IiANDBOUWKRONIEK. NIEUWS. 't Verre LiOUfRDES PILLEN L. DUPUIS, APOTHEKER TE JUMET. Roe de Roode Pillen ©erken ROODE PILLEN k. DUPUIS DAMEN Verzekering legen werkongevallen, Het Staatsblad van Zondag 18 Juni laatst, kondigt het koninklijk besluit van toelating of aanvaarding, alsook de standregelen af der On- deidinge Belgische Boerenverzekering tegen werkongevallen te Leuven gevestigd. Men herinnert zich dat deze Onderlinge Ver zekering gesticht werd door den Boerenbond in gemeen overleg met de andere katholieke land bouwersbonden van geheel ons land. Hiertoe zijn de Boerenbond, de Paardenverzekering en de Hoppebond van Poperinghe ook bijgetreden. In ons nummer van 21n Mei hebben we de na men opgegeven van al de wettig erkende maat schappijen van verzekering, waar de landbouwers en de handelaars eene verzekering mogen nemen voor hun werkvolk. Iedereen behoort goed op te letten of de maatschappij, waarbij hij zich aan sluit, van den Belgischen Staat aanvaard is. Sedert den 21" Mei werd die toelating van wege de Belgische regeering nog toegestaan aan de vol gende maatschappijen Le Soleil (Sécurité générale), naamlooze maat schappij te Parijs. Gemeenschappelijke Verzekeringskas van Bouwwerk, Handel en Nijverheid, te Antwerpen. Caisse Commune d'assurance des charbonna- ges du Couchant de Mons. gevestigd te Pergen (Henegouw). Gemeenschappelijke kas voor de voedings nijverheid (Caisse patronale de Falimentation et des industries a faibies dangers), te Brussel. La Providence, naamlooze maatschappij te Parijs evenals Le Secours, die in dezelfde stad zijn zetel heeft. Employers assurance corporation, te Lon- d< n. Het Algemeen Syndicaat, gemc< nschappelij- ke kas-van verzekering tegen arbeidsongevallen, gevestigd te Brussel, Tot herinnering weze nog gezeid der velden het een of andere gevolg te trekken, 't Is nog meer dan zes weken vooraleer wij met zekerheid zullen mogen spreken. De hop is zulk een grillige plant en heeft zelfs aan de ervarenste kenners veel teleurstelling gebaard... Men klaagt niet meer van de droogte vermits er sedert acht dagen regenvlagen genoeg overgekomen zijn. Li sommige plaatsen van Beieren en Bohemen staan de planten flauw, en zijn ze veel verachter»! in groeievenwel zullen ze veel bij winnen met de heete dagen en de zoele nachten. In Engeland verlangt men dat de nachten iets zachter zouden zijn. In Amerika integendeel heeft de overvloed van water in enkele plaatsen veel schade gedaan doch in de Vereenigde Staten zijn de hopplantingen schrikkelijk toegenomen van dees jaar. Indien al deze klachten wel gegrond waren, zouden deze gedeeltelijke beschadiging nog maar weinig invloed hebben op geheel de opbrengst die opbrengst zal te overgroot zijn indien de hop overal lukt. STADSNIEUWS. Wij Al de lamlïtoiïwerw, die ftvaooH- Ï5JL drie werklieden Iiehbcn, wallen onder de isicuwc set ie beginnen met den I Juli ssaiistaanjie, en moeten zich doen verzekeren, vóór die date, bij eene aan vaarde maatschappij hebben uit goede bron vernomen, dat de gekende kunstschilder Hendrik De Graev die bezig is het portret van Mr de Gouverneur Vram- bout na te schilderen, bestemd voor 't Gouverne- menthotel van Brugge, het portret zal ten toon stellen in een der zalen van 't Stadhuis Rcgentie op 't laatste der week. Vrijdag namiddag kwam