MflDBOMfffiOpK. EHVOITUHEN Engelsche karretjes JflMTSCtfAPPIJ -BODCQDEY, GROOTEN KEUS Hofbouw gesticht 1891, van C j\ '^1 De Hoppekwestie. BAZAR. alle slag en soorten Gediplomeerde Boomteeltkundige, TE POPERINGHE, BIJ DE STATIE, Koppe&ond van Poperinghe=Stad. TE BEKOMEN BIJ Gasthuisstraat15, POPERINGHE. Zeven Groote Prijzen Zeven Bonden Medalies KORTRIJK 47, Doornikstraat, 47 1 Si li ■lil J. HOOFDAGENT Al de brouwersbonden vaji geheel het land werken onverpoosd tegen het wetsontwerp, waar bij de heeren Woeste, Colaert en Van Merris inkomrechten op vreemde hop voorstellen. In dag- en weekbladen doen zij artikels verschijnen om het volk op te hitsen als of de prijs van 't bier zou moeten opslaan ter oorzake dezer rechten. Zij zenden ook, in elke vereeniging, vertoogschrif ten naar de Kamerheeren om het verwerpen van 't voormelde wetsvoorstel te vragen. Verleden week nog zond de brouwersbond van 't arrondis sement Yperen eene petitie naar den Senaat daarin beweren de brouwers onzer streek dat de invoerrechten zouden schadelijk zijn voor de brou wsel ij en zonder nut voor de kopplanters zelve. Om die werking tegen te gaan, zijn de afge- veerdigden der Heppebonden uit het land van Poperinghe ook bijeengekomen. Zij vertegenwoor digden reeds een aanzienlijk getal hoppeplanters Poperinghe-stad telt in den Hoppebond 147 leden, Vlamertinge 74, Watou 102 en Westouter 54. In het ver toogschrift dat zij naar de Kamer der Volks vertegenwoordigers gezonden hebben, staat er betoond 1° dat die inkomrechten op vreemde hop veel kunnen bijbrengen tot heropbeuring van kweek en handel; 2° dat die rechten voor den brouwer zoo schadelijk niet zijn of men wel be weert; 3° dat zij ook aan de openbare gezondheid niet schadelijk zullen zijn. scheikundige stoffen tot bewaring van 't bier aangewend. een gaanpad. Toen men hem oprechtte bevond men dat de arme jongen de linkerarm gebroken was. Herseeuwe. Men heeft Maandag het lijk opgevischt uit de Damsche vaart, van Jan Lauwers 27 jaar brood- Vier kerels drongen 's nachts in den stal van Dr Lacroix, en waren reeds op liet punt te ver- gens het schijnt zou men het laatste kind Michel ontgraafd hebben om de oorzaak der dood te onderzoeken. Daarom heeft de Federatie der Poperingsche Hoppebonden ook 't volgende verzoek tot de Ka mers gericht. Het belang der openbare gezondheid vereischt I voerder Waarschijnlijk zal de man in 't water I trekken, met het paard en het kleergoed van den dat de Regeering eene strenge waakzaamheid uit- gevallen zijn terwijl hij vischte, want men heeft knecht, toen deze laatste ontwaakte. Hij greep oefene, in de bierbrouwerijen, over het gebruik I zijne vischlijn gevonden, in 't water tegen den e. ne vork en viel de mannen aan, doch daar zij van surrogaten van hop (stoffen die hop vervan- I oever. vier tegen een waren, werd de knecht erg aan gen) en scheikundige producten die in 't bereiden Ariloye. den arm gekwetst. De schoonzoon van Dr Lacroix van bier aangewend worden." Dinsdag morgen bij M. Vandooren, vuurwerk-1 ontwaakt door het gerucht, kwam toegeloopen Dit is een wensch die over korten tijd ook door I maker, is een der knechten, de genaamde Pattyn I met een geladen revolver, en loste verscheidene de Centrale Landbouwmaatschappij van België j schrikkelijk gekwetst geweest, door het ontplof- j schoten in de richting der dieven. Men weet niet fen van een vuurwerk. Ilij is re ids overleden. Iliireibcke. Zondag rond 9 Va ure werd Jules Deschynck, die langs de Leie naar Bavichove ging, door drie man- voorgedregen wierd, als het bestuur dezer maat schappij de eischen der kopplanters bijtrad met een vertoogschrift naar de Kamerheeren te zen den. Hopboer. of er onder hun gekwetst zijn. llceiien. Charles Kindts, 3 jaar en Joseph Kindts, 7 jaar, kinders van Constant Kindts, losser, speelden Vrij- algemeene O ZONDAG 28 MEI, vergadering in 't lokaal «West-Vlaan deren om 5 uren. Bemerk wel Geen nieuwe leden kunnen