HET NOTARIËEL EN NIJVERHEIDS ANNONCENBLAD NIEUWSBLAD VOOR POPERINGHE EN OMSTREKE verschijnende den Zaterdag namiddag. ROODE KEPERS KEPERS xs Vastenavond. De Rooversbende van /Hlff i»- Jr HOPPEPERSEN en Hoppepersen Buitenlandsehe Politiek. NIEUWS UIT BEliGlE. ZONDAG io Februari igoj. 5 Centiemen. Derde Jaar. N n. Uitgever, VALERE SANSEN, Boek- en Steendrukker, Gasthuisstraat, 15, Poneringhe. Uit ter hand te koopen BUITENGEWOON GELEGEN SCHOON vmmsmmÊÊmr ANNONCEN Den drukregel 10 c. Op 'l eersfp blad 20 c. Eerste Taps, Bolliugen en Herbergkeriuisssfi worden ingelijfd mits betaling van 25 c". Alle Annoncen vooraf betaalbaar moeten vóór den Yrijdag-noen ingezonden worden. 1 p| P| fefef TzM wmpm pffivS bMJ §P®fii lÉPlj INSCHRIJVINGSPRIJS Bijzondere buiten stad f. 2,50 binnen stad f. 2,00 r! erbergiers buiten stad f-1,50 binnen stad f-1,00 De plakbrieven die bij mij gedrukt zijn, zullen onvergeld in bet blad verschijnen. Bericht aan de Hoppekweekers. EN van de beste kwaliteit aan zeer voordeeügen prijs. Ed. öuthoit-llondeghem, In Guillaume-Tell, Elverdinghe-kalsijdePOPERINGHE. Van heden af is er bij mij te verknopen extra selsootie van alle slag, aan zeer voordeelige prijzen (buiten alle concurrentie) ALFONS CREUS, herberg Het Doolhof, Tegen het Kerkhof, te Poperinghe. 10 mters facade en grooten achtergrond met Zaai 30 in. lang op 5 m. breed, kunnende dienen voor groot handelaars magazijn, groote afspanning, melkerij, dépöt, timmer mans-, metsers-, schildersatelier enz... Hirs met grond genoeg, schikkig en allergerie- vigst tooi' hocgcnaamiii allen handel tegenwoordig welbekaiante Herberg Bakkerij recht over 't groot portaal van O.L.V. kerk, langs een straatje met uitweg, goed berijd baar Die zich eene schoone gesteltenis wilt aanwerven denkt er aan, 't is eene bij zondere occasie, den prijs is geheel aanveer- delijk en met hoogst gemak van betaling De 2)3 mogen er op blijven, aan 3 1)2 °)o Zichtbaar, 37, Casselstraat, 37. Onvergeld en met Cijns 99 jaren, twaalf bouwgronden te beko men voor Werkmansbuizen van rond de200 vierkante meters ieder (bij de Stad). Zich te wenden aan het Bureel van dit Blad. Per occasie te Koopen Eene BREIMACHIEN, Eesie rVsistimsieliieii Westvleteren kalsiede, Poperinghe "Wij zijn dus weêr aan die ongelukkige vastenavond dagen, die dagen van zotte ver maken die niet meer passen bij onze bescha ving en die hadden moeten verdwijnen met den tijd van barbaarschheid waarvan zij afkomstig zijn. Wij zuilen dus weêr die woeste benden zien voorbij slenteren, bedekt met gekleurde lappenwoeste kreten en woorden uitbra kende, waarvoor zij schaamrood zouden moeten wordenwalgelijke liederen zingende die dboren en het hert van onnoozele kinde ren zullen bederven. En dan, wie zal zeggen, hoevelen er in die dagen, den eersten stap zullen zetten op den verkeerden weg die leidt tot het verdriet en de schande,voor hen en hunne naastbestaan- den, hoevelen zullen er de kiem opdoen eener ziekte, die hun vroegtijdig ten grave slepen zalhoeveel schandige verkeeringen zullen erniet aangeknoopt wordenhoevelen zullen er hunn® gezondheid en hunne eer verpanden, om gedurende eenige uren een valsch vermaak te genieten. En wat gezegd van de ouders, die op zulke dagen het geld, nood'g voor hun huishouden, verbrassen. Echtgenoot en vader zijn, het geld in handen hebben, 'tis te zeggen liet, brood om vrouwen kinderen te laten leven; en dat geld gebruiken, om zijne lage driften te vol doen, om gelijk liet verken in de modder, zich te wentelen in de losbandigheid... zich in niets te kort doen bij de vrienden, wan neet' t'huisalles ontbreekt... lachen en zottig dansen, wanneer vrouw en kinderen zuchten en weenon is dat niet