HET NOTARIËEL EN NIJVERHEIDS ANNONCENBLAD NIEUWSBLAD VOOR POPERINGHE EN l STREKEN, verschijnende den Zaterdag namiddag. DE POPERINGHENAAR BOUWGROND 1000 KEPERS ROOÜE KEPERS WOONHUIS HUI BUlTENLflfiDSCH JHEUOiS. De Rooversbende van HOPPEPERSEN Baitenlandsehe Politiek. NIEUWS UIT BEIiGIE, ZONDAG 7 April 1907. 5 Centiemen. Derde Jaar. N ig. ANNONCEN INSCHRIJVINGSPRIJS Inschrijvingen TE KOOP Vrijdag 12 April 1907, Openbare Verkooping en 5000 H0PPEPERSEN, Bericht aandeHoppekweekers. Ed. Duthoit-Hondeghem, Uit ter hand te koopen BUITENGEWOON GELEGEN SCHOON Den drukregel 10 c. Op 't eerste blad 20 c. Eerste Taps, Bollingen en Herbergkermissen mits betaling van 25 cn. Bijzondere buiten stad f. 2,50 binnen stad f. 2,00 Herbergiers buiten stad f-1,50 binnen stad f-1,00 Alle Annoncen vooraf betaalbaar moeten vóór den Vrijdag-noen ingezonden worden. De plakbrieven die bij mij gedrukt zijn, zullen onvergeld in het blad verschijnen. Uitgever, VALERE SANSEN, Boek- en Steendrukker, Gasthuisstraat, 15, Poperinghe. 12meters25 cent.face en 60 metersdiep. Studie van den Notaris BACQUAERT TE POPERINGHE aan zeer voordeeiigen prijs. Studie van den Notaris Vancayzeele, Openbare Verkooping van een te I*opei»fngtie. MAANDAG 29 APRIL 1907, in ééne zitting, Stad POPERINGHE, Vlamingstraat. Eenige koop.—Een geriefelijk en welgele gen WOONHUIS, van twee stagiën, met 88 centiaren erf, staande ëïi gelegen te Pope ringhe, bij de groote markt, aan de westzij de der Vlamingstraat, en rechtover de Sint Bertinus-kerkstraat, bekend bij kadaster sektie F, nummer 1170a, palende zuid en west Mr Auguste Devos, noord Me W® Bil- liau-Ryckebusch en oost de Vlamingstraat. welbekalante Herberg Bakkerij De uitwijking naar Zuid-Carolina BEMESTING DER HAVER. HAZEBEOIJCK. Zie in ons bijvoegsel van heden liet einde van het, volledig verhaal der geschiedenis van de bende Pol let van Hazebrouck. Xfilelgliein. Een verwoest messen gevecht had maandag avond plaats tusschen Edmond Declerck en de gebroeders Ryde. De eerste, in 't naar huis gaan aangevallen werd letterlijk het hoofd en den rug met messteken doorkerfd. worden ingelijfd OP worden