HET NOTARIEEL EN NIJVERHEIDS ANNONCENBLAD NIEUWSBLAD VOOR POPEKINGHE EN OMSTREKEN, verschijnende den Zaterdag namiddag. WOONHUIS KEPERS en Hoppepersen R00DE KEPERS REIICIE HEIEIEI SCHUUR De Rooversbende van NIEUWE BENDE ZIJN? SCHUUR, HITIS Kuipensallaam. Boitenlandsehe Politiek. POLLINCHOVE, HOPPEPERSEN ROUSBRUGGE, 5 Centiemen. ANNONCEN Uitgever, VALERE SANSEN, Boek- en Steendrukker, Gasthuisstraat, IS, Poperinghe. Arthur De Cra, te ^ousbrugge. Stadie van den Jlotaris PFED Donderdag 28 Februari 1907, Op, Maandag 4 Maart 1907, Ed. Duthoit-Hondeghem, VENDITIE met Kuiperij en hangaard TWEE VBlEpDER. BUlTEJIliAHDSCH fUEUOIS. ZONDAG 24 Februari 1907. Derde Jaar. N 12. Den drukregel 10 c. Op 't eerste blad 20 c. Eerste Taps, Bollisigen en Herbergkennissen mits betaling van 25 cn. Alle Annoncen vooraf betaalbaar moeten vóór den Vrijdag-noen ingezonden worden. INSCHRIJVINGSPRIJS Bijzondere buiten stad f. 2,50 binnen stad f. 2,00 Herbergiers buiten stad f-1,50 binnen stadf-1,00 De plakbrieven die bij mij gedrukt zijn, zullen onvergeld in het blad verschijnen. le Rousbrugge-Haringhe. Mtftr Arthur DE CRA, Deurwaarder, Kandidaat - Notaris, Openbare Verkooping Onder gewoone voorwaarden met gereed geld. extra sciioone ALFONS CREUS, Tegen het Kerkhof, te Poperinghe. Bericht aan de Hoppekweekers. Vit ter hand le koopen BUITENGEWOON GELEGEN SCHOON welbekalante Herberg Bakkerij Openbare Verkooping in eene enkele zitting, jaren, twaalf bouwgronden te beko men voor Werkmanshuizen van rond de 200 vierkante meters ieder hij de Stad). Zich te wenden aan het Bureel van dit Blad. HAZEBROLCK. ZOU HET EENE Frankrijk. Den zondag 10 maart aanstaande, verjaardag der schrikkelijke koolmijnramp van Courrières, zullen in de mijnwerkersstreek van Lens plechtigheden ter nagedachtenis van de slachtoffers plaats hebben. Van de verschillende koolmijnen zullen afveerdigingen en kronen gezonden worden anderzijds nemen de gemeentebe sturen maatregelen om de ontworpen betoo- Hngen zoo indrukwekkend mogelijk te ma- De gesehiedenisvan tic» oorlog;. Een gendarm die zijne kinderen vermoordt. De gendarm Olivier, van la Chapre, heeft donderdag zijne twee min derjarige kinderen met revolverschoten ge dood, en poogde zich vervolgens door liet hoofd te schieten. Zijn toestand is zeer erg. Men denkt dat de moordenaar gehandeld heeft in een aanval van zinsverbijstering, want hij had reeds aan zijne vrouw voorge steld te zamen met de kinderen te sterven. Ëngeland. Sinds eenigen tijd ver kocht een koopman te Londen, wijn en likeuren aan prijzen die alle concurrentie onmogelijk maakten. De Bond der wijn en iikeuriiandelaars opende een streng onder zoek, en men ontdekte dat de koopman, bij middel van buizen, den alcool van de stokerij leidde waar hij aan den fiscus ontsnapte. Men wist nu hoe het kwam dat hij zijne koopwaar aan ongemeen lage prijzen kon verkoopen. Eene schadevergoeding van an derhalf miljoen is aan de smokkelaars ge vraagd waarschijnlijk zal de zaak aan het oordeel van het Parlement onderworpen worden. Italië.Uit Taormina (Sicilië) wordt gemeld dat de werking van de Etna in geweld Engeland.Maandag namiddag heeft de visschersboot Iréne den patroon en vier manschappen van den belgischen visscher- boot Jallie aan wal gezet te Ramsgate. De twee vaartuigen waren in aanvarig geweest, zondag namiddag, nabij het vuurschip van Gabbard. De bemanning van den belgischen boot werd met al de kleederen en de opbrengst van de vischvangst aan boord der Irène opgenomen. Algerië.Te Philippeville, zijn de rivie ren Sal en Zeramma overgeloopen en hebben gansch het lage gedeelte der stad over stroomd. Verscheidene landbouwers, in het midden van den nacht door het water verrast, zochten eene schuilplaats op de daken, waar zij bij middel van booten konden afgehaald worden. De