HET NOTARIEEL EN NIJVERHEIDS ANNONCENBLAD NIEUWSBLAD VOOR POPER EN OMSTREKEN, verschijnende den Zaterdag namiddag. JEUNE MEIEfEI SCHUUR KEPERS KEPERS en Hoppepepsen MEUBELEN R00DE KEPERS Waarom dit verschil? 0e Rooversbande van ËUlTEflIifllïDSGH JJIEUK1S. NIEUWS UIT BELG1E. Kuipepsallaam. Buitenlandsehe Politiek. ROUSBRUGGE, HOPPEPERSEN ZONDAG 3 Maart igoy 5 Centiemen. Derde Jaar. JV* zj\ ANNONCEN Uitgever, VALERE SANSEN, Boek- en Steendrukker, Gasthuisstraat, 15, Poneringhe. Studie van den Jfotaris PEED met Kuiperij en hangaard Maandag 18 iaart 1907, TE ZIDLEBEKE, Openbare Verkooping 500 Extra Schoone hebbende al 0,60 tot 1m dikte. Tijd van betaling mits borg. Vrijdag 15 Maart 1907, TE POPERINGHE, Keuken en Menagiegrief, SmidsalSaam, Ed. Öuthoit-Hondeghem, Den drukregel 10 c. Op 't eerste blad 20 c. Eerste Taps, Bolïingen en flerbergkermissen worden ingelijfd mits betaling van 25 c". 'Alle Annoncen vooraf betaalbaar moeten vóór den Vrijdag-noen ingezonden worden. INSCHRIJVINGSPRIJS Bijzondere buiten stad f. 2,50 binnen stad f 2,00 Herbergiers buiten stad f. 1,50 binnen stad f 1.00 De plakbrieven die bij mij gedrukt zijn, zullen onvergeld in het blad verschijnen. Te bekomen ter drukkerij dezer: Godvruchtige oefeningen voorden Maartemaand ter eere van tien li. Joxef. te Rousbrugge-Haringhe. Op Maandag 4 Maart 1907, om 2 ure namiddag, ter stèrfhuize van M. Louis METSU, ter dorpplaats van VENDITIE VAN EN En om 4 si re namiddag, ter herberg Au Retour de la Chasse bewoond door Louis Wullus, te Röusbrugge Openbare Verkooping in eeise enkele zitting, van eene daarnevens, en ZWIJNSTAL daarachter, alsmede, volgens titel 1 ia. c. erve. lie van den Notaris Em. BUÏAYE DE HA ERNES TRA A T, 4, T' YPER. om 2 ure namiddag langs den keiweg van Zitlebeke naar bet Pappotje, bij de herberg In den Congo. VAN bijzonderlijk dienstig voor Eindkepers, Middelstaanders, Telefoonstaken en Timmerhout, Van heden af is er bij mij te verkoopen exti'a schoone van alle slag, aan zeer voordeeligè prijzen buiten alle concurrentie). ALFONS CREUS, herberg Het Doolhof, Tegen het Kerkhof, te Poperinghe. Uit ter hand te koopen BUITENGEWOON GELEGEN SCHOON 10 mter3 fagade en grooten achtergrond met Zaal 30 m. lang op 5 in. breed, kunnende dienen voor groot handelaars magazijn, groote afspanning, melkerij, dépót, timmer mans-, metsers-, schildersatelier enz... Huis met grond genoeg, schikkig en allergerie- vigst voor hoegenaamd alieïi Itandei tegenwoordig, welbekalante Herberg Bakkerij recht over 't groot portaal van O.L.V kerk, langs een straatje met uitweg, goed berijd baar gfflL Die zich eene schoone gesteltenis wilt aanwerven denkt er aan, 't is eene bij zondere occasie, den prijs is geheel aanveer- delijk en met hoogst gemak van betaling De 2)3 mogen er op blijven, aan 3 1)2 o)0 Zichtbaar, 37, Gasselstraat, 37. Studie van den Notaris BOUCQÜEY, TE POPERINGHE. om 2 uren namiddag, ten sterf huize van Joannes Camerlynck, Casselstraat, Openbare Verkooping van Twee ijzeren bedden met ressort, tafels, stoelen, garde-manger, spiegels, waschkui- pen, seulen. 3 waterstukken, stoors en gor dijnen, ijzeren waschstaan, slijpsteen, win kelbascule met gewichten, Drapeau met stok, Pijpegaele, enz. Groote hoeveelheid ijzeren potten, mar- mijten, verlotten mooren, kommen en koffij- kannen, quinquets et quinquetglazen.Alle slacli van pointfen, vijzen, letsen, enz.Vi- trienen en winkelrek.4 nieuwe jachtstoven cuisinière, klein zómerstovetje, groote bas cule met gewichten, calorifères. spaden, houwen, rakels, greepen, schuppe, happe en houweel, pekhaken en werven, groote petrole-kruik. Nieuwen blaasbalg met geleid, twee groo te vijlstaken, aenbeeld. 