Hil. Osstyn-Cambie, JULES DE PUYDT- E E R S T E N TAP Iiiehting van 1907 j3 groote goede Trekhonden IVlOJiGAREY.-POPERIIiGJlE, Cïlansstoff ei, IC. BOONE-TERRIER, Albert: D E R Lf T Jules GAftfilEH tegen de Kinkhoest Gegalvaniseerd IJzerdraad J. DE BEIR-BOUCQUEY, HOPPE. Wetensweerdigheden. Jaarlijks een KERMIS. Jaarlijks EEN KERMIS. Combat-Bolling met de Vloerbol, Ed. Christiaen-Dewanckr, Richard DEVOS-BEUN. TIMMER- en SCHRIJNWERK, In den Nieuwen Toren, MAISON Geene Kinkhoest meer! SIROOP VOOR HOPPE. Horlogiemakerie, Goudsmederie, Juweelhandel. Op Zondag 6 Januari 1907 Mengelingen. STERFGEVALLEN. Sint-Jans-Capelle Watou. Xe Verkoopen en eene goede KARRE, MAR1PRIJZEN. TELEFOON 16. |N 'T PARADIJS. GROOTHuis gesticht in 1830.KLEIN Nestorine Osei, Door uitscheiding van Wrijf. U I TVERKO0 P van alleslag van SchaalslraatPOPERINOlE. HUIS VAN VERTROUWEN Casselstraat, 27, Poperinghe (bij O.L. V. Kerk). vrijw. Casselstraat, (bij 0. L. V. KERK.) Wijnen - Likeuren - Champagne. Spécialiteit van fijne hollandsche drooge Ci- I garen, zooals Bismarck - Imperial - Juwel - Pius X - Flor de Mexico - Mexicanos - Santa Rosa - Coronila - Flor de Hechtel - Paloma, |enz. Dépöt der Cigaret fabriek, overzicht eenig- I te markenzooals den echten Dubec ricli - sig. Dubec bonjour - sig. Norios - sig. Mon plaisir - sig. Ruses - sig. Richmond - sig. Kis- me, enz. Alles in vertrouwen en aan genadige prijzen. BURGERSTAND VANPOPERINCIE Commissaire de police retraité, Roe d'Vpues, 78, Poperinghe. van 7%. Monteyne Apotheker, Groote Markt, 18, 2,00 fr. de flesch, 1,10 fr- de 1)2 flesch. PEERDENSMID, Tentionstelling van Luik 1905. BUITEN CONCOURS GESTELD. LID VAN DEN JURY. HOOFDAGENT PAARD E N M AR KTPOPERINGHE. Magazijn van alle landbouwmachienen meubel- en bouw- I artikels; engelschei bedden specialiteit van gegalvaniseerde» I, draad voor hoppe fourneelen iu ijzer en in koper pompen in lood; amerikaansche waschkeerndakpapier; doorndraad S tralliedraad basculen-: enz. enz. Huis vun Wertroïiweii. Gasthuisstraat, 8, Poperinghe. Monters in Goud, Zilver en Nickel, Eenige verkoopen der echte ijzerweghorlo^ien ROSKOPF en der OMEGA, Allergrootsten keus van REGULATEURS, PENDULEN WEKKERS :',A - Alsook van: Diamanten Paruren, gouden Kettingen, Brochen, Dormeusen, Hingen, enz.—Alles gewaarborgd, AANKOOP VAN GOUD EN ZILVER. Werkplaats voor het herstellen van Horlogien en Juweelen. mr Let wel op bet adres (Rechtom het SüStlJUlU Men spreekt ook in stad van eene pogln tot inbraak gepleegd in O. L. V, Kruisse bi M. H. maar volgens het schijnt moet dit een droom oi inbeelding zijn eener vrouw uit 't gebuurte. Zondag avond was P. Debyser, bijgenaamd P. Velde, nu woonachtig in de tien geboden (te voren langs de Crombeke kalsiede in de Villa Mimosa in de herberg Au café de la Paix - alhier op de groote markt. Hi_ gerocht er in woorden met zekeren D. Ach en buitengaande kreeg hij een geweldigen slag op het hoofd, de man die nog al erg bloedde werd door voorbijgangers naar het politie bureel geleid en door een agent ver gezeld naar huis. Een proces-verbaal is over deze zaak opgemaakt. Met Nieuwjaar waren er eenige dronke kerels in de Veurnestraat, die rond 8 1)2 ure 's avonds handgemeen wierden en duchtig vochten, De politie heeft de vechters uiteen gedreven en proces-verbaal ten hunnen laste opgemaakt. Cijrille