HET NOTARIËEL EN NIJVERHEIDS VAN P0PERINGHE EN OMSTREKEN. verschijnende den Zaterdag avond. TERRES a MB0UR HOFSTEDEKEN WOONHUIZEN WOONHUIS broobbakrerie Maison de Commerce De Rooversbende van en Zaailanden te Poperinghe en öloesten. POPERINGHE, en Zaailand in pemeel voor Bouwgrond en Hovingen D0RSMACH1EJR CYLINDER BUlTE|4LtAj4D. LANDBOUWBELANGEN. ZATERDAG g Juni igoö. Tweede Jaar. 2Vy 28. Uitgever, VALERE SANSEN, Boek- en Steendrukker, Gasthuisstraat, 15, Poperinghe. Openbare Verkooping REEL te Rousbrugge-Haringhe. Op 11 Juni 1906, Uit der hand te koopen 5 Centiemen. ANNONCEN Den drukregel 40 c. Op 't eerste blad 20 c. Herhaalde Annoncen Groote vermindering van prijs Alle Annoncen vooraf betaalbaar moeten vóór den Vrijdag-noen ingezonden worden. INSCHRIJVINGSPRIJS Bijzondere buiten stad f. 2,50 binnen stad f. 2,00 Herbergiers buiten stad f-1,50 binnen stad f-1,00 De plakbrieven die bij mij gedrukt zijn, zullen on vergeld in bet blad verschijnen. Etude de Mtre DE VOS, Vente publique d'excellentes A WATOU. Le Mardi 26 Juin 1906, Commune de Watou, section Callecanes. Pour tous renseignements saclres- ser en l'étucle du Notaire DE VOS. Studie van den Notaris BÖUCQUEY, TE POPERINGHE. VAN GELEGEN Maandag 18 Juni 1906, Gemeente Poperinghe, Bij d'herberg 't Hooghe Gemeente Woesten. Be tijtels van eigendom, plans en veilings- voorwaarden berusten ten kantoore van den Notaris BÖUCQUEYmen kan ook alle inlichtingen bekomen ter studie van Meester Clement VAN CA ILL1E, te Brugge. DEFINITIEVE TOEWIJZING van de twee De twee buizen zijn in massa inge steld voor de som van 12100 fr. Studie van den JJotaFis DEVOS, TE WATOU. Openbare Verkooping le Bousbrug ge-Haririghe% Den Vrijdag 22 Juni 1906 (iei erne zi«ing% Gemeente tiousbrugge-fkfinghe, Be grosse-vonnis en de titels van eigen dom berusten ten kantore van den Notaris DEVOS te Watou. Studie van iïlier Paul LAÖWERS, de Perseweide te Poperinghe, groot 1 hectare 43 aren 20 cent. Men zou ook deze gronden ver pachten voor hovingen en landingen Vit ter hand te koopen Eene weSgekalante MET pit «ren 40 c. Grond, Cour en Hof, GELEGEN TE POPERINGHE, te midden der Stad. Voor inlichtingen zich te begeven bij den Notaris BÖUCQUEY, te Poperinghe. .A. VEU TT ID Ito IE place Alp. Vandenpeereboom, 13, A YPRES. Per occasie le koopen MET MANEGE, Komplot tegen Président Roosevelt Erge woelingen te Mexico. Macedonische opstandelingen verbrand. De dynamietaansiag tegen den koning en de koningin van Spanje. Middel om de hop van Bladluizen te verlossen. Y. Vanderkam. HiHytUfStr'i-iiV itóittSe»3BEZlL^ëJ66«£a6* -iZ.Tmntirr fmf, v -ag yrrfrar-ryrr ASM T^fiwifcw awawtaB a Notaire a Watou. a 3 lieures de relevée, en Vestaminet ••Saint Georges- tenupar M. Henri Depoers, it Watousera procédé a la vente pu blique des immeubles dont la designation suit ARTICLE UN. 73 ares 05 c. de Terres a labour d'après arpetitage, repris au cadastre sous les nu- méros 12, 13 et partie du n° 14, tenant du midi la chaussée de Poperinghe vers Steen voorde. ARTICLE DEUX. 19 ares 30 c. de Terres a labour inoitié ouest du N° 08 de la section E du cadastre. Les immeubles ci-dessus sont occypés parM. Gustave Fovez,gusqu'au 1 Oct. 1906 moyennant 122 fr. 75 c. par an, outre les charges. DOOR STERFGEVAL. (in eene zitting), om 2 uren namiddag ter herberg - il<'4 S<a«3!t«siM Groote Marktte l'operin- ghe, zal den Notaris ROFFOl FY, aldaar verblijvende, mei tusschenkomst van zijnen ambtgenoot Mler Clemcsit VAU CAILLIEj' Notai •is te Brugge, overgegaan worden lot de openbare ver hooping van Koop een* Eene partie Zaailand gelegen te Poperinghe, bekend bij kadaster sectie L, nummer 299, voor eene grootte van 29 aren 80 c. Koog» twee. Eene partie Zaailand met KappeUeken ten zuidwesthoeke daar op staande en medegaan de gelegen als voren bekend bij kadaster sectie A, nummer 916, voor eene grootte van 24 aren 50 c. S&oog» ih'ie. Eene partie Zaailand