200 Dakpannen, - oud ijzer. - brandhout. Op tijd van betaling voor de koopen boven de 20 frs. Onvergeld en met Cijns 99 jaren, twaalf bouwgronden te beko men voor Werkmanshuizen van rond de 200 vierkante meters ieder bij de Stad). Zich te wenden aan het Bureel van dit Blad. bericht aan de Hoppekweekers. Bij deze heb ik de eer Ued. ie berichten dat gij van nu af bij mij kunt verkrijgen Allerschoonste Niesawe EN Hopende uwe voorkeur le verkrijgen groet ik Ued. met achting. In Guillaume-Tell, Elverdinghe-kalsijde. POPERINGHE. Het, gebeurde te Antwerpen. De heerlijk pralende zomerzon, hoog aan den hemelenkrans als opgehangen, goot hare koesterende stralen door den onbewolk- ten dampkring over de zoo levendige stad en stortte in aller herten eenen gloed van op wekkend levensgenot, dat de geesten opge ruimd stemde en den glimlach der innige voldoening op veler wezen riep. Menigvuldige lieden kwamen en gingen te voet, te paard, in tramkoets of rijtuig geze ten en talrijk waren dezen wier sierlijk gewaad of keurig kleedsel, de, oogen der voorbijgangers aangenaam bekoorde. Woelig ging het toe op de wijde laan nabij de statie, waar zoovele levenslustigen in bonte wemeling dooreen dwarrelden; waar rónd dit middag uur zoo wonder welrieken de geuren uit vele spijshuizen kwamen ge walmd waar de weelde en de overvloed stoutmoedig hunne pracht en hunne genuch- ten ten toon spreidden en waar alles van he+ vreugdig leven, van liet genieten sprak. Bij ai dit vreugdig en zinnenbedwelmend gewoel, kwamen de welluidende klanken van een piano-orgel zich mengen, welks mekhniek door de onvermoeibare hand eener gezonde Italiaansche vrouw in beweging werd 'gebracht, terwijl eene andere, met even oogstreelend lieve bontkleurige kleede ren gelooid, een blikken schaaltje uitreikte, om de voorbijganger s, of de bewoners der booge prachtige woningen, eene kleine schatting te doen betalen. Jeugdige mannen, fijn gekleed, gingen met lieve en als nymfen getooide juffers voorbij en oudere stapten traagzaam voort, behage- 1 ijk luisterend naar het lieflijk gekeuvel van kinderen, welke aan hunne nandof in hunne nabijheid medehuppelden. En middelerwil lagen arme werklieden in de brandende stralen der al te milde zon die gebogen over den grond, in denwelken zij wroetten en zwoegden aan werken voor stadsdienst. En daar kwam ook menig dompelaar, gebrekkelijk en lijdend, aan de voorbijgan gers een' doosje stekjes verkoopen; ja, op het voetpad kroop er een zonder geldige beetien over den grond, zuchtend en stenend onder die zomersche warmte en door het geweld i>aak aanbelangt en die zouden verwaarloosd zijn stikstof, fusfoorzuur en potasch, die men respectivelijk kan toedienen in ammoniak- sultaat, dat in den handel 20,5 °/0 stikstof bevat, in superfosfaat met 13 tot 15 °/0 josfoörzuur en in potaschchloorzuur met eenen gemiddelden inhoud van 50 °/0 water- vrije potasch. De voordeeligste manier van handelen is fan deze hulpmesten in den herfst bij het zaaien te geven en ze goed in den grond te Werken want deze meststoffijn oefenen maar hunnen grootsten invloed uit als ze goed met den grond gemend zijn. Nochtans kunnen deze onze lezers, die de dat hij doen moest om een paar sclireden verder te geraken. Armoedig gekleede vrouwen schoven be schaamd en schuwloerend voorbij, als verblind en gansch ontstemd door den rijkdom, de pracht, die hier werden vertoond en menigeen blikte met begeerig oog naai de kostelijke ingerichte drank- en spijshui zen, waar zoo dure ververschiugen werden geproefd, zoo fijne gerechten genoten. Aan den hoek eener straat, welke op die laan uitkwam, lag, meer dan het zat, een kind, een knaapje dat zoo wat twaalf jaar kon tellen en er zoo gebrekkelijk en ziek uitzag, dat het hert in den boezem brak als men het aanschouwde. Onwaarschijnlijk mager en misvormd van lijf en leden, was het daar op zijne kruk jes gekomen en afgemat door