schade is overgroot. Gansche kudden ossen en verkens zijn door den vloed meegesleept. Het dorp Stora is bijna gansch onder instortingen begraven. De schade be loopt verscheidene miljoenen. Nooit heeft men zulke ramp gezien. Al de wegen zijn vernield, en de ellende, bij de inboorlingen en de kolonisten is onbeschrijfelijk. Spanje. Sedert lang heerschte er vijandschap tusschen de bevolking van Cervera del Maestre en Calig die vijand schap heeft zich sedert zaterdag lucht gegeven door erge feiten. Al de weerbare mannen hebben de wapens opgenomen en beschieten elkaar in volle veld. De bewoners van Calig hebben eene gracht gegraven van 6 meters diep en 12 breed, op den steenweg die de twee gemeenten verbindt, zoodat alle gemeenschap met Cervera afgesneden is. Zaterdag avond begaven de rechter en de griffier van deze laatste gemeente zich ter plaatse om proces-verbaal op te maken. Zij werden ontvangen doorjongelingenvan Calig, die bij de gracht de wacht hielden dezen steenigden de wetdienaars zoodat de rechter godoodwyjt. De griffier kon, alhoewel erg gek-jjPpVOTtkomen en den burgemeester verwiuigen. Daarop zijn al de mannelijke inwoners van Cervera opgetrokken, na eerst hunue vrouwen en kinderen in hunne wo ningen gebarrikadeerd te hebben. De klok ken der kerken luidden onafgebroken talrijke geweerschoten worden gewisseld en men spreekt reeds van vier dooden en elf gekwetsten. Spoorwegramp in de Vereenig- de- Staten.Eene schrikkelijke spoor wegramp gebeurde zondag avond in de nabijheid van Neve-jork Aan een bocht van den spoorweg is een elektrieke trein ontrig- geld verscheidene rijtuigen werden letter lijk verbrijzeld. Tot overmaat van ongeluk brak een elektrieke geleiddraad die de wa gons in brand stak Men heeft 20 dooden en 50 gekwetsten uit de puinen gehaald, meest allen vrouwen. Vrceselykc schipbreuk in de IVoordzee. - 141 Slachtoffers. worden ingelijfd Studie van den Deurwaarder om 2 ure namiddag, ter sterfhuize van M. Louis HIETSU, ter dorpplaats van ten 2 ure namiddag in de te verkoopen herberg 't Gouden Hoofd bewoond door sieur Louis Cou- teele-Metsu, bij de Loobrug, te zal er, in cenc enkele zitting;, over gegaan worden, door het ambt van te Kousbni^ge, tot de van een dienende voor herberg 't Gouden Hoofd EN EENE beide in goeden staat, zich bevindende, zonder recht van stand, op, volgens kadaster sectie A, nrs 3a en 3b, 13 aren 69 cent. grond toebehoorend aan M. Charles Bubi ve. eigenaar te Loo. Prijzlj van ingemetste koperen Fourneel, Kas en Buffet 45 franks. Bewoond door den verhooper sieur L. Couteele, tot 1 Mei 1907. Van heden af is er bij mij te verkoopen van alle slag, aan zeer voordeelige prijzen buiten alle concurrentie) herberg Het Doolhof, Bij deze heb ik de eer Ued. te berichten dat gij van nu af bij mij kunt verkrijgen Allerschoonste Nieuwe EN van de beste kwaliteit aan zeer voordeeligen prijs. Hopende uwe voorkeur te verkrijgen groet ik Ued. met achting. In Guillaume-Tell, Elverdinghe-kalsijde. POPERINGHE. 10 mte« fagade en grooten achtergrond met Zaal 30 m. lang op 5 m. breed, kunnende dienen voor groot handelaars magazijn, groote afspanning, melkerij, dépot, timmer mans-, metsers-, schildersatelier enz... Huis met grond genoeg, schikkig en allergerie- vigst voor hoegenaamd ailen handel TEGENWOORDIG recht over 't groot portaal van O.L.V kerk, langs een straatje met uitweg, goed berijd baar <Sj@ÜL Die zich eene schoone gesteltenis wilt aanwerven denkt er aan, 't is eene bij zondere occasie, den prijs is geheel aanveer- delijk en met hoogst gemak van betaling De 2)3 mogen er op blijven, aan 3 1)2 °)0 Zichtbaar, 37, Casselstraat, 37. VAN EN En om 4 ure namiddag, ter herberg Au Retour de la Chasse bewoond door Louis Witllus, te Rousbrugge van eene daarnevens, en ZWIJNSTAL daarachter, alsmede, volgens