eeneonbekende vrouw bij den heer Al. Cossey, gasthuisstraat, en vroeg er schoenen voor eene dame der stad. Daar deze een kalant is van Mr E. Cossey, de zoon. wonen de groote markt, zegde men aan de vrouw dat zij waarschijnelijk gemist was en bij Mr. E Cossey moest zijn. De vrouw ging er, en droeg twee pare der schoonste vrouwbottienen mede om te laten kiezen. Na haar vertrek werd Mme E. Cossej- ontrouwig, des te meer daar die dame schoenen in het maken had, zij telefoneerde en vernam dat men niemand om schoen n gezonden had. luk, riep aanstonds om hulp. Men kwam toege- loopen en de drie kinders werden uit 't water gehaald doch 't was te laat, zij waren reeds alle drie dood. Te Steene bij Oostende werd Zaterdag een kind van 18 maanden, Gaston Lagae, door eene kar overreden en op den slag gedood. Meetkcrlic. Zondag nacht rond 12 'A u. gingen twee werk lieden van Houttave, M. Taeyaert en E. Van Eenoo huiswaarts. Een werkman van Meetkerke M. Van Torre, was ook bij hen opeens ontsiónd een twist voor een nietigheid, en Van Eenoo bracht eene messteek toe aan Taeyaert die op den slag- dood viel. Het parket van Brugge is ter plaats geweest, en de moordenaar die maar 19 jaar oud is, is aangehouden. (oolkcrke. Zondag avond werd er bloedig gevochten in de herberg van De Graeve. De herbergierster ver schrikte zoo geweldig dat zij twee uren latei- overleden is. Rrugge. Dinsdag morgen heeft men uit den sasput van Zee-Brugge, het lijk opgevischt van een schipper, uit de liavewerken, Edward Demulvan Philippine (Holland). De man was sedert zes dagen verdwe nen. Sint Amlries bij Brugge. - Dinsdag avond rond 7 '/2 uren kwamen twee motocycletten uit verschillige richtingen. Een meisje van 12 jaar, Romanie Capon, die uit deu weg gegaan was voor een wagen, werd tusschen de twee gegrepen en tegen den grond geworpen. Het meisje was erg gekwetst, doch is reeds aan 't beteren. Vooraleer gij ielw koopf, raad pleegt onze Aiiiioueeu nasif gif xuli er nut in vinden en voordeel mede doen. overreden. Na eene halve uur onbeschrijflijk lij den is het slachtoffer, 28 jaar oud, overleden. De briefdrager Th. De Gruyenaere, die sedert eenige dagen verdwenen was met een wisselbrief van 300 fr. is Zondag aangehouden geweest op 't oogenblik dat hij 't huis kwam hij bezat nog 85 centimen van de som. Vrijdag namiddag rond 4 uren ontstond er brand bij M. Carette, meubelmakér, slachthuis- straat. De brand begon op den zolder, waar er veel hout en biezen lagen, de pompiers kwamen ter plaats en konnen spoedig alles blusschen. De schade beloopt op 2000 fr. en is door verzekering gedekt. Blankciibcrgiie. Vital Steyvaert, schildergast van Brugge, viel Maandag van eene hoogte van 12 meters. Hij was een arm en een been gebroken. Mengelingen. Pastor Brillemans was het oud testament aan 't voorlezen God schonk aan Adam eene vrouw Hier moest hij een blad keeren, onoplettend nam hij er twee en las voort Zij was van buiten en van binnen met pek en terre besmeerd Hij was aan d'Arke van Noë. Eerst gepeisd en dan gesproken Is voorwaar het fijn van 't spel, Doet gelijk de wijze menschen Zegt niet veel, maar zegt het wel Het is dus eene stoutmoedige diefegge, die Toestand der Hop. De regenvlagen, binst deze laatste dagen, hebben veel deugd gedaan aan de hop Omtrent- al het venijn is