den lastigen weg van de armoedige buurt tot hier, lag het arme schaap tegen eenen paal neergezonken. Van daar gluurden zijne groote blauwe oogen met zooveel bewondering en geestdrift al het rijke en kostbare aan, welk zich op de breede De Keyzerlaan vertoonde, terwijl at. een dwaze glimlach van onbewuste begeer lijkheid op zijne bleeke lippen speelde. Het arm gebrekkelijk kind rook al die geestbedwelmend zoete geuren der heerlijke bradende en stovende spijzen der gasthoven en zijn hongerig hertje keerde gewis in zij nen boezem om, want plotselings zonk het ineen en scheen stervensnabij. De voorbijgangers stonden stil. Volk schoolde zamen en de praatjes gingen hun nen gang, terwijl men zorgde een zoo nauwen kring mogelijk rond het bezwijmde kind te maken, opdat het zelfs de noodige lucht zou missen. Maar een policieman kwam nader, en deed de nieuwsgierige lieden wijken. Dan wenkte hij eenen koetsier, wees hem het ongelukkige knaapjen aan en zegde onver schillig Allo, Joos, voer dat schepsel naar het gasthuis. Dat schepsel Hadit woord trof me diep en ik bleef mijmerend staan, de koets nastarende die het knaapje wegvoerde. Ik dacht dat er toch zoo groot verschil bestond tusschen het leven, het bestaan van al de schepsels die op onze wereld zijn ge plaatst en ik vroeg mij af, waarom dit zijn moest, waarom dit alles noodig was. En dan kwam het antwoord onweerstaan baar dwingend en verblindend grootsch voor mijnen geest gedaagd en bewees mij zonne klaar dat dit alles derwijze was geschikt, omdat niet alles gedaan is met de dood, daar er nog leven is aan de overzijde van het graf, een ander leven, waar dezen die wroetten en slaafden zullen mogen rusten, waar zij die arm en ellendig leefden zullen vergoed wor den waar dezen die thans lijdèn gelukkig zullen zijn en waar er vergelding zal wezen voor 't goede... Want dat is rechtveerdig H. I). Z. hebben eene toevoeging van stalmest te ge .ven in het achterjaar, nog heel goed de meststoffen als dekvette gebruiken in de lente. Zij zullen wellicht nog 75 bekomen van de maximum werking, wat de netowiust merkelijk zal verhoogen, op voorwaarde nochtans, ze einde Februari of begin van Meert aan te wenden. 150 kgr. ammoniaksulfaat, 300 kgr. superfosfaat, 150 kgr. potaschchloorzuur, maken in de meeste gevallen eene goede bemesting uit. Het is aan te raden die uitstrooiing te doen op eenen schoonen dag, met goed weer dus en de meststoffen eenigzius in te werken door eene egging. Wilum. Eenige beschouwingen nopens de bemesting der wintergranen. Het zou overbodig zijn de aandacht te vestigen op het belang der graangewassen elk is er genoegzaam van overtuigd. Het is nochtans bedroevend te bestatigen dat tal van landbouwers nog min of meer de oude doenwijze volgen, of zooals men zegt, het hekked nog aan den ouden stijl hangen, voor hetgene de bemesting aangaat, 't Is nochtans zonneklaar dat het bij eene onvol doende bemesting onmogelijk is de hooge en winstgevende opbrengsten te bekomen. Immers,.het is een onloochenbaar feit dat in de huidige economische toestanden, de grootste voordeelen afhankelijk zijn van rijke oogsten. En hiertoe zijn de scheikundige meststoffen onmisbaar. Inderdaad, een oogen- blik nadenkens is voldoende om ons te overtuigen dat stalmest alleen onvoldoende is, om in genoegzame hoeveelheid de noodige bestanddeel en te leveren, welke vereischt worden tot eene krachtige ontwikkeling der plant en te\ens aan den grond de stoffen terug te geven welke hem door voorgaande vruchten ontmanen zijn. Overigens eene eenvoudige vergelijking tusschen den stand van de vruchten goed of slecht, bemest, toont ons dit beter dan lange beschouwingen. De elementen die h"t meest ontbreken HAZËBROÜCK. draaien en in plaats zijn het nu invrijheid- Langen tijd hebben wij gedurij aanhoudingen moeten melden, maar nu be- -gint.het spel anders te van aanhoudingen stellingen welke wij moeten melden. Zooals wij reeds gemeld hebfien is Auguste Platteel, schoenbroeder van Abel en broeder van Angèle Platteel verleden week losgela ten geweest. Zooals men weet was het hij, die eerst Abel bij den onderzoeksrechter aanklaagde en beschuldigde den moordenaar te zijn van Violaines. 