HET NOTARIËEL EN NIJVERHEIDS Ml POPERINGHE EN OMSTREKEN, verschijnende den Zaterdag avond. BEËSTIALEN BROOOBfiKKERlE HOFSTEDEKEN MEUBELEN De Rooversbende van De Hoptentoonstelling in penceelen voor Bouwgrond en Hovingen ZON DAG 3o September igoó. 5 Centiemen. Tweede Jaar. Aft 44. ANNONCEN INSCHRIJVINGSPRIJS Uitgever, VALERE SANSEN, Boek- en Steendrukker, Gasthuisstraat, 15, Poperinghe. EN MEUBELEN TE POPERINGHE. Openbare Verkooping Stadie van iter Paul LAUWERS, Uit tier hand te koopen de Perseweide te Poperinghe, Stadie van den Jlotatfis DEVOS, Zaailanden, Weide en ]VTeeRseh Openbare Verkooping van TE POPERINGHE. iaandag, 1n October 1906, Den drukregel 10 c. Op 't eerste blad 20 c. Herhaalde innoncen ■ote vermindering van prijs Alle Annoncen vooraf betaalbaar moeten vóór den Vrijdag-noen ingezonden worden. Bijzondere buiten stad f. 2,50 binnen stad f. 2,00 Herbergiers buiten stad f-1,50 binnen stad f-1,00 De plakbrieven die bij mij gedrukt zijn, zullen onvergeld in bet blad verschijnen. Kantoor van den Notaris DA VA TE POPERINGHE. Door uitscheiding van bedrijf. Openbare Ver Looping van schoone Beetrapen, Landsalam DINSDAG 2 OCTOBER 1900, Eene groote zware Stoof, Kassen, Lede- knnten, met en zonder ressorts, wollen Matras, Tafels, Stoelen, Horlogies, Keuken- gerief en veel ander Menagiegóederen. Kenen Vierduimerwagen, Beetraapmolen, Ploeg, Wip met 2 tangen, Kuip- en Kern- alam, Bascule, Hoppe- en Graanzakken, enz. 8 Koeien, 5 Verzen, 4 Kalvers, 1 hectare 50 aren Beetrapen, in koopen vei eeld. Studie van den Notaris Vande Lanoïtte TE VLAMERTlNGHE. Op Zondag 30 September 1906, oin 1 ure namiddag, VAN Meubels, landsalaam, hoppepersen, Kepers en draad, 3 Koelen, 5I0Ö schooves koorn, rogge en haver, Hooi, strooi en erwten, en S heet. aardappels, beetrapen en loof, TE ELVER DIN GH E^ las (Ecu I'reSicerlsoek, langs de Helledreve, ten verzoeke en ten hove van Henri TILIE. M t tijd van betaling mits borg. Uil Ier hand te koopen Eene V¥elgekafant0 MET eia SS aren 4Ö c. Grond, Cour en Hof, GELEGEN TE POPERINGHE, te midden der Stad. Voor inlichtingen zich te begeven bij den Notaris BOUCQUEY, te Poperinghe. NOTARIS TE YPER. zeer wél gelogen legen de Statie en langs den Steenweg naar Elverdinghe, groot 1 hectare 43 aren 20 cent. Men zou ook deze gronden ver pachten voor hovingen en landingen Alle Drukwerk wordt wel verzorgd en met spoed uitgevoerd aan gematigde prijzen ten bureele van dit blad. TE WATOÜ. Openbare Verkooping van een ie Watou, Poperinghe Boesehepe, Maandag 29 Oktober 1906, in ecsic Hinissg', om 2 ure namiddag, te Watou St-Jan-ter- Biezen, ter herberg DE SMIS, bewoond door Cyrille Ackaert-Outtier, zal openbaar verkocht worden de volgende goederen Geiiieciiic Watou. Koop i.98 a. Zaailand en Meersch, palende aan de kassei naar den Abeele. Koop 2.97 aren Zaailand en Water put, palende aan koop een.Koopen 1 en 2 gebruikt door Henri Cor denier, mits 228 f. Koop 3.88 aren 92 cent. Weide met Woonhuis en Stal er op staande, palende aan koop 2.Boonprijs 350 fr. De weide is gebruikt door Frangies Cna- pelynck, mits 100 fr. 's jaars, het huis en Stal met 4 aren 52 cent. Hovenierhof door Edouard Beschilder, mits 100 fr. 