Hil. Üsstyn-Cambie, Cam. DEGItERCQ, Geen grijs tiaar sneer LA MISS PAULA JULES DE PUYDT-SCH1IÏ, Schoenmakers In de Roode Laars. OQansstoff en, Verzekerd a bij CONSTANT DEZEURE Gegalvaniseerd IJzerdraad JULI ER POOT-DENEVE Vrijwilligers met Premie VAR BRUWAENE-SANSEfl, Emile Lia uwers. C. 80ÖHE-TEBBIEH BIER'S RÉGÉJJÉRATEUR Wetenswaardigheden. [JE UB ER GKERMISSEN Een schoon Schaap, Grooten HANENPRUSKAMP. H Banque Générale Hypothécaire. Gemaakte lanskSeeren Rijk DhvYelijk. Ed. Christiaen-öewaneker, La Nationale de Bruxelies, Joseph YPERMAN-RECOUR, VOOR HOPPE. SCHOENEN Gevraagd bij ASoise GROWER Hofbouw gesticht 1891, van TIMMER- en SCHRIJNWERK. GROOTEN AFSLAG Hubert IRous8Fé. Gasthuisstraat, POPERINGHE. Horlogiemakerie, Goudsmederij Juweelhandel. Lit wil op hit adres (Rechtover het Gasthuis). door een wielrijder. De arme vrouw, die kloeg over hevige pijnen aan den schouder, werd door voorbijgangers opgenomen en door doktoor Justice verzorgd, die eene schouderbreuk bestaligde. De wielrijder is een werkman van Kornen. Polliuehove. Woensdag is zekere Allerweireldt door den dilt van zijn koeistal gevallen en zoo erg gewond, dat hij korts nadien gestorven is. AveigSiem.Onlangs was de hond van M. Ivo Passchier losgebroken, in huis ge- loopen en had er onder de oogen van zijn meester een briefje van 100 fr. ingeslikt. De man deed den hond spoedig een lievig pur geermiddel innemen, en men vond eetiige stukken van het briefje weer. De stukken werden zorgvuldig in een doosje gestopt en naar de bank van Kortrijk gestuurd, die met den besten wil van de wereld, geene sporen van het nummer kon weervinden. Van daar stuurde men het doosje naar de bank van Brussel. Passchier komt nu bericht te ontvangen dat men het nummer 21 o-ff- dekt heeft en dat men een nieuw briefje van 100 fr. te zijner beschikking houdt. Ttsom'oïït. —Verleden woensdag kreeg Désiré Bruinooghe, GOjaar, landwerkrnan bij de weduwe Charles Delaay, die bezig was het gareel van het peerd aan te doen, een stamp van het dier op den voorarm die gebroken werd. Donderdag stierf de onge lukkige ten gevolge van zijne wonden. Hij was gehuwd en vader van verscheidene kinderen. Wulf »esï.Zaterdag morgend gebeurde te Wulpen, eene kleine gemeente gelegen langsheen de vaart van Nieuwpoort naar Veurne, een doodelijk ongeluk. Een 23jarige jongeling, Jules Yanderkindere genaamd, beenhouwer te Hondschoote (Frankrijk) keerde per velo van Nieuwpoort huiswaarts. Opeens, terwijl hij in volle snelheid reed, brak de greep van zijn rijwiel. De jongeling stuikte ten gronde en werd door den schok verscheide meters ver geslingerd. Een der trappers van het rijwiel bad hein m t schrikkelijk geweld aan het hoofd getroffen. Een voerman, ooggetuige van het ongeluk, legde het slachtoffer op zijne kar en voerde hem naar eene naburige hoeve.Doch de be komen wonde was doodelijk, en Vanderkin- dere stierf, ondanks de beste zorgen, na eene halve uur doodstrijd. Moord te Kortrijk. Een geheim zinnig drama is deze week te Kortrijk afge- loopen. Zondag morgen rond 6 ure, opende M. Arthur Terry, smid, de vensters van zijn huis toen zijne aandacht aangetrokken werd door rook die uit het dak der herberg De Gouden Appel steeg. Deze herberg is ge houden door