gelegen als voren, bekend bij kadaster sec tie A, nummer 917, voor eene grootte van 38 aren 20 c. Koopcn 1, 2 en 3 gebruikt door Henri Ollevier, tot 1 October 1908, aan 170 frs. bij jare boven de lasten. Koop vier.Eene partie Zaailand in twee rekken, gelegen als voren, bekend bij kadaster sectie L, nummers 679 en 680, voor eene grootte van 29 aren 40 c. Gebruikt door Pieter Taffin tot 1 October 1910 aait 50 fr. bij jare boven de lasten. Stoop vijf.Een Hofstedeken uitma kende eenen blok, gelegen te Woesten, bekend bij kadaster sectie A. nummers 316, 317, 318, 319, 320 en 321, groot onder bebouwden grond, hof, weide en zaailand, 2 heet. 69 aren 52 c. Gebruikt door Félix Lefever, aan 250 fr. bij jare beven de lasten voer 5, 6 of 9 ja ren ingegaan 1 October 1902. STUDIE VAN DEN NOTARIS TOT 1» «Ie Sc3i»ol»<raoL van een schoon en gerievig om 10 ure juist voormiddagter verhoor- zaal van hel vredegerecht te Rousbrugge ten overstaan van M. Jean-Eug. de Bos- sclière, Vrederechter van het kanton Ha- ringhe, zal de Notaris OKVOS, te Watou, met tusschenkomst van Meester LOTTIIB':, Nota) •is te Belle, overgaan lot de openbare verhooping van tegen de Plaats van Haringhe. Een Wooisianüw en afhankelijkheden met Schuur en Stallingen, alsmede '64 aren 50 c. grond van gebouwen, hof en zaailand Gebruikt door de wed. Achitle Bonnez- Vanhove, tot 1 Oktober 1907, mils 150 frs. 's jaars boven de lasten. NOTARIS TE YPER. zeer wel gelegen tegen de Slatie en langs den Steenweg naar ElVerdinghe, IU DE GRÉ A GRÉ: Occupée par Mr AlbGiller-Dehaese. Pour tous renseignements sadresser en l'étude du Notaire BUTAYE, rue de Ilaer- ne, n° 4, a Ypres. EENE dorscbende alle granen en werkende met 1 of 2 peerden. Het stroo is als met de hand gedorschen. Gemakkelijke voorwaarden van over neming. Inlichtingen ten burcele dezer. Nieuwe werkstaking in Frankrijk. De barsbewerkers van Lesperon hebben den arbeid gestaakt, om A^protosteeren tegen het wegzenden van drie hunner makkers. De werkstakers leveren zich aan erge verwoe stingen over. Verscheidene branden zijn uit gebroken. De troepen zijn onmachtig om de orde te herstellen. De toestand dreigt nog erger te worden, daar de harsbewerkers van andere plaatsen op weg zijn om zich bij de werkstakers te voegen. Ontdekking van bommen in lialic. Men heeft bij een "baardscheerder van Ancona, zekeren Gablianelli Antonia, 23 j. oud, drie bommen ontdekt. Tengevolge dezer ontdekking zijn achtten anarchisten aange houden. Het is klaarblijkend een anarchistisch komplot, want de koning van Italië moet den 24 Juni Ancona bezoeken. Eene overvloedige aschregen te samen met diepe duisternissen heerschen weder over Napels, aan den voet van den Vesuvius. Napels en omstreken is plotselings door de reizigers verlaten en heeft liet droevig uit zicht herkregen van tijdens de laatste groote uitbersting. I)e koning van Spanje en den koning van Italië zijn niet alleen waarop de anarchisten gemunt hebben. Er wordt gemeld dat de politie van Portland het bestaan ontdekt heeft van een komplot door russische nihi listen gesmeedt, om Président Roosevelt te vermoorden. Er zijn reeds aanhoudingen ge daan. De mexikaansche werklieden der koper mijn van Greene te Cananea zijn in wèrk- staking gegaan. Na een gevecht, waarin 12 amerikanert en 50 mexikanen het leven lieten, werden de werkstakers meester der mijn. Bij middel van dynamiet deden zij het poedermagazijn springen, en beschadigden erg het materiaal. De troepen zijn ter plaatse gekomen, ten einde de mijnen en de woning van kolonel Greene te bewaken. Het eene gevecht, lus- schen werkstakers en soldaten, volgt liet ander. Men rekent het getal werkstakers op 50.000. Acht hunner zijn gefusilleerd ge weest door de troepen. De schade, welke de mijn ondergaan heeft, wordt berekend op 500.000 dollars. Turksche troepen hebben de stad Dilgo, bij Usbuk, waar zich een bende bulggaarsche opstandelingen