's jaars. Koop 4.88 aren 30 cent. Zaailand en Meersch, palende aan de Vuileseulstraat. Gebruikt door Henri Verhaeghe, mits 110 fr. 's jaars. Koop 5.Een Hofstedeken met Woon huis, Schuur en Hovekot, alsmede 66 a. 60 cent. grond van gebouwen, Hovenierhof en Zaailand, palende aan de Vuileseulstraat. Gebruikt door Jerome Spannuit, mits 140 fr. 's jaars. Clemeentc EPoperiiiglie, tegen de Plaats van den Abeele. Koop 6.30 aren 60 cent. Hovenierhof gebruikt door verscheidene tot 1 oct. 1907, mits 106 fr. 50 cent. 's jaars vrij van lasten. Gemeente Bocselicpc, langs den gravier van den Abeele naar de statie Koop 7.97 aren 28 c. Zaailand, ge bruikt door Ed. Clarysse en Benjamin Baeckeroot, aan 225 fr. 's jaars. De tilels van eigendom en veilingsvoor- waarden berusten ten kantoore van den Nota ris DEVOS, te Watou. Studie van den Deurwaarder VUYLSTEKE, te Poperinghe. Dooi* Sterfgeval. om 2 ure namiddag, ten huize van Francis TH00R, Bruggestraat, zullen openbaarlijk verkocht worden Groote Kleerkas, commode, driehoek= kasje, twee andere Kasjes, stoelen, tafels, ledekant, jachtstoof, kenkengrief en andere menagie=goederen. Ambt Deurwaarder VUYLSTEKE, Poperinghe. A VENORE tin CAÜIIOM a 4 roues, avec frein, sur- monté d'un (oniieau eis lei* de la conte- nance de 22 heet. ayant toujours servi a chercher de l'eau. HUI® te koopen, in de Boescheepstraat, Nr 29, schikkende voor Winkel of Rentenier. Voor alle inlichtingen zich te begeven Boescheepstraat, 16. HAZEBKtÓUGK. M. Coupillaud, van Hazebrouck, die samen met M. Boudry het onderzoek geleidt over de misdrijven der bende Pollet, komt nu verscheidene brieven te ontvangen die hem zeer belangrijke inlichtingen geven en licht zullen brengen over vete punten die tot nu toe ondoordringbaar warenhet blijkt ook uit deze brieven dat verscheidene misdaden, welke men uit liet oog verloren had, ten laste der bende moeten gelegd worden. Nieuwe opzoekingen zullen zoohaast mo gelijk gedaan worden en het parket zal meer werk hebben om zieja overal naartoe te begeven. Er zullen nieuwe getuigen onderhoord worden, waarna er nogmaals eene inter nationale konfrontatie zal plaats hebben aan de fransch-belgische grens. Op het oogenblik dat men het geëindigd dacht, is het onderzoek dus een nieuw keer punt ingetreden. Hadden zij wat vroeger gesproken Op 11 mei 1906, deed J.-B. Booten, werk man te Merris, de volgende verklaringen aan M. Charles Godefröy alsdan onderzoeks rechter te Hazebrouck. Ik ken Abel Pollet sedert een tiental jaren. Verleden jaar in ft beginne van den oogstmaand, was ik eens in zijn huis, toen hij mij voorstelde hem te vergezellen in eenen tocht dat hij moest dién in Pas-de-Calais. Er was kwestie van eenen ouderling en zijne vrouw, die herberg htaldw; te vermoorden; die menschen moésten omtrent 20,000 fr. bezitten. 