Polydore Maertens en zijne vrouw. De smid liep seffens binnen en samen met den baas en andere geburen liep hij naar boven. I)e deur van den trap was gesloten men sloeg ze aan stukken en men vond in drie kamers hout die aan 't branden was en in eene dezer het opgehangen lijk van een 74 jarige man, Pierre-Jean Hespel, gewe zen brouwersknecht. De herbergier vertelde dat Hespel sedert eenigen tijd teekens van zinneloosheid gaf en in 'groote armoede verkeerde. Men ge loofde hem en het onderzoek ging daarbij ophouden toen brieven, bij den heer politie- kommissaris aangekomen, deze verwittigde dat Hespeel op zijne renten leefde en zijn tafel kocht bij Maertens. Een nieuw onderzoek werd ingesteld. Uil de lijkschouwing bleek dat Hespel een groo- te wonde droeg in den nek, die met een snijdend voorwerp moest toegebracht ge weest zijn. Men vond bloedplassen op den trap en op den plancher. De baas vertelde dat deze voortkwamen van hallegevechten, maar na onderhoor bleek het dat er sedert 6 jaar geen hanegevechten meer hebben plaats gehad. Baas en Bazin zijn aangehou den en het onderzoek dezer zaak gaat ieve- rig voort. Dolleny». De genaamde Jules Del- berghe, 22 jaren oud, wonende te Dottenys. was maandag avond, op den koer van de wolkammerij in de Algeriëstraat, bezig wagons te doen manoeuvreeren, toen hij uitgleed en onder een der wielen viel dat hem over het lichaam reed. I)e ongelukkige werd door andere werklieden opgenomen en door een dokter verzorgd deze bestatigde eene scheur in de ingewanden, eene breuk aan het achterhoofd en eene bloedstorting in den endeldarm. Het slachtoffer werd in hopeloozen toestand naar het gasthuis ge bracht waar hij 's avonds reeds overleden is. De lijkplechtigheden van den ongelukkiger) jongeling hebben vrijdag plaats gehad te Dottenys. Oostende.Aan boord van de postboot Prins Albert die donderdag morgend de haven binnenvaarde, is onderweg van Dover een vreeselijk ongeluk gebeurd. Deleerliug- mecanicien Mavoudt was bezig het werk van het machien te smeeren, toen hij het evenwicht verloor en iu het machien viel. Men dacht nog slechts een vreeselijk ver minkt. lijk te vinden, doch de arme knaaj leefde nóg. Zijne wonden zijn echter1 zoo verschrikkelijk, dat de geneesheereu geene hoop op redding hebben. Ken fortuin gevonden. Verleden week vond de landbouwer Emile Bray, ter wijl hij in zijnen hof werkte, een aaiden pot inhoudende eene som van 4,600 frank in nieuwe vijffrankstukken met de beeldtenis van Louis-Philippe en het jaartal 1831. Maandag en dinsdag heeft Bray weer eene som van 4,925 fr. gevonden, eveneens in stukken van 5 fr. met dezelfde beeltenis, en hetzelfde jaartal. De stukken lagen in vier aarden potten en zijn voorioopig aan den eigenaar van den grond overhandigd. Donderdag zijne opzoekingen voortzetten de vond Bray nog een pot met 1520 frank erin. Serain: Dinsdag morgend, rond 4 ure, had in den koolput van Mancy eene instorting plaats. Vier werklieden werden onder de puinen bedolven De genaamde Nicolas Palens, 30 jaren, gehuwd en vader des huisgezins, was op den slag dood de drie anderen werden licht-gekwetst. Antiverpcn, Woensdag namiddag rond 4 ure, wandelde mej. Reylandt op de Zuidplaats, met haar 3 jarig zusterken Lu cie. Het