De Hop Samenstelling en Rol ItOODE PILLEN L, DUPUIS, APOTHEKER TE JUMET. Hoe de Roode Pillen merken: ROODE PILEER It. DilPÜIS IiflHDBODWKROKlEK. NIEUWS. Wilt gij een grooten, schoonen en goedkoopen keus vinden van SPIEGELS, LINOLEUMS, T0ILES CIRÉES, STOORS, GORDIJNEN, TAPIJTEN, MEUBEL-PAPIER en alle Artikelen die 't behangen betreffen, DAMEN Voordracht door M. Arm. Dubois, brouwer te Lebbeke. Vervolg. Bijgevolg is het gemakkelijk om te begrijpen dat het volstrekt onmisbaar is, voor het cou rant bier, hop te gebruiken, veel en goede lupu- line inhoudende, vermits de hars zonder de lupuline geen uitwerksels heeft, en dat deze zelf standigheid voor het bier volstrekt onmisbaar is dit is ook eene gewichte reden den voorkeur, voor onze courante Vlaamsche bieren, te geven aan de groene bel, die onder opzicht van lupulinegehalte deze voorwaarden best vervult. In de lupuline en de schubben vindt men nog het looizuur of acide tanique Het looizuur, mengt zich met de eiwitstoffen, (glutine) welke de warme biermoüt inhoudt, om er looieiwit of tannate d'albumine van te maken, deze blijven op de koelbakken liggen, met zich van de biermoüt af te scheiden en zoo tot het kla ren te helpen. Thans blijft er ons nog een woord te zeggen over de bittere stoffen (substances amères). Deze stoffen worden volgens de scheikundigen voort gebracht door eene zekere zelfstandigheid acide lupulique (lupuliek zuur) genaamd 't is eigent- lijk dit lupuliek zuur niet dat aanleiding geeft tot het bittermakcn van het bier, maar het is zijn verzurïngs-product. tiet tweede vermogen is, zoo als de hars, het bier te bewaren. Over de zerpe stoffen (substances acres) zal ik niet anders zeggen dan dat zij noodlottig zijn voor het bier waarin zij gesmolten worden door het koken, en waaraan zij geen voordeel verschaffen, dan er enkel een onaangenamen smaak in te weeg brengende stelen, de bladeren, de ranken en het zaad bevatten in groote hoeveelheid deze zer pe stoffen. Zoo dus Mijnheeren, dit alles ingezien, nu wetende wat de hop is uitwendig aanschouwd, wetende nog welke verschillige nuttige stoffen de bestanddeelen der hop inhouden, ook wetende op welke wijze de hop, die onmisbaar is in de brouwerij, er groote nadeelen kan te weeg bren gen, met niet al de hoedanigheden te bezitten hier boven aangestipt, of wel met zekere stoffen te bevatten die volstrekt noodlottig zijn om goede fijne bieren voort te brengen, dit alles laat mij toe uwe aandacht te trekken op eenige punten, welke, wilt gij ze in acht nemen, U eerlang, in den weg der hopteelt, eenen rassen en winstge- venden vooruitgang zullen doen maken. A.1° Kiest, als hopsoorten deze die in nuttige bestanddeelen, aan de brouwerij voldoening ge ven en die door eenen kunstigen keus de hop moeten verbeteren en verfijnen. 2° Geeft aan uwe hop het kunstmatig voedsel hetwelk aan sommige gronden ontbreekt en dat de goede hop niet missen mag. 3° Verwerpt onverbiddelijk zonder vrees al de mannelijke planten uwer loehtingen. 4° Plant uwe hop op noodigen afstand, ten einde ze aan de zonnestralen bloot te stellen, 't is de warmte der z( n die grootelijks mede werkt tot de fijnheid der lupuline. B.5° Plukt uwe hop zonder stelen en nog min met bladeren. 6° Droogt uwe hop op goede verbeterde asten, enkel met warme lucht en zeer traagzaam. 7° Solfert op matige wijze. 