De HopSamenstelling en Rol NIEUWS. 00012 PILLEN L. DU PUIS, A POT II ER 1211 TE JUMET Roe de Roode Pillen ©erken: ROODE PMEJi Ir. DUPUIS LANÜBOUWKRONiEK. Toestand der hoppevelden, IJzeReïMijegen van Westvlaanderen. BERICHT. Geldigheidsuur van heen en terugkaarten, Wilt gij een grooten, schoenen en goedkoopen keus vinden van SPIEGELS, LINOLEUMS, TOILES CIRÉES, STOORS, GORDIJNEN, TAPIJTEN, MEUBEL-PAPIER en alle Artikelen die 't behangen betreffen, Uit alle landen laat men weten dat de hopoogst overvloedig zal zijn, indien het weder nog drie, vier weken gunstig blijft. In de Popeingsche streek, begint de Witte Rank overal knoppen te vormen, en de Duitsche soort vordert snel in ha ren bloeievenzoo is de bloei zeer ontwikkeld in het Land van Aalst. In beide streken zal de op brengst redelijk groot zijn, en van betere kwali teit dan voorgaande jaren. In Engeland verwacht men zich aan eene buitengewone opbrengst, indien de witte schim melziekte zich niet meer vertoont. I)e tijdingen, die wij sedert eenigen tijd uit Amerika ontvangen, vermelden dat men aldaar op eene gansch buitengewone opbrengst rekent hetgene voor onze hop planters eene harde tegen slag zou zijn om te kunnen mededingen op de Er.gelsche markten. De toestand der hommelhoven in Duitschland is voldoende, alhoewel er in den Elzas veel akkers door den hagel verwoest zijn. Oostenrijk integendeel is in 't zelfde geval als Amerika. In liet Noorden van Frankrijk en in Burgon- dië zal de hopoogst ten minste evenveel opbren gen als de voorgaande jarenmen bemerkt toch dat de planten meer geladen zijn aan den top dan in 't midden en aan den onderkant. In het Bulletin des Halles de Paris staat er een goede raadgeving voor de hopboeren: Uit hoofde van de overvloedige opbrengst zullen de koopers niet haastig zijn, maar veel zindelijker dan verleden jaar. Nochtans mag men zich aan aanzienlijke verhandelingen verwachten, vermits er weinig overjarige producten o verb [ij ven. Indien de kwaliteit goed is, zullen de brouwers ongetwij feld een goeden voorraad aankoopen vooral in goede, bezorgde waarderhalve zal de kwestie der verzorgdheid in plukken en drogen een groote rol spelen. De kopplanters moeten dit in acht ne men Voordracht door M. Arm. Dubois, brouwer te Lebbeke. Mij n heer en, Als brouwer ben ik ten hoogste gevleid, op deze vergadering het woord te mogen voeren. In dit verslag zal ik trachten te doen uitschijnen op welke innige wijze de belangen der brouwerij met deze der hopboeren in verband staan en hoe brou wer en landbouwer zich elkander d'hand moeten geven. Ten einde van d'eene te vragen ons goede en krochtige waar te verschaffen opdat de brou werij altijd een winstgevenden prijs zou kunnen betalen en nog opdat de landbouw op zulke wijze zou mogen medewerken tot liet verheffen en ver beteren der Belgische bieren: die wij meer en meer verplicht zijn naar de volmaaktheid voort te drijven, waarin onze concurenten van Engeland en Duitschland, ons zijn vooruitgeloopen. Daar de hop, een der hoofdstoffen is van de brouwerij, is het om onze vreemde mededingers te evenaren, misschien eens te overtreffen, vol strekt noodig dat gij, landbouwers, ons eene hop teelt die met de overhijnsche kan mededingen en deze gelijken, in fijne hoedanigheid. Ook, durf ik de hoop koesteren dat eerlang, indien gij de voor- uitgangsbaan welke U zoo schoon door uwe land; bouw- en hopteeltingenieurs word voorbereid, wilt