monsterachtig? roept dat niet om wraak tot den Hemel. Men veroordeelt de moordenaars ter dood. Maar zij, die monsters, die hunne vrouw martelen en hunne kinderen gebrek laten lijden, zijn zij min schuldig? Die hertelooze wezens, vol ikzucht en lage driften, zonder medelijden met hunne eigene kinderen, doot voor de smeekingen hunner echtgenote, zijn zij nog weerdig onder de ménlchen gerekend te worden? Zijn zij niet lager gezonken dan de dieren, die, zij ten minste, hun kroost niet verlaten. Ahkon men het masker oplichten van al die vastenavondzotten, hoeveel monsters zou men niet zien. Ja. men mag zeggen zonder overdrijving, dat de helft van deze eie hun aangezicht bedekken, het maar doen met één doel om kwaad te doen. Jongelingen zwicht u, zegt niet ik doe het maar om mij te vermaken. Zoekt uw ver maak hooger, vlucht het slijk heft uw hoofd en uw hert, bewust met eigenweerde om hoog, en stel den eersten stap niet die uw tot het verderf zou kunnen leiden. O. W. De naiiKfaaiuIe oorlog. Een amerikaansch staatsman, die met President Roosevelt de japaansche kwestie heeft be sproken, verklaart dat een oorlog tusschen de Vereenigde staten en Japan onvermijdelijk is. De oorlog zal noch morgen, noch over morgen uit breken, doch vroeg of laat zal hij plaats hebben over de vraag wie, de Ver eenigde Staten of Japon meester zal zijn over de Stille Zee. Isa Rusland. Men heeft gepoogd de handelschool van Odessa die 700 leerlingen telt, bij middel eener melinietbom te doen springen. Men had de bom tegen de poort gelegd toen zij ontdekt werd was de lont reeds voor twee derden opgebrand. 25 Leer lingen zijn aangehouden zij worden beticht van medeplichtigheid aan dezen aanslag. ïlc kiczingcn 1st B)uifaclii»ml. Verleden week hebben in Duitschland alge meen e kiezingen plaats gehad ten inde een nieuw parlement samen testellen. Vergeleken met de samenstelling van het ontbonden parlement hebben verloren: de socialisten35zetels; de welfen 3; de elzassers 3de duitsche hervormingspartij 1de rijks partij 1 Hebben gewonnen de liberale volkspartij 9 zetels; de behoudsgezinder. 6; deonafhan- kelijken tot geene partij behoorend 6; de nattonaal-liberaleh 5; de boerenbond 5; de polen 4het centrum 11de jandbouwbond 2 en het liberaal verbond 1. HAZEBROUCK. Camille Guyard, qezegd LAPARE AUGUSTE POLLET. DEKIMPE in vrijheid gesteld. Tengevolge der Internationale confron tatie welke verleden week plaats had op het gehucht Abeele, en welke wij breedvoerig gemeld hebben, is Henri Dekimpe, 38 jaren oud, die sedert ongeveer acht maanden op gesloten zat, in het gevang van Kortrijk, als betrekken in de zaak der bende Pollet, dins dag namiddag in vrijheid gesteld. Dekimpe was beschuldigd medegeholpen te hebben in de moord van Locon in oogst 1905. Zijne onschuld is nu bewezen. Goede vangst te Hazebrouck. 5 nieuwe Aanhoudingen. Verleden week meldden wij dat er nieuwe zaken uitgekomen waren in de confrontatie en dat de veiligheidsagenten Vignolle en Forest, zich op nieuw op zoek gingen stelien om de lijst, der aangehouden leden van de bende l'ollet nog wat te doen aangroeien. Zij hebben inderdaad niet lang vertoefd en woensdag zijn de aanhoudingen 'te Haze brouck alweder erbegonnën. Na menige huiszoekingen zijn de genaamde Rouquet Paul, 27 jaar. daglooner, Beudens Zoë, 28 jaar. werkvrouw, Dehouck El ie. 34 jaar, zonder bedie ing, Deram Marie werkvrouw en Lreuwerce van Hondeglrerri aangehouden en naar Bethune overgebracht geweest. if// fpfe ABEL POLLET, hoofd der bende. 11 Dehouck Elie, heeft vroeger reeds tot vijf jaar gevang veroordeeld geweest voor diefte. Marie Deram, die de menschen's planeet slaat, zooals tnen zegt, bewees talrijke dien sten aan de bende Zij ontving de lichtgeloo- vige menschen ten haren huize, voorspelde hun wat goed nieuws en kwam alzoo wel licht te wete waar hun geld verdoken was. 