NIEUWS. BI LLAR D S LAflDBOUWIfóOfllEK. ROODE PILLEN L, DUPUIS, APOTHEKER TE JUMET. Hoe de Roode Pillen merken ROODE PILLER E DUPUIS Bijzondere fabriek van volmaakte HENRY WILDEN, BRUSSEL. De beweging der Belgische Hopboeren. (D. Eugeen fyEJIIEl}, Professor, ffleenen. DAMEN In alle hoppestreken van Belgie (Aalst, Braban en Poperinghe) zijn het grootste deel der hoppe kweekers met de beste inzichten bezield voor wai de goede verzorging van de hoppeteelt aangaat. Gehoor gevende aan den oproep van vastberadene en verkleefde leiders, voorgelicht door de extraparlementaire hopcommissie, hebben onze vooruitstrevende hopboeren zich vereenigd in Vakvereenigingen, die niets anders dan verbete ring in kweek en handel bedoelen. Die kwestie van verbetering is, in den schoot der Federaties, uit alle opzichten onderzocht en besproken geweest door de afgeveerdigden van al de hoppebonden. In het Verbond der Poperingsche streek zoowel als in de Federatie van 't Land van Aalst is men tot het besluit gekomen dat die ver betering gemakkelijk kan verwezenlijkt worden, maar dat zij alleen mogelijk is bijaldien de hop handelaars en de brouwers hunne trouwe mede werking verleenen. Hoe kunnen de hommel boeren, de handelaars en de brouwers gemakkelijkst samenwerken f Dit gewichtig vraagstuk zal voornamelijk ter bespreking komen in de algemeene vergadering der hoppebonden, welke op Sfc" Hinxeiidag te AAJLST gehouden wordt. Daar zullen immers de voornaamste vertegenwoordigers van hopteelt, handel en brouwerij bijeenkomen en verschillen de punten bespreken om mogelijks tot eene vreed zame en eensgezinde oplossing van het vraagstuk te kunnen komen. De Federatie der Hoppebonden uit het Land van Poperinghe zal 3D-40 vertegen woordigers zenden vooruitstrevende hopboeren van Poperinghe, Watou, Vlamertinghe, Westou- ter, Elverdinghe, enz. Voor hetgeen den eigenlijken hoppekweek betreft, zullen de heeren Vande Velde, Van Droogenbroeck en Reyniers (hoptelers in het Aalstersche), Van Buggenhout en Miserez (land bouwkundigen in die streek) afzonderlijk hande len over hetgene. volgt1° Welke hoppesoorten dient men te kweeken 2° Mogen de hopboeren nog meer hommelhoven aanleggen uit belang van den handel3° Hoe behoort men de hop te beoordeelen in de hoptentoonstellingen 4° Wat dient men in al de vakvereenigingen te doen op dat de leden eensgezind de verbetering van den hoppekweek zouden betrachten. Daarna zullen de heeren Meert (hophandelaar te Aalst), Reyniers (Aalst) en Roseleth (hophan delaar te Hekelgem) de punten behandelen die meer bepaaldlijk tot den hophandel behooren, namelijk 1° Is onze Aalstersche en Popering sche hop van mindere weerde dan de goede vreemde hopsoorten 2° Naar welke landen moe ten we trachten onze producten uit te voeren, en welke hoedanigheden moeten onze producten daarvoor bezitten 3° Hoe kunnen de handelaars medewerken tot de verbetering van de hop. Verders komen de punten die bijzonderlijk de Belgische brouwerij aanbelangen. Deze be spreking zal ingeleid worden door de heeren Haeek en Dubois, brouwers De Jaegher, Mise rez en Scheerlinck, landbouwleeraars. Hier valt te onderzoeken1° of de inlandsche hop voldoen de is voor het brouwen zoowel van zoogezegd Beiersch bier als van 't gewoon bier2° hoe men de vervalschingen der hop zou kunnen tegen gaan 3° welke de beste middelen zouden