kind verwijderde zich een oogen blik, werd door een eïektrieken tram verrast en doodgereden. Met ééne kluite daags. In eene vergadering van de Jonge Wacht heeft ile lieer Colfs, volksvertegenwoordiger van Brussel, uitgecijferd wat men kan doen met eene kluite daags te sparen in Belgie, als men begint te sparen aan den ouderdom van 18 jaar. Met die penningen stort 12 frank in den Ouderlingen bijstand; 2,40 fr. in de herver zekering om ternoods eene ziekte van 5 jaar te kunnen ondergaan, GO centiemen om ver goeding te krijgen tot aan 65 jaar in de lijf- rentkas, en 5 frank op de levensverzekerings kas van den Staat. Daarachter moogt' ge gerust op twee ooreu slapen en ziehier waarom Door die stortingen krijgt gij: 1. Geneesheer, geneesmiddels en loonver- goeding als gij ziek zijt; 2. Onderstand tot aan 05 jaar als ge vroeg tijdig niet meer werken kunt 3. Aan 65 jaar krijgt gij een kapitaal van 450 frank. 4. Van 65 tot aan uwe dood een jaar lijks pensioen van 350 frank. 5. Bij uwe dood krijgen uwe erfgenamen eene som van ongeveer 750 frank te verdee- len. 6. Als gij vroegtijdig sterft krijgen uwe erfgenamen 285 frank als kapitaal der ge mengde verzekering en daarbij nog het be drag der stortingen gedaan in de lijfrentkas. 't Is jammer dat zulks niet genoeg gekend en bijzonderlijk niet genoeg toegepast is. Meng'elin.g-en.. Franske, vraagt de Meester, wat was de H. Paulus. Franske blijft stom en de meester om hem op de goede weg te helpen zegtA....po.... Ik weet liet al, meester, roept Franske De II. Paulus was Apotheker Doktoor Botermelk ging na een avond- feeste met een stuk in zijnen kraag naar huis. Onderweg komt hij eenen dronkaard te gen. die hem zegt Goeden nacht, kollega Ook geneesheer vraagt doktoor Bo termelk ten zeerste verbaasd. Neen, ook bezopen! klinkt 'tantwoord. bij P. Capoen, Meessenstraat. Een buitengewoon ingezegend geworden BURGMEESTER. M. L. Planckeel is benoemd tot burgemeester der gemeente Vinchem. Ken buitengewoon huweliji. huwelijk is te Geneve van een meisje van 18 jaar met een jongen Duitscher, met name Jozef Starken. De bruid heeft noch armen noch beenen en zij was in een barakje te zien, onder den naam van prinses Anetta. De eigenaar van het barakje zag natuur lijk met leede oogen, het vertrek van het meisje. Doch de jonge Duitscher deed eene aanklacht tegen den gemelden eigenaar, en deze werd veroordeeld voor mishandelingen gepleegd op prinses Anetta. De impressario werd in de gevangenis opgesloten, en ondertusschen droeg de jonge Duitscher zijne bruid naar de kerk. Gedu rende de heele plechtigheid hield hij haar in de armen. Dood van den Gouverneur van West-Vlaanderen M. de Baron Jan de Bethune, gouverneur van West-Vlaanderen, is zaterdag nacht, ten 2 ure, in zijn kasteel vau Baenhout, te Hees- tert bij Kortrijk, overleden aan de gevolgen van de geraaktheid, die hem den 12 maart getroffen had. M. de Bethune was den 21 jan. 1853 te Brugge geboren, uit eene adelijke fa milie die ontelbare diensten bewezen heeft aan het Vaderland. Hij was de zoon van M. Jan de Bethune, die veel bijdroeg tot de her opbeuring van de christene middeleeuwsche kunst en vooral van de gothieke kunst. Nau welijks had de jonge baron aan de Hooge- school van