aanveerd worden van den i Juni tot den i Sep tember. nen aangerand, rond de 40 fr. ontstolen en door dag morgend rond 11 uren langst de Leie, toen hen in de Leie geworpen. Gelukkiglijk kon een I eensklaps het jongste kind een misstap deed en in schipper die in de nabijheid was den man uittrek-1 't water viel. Werklieden die langst de andere ken. Men heeft vermoedens op twee kerels van I kant in 't vlas vruchten, zagen het ongeluk gebu- Harelbeke. I ren, zij kwamen aanstonds in eene schuit ter hulpe Meenen. I van het kind. Een hunner Aug. Buyse van Lede- Maandag morgen vond Mme Vansteenkiste, Rys-1 gpem sprong moedig in 't water, doch niettegen- selstraat, de genaamde Henri Francois, 58 jaar, staande alle pogingen kon hij het kind niet meer aan zijn bedsponde opgehangen. De man die daar redden. Het lijk van het kind is tot nu toe niet pas eenige dagen woonde, en te Roebaais wol-1 terug gevonden. De droefheid der ouders is on- Gezien de groote inkomrechten, waarmede onze kammer was, was blind en zal waarschijn el ijk in wanhoop gehandeld hebben. Eioiueii-hui-tSi'ieleei. Een timmerman, H. Dujardin 60 jaar oud, was Maandag bezig eenige planken van een hoop hout te verdragen, toen een stuk hout op zijne linker been viel. De ongelukkige werd het been gebroken en den knoezel gekwetst. Dr Wyseur die hem de noodige zorgen toediende, heeft de man bevolen 2 maanden te rusten. Maandag werd hier uit de vaart het lijk opge vischt van den vischbewaker Duynsleger. De man was liet hoofd met een kogel doorboord, men beschrijvelijk. PogMM'iitglie. Dieven zijn in den nacht van Woensdag tot Donderdag binnen gedrongen op het hof der We hop bij hare intrede in Duitschland en in Frankrijk I Ooghe, langs de Elverdinghe kalsijde, en hebben belast wordt, is de uitvoer van Belgische hop er 40 kilos sulfaat gestolen, langs dien kant merkelijk verhinderd. Doch de Yperen. Duitsche en de Fransche hop mag vrij en onbelast Albert Boudry, glaswerker bij M. Ch. Cüncke- ons land binnenkomen om hier aan onze producten maille, is van eene hoogte van twee meters geval-1 denkt dat hij zelfmoord gepleegd heeft eene vreesdijke mededinging aan te. doen. len, in de Rijsselstraat waar hij in werke was Door gematigde invoerrechten te heffen op I aan de gemeente school voor meisjes. Hij was de vreemde hop, zou men toch die ongeoorloofde hand gebroken bij den knoezel. Een kind van zeven jaar, Hector Wenes, heeft zich de linkerarm gebroken, met te vallen van een wagen, die stond op den koer van den wagen maker, H. Vlaminck, nieuwe Sinte Maartenstraat. mededinging tegengaan. De handelswaarde onzer producten zou stijgen, zoowel als de innige waarde gestadig vermeerdert door de menigvuldige po gingen tot verbetering van den kweek. Dan zou de nederige Kopplanter eene vergelding krijgen voor al de kosten die hij voor de verbeterde hopteelt aanwendt. Vooraleer gij leis Loopt, rasitB- >egi oiaze Aifiiiosieesi w.ssat gij xiaSti er irnt iia vin«Seaa en voordeel mesle $8oen. Mengelingen. DE BELOFTE.Aan de Statie te Chicago, stijgt een jong echtgenoot in den wagon en neemt een teeder afscheid van zijne vrouw. Vaarwel, denk steeds aan mij en vergeet mij niet Nooit, nooit, antwoordde de vrouw terwijl zij haren zakdoek voor den dag haalt ener oenen knoop in maakt om hare belofte toch niet te vergeten. EIGENAAR.—Maar, pachter, wanneer denkt gij toch uwen pacht te kunnen betalen? PACHTER.Ik kan waarlijk niet begrijpen, mijnbeer, hoe gij, die al zestig jaar oud zijt, nog zoo kurieus kunt blijven Eene ontaarde moeder te Roësselare. Beyiliciii. Zondag nacht heeft een vreeselijk gevecht plaats gehad tusschen Alberic Clarysse en de gebroeders De vrouw Lepoutre-Soubry beeft deze week I Degryse die sedert een 'gen tijd in vijandschap haar kind, Gerard, 7 maanden oud, vergiftigd met Zou de prijs van't bier moeten vermeerderen I vitriool in te geven, om eene verzekeringspremie ter wille van die inkomrechten? Zeer weinig I te kunnen