't Was door de verkla ringen van Platteel. dat de eerste bandieten aangehouden werden en het bestaan der bende voor den dag kwam. Abel en Auguste Pollet, daarvoor in eene groote gramschap op Platteel, beschuldigden deze medegehol- pen te hebben en ondanks zijne schoone woorden werd hij nog zelf in 't droge gezet. Na eenige maanden zoeken heeft de onder zoeksrechter gevonden, dat de man in niets betrokken was en hij werd daarop in vrij heid gesteld. De baas en de bazin der herberg A l'air dès Champs van Hazebrouck, die op dins dag 19n februari aangehouden en naar Bethune geleid werden, zijn seffens voor M. Boudry geleid geweest. Toen de vrouw moest onderhoord worden kreeg zij een geweldige zenuwcrissis, zoodat het onderhoor moest uitgesteld worden tot 's namiddags. M. Boudry heeft alsdan de twee betichtte onderhoord en ze in tegenwoordigheid ge steld der moeder Platteel en Abel Pollet. Op bevel van M. Boudry zijn Elodie Debril en Einiel Camerlynck, donderdag avond in voorloopige vrijheid gesteld geweest. Aan een fransch reporter die donderdag avond de vrouw Debril over 'teen en 'tander ondervroeg, zegde deze I)e beurt der armen is uit, 'tis nu aan de rijken Ik mag u niet meer zeggen, de rech ter heeft het mij verbodenmaar wacht Eens dat Abel zal- beginnen spreken, zal er nieuws uitkomen hij moet maar een woord zeggen en hij zal het zeggen. Het onderzoek der zaak Pollet zal nog een jaar of twee duren. 't Is de eerste keer niet dat men ons spreekt van de beurt der rijken, maar er worden toch nooit geen aanhoudingen gedaan. De vrouw Emiel Parret van Poperinghe, die alhier op ln februari laatst door het par ket aangehouden werd is zaterdag laatst, ook in voorloopige vrijheid gesteld geweest. Daar haren man erg ziek is denkt men dat dit wel zou kunnen de reden zijn van hare voorloopige invrijheidstelling. De vrouw kwam hier zaterdag namiddag aan met den trein van 2 3A ure. Zij ging reclit naar huis. De verwondering, door deze loslating, in stad veroorzaakt, was zeer groot, daar nie mand de reden daarvan kon zeggen en het slechts acht dagen geleden was dat haar aanhoudingsmandaat door de raadskamer van het beroepshof van Gent bek werd. Een huiszoek werd deze week gedaan bij de vrouw Ruyff'elaere te Hazebrouck ten einde een uurwerk en een ring terug te vinden die Abel haar zou gegeven hebben. Men achtigd heeft niets gevonden. van Bethune die 't een en 't ander van hunne lippen hebben laten vallen en alzoo het onderzoek vermoei lijkten, zijn van hun postje afgezet geweest. M. Henri Cochin, fransch af'geveerdigde heeft donderdag aan den minister van bin- nenlandsche zaken, M. Clemenceau, den toestand voor oogon geleid der noorderbevol king en de menigvuldige misdrijven verhaald sedert eenigentijd gepleegd rond Bourboürg en eertijds door do bende Pollet. De lande lijke politie is niet machtig genoeg, en de minister heeft beloofd middelen te beramen om dezen toestand te verbeteren. Het fransch bestuur zou ook trachten in onderhandeling te komen met België, ten einde op de fron tieren een onparüg gewestè te kunnen ver krijgen waar de gendarmen van beide landen aanhoudingen zouden mogen doen. Camille Lapare, een der bijzonderste leden der bende en Jules Vanbecelaere, versche nen donderdag laatst, voor de rechtbank van Yper. Men moest er oordeelen over eene diefte met inbraak door deze mannen en Abel Dollet in october 