HET NOTARIËEL EN NIJVERHEIDS VAN POPERINGHE EN OMSTREKEN, verschijnende den Zaterdag avond. HOFSTEDEKEN TERHES IiftBOUR WOONHUIS WOONHUIZEN broodbakrerie Woonhuis Maison de Commerce een J4UISJE, De Rooversbende van en Zaailanden te Poperinghe en (Hoesten. en Zaailand POPERINGHE, in pereeelen voor Bouwgrond en Hovingen ItAfIDBOUWBEIiAfiGEN. S Centiemen. ANNONCEN Uitgever, VALERE SANSEN, Boek- en Steendrukker, Gasthuisstraat, 15, Poperinghe. Etude de Mlre DE VOS, A WATOU. Stqdie van den fJotaris DEVOS, TE WATOU. Den Vrijdag 22 Juni 1906 Gemeente fyoqsbwgge-Jlaringhe, de Perseweide te Poperinghe, ZATERDAG 2 Juni igoö. Tweede Ja.a.r. N* 27. Den drukregel 10 c. Op 't eerste blad 20 c. Alle Annoncen vooraf betaalbaar moeten vóór den Vri.tdag-noen ingezonden worden. Herhaalde Annoncen Groote vermindering van prij s INSCHRIJVINGSPRIJS Bijzondere buiten stad f. 2,50 binnen stad f 2,00 Herbergiers buiten stad f-1,50 binnen stad f-1,00 De plakbrieven die bij mij gedrukt zijn, zullen onvergeld in het blad verschijnen. Studie van den Notaris BOUCQUEY, TE POPERINGHE. Openbare Verkooping van gelegen Maandag 18 Juni 1906, Gemeente Poperinghe, Gemeente Woesten. De tijtels van eigendom, plans en veilings- voorwaarden berusten ten kantoorc van den Notaris BOUCQUEY,- men kan ook alle inlichtingen bekomen ter studie van Meester Clement VAN CAILL1E, te Brugge. Vente publique d'excellentes Le Mardi '26 Juin 1906, Commune de Watou, section Callecanes. Pour tous renseignements s'adres- ser en I'étude du Notaire DE VOS. Openbare Verkooping te Bousbrugge-Haringhe De grosse-vonnis* en de titels van eigen dom berusten ten kantore van den Notaris DEVOS te Watou. PEEL te Rousbrugge-Haringhe. DEFINITIEVE TOEWIJZING Op 11 Juni 1906, van de twee De twee huizen zijn in massa inge steld voor de som van 12100 fr. Studie van iVlter Paul LAUWERS, Uit der hand te koopen groot 1 hectare 43 aren 20 cent. mr Men zou ook deze gronden ver pachten voor hovingen en lci7idingen Uit ter hand te koopen Eene welgekalante (C MET en li aren 40 e. Grond, Cour en Hof, GELEGEN TE POPEB1NG1IE, te midden der Stad. Voor inlichtingen zich te begeven bij den Notaris BOUCQUEY, te Poperinghe. .A. VEETDRE place Alp. Vandenpeereboom, 13, A YPRES. Te Yerkoopen in de Lapperstraat gebouwd op Cijnsgrond, Aanslag van Anarchisten tegen Veeteelt eii groenvoeder. ASM DOOK STERFGEVAL.. (in eene zitting), om 2 uren namiddag ter herberg Biet Stadli ui» Groote Marktte Poperin ghe, zal den Notaris KOK OI IV, aldaar verblijvende, met tusschenkomst van zijnen ambtgenoot MtcT Clement Vl\ CA ILLS F, Nota.) •is te Brugge, overgegaan worden tot de openbare ver hooping van Bij d'herberg 't Hooghe Koog) een. Eene partie Zaailand gelegen te Poperinghe, bekend bij kadaster sectie L, nummer 299, voor eeue grootte van 29 aren 80 c. Koog) twee. Eene partie Zaailand met KuppeUeken ten' zuidwësthoeke daar op staande en medegaande gelegen als voren bekend bij kadaster sectie A, nummer 916, voor eene grootte van 24 aren 50 c. Koog) I>i"ie. Eene partie Zaailand gelegen als voren, bekend bij kadaster sec tie A, nummer 917, voor eene grootte van 38 aren 20 c. Koopen 1, 2 en 3 gebruikt door Henri Ollevier, tot 1 October 1908, aan 170 frs. bij jare boven de lasten. Koog) vier.Eene partie Zaailand in twee rekken, gelegen als voren, bekend bij kadaster sectie L, nitmmers"679 en 680, voor eene grootte van 29 aren 40 c. Gebruikt door Pieter Taflin tot 1 October 1910 aan 50 fr, bij jure boven de lasten. Koog) vijf.Een Hofstedeken uitma kende eenen blok, gelegen te Woesten, bekend bij kadaster sectie A, nummers 316, 317, 318, 319, 320 en 321, groot onder bebouwden