volgen, de belgische hop, een eervollen rang zal bekleeden op de lijst der fijnste producten die de gansche hopwereld zal voortbrengen. Vrienden landbouwers, hebt een onwrikbaar betrouwen in uwe geleiders; en eene schitteren de toekomst staat U te wachten In de hop, Mijnheeren, vind men verschillige hoedanighedensommige dezer schikken zekere soorten van hop, tot het vervaardigen van zoete bieren zooals de Duitsche lager bierenen oud zacht vlaamsch bier der landen van Aalst Dender- monde, Gent, Luik, Dinant, enz. Andere hoedanigheden schikken andore hop soorten voor scherpe bieren en bewaarbier zooals Iambic, Audenaardscli, Sottegemsch en zelfs En- gelsche bieren. Vervolgt. (Getrokken uit De Hopboer.) stai>Si\I3-:I:WS. Donderdag namiddag rond 4 ure is er een begin van brand ontstaan op de Peerdemarkt, in eene oude schuur toebelioorende aan M. E. Lebbe. De pompiers werden verwittigd door de brandklok, en de brand werd seffens uitgedoofd. Het vuur is eringestoken geweest door kinders die met suffers speelden en daar een vuurtje gemaakt hadden. In de herstellings werken van den toren van O. L. V. Kerk is er Vrijdag een ongeval gebeurd. M. Denys van Rousselaere, aannemer der werken, was naar beneden gegaan om eene mate te nemen terwijl hij zich boog is hem een steen van eene hoogte van 40 meters op bet hoofd gevallen. De dokter was er aanstonds bij en heeft hem bewon der). Gelukkiglijk is het niet erg, en binnen eenige dagen zal het gedaan zijn. Yper. Woensdag namiddag kwam Mr Gustave Catelle, kleermaker, nog al rap de Tempelstraat beneden gereden. In den draai der Boterstraat wilde hij plaats maken voor een wielrijder die van den overkant kwam. Hij kon zijn velo niet besturen, welke in de groote vitrien van het huis Graye-Caen botste. De ruit vloog in brokken en Mr Catelle werd erg gekwetst aan het hoofd. Brugge. Maandag morgen gebeurde een jammerlijk on geluk op de Boonemvest. Nabij den depot van liet materiaal van den ruimersdicnst, was men bezig met eene boot te onttakelen, die daags te vooren aan het waterfeest deelgenomen bad, toen een zwaar houten gestel instortte en terecht kwam op de portieres van den depot, Roman ie Calleeuw, echtgenoote van Henri Van Eenoo, die te dicht genaderd was. De arme vrouw werd naar hare woning gedragen waar zij eenige oogenblikken later, te midden der schrikkelijkste pijnen over leden is. Hofbanken, ijzeren Tafels en Stoelen te koopen in den Bazar, bij Sansen-Decorte, Gasthuisstraat, Moord Bhtdzecle. Zondag was er Kermis te Dudzeelo en ter dier gelegenheid had Emile Roels, 34 jaar oud herber gier, 4 hollandsche muziekanten gevraagd om 's avonds bal te spelen. Toen deze aankwamen werden zij door de herbergierster in eenen kamer van het verdiep geleid, waar, in eene ongeslotene kas 2500 fr. in bankbiljetten lag, onlangs getrok ken voor een werkongeval, den herbergier over gekomen. Binst dat de muziekanten daar waren, vroeg Roels aan zijne vrouw of zij het geld in veiligheid gebracht had. De vrouw bekende dat zij er niet aan gedacht had. Zij liep naar de kas, maar het geld was er niet meer. Roels, toen hij dit vernam, werd onbeschrijflijk gram en wilde zijne vrouw doodslaan, zij kon ge lukkiglijk vluchten. In zijne gramschap liep hij naar boven met een geweer en zette zich aan 't venster. Talrijke nieuwsgierigen, die op 't rumoer toege sneld waren, stonden er onder. Op den eersten rang stond Gustave Mareyt, 