1905 gepleegd ten nadeele van M. Rousseau, herbergier te Meenen. In 't geheele namen zij 2 frank mede en een® flesch cognac. De twee betichte bekennen. Zij worden beide veroordeeld tot 10 maan den gevaDg. Op 't oogenblik te beginnen drukken ver nemen wij dat de veiligheidspolitie, M. Vignolle, gisteren nog twee aanhoudingen gedaan heeftdeze van Julienne Pollet, zuster van Abel, en der vrouw Fauvart, 68 jaar, bij wien de bende gewoonlijk hare vergaderingen hield. Een huiszoek bij Julienne Pollet, die ge trouwd is met zekeren Hermant, een brave werkman, heeft juweelen doen ontdekken, voortkomende van een diefstal van Abel. Op 't oogenblik harer aanhouding droeg de vrouw gouden oorringen, door haar broeder gestolen. De gendarmen hielden haar en hare twee kinderen aan zonder de minste moeite, haar man volgde haar al weenen De vrouw Fauvart die een klein huisje be woont te Vieux Berquin, weigerde eerst me de te gaan. Op 't laatste toch kleedde zij zich aan en trad op het rijtuig met de gendarmen, Zij voerden ze naar de statie van Strazeele om van daar den trein te nemen naar Bethu ne, waar zij om 5 ure 's avonds aankwamen. Misdrijven der nieuwe bende. De diefstallen in het arrondissement Duin- kenke dureri voort. Dinsdag avond wilde eene der rooversbenden, die sinds eenigen tijd de streek onveilig maken, in de woning breken van MM. Petvt, vader en zoon, koop lieden te Bourbourg-Ville. De kwaaddoeners werden evenwel op revolverschoten onthaald en trokken af naar de naburige gemeente Bourbourg-Campagne, waar zij poogden de de woning van den veldwachter Swaenepoel die de naam heeft geld te bezitten, leeg te plunderen. De veldwachter die de vorige nachten op ronde geweest was, sliep, doch zijn 20jarige zoon Gaston waakte in zijne plaats. Rond middernacht kwamen de bandieten op den koer. Door den jongeling verrast, schoten zij op dezen laatste, wiens oor door een kogel geraakt werd. De vader kwant toegesneld en een echt geweervuur begon. De roovers achter een haag verscholen losten zeven achtereenvolgende salvos. Een hunner moest gekwetst zijn, want, woensdag rnor- gend, heeft men bloedsporen gevonden. De bewoners van het dorp, door het losbranden der geweren gewekt, kwamen gewapend toegesneld. De bende trok dan naar Capelle- brouck, waar zij erin gelukten drie diefstal len te plegen en de neerhoven van drie hoeven te plunderen. De schrik voor de bandieten is in de streek zoo groot als algemeentot hiertoe is de gendarmerie er niet in gelukt de gevaarlijke en stoutmoedige bandieten te ontdekken. Frankrijk.Het huren der Kerken. De ministers en de ondersekretarissen van State vergaderden zaterdag morgend, in het Elyseurn, onder liet voorzitterschap van M. Fallières, president der fransche Repu bliek. M. Briand liet weten dat hij aan den prefekt van het Seine-departement bevel gegeven heeft, aan het aartsbisdom van Parijs te antwoorden dat het voorstel van den aartsbisschop, aangaande het huurkon- trakt voor de kerken, niet kan aangenomen worden. Indien de aartsbisschop nieuwe voorsielien wil doen zullen deze door den prefekt der Seine onderzocht worden. Daar de minister Briand de voorstellen van Kardinaal Richard heeft verworpen, heeft de Paus bevolen geene andere voorstel len meer in te zenden. Nicaragua tegen Honduras. Deze twee amerikaansche republieken zijn in oorlog. De Nicaraguaisten hebben den 20 februari, zonder slag noch stoot, de stad El Triomfo, in Honduras, ingepalmd. Donder dag bezetten zij San Bernardo, na een ver woed gevecht, dat zes uren duurde. Het leger van Honduras verloor talrijke dooden en gekwetstenin den aftocht liet het eene groote hoeveelheid krijgsvoorraad achter De Nicaraguaisten hadden slechts eenige gekwetsten. In Honduras hebben MM. Itosa les, Kueli en Castro, leiders de