titel f a. 90 c, erve. --S' wt wijliO *J KJ Al weken lang lagen de Duitschers voor Parijs er was honger in de stad en de men sehen leefden van een klein rantsoen peerden vleesch. Op een mooien morgen van Januari slen terde Morisson met leege maag over de Boulevards, toen hij opeens staan bleet. Hij had een vriend ontmoet, den kruidenier Sauvage. lederen Zondag voor den oorlog gingen zij met hengel en vischgerief per spoor naar Argenteuil, stapten te Colombes uit en wandelden te voet naar het eiland Marante. Daar werd gevischt tot laat in den avond. Gesproken werd er niet veel bij die gele genheden beiden waren hartstochtelijke hengelaars, die al hun aandacht aan hun dobber wijddenmaar naar de weinige woorden, die over en weer waren gewisseld, was een stevige vriendschap gesloten, ge grond op hun gelijke liefhebberij. Zoodra zij elkaar ontmoeten, schudden zij elkaar de hand. Een slechte tijd, tegenwoordig, zei Sauvage. Ja, zuehte Morisson, maar wat een prachtig weer in 't begin van Januari. Zwijgend liepen zij een poos naast elkander voort, en Morisson hernam Met het visschen is 'theelemaal gedaan, hé! Wanneer zullen we het weer kunnen doen? zuchte Sauvage. In een koffiehuis dronken zij een glaasje, toen nog een. Hun leege maag was niet bestand tegen het bedwelmend vocht, zoodat ze niet geheel normaal meer waren toen ze buiten kwamen. De zoele buitenlucht beving hen nog meer en Sauvage zei toen eensklaps Wel als we nu eens gingen? Wat? Ik bedoel, als we gingen visschen. W aar ergens Natuurlijk bij ons eiland.De Fransche voorposten zijn bij Colombes. Ik ken kolonel Dumoulin, die zal ons gemakkelijk doorlaten. Ik ga mee! riep Morisson opgewonden, en zij scheidden om hun gereedschappen te gaan halen. Een uur later waren zij op weg en kwamen aan de villa van den kolonel. Glimlachend stond deze hun verzoek toe en zij gingen verder voorzien van een pas van kolonel. Spoedig waren zij de voorposten voorbij, gingen door het verlaten Colombes en kwa men tegen elf uur aan de kleine wijnvelden, die naar de Seine afloopen. Voor hen het dorp Argenteuil, dat verlaten scheen. De hoogten van Orgeinont en Saumois be- heerschten den omtrek, en de vlakte naar Nanterre was ledig en verlaten met haar bladerlooze kersebooinen en grauwe lande rijen. Sauvage wees met zijn vinger naar de hoogten en mompelde Daar liggen de Pruisseri. De PruissenAl maanden lagen zij rondom Pauijs, ze hadden ze nog nooit gezien, maar nu zij in de nabijheid waren, huiverden zij Aarzelend gingen zij verder, kropen door de wijngaarden, zich dekkend achter de struiken; snel liepen zij over een weilandje, dat aan de rivier grensde, en verborgen zich toen in het riet. Morisson overtuigde zich, dat zij alleen waren. Voor hen lag het eilandje Marante, dat hen tegen onbescheiden blikken van den anderen oever beschermde. De kleine restau ratie op het eilandje was gesloten, alsof zij sinds jaren verlaten was. Sauvage ving den eersten visch, Morisson den tweeden, en behagelijk plasten zij hun dobber in 'twater. terwijl de zon hun lekker op de schouder scheen. Zij gingen geheel op in hun liefhebberij, ze dachten nergens meer aan, ze luisterden nergens naar, ze visch- ten. Op eens deed een zware slag den grond dreunen; het was een kanonschot. Morisson wende het hoofd om, en bemerkte over de berg heen aan zijn linkerzijde het groote silhouet van den Mont Valérien, waarboven zich een wit rookwolkje verhief. Op hetzelfde oogenblik verhief zich een tweede rookwolk op den top der vesting en een paar seconden later dreunde een tweede schot. Ze beginnen weer, zei Sauvage schou derophalend. Morisson werd kwaad, want hij miste juist een voornste, maar de Mout Valérien stoorde er zich niet aan, de berg spuwde vuur en vlam en opende een verschrikkelijk geschut vuur. Oneans