26 jaar oud, van Westcappelle, onlangs gehuwd, en die met zijne jonge vrouw naar de kermis gekomen was. Roels schoot in den hoop. Mareyt werd door de lading in 't gelaat doodelijk getroffen en viel. Een gebuur, Constant Engels, koopman, 39 jaar, kwam toege sneld om het slachtoffer te helpen. Roels loste een tweede schot dat den ongelukkigen Engels op den slag doodde. De kogel had het hart getroffen. De dader loste nog twee schoten die niemand kwetsten. Men gelukte er dan in hem te ontwa penen en aan te houden. Mareyt is in wanhopigen toestand naar het gasthuis van Brugge overge bracht geweest. De dader van den diefstal, die de schuld van het schrikkelijk geval is, blijft onvind baar. Selirik Lelijk oii^eSüii. Een schrikkelijk ongeluk kwam Zondag avond eene nieuwe verslagenheid te Dtjdzeele verwekken Een schipper van Heyst, Jan Van Dierendonck, 34 jaar oud, die naar de kermis was geweest, keerde langs de baan van den buurtspoorweg naar huis. Doof zijnde werd hij door den train verrast en doodelijk verminkt. Naar. het gasthuis van Brugge gevoerd, is hij daar Maandag morgend overleden. Vooraleer gij iets koopt, ra a ai» pleegt onze Anssoiteen want gij zult er ssa«t iss vinden en voordeel mede doen. Kortrijk. Dinsdag rond middag gebeurde een pijnlijk dra ma bij Mr Leopold Vervaecke - Vandenbroucke, scheepslosser en vader van 7 kinderen waarvan het oudste 15 jaar en het jongste tien maanden telde. Albert, 13 jaar oud, zat aan tafel met zijn 9 ja rige broeder Jules. Deze laatste loerde op een stuk vleesch dat op het teiloor van Albert lag, nam het met eens weg en vluchtte ermede. Woedend, nam Alb. een broodmes en wierp het in de richting van Jules. Hij miste zijn doel en het mes trof het kind je van 10 maanden dat aan den overkant van den tafel stond. Het mes bleef in het hoofd van het slachtoffer steken en bet arme kindje viel, badend in zijn bloed, op den keukenvloer. De dader snelde naar liet slachtoffer toe, nam het in zijne armen en droeg het naar zijne moeder Deze, wanzinnig van angst riep om hulp. Geburen kwamen toegesneld. Dr Delplanque werd ontbo den hij kwam seffens het schaapje verzorgen, doch het stierf in zijne armen. De kleine Albert bekende alles aan zijne moeder, 's Namiddags is Mr Dussolier ter plaatse een onderzoek komen openen. De twee gebroeders werden ondervraagd en vertelden de jammerlijke gebeurtenissen zij weenden deerlijk. Qe moeder is ziek van verdriet. De ontroering van den vader, toen hij met den trein van 3 u. 20 uit Lauwe terugkeerde, en het ongeluk vernam, was pijnlijk om zien. Moord to Sysseelc. Een afschuwelijke moord is in den nacht van donderdag tot vrijdag gebeurd te Seysseele. Twee jonge deugnieten, die gekend en reeds aangehou den zijn, hebben rond 11 ure eenen ouderling M. Louis Timmerman afgewacht welke zij wisten langst de groote baan te moeten komen. M. Tim merman bij de Plaats gekomen werd door een dier kerels aangesproken en omverre geworpen. De andere kwam op hetzelfde oogenblik en sloeg met een barbaarsch geweld de man het hoofd in met eenen hamer. Zijn lijk werd twee uren later gevonden. Oostende. Het is onzeggelijk gelijker dees jaar te Oostende gestolen word. De diefstallen aan de baden telt men niet meerZondag werd een brusselaar ont last van zijne juweelen en van zijne brieventesch. Op het koerseplein, werd M1' H. I)e..., handelaar van Oostende zijne brieventesch met 5900 fr. er in ontstolen. Op