zijn om onze inlandsche hop meer en meer te doen waardeeren door de Belgische brouwers. Eindelijk zal het Hop-Congres gesloten worden door eene voordracht van Professor Leplae, hoog leeraar aan do Katholieke Hoogschool te Leuven Deze befaamde specialist zal de voorgaande be spreking bondig samenvatten en aan de aanwezi gen uiteendoen hoe de kweek en de handel van hop geschieden in vreemde landen, vooral in Duitschland, Oostenrijk, Frankrijk, Engeland, Amerika. Deze vergadering belooft dus een goede verstandhouding te doen ontstaan tusschen de partijen die belang hebben in de verbetering van den hoppekweek. Dit mogen wij verhopen daar wij reeds getuige zijn van de onbaatzuchtige medewerking van een aantal kooplieden, evenals van de loffelijke maatregels die nog onlangs door een groot getal onzer brouwers genomen werden. Daarenboven zien we veel hooggeplaatste mannen als inrichters en beschermers van 't Hop-Congres optredenonder anderen de Katholieke Volks vertegenwoordigers MM. Bethune, De Bruyn, De Coster en Van Merris de Katholieke Senato ren Mertens en Van Vreckem de Bestuurders der brouwerijscholen van Gent, Leuven en La Louvière verschillende Hophandelaars en Voor zitters van Brouwersbonden, enz. enz. Hopboer. Yper. Zaterdag op de botermarkt is Mmc Henri Menu van Boesinghe, door een gauwdief, van haren geldbeugel, rond de 20 frs. inhoudende, ontlast geweest. Men heeft naar het burgerlijk gasthuis van Yper, een kind overgebracht van' Zillebeke, die van een boom gevallen was en zich erg ge kwetst had. De arm is in twee plaatsen gebroken. Oostende. Een knecht van den rijtuighouder Verburgh, die bezig was met een peerd te tuigen, bekwam een hoefslag in de linkerzijde. Hij werd eene ribbe gebroken en moest naar het hospitaal overge bracht worden. Brugge. Dinsdag nacht rond 1 ure, vond de politie in de grep der Mariastaat, Aug. Desmit 21 jaar oud, bewusteloos liggen. Men bracht hem naar het hospitaal, waar hij bij zijn zei ven kwam en ver- claarde van drie mannen aangerand en mishan deld te zijn geweest. Hij heeft twee der mannen ïerkend. Een onderzoek is geopend. Tielt. Jules Braet werd zondag nacht bij het ouden manhuis aangevallen en erg mishandeld. Hij bekwam verscheidene messteken in het gelaat, en zal waarschijnlijk het linker oog verliezen. De dader is op vlucht. Herseeuwe. Twee vreemde bedélaars die van deur tot deur ingen werden alhier aangehouden. De eene, Gaston Saby 25 jaar, had een verminkte hand, en de andere, Alexander Dehioustier was geheel de linkerarm bewonden. Na onderzoek, bevond men dat de twee kerels in banbreuk zijn en dat geen van beide gebrekkelijk is. Zij zijn naar Kortrijk gevoerd en zullen vervolgd worden. Het onucder van Hfnnmlag. Maandag morgen rond 8 ure brak een geweldig onweder los over onze streek, maar bijzonderlijk over Yper, waar vele kelders en gansche straten overstroomden tengevolge van den overvloedigen stortregen en hagelvlaag. In het omliggende heb ben de velden vele schade geleden, het vlas en de fruitboomen bijzonderlijk. In eene weide te Sint Jan, werd eene koei doodgebliksemd. Te Vlamertinghe is de bliksem gevallen op de schuur van Aug. Clarebout, gehucht Het Hoekje Gelukkiglijk heeft men nog kun nen het huis en de andere gebouwen vrijwaren. Het vee, uitgenomen twee of drie veerzen, is on gedeerd gebleven. Er is nog al veel