Cappoen, het slachtoffer van het ongeluk, dat hier vrijdag namiddag voorviel is wat verbeierd in 't algemeene. Dank aan de goede zorgen welke heer doktoor Devos, eerst erbijgeroepen, hem toebracht, is de man gered. Zijn been zal toch waarschijnlijk moeten afgezet worden, want het been is weg op eene breedte van drie vingers, zoo dat het onmogelijk is dat het nog aan elkaar groeie. De loting zal in gansch de provintie West- vlaanderen plaats grijpen op Woensdag 6" Februarie. Wij geven heden de lijst der lichting van 1907. In geheel het jaar 1906 zijn er te Poperin- ghe in de zalen van den burgerstand opge geweest Geboorten 347 in 1905, 340 Overlijdens 277in 295 Huwelijken 84 in 95 Huwelijksbeloften 106. geven (Ji'onilieke.Algemeene beweging der bevolking en van den burgerstand in 1906 Intreding door geboorte 26; door vestiging van verblijf 48, samen 74door overbrenging van verblijf naar elders 39, samen 66. dus eene vermeerdering van be volking van 8.zielen. Geboorten 26. Overlijdens 2 7 Huwelijken: 11. Watou. De toestand van Jerome Techel. peerdengeleider bij M. Amic Deroo, die hier over acht dagen door zijnen wagen overreden werd, is reeds veel verbeterd. I)e jongen begint reeds op te zitten en smake lijk te eten. illeenen. Zaterdag inorgend, rond 7 ure. is alhier een stoutmoedige diefstal ge pleegd. Vincent Vervaecke, 14 jaar oud, koeiwachter bij den landbouwer Castelein, Rijsselpoort, 'kwam met eenen kruiwagen, geladen met 80 pond boter de stad ingereden, toen hij op eens op eene eenzame plaats aan gevallen werd door drie schurken, waarvan er twee de boter stolen, terwijl de derde den mond van den ongelukkigen knecht stop te en hem in bedwang hield. De politie-kom- missaris, M. Vanden Bossche, per telefoon verwittigd, zond seffens eenige agenten uit vergezeld van den opziener Troch, op zoek naar de dieven en de boter. Twee der daders werden vonden. aangehouden en de boter terugge- liortrijk.In den trein 2841, die maandag avond uit Brussel aankwam, vond men het nog warme lijk van een reiziger. Doktoor Antheunis bestatigde dat de onge lukkige zich een kogel in de rechterslaap geschoten had. De zelfmoordenaar is de genaamde Joseph Melon, rond de 30 jaren oud en wonende te Dison. Hij was in bezit van een koepon van Verviers naar Moes- kroende oorzaak zijner wanhoopige daad is niet gekend. Buddcrvoorde. Op Nieuwjaar avond, heeft er op de wijk De Schare eene moorddadige aanranding plaats gehad, die het leven zou kunnen kosten aan een der slachtoffers. Rond 8 ure kwamen drie perso nen, de genaamden Calleeeuw, Hernie, bijgenaamd - de Pekke, en Debaene, allen boerenwerklieden, de herberg binnen gehou den door Gustaaf De Witte. Daar zaten de twee gebroeders Naessens. Nauwelijks binnen, sprongen de drie laatst aangekomene verbruikers op de gebroeders Naessens en brachten hun verscheidene messteken toe. Een der slachtoffers verkeert in bedenkelijken toestand. Men vreest voor zijn leven. Calleeuw is den denzelfden avond aangehouden te Ruddervoorde. De twee an deren zijn dinsdag nacht, om 2 ure, te Waar damme aangehouden. I*Ioe$?steerl. Woensdag nacht ge beurde er nabij deze gemeente, in het bosch van La Huite, op de eigendommen van Mad. wed. Motte, van Armentiers, een geheim zinnig drama. De broeders Louis en Jules Devroude, 23 en 28 jaren oud, landbouwers op het