schrokken i;v~ij boor den achter zich voetstappen, en toen zij om keken. zagen zij vier groote, baardige kerels, gekleed als livrei-bedienden, met platte pet ten op, die hun geweren op hen aanlegden. Beiden lieten hun hengel vallen, hun eer ste gedachte was de vlucht, maar daar was geen denken aan; zij werden gegrepen, ge boeid. Zoo, heeren, hebt ge een goede vangst geroeid. Achter het huis, dat zij verlaten waanden, ontdekten zij nu een twintigtal Duitsche soldaten. Een harige reus, die op een stoel zat en uit een groote porseleinen pijp rookte, vroeg hun in uitmuntend Fransch. Zoo, heeren, hebt ge een goede vangst gehad Toen legde een soldaat voor de voeten van den officier het net vol visch neer, dat hij had meegebracht. De Pruis glimlachte. Dat gaat nog al wel, zei hij, maar ik wilde wat anders zeggen; luistert en blijf nu kalm. Ik houd u allebei voor spionnen, gij zijt gevangen en wordt gefusilleerd. Die vissche- rij was maar vertooning om beter te kunnen spionneeren. Gij zijtin mijn handen gevallen, des te erger voor u. Dat is de oorlog. Maar daar gij de voorposten gepasseerd zijt, weet ge zeker het wachtwoord om weer terug te komen. Zeg het iriij en ik laat ix leven. De twee vrienden stonden doodsbleek naast elkaar en zwegen. De officier hernam Niemand komt er ooit iets van te weten. Ge keert gewoon terug. Als ge weigert is uw vonnis beslist. Kiest nu. Zij bleven onbeweeglijk staan zonder den mond te openen. Onverstoorbaar kalm hernam de Pruis, op de rivier wijzend Binnen vijf minuten ligt ge daar in 't water. Vijf minuten Toen gaf de officier in zijn eigen taal eenige bevelen en twaalf manschappen kwamen aantreden hij schoof zijn stoel wat op zij om niet te dicht bij de gevangenen te zijn. Nog één minuutriep de officier, en geen seconde meer. De gevangenen bleven zwijgen. De Pruis sprong op, greep Morisson bij -den arm en Irok hem met zich mee. Gauw, het wachtwoord! fluisterde hij. Uw kameraad zal er niets van weten en ik laat u in 'f leven. Morisson antwoordde niet. Toen stelde de Pruis aan Sauvage dezelfde vraag, maar ook deze gaf geen antwoord. Ze stonden naast elkaar, de officier gaf zijn bevelen en de soldaten schouderden het ge weer. "^Toevallig viel de blik van Morisson op liet net vol visch, dat op eenige schreden afstand in het gras lag. Hij kreeg tranen in de oogen, het was alsof hij in onmacht zou vallen Aoieu, mijnheer Sauvage, stamelde hij. Adieu, mijnbeer Morisson, was het antwoord van Sauvage. Zij gaven elkaar de hand, terwijl een ril ling hun door de leden voer. Vuur! riep de officier. De twaalf schoten vormden eenen enkelen knal Sauvage viel als een blok op zijn neus; Morisson. die langer was, draaide nog eens rond en viel toen dwars over zijn kameraad, met het gelaat naar boven, terwijl golven bloed uit zijn borst ontsnapten. Eenige oogenblikken later wierpen de Pruisen de met steenen bezwaarde lijken in de rivier. Ze zijn goed- voor de visschen, zei de officier doodkalm. Bij het huis teruggekeerd, zag hij het net met visch in het gras liggen. Hij raapte het op, bekeek het van alle kanten en glimlachte. Heinrich riep hij. Een soldaat met een wit voorschoot kwam aangeloopen. De luitenant wierp hem de vangst van de twee doodgeschoten henge laars toe en beval Laat aanstonds die dingentjes bakken, ze zijn nog springlevend. Me dunkt, dat moet goed smaken. Toen ging hij weer met de beenen over zijn stoel zijn pijp zitten rooken. Nieuwe aanhoudingen. De twee veiligheidsagenten van Parijs die sedert de moord van Violaines, aan het par ket vanBethune gehecht zijn, stapten dinsdag morgey alweer te Hazebrouck af en hadden ér Sf j_lh£ e«ne onderhandeling met M Cou- wllaud, onderzoeksrechter en M. Frémicourt -ub«Gtut. Vruchtelooze huiszoekingen. Na dit onderhoud begaven zich M.Coupil- aud, Franceschi en