bevond, in brand gestoken. Rond de 150 opstandelingen en inwoners zijn in de vlammen omgekomen. I)e laffe aanslag gepleegd te Madrid, heeft overal in Spanje de bevolking verontweer- digd Het getal slachtoffers is nu gekend: men telt 25 dooden en 60 erg gekwetsten, waar van eenigen in doodsgevaar verkeeren. De dader is gekend en heelt zich gezelf- moord na eerst de politie-agent van het dorp Torrejon de Ardoz, die op het punt was hem aan te houden, inet een revolver doodgescho ten te hebben. Torrejon de Ardoz is gelegen op 24 kilometers van Madrid; de dader was reeds tot daar gevlucht en wachtte er den trein af voor Barcelone. Het is een genaamde Mateo Moral, gezegd Morales, 30 jaar oud en zoon van een rijken koopman van Sabadell. Hij leefde in twist met zijne familie, welke hem zijne anarchis tische gedachten verweet. Moral woonde reeds lang te Barcelone waar hij muziekles sen gaf; hij had eene groote geleerdheid ont vangen in Duitschland en was altijd gekleed naar de laatste mode. Zijn lijk werd naar Madrid overgebracht en aan het volk ten toongesteld. De premie van 25.000 pesatas, uitgeloofd aan den persoon die den dader van den aan slag zou aanhouden, zal betaald worden aan de wfdawe van den vermoorden veldwach ter. Het schijnt zeker dat Moral medeplichti gen had en de politie doet al wat in hare macht is om deze te ontdekken. Daags na den aanslag hebben de koning en de koningin, zonder geleide, por automobiel, door de straten van Madrid eene wandeling gedaan onderdo geestdriftige toejuichingen van al de inwoners. Tijdens zijne wandeling langs de be- vlagde en versierde straten toonde koning Alfonso aan zijne gemalin het venster van waar de bom geworpen werd. De jonge koningin zag er bleek en aange daan iiit, doch haren toestand verbeterd, al hoewel zij de droefgeestigheid, die zich van haar sinds den aanslag heeft meester ge maakt, niet verbannen kan. Vlceschi'onservcn De vloesch conserve fabrieken van Chicago zijngansch in opschudding gebracht sedert eenigen tijd, door belangri jke mededeelingen welke de dagbladen gedaan hebben nopens het inleggen van 't vleesch. Al het bedorven en ander vleesch, voort komende van dieren door ziekte gestorven, wordt met vergiftigde scheikundige voort brengsels bespuit, om den bedorven reuk ervan te doen verdwijnen, en dan in doozen gelegd Het vleesch wordt op de vloeren gestapeld, die nooit gekuischt worden en waar de werk lieden, waaronder teringUjdende, vrijelijk in het ronde spuwen. De werklieden klimmen dikwijls over het vleesch heen en trappen er dan met hunne vuile schoenen op. M. Nelson Morris, bestuurder een dezer belangrijkste fabrieken, werd Woensdag on- derhoord en bekende dat men in zijne fabriek aniline in de saucissen doet ten einde ze een schoone kleur te geven en dat men salpeter gebruikte in de bereiding van de hespon, die wanneer zij voor den uitvoer bestemd zijn, met borax bestrooid worden. Een heer van Chicago zegt twee werklie den gekend te hebben die per ongeluk in den ketel gevallen zijn om het vet te smelten en geheel en gansch, met liet ander vleesch, in de doozen verdwenen zijn. Een dagblad van Amerika deêlt eenen brief mede, waaruit blijkt dat men in eene conser- vedoos, een menschenviuger, door eene vod omringd, gevonden heeft! Een generaal van 't Amerikaansch leger zegt dat hij reeds van over 7 jaar deze wal gelijke bijzonderheden kende. Had men naar mij geluisterd, voegt hij erbij, 4.000 soldaten der Verecnigde-Staten zouden nog in leven zijn. Al deze verklaringen hebben eene groote opschudding teweeg gebracht in gansch de Vereenigde-Staten, en den uitvoer der con- serve-doozen is reeds van den helft vermin derd. Eene kommissie is ingesteld <fm dit alles te onderzoeken. Onder de krachtigste en goedkoopste middelen om de planten te zuiveren van insecten, wordt de petrole dikwijls aanbevo len, indien zij juist in gcnocgzaame hoe veelheid