KINDERVOITUREN Engelsehe karretjes Koepons Kteergoed NIEUWS. GEORGES DE CAT 5 ZUSTER Anthraciten voor «Oalorifères.» Bij Petras Beans, Emile LAU WEpS Yperstraat, 121, Poperinghe JVIORGAREY, POPERINGHE, GROOTEN KEUS Nieuwe en herstelde STOVEN MpBOUWKROM. Gewestelijke Tentoonstelling te Poperinghe, 22 September. HOPPE. IN OEN BAZAR. alle slag en soorten TÉ PÉKOMÉN PIJ Vetenpents sar rpesure, PAMÉN, HÉÉRÉN ÉN KINDÉR9, Fransche Stoffen De hoptentoonstelling die Vrijdag in de zalen van het Stadhuis plaats had, heeft vele bezoekers aangetrokken. Vele vreemde brouwers en hophan delaars, gekomen om de tentoongestelde hopsoor ten na te zien. zijn vertrokken, een goed gedacht meedragende der Poperingsche hopsoorten. De Jury heeft tot 11 lA ure bezig geweest om de verschillende prijzen toe te kennen. Na de aflezing van den uitslag door den E. H. DeJaegher, heeft M. Leplae, hoogleeraar aan de brouwerij school te Leuven, in korte en goede woorden, de boeren aangewakkerd om voort te werken voor de verbetering der Poperingsche hop gelijk zij dit jaar gedaan hebben, ten einde deze beter te doen kennen aan de Belgische brouwers. Daarna heeft de E. H. DeJaegher, de Jury en de deelnemende boeren bedankt, en rond 12 ure was alles gedaan. Er waren 129 mededingers, waarvan 3o voorde Poperingsche Witte rank, 91 voor de Buvrinsche of Duitsche hop, en 8 voor andere Belgische of vreemde hopsoorten. De prijskamp was in 3 klassen verdeeld voor het toekennen der prijzen: de kleine cultuur, min dan 1 hectare; de middelbare cultuur, van 1 tot 2 ha. de groote cultuur, meer dan 2 hectaren. Ziehier den Uitslag WITTE RANK. KLEINE CULTUUR, 1. Deprez Henri, Poperinghe. 2. Wylleman René, Proven. MIDDELBARE CULTUUR. 1. Citteiren Jules. 2. Delbaere Charles beide te Poperinghe. GROOTE CULTUUR. 1Kesteman Henri, Poperinghe. 2. Desmyter We Poperinghe. 3. Plancqueel Henri, Westoutre. BUVRINSCHE HOP. KLEINE CULTUUR. 1. Deprey Petrus, Proven. 2. Pareyn Emile, Proven. 3. Hardeman Jules, Westoutre. 4. Wyl leman René, Proven. MIDDELBARE CULTUUR. GROOTE CULTUUR. 1. Descamps Jean. Westoutre. 2. Debaene Marcel Pop. 3. Vancayseele-Decorte, Pop. 4. Deschuytter René, Watou (SintJan) en Lebbe Maurice, Pop. STADSNIEUWS. In al de straten is men reeds aan 't plaatsen der lanteerns voor de verlichting met de gaze, en waarschijnlijk, zal de stad nog voor Nieuwjaar met de gaze verlicht zijn. Het Stadsbestuur heeft deze week aankoop ge daan van het huis en den grond, gelegen op de markt en toebehoorende aan wijlen M. Petrus Roy. Het huis zat afgebroken worden om de markt te vergrooten. Zondag laatst waren eenige vreemde plukkers in ruzie gerocht nabij de herberg »De drie linden» langs de Abeele kalsiede. De messen werden ge trokken, en een hunner bekwam verscheidene messteken. Een onderzoek is geopend. IN DEN HOEK. Gasthuisstraat, 3g, Poperinghe. Gemaakt en gebreid goed, Koflies, Kruidenierswaren, Kolen. Eenige depot voor Poperinghe en Omstreken der zuiver gewaarborgde kolen Vertrekuren der Treinen. P opcri nghe-Y per- Kortrij k 4 48 720 918 1034 12 00 208 441 7 13 Poperinghe-Yper-Rousselaere. 6 17 i 7 26 P 18 12 00 2 08 5 45 7 13 P operi nghc-Yper- Cortema rc k 6 17 918 10 34 2 08 5 45 Poperinghe-Yper. 4 48 6 17 7 26 8 12 9 18 10 34 12 00 2 08 4 41 5 45 7 13 I 9 28 Poperinghe-Abeele-Hazebrouck. 