trekken. Toen de vader van zijn werk Belgische biersoorten vereischen uitlandsche hop I te huis kwam, vond hij zijn kind in de hevigste pij voor 't brouwen 't is enkel voor Beiersch bier, I nen en ging onmiddelijk Dr Ameye halen die ver- hetwelk in groote steden door rijke lieden gedron-1 klaarde dat men het kind vitriool ingegeven ken wordt, dat men Duitsche hop van noode heeft, j had. De vrouw loochende eerst maar zegde dan waren. Alb. Clarysse werd zoo erg mishandeld dat hij Maandag de laatste Sacramenten ontving en in levensgevaar verkeert. Wevclglicm. Dinsdag avond rond 10 Va ure, zag men vlammen opstijgen uit de vlasrooterij van M. Dermaut, op 't gehucht Hallenhoek De pompiers kwamen Ten anderen verscheidene Belgische hoppescorten dat het waarschijnlijk eene gebuurvrouw was die aanstonds ter plaats. Om 11 ure strekte de brand moeten voor veel Duitsche variëteiten niet onder-1 het kind vergiftigd had gedurende hare afwezigheid doen noch voor den goeden geur (aroma), noch I Het Parket van Kortrijk kwam ter plaatse en voor kleur, noch voor lupuline gehalte. opende een onderzoek. De vrouw, die eindelijk Welnu, indien de voorgestelde invoerrechten verklaarde dat zij van flesch gemist had en haar den prijs der hop met 25 frank deden stijgen, dan j kind twee lepels vitriool gegeven had, is aange- zou de hectoliter bier enkel zeven centiemen houden en naar Kortrijk overgebracht. Reeds 4 duurder komen voor den brouwer. Daarbij, hebben I van hare kinders zijn gestorven voor dat zij 9 VAN VAN zich reeds uit over eene oppervlakte van 400 me ters, en men kon de gloed 20 kil in Y ronde zien. Er is voor omtrent 50.000 fr. vlas vernield, die aan verscheidene eigenaars toebehoort en door verzekering gedekt is. Alleenlijk het vlas van M. Yandevoorde voor rond de 1500 fr. is niet verzekerd. Men denkt dat er kwaadwilligheid in ALS OOK aan genadige prijzen de brouwers den prijs van 't bier opgeslegen als maanden bereikt hadden: Madeleine in 1893,Cesar j Y spel is. de hoppe over eenige jaren, 225, 275, ja zelfs in 1894, Maurice in 1900 en Michel in 1902. Er is 405 fr. de honderd pond gold? Neen, maar velen I maar een kind in leven, een meisje geboren in hebben min hop gebruikt bij het brouwen, en I 1897. Het onderzoek wordt voortgezet, en vol- Willem Dewintel, die naar schóól gin Woensdag namiddag g, viel tegen den boordsteen van Naaimachienen van uitmuntend fabrikaat, Sterke constructie Groote snelheid Schoon werk. Men kan met een gewoon Singer machien alle soorten van Ikunst fföoröuunvcrft uitvoeren. op de Wereldtentoonstelling van St-Louis (Amerika) 1904. GEMAK VAN BETALING. Vertegenwoordiger te Yper, Dixmudestraat, 14. Biedt aan alle slag van Groenselzaad, beetraapzaad aan 1,20 fr. de kilo. Tomaten in potten ge kweekt om buiten te planten. Geheel den Zomer afgesne den Rozen. Tuilen van Rozen. Beplanting van Massiven met Geraniums en Begonias. Aanleg en beplanting van Engelsche hoven. Bijzondere keus van Lauwelierboomen op stam te beginnen aan 5 fr. de koppel tot 20 fr. vsjpiï FTP,WH I llil II I l 'ii'i! De ontroomer Melotte is de wereld rond gekend. Tegenwoordig meer dan 14,000 ontroomers zijn in Bel- gie gebruikt. In het jaar 1903, verveerdigde men 38,550 stuks ver zonden in Belgie naar Engeland, Vrankrijk, Oostenrijk, Rusland, Zwitserland, Italië, Spanje, Canada, Australië, Zuid-Afrika,Argentinsche Republiek, enz. enz. "t Is de meest verspreide, de meest gekende, omdat hare kwaliteiten overal gewaardeerd zijn en deze van alle an dere ontroomers overtreffen. PAARDENMARKT, POPERINGHE. •"iiiiiöiiiiiiiiir1'' Magazijn van alle landbouwmacbienen; meubel- en bouwartikels; engelsche bedden specialiteit van gegal- vaniseerden draad voor hoppe; fourneelen in ijzer en in koper; pompen en lood; amerikaansche waschkeern dakpapierdoorndraad: tralliedraadbasculen; enz. enz. M-SDOVMm rru BSUXULES. !||ll'

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1905 | | pagina 2