de Smet de Nayerlaan werden Zondag verscheidene personen de slachtoffers van bonneteurs Een 15 jarige knaap had op de foor van Gent een sabel zien inslikken. Een dezer dagen wilde hij dit nadoen, met het gevolg dat hij zich de keel scheurde en eene bloedspuwing kreeg. Zijn toe stand is zeer erg. Moeskroen. Zondag rond middernacht werd Mr Victor Onré, adjudantkommissaris, op den weg van Mont k Leux naar Roebaais door zes kerels aangerand en halfdood geslegen. Voorbijgangers die de ongeluk kige bewusteloos vonden, droegen hem in eene naburige herberg, waar Dr Casiers hem verzorgde. Hij is erg gekwetst aan den schedel en is het neusbeen gebroken. De daders worden ieverig op gezocht. Maandag namiddag rond 4 yt ure, is Camille Callens, 41 jaar oud, afkomstig van Sweveghem, vader van vier minderjarige kinderen, onder de oogen zijner vrouw met wien hij eenige oogen blikken te voren getwist had, in de vaart van Kortrijk naar Bossuyt gesprongen. Lijnvisschers gelukten erin hem levend uit het water te halen, doch eenige oogenblikken later stierf hij. Moorslede. Het kind van Datnas Schoutteten is bij ongeval in den wal der proostdij te Slype gevallen en versmoord. Iwleng-eling-en. Kobe dat is toch een triestig dingen voor 'ne mensch van oud te worden Triestig, ja 't Paul maar 't is toch algelijk de eenigste middel om lang te leven Heen en terugkaarten op Zondag 12 Augustus afgegeven, zijn, bij uitzon dering, geldig tot Woensdag 16 dito, te 24 uur. Er wordt herinnerd, dat heen en terugkaarten op Zondag i3 en Maandag 14 Augustus 1905 afgegeven ook geldig zijn tot Woensdag 16, te middernacht. Zuiverend, werken zij snel en zonder afgang te veroorzaken. Men mag ze nemen tusschen het eten, zoodat men niet moet vasten. Galwerend, zuiveren zij goed de maag en de ingewanden. Slijm wer end, verwijderen zij alle bedervende bestanddeelen uit het bloed. Het gebruik dezer Pillen behoedt u tegen alle ziekten die voortkomen uit de onzuiverheid van het bloed. Het gebeurt soms dat gij u niet wel te pas ge voelt. Dit wil zeggen dat uw bloed niet zuiver is, dat gij Gal en Slijrn hebt, die den goeden omloop van uw bloed beletten. Dan begint uwe maag slecht te werken, gij wordt onpasselijk en gij ver liest uwen moed. Gij wordt onverdraaglijk voor u zeiven en voor een niets stelt gij u in woede. Weet dus dat dit de volgende verschijnselen zijn Vuile mond des morgens mot bitteren smaak; Vuile tong die plakt en aan geladen is Stinkende adem waar van gij zelf vies zijt Ziekelijk hart met een bestendigen braaklust Slechte eetlust met walg vooral voor vleesch Slappe maag die zeer moeilijk iets verteert; Moeilijke adem met eene altijd schorre stem Drooge hoest vooral na de eetmalen Gestoorde slaap mot droevige droomen Zwaar lichaam met ontmoediging in alles; Sombere gedachten die steeds droeviger worden Onregelmatiger! stoelgang met afgang of ver stopping Droefgeestigheid met brakingen van gal en slijm Puisten en zweeren over heel het lichaam Bloedopdrang naar het hoofd met duizelingen Gerommel in de ooren Afgang met verstopping. Het bloed is in de aderen gedurig in om loop. Het gaat uit van het hart, stroomt door alle deelen van het lichaam, geeft overal de noo- dige bestanddeelen voor leven en ontwikkeling en keert naar het hart terug. Het is ook in het bloed dat de organen die stoffen afzonderen die ben overbodig geworden zijn. Deze overbodige en dus nuttelooze stoffen