Leuven, met onderscheiding, zijn diploma van doktor in de rechten behaald, of hij gaf' bewijzen van zijne kennissen en van zijnen ondernemingsgeest. Op 24 jarigen ou derdom werd hij provincieraadslid gekozen voor Oost-Roosèbeke en later werd hij bur gemeester van de hoofdplaats van dit kanton. Zijne benoeming als gouverneur dagteekent van 23 juli 1903. M. de Bethune was officier van het Leo poldsorde. De begrafenis heeft woensdag ten 10 ure plaats gehad te Oost-Roosebeke. La ter zal een plechtige dienst gecelebreerd worden te Brugge. Op Zondag 3i Maart, 1 las Guillaume-Vell (Vuurmolen), bij Emile Vanderbeke, Meessenstraat. te Weeijolleii, Au Nouveau Pasaage,^ bij Jules Deschot, Statie-plein. Paschen-Mestdag, i" April, van tot t'i ure, 1 Engelsetieii Moasijsi bij Henri Lazoore, Keer v. d. Omtneg. ten 41 ure, JEewi setioon KALF, bij Gustave Debruyne, Werfstraat. om ure, KONONKM, bij Eugene Libert, K. v. d. Ommeg. Kesi scliooïi la 't Jagcrehof, bij Henri Desomer. Crombeke-kals. 1 t<t fa-ja o lis PjriJzcn le prijs 5 fr. 2e pr. 3 f. 3e pr. 2 f. 4e pr. 2 f 7 ter herberg Den Steenweg, bij Jules Laconte. Op Maandag fn April lötf? 2de Paaschdag Op Fransch grondgebied, in de herberg «Den Krommen Boom» 5 fr. Inleg. -- 12 fr. Terug. Kamp dood elk zijn geld terug. STERFGEVALLEN. BURGERSTAND vanPÖPERINGHE van 23n tot 30n Maart. Burgerstand van ROUSBRÜGGE. van ln Jauuari tot 28" Maart. MEM "VRA.AGT rFMOOI*-ÏLOtljir, Hypothèques et ouvertures de Crédit de tous rangs depuis 3,75 p. c. Avances pour batir, combinaison nouvel- les. Achat et vente d'usufruits et nue-pro- priétés et de Créances Hypotécaires. Timbre pour réponse. Lettres détaillées A Mr Gustave BlAülOJV, Agent d'affaires, OUD HUI® VICTOR GILtLiE, Watoustraat, Poperinghe. JDe Slaode Laars sedert jaren bekend om hare goede Schoenen maakt hare tal rijke kalanten kenbaar dat ze, van heden af. voorzien is van eene groote sorteering Schoe nen naar de laatste mode. Wilt gij dus nog eene goede keus doen, koopt uwe Schoe nen in de Roode Laars, daar men ze zelf maakt en in sterkte alle andere overtreft. In de Roode Laars, kan men nu ook be komen alle slag van naar de laatste nieuwigheden en aan zeer geringe prijzen. MARKTPRIJZEN. Poperinghe, markt van den 29 Maart. Tarwe heet. 14,45-Rogge 11,25-Haver 9,25 -Aardappelen, 100 k. 6.50 Boter de kil. 3,00 Eieren de 26, 2,25 -Hoppe de 50 kilo, 38 fr. Yper 23 Maart.Tarwe, 100 kil. 17,00- Rogge, 15,00 a 16,00-Haver, 17,75 a 18,00- Aardappels, 100 k. 6,50-Boter, 2,75 a 3,40 -Eieren het 26, 1,90 a 2,00. Brugge 23 Maart.Tarwe, 100 k. 17,50 a 18,00-Rogge, 15,00 a 15,50-Haver, 17,50 a 18,50-Boonen, 18,00 a 18,50-Aardappelen, 100 k. 6,00 a 7,00-Boter de k. 2,60 a 2,80- Eieren het 26, 1,80 a 2,00-Vlas de k. 1,41. Rousselaere 26 Maart. Tarwe, 100 kil. 18,00 a 18.50 - Roode Tarwe, 17,00 a 17,50 Rogge, 15.00 a 15,50 - Haver, 18,00 a 18,50 Boonen, 19,50 a 20,00-Aardappelen de 100k. 7,00 a 7,50- Boter de k. 3,00 a 3,20- Eieren 1,90 a 2,10- Suikereiboon. oude, 14,25 - id. nieuwe, 14.75. Kortrijk 25 Maart.Tarwe, heet. 16,00- Rogge, 13,00-Haver, 16,00- Chicorei 100 k. 14,00 - Boter de 1/2 k. 1,64 - Eieren, 2,05 - Koolzaadolie 100 k. 73,00-Lijnolie, id. 53,00 Koolzaadkoeken, id. 14,00- Lijnzaadkoeken, id. 20,00. Kortrijk veemarkt 25 Maart. 