't Was hij met andere gasten, welke hij mij niet noemde, die den slag moesten aan gaan. Hij vroeg mij, de wacht te houden en bood mij zijn revolver aan om te schieten in geval van verrassing. Onder 'teen of 'tander voorwendsel, vertrok ik, belovende hem antwoord te geven; ik wachtte er mij wel van, het te doen. Eenige dagen daarna, las een mijner gezellen, Léon Vanhove, mij een artikel van een dagblad voor eene moord aanhalende, van twee ouderlingen die herberg hielden, gepleegd te Locon in Pas-de-Calais. Ik deed mijnen gezel opmerken dat Abel Pollet mij gevraagd had deel te nemen in eene zulkdanige moord en aanstonds ver moedde ik Abel als plichtige dezer misdaad. Mij in november 1905 in gevang bevin dende met Theophile Deroo. die opgesloten zat voor smokkelarij, zegde deze mij dat hij ging 200 fr. betalen om losgelaten te worden. Gelijk ik hem vroeg waar hij dit geld gehad had, zegde hij mij eerst het gevonden te hebben bijeen kasteel rond Hazebrouck, dan, dat hij het gewonnen had met smokkelen. Deze uitleggingen schenen mij valsch en ik veronderstelde dat Deroo mijne plaats genomen had in den tocht waarvan Abel mij gesproken had. Al wat ik u kom te zeggen, heb ik verteld aan Henri Verheyde en aan Justin Merchiér Deze twee onderhoord, verzekerden dat het zeggen van Looten waarheid was. Men kan toch niet nalaten hun te zeggen dat zij veel vroeger dit hadden moeten ver tellen. Aan hoeveel menschen gingen zij het leven niet versparen BUITENBAND. De Minister van binnenlandsche zaken heeft Dinsdag verklaard dat de Carlistische beweging een echte poging tot politieke om wenteling was. Het tijdig zenden van troe pen naar de bedreigde plaatsen alleen, heeft de revolutie doen mislukken. Te Kroia zijn bloedige vechtpartijen ont staan tusschen de troepen en de bevolking. Eene gemengde legerbende (voor de helft uit Turken bestaande] was onlangs te Kroia gezonden om de inwoners te verplichten de belastingen aan den sultan te betalen. Erge botsingen en vechtpartijen hadden plaats daar de telegraaf vernield is, ontbreken er bijzonderheden, over de wreedheden die er gepleegd werden. De Grieksche Métropolitain van Kastaria is in een dor]) vermoord geweest. Waar schijnlijk door een Koutvo-Valak. Deze moord zal den toestand iji de Balkans nog verergeren. Groote voorzorgen zijn door de bijzondere policie genomen voor de veiligheid van den koning en de koningin van Spanje te La Granja. De gouverneurs van Madrid en van Segovia hebben desaangaande strenge onder richtingen ontvangen. De wacht van het pa leis is toevertrouwd aan een bataljon jagers van Madrid, onder de bevelen van kolonel Jaramille. De ministers en de bijzonderste ambtenaars bevonden zich Woensdag mor- gend te Segovia, waar de koninklijke trein ten 10 ure aankomen moest. Dinsdag hadden in de kazerne Bizanet schietoefeningen plaats met den revolver, onder de leiding van kapitein Astruc, van het 140e linieregement. Terwijl deze de doe len onderzocht, werden vijf schoten op hem gelost de kogels floten rond zijne ooren. De daders van dezen aanslag namen de vlucht en konden niet ingehaald worden. Président Palma heeft voor heden Don derdag, het Cubaansche congres in buiten gewone zitting bijeengeroepen, ten- einde zijn ontslag en dit van den onder-président M. Capote aan de wetgevende vergadering voor te leggen. Al de Ministers en hooge ambtenaars heb ben hun ontslag aan M. Palma gegeven, doch zij blijven hun ambt vervullen tot dat het ontslag van M. Palma door het congres zal aangenomen zijn. Vijf duizend gewapende mannen aange leid door generaal