M. Vignolle naar de •ité Claire om er opzoekingen te doen in het mis vroeger bewoond doof'Abel Pollet. Die 'stekingen hieven echiter vruchteloos, -jj .Forest dan met M G'-Mut op perwachtmeester der gendarmen, naar Pra- delles en naar Strazeele, waar insgelijks huiszoekingen gedaan werden die geenen uitslag opgeleverd hebben. Naar de herberg »A l'Air des Champs» Rond middag begaven M. de onderzoeks ter Coupillaud en zijn gevolg zich naar de herberg Air des Champs, in de Merville- straat, waar, zooals men weet, de bandieten van de bende Pollet hunne vergaderingen hielden. Die herberg word gehouden door zekeren Camerlynck, die 36 jaar oud is, en door Elodie Debril, vrouw Van Damme. Eerst deed men eene huiszoeking, waarna de vrouw die alleen t'huis was met haar dochtertje Olga, aangehouden werd. Camerlynck, die in de mijnen van Noeux werkte, werd bij de aankomst van den mijn- werkerstrein, ten 2 ure 55 aangehouden door M. Franceschi, policie-kommissaris. Hij was zeer verwonderd dat men hem aan hield en zegde dat hij onschuldig is, alhoewel hij het gerecht vele inlichtingen gegeven had over de bende Pollet. Op de Statieplaats stond eene overgroote menigte. Op gansch den doortocht van de statie naar het gevang weende Camerlynck overvloedig en hij ver borg het gelaat in de handen. Het aangehouden koppel, werd vergezeld van vier gendarmen van Hazebrouck, woensdag morgend, met den trein van 6 ure 54, naar Bethune overgebracht. De drie kin deren van vrouw Van Damme, Maria 6 jaren, Abel, 4 jaren en Olga, 3 jaren, zijn toever trouwd aan de Zusters van het Godshuis. Een Verheeler. M. de onderzoeksrechter Coupillaud is dour het parket van Bethune gelast met de opzoeking van een verheeler der bende Pol let. die zich bijzonder bezig hield met de juweelen, door de bende op hare talrijke rooftochten gestolen, aan den man te bren gen. Men hoopt den kerel weldra te kunnen aanhouden. Leugens van Abel Pollet. De man die nu het huis bewoont, vroeger betrokken door Abel Pollet, zegt dat men in den hof wel een meter diep gegraven heefi zonder dat men iets ontdekte, alhoewel Abel altijd beweerd heeft dat men er wel het een en het ander zou vinden. In de buurt beweert men dat Abel een bluffer is en dat hij slechts zoekt zijne verschijning voor de assisen op de lange baan te schuiven. Zulks zou wel kunnen de waarheid zijn. Invrijheidstelling. Auguste Platteel, de aauklager der bende, die in november laatst aangehouden werd, komt nu in vrijheid gesteld te worden. Men heeft hem in niets pliclitig gevonden. Het onderzoek in België. Dinsdag avond om 4 1)2 ure stapten de twee veiligheidsagenten Vignolle en Forest, te Poperinghe af met den trein van Haze brouck. Na eenige inlichtingen gevraagd te hebben aan den heer policie-kommissaris, vertrokken zij met den trein van 5 3)4 ure naar Yper, ten einde vrouw Parret over 't een en 't ander te ondervragen. De heer po icie-kommissaris van Poperin ghe is thans bezig met het onderzoek eener nieuwe zaak. Een schoenmaker van Poperinghe, M. Al- fons I.. die voor zekeren R..., gewrocht had, zou in den loop van verleden jaar be taalt geweest zijn met postzegels, zoodanig dat hij in drie of vier betalingen, rond de 50 fr. postzegels zou ontvangen hebben. Dit komt nog al vreemd voort want wie heeft er in zoo korten tijd zooveel postzegels van doen en waarom dan daarmede betalen Welnu te Boesinghe werden er over twee jaar, omtrent voor 100 fr postzegels gesto len in de post. 50 fr. zegels voor brieven en 50 fr. voor depèchen. Heeft dezen diefstal nu betrek met deze betaling? 