8° Bewaart uwe hop op droge, donkere, kille plaatsen. Indien gij U wilt toeleggen op de teelt in dezer voegen, en ik heb de overtuiging, gij zult het doen, dan durf ik U verzekeren, dat gij eerlang de Belgische hopteelt, zoodanig zult verbeterd hebben dat wij, brouwers, U zullen kunnen toe roepen Wat geeft ons eene schier vrije grens, wij moeten er niet meer over vermits onze na tionale bieren van Belgische hop gebrouwen de fijnheid van de vreemde kunnen evenaren ja zelfs overtreffen. En dan, vrienden, wanneer gij door uw onwrikbaar betrouwen in dezen die u op den goeden weg der vooruitgang vergezellen, dan zult gij mogen triomf vieren. Want 't zal aan u te danken zijn dat een der schoonste landbouw vak ken van ons rijke België, den eersten rang zal veroverd hebben, bij hare zustervakken, en met de lauweren des volmaaktheid zal prijken nevens de fijnste producten der gansche wereld. Fier dan zullen uwe nakomelingen die mannen bewonde ren, die de hopteelt, welke pas eenige jaren schier, ter oorzake der on wetenheid, in het slijk der oude routine versmacht lag, hebben weten op te beuren. Werkt dus, vrienden, werkt onverschrokken voortde moeite die gij U geven zult zal in geen ijdelheid vergaan, de brouwerij staat nevens U en zij is het die uwe manhaftige krachtinspanning haren wel verdienden loon zal verschaffen. Hand in hand, brouwer, landbouwer en han delaar en de hopkwestie is gered en opgelost. (Getrokken uit De Hopboer.) UVCIEIN" eene goede Meid voor herberg der Stad. Inlichtingen ten bureele dezer. STADSNIEUWS. Zondag kwamen de vreemde plukkers onop houdelijk toe. Er zijn reeds 1900 tot 2000 namen opgegeven, rond de 80 lijsten moeten nog inge bracht zijn. Men schat het getal vreemde plukkers op 4000 tot 4500. De werken van den tram zullen geëindigd wor den met 27 September aanstaande om met 1 Oct. de exploitatie der lijn Poperinghe-Rousbrugge te beginnen. IJper. Maandag nacht hebben dieven al de konijnen gestolen uit het stal van M. Deconinck-Parret, Rijsselschebaan. -Twee jongelieden van Rousselaere, beide 17 jaar oud, waren sedert eenige dagen uit hun huis verdwenen. Woensdag kwamen de ouders van den jongeling te IJper, en de politie ontdekte de twee gasten in een logement der stad. De jongeling is in vrijheid gesteld geweest en het meisje zal in een gesticht verblijven tot aan hare meerderjarig heid. -Een leergast-loodgieter, Florent Coffïjn, 14 jaar oud, heeft Donderdag namiddag een val gedaan in het huis van Me We Bossaert, waar hij in wer- ke was. Hij klaagt over inwendige pijnen. Kortrfjk. Zondag-avond, rond 5 ure, heeft men M. Coqu, ongehuwd, wonende 10 Begijnhofstraat, aan de trapleuning zijner woning opgehangen gevonden. Men had hem sedert Dinsdag niet meer gezien. Men denkt dat hij van Woensdag dood is. Zondag rond 3 ure, gebeurde hier een ongeluk op de Aalbeeksche steenweg. De sociëteit Velo Sport van Moeskroen ging juist over de riggels bij het sluiten der treinbarreelen. Een hunner, M. Fieuw, botste tegen een barreel en viel zoo onge lukkiglijk dat hij het linkerbeen gebroken werd. Hij ontving de eerste zorgen in eene naburige her berg en werd per rijtuig naar zijn huis gevoerd. SÜMIcii. Gedurende het onweder van Zondag namiddag, is alhier op de wijk Stadenberg, eene tweewoonst afgebrand. In eenen oogwenk was alles in vlam en men heeft bijna niets kunnen redden. De hui zen waren bewoond het eene door D. Messiaen en het andere door de We Lefevre. Itousselai'e. Coletta Ronsse 55 jaar, wonende Ardoyekalsij, die reeds 3 maal gepoogd had haar te zelfmoorden, heeft Zaterdag rond 11 ure vitriool ingenomen. Zij is een uur later gestorven in de schrikkelijkste pijnen. Dottcgnys. Vrijdag avond rond 5 ure is het kindje van 18 maanden oud van den landbouwer Dumortier jammerlijk verdronken. BALSAM, zuivere kinawijn, verwekt eetlust Isegliem. Maandag avond bevond zich een schilder van Kortrijk, Albert Hoste, in staat van dronkenschap in de statie. Hij wilde huiswaarts keeren met den trein van 17.50 ure maar de statieoverste weiger de het hem en toen hij rond 10 ure terug kwam, verbood men hem opnieuw op den trein te stap pen daar hij nog dronken scheen. De man schoot in gramschap, sloeg eene ruit uit en miek groot gerucht. Hij werd aangehouden en door de politie in 't gemeente gevang opgesloten. Dinsdag mor gen rond 5% ure vond men den man dood in het gevang. Volgens alle waarschijnlijkheid heeft hij zijn strooien bed in brand gestoken, en is door de rook versmacht geweest. Hij laat eene weduwe met 6 minderjarige kinders achter. Een onderzoek is geopend. llccneii. Maandag rond 4 ure ging J. Declerq, 20 jaar oud, van Pitthem, in eene herberg der Barakken en vroeg er koffie. De herbergier bediende hem en ging terug naar de keuken, waar hij in slaap viel. Toen hij ontwaakte, was Declerq vertrokken met eene hesp en een paar schoenen. Dinsdag vond men hem in Halewijn. Men deed hem medegaan naar Meenen om te toonen waar hij de hesp op- geëten had. Hij stemde er in toe en zoo gauw hij op Belgischen grond was, werd hij aangehouden. Het is een desertenr der karabiniers van Brussel. Gisteren Vrijdag heeft men bij de gebroeders Feys, Bruggepoort, eeu geheel materiaal van ge heime stokerij aangeslagen. Twee der broeders zijn naar Frankrijk gevlucht, de derde Alfons, is aangehouden. Ruysselede-foJ-jT/w'e^. Bij het terugkomen der koersen van Ruysselede, is M. Oscar Van Meirhaeghe, in 't midden der velden door eenen vreemdeling aangerand ge weest. Deze laatste was met hem uit 't dorp geko men en had eenen binnenweg genomen om M. Van Meirhaeghe voor te komen. Het slachtoffer be kwam geweldige slagen op het hoofd en bleef badend in zijn bloed, als dood liggen. De landbou wer De Vooght vond hem en bracht hem huis waarts. (■YMcglicni. Ter gelegenheid van de kermis, stond hier bij de kerk een touter, beter gekend onder de naam van bakkens. Een knaap van 15 jaar is uit een der bakkens gevallen, hij botste met het hoofd tegen den muur van 't kerkhof. Men raapte hem op met gekloven schedel, de twee armen en een been gebroken. De arme jongen is op den slag dood gebleven. Ardoye. Dinsdag morgend, bestatigde een winkelier dat men uit zijn stal zijn poney, ter waarde van 200 frs., gestolen had. Hij had het dier over kor ten tijd gekocht. ELIXIR D'ANVERS, stilt maag en buikpijn Iclitegheiii. De drie gebroeders Maertens keerden zondag rond middernacht huiswaarts, naar Gouckelaere, met eenen eigen rechtzweers II. Hendrickx. On der weg ontstond er ruzie tusschen Pieter Maer tens en H. Hendrickx van wege een vrouwsper soon. Na eene hevige woordenwisseling gerochten zij handgemeen, de twee andere broeders die een stap voren waren, kwamen toegeloopen, en von den Hendrickx gansch bebloed, bewusteloos ten gronde liggen. Het slachtoffer, dat maar 22 jaar oud is, was de slagader afgesneden en is korts daarna overleden. Pieter Maertens, die in zijne woning te weenen zat, werd Dinsdag rond 10% u. aangehouden en Woensdag naar Brugge overge bracht. Het parket van Brugge is ter plaats ge komen. Sint Andries-bij-Brugge. Eene ontmoeting heeft Zaterdag nacht plaats gehad tusschen drie wildstroopers en twee gen darmen vergezeld van den jachtwaker van M. Goppieters de Madre. Van beide kanten werden er geweerschoten gelost, doch niemand werd ge kwetst. Het was reeds verscheidene nachten dat de wildstroopers aan 't werk waren, en 't was daarom dat twee gendarmen van Brugge waren komen waken. Zondag avond heeft men opnieuw geweerschoten gehoord tegen de Smedepoort. Oostende. Een hevig gevecht ontstond Zondag avond in eene herberg van het Hazegras, tusschen werk lieden der havenwerken. Een hunner, zekere Van Rambeke, bekwam eene messteek boven het lin keroog. Dinsdag nacht woedde een schrikkelijk onwe der op de kust. Geheel den dag was de zee op hol. Rond den noen sloegen de baren over den zeedijk. In den namiddag, is de bliksem gevallen in de kelderingen van de Kursaalde gaze compteur werd gansch vernield. LHeng-eling'erL. Zij kon wel koken!... Mevrouw tot eene nieuwe keukenmeid. Zeg eens, Trees, kunt ge goed koken Meid. Ja, mevrouw, ik heb acht jaar bij boer «anders gediend, en alle dagen wel voor twintig verkens en koeien moeten koken. Jan, gjj Mr Snulmans (tot zijnen knecht). zijt den grootsten ezel die er is. Jan.Dan is Mijnheer sedert gisteren van ge dacht veranderd, want ik hoorde hem tegen madam zeggen ik ben den grootsten ezel geweest die er bestaat, omdat ik met u getrouwd ben Zuiverend, werken zij snel en zonder afgang te veroorzaken. Men mag ze nemen tusschen het eten, zoodat men niet moet vasten. Galwerend, zuiveren zij goed de maag en de ingewanden. Slijmwerend, verwijderen zij alle bedervende bestanddeelen uit het bloed. Het gebruik dezer Pillen behoedt u tegen alle ziekten die voortkomen uit de onzuiverheid van het bloed. Het gebeurt soms dat gij u niet wel te pas ge voelt. Dit wil zeggen dat uw bloed niet zuiver is, dat gij Gal en Slijm hebt, die den goeden omloop van uw bloed beletten. Dan begint uwe maag slecht te werken, gij wordt onpasselijk en gij ver liest uwen moed. Gij wordt onverdraaglijk voor u zeiven en voor een niets stelt gij u in woede. Weet dus dat dit de volgende verschijnselen zijn Vuile mond des morgens met bitteren smaak Vuile tong die plakt en aangeladen is Stinkende adem waarvan gij zelf vies zijt; Ziekelijk hart met een bestendigen braaklust Slechte eetlust met walg vooral voor vleesch Slappe maag die zeer moeilijk iets verteert; Moeilijke adem met eene altijd schorre stem Drooge hoest vooral na de eetmalen Gestoorde slaap met droevige droomen Zwaar lichaam met ontmoediging in alles; Sombere gedachten die steeds droeviger worden Onregelmatigen stoelgang met afgang of ver stopping Droefgeestigheid met brakingen van gal en slijm Puisten en zweeren over heel het lichaam Bloedopdrang naar het hoofd met duizelingen Gerommel in de ooren Afgang met verstopping. Het bloed is in de aderen gedurig in om loop. Het gaat uit van het hart, stroomt door alle deelen van het lichaam, geeft overal de noo- dige bestanddeelen voor leven en ontwikkeling en keert naar het hart teiug. Het is ook in het bloed dat de organen die stoffen afzonderen die hen overbodig geworden zijn. Deze overbodige en dus nuttelooze stoffen moeten verwijderd worden want het slecht bloed is altijd de oorzaak van alle ziekten. Tot hiertoe had men altijd zijn toevlucht geno men tot middels die werkten op de maag of op de ingewanden, maar deze middels konden niet hel pen om den kiem der ziekten te dooden, die altijd in het bloed zit. Samengesteld zijnde met uittreksels van plan ten, kunnen de Roode Pillen L. Dupuis nooit schadelijk zijn. Zij mengelen zich gemakkelijk met de voedende bestanddeelen der spijzen en dringen zoo in het bloed. En aldus gaan zij in al de organen van het lichaam de schadelijke stoffen opzoeken en vernietigen Alle SLIJM en GAL die de maag overlas ten, oorzaken zijn van smertelijke hoofdpijnen u alle krachtdadigheid ontnemen, het bloed be derven en de goede spijsvertering beletten, worden met onze pillen meegesleept en met de uitwerpselen naar buiten gebracht. Ziedaar waarom de altijd helpen, als men lijdt aan Verstopping j Gezwellen Slechte spijsvertering I Jeukingen Ongemakken aan de maag J Geelzucht Slijmen Gallen Zuur in de maag Gebrek van eetlust Verdoovingen Gebrek van bloed Haarworm Knoppen Puisten Hoofdpijn Verkoudheden Duizelingen Verdoovingen Kortademigheid Beroerten Rhumatisme Vuilbloedigheid Hartkwalen Geene hoofdpijnen meer door het gebruik van de Roode Pillen Dupuis. Deze ziekte spruit voort uit de slijmen en de gallen die aanwezig zijn in de maag en in de ingewanden. Daar onze pillen werken tegen het slijm en de gal, jagen zij al de schadelijke stoffen uit de maag, die de oorzaak zijn van de onregelmatige werking van dit or gaan, doen braken en ongemakken geven aan den mensch. WAAROM wilt gij nog lijden aan het kee ren der jaren WA A ROM zuivert gij uw slecht bloed niet dat geen natuurlijken uitweg meer heeft WAAROM verjaagt gij het ongemak niet dat u slecht stemt en u het leven doet verwen- schen, dat u hoofdpijn veroorzaakt, dat u den buik verzwaart, dat uwe spijsvertering belet en u steeds in het hoofd doet lijden. WA A ROM wilt gij langer dat uw aangezicht en uwe handen zwellen en barsten, zoo erg, dal gij voor de menschen niet durft verschijnen WAAROM wilt gij aldus walgen van het leven, waarvan gij nog zoo lang kunt genieten? WAAROM geneest gij al deze oorzaken niet OMDA T gij niet weet dat er een geneesmid del beslaat waardoor gij u van dat alles kunt ontmaken OMDA T gij niet weet dat de ROODE PIL LEN DUPUIS. het bloed zuiveren van al de stoffen die het moeten bederven Wie deze wonderbare pillen neemt heeft niet meer te lijden van gal of slijm, van opge- stoptheid. Men heeft altijd eene goede maag en daardoor is men vrij van alle ongemakken. OPGEPAST vook de NAMAAKSELS. Men zorgt voor zijne gezondheid en men redt zich het leven, als men zich verzekert dat -men echte Roode Pillen heeft, want de bedriegers, hebben zich gehaast om ze goed na te maken. Vraagt daarom steeds eene doos Roode Pillen Dupuis en ziet goed 1.Of de doos langwerpig rond is en zij het handteeken draagt L. DUPUIS zooals het hier onder afgebeeld staat 2.Of op elke Pil de naam staat van L. DU PUIS, te JUMET. Let altijd goed op de Roode Pillen die in het klein verkocht worden. De doos kost fr. i,25, in postzegels fr. i,3o, op te zenden aan L. DUPUIS, apotheker te Jumet. Te verkrijgen bij A. MONTEYNE, apotheker, Groote Markt18, Poperingliet wendt U I>;.j SAXSEK.DRCORTE, Gasthuisstraat, 18», Poperinglie,

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1905 | | pagina 2