't ls nog te verwonderen dat de voorspel lenden geest haar niet voorzeid heeft dat zij ging "aangehouden worden. Ziellier een voorbeeld harer waarzeggin gen Een persoon ging eens Marie Deram vinden, en miek zijn bekiag omdat dieven 's nachts in zijn huis binnengebroken waren en al de boter gestolen hadden.- Zonder te moeten denken antwoordde de kaartlegster: «Ik zie uwe boter zij is in dit departement... 't Was niet moeilijk omzeggen, zij had ze zeil' in haren kelder. De huiszoekingen duren voort en men kondlgd nog eene nieuwe aanhouding aan voor vrijdag avonddeze van een werkman der ijzergieterijen van Isbergues. De zaak gaat alweer een nieuwen vervol- gensweerdig tijdstip in. Het onzerzoek te Yper. Sedert haar verblijf in 't gevang van Yper wordt de vrouw Parret dagelijks naar de onderhoorzaal van den onderzoeksrechter gebracht om er onderhoord te worden. Zaterdag laatstwerd zij ondervraagd van 10 tot 12 ure. Donderdag is zij voor de raadskamer ver schenen, die haar aanhoudingsmandaat bekrachtigd beeft. Zekére vrouw Braem van Rousbrugge, heet) ï.'di in den loop dezer week naar Yper nioetèh "begeven om er in tégenwoordiglièid gesteld te worden der vrouw Parret. 's Morgens na de diefte gepleegd bij de wed Delhaye-Wemaere, van Rousbrugge, was vrouw Braem naar Poperinghe geko men, om er met den eersten trein te ver trekken. Eugenie Parret was ook mede met dien trein en vertelde aan vrouw Braem dat 's nachts een diefstal plaats gegrepen had te Rousbrugge. Vrouw Braem drukte hare verwondering uit en vroeg hoe dat reeds zoo vroeg geweten was in Poperinghe. Ik heb het hooren zeggen van een bediende dei- statie. antwoordde de vrouw Parret. Het was om deze zaak te ondei zoeken dat vrouw Braem, naar Yper is gegaan. Achille Deroo Het onderzoek over de gezegde medeplich tigheid van Achille Deroo gaat ook voort. Getuigen zijn deze week onderhoord geweest 't schijnt dat men geene zaken vindt, waar van men voldoende bewijzen vindt zijner medeplichtigheid. Celine POLLET vrouw G-. Leclercq CA NIT VROMANT fit'' L- ia«> LOUISE MATORET, 21 jaar, MARCEL DEROO, 20 jaar, Eugenie Morent, vrouw Aug. Pollet, jTheophile DEROO hijg. CHARLOT Alphonse VERBEKE, 36 jaar, Vrouw Parret naar Gent. Vrijdag namiddag met den trein van 2 1)2 ure is vrouw Parret, van het gevang van Yper naar dit van Gent overgebracht ge weest. Vandaag zaterdag of maandag zal zij voor de raadskamer van 't beroepshof ver schijnen. Daar zij in beroep gegaan is tegen haar aanhoudingsmandaat moet het beroeps hof van Gent de zaak onderzoeken en haar aanhoudingsmandaat bekrachtigen of ongel dig verklaren. STiüSMIÏlWS. De Loting die alhier woensdag plaats had is geheel rustig afgeloopen. Buiten eene kor; e ruzie rond de herberg- "De Drie Ko ningen moest de politie nievers er tusschen komen. 30,000 fr. verloren.Een inwoner van Doornik, begaf zich naar de post om er geld te verzenden. Toen hij er aankwam, bestaligde hij dat hij zijn geldbeugel waarin 300 bankbiljetten van 100 fr. zaten, verloren had. Vruchteloos doorliep hij de straten waar hij voorbijgegaan was. Moordpoging te Boom. Een zekere Koelandts ging vrijdag kloppen op de deur der vrouw Apers, 32 jaar. Zij gerochten in ruzie en Roelandts bracht-de vrouw eene steek toe in den buik en eene in de keel. Daarna poogde hij zich den hals af te snijden. Beide verkeeren in ergen toestand. Sr Urn* krtaali. Zondag middag was er op het Oud-Koornhuis eene samen scholing ontstaan rond eene groep twistende lotelingen. Eene der toeschouwsters, vrouw fort's, ïeui'ster, wonende in de Kandelaars- straat, voelde eensklaps eene hand in haren zak glijden. Zij keerde zich om en bemerkte haren geldbeugel in de hand van een kerel, die poogde te vluchten. De bestolene trok haren blok uit en sloeg hem verscheidene malen met geweld op het hoofd van den dief, diegansch bebloed naar het policiebureelder Priemstraat geleid werd. 