verdwenen, en de groei is zeer voldoen de.' Doch de boer móet opletten om het terugkee- ren der bladluizen te voorkomen liever vroeg gespuit met tabaksap Nopens den toestand dor hoptuinen in den vreemde, lezen we 't volgende in Bulletin des Halles (Parijs) Twee, drie dagen regen zijn voldoende om, op de beurs, den koers der hoppe 190-1 merkelijk te doen stijgen. Te Nuremberg zijn de prijzen, sedert drie weken, met 12 tot 15 marken (15-18,75 fr.) geklommen, alhoewel da aangebrachte baldh meer en meer te wenschen laten voor de kwaliteit. Wat er ook gebeure, er zal niets meer overblijven van den voorgaanden oogst, als 't oogenblik zal komen van nieuwe hop te verbruiken. Het is ge makkelijk te vermoeden dat er een zeer drukke beweging zal zijn in den hophandel, binst de eerste maanden van 't aanstaande seizoen. Overal zien de hoppetuinen er goed uit. Het ware toch vermetel uit het tegenwoordig uitzicht op die manier twee paar schoenen, gestolen heeft Een nieuwen oproep is gedaan tot de iotelingen van 1905. Zij zijn verzocht, tot aan nummer 80, Dinsdag aanstaande te Brugge, voor dén milicie- raad te verschijnen. Een werkman van den tram, Pi eter Desmadryl, is deze week, bij het opheffen van een wagon, een vinger verpletterd geweest. Pijnlijk ongeluk te A'beele. Maandag avond rond 8 ure, is een der kinders van Mr Pierre Degroote, handelaar, doodelijk ver brand geweest. De kinders waren slechts korten tijd boven, toen men een hunner ijselijk hoorde schreeuwen. De meid ging onmiddelijk zien en op den vierden trap zag zij een der kinders, Firmin 64/g jaar oud, omringd van vlammen. Men geluk te erin de vlammen uit te dooven, doch niettegen staande de beste zorgen, is het kind Dinsdag avond overleden. Ypcr. Zaterdag heeft de politie op de markt eene mand aangeslagen, bevattende 11 reisduiven, die onlangs bij M. Lemahieu te Wervick gestolen waren. Oostende. Drie meisjes van 6 tot 7 jaar oud, de kinders De Beuckelaere, Herman en Coucke, die barre voets in de zee gingen, vielen in eene Kei en verdwenen. Een visscher, getuige van het onge- ESoesin&ho. Zaterdag beeft men uit de vaart bet lijk opge haald van Leopold Desmedt 61 jaar bleeker te Yper. De man was niet zeer goed bij zijn verstand en was reeds drie dagen uit zijne woning verdwe nen. BiigltoS minnow. Vier honderd kilos hooi werden Woensdag na middag, in de weide van M. Van Ooteghem, door een brand vernield. Een onderzoek werd geopend, en Gustave Vandenabeele, 8 jaar oud, die men verdacht, bekende dat hij de brand gesticht had. Mennen. Sedert meer dan een jaar was er in Werviccj zeep verkocht, voortkomende uit de zeepfabriek van M. Vandaele te Meeneu, benedtn den handels- prijs. Na onderzoek, bevind men dat de zeep door tw?fe Werklieden van het huis, aan schippers ver kocht is, die ze dan in Wervicq voortverkoopen Désiré Vanhee, wever, kwam Maandag nacht rond 2 uren van Halewyn terug toen hij aan den hoek der Moeskroenstraat kwam, werd hij aangerand, en zijn zilveren uurwerk ontstolen Woensdag nacht hebben kwaaddoeners voor eene weerde van 50 fr. zink afgerukt van een hangaard toebehoorende aan de gazefabriek. K Donderdag avond rond 5 uren, hebben werk lieden een lijk opgehaald, uit de Leie achter Sint Ghrisoldus kerk. Hetis een' man van omtrent40j. die volgens het schijnt, reeds 8 dagen in 