372 koppenprijs per kilo gewicht op voet, 113 Veerzen, le klas 882® kl. 793ekl. 76 51 Ossen, 87— 78— 75 161 Koeien, 887672 47 Stieren, 85— 75— 71 Brussel 26 Maart. 338 varkens, op voet de kilo, 0,95 a 1,10. Cureghem-Anderlecht 26 Maart. 2,419 Varkens, op voet de kilo, 0,86 a 1,03 Jonge hees», 34 jaar, verlangt te trouwen met eene serieuze Dame hebbende eene borg van 5000 franken om zich te kun nen plaatsen in Oostende op eene prachtige Villa, bij de zee, als Hulp-Bankier, om eene Succursale te houden voor eene Machtige Bank van Brussel, voor het Zomer Seizoen, en 's Winters op een prachtig Kasteel. Jufvrouw of Weduwe met kleine kinders mag zich aanbieden. Schrijven met opgave van ouderdom en fortuin onder de letters van A. IS. post» restante, $loor»eeIe. BERICHT aan al degene die Goe«S]ko«|» en wel willen gekleed worden. Wendt u in alle vertrouwen tot Jéröme BEHONDT, Café de laPaix Groote Markt, POPERINGHE. Gij kunt u daar alle slag van Kleerstoffen verschaffen, aan zeer gematigde prijzen. Onmogelijke Concurrentie. Door uitscheiding van bedrijf. UITVERKOOP aan prijs van fariisni' van alle slag van Schoolstraat, POPERINGHE. IN DE SC HAAR. (Naamlooze Vennootschap) Een der beste Belgiesche Maatschappijen die met geene andere Maatschappijen in ver bindingen staat, doet de volgende verzeke ringen en belast zich met het vormen van Spaarbanken tegen zeer voordeelige voor waarden. Voor inschrijvingen en inlichtingen wen de men zich tot den Opzichter €aniül« Dewilde, te Handzaeme. Goede en ernstige Agenten worden gevraagd (tegen goeden loon) voor Poperinghe en omstreken C. Crevits-Adriaen, Beenhouwer, Yperstraat, N° 6, eerste klas van Ossen- of Veerzenvleesch, Zoger -en Schapenvleesch, aan de gewo ne voordeelige prijzen. Huis van Vertrouwen. Overzicht eenige mijner prijzen Manskostumen te beginnen van fr. 14,00 Kinderkostumtjes 3,00 Katoenen kinderkost, in printanière 2,75 Katoenen zomerbroeken 1,70 Engelsch leeren broeks 3,20 Engelsch leern broeks en gilets met mouwen 6,00 Ik brenge ook ter uwer kennis, dat de per sonen, welke begeeren een Kostuum op maat, bij mij te laten maken, en zelve hunne stof fen willen leveren, evenwel met zorg en spoed zullen bediend worden en welgeko men zijn. Uw Dienaar, Noordstraat, 41, Poperinghe. PEERDENSMID, herberg Het ïlooge, Poperinghe boomteel- en hofbouwkundige, Duinkerkstraat, W 21, Poperinghe. Ik heb de eer het publiek kenbaar te maken alsdat ik zal uitgaan voor het snoei en der fruitboomen, het onderhouden van hoven, druif- en bloemseeren. Yperstraat, 48, Poperinghe. I600 f 1% en boven deze premie seffens lö fr. te maande. WISSELKANTOOR. Noordstraat, 46, Poperinghe. Aankoop en verkoop van alle Belgische en vreemde weerden. Uitbetaling van interestskoepons. Kostelooze inteekening aan alle uitgaven van actiën en obligatiëu. In den Franschen Soldaat. Ik heb de eer mijne klienten ter kennis brengen dat bij mij te verkrijgen is alle slag van Winter artikelen, zooals Kinderkostumen in printempsnière fr. 2,50 Kostumen te beginnen van 12.00 Zoinerbroeks in sterke marchandise 1,75 Kinderkostumtjes in alle slag te begin. 