't Is een oudver- oordeelde, een duitscher, die geene bestaan middelen heeft. De kerel is opgesloten. **afs. De 68 jarige we duwe Van Leeuwen werd donderdag Tnor- gend doodgevonden op eeuen stoel. Over driemaanden werd de zoon der arme vrouw te Rousselaere vermorzeld in eenen bloem- molen. Groote bramlen de Brussel. Te Klsene is zaterdag nacht de verkoopzaal St Bonifaeius afgebrand. De schade bedraagt 300.000 fr., daar de zaal eentn overgrooten voorraad meubelen, tapijten, kunstvoorwer pen, enz., bevatte De danszaal In den rooden Molenbrandde Zaterdag nacht ook af.Dinsdag brandden te Molenbeek twee groote fabrieken af. De Manufacture beige deboites métalliques»(blikkendoozenl'abriek) en de kopersmelterij Peeters en Cie. De twee gebouwen hadden eene lengte van 80 meters gevel op 30 meters diep. De schade beloopt op 800.000/r. Spoorwegongeluk de Antwer pen.Woensdag morgend gebeurde er een spoorwegongeluk op 300 meters afstand der stal ie van Antwerpen, over de Pelikaan straat. Het vierde derdeklasrijtuig van den trein27, vertrekkende uit Brussel ten 9u. 33, om ten 10 u. 24 te Antwerpen aan te komen, is ontriggeld en omgevallen. In het rijtuig zaten een 30tal reizigers de ontriggeling gebeurde juist toen iedereen zich begon ge reed te maken om uit den trein te stappen. De reizigers werden de eene op de andere geworpen en zes hunner gekwetst. Vorst.-— De echtgenoote Draps, 40jaar oud, die sedert lange ziek is, heeft zich za terdag met een scheermes de keel afgesneden. Charleroi. De onderzoeksrechter hoeft een onderzoek ingesteld ten laste van een wisselagent der stad die een te kort van 250,000 fr. achterlaat, 't Is op aanklacht van de kalanten, die hun geld of hunne titels niet konden terugkrijgen, dat het parket tusschen gekomen is. Doornik.Zaterdag morgend werd de opperwachtmeester Despieghel van het le regiment jagers te peerd, door eenen soldaat Vandenbulcke, van Meenen aangevallen, die hem drij messteken in den buik toehracht. Alhoewel het mes niet scherp was, waren de steken zoo geweldig, dat de tuniek, de rijbroek en de onderbroek doorstoken waren; de wonde is gelukkig niet erg. Een brigadier snelde zijn overste ter hulp. en ontwapende den aanvaller. Deze. een vrijwilliger, slechts 17 jaar oud, werd aanstonds opgesloten. Hij zegt spijt te hebben, den onderofficier niet tè hebben kunnen dooden. St-Eflnijhrechts-IJllc. Men heeft alhier het vermoorde lijk van den veldwach ter Maes gevonden in eene beek. Waarschijn lijk is een wraakneming in 'tspel. Hier en Daar. Eene jonge vrouw, Marie Vermeiren 21 jaar, die zaterdag laatst getrouwd is, was bezig met wasschen boven een vuur. Hare kleederen schoten in vlam en de arme vrouw werd doodelijk verbrand. Dood van vreugde. Maandag namiddag verwachtte Mad. lïopp van Ans, haren zoon die gaan loten was. Zijne moeder ziende, riep de jongeling dat hij een goed nummer getrokken had. Over van vreugde viel de arme vrouw bewusteloos en gaf weldra den geest. sezmm Bij cleze heb ik de eer Ued. te berichten dat gij van nu af bij mij kunt verkrijgen Allerschoonste Nieuwe Hopende uwe voorkeur te verkrijgen groet ik Ued. met achting. zoo goed ah nieuw èyAmand SA LOMÉ, Ypersiraat, Poperinghe. zoo goed als nieuw, bij Charles Plaetevoet, In den Witten Hert, M^aÊÊ/tKÊÊÊÊÊÊMÊi

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1907 | | pagina 1