gehucht Klein-Vlaandereu, werden door den jachtwachter Lecoutro op heeter- daad van wildstrooperij betrapt en achter volgd. Eensklaps weerklonk een schot en een der vluchtelingen, Louis, kreeg de la ding in den linkerarm, de wonde is zeer erg en men denkt dat het gekwetste lichaams deel zal moeten afgezet worden. De wild- stroopers beweeren dat de jachtwachter op hun geschoten heeft, terwijl deze laatste staande houdt dat hij het geneer in de hand hield en het schot toevallig afgegaan is. Het parket van Yper is verwittigd. Bisse$liem. De dienstmeid van den Z. E. H. Vande Casteele, oud-pastoor der parochie, was woensdag morgend zeer ver wonderd dat haar meester niet beneden kwam. De vrouw klom naar boven en vond hem dood te bed liggen. De Z. E. H. Vande Casteele, 80 jaren oud, was gestorven aan eene geraaktheid Lendcleile. Woendag moest alhier een trein voor het signaal blijven stoppen. Een der treinwachters, die uitgestapt was, wilde opnieuw in den wagon gaan, doch juist reed de trein voort. De treinwachter struikelde en viel met het ongelukkig gevolg dat een zijner armen afgereden werdt. t.liislel. Men zou hier twee kinde ren, die alleen sliepen in eene plaats, juist boven een waterput gelegen, 's morgends in hun bed dood gevonden hebben de onge- luk-kigen zouden dood gevrozen zijn. Brugge.Donderdag morgend, rond 9 ure, vond men in het kerkje van Nieubrug- ge een pak. Toen men het opende ontdekt.el Nuremberg, 31 dec. - Het jaar eindigt in men het lijkje van een pasgeboren kind, in I zeer vaste stemming, alhoewel de verhande linnen gewikkeld. Kort na de aankomst vanI lingen min belangrijk zijn dan vroeger, den tram van Oostcamp heeft men een onbe-1 Marktwaar 120 - 125 fr Berghop 125 - 135 kend manspersoon*rond de kerk zien dwalen. I fr.; Hallertau (met lood) 137,50 - 150 fr.; De gendarmerie heeft naamlooze brieven Spalt 150 - 160 lr.; Elzas 131,50 - 143 frank, ontvangen welke zouden kunnen betrek heb- Brussel, 3 jan.—Vaste markt. Aalst, be- ben op die zaak. Een onderzoek is ingesteld, schikbare waar 62 fr. Poperinghe(stadslood) 62,50 fr. Op levering feb.-maart 67,50 frank, w/ oei7 er 7errJaren werd een in- AaJst ;j jan. Toestand onveranderd. o„ den' S fr'.'""'1»» ongelukkige was vader van zeven kleine 'J s 1Pl,en- kinderen. Men gelukte er nooit in den moor- Poperinghe, 3 jan. Kalmen toestand, denaar te ontdekken. Het geheim is thans I Poperinghe-stad 1906 verkoopers 60 fr opgelost. De moordenaar was. eenigen tijdl koopers 57,50 fr.; Poperinghe-parochie 1J06 na de misdaad, naar Frankrijk vertrokken verkoopers 55 fr.; koopers 52,50 Ir. waar hij eene ongeneeslijke ziekte opdeed. Alvorens te sterven heeft hij zijne misdaad bekend en ze in al hare omstandigheden verhaaldwraak was de drijfveer der moord Het parket van Dendermonde is verwittigd. 1 In de Zoutziederij, bij Florent Schmidt, Hondstraat Wekelijksche Estaminet, Den Maandag Diefstallen met moordpoging. Te Court-St-Etienne drongen drie man nen in het huis van Laioux terwijl dezes vrouw alleen thuis was. De vrouw werd erg mishandeld en de bandieten vertrokken na 100 fr. gestolen te hebben. Te Thollem- beek werd eene stoutmoedige diefstal gepleegd op de hoeve bewoond door de echt- genooten Bruylant. Terwijl de vrouw de roeien gaan melken was, drongen drie mannen op het hof en sloten de vrouw in het