Ift 'T VOIiKS'üUSTHOF. 1100 DE PILLEN L. lUJI'UIS, APOTHEKER TE JIM ET. Hoe de Roode Pillen merken ROODE PililiEN li. DUPUIS MfJDBOUWKKOfJIEK. NIEUWS. Uit er liand te Koopen, Toestand der hopcultuur. Verzekering1 tegen Ongevallen. Hehille ËEfiflT-tfftflCflYSEEIiE, DAMEN I Wilt gij een grooten, schoonen en goedkoopen keus vinden van SPIEGELS, LINOLEUMS, TÖiLES CIRÉES, STOORS. GORDIJNEN, TAPIJTEN, MEUBEL-PAPIER en alle Artikelen die 't behangen betreffen, Uit Duitschland komt de volgende mare. Het goed weder lieeft de hop zeer doen toenemen overal heeft de plant de 2/3 van haar hoogte be reikt. In sommige plaatsen der bergstreek (Beieren, Wurtemberg) begeert men dat de nachten warm- der zouden wezen, doch nievers klaagt men van het venijn. In België is de toestand der hommelhoven vol doende hier en daar heelt de hop geleden van de regenvlagen bijzonderlijk op land waar de onder grond niet doordringbaar is. In het laatste onwe- der, tusschen Maandag en Dijnsdag, zijn er in 't Land van Aalst veel persen omgewaaid en veel scheerranken afgeslegen. Op de markt van Londen, Nuremberg en New- York zijn de prijzen wat gedaald, sedert acht tot tien dagen van hier dit heeft veel invloed gehad op de Belgische hopmarkt, die ook maar flauw geworden is. Daarover schreef Le Petit Journal du Brasseur Daar de brouwers niet rap zijn om te koopen hebben eenige spekulanten in Pope- ringsche hop, hun geduld verloren. De Aalstersche hop schijnt zich in vastere handen te bevinden dientengevolge is deze niet gedaald in prijs. Met den 1" Juli is de nieuwe wet op de werkon gevallen in voege getreden. Deze wet zal toegepast worden 1° op al de on dernemingen waar stoomtuigen of windmolens gebruikt worden 2° op al de gevaarlijke onderne mingen, zooals smederijen, steenbakkerijen, met selen, schilderen, timmeren van huizen, enz. 3° op al de boerderijen waar gewoonlijk drie werk lieden aarheiden 4° op al de werkhuizen (winkels van schoenmakers b. v.) waar vijf werklieden te samen werken 5? op de handelsmagazijnen waar gewoonlijk drie werklieden arbeiden. Al de bazen, wier onderneming onder de nieuwe wet valt, belmoren zich tegen werkongevallen en tegen burgerlijke verantwoordelijkheid te doen verzekeren bij eene erkende maatschappij. In ons weekblad hebben wij reeds tweemaal de erkende verzekeringsmaatschappijen opgegeven. De bazen handelaars en boerendie liever niet verzekerd zijn, zullen jaarlijks eene somme moeten storten aan den ontvanger der belastingen voor de Waarborgkasse van den Staat. Trouwens deze kas is ingesteld om den werkman schadeloos te stellen, in geval de niet verzekerde haas niet zou kunnen. Doch neemt wel in acht dat die storting in de Waarborgkasse den boer niet ont slaat van zelfde schavergocding voor ongelukken te betalen. Bijgevolge een baas, die met den i» Juli niet verzekerd is zal moeten A/ eene belasting be talen voor de Waarborgkasse B/ in geval van ongeluk, de schavergoeding en de onkosten van doktoor betalen. Zelfs mag het Staatsbestuur de belasting voor den niet-Yerzekerden baas eischen voor het loopende' half-jaar, Juli tot December 1905. BERICHT. Door deze wordt het Publiek verwit tigd dat de geruchten welke in omloop gebracht zijn tegen Louis Hof