't water ligt. Hij had noch geld noch papieren bij zich. Het is een smid van Komen, H. Brulein, 35 j. It or (rij It Een schrikkelijk ongeluk gebeurde Maandag morgen rond 6 ure in de statie. Een werkman, Emile Vonderstede vadqr van 2 kinders, werd door een trein uit Moeskroen verrast en gansch KLEERMAKER, Westoutrestraat, 50, Poperinghe. Te koopen 1 koppel nieuwe Honde- kar Wielen, 1 m. 10 c. hoogzeer kloek met beslag, aan een genadigen prijs bij alom*! WAGENMAKER, Bak kersstraat, Poperi ngiie. Jaarlijksche Bedevaart UIT NAAR o" 13" September mei defSxApe goedkeuring van Z. D. Hoogw. Mgr. Waffelaert, bisschop van Brugge en on der de geestelijke leiding van E. H. Bruloot te Kortrijk. Rechtstreeksche bijzondere trein. Twee uren stilstand te Bordeaux, 6" September, rond 6 uren 's morgends.De pelgrims mogen de stad bezoeken.De priesters kunnen de H. Mis lezen. Zieken worden kosteloos aanveerd.Een ge neesheer vergezelt de bedevaart. Binst het verblijf der bedevaarders te Lourdes, grootsche en luisterrijke plechtig heden op O. L. Vrouw-geboorte 8" Sept. en op den Feestdag van Maria's naam. Afzonderlijke oefeningen voor Vlamingen. REISKAARTEN.ie klas 140 fr.2e klas 90 fr.3e klas 60 fr. De lijsten w orden gesloten den 15n Oogst. Verdere inlichtingen vragen bij E. H. Bruloot, Beg gijnhofstraat, 22, of bij V. Fran?ois, secre taris, Gentse/ie steenweg. 8, le Kortrijk; of bij de inschrijvers, aangeduid op de plakbrieven die uithangen in de kerken. Zuiverend, werken zij snel en zonder afgang te veroorzaken. Men mag ze nemen tusschen he eten, zoodat men niet moet vasten. Galwerend, zuiveren zij goed de maag en de ingewanden. Slijmwerend, verwijderen zij alle bedervende bestanddeelen uit het bloed. Het gebruik dezer Pillen behoedt u tegen alle ziekten die voortkomen uit de onzuiverheid van het bloed. Het gebeurt soms dat gij u niet wel te pas ge voelt. Dit wil zeggen dat uw bloed niet zuiver is, dat gij Gal en Slijm hebt, die den goeden omloop van uw bloed beletten. Dan begint uwe maag slecht te werken, gij wordt onpasselijk en gij ver liest uwen moed. Gij wordt onverdraaglijk voor u zeiven en voor een niets stelt gij u in woede. Weet dus dat dit de volgende verschijnselen zijn Vuile mond des morgens met bitteren smaak Vuile tong die plakt en aangeladen is Stinkende adem waarvan gij zelf vies zijt; Ziekelijk hart met een bestendigen braaklust Slechte eetlust met walg vooral voor vleesch Slappe maag die zeer moeilijk iets verteert; Moeilijke adem met eene altijd schorre stem Drooge hoest vooral na de eetmalen Gestoorde slaap met droevige droomen Zwaar lichaam met ontmoediging in alles; Sombere gedachten die steeds droeviger worden Cnregelmatigen stoelgang met afgang of ver stopping; Droefgeestigheid met brakingen van gal en slijm Puisten en zweeren over lieei het lichaam Bloedopdrang naar liet hoofd met duizelingen Gerommel in de ooren Afgang met verstopping. Het bloed is in de aderen gedurig in om loop. Het gaat uit van het hart, stroomt door alle deelen van het lichaam, geeft overal de 1100- dige bestanddeelen voor leven en ontwikkeling en keert naar het hart, terug. Het is ook in het bloed dat de organen die stoffen afzonderen die hen overbodig geworden zijn. Deze overbodige en dus nuttelooze stoffen moeten verwijderd worden want het slecht