grond, bof, weide en zaailand, 2 heet. 69 aren 52 c. Gebruikt door Félix Lefever, aan 250 fr. bij jare boven de lasten voor 3, 6 of 9 ja ren ingegaan 1 October 1902. Notaire a Watou. a 3 heures de relevée, en Vestaminet "Saint Georges- tenupar M. Henri Depoers, a Watou, il sera procédé a la vente pu blique des immeubles dont la designation suil ARTICLE UN. 73 ares 05 c. de Terres a labour d'après arpentage, repris au cadastre sous les nu- méros 12, 13 et partie du n° 14, tenant du midi la ehaussée de Poperinghe vers Steen voorde. ARTICLE DEUX. 19 ares 30 c. de Terres A labour moitié ouest du N° 68 de la section E du cadaslre. Les immeubles ci-dessus sont occupés par M. Gustave Fovez,jusqu'au 1 Oct. 1906 moyennant 122 fr. 75 c. par an, outre les charges. van een schoon en gerievig (iu eene zitting), om 10 ure juist voormiddagter verhoor- zaal van het vredegerecht 'te Rousbrugge, ten overstaan van M. Jean-Eug. de Bos- sclière, Vrederechter van het kanton 11a- ringhe, zal de Notaris DEYOS, te Watou, met tusschenkomst van Meester LOTTUF, Notaris te Belle, overgaan tot de openbare verkooping van tegen de Plaats van Haringhe. Een WootkSüuiH en afhangelijkheden met Schuur en Stallingen, alsmede 64 aren 50 c. grond van gebouwen, hof en zaailand Gebruikt door de wed. Achille Bonnez- Vanhove, lot 1 Oktober 1907, mits 150 frs. 's jaars boven de lasten STUDIE VAN DEN NOTARIS TOT Iu tic Hriiualstrüat. NOTARIS TE YPER. zeer wel gelegen tegen de Slalie en langs den Steenweg naar Elverdinghe, DE GRÉ A GRÉ: Occupée par Mr Alb. Giller-Dehaese. Pour tous renseignements s'adresser en l'étude du Notaire BUTAYE, rue de Ilaer- ne, n° 4, a Ypres. toebehooronde aan de Kinders 0RBIE, en den bouwgrond toebehoorende aan de We Minneboo, Groote Mankt. Voor alle inlichtingen, zich te begeven bij de Kinders Orbie, St.-Jans-Kruisse, Poperinghe. De werkstaking te E*a Tinsdag was hefgeTal werkstakers te Pa rijs reeds veel verminderd. Aan de werken van den Métropolitain arbeiden een zeker getal aardewerkers die vreemd zijn aan het syndikaat. De werkstaking der metsers dreigt eene geweldige houding te nemen. De werklieden, woedend over de krachtdadige houding der bazen, dreigen de werken te vernielen. De bijzonderste inopbouwzijnde huizen worden door de politie bewaakt. Dinsdag morgen waren er in 't geheel maar 30.000 werk stakers. Engeland. Het getal zinneloozen neemt te Londen op onrustwekkende wijze toe. In de zinne- loozenhuizen van Engeland's hoofstad is er maar plaats voor 17.000 zinneloozen van de twee geslachten. Men voorziet dat er binnen vijfjaar 22.000 zinneloozen te Londen zouden zijn. Men spreekt van de Samenstelling eener kommissie van geleerden, die de oorzaak zouden opsporen van de ongemeene zwakte der Londensche hersens. Italië. Dinsdag steeg er uit den Vesuvius eene aschwolk op, die neerviel over Torre-Anun- ziata en omstreken. Dit feit verspreidde den schrik onder de bevolking. Volgens professor Matteucei, bestuurder van het observatorium bestaat er echter geen gevaar. De revolutie te (itiiaJciiiala. Uit Mexico wordt geseind dat de revolu- tionnaire trpepen Maandag de grens van Guatemala overschreden hebben deze troe pen kwamen tegelijk uit het noorden der Republiek van Salvator en van Engelscli Honduras. Het doel van deze revolutie is de inlijving van Guatemala bij de Vereenigde- Staten. In China. Te Peking zijn oproerige plakkaarten te gen de vreemdelingen aangeplakt, van dezelf de soort als deze voor den opstand der Boksers te Peking en in den omtrek ver spreid waren. Onlusten in Corca. In de provincie Shiang-Shyong woedt er opstand. Maandag hebben de oproermakers, die over kanons