en zijnen broeder wegens het verdrinken van den knecht van de We V. D. Bussche valsch zijn. Ten anderen zal d'heer Aloïs Ilof dei le nen die deze kwade geruchten verder verspreiden wettig vervolgen. $|4'II i»4»< staijsxieijWS. De Poperinghenaren, zich vervoegende aan den algemeenen geestdrift, die gansch België bezield ter gelegenheid der 75e verjaring onzer onaf hankelijkheid. zullen ze deze week met luister vieren. Verscheidene volksspelen zijn dagelijks ingericht. Maandag, om 11 u. zal een plechtige Te Deum gezongen worden in Sta Bertinus kerk, waarna het vaderlandsch en andere vlaamsehe liederen op de kleine markt zullen uitgevoerd worden, vervolgens zal den stoet gevormd dooi; talrijke maatschappijen eenen optocht rond de stad doen. Zondag laatst waren eenige jonkbeden waaron der, René Tally, molenaarsdrijver te Poperinghe, in rijtuig naar Elverdinghe kermis gegaan. Naar luis keerende reden zij op den ketsweg langs den., vaart van Boesinghe. Zij hielden stil in de her- lerg De Heibloem maar de baas, ziende dat Tally in bedronken staat was, weigerde hem drank. Voortrijdende, ontmoetten zij de vaartbe waker die hen opmerkingen deed ómdat zij op den ketsweg reden. René Tally gerecht in eene razende gramschap, trok zijne vest af en wilde de bewaker afranselen. Dronken zijnde, viel hij in den vaart, en de vaartwaker moest hem er uittrekken. Zijne gramschap rees nog. Zijne makkers raadden hem dan aan met ion mede naar huis te gaan, maar ziende dat hij van niets wilde weten, gingen zij voort zonder hem. Hij is dan alleen voortgesukkeld en in den vaart gevallen, waar men s'anderdaags zijn lijk gevonden heeft. Ygier. Maurice Bories, 20 jaar oud, wonende nieuwe Houtmarkt, bevond zich bij de grachten langs de vesten. Tengevolge van een misstap, viel hij in t water: en zou zonder twijfel verdronken zijn, zonder de tussclienkomst van Mr L. Van Craenen- irouck, die met veel moeite er in gelukte de ongel in g te redden. Dieven hebben Dinsdag nacht gedurende het cm weder 8o kiekens gestolen bij Engel Deeren In den nieuwen voerman Brugscbe steenweg. Een geweldige brand, heeft Donderdag morgen rond 1 u. de gewezen bloemfabriek van MrBe- cuwe, op den steenweg naar Dickebusch, ten gronde vernield. Het gebouw behoort nu toe aan M. Vandco'wn, graankoopman, en is verpacht voor Suikerijfabriek. De wed Vandamme die bij de fabriek woont, en waarvan de zoon toeziener is, zag eerst de brand. De geburen werden aan stonds verwittigd, en om 2 uren waren de pom piers reeds ter plaats doch zij moesten zich vergenoegen met de aanpalende huizen te vrij waren. Het gebouw, verzekerd voor 40,000 frs het materiaal van de suikerijfabriek, toebehoo- rende aan MM. Rabau en Desmytter, verzekerd voor 1<3.000 fr; en 8000 kilos erwten toebehoo- r. nde aan Mr Rib erg h v an Y per, alles is afgebrand. De oorzaak van den brand is onbekend. Hofbanken, ijzeren Tafels cm Stoelen te koopen in den Bazar, bij Sansen-Decorte, Gasthuisstraat, IhH'i'lij li. Een jongeling van 19 jaar, Ad. Yandorpe, die van zijn werk terugkwam, is Dinsdagavond rond 9 u. aan 't gehucht Steenbrugge, door den express uit Brussel overrast geweest. De dood was oogenblik- kelijk, men vond het hoofd 40 m. van de romp. Mwvicïi. Een