3,00 Engelsche leern broeks en gitets met mouwen aan 6.50 Engelsche leern broeks aan 3.25 Ook groote keus van gemaakte Kleederen. Valère Staessen-Bottez, AU VIEUX C KIENE. Pottestraat, Poperinghe. Ik heb de eer het publiek ter kennis te brengen dat ik van heden af zal voorzien zijn van eene groote keus Schoone kloeke SCHOENEN van alle slag, zooalsMans- Vrouw- en Kindérbottinen, Werkschoen, Lederen- en Fantasie Blaffers, Veloslaffers, Espadrillen, Molièren. enz. Gediplomeerde Boomteeltkundige, TE POPERINGHE, (bij de Static). Biedt aan alle slag van FiusSlboomen zooalsPeer- Appel- Perzik- A brikoos- en Kerseboom. Hoogstammige Boomen voor het beplanten der boomgaarden.—Groote keus van Druive- boomen, Sieraadboomen in alle soorten. Aanleg en beplanting met de grootste zorg van Engelsche Hoven. Bijzondere keus van Lauwelierboomen op stam te beginnen aan 5 fr. de koppel tot 20 fr Md TAILLEUR, Rue d'Ypres, 87, Poperinghe. Yêten^ents sar npesare, poür Hommes, Dames Enfants. HUIS VAN VERTROUWEN Casselstraat, 27, Poperinghe (bij 0 .LV. Kerk) Alle slag van Meubels zooalsBedden met en zonder ressorts, Lavabos-commoden, Nacht tafels, Buifets-kleerkassen, Wiegen, Tafels in alle houteiken, pitchpin, olmen, enz. Prachtmeubels op coinmande in alle stij len, in acajou, notelaar en eikenhout. Groote keus van Zetels en Stoelen aan alle prijzen. Snijwerk voor Meubels.-Tafelpooten.-Por- te-manteaux,-Koffers.-Tapij ten.-Linoleums. Toiles-cirées.-Spiegels.-Encadrementen. enz Matraswol te beginnen aan 2 fr. de kilo. Zeer verzorgd werk. Buitengewoone voordeelige prijzen. De Gele Nieuwpoortsche steenen, overblijvende van O. L. V. toren, dienende voor banden of daders in facaden, Claissoiren, Spiën, en d'echte vierkante brijken al dooreen, aan zeer voordeelige prijzen. Inlichtingen te bekomen bij Achille Eer at- Vancaeyseele. door het gebruik van Oogenblikkelijke kleuring uitsluitelijk uit planten getrokken gewaarborgd zonder lood, zilver nitraat noch sulfer. HAARVERF TE VERKRIJGEN BIJ COIFFEUR, AALPOMPEW Uit- en inschuivende volgens de diepte der putten. De gemakkelijkste om er mede te werken en prijzen buiten alle concu- rentie bij J. BEHEYT-ADRIAEN, Veurnestraat, Poperinghe. Huis van Vertrouwen. Gasthuisstraat, 8, Poperinghe. Monters in Goud, Zilver en Nickel, Eenige verkooper der echte ijzerweghorlogïen ROSKOPF en der OMEGA. Allergrootsten keus van REGULATEURS, PENDULEN WEKKERS Alsook van: Diamanten Paruren, gouden Kettingen, Brochen, Dormeusen, Ringen, enz— Alles gewaarborgd Brillen, Meu»aiijg>ci-s llm-omelers. AANKOOP VAN GOUD EN ZILVER. .0 mi£ga v Werkplaats voor het herstellen van Horlogien en Juweelen. Vier personen in 't water. M. Paul Breydel, die eene hof in pacht heeft op het eiland van de Majoor gracht, dacht er eens naartoe te gaan met zijne vrouw, zijn kindje en eene kloosterzuster. Om het eiland je te bereiken moeten zij over het water glij den op een soort van bootje. Toen alle vier de personen erop stonden, kantelde het bootje om en vielen allen in het water, dat gelukkiglijk niet zeer diep was. Dank aan de tusschenkonast van M. De Hollander ken nen zij alle vier rap uit het water komen en waren er van af met een koud bad. Een briefje van 1ÜOÖ fr. door eene kat opgeeten. Eene landbouwster van Wortein bij Audenaerde die in vet ge wrocht had, nam een