12 6 57 9 19 12 01 3 56 6 26 8 32 Met het einde van 't seizoen, grooten afslag op de Zomerartikelen bij Sansen-Decorte. Watou. Zondag avond ontstond er alhier een brand die erge gevolgen had kunnen hebben. Een strooimijt toebehoorende aan den molenaar Joye is gansch afgebrand. Men vreesde gedurig dat de brand zich zou mededeelen aan de naburige huizen. Na twee uren konnen de pompiers zich meester maken van het vuur. Volgens men denkt is er kwaadwillig heid in 't spel. Een onderzoek is geopend. Wervick. Zaterdag morgen, terwijl Me Geeraart-Deliol- lander eene boodschap deed, had haar zoontje van 2l/s jaar oud, sulfers gevonden en er mede ge speeld. Toen de vrouw te huis kwam, stond haar kind gansch in vlamme. Niettegenstaande de bes te zorgen, is het kind denzelfden dag overleden. Het 3 jarig zoontje van den landbouwer Re- nardging met eenen schotel naar den wal om water te scheppen voor den hond. Hot kind viel in 't water en de hond liep al huilen naar huis, doch toen de moeder bij den put kwam, was het kind reeds verdronken. Staden. Een velorijder reed Zondag eene vrouw om. De vrouw bleef eene uur in bezwijming liggen en is de schouder gebroken. IJper. Men heeft Zaterdag nacht in eene herberg der Diepestraat, zekere Remi Lippens aangehouden. Hij was sedert een tiental dagen uit 't gevang ontsnapt, waar hij nog een paar jaar moest zitten. Men vond een geladen revolver en 40 kardoezen in zijn bezit. Dinsdag avond, rond 9ure, ging Edmond Bergli- man, wonende Groote markt, langs de vestingen huiswaarts. Door de duisternis bedrogen, viel hij van eene hoogte van 8 meters in de grachten. Ge- lukkiglijk kon hij nog spoedig uit zijnen neteligen toestand verlost worden door Henri Seys. Woensdag namiddag, J. Bouckenooglie, metser in werk aan de waterleiding bij de Kruisstraat, verloor bet evenwicht. Hij viel van de stelling met liet hoofd in 't water. Hij zou ongetwijfeld ver smacht zijn, zonder tusschenkomst van den met- sersdienaar die hem ter hulpe kwam. Hij had ver scheidene wonden aan 't hoofd bekomen. Dr Deroo diende hem de noodige zorgen toe. BALSAM, zuivere kinawijn, verwekt eetlust flat'clkcke. In de laatste trekking van Luik, is liet een in woner van Harlebeke die het lot van 15,000 fr. gewonnen heeft. De winner is Charles Haeze- brouck, 60 jaar oud, dienstknecht bij den kloef kapper Camille Yan Belle. Maandag morgend vond men een landbouwers knecht, Henri Durnez, 34 jaar oud, badend in zijn bloed. De man had rond middernacht door twee broeders aangerand geweest. Hij had ver scheidene messteken in de linker liand en de rug bekomen. Zijn toestand is zeer erg. Ploegsteci't. Dinsdag nacht rond 3 uren, ontstonden er twee branden te Ploegsteert op liet belgisch grondge bied van den Bizet. Een vlasschelf toebehoorende aan den beenhouwer C. Liephout, werd vernield. De tweede brand legde eenen hoop stroomatten toebehoorende aan de brikerij van M. Debosque, gansch in asch. Toen de gendarmen zich naar die plaatsen begaven, zagen zij een man die poogde zich te verduiken. Zij hielden hem aan en na on dervraging bekende hij in de twee plaatsen brand gestoken te hebben. De brandstichter is zekeren Désiré Capelle, 26 jaar, van Armentieres. Hij is naar 't gevang van Yper overgebracht geweest. Clerekcn. Donderdag morgen heeft de landbouwer Yan Acke, wonende bij den Predikboom Lessen steen weg, zelfmoord gepleegd. Na de acht ure was men gansch verwonder den man nergens te vinden, na opzoekingen vond men hem in zijne schuur opge hangen hij had reeds opgehouden te leven. Rissegiicm. Terwijl hij eene boodschap deed, werd Malfait, voerman in de statie, zaterdag zijn rijwiel gesto len. De dader is onbekend. Iteclinn. Zondag namiddag ontstond er twist, tusschcn Cyriel Holvoet en Hector Dufour, van wegens werk aan de dorschmachien. Daar zij beiden be dronken waren, gerochten zij algauw handgemeen H. Dufour bekwam twee messteken in 't gezicht, Doctor Pille van Lauwe diende liem de noodige zorgen toe. Holvoet is gevlucht over de fransche grens. lluysHcIcdc. Dinsdag morgen rond 6 ure, begaf Jufv. Yan Oye zich ter kerke, toen zij rook bemerkte langs de pannen van het huis, bewoond door Henri De smet, koopman. Zij ging binnen en verwittigde Desmet, dat zijn huis in brand was. Men heeft niets meer kunnen redden, daar de zolder vol hooi en strooi was. De schade is door verzekering ge dekt. l*oclca piic. Maandag heeft Karei