der slachtoffers van de vergiftiging, die wij vérledene week gemeld hebben Mme Lefebvre van Wervick, 34 jaar oud, en moeder van twee kinders, is na groote pijnen overleden. C-oxytta. Men heeft alhier het lijk opgevischt, van een 19 jarigen vjsscher van Oostduinkerke, die hier Zaterdag was komen zwemmen. Hij was nauwe lijks in zee, toen hij tengevolge van eene geraakt heid of een bloedopdrang, verdronk. Oostende. Een automobiel, toebehoorende aan eenen heer van Brussel overreed Zondag avond, den kleinen Achille Lombardy, op de Thouroutsche steenweg. Het kind is Maandag tengevolge zijner wonden overleden. IJkixmmlc. Donderdag voormiddag rond 9 uren. terwijl L. Fierens op een ladder bezig was met een stadslan- teern te kuisehen, werd hij door eene kar omgere den De man plofte ten gronde, erg gekwetst, en i.s denzelfden dag nog overleden. Hij laat eene weduwe en 7 kinders achter. Aooraleer £'Sj a4ii« li4>4»pi, raad- pltM'gt 4>nze Annonocnwant £*ij wAtli er eisit ia vindon en voordcol SBI4MÏ4' 4ÜOCI1. Sedert langen tijd hebben wij geen zomer gehad gedurende denwelke de onweders zoo me nigvuldig waren. Dinsdag nacht, ontstond op nieuw een schrikkelijk onweder die FranKrijk en België, veele schade en veel ongelukken ver oorzaakt heeft. Te Moeskroon, rond 1 ya ure hoorde men een schrikkelijken donderslag, en de inwoners van de drie huizen, N° 22, 24 en 26, Kanonierstraat, werden door den schok uit hunne beddens ge worpen. Tenzelfdertijd, zagen zij dat alles in vlam stond. Al de inwoners gelukten er in te vluchten, en in korten tijd was alles afgebrand. De drie huizen zijn verzekerd, doch de kleedingen en meubels, voor ongeveer 4000 frs. voor de drie werkmansfamilien, zijn niet verzekerd. Het be stuur heeft toegelaten, op Zondag aanstaande Kermisdag, eene omhaling te doen voor de drie beproefde familien. Te Moorslede, stak do bliksem de hofstede van M. Vinck-Daels, wijk Vagevuur, in brand en ver nielde ze gansch, het vee heeft kunnen gered zijn De hoeve was bewoond door den landbouwer Vanstèenkiste. Te Bavichove is de sakristij der kerk gansch afgebrand. Te Thielt is de bliksem gevallen op het wagen huis der kinders Van Nieuwenhuize. Gansch liet gebouw en 2.000 Kgr. hooi zijn vernield geweest. Assebi'oiiclic. Het driejarig zoontje, van den hovenier Taveir- ue, Haverlocstraat, is bij ongeluk in eenen gracht gevallen, en jammerlijk verdronken. NIïï^4ï Mrssis - bij Brugge. Een protestansche priester, met zes leerlingen uit eene wèzenschool van Londen, die te Brugge op reis waren, namen Maandag namiddag een bad in de Damsche vaart, bij de Sinte Kruispoort. De priester en twee leerlingen, werden door een bloedaandrang getroffen en gingen ten onder. Zij werden spoedig uit 't water gehaald, doch een der leerlingen Frederik Reigier 17 jaar oud, kon niet meer tot liet leven gebracht worden, Meng-eling'en.. Pietje wierd ondervraagt in den Catechismus, en Pietje en koste zijn gebed niet. Hoe, zei Mijnheer Pastoor, gij en kunt uw gebed niet! En wat is dan uw eerste werk 's morgens als gij op staat - Eenen grooten druppel dragen naar groot-vader, mijnheer Pastoor Ja! en is dat daarmee genoeg Als 't niet genoeg is, zei Pietje 'k draag hem nog een. BERICHT. Groote hoeveelheid