'tls hetgeen men bezig is met onderzoeken. In de dorpen van het arrondissement Duinkerke en vooral in de kantons Worm- houdt en Bourbourg, heerscht er eene hevige ontroering tengevolge van de misdrijven eener bende kwaaddoeners, die gewapend met geweren de huizen aanvallen, de inwo ners bedreigen, kortom, juist handelen als de leden van de bende Pollet. Zoo hebben de bandieten reeds de huizen belegerd van M. Benoit Verille, 70 jaar, rentenier te Wormhoudt, en van M. Landron, landbou wer te Looberghe. Er werden op beide personen verscheidene geweerschoten gelost die gelukkig hun doel misten. Nu hebben de bandieten gewapenderhand een diefstal gepleegd te St. Pierrebroucq. Op twee kilometers van St. Pierrebroucq, op den weg naar Holque, staat eene hofstede bewoond door de We Looten, hare 18 jarige kleindochter en een knecht. Het slecht weder van dinsdag nacht te baat nemende, drongen drie of vier kerels in de hofstede, er. begaven «riet v.aai de mer der weduwe, met den revolver ind'hand. Het wapen op de keel der vrouw leggende, zegde een der bandieten. Gij zijt dood, indien gij ons niet seffens uw geld geeft. Ik heb geen geld, antwoordde de vrouw. Gij liegt, riep de bandiet uit, gij hebt uw graan verkocht en komt er 1600 fr. voor te ontvangen. Meer dood dan levend, gaf de pachteres het geld, en werd alsdan op haar^ bed ge bonden. Het jong meisje, door het gerucht gewekt, kwam zien, maar w«fjd aanstonds ten gronde geworpen en gebonden. De dieven gingen dan over tot het onder zoek van gansch het huis en namen mede Zestien lakens, een revolver, een geweer, vleesch en wat kleinigheden. Zij vertrokken dan met hunnen buit, en sloten den knecht in het peerdenstal, na hem ferm afgeranseld te hebben. De gendarmen van Bourbourg zijn op zoek naar de bende, waarvan een der leden schijnt gekend te zijn. De opschudding onder het volk dier streek is onzeggelijk. ö"*6 Ken. De geschiedenis van den Kxissisch-Japan- schen oorlog door generaal Kouropatkine, waarvan de uitgaaf in december laatstleden door het russisch gouvernement verboden werd, is te Londen verschenen. Het werk bestaat uit drie boekdeelen ieder boekdeel handelt in 't bijzonder over de drie bijzon derste feiten van den oorlog, 'tis te zeggen, de veldslagen Liao-Yang, van Shabo en van Moukden. De talrijke onderrichtingen van den opperstaf, statistieken, verslagen en andere dokumenteu, in het werk bevat, zijn verzameld door kolonel Bolkhovetonef, van den opperstaf van het russisch leger Zij getuigen van de wanorde, de onbekwaam heid en de ongehoorzaamheid aan dringende bevelen van z< kere hoogere officiers, die het opperbevel op het slagveld voerden, en na melijk van generaal Kaulbars, tegen wie een schrikkelijke beschuldigingsakt opgesteld is, en die veraniwoordelijk verklaard wordt voor de ijselijke neerlaag te Moukden. Als oorzaken van de neerlaag door de russen in Mandchourie geleden somt gene raal Kouropatkine op het overwegend getal japansche krijgers; hunne degelijke uitrusting tot den oorlog in het bergland en tijdens de groote koude; de jeugdige ouder dom der japansche soldaten, hunne lichtere wapenuitrusting, hun groot getal bergkanons hunne uiterste vaderlandsliefde, en eindelijk de onvoldoende militaire opleiding van de russische troepen. Te Parijs deed de polotie op 't onver wachts een huiszoek in zekere herbergen en hield er 354 personen aan in eenen avond. In het kanaal van Bristol zijn zoudag twee engelsche stoombooten opeengevaren de "Heleopoles» en de «Orianda»dit laatste schip is gezonken. Veertien matrozen zijn verdronken. toeneemt. Sinds twee uagcff dwarrelt uit den krater een dikke rook op. Uit Den Haag komt het bericht toe dat er donderdag morgend, ten 6 ure, eene vreese- lijke schipbreuk plaats had, ter plaats ge zegd Hoek van Holland. Een der vaartuigen dienst doende tusschen Harwich en Rotter dam, de stoomboot Berlin, werd door het geweld van het tempeest tegen het haven hoofd geslingerd toen zij de haven wilde

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1907 | | pagina 1