en geweren beschikken, de japansche gendarmerie tot den aftocht ge dwongen. De coreaansche garnizoenen van den omtrek weigerden de japoneezen te helpen. Onlriggeling van eenen trein in de Yerecnigde Staten. Een reizigerstrein is ontriggeld te Louis ville, juist zoo hij in statie aankwam. Er zijn 12 dooden en 15 gekwetsten. «Ion Koning van Spanje. De stad Madrid bood Donderdag een indrukwekkend schouwspel aan. Al de hui zen waren bevlagd met spaansche en engel- sche vlaggen, en behangen met kostelijke tapijten. De geestdrift van het volk, dat tot op de balkons, de vensters en daken stond, was onbeschrijüijk en brak bijzonderlijk met groot gejuich uit op den doortocht van prinses Ena van Battenberg, vergezeld van hare moeder en de koningin-moeder van Spanje. Een onrustwekkend gerucht, waardoor men zegde een komplot van anarchisten ontdekt te hebben te Londen, hetwelk de dood van het gelukkig paar gezworen had op den dag van hun huwelijk, was Woensdag in omloop. Niemand geloofde het nochtans, niet denkende dat er op de wereld ellende lingen waren, laf genoeg om in zulke om standigheden zoo eenen aanslag te doen. Het was nochtans waar en ziehier hoe het ge beurd is 't Is in de terugkomst der kerk dat de aanslag plaats gehad heeft. De koninklijke stoet keerde weder naar het paleis onder de toejuichingen van het volk, en in de Mayor- straat gekomen, recht over het huis n° 88 stond de koets niet het koninklijk paar een weinig stil. Op dat oogenblik werd de bom gesmeten, verdoken in eenen grooten roozen- tuil. De ontploffing was verschrikkelijk. De bom is gevallen tusscben de voorwielen van het rijtuig en de twee achterste paarden. 14 Personen, die zich rond de koets bevonden, werden op den slag gedood en 30 gekwetst. De twee achterste paarden bleven ook op den slag dood. Op de plaats waar de bom gevallen is, is er een put in den grond van 15 centimeters diep. Al de ruiten van de omliggende huizen werden uitgeslegen. Een groep soldaten en prinsen vormde zich aanstonds rond de koning en dekoningin dewelke ongedeerd waren men deed ze sef fens een ander rijtuig instappen, hetwelk in allerhaast naar het koninklijk paleis rende. Als de koning en zijne gemalin daar toe kwamen waren zij erg aangedaan en weenden beiden De vermoedelijke dader is reeds aange houden. 't Is een zekere Manuel Duran van Catalan (Spanje). Hij had het vertrek, van waar hij de bom geworpen heeft, gehuurd sedert 22 Mei en betaalde 25 pesatas daags. Het was Donderdag 31" Mei juist een jaar dat een anarchist eene bom wierp naar den koning van Spanje, in de Rohanstraat te Parijs. Het schijnt ons overbodig voor de duizend ste maal te herhalen, dat de veekweek he dendaags de spil is waarop de landbouw draait. Ook moet alles wat dien tak van het boerenbedrijf kan bevorderen, onze aandacht opwekken. Welnu veel vee vraagt veel voe der en voor meikoeien vivan 't groen voe der Vooral de landbouwers die over weinig weiden beschikken moeten er voor zorgen. Eene plant die op betrekkelijk geringen tijd eene groote massa groen voeder kan geven, is voorzeker de maïs ten minste als men haar de noodige meststoffen weet toe te dienen. Maïs is in den vollen zin des woords eene zomervrucht. Ook moet men de volle zon af wachten vooraleer te planten. Die vrucht kan heel goed komen na snijrogge, na inkar- naatklaver en ook na eerste snede gewone klaver, zoo er van de tweede weinig te vei wachten is. De soort die wij het meest aanbevelen is de peerdentand, aldus genaamd omdat de zaden den vorm vertoonen van den tand eens peerds. Om veel en smakelijk voedsel te bekomen, moet men tamelijk dik zaaien of planten en vooral sterk bemesten. Stalmest eu beir kunnen hier de grootste diensten bewij zen. Doch ongelukkiglijk beschikt men op dit tijdstip over niet veel natuurlijke mest stoffen, zoodat wij de tusschenkomst moe ten inroepen der scheikundige vetten. 