Bleckaert eenen geweldi gen hoefslag van een peerd bekomen. Ganscli zijn aangezicht is vermorzeld en hij verkeert in levens gevaar. De arme man is vader van een talrijk huisgezin. Oostende. Zondag avond kwam een jongeling der Lijn baanstraat dronken te huis. Daar hij zijne moe der schandelijk sloeg, kwam zijne zuster ertus- sclien. De kerel stoot het meisje zoo geweldig tegen een venster, dat eene ruit uitsgeslagen werd en het meisje schier de hand afgesneden werd. Maandag morgen, nam Vrouw Borry een ketel kokend water van de stoof om in eene kuip te gie ten. Zij had liaar tweejarig meisje op de armen door eenen misstap viel zij met het kind voorover in de kuip. Het kind was erg aan 't aangezicht en de linker arm verbrand. De vrouw bekwam ook eenige lichte brandwonden. Een 11 jarige knaap uit de St. Paulusstraat, wierp Zondag een mes naar het hoofd zijner zus ter omdat hij eene berisping van zijn vader kreeg en liet meisje met liem den spot dreef. Gelukkig- lijk is zij maar licht gekwetst. Kortrijk. Achille Vandeputte van Harelbeke plaatste Maandag morgen voor eenige oogenblikken zijnen velo bij het hotel de Commerce, Doornijkstraat, Toen hij terugkwam, was zijn velo ter waarde van 150 fr. verdwenen. Maandag avond werd Polydore Lefevre, door drie mannen aangerand, en erg mishandeld. Ee nige geburen kwamen op zijn geroep toegeloopen en dreven de kerels op vlucht. Het slachtoffer was over gansch het lichaam gekwetst en is naar 't gasthuis overgebracht geweest. De daders zijn gekend. Woensdag namiddag rond 2 uren ontstond er brand op de zoldering in het huis bewoond door Remi Struyven0 58, Brugsche steenweg. Daar er strooi op den zolder was, breidde liet vuur zich spoedig uit tot het aanpalende huis bewoond door M. Vandemelebroucke. De pompiers kwamen spoedig ter plaats en konnen een groot deel van het tweede huis vrijwaren. De twee huizen be- hooren toe aan M. Nys, vlaskoopmanen zijn ver zekerd, eveneens de meubels van M. Vandeme lebroucke. l)e schade op liet huis bewoond door Struyve is gerekend met de meubels op 3000 fr. 'Er blijft niets meer dan de muren. De oorzaak van den brand is onbekend. Dinsdag nacht zagen de politie-agenten twee mannen in de Vlamingstraat, geladen met ieder een zak aardappelen. De twee kerels werden naar 't politie-bureel geleid, waar zij verklaarden dat zij de aardappelen op een stuk hadden gaan rapen doch zij konnen de plaats niet aanduiden. De twee mannen werden voorlopig in vrijheid gesteld. Woensdag nacht rond 12 V» ure, heeft een brand langs de Meenenkalsijde, drie aaneenhoudende huizen met stroo bedekt, in asch gelegd. Twee der huizen waren onbewoond, liet derde was be woond door A. Vandenbeke, groenselier, aan wie de drie huizen toebehoorden. Er viel aan geen blussclien te denken. De schade is geschat op 1000 fr. en is door verzekering gedekt. ELIXIR D'ANVERS, stilt maag en buikpijn TZCeng-eling-en. Pastor Rykmans had eene verzameling Nieuwe Kcrkeboeken doen komen om te verkoopen aan zijne parochianen, en hij bcvool den koster, na het sermoen, dat uit een te doen. Nu de koster die eerst wat anders te zeggen had, en die wist dat de Paster nog al hardhoorig was, zegde Al deze die kinders te doopen hebben worden verzocht op voorhand de koster daarvan te verwittigen. De pastor om op de aanbeveling nog te steunen vervolgde en 'k zal er bijvoegen, in iedereens belangen, dat er alle namiddag te krijgen zijn in de Sakristie de gewone kleine aan één fr. 't stuk en de beste aan één fr. vijftig. PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN. De E. H. Soetaert, onderpastor te Pitthem en licenciaat in godsgeleerdheid, is benoemd tot lee- raar in zedelijke godsgeleerdheid in 't groot semi narie. STERFGEVALLEN. De E. II. De Jaegher, proost van O. L. V. van Blindekens te Brugge, is schielijk overleden in den ouderdom van 46 jaar. DeE. H. Bilcke, on derpastoor van St. Maertens te Kortrijk, is aldaar overleden in den ouderdom van 39jaar.De E. H. Rembry, broeder van den groot-vikaris van Brugge, is Zondag overleden te Everghem in den ouderdom van 68 jaar. De Hopoogst in igo5. De hoeveelheid hop, welke men dit jaar zal in- oogsten, zal die der laatste jaren overtreffen. 