wijn- en bier-lles- schen aan fr. 0,05 het stuk, alsook ijdele wijnvaten, porte-bouteilles, gon- tieren, planken, manden, korken en lak. Zich te begeven ten sterf huize van Mr Edmond VanWtberghe, Boeseheep- straat, A7'' 39, te Poperinghe. To icrki'ijg'cii l»ij SANSEN-DECORTE, (in den Bazar), 20 N1ÊUWÊ POSTKAARTEN met zichten van POPERIKGHE. Ik heb de eer de Liefhebbers te berichten, alsdat ik een TuistarrijBt GAAIBQLiSPEIj kom te openen in Zaaltot beschikking van eenieder, bijzonderlijk Zondag, Maandagen op alle Feest dagen. 's Avonds zal men kosteloos verlicht en des Winters zal de zaal goed verwarmd worden. Installatie op 30"n Juli met Bolling waarvan nadere Programma zal gekend worden. Ik kom ook een buitengewoon model van Bol-tra te leggen in den genre van Yper en UousselaeFö/ af^enaam gelegen te midden der boomen en het groen, in volle gezonde luchting. Onder O. V. nieuwen Toren. Die mij bezoekt, zal bezocht worden. OCCASIE. Te koopen bij mij aan zeer genadigen prijs 2 spelen van 12 sclioone en goede Irdbollen, ge- draaien te Moorslede.Alle dagen zichtbaar. Casselstraat, 39. POPERINGHE. Zuiverend, werken zij snel en zonder afgang te veroorzaken. Men mag ze nemen tusschen het eten, zoodat men niet moet vasten. Gal werend, zuiveren zij goed de maag en de ingewanden. Slijmwerend, verwijderen zij allo bedervende bestanddeelen uit bet bloed. Het gebruik dezer Pillen behoedt u tegen alle ziekten die voortkomen uit de onzuiverheid van het bloed. Het gebeurt soms dat gij u niet wel te pas ge voelt. Dit wil zeggen dat uw bloed niet zuiver is, dat gij Gal en Slijm hebt, die den goeden omloop van uw bloed beletten. Dan begint uwe maag- slecht te werken, gij wordt onpasselijk en gij ver liest uwen moed. Gij wordt onverdraaglijk voor u zeiven en voor een niets stelt gij u in woede. Weet dus dat dit de volgende verschijnselen zijn Vuile mond des morgens mot bitteren smaak Vuile tong die plakt en aangeladen is Stinkende adem waarvan gij zelf vies zijt Ziekelijk hart met een bestendigen braaklust Slechte eetlust met walg vooral voor vleösch Slappe maag die zeer moeilijk iets verteert; Moeilijke adem met eene altijd schorre stem Drooge hoest vooral na de eetmalen Gestoorde slaap met droevige droomen Zwaar lichaam met ontmoediging in alles; Sombere gedachten die steeds droeviger worden Onregelmatiger! stoelgang met afgang of ver stopping Droefgeestigheid met brakingen van gal en slijm Puisten en zweeren over heel het lichaam Bloedopdrang naar liet hoofd met duizelingen Gerommel in de ooren Afgang met verstopping. Het bloed is in de aderen gedurig in om loop. Het gaat uit van het hart, stroomt door alle deelen van het lichaam, geeft overal de 1100- dige bestanddeelen voor leven en ontwikkeling en keert naar het hart teiug. Het is ook in het bloed dat de organen die stoffen afzonderen die hen overbodig geworden zijn. Deze overbodige en dus nuttelooze stoffen moeten verwijderd worden want het slecht bloed is altijd de oorzaak van alle ziekten. Tot hiertoe had men altijd zijn toevlucht geno men tot middels die werkten op de maag of op de ingewanden-, maar deze middels konden niet hel pen om den kiem der ziekten te dooden, die altijd in het bloed zit. Samengesteld