allaam in den brand gebleven. Te Staden begon het onweder rond 9 uren, het werd zoo donker als in den nacht. Op min dan een uur tijds was gansch de gemeente onder water. Te Langemarck woedde het onweder ook ver vaarlijk een begin van brand ontstond aan de schuur van J. Lemahieu, doch kon spoedig ge- bluscht worden. Te Thourout, is de bliksem gevallen op het huis van M. Tanghe en heeft de schouw afgesla gen. Op 't gehucht »De Rainse», werden drie wieken van den molen vernield, wat verder drie koeien die op stal stonden werden doodgebliksemd. Meenen. Maandag morgen ontstond eene gazontploffing bij M. Henri Bermans constructeur. Een werkman wilde op den zolder een gazvuur, dienende voor het nickeleeren, ontsteken. Eene geweldige ont ploffing ontstond en de werkman werd gelukkig- lijk maar licht aan de handen en het aangezicht gekwetst. Een honderdtal pannen werden vernield en de schade is nog al groot. Waasten. Zondag morgen, op de kalsijde van Komen, verschrikte het peerd van M. Ernest Berten gist- koopman, door 't voorbijreden van een trein, en ging op hol. De man sprong van de kar, viel en werd tusschen het voertuig en een boom verplet terd. Het slachtoffer is gevaarlijk gekwetst. Vooraleer gij iet» koopt, raad pleegt onze Amioiieen want gij zult er nut in vinden en voordeel mede doen. Kortrijk. Daar er Zondag alhier een grooten toeloop van volk was voor de Haarprocessie, waren er ook gauwdieven op gang. De vrouw Vermote van Moeskroen werd haar zilveren uurwerk gestolen en M. Cohu, Begijnhofstraat, van zjjn gouden uur werk en keten ontlast. Brand te Cuerne. Een geweldige brand heeft Maandag namiddag rond 5 uren drie aaneenhoudende werkmanshui zen gansch vernield. De brand die in het huis van Adolf Sabbe, hovenier, begonnen had, deelde zich spoedig mede aan de twee aanpalende huizen bewoond door Jan Devos en Leo Vermeersch, vlasbewerkers. Twee inwoners bekwamen erge brandwonden doch zonder levensgevaar, twee an dere werden licht verbrand. Van de drie huizen en gansch de inboedel blijft er niets meer over. De schade is groot, maar door verzekering gedekt. Steenbrngge. Twee kinders van een foorkramer speelden Woensdag morgen, rond 91/» uren, bij een kom foor met cokes, waarop een ketel water te koken stond. Eensklaps viel alles om, en de twee kinders Stefanie en Martha Beauprez 10 en 3 oud, werden erg verbrand. Men heeft ze beiden naar Stc Jans gasthuis overgebracht. Illankenberfthe. In eene herberg op den Haan, ontstond Zondag avond een twist tusschen twee jonge lieden, een hunner vertrok, korts daarna volgde den anderen, en denkende dat hij zijn tegenstrever bereikt had, viel hij een anderen jongman, zekeren Schramme, aan. Schramme werd erg gekwetst aan het aan gezicht en bekwam eene steek boven de longen. Dr Retsin diende hem de noodige zorgen toe. STERFGEVALLEN. De E. H. Viaene, gewezen proost van S. Joseph onder Hooglede, is overleden in den ouderdom van 63 jaren. Na eene langdurige ziekte is de E. H. De Mees-, ter, pastor van Leke, in den ouderdom van 08 j. overleden. Mengelingen. Piet Stesse had eene marmiet gestolen, en ging vol berouw te biechte. Voor zijne penitentie moest hij den kruisweg verrichten, op zijne kniëen kruipende van de eene statie naar de andere. Een oud godvruchtig vrouwtje die dat zag dachtWat schoone oefening, dat moet aange naam zijn aan O. L. II., en