stal. Daarna gingen zij op den slaapka mer en brachten den man twee geweldige lainerslagen toe op het hoofd. De arme man verloor het bewustzijn. De bandieten braken alles open en vertrokken met 35 fr. Daags te voren had Bruylant geld ontvangen voor eene koei welke hij verkocht had, maar hij Tad dit in veiligheid gebracht. De wondenI an den armen man boezemen erge vrees in. Zondag morgen rond 6 ure drong een zwartgemaakte bandiet in de hoeve van pachter Vandenbroeck te Ninove. Deze die juist in huis kwam van het vee voeder te i geven, kreeg eenen geweldigen slag op het hoofd en viel ten gronde. Hij kon nog om tulp roepen, en zijn zoon die nog te bed was, twant beneden gestormd en gelukte erin de bandiet op de vlucht te drijven. Spoorweg ongeval op de lijnl Irussel-Qent. Do internationale ex- trestrein Oostende-Bazel, die zaterdag avond ten 20 ure 35 uit Brussel vertrok, is nabij Quatrecht, zijdelings door een koopwaren- trein gevat geworden. De locomotief en de tender van den reizigerstrein werden door den schok omgeworpen geen enkele reiziger I werd gekwetst; ongelukkiglijk werd de treinoverste gedood en de machinist, de stoker en een bediende van den wagon-salon ijn licht gekwetst. Deze drie spoorwegbe- ïenden zijn de genaamden Mertens, Lefertl en Reymackers. De treinoverste van den goederentrein, M. D'haemer vanMeirelbeke, bevond zich in den fourgon en werd op den slag gedood. De ongelukkige was gehuwd en ader van drie kinderen. Nog een spoorweg- ongeluk.Opl het grondgebied van Ste-Kathalijne-Waver, is men thans aan het werk voor den aanleg der nieuwe lijn Antwerpen-Zuid. Maandag j vertrok uit Mechelen een trein sintels ge voerd door den machinist Renard en denl stoker Van Hoof. Dicht bij het kerkhof van Mechelen, begon de locomotief tengevolge van den vorst, te glijden en klonk om. De stoker werd terzijde geworpen en nogal erg gekwond. Renard wiens hand tusschen de eur stak, had den moed zich los te rukken alhoewel hij zich daarbij erg aan de hand kwetste, en kon zich van eene gewisse dood| redden. De stoker Van Hoof wilde wegsprin gen, doch hij kreeg den tender op het lichaam I en werd vreeselijk verpletterd. Van Hoof was gehuwd en vader van vier kleine kinde ren. Bloedig drama te Brussel.Een miliciaan, Constant Rongé, 21 jaar oud, die in kerstmisverlof gekomen was, meende te bemerken dat het meisje met wie hij ver keerde, hem onverschillig geworden was. Zondag avond wachte hij het meisje, Berfhe Weymans, af en toen hij ze zag aankomen, loste hij een revolverschot in hare richting. Mej. Weymans werd niet getroffen, doch hare koelbloedigheid behoudend, liet zij zich op het gaanpad vallen en bleef roerloos liggen. Rongé, die dacht het meisje gedood te hebben, vluchtte; eenige stappen verder bleef hij staan en schoot zich twee kogels in het hoofd. De ongelukkige viel dood ten gronde. Groote brand te Brussel. De magazijnen Cohn-Donnaxj vernield. Zondag nacht, rond 2 3)4 ure, brak er een geweldige brand uit in de groote magazijnen van yle firma Léonhard Tietz, voorheen Cohn-Donnay, op den hoek der Nieuw- en St-Michielstraten te Brussel. Gansch het gebouw, met zijnen inhoud zijn door het vuur vernield geweest. Vele aanpalende huizen hebben slechts met groote moeite kunnen vrijgewaard worden. De schade is overgroot; men schat ze op drie miljoen, gedekt door