven en ontwikkeling en keert naar het hart, terug. Het is ook in het bloed dat de organen die stoffen afzonderen die hen overbodig geworden zijn. Deze overbodige en dus nuttelooze stoffen moeten verwijderd worden want het slecht bloed is altijd de oorzaak van alle ziekten. Tot hiertoe had men altijd zijn toevlucht geno men tot middels die werkten op de maag of op de ingewanden, maar deze middels konden niet hel pen om den kiem der ziekten te dooden, die altijd in het bloed zit. Samengesteld zijnde met uittreksels van plan ten, kunnen de Roode Pillen L. Dupuis nooit schadelijk zijn. Zij mengelen zich gemakkelijk met de voedende bestanddeelen der spijzen en dringen zoo in het bloed. En aldus gaan zij in al de organen van het lichaam de schadelijke stoffen opzoeken en vernietigen Ziedaar waarom de altijd helpen, als men lijdt aan Verstopping Gezwellen Slechte spijsvertering Jeukingen Ongemakken aan de maag 1 Geelzucht Hoofdpijn Verkoudheden Duizelingen VerdoQvingen Kortademigheid Beroerten Rhumatisme Vuilbloedigheid Hartkwalen Slijmen Gallen Zuur in de maag Gebrek van eetlust Verdoovingen Gebrek van bloed Haarworm Knoppen Puisten Geene hoofdpijnen meer door het gebruik van de Roode Pillen Dupuis. Deze ziekte spruit voort uit de slijmen en de gallen die aanwezig zijn in de maag en in de ingewanden. Daar onze pillen werken tegen het slijm en de gal, jagen zij al de schadelijke stoffen uit de maag, die de oorzaak zijn van de onregelmatige werking van dit or gaan, doen braken en ongemakken geven aan den mensch. 17 r OPGEPAST voor de NAMAAKSELS. Men zorgt voor zijne gezondheid en men redt zich het leven, als men zich verzekert dat men echte Roode Pillen heeft, want de bedriegers hebben zich gehaast om ze goed na te maken. Vraagt daarom steeds eene doos Roode Pillen Dupuis en ziet goed 1.Of de doos langwerpig rond is en zij het handteeken draagt L. DUPUIS zooals het hier onder afgebeeld staat 2.Of op elke Pil de naam staat van L. DU PUIS, te JU M ET. Let altijd goed op de Roode Pillen die in liet klein verkocht worden. De doos kost fr. i,25, in postzegels fr. i,3o, op te zenden aan L. DUPUIS, apotheker te Jumet. Te verkrijgen bij A. MONTEYNE, apotheker, Groote Markt18, Poperinghe. .----TUT* - -'-^rrTg^ra'.. MR» v uai W^ll I im II Mil I III II I Voor alle herstellingen spoedige bediening. Alles^aan :zeer genadige prijzen. U \j "T Alle SLIJM en GAL die de maag overlas ten. oorzaken zijn van smertelijke hoofdpijnen u alle krachtdadigheid ontnemen, het bloed be derven en de goede spijsvertering beletten worden met onze pillen meegesleept en met de uitwerpselen naar buiten gebracht. WAAROM wilt gij nog lijden aan hel kee ren der jaren WAAROM zuivert gij uw slecht bloed niet dat geen natuurlij ken uitweg meer heeft WAAROM verjaagt gij het ongemak niet dat u slecht stemt en u het leven doet verwen- schen, dat u hoofdpijn veroorzaaktdat u den buik verzwaartdat uwe spijsvertering belet en u steeds in het hoofd, doet lijden. WA A ROM wilt gij langer dat uw aangezicht en uwe handen zwellen en barsten, zoo erg, dat gij voor de nienschen niet durft verschijnen WA A ROM icill gij aldus walgen van het leven, waarvan gij nog zoo lang kunt genieten WAAROM geneest gij al deze oorzaken niet O MD A T gij niet weet dal er een gencesmid- \u del bestaat waardoor gij u van dat alles kunt ontmaken OMDA T gij niet weet dat de ROODE PIL LEN DU HU IS het bloed zuiveren van al de stoffen die het moeten bederven Wie deze wonderbare pillen neemt heeft niet meer te lijden van gal of slijm, van opge- stoptlieid. Alen heeft altijd eene goede maag en daardoor is men vrij van alle ongemakken.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1905 | | pagina 2