1000 kgr. groene ma'is bevatten 3,2 kgr. stikstof. 3 kgr. fosfoorzuur en 4,3 kgr. potasch. Eene opbrengst van 20.000 kgr .per hect are, zou dus aan den grond ontnemen: 160 kgr. stikstof, 150 kgr. fosfoorzuur en 215 kg. potasch. De stikstof kan men gedeeltelijk ge ven onder vorm van zwavelzuren ammoniak en deels onder vorm van nitraat; 100 kgr. van elk per hectare is eene goede bemesting. Het fosfoorzuur jgeeft men onder vorm van superfosfaat, b. v. 400 kgr. per hectare. Wat nu de potasch aangaat, zooals blijkt uit hoogerstaande cijfers, wordt dit bestand deel het meest ontnomen. En toch wordt de potasch, vooral in zware gronden, al teveel verwaarloosd. Nochtans bekwam Garola, een fransch landbouwkundige, in een tien tal proeven, welke hij van 1894 tot 1896 nam, een gemiddelde verhooging van 9.870 kgr., enkel door bijvoeging van potasch. Daarom raden wij aan 200 tot 250 kgr. chloorpotasch per hectaar te gebruiken. Zwavelzure ammoniak, superfosfaat en chloorpotasch worden best goed ingewerkt; sodanitraat zal men voordeeligst als bemes ting toedienen. Wij nemen dit jaar eene proef op deze plant, met verschillige bemestingen en zul len den bekomen uitslag hier rnededeelen. Lowis. HAZEBKOIJCK Het onderzoek der zaak Pollet gaat altijd wel vooruit. Geholpen door 2 bijzondere komissarissen, heeft M. Boudry, onderzoeks rechter van Bethune meest al de leden der bende ondervraagd. De magistraat heeft de vrouwen onder vraagd over de voortkomst van het geld en dejuweelen, gevonden te Strazeele en Pra- delles. Eenige hebben beginnen wat te kennen te geven, de vrouw Leclercq alleen heeft zich met woede verdedigd. Hare twee dochters hebben 't zelfde bloed in d'adren. De bijzon dere kommissarissen hebben Zoé Leclercq, 14 jaar oud, gedurende 3 uren moeten on dervragen om haar de plaats te doen aandui den waar sommige voorwerpen verborgen zijn. Theopbile Deroo, die maar weinig plichtig schijnt te zijn in de zaak van Violaines, zou wel kunnen de bijzonderste uitvoerder ge weest zijn van andere moorden die veel op roer in de streek teweeg brachten. Na het onderzoek van Yiolaines, zal men voortgaan met dat van St. Yenant en Locon. 't Schijnt ook (lat Abel Pollet, gedurende eene gevangzitting te Hazebrouck, een aan bod zou gedaan hebben aan eenen anderen gevangene, om te samen eenen ouderling die herberg houdt, te gaan uitplunderen. De ge vangene, na zich eerst zooveel mogelijk on- dericht te hebben, zou het aanbod geweigerd hebben. Camille Guyard of Lapare en de vrouw Brabandts, die in Belgie aangehouden zijn, zullen naar Frankrijk niet overgeleverd wor den, om rede dat zij Belgen zijt. Het is nu ook gekend dat het Lapare, Abel Pollet en Deroo Theopbile zijn, (lie de diefte gepleegd hebben bij Amand Baljuw te Oost- vleteren. Lapare zou in kennis gerocht zijn met Abel Pollet in het gevang te Loos. Ondervraagd door M. Boudry, heeft Ju lienne Platteel verklaard, dat daags na de wreede moord van Yiolaines, haar man eene groote snede had in de handwelnu, het on derzoek ingesteld na de moord, had besloten dat een der moordenaars zich had moeten kwetsen al een ruit uitslaande in den keuken. Dat is nog een gewichtig punt! De gebroeders Pollet, niettegenstaande'de bewijzen van hunne schuld, loochenen nog altijd in iets plichtig te zijn, zeggende dat hunnen stijl van blauwen genoeg opbracht om wel te leven

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1906 | | pagina 1