Fino Guerra, richten Woensdag naar Havana op. Verscheidene amerikaansche suikerfabrieken werden op den doortocht der opstandelingen verwoest. Men verwacht zich aan nieuwe onlusten. Uit Washington wordt geseind dat de president der Vereenigde Staten bevolen heeft dat al de beschikbare mannen der Amerikaansche vloot te Cuba aan land zul len gebracht worden. Bijgevolg zullen de amerikaansche kruisers «Prairie" te Boston, Brooklyn te Philadelphia, en het pantser schip Texas te Norfolk, en de gehuurde transportschepen te New-Orleans, de troe pen naar Cuba overbrengen. Op dit oogenblik zijn 12000 amerikaansche soldaten op weg naar Cuba, of, er reeds aan gekomen zij staan onder de bevelen van kolonel Waller. Argentina wapent zich. Het Argentijnscli gouvernement heeft voorgesteld 25 miljoen dollars te besteden om pantserschepen en torpedobooten te koo pen, en 5 miljoen dollars voor kanonneer- booten en transportschepen. Wat mag er daar in de lucht hangen? Wilhem II, naar de Vereenigde Staten. In het duitsch gezantschap te Rome wordt bevestigd dat de keizer van Duitschland van zin is, in de aanstaande lente, eene reis naar de Vereenigde Staten te ondernemen. Deze reis zou tot doel hebbenhet sluiten van een scheepvaartverbond tusschen Duitschland en Amerika, waarvan het plan reeds lang vast gesteld is. Combes.., koopt een klooster Emile Combes, gewezen voorzitter van den franschen ministerraad, heeft de gebouwen gekocht van het klooster der Zusters Ursu- linnen te Pons. Hij zelf had de uitdrijving van de Zusters bevolen. De kerel heeft de gebouwen aan de stad terug verkocht. Men begint nu te begrijpen waarom Combes de kloosterlingen uit Frankrijk gedreven heeft: hij aasde op zwart goed Eene stad zonder brood. Het fransch steedje Meaux was zaterdag morgend zonder brood. De bakkersgasten. die het met hunne bazen niet ééns konnen worden over de wijze van toepassing der zondagrust, hebben vrijdag avond den arbeid gestaakt en al de bakkerijen doen sluiten. De bevolking van Meaux is van 15,000zielen. Koningin Wilhelmina op reis. Koningin Wilhelmina, vergezeld van den prins-gemaal, heeft maandag namiddag Den Haag verlaten, om bij Dresden, op de villa van Albereclitsberg te gaan verblijf houden. De koninklijke echtgenoten zullen eenige weken in Saksen doorbrengen. De koningin reist onder den naam van gravin van Buren Terroriste aangehouden. De policie van Toulouse, Frankrijk, heeft maandag een 22jarig russisch meisje aange houden. Zij heeft woensdag verklaard dat zij den Prefekt-gouverneur van Ekaterinoslaw achtervolgde, die, met zijne vrouw, op weg was naar de Azuren kust. De nihiliste vertelde ook dat zij door het revolutionnair komiteit, te Laussanne zete lend, gelast was den gouverneur te vermoor den. Te St Petersburg zou een officier derl kozakken haar vier vingers gqbrgken hebben. I te I*opei*ïiig'Iie. Vrijdag 28 September, heeft alhier de ge westelijke Hoptentoonstelling plaats gegre pen. 146 balen hoppe waren in de twee versierde zalen van liet Volkshuis tentoon gesteld, en van 8 tot 12 ure kwam eene groote menigte deze bezichtigen. Om 10 ure gaf M. Bekaert, hoogleeraar, der brouwerij- school van Gent, een zeer uitgebreide