bloed is altijd de oorzaak van alle ziekten. Tot hiertoe bad men altijd zijn toevlucht geno men tot middels die werkten op de maag of op de ingewanden, maar deze middels konden niet hel pen om den kiem der ziekten te dooden, die altijd in bet bloed zit. Samengesteld zijnde met uittreksels van plan ten, kunnen de Roode Pillen L. Dupuis nooit schadelijk zijn. Zij mengelen zich gemakkelijk met de voedende bestanddeelen der spijzen en dringen zoo in het bloed. En aldus gaan zij in al de organen van het lichaam de schadelijke stoffen opzoeken en vernietigen Alle SLIJM en GAL die de maag overlas ten. oorzaken zijn van smerlelijke hoofdpijnen u alle krachtdadigheid ontnemen, hel bloed be derven en de goede spijsvertering beletten worden met onze jiillen meegesleept en met de uitwerpselen naar buiten gebracht. Ziedaar waarom de altijd helpen, als men lijdt aan Verstopping 1 Gezwellen Slechte spijsvertering Jeukingen Slijmen Gallen Zuur in de maag Gebrek van eetlust Verdoovingen Gebrek van bloed Haarworm Knoppen Puisten Hoofdpijn Verkoudheden Duizelingen Verdoovingen Kortademigheid Beroerten Rhumatisme Vuilbloedigheid Hartkwalen Geene hoofdpijnen meer door het gebruik van de Roode Pillen Dupuis. Deze ziekte sprui voort uit de slijmen en de gallen die aanwezig zijn in de maag en in de ingewanden. Daar onze pillen werken tegen het slijm en de gal, jagen zij al de schadelijke stoffen uit de maag, die de oorzaak zijn van de onregelmatige werking van dit or gaan, doen braken en ongemakken geven aan den mensch. Ongemakken aan de maag Geelzucht WA A ROM wilt gij nog lijden aan het kee ren der jaren WAAROM zuivert gij uw slecht bloed niet dat geen natuurlijken uitweg meer heeft WAAROM verjaagt gij het ongemak niet dat u steekt stemt en u het leven doet verwen- schendat u hoofdpijn veroorzaakt, dat u don buik verzwaart, dat uwe spijsvertering belet en u steeds in het hoofd doet lijden. WA A ROM wilt gij langer dal uw aan geziekt en uwe handen zwellen en barsten, zoo erg, dat gij voor de menschen niet durft verschijnen WAAROM wilt gij aldus walgen van het leren, waarvan gij nog zoo lang kunt genieten WAAROM geneest gij al deze oorzaken niet OM DA T gij niet weet dat er een geneesmid del beslaat waardoor gij u van dat alles kimt ontmaken O MD A T gij niet weel dat de ROODE PIL LEN DUPUIS het bloed zuiveren van al de stoffen die het moeten bederven Wie deze wonderbare pillen neemt heeft niet meer te lijden van gal of slijm, van opge- stoptheid. Men heeft altijd eene goede maag en daardoor is men vrij van alle ongemakken. OPGEPAST VOOR DE NAMAAKSELS. Men zorgt voor zijne gezondheid en men redt zich het leven, als men zich verzekert dat men echte Roode Pillen heeft, want de bedriegers hebben zich gehaast om ze goed na te maken. Vraagt daarom steeds eene doos Roode Pillen Dupuis en ziet goed 1.Of de doos langwerpig rond is en zij het handteeken draagt L. DUPUIS zóoals het hier onder afgebeeld staat 2.Of op elke Pil de naam staat van L. DU- >UIS, te JUMET. Let altijd goed op de Roode Pillen die in het dein verkocht worden. De, doos kost fr. i,25, in postzegels fr. i,3o, op e zenden aan L. DUPUIS, apotheker te Jumet. Te verkrijgen bij A. MONTEYNE, apotheker, Groote Markt, 18, Poperinghe.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1905 | | pagina 2