bankbriefje van 1000 fr. in handen en na het wat bezien te hebben, lag zij het op tafel. Eene kat sprong erop en at het vet briefje op. AALST, 27 Maart.Koopers aan 41 en 42 fr. Er wordt niets verkocht. Nieuwen oogst, koopers en verkoopers aan 55 fr. Wekelijksche estaminet Den Maandag, Bas 'i Uoeomoiief, Verblijdend nieuws. De "Osser- vatore Romano meldt dat in het Consisto rie van 15 april Z. H. de Paus Mgr. Mercier aartsbisschop van Mechelen tot kardinaal verheffen zal. gegeven door Rerni Blanckaert ÏB lis tile Keer v. (8. Ommegang, toebehoorende aan Henri Lebbe, ■i Bis 't Kammetje, gegeven door Marcel Louwyck, Eis (8e Oude Violette, Gewoone voortvaarden. Te Poperinghe is woensdag, 27 Maart, godvruchtig in den Heer ontslapen, in den gezegenden ouderdom van 77 jaar, Jufvrouw Emélie Lebbe. Wie diep ciit verlies zal gevoelen, zijn de goede werken onzer stad. Wat Jufvrouw Emélie Lebbe al wegschonk zal nooit niemand kennen, want zij wilde niet dat de rechterhand wist wat de linker gaf'. Noch- thans vermoedden de menschen hare onuitputtelijke edelmoedigheid, den zegenrijken steun dien zij ver leende aan al wat goed was. Armen en volksinstellin gen van allen aard waren hare lievelingswerken. God alleen weet wat zij daarvoor gedaan heeft, 't Was hare diepe verkleefdheid aan den godsdienst die haar deze mildheid inboezemde. Ook zal deze edele vrouw, toonbeeld der deugden, met geen ledige handen voor den troon van den Oppersten Rechter verschijnen. Op den boek haars levens zal de Heer, die alles kent, en voor wie geen enkel goed werk verloren gaat, wijzen op al die aanmoedigingen, op dien steun ver leend aan de werken van christane beschaving en bevrijding, op al die daden van christene liefdadigheid. En bij de menschen die hare werken kenden, bij de noodlijdenden die ervan genooten, de instellingen die haar onder hare weldoeners telden, zal de nagedach tenis van Jufvrouw Emélie Lebbe in zegening blijven, omringd met den onvergankelijken luister van een leven, edel van overlevefing, maar nog veredeld en verheven door eene onafgebroken reeks goede wer ken. God ontvange haar in den schoot zijner geluk zalige eeuwigheid De begraving zal maandag, 1 April, plaats hebben om 10 1)2 ure in de kerk van den H. Bertinus. POPERINGHE, 29 Maart.Voor Poperinghe-stad 190b, vraagt men 40 fr., de koopers bieden 35 tot 37 1)2 fr. Voor Poperinghe-stad 1907 zijn er verkoo pers aan 5i en 52 fr.; koopers aan 5o fr. GEBOORTEN.Albert DeCadt, zoon van Alidore en Lucia Leroy.Anna Butaye, dochter van Victor en Maria Plaete.—Sylvère Verdonck, zoon van Hector eu Elisabeth Meersseman. OVERL1JDENS. Wils Michel, 10 maanden, Wijk J.Vermeulen Ludovica, 87 jaar, ongehuwd, zonder beroep, Duinkerkstraat.'Claeys Alice, i5m., Wijk K.Verbiese Lucien, 3 maanden, Tien Gebo denstraat.Pareyn Magdalena, 9 jaar, Casselstraat. Lebbe Emelie, 77 jaar, ongehuwd, grondeigenaarster. Gasthuisstraat.Decoker Camille, 5 maanden, Arend straat.Waryn Alldré, 2 maanden, Pottestraat. HUWELIJKSBELOFTEN. Georges De Gat, handelaar in stad met Aline Vanden Berghe, zonder beroep te Rousselaere.Joseph Durant, brievenbe steller met Emilie Priem, zonder beroep, beiden in stad.René Deraedt, dienstknecht in stad met Rachel Vanhoutte, dienstmeid te Houthem (Veurne).Joseph Vandermeulen, kleermaker met Madeleine Decorte, zonder beroep, beiden in stad. Placide Charlet, wagenmaker in stad met Clemence Derave, herber- ierster te Bulscamp.Charles Beauprez, boekhan- elaar in stad met Bertha Vanthournout, zonder beroep te Meenen. GEBOORTEN.Vanstraceele Agnes. Berteloot André. Blondeau Germaine. Leroy Joseph. Parret Gerard. Leroy Alice. Scharre Martha. Lemahieu Alice.