seffens stelt zij haar aan den gang en volgt Piet na. Vol verwonde ring, keert deze zich om en roeptZeg, vrouw, hebt gij dan ook eene marmiet gestolen Bijhnizen tot Amsterdam Groeningen (M.) Schoone nieuwe BILLARD in zuiver eiken hout, met koperen versiersels, dik schalieën blad, voorzien van den vermaarden Amerikaanschen Band bijzonderlijk gemaakt voor het HUIS WILDEN, draagstok, 12 stokken, 3 aanteekenaars, spel bollen in ivoor, krijt, ou wels enz..., alles van eerste hoedanigheid, vracht vrij ten huize en geplaatst, waarbij kostelooze vertooning, aan den prijs van 700 fr., zij 30% goedkooper als de even befaamde huizen. Lichtprent en tijdschrift »Le Billard", door het Huis Wilden uitgegeven, worden op aanvraag gezonden. Verwisseling - Herstelling- Toebehoorten Vertegenwoordiger Bijzondere lessenVertooningen. GÊNADIGË PRIJZEN, Zondag, 4 December 1904, in Ste Cecilia Lichtervelde, had de inhuldiging plaats van een nieuwen Billard Wilden. In een match van 300 punten miek M. Renier eene reeks van 109 en eindigde met 105 punten (niet voortgespeeld). Zondag, 8 lanuari 1905, A 1' Union», Komen, had de inhuldiging plaats van den duizendsten Billard Wilden. Een match aan 300 punten werd door genoemde Leeraar in 5 maal uitgespeeld (zij 60 per keermet eene reeks van 211 punten. In de daaropvolgende kaderpartij was zijn hoogste serie 79 punten. De bestaande records en getuigschriften der beroemdste Professors van het edele Billard- spel, zijn ontegensprekelijke bewijzen dat het merk WILDEN een van de beste merken der wereld is. Zuiverend, werken zij snel en zonder afgang te veroorzaken. Men mag ze nemen tusschen het eten, zoodat men niet moet vasten. Galwerend, zuiveren zij goed de maag en de ingewanden. Slijmwerend, verwijderen zij alle bedervende bestanddeelen uit het bloed. Het gebruik dezer Pillen behoedt u tegen alle ziekten die voortkomen uit de onzuiverheid van het bloed. Het gebeurt soms dat gij u niet wel te pas ge voelt. Dit wil zeggen dat uw bloed niet zuiver is, dat gij Gal en Slijm hebt, die den goeden omloop van uw bloed beletten. Dan begint uwe maag slecht te werken, gij wordt onpasselijk en gij ver liest uwen moed. Gij wordt onverdraaglijk voor u zeiven en voor een niets stelt gij u in woede. Weet dus dat dit de volgende verschijnselen zijn Vuile mond des morgens met bitteren smaak; Vuile tong die plakt en aangeladen is Stinkende adem waarvan gij zelf vies zijt Ziekelijk hart met een bestendigen braaklust Slechte eetlust met walg vooral voor vleesch Slappe maag die zeer moeilijk iets verteert; Moeilijke adem met eene altijd schorre stem Drooge hoest vooral na de eetmalen Gestoorde slaap met droevige droomen Zwaar lichaam met ontmoediging in alles; Sombere gedachten die steeds droeviger worden Onregelmatigen stoelgang met afgang of ver stopping; Droefgeestigheid met brakingen van gal en slijm Puisten en zweeren over heel het lichaam Bloedopdrang naar het hoofd met duizelingen; Gerommel in de ooren Afgang met verstopping. Het bloed is in de aderen gedurig in om loop. Het gaat uit van het hart, stroomt door alle deelen van het lichaam, geeft overal de noo dige bestanddeelen voor leven en ontwikkeling en keert naar het hart terug. Het is ook in het bloed dat de organen die stoffen afzonderen die hen overbodig geworden zijn. Deze overbodige en dus nuttelooze