voor dracht over de hop als brouwmateriaal. Deze voordracht werd door vele personen bijgewoond, en daarna kondigde den E. H. De Jaegher aan, dat de leden van den Hop bond op 12 October aanstaande, eene reize zullen doen naar Gent om er de Ilopbeurs- Tentoonstelling eens na te zien. Deze reis zal gedaan zijn voor half geld, mits te voren zijne naam op te geven. Er zijn reeds 30 inschrijvingen. Ziehier nu den vol l<*<lig<*ii uitging van dezen wedstryd, waarvoor 1000 frs. premies en 30 eeremetalen zullen uitgedeeld worden. Het is nog niet vastgesteld wie de meda- lies of hoeveel geld elke prijs zal hebben. In iedere prijskamp waren er 100 punten te winnen. WITTE RANK. Eerste Reeks. le Prijs.-Lebbe Hector Poperinghe 90 punt. 2e prijs.-Notebaert Emile, 89 3e prijs-"Lebbe Maurice 88 4e prijs.-Quaghebeur Henri 87 5® prijs.-We Desmytér, 83 We Debaene Poperinghe 81 Kesteman Henri 81 Dequeker Benoit 81 We Dekervel -> 80 Tweede Reeks. We Deweerdt Poperinghe 78 Lebbe Etienne 78 Merlevede Fideel 78 Delaleau Louis 76 Claeys Charles Vlamertinghe 69 1® prijs-Plancqueel Westoutre 88 punt. 2e prijs-Brutsaerl Ed. Watou 87 id. -Bocquet Henri Pop. 87 Kinget Petrus Crombeke 83 Hardeman Westoutre 80 Tweede Reeks. Catrycke Henri Poperinghe 78 Garmyn Edmond Proven 77 We Ooghe Poperinghe 76 Prijs-Lobeau Edward Poperinghe 81 punt. id. -Cornette Jules Crombeke 81 Tweede Reeks. Notebaert Julien Poperinghe 74 punt. BUVRINSCIIE HOP. Eerste Reeks. lc prijs-Kesteman Charles Poper. 94 punt. 2e prijs-Lebbe Maurice 93 3e prijs-Kesteman Henri 92 4e prijs-Lebbe Hector 91 5C prijs-Desmyter We 91 6° prijs-Derycke-Kesteman 90 We Debaene Poperinghe 88 Merlevede Fideel 88 Notebaert Emile 88 Quaghebeur-Meersseman Poperin 88 Vancayzeele-Adriaen Henri 88 Derycke Leon 87 Desmyter Jules Vlamertinghe 87 Lobeau René Poperinghe 87 Vancayseele Maur. 87 Quaghebeur Henri 86 Boerhave Ch. 85 Lebbe Etienne 85 Barzcele Amand 84 Dekervel We 84 Dequeker Benoit 84 Deweerdt We 82 Maes Pie ter 82 Dekervel Désiré 80 Dewickere Benoit Proven 80 We Verdonck Aloise Poperinghe 80 Tweede Reeks. Boudeweel Benoit 78 Delobeau Louis 78 Decat Camille Elverdinghe 77 We Atheunis Watou 76 Vandew^nckel René Poperinghe 75 AOTONCEHBUD om 1 uur stipt namiddagte Poperinghe bij a'herberg II© SKea*, ter hofstede gebruikt door de Kinders Vancayseele, zul ten openbaarlijk verkocht worden Tijd van betaling voor de koopen boven de iO fr. mits goede borg. en zeer goede staande en gelegen S'adresser d Mclle Van Inghelandt, Brasserie.Goilewaersvelde (France) Prés de 1'Abeele. De Carlistische beweging in Spanje. Anti-Turksche onlusten in Alliiiiië. Een Grieksche prelaat vermoord in Macédonë. De Spaansche Vorsten te La («ranja. De opstand te Grenoble. De toestand op Cuba. Eerste Prijskamp. Groote Cultuur.Meer dan 2 Hectaren. Tweede Prijskamp. Middelbare cultuur.1-2 Hectaren. Eerste Reeks. Derde Prijskamp. Kleine cultuur.Min dan 1 Hectare. Eerste Reeks. Geen medalie wordt hier verleend om rede het getal bekomene punten onvoldoende is de geldsomme zal in plaats wat meerder zijn. Vierde Prijskamp. Groote cultuur.Meer dan 2 Hectaren.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1906 | | pagina 1