—Vandriessche Gabrielle.—Vanhoutte Hector.Vanhoutte Leon.Lemahieu Felix.Denut Joseph.Schoonaert Laura.Flamey Marcel.Maes Elvire. OVERLIJDENS. Vandepitte Germain, 8 maan den.Metsu Louis, 81 jaar.Descamps Gaston, 2 maanden.Demerre Hubert, 5 maanden.Staelen Xaveria, wed. van Tiersoone Charles, 76 jaar.Slosse Cesar, 86 jaar.Vigoreux Regina. wed. van Lannoo Pieter, 80 jaar.D'hondt Magdalene, 8 maanden. Notebaert Mathiide, wed. van Schoonaert Benoit, 76 jaar.-Liefooghe Margaritha, 6 maanden.Van houtte Leon, 12 dagen.Lemahieu Felix, 12 dagen'. Dever Hortense, wed. van Bastoen Floriinond, 74 jaar.Vandenberghe Joseph, 71 jaar.-—Beudaert Barbara. HUWELIJKSBELOFTEN. Deschrevel René, en Wibaut Julia, beide wonende te Valenciennes. Debondt Charles, hoofdbediende der accynsen te Rousbrugge, en Ollevier Marie, bijzondere te Watou. Vanderplaatse Camille, schipper te Rousbrugge, en Ryckewaert Emerence, schipperin te Antwerpen, beide verblijvenden te Namen. HUWELIJK.Vandeplas Norbert, beenhouwer te Brugge, en Mostaert Judith, bijzondere te Rousbrugge. voor groote stad, een jongeling die begeert de bakkerij en de pastijbakkerij te leeren. Inlichtingen ten bureele dezer. worden gevraagt voor alle soorten van werkengedurig werk en goede loon, bij Kleine Markt, 17, Poperinghe. Moorseele-lez-Courtrai. Voortver koopers voor Schoenen aan de Frontieren worden gevraagd. BIJ 1°Verzekering bij Sterfgeval. 2°— Uitstellende Levensverzekering 3°Gemengde Levensverzekering 4°Verzekering Eerste Communie. 5°Levenverzekering-loling. 6°Pensioen-levenverzekering 7°Verzekering legen ongevallen. 8°Paarden en rijtuigen verzekering 9°Gemeenschappelijke spaarbanken, i 00Lijfrenten Opvolger van maakt kenbaar aan al de geëerde kalan ten en geheel het publiek, dat bij hem te bekomen is ïk heb de eer het publiek kenbaar te maken dat mijn huis, gedurende geheel het seizoen, voorzien is van alle slag van GEMAAKTE KLEEDEREN voor mannen en kinderen, alsook van eenen grooten heus van MODELKOSTUMETJES voor hinderen, voortkomende van een der bijzonderste huizen van Brussel. Alle slag en beste kwaliteit van in alle nummers zeer verzorgd werk. ALLE SLAG VAN te bekomen bij HUIS VAN VERTROUWEN. Ik breng ook ter uwer kennis dat ik wel voorzien ben van een groot asortiment frar.sche pane daarbij ook fransche coupons voor manskostumen. De per sonen die begeren hunne stof zelf te leveren om een kostum op maat te doen maken, zullen spoedig met de meeste zorg gediend worden. Door mijne goede waar en mijne genadige prijzen hoop ik het vertrouwen van eenieder te winnen. Gasthuisstraat, 17, Poperinghe. Ik bevind mij alle Vrijdag op de markt. Ik hoop door mijne genadige prijzen en goede waar het vertrouwen van eenie der te winnen A ardbezieplanten.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1907 | | pagina 6