stoffen moeten verwijderd worden want het slecht bloed is altijd de oorzaak van alle ziekten. Tot hiertoe had men altijd zijn toevlucht geno men tot middels die werkten op de maag of op de ingewanden, maar deze middels konden niet hel pen om den kiem der ziekten te dooden, die altijd in het bloed zit. Samengesteld zijnde met uittreksels van plan ten, kunnen de Roode Pillen L. Dupuis nooit schadelijk zijn. Zij mengelen zich gemakkelijk met de voedende bestanddeelen der spijzen en dringen zoo in het bloed. En aldus gaan zij in al de organen van het lichaam de schadelijke stoffen opzoeken en vernietigen Alle SLIJM en GAL die de maag overlas tenoorzaken zijn van smertelijke hoofdpijnen 11 alle krachtdadigheid ontnemenhet bloed be derven en de goede spijsvertering beletten worden met onze pillen meegesleept en met de uitwerpselen naar buiten gebracht. Ziedaar waarom de altijd helpen, als men lijdt aan Verstopping Gezwellen Slechte spijsvertering I Jeukingen Ongemakken aan de maag Geelzucht Slijmen Gallen Zuur in de maag Gebrek van eetlust Verdoovingen Gebrek van bloed Haarworm Knoppen Puisten Hoofdpijn Verkoudheden Duizelingen Verdoovingen Kortademigheid Beroerten Rhumatisme Vuilbloedigheid Hartkwalen Geene hoofdpijnen meer door het gebruik van de Roode Pillen Dupuis. Deze ziekte spruit voort uit de slijmen en de gallen die aanwezig zijn in de maag en in de ingewanden. Daar onze pillen werken tegen het slijm en de gal, jagen zij al de schadelijke stoffen uit de maag, die de oorzaak zijn van de onregelmatige werking van dit or gaan, doen braken en ongemakken geven aan den mensch. WAAROM wilt gij nog lijden aan het hee ren der jaren WAAROM zuivert gij uw slecht bloed niet dat geen natuurlijken uitweg meer heeft WAAROM verjaagt gij het ongemak niet dat u slecht stemt en u het leven doet verwen- schen, dat u hoofdpijn veroorzaakt, dat u den buik verzwaartdat uwe spijsvertering belet en u steeds in het hoofd doet lijden. WA A ROM wilt gij langer dat uw aangezicht en uwe handen zwellen en barsten, zoo erg, dat gij voor de menschen niet durft verschijnen WAAROM wilt gij aldus walgen van het leven, waarvan gij nog zoo lang kunt genieten WAAROM geneest gij al deze oorzaken niet OMDA T gij niet weet dat er een geneesmid del bestaat waardoor gij u van dat alles kunt ontmaken OMDA T gij niet weet dat de ROODE PIL LEN DUPUIS het bloed zuiveren van al de stoffen die het moeten bederven Wie deze wonderbare pillen neemt heeft niet meer te lijden van gal of slijm, van opge- stoptheid. Men heeft altijd eene goede maag en daardoor is men vrij van alle ongemakken. OPGEPAST vooa de NAMAAKSELS. Men zorgt voor zijne gezondheid en men redt zich het leven, als men zich verzekert dat men echte Roode Pillen heeft, want de bedriegers hebben zich gehaast om ze goed 11a te maken. Vraagt daarom steeds eene doos Roode Pillen Dupuis en ziet goed 1.Of de doos langwerpig rond is en zij het handteeken draagt L. DUPUIS zooals het hier onder afgebeeld staat 2.of op elke Pil de naam staat van L. DU PUIS, te JUMET. Let altijd goed op de Roode Pillen die in het klein verkocht worden. De doos kost fr. i,a5, in postzegels fr. i,3o, op te zenden aan L. DUPUIS, apotheker te Jumet. Te verkrijgen bij A. MONTEYNE, apotheker, Groote Markt18, Poperinghe 9

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1905 | | pagina 2