moeten verwijderd worden want het slecht bloed is altijd de oorzaak van alle ziekten. Tot hiertoe bad men altijd zijn toevlucht geno men tot middels die werkten op de maag of op de ingewanden, maar deze middels konden niet hel pen om den kiem der ziekten te dooden, die altijd in bet bloed zit'. Samengesteld zijnde met uittreksels van plan ten, kunnen de Roode Pillen L. Dupuis nooit schadelijk zijn. Zij mengelen zich gemakkelijk met de voedende bestanddeelen der spijzen en dringen zoo in het bloed. En aldus gaan zij in al de organen van het lichaam de schadelijke stoffen opzoeken en vernietigen Ziedaar waarom de altijd helpen, als men lijdt Gezwellen Jeukingen Geelzucht aan Verstopping Slechte spijsvertering Ongemakken aan de maag Slijmen Gallen Zuur in de maag Gebrek van eetlust Verdoovingcn Gebrek van bloed Haarworm Knoppen Puisten Hoofdpijn Verkoudheden Duizelingen Verdoovingen Kortademigheid Beroerten Rhumatisme Vuilbloedigheid Hartkwalen Geene hoofdpijnen meer door het gebruik van de Roode Pillen Dupuis. Deze ziekte spruit voort uit de slijmen en de gallen die aanwezig zijn in de maag en in de ingewanden. Daar onze pillen werken tegen het slijrn en de gal, jagen zij al de schadelijke stoffen uit de maag, die de oorzaak zijn van de onregelmatige werking van dit or gaan, doen braken en ongemakken geven aan den mensch. DAMEN I OPGEPAST VOOR DE NAMAAKSELS. Men zorgt voor zijne gezondheid en men redt zich het leven, als men zich verzekert dat men echte Roode Pillen heeft, want de bedriegers hebben zich gehaast om ze goed 11a te maken. Vraagt daarom steeds eene doos Roode Pillen Dupuis en ziet goed 1.Of de doos langwerpig rond is en zij het handteeken draagt L. DUPUIS zooals het hier onder afgebeeld staat 2.Of op elke Pil de naam staat van L. DU PUIS, te JUMET. Let altijd goed op de Roode Pillen die in het klein verkocht worden. De doos kost fr. i,25, in postzegels fr. i,3o, op te zenden aan L. DUPUIS, apotheker te Jumet. Te verkrijgen bij A. MONTEYNE, apotheker, Groote Markt18, Poperinghe. wendt U I»u SAKSERI.ÖECORTIÏ, Gasthuisstraat, ISS* roperlngllC. Alle SIAJM en GA A clie de maag overlas ten, oorzaken zijn van smertelijke hoofdpijnen u alle. krachtdadigheid ontnemen, het bloed be derven en de goede spijsvertering beletten worden met onze pitten meegesleept en met de uitwerpselen naar builen gebracht. WAAROM wilt gij nog lijden aan hel kee- ren cler jaren WAAROM zuivert gij uw slecht bloed niet dat geen natuurlijken uitweg meer heeft WAAROM verjaagt gij het ongemak niet dal u slecht stemt en u het leven doet verwen- sbhen, dat u hoofdpijn veroorzaaktdal u den bidk verzwaart, dat uwe spijsvertering belet en u steeds in hel hoofd doet lijden. WA A ROM wilt gij langer dat uw aangezicht en uwe handen zwellen en barsten, zoo erg, dat gij voor de menschen niet durft verschijnen WAAROM wilt gij aldus walgen van het leven, waarvan gij nog zoo lang kunt genieten WAAROM geneest gij al deze oorzaken niet OM DA T gij niet weet dat er een geneesmid del beslaat waardoor gij u van dat alles kunt ontmaken OMDA T gij niet weet dat de ROODE PIL LEN DUPUIS het bloed zuiveren van al de stoffen die hel moeten bederven Wie deze wonderbare pillen neemt heeft niet meer te lijden van gal of slijm, van opge- stoptheid. Alen heeft altijd eene goede maag en daardoor is men vrij van alle ongemakken.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1905 | | pagina 4