gebruikt is. Sedert lange raadt men aan, petrole te gebruiken tot het vernielen der menigvuldige soorten bladluizen die onze planten beschadigen. Daar het moeilijk is, petrole met zuiver-of zeep water te mengelen, ziet men meestendeels af van het gebruik dezer vloeistof. Inderdaad, wanneer de mengeling niet langdurig is, bekomt men van den eenen kant, geen de minste vernieling der bladlui zen, en van den anderen kant, het verbranden der bladeren. Om eenen goeden uitslag te bekomen, is het noodig dat elk druppelije dat met de spuit uitgeworpen is, een weinig petrole in- houde, in een woord, dat er volmaakte emulsie of oliemengeling ontsta, welke ten minste eenige uren kan duren. Ziehier hoe men moet te werke gaan om eene insectendoodende mengeling te beko men met petrole Men doet gedurende 3)4 ure, omtrent 40 grammen wortels van Zeepkruid ofwel schorse van Panamahout in éénen liter wa ter koken. Na dien tijd is het meestedeel der zeeps tof of saponine - uitgetrokken, want in ééne uur is de uitputting volledig. Men brengt alsdan de hoevelheid weder op één liter. Na dit afkooksel in eene kom gedaan te hebben, voegt men er een liter water bij en roert men gedurende 5 tot 10 minuten met eene mekanische zweep of slechts met eenen stok, terwijl men er, met eene kleine hoe veelheid te samen, 200 grammen petrole laat invallen. Men bekomt alzoo 2 liters mengeling, welke men gedurende eenigen tijd in dien staat kan behouden, en die zullen dienen om 20 liters vloeistof om te spuiten, te maken. De hoeveelheid zeepstof of saponine mag wat veranderen zonder dat het eenig nadeel kan veroorzaken de hoeveelheid pe trole alleen, mag nooit één ten honderd overtreffen, indien men 't verbranden dei- bladeren wil beletten. Zij is voldoende om bladluizen te dooden. De gemengde petrole is voorzeker de min kostelijkste insectendoodende stoffehaar gebruik is dus zeer aan tc raden om al de soorten van insekten te vernielen die de hop, de peer- en appelboomen, de boonen, de rozelaars, enz., aanvallen. Het is ook een zeer goed middel om de jonge boonen, korte lings door de wolluizen aangevallen, ervan te zuiveren. Gezien den kleinen kost van dit product, kan men menigvuldige en herhaalde spuitin gen doen, en indien men zorgt den straal naar de binnenkant der bladeren te richten, mag men hopen dat zij de hop en andere planten van alle insecten zal verlossen, hoe moeilijk het weze ze te bereiken. UitLe Bulletin Ilorlicole 11 Theophile Deroo, die met de Broeders Pollet een der bijzonderste uitvoerders ge weest is van al de geplegen misdaden, be gint 't een en 'f ander kenbaar te maken. Hij zegt zelf dat indien men hem de vrijheid liet, hij het gerecht uit al zijne macht zoude hel pen om al de zaken klaar te makenHij moet daar toch niet op reken. Hij heeft bekend Abel Pollet eens in bezit gezien te hebben van 3 goudstukken van 40 franken. Deze stukken worden zeer zeldzaam en het is gekend dat verscheidene zulke stuk ken ontvreemd geweest zijn te Violaines, na de moord der echtgenooten Decocq. Deroo heeft ook inlichtingen gegeven nopens ge stolen juwelen, hij heeft gezegdwaar en door wie deze verkocht geweest zijn. Hij heeft ook nog verteld dat, korts na de moord van Violaines, eens in gesprek zijnde met Abel Pollet, deze na van andere dingen wat gesproken te hebben het gesprek bracht op die moord der echtgenooten Lecocq, hij zegde e#n der daders ervan te zijn en roemde zich op den goeden uitval der zaak. Deschuld van Abel Pollet is dus klaar bewezen, en in dien hij zelf nooit bekend, men zal toch zeker zijn dat hij gezegd heeft de bijzonderste uit voerder dier moord te zijn. Eene vrouw die sameii met Louise Mato- ret en de moeder van Theophile Deroo, in het gevang zat, heeft belangrijke mededeelin gen gedaan aan M. Boudry. Zij had deze af geluisterd uit de samenspraken tusschendq

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1906 | | pagina 1