revolutionnairs, die met Nicaragua samenspannen, een voorloc- pig bewind ingesteld. Frankrijk. Te Parijs zijn nu zes vrouwen als huurkoetsier aangenomen. Se dert dees week doen twee reeds hunnen dienst. Zij dragen een lederen matrozen- hoedje. Gtoubaais. Sedert eenigen tijd ge beurden vele dieften in deze stad en zaterdag morgen werd alweer een coffre-fort openge broken gevonden. De politie stelde een on derzoek in en heeft reeds negen aanhoudin gen gedaan. Twee jonge lieden, Albert Marcel 23 jaar en Augustine Terrier, 18 jaar oud, hebben zich maandag avond in den trein van ChA- teaubriant naar Laval door revolverschoten gezelfiuoord, omdat hunne ouders hen niet lieten trouwen. M. Ferdinand Schift, diamanthandelaar te Parijs, wachte maandag naar een zijner vrienden in een groot koffiehuis te Nizza. Daar deze niet kwam ging hij in het tele- graafbureel een telegram schrijven en zette eenen handzak waarin voor anderhalf mil joen edelgesteenten waren, aan zijne voeten neer. Opeens werd hij eene beweging gewaar keek om, en bemerkte dat de handzak ver dwenen was. Eene dame die dicht bij hem zat, beweerde niets gezien te hebben. De policie zoekt den behendigen gauwdief op. Verjaardag.'t ls Woensdag aan staande, 6 Maart, een jaar geleden dat de inventaris plaats had te Boeschepe en dat de beenhouwer Géry Ghysel door de inventaris makers in de kerk doodgeschoten'werd. Engeland,Zaterdag morgend rond 9 ure kwam een zager, John Cochrane. 35 jaar oud, terug naar huis om te ontbijten. In de keuken vondt hij zijne vrouw met openge sneden keel op den vloer liggen, hadend in haar bloed. Naast haar lag een scheermes. In de slaapkamer vond hij zijn zoontje van 6 jaar oud het arme kind lag'met afgesneden hoofd en verscheurde kleeren gansch bebloed tegen de stoot. In eene andere plaats lag het tweede zoontje, 4 jaar oud, dood op den vloer met opengesneden keel. Een onnoozel wichtje, pas eene week oud, lag in zijn wiegs- ken gerust te slapen het was alleen ge spaard gebleven. Een klein meisje van 5jaar, een nichtje van Cochrane, had alles gezien en en was dood van schrik onder de bedde- dekens gekropen, terwijl de waanzinnige moeder hare kinderen en zich zelve ver moordde. De ongelukkig vrouw was in de hersenen geraakt sedert de geboorte van haar jongste kind. Phiiippijnsche Eilanden. Een kabelgram uit Manilla meldt dat de Zuide lijke Eilanden maandag door een geweldige windhoos geteisterd werden. Er zouden 200 slachtoffers zijn. Duizenden personen zouden zonder dak zijn. Canada. Dindag namiddag is eene protestantsche school, te Montreal, ten gron de afgebrand. Men heeft onder de puinen de lijken gevonden van een leeraar en veertig leerlingen. De brand, was uitgebroken gedurende de lessen en het was onmogelijk de kinderen, zinneloos van angst, te bedaren. Eene school meesteres, mej. Maxwell, werd dood geplet- terd terwijl zij al hare krachten inspande om de kinderen te doe ontsnapen. Vereen igde Staten. Dinsdag mor gen rond 9 1/2 ure, is een rijtuig van den luchtspoorweg der 3®avennue, te New-York, op straat gevallen Er zijn zes gekwetsten. STADSNIEUWS. Een koninklijk besluit van 2 februari ver gunt eene toelage van 3.239 fr. 17 aan de fabriekraad der O. L. Vrouwkerk onzer stad voor de herstelling van dit gebouw. Donderdag moesten de loters van 1907 onzer stad voor den militieraad verschijnen te Yper. De laatste nummers die zullen op gaan zullen waarschijnlijk 78 tot 80 zijn. ENAAR van de beste kwaliteit aan zeer voordeeligen prijs. Invrijheidstellingen in Frankrijk. Elodie Debril en Camerlynck. Nog Nieuws De vrouw Parret. Huiszoek. Twee Gevangenbewakers De zaak der bandieten van 't Noorden voor de Fransche kamers. Uitspraak te Yper. Nieuwe Aanhoudingen.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1907 | | pagina 1