zijnde met uittreksels van plan ten, kunnen de Roode Pillen L. Dupuis nooit schadelijk zijn. Zij mengelen zich gemakkelijk met de voedende bestanddeelen der spijzen en dringen zoo in het bloed. En aldus gaan zij in al de organen van het lichaam de schadelijke stoffen opzoeken en vernietigen Ziedaar waarom de altijd helpen, als men lijdt aan Verstopping j Gezwellen Slechte spijsvertering I Jeukingen Ongemakken aan de maag I Geelzucht Slijmen Gallen Zuur in de maag Gebrek van eetlust Yerdoovingen Gebrek van bloed Haarworm Knoppen Puisten Hoofdpijn Verkoudheden Duizelingen Verdoovingen Kortademigheid Beroerten Rhumatisme Vuilbloedigheid Hartkwalen Geene hoofdpijnen meer door het gebruik van de Roode Pillen Dupuis. Deze ziekte spruit voort uit de slijmen en do gallen die aanwezig zijn iu de maag en in de ingewanden. Daar onze pillen werken tegen het slijm en de gal, jagen zij al de schadelijke stoffen uit de maag, die de oorzaak zijn van de onregelmatige werking van dit or gaan, doen braken en ongemakken geven aan den men sch. OPGEPAST VOOR DE NAMAAKSELS. Men zorgt voor zijne gezondheid en men redt zich het leven, als men zich verzekert dat men echte Roode Pillen heeft, want de bedriegers hebben zich gehaast om ze goed na te maken. Vraagt daarom steeds eene doos Roode Pillen Dupuis en ziet goed 1 Of de doos langwerpig rond is en zij het handteeken draagt L. DUPUIS zooals het hier onder afgebeeld staat 2.Of op elke Pil de naam staat van L. DU PUIS, te JUMET. Let altijd goed op de Roode Pillen die in het klein verkocht worden. De doos kost fr. i,25, in postzegels fr. i,3o, op te zer.den aan L. DUPUIS, apotheker le Jumet. Te verkrijgen bij A. MONTEYNE, apotheker, Groote Markt18, Poperinghe. iveiult u I»u ».Xl\i»EIX.I>E€:OIVrE, tiustliuisstraat, 1 8, I'operlnglie. Geweldige Brand. Het onweder van Dinsdag nacht. A lie twee de Traan zullen bespeelbaar zijn met Ker mis. Alle SLIJM en GAL die de maag overlas - ten, oorzaken zijn van smerlelijke hoofdpijnen u alle krachtdadigheid ontnemen, het bloed be derven en de goede spijsvertering beletten worden met onze pillen meegesleept en met de uitwerpselen naar buiten gebracht. WAAROM wilt gij nog lijden aan het liec- ren der jaren WAAROM zuivert gij uw slecht bloed niet dat geen natuurlijken uitweg meer heeft WAAROM verjaagt gij het ongemak niet dat u slecht stemt en u 'het leven doet verwen- schen, dat u hoofdpijn veroorzaaktdat u den buik verzwaartdat uwe spijsvertering belet en u steeds in hel hoofd doel lijden. WA A ROM wilt gij langer dat uw aangezicht en uwe handen zwellen en barsten, zoo erg, dal gij voor de menschen niet durft verschijnen WAAROM wilt gij aldus ivalgen -van het leven, waarvan gij nog zoo lang kunt genieten WAAROM geneest gij al deze oorzaken niet O MD A T gij niet weet dat er een geneesmid del beslaat waardoor gij u van dal alles kunt ontmaken OMDA T gij niet weet dat de ROODE PIL LEN DUPUIS hel bloed zuiveren van al de stoffen die het moeten bederven Wie deze wonderbare pillen neemt heeft niet meer te lijden van gal of slijm, van opge stopt heid. Men heeft altijd eene goede maag en daardoor is men vrij van alle ongemakken.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1905 | | pagina 2