verscheidene ver zekeringsmaatschappijen. De gevolgen zullen noodlottig zijn voor de talrijke bedienden van de belangrijke firma. (■«illustreerde postkaarten. Den 1 Januari werden er in de brusselsche omgeving 500.000 geillustreerde postkaar ten uitgedeeld't is de eerste maal dat zulk cijfer bereikt wordt. Be sneeuw.De wegruiming van de sneeuw heeft aan de stad Berlijn rond de 200,000 mark gekost. ftelioone nalatenseliap. James Anthony Bailez.de overleden bestuurder van Barnum and Bailey, heeft 15,600,000 gulden nagelaten. Ook goed. Woorden zijn niet bij mach te mijn liefde voor u uit te drukken! zei Gerarke. Cijfers zijn Ook goed, zei Mietje, Hoe rijk zijt ge? De Z. E. H. Willemyns, pastoor te Zeve- cote, is donderdag aldaar overleden in den ouderdom Tan 74 jaar. 1 Baes Camille 2 Barzeele Emile 3 Bevernage Désiré 4 Bevernage Lucien 5 Billiau Maurice 6 Bogaerd Camille 7 Bonduelle Maurice 8 Boone Joseph 9 Bortier Remi 10 Bourgeois Jules 11 Bouve Auguste 12 Bruynaert Alidor 13 Buseyne Maurice 14 Camerlynck Cyrille 15 Cappelaere Guillaume 16 Chatelet Maurice 17 Clabau Henri-Corneille 18 Clabau Henri-Julien-Corneille 19 Clabau Jéröme 20 Cleenewerck Hector 21 Christiaen El ie 22 Damour Marcel 23 Debeir Julien 24 Declerck Médard 25 Declercq Alphonse 26 Decoene Jules 27 Decorte Emile 28 Decorte Herman 29 Degryse Achille 30 Dehouck Jéröme 31 Dekeirsgiet.er Joseph 32 Dekervel Achille 33 Delalleau Jérome 34 Delava Julien 35 Delbaere Camille 36 Del bek e Emile 37 Delepiere Maurice 38 Deleu Romain 39 Delhem Camille 40 Denut. Léon 41 Denys Jéröme 42 Dequeker Henri 43 Dequidt Maurice 44 Deraeve Cyrille 45 Deraeve Hector 46 Deroo Henri 47 Derycke Hilaire 48 Deschodt Hector 49 Desnick Maurice 50 Devos Achille 51 Devos Auguste 52 Devos Jéröme 53 Devynck El ie 54 Dewancker Jéröme 55 Feys Maurice 56 Fuytynck Emile 57 Gakiere Jules 58 Gheeraert Hilaire 59 Ghesquiere Cyrille 60 Ghillebaert Alphonse 61 Goemaere Julien 62 Gokelaere Hector 63 Gombert William 64 Gouwy Jéröme 65 Gythiel Marcel 66 Hallynck Alphonse 67 Hannebouw Joseph 68 Hernaert Jéröme 69 Hespeel Lucien 70 Hosdey Nestor 71 Huyghe Maurice 72 Indevuyst Jéröme 73 Jonckiere Hector 74 Labaere Germain Lava Albert 76 Leeuwerck Camille 77 Lermyte René 78 Lermytte Joseph 79 Leroy Achille 81 Leuwers Emile 80 Maes Valère 82 Mahieu René 83 Meersseman Marcel 84 Merlevede Maurice 85 Papin Nestor 86 Petillon Joseph 87 Pieters Jéröme 88 Provo Julien 80 Quaghebeur Jéremie 90 Quaghebeur Maurice 91 Ramout Remi 92 Roggé Albert 93 Roussey Arthur 94 Saelen Maurice 95 Schepens Marcel 96 Sergier Maurice 97 Stechele Oraer 98 Struye Maurice 99 Suffys Julien 100 Techel Théophile 101 'feite Achille 102 Vancayzeele Emile 103 Vanderbeke Henri 104 Vandevoorde Julien 105 Vandevoorde Théophile 106 Vandewynckel Maurice 107 Vandewynckel Remi 108 Vandoolaeghe Alphonse 109 Vdndromme Silvain 110 Vaneenooghe Camille 111 Vanhee Marcel 112 Vankemmel Emile 113 Vanloot Achille 114 Vannieuwenhuyse Julien 115 Vercruysse Prosper 116 Verhaeghe Alidor 117 Vermeersch René 118 Vermeersch Michel 119 Verpoot Hector HERHER GKERMISSEN 2 In hel Hol' van Commerce, bij Charles Ghillebaert, Meessenstraat 3 Café (Ie la Paix, bii Jerorne Dehondt, Groote Markt 4 In (Ie Ster, bij Cyrille Merlevede, Bruggestraat 5 In den Sultan, bij G. Desegher, Gareelmaker, Veurnest. 