1905 zal eene der eerste plaatsen onder de jaren van groote opbrengst innemen. Men kan nopens de opbrengst, nog gecric zeke re schattingen uitbrengen. De volgende cijfers nochtans mogen aanzien worden als zeer nabij komend juist te zijn Voortbrengst in 1904. in igo5. Bohemen Duitschland Pingeland België Frankrijk 130,000 kwintalen 300,000 450,000 500,000 280,000 500,000 90,000 150,000 50,000 70.000 Vereenigde Staten 420,000 500,000 De opbrengst van 1905 wordt beraamd, voor geheel de aarde, op omtrent 2,25o,ooo kwintalen, tegen 1,600,000 in 1904, makende eene meerop brengst van omtrent 65o,ooo kwintalen. Wij moeten nochtans doen opmerken dat het niet zeker is dat al die hop zal kunnen ingeoogst worden, want als het weder slecht blijft, dan zal veel hop zoodanig slecht worden, dat men zich de moeite niet zal willen aandoen hem te plukken. Die afval zal zeker eenen merkelijken invloed uit oefenen op den prijs. In alle geval, is het zeker dat men hop. wezenlijk van goede kwaliteit, goed rijp, wel geplukt en behoorlijk droog, aan loonende prijzen zal kunnen afzetten. POPERINGHB, 22 Sept. De toestand hl ij ft kalm en de prijzen dalen. Men betaalt voor Po- peringhe-stad 1905 30 tot 32 fr. voor beschik bare geperste der stad moet men 34 tot 35 fr. betalen en voor geperste parochie 30 tot 32 fr. AALST, 22 Sept. Zeer kalme markt. Hoppe 1905, 8 verdragmerken 36 a 40 fr. VAN ALS OOK aan genadige prijzen m e ii Gasthuisstraat, 15, POPERINGHE. 5 Smid, Crombekestraat, Poperinghe, zijn alle dagen te bezichtigen aan zeer genadigen prijs. M" TAILLEUR, Marché aux Chevaux, 6, POPERINGHE. maakt het Publiek kenbaar dat hij een winkel komt te openen van alle slag van voor Gij zult er bijzonderlijk eene groote en zeer verscheidene keus vinden van welke hij door zijne betrekkingen met de grootste fabrikanten aan prijzen fniilcu eoBïcurroiiiië zal kunnen verkoopen. Hij mag verzekeren dat al zijne stoffen van eerste keus zullen zijn en dat gij er altijd de laatste nieuwigheden zult vinden. N. B. Al zijn goed wordt verkocht per Koepon of in Stukken per meter. telefoon 16. |N >T PARADIJS. Huis gesticht in 1836. HANDEL IN 'T GROOT. Groote keus van rauwe en gebrande Koffies bijzondere merkenCafé du ParadisCafé réclame, B Café extra fin A. Alle slach van suikers (Tirlemont) en siropen voor pasteibakkers, enz. Dépót van de echte Amerikaansche Petroleum (Lux-Oil) de Chicoreij (Vereenigde Nijverheden opvrEgide Vanderheyde)den Rijst stijfsel (Amidon, Ours blanc)de Stoofpommade (Pate Gauloise); de Waschpoeier (Lessive du Génie, en van 't Para dijs «Melior»); de Chocolade ('t Paradijs)het Metaalkuisch (Putz-Pasta, Savon A polir)de Sul fers (De Ster). Zuivere Wijnazijn en Olijfolie. Mostaard en Peper Maalderij.Sulferbloem en Sulfer in stok ken, Merk K. R. Emballagepapier, papierenzakken, papier in riemen, wit, 1)2 wit, blauw en grauw voor Been houwers, Brouwers, enz. Beste Holiandsche- en Goudakaas.—Gedroog de Fruiten. Bloem, Rijst, Zeepen, Verwen, Olieën, Zaden, Beschuiten, BorstelsAllerhande Kruidenierswaren, Specerijen en vele andere Artikelen. Beste Bordeaux Wijnen, Likeuren en sterke Dranken. Champagne Mercier. eene goede Meid voor herberg der Stad. Gemakkelijken dienst. Inlichtingen ten hureele dezer, 1. Delbaere Charles, Pop. 2. Boeket Henri, Pop. 3. Vandenberghe René, Pop. 4. Dochy Alois, Westoutre. 5.TopAmand, Proven. 'C. VAN De oude stoof van den hooper neemt men over. POUR HOMMES, DAMES ENFANTS.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1905 | | pagina 2