6 In de Cantine, bij Justin Vandenameele, Casselsiraat. 7 In den llaiermuis, bij Gustave Bourgois, K. v. d. Ommegan 8 In 't Geelhui», bij Auguste Liebert, Werfstraat, 9 In de Brie Stollingen, bij Benoit Verstraete, Yperstraat. 19 In de Oude Kroon. bij Petrus Houwen, Duinkerkstraat. 11 In den Gomlen Leeuw, bij Henri Carrey, Abeele-kals. 1% In (Ie Komstraat, bij Emile Decorte, Komstraat. 13 In de I.ovie, bij Henri Cayzeele, bij 't Vogeltje. 14 In den Vlaming, bij Camille Bottez, Casselstraat. 13 In de Belgische Vlag-, bij Camille Minot, Boescheepsfraat. 16 In de Vrede, bij Aimé Theeten-Tally, [17 In de Concorde, bij Cyrille David, Casselstraat, bij Licon CL1BOI l'ottestraat, POPERINGHE. ■iiBiBiiii,, iiiiiiimiriBnMBwiiMiïïwr-" Ik heb de eer te laten weten dat ik van I heden af de schulden niet meer zal beta len die zouden kunnen gemaakt worden I door mijne vrouwLeontine Verstraete Fernand CLABAU. La Béeonstitnaiite is een genees- I middel dat bijzondere uitwerksels heeft op flauwe en teèdere kinderen, 't Is het beste I middel voor borstlijdende. GEBRUIKSWIJZE. Een koffielepel in een hali I glas wijn of alle ander drank (uitgezonderd melk) na ieder maaltijd's morgens kan men het vroeg nemen in zwarten koffie. De bijzonderste verdienste van dit genees I middel, is dat zij de borstlijdenden geneest. Prijs 2,59 fr. de Liter. Te verkrijgen bij A. HO ATI AAL, Apotheker, Groote marktPoperinghe Poperinghe, ikt van den 28 Dec. Tarwe heet. J4,9Qgge 1,60-Haver 18,50 -Aardappelen, 1007,25-Boter de kil. 3,10 Eieren de 26, 4,00ope de 50 kilo, 58 fr. Yper 29 Dec. -arwe, 100 kil. 17,50- Rogge, 15,50 a lO.Claver, 10,75 a 17,25- Aardappels, 100 k. 0-Boter, 3,50-Eieren het 26, 3,90. Brugge 29 Dec.—rwe, 100 k. 16,50 a 17,50-Rogge, 15,00 6,00-Haver, 17,50 a 18,50-Boonen, 18,5019,50-Aardappelen, 100 k. 6,00 a 7.00-hrdek. 2,90 a 3,60- Eieren het 26, 3,64 a O-Vlas de k. 1,42. Dixmuide 31 Dec.-arwe. heet. 17,50 Aardappels de 100 k. t) a 7,00-Boter de kilo, 3,00 a 3,90-Eierent 20, 3,87. Rousselaere 2 Jan - Tarwe, 100 kil. 18,50- Roode Tarwe, li) - Rogge, 15,00- Haver, 16,25-Boonen, 19-Aardappelen de 100 k. 5,75 - Boter de k.10 - Eieren, 3,75 Suikereiboon. oude, 13,01. nieuwe, 14.00 Kortrijk 31 Dec. live, heet. 16,00- Rog-ge, 11,50-Haver, 10.5Chicorei 100 k. 13,00 - Boter de 1/2 k. 1,7 Kieren, 4,60 - Koolzaadolie 100 k. 81,50-nolie, id. 46,50 Koolzaadkoeken, id. 00.00-ijnzaadkoeken, id. 19,00. Kortrijk veemarkt 31 L. 290 koppen—prijs per kilo jyicht op voet, 74 Veerzen, le klas 86—2e 76—3e kl. 71 34 Ossen, 85 161 Koeien, 83 31 Stieren, 82 Brussel 31 Dec. 326 varkens, op voet de ki!cS 95 a 1,10. Cureghem-Anderlecht 3! >-c. 1,923 Varkens, op voet de kilo,92 a 1,10 Groote keus van rauwe Koffies, Suikers en Siropen.Gebrande Koffies, goed ge kende merkenCafé A, extra finCafé B, réclame en Café prime du Paradis, Café BD, C, S, E. Dépöt van de echte Amerikaansche Petrool (Lux-Oil) Suikerij (Egide Vanderheyde)Rijst stijf- sels (Amidon, Ours blanc en du Paradis); Stoolpommade (Pate Gauloise); Wasch- poeier van 't Paradijs (Melior en Sapo met surprise); Maagbitter (VanCrombrugghe); de Chocolade (Toblers milk Chocolade en du Paradis). Zuivere Olijfolie, wijn- en graanazijm— Mostaard en Peper Maalderij.Sulferbloe® en Sulfer in stokken, beste Merk K. R. Beste ronde en platte Boerekaas. Papier en papierenzakken. Allerhande Kruidenierswaren, Spece rijen en vele andere Artikelen. Champagne MercierMoét Chan- donMumm Beste Bordeaux Wijnen.— Oporto, Malaga, Madère, Muscat, Rijnsclie wijn, Vermout de Turin. Quinquina. j Cognacs, Rhums. Elixir d'Anvers. Likeuren en sterke Dranken, enz. enz. Prijzen en Slaalen op aanvraag. -•75— •>72— -74 70 70 70 BERICHT. Ik heb de eer E te laten Hen dat ik mij belast, ten mijnen huizïmet alle werken van Wasselien en (rijkeil, en dat ik mij, voor die zel/awerken, ten huize begeve. Boomgaard»* raat, DopViiglie. aan prijs van factum BI.J vnjw. Ik heb de eer kenbaar te maken dat ik Isedert den 1" Juli van woonst verandert ben en mijne Herberg hebt overgebracht van de Veurnestraat tot de Yperstraat, 47. Daar zal ik ook voort mijnen stiel uitoefenen ]van LOOD- en ZINKWERKER. AU VIEUX CHENE. Alle slag van Meubels zooalsBedden met en zonder ressorts, Lavabos-commoden, Nacht tafels, Buffets-kleerkassen, Wiegen, Tafels I in alle houteiken, pitchpin, olmen, enz. Prachtmeubels op commande in alle stij- |len, in acajou, notelaar en eikenhout. Groote keus van Zetels en Stoelen aan alle prijzen. Snijwerk voor Meubels.-Tafelpooten.-Por |te-manteaux,-Koffers.-Tapijten.-Linoleums Toiles-cirées.-Spiegels.-Encadrementen. enz Matraswol te beginnen aan 2 fr. de kilo. Zeer verzorgd werk. Buitengewoone voordeelige prijzen. Estaminet gehouden door Elixir d'Anvers. Elixir de la Panne. Elixir de Gentenaar. Dépot j Elixir des Voges. Elixir de Roma. van 28n December tot 5RJanuari. Geboorten.Angèle Dedrie, z. v. Fin- ciscus en Regina Vitse.Flora Polley, <iv. Aloisius en Julia D'hondt.Lucien JBoi^z, z. v. Ludovicus en Maria Debyzer.Suin- na D'alleine, z. v. Henri en Maria Degruvlr. Magdalena Deneire, d. v. Omer en Enia Lefever. Georges Crousel, z. v. Adolphön Elisa Dupont.—Allerweireldt Maria, d.r. Jules en Justine Delanghe. Vanuxn Maurice z. v. Gust. en Marie Lannoye-Lob - le Martha, d. v. Henri en Elodie Dannee Overlijdens.Adriaen Germaine, 4 ja -, Boescheepstraat.Beddeleem Eusebius, 7 jaar, z. b. echtgenoot van Julie Ore), Wijk J.—Bardyn Lucien, 35 jaar, trams- diende, echtgenoot van Celine Sweertvaghe, Wijk E. Huwelijksbeloften.Camille Petit, da- looner te Poperinghe met Lydie Meeuw, werkster te Oostvleteren. Lingerie, Trousseaux, Layettes, Spécialité de chemises sur mesure, Broderies, Dentelles, Guipures, Bonnetterie en tous genres, Jupons, Cols,Manchettes, Cravates, Lavallières, Foulards, Toile pur fil et mixtes, Linges de table, Mouchoirs toile et baptiste, etc. Grand choix de Stores et Rideaux. Door het gebruik der POPERINGHE, doet men aanstonds de stik- hoesten verdwijnen en verkrijgt men de volkomene genezing in zeer korten tijd. DBB.8S herberg Het 1 Boo^e, -> Poperinghe. A lie slag en beste kwaliteit van in alle nummers Mr Garin van lameryk, Verveerdiger der Afroomers üfelotte in Vraikrijk, bekomt eene Diploma van Grooten Prijs (hoogste bqooning toegestaan). Tegenwoordig 17599 Afroomers zijn in werking in Belgié Enkel 3 werkliejen zijn in de Fabriek van Remicourt gebe zigd voor het hersillen en vermaken dezer groote hoeveelheid afroomers.Zulks is een onweerlegbaar en doorslaande bewijs der kloekte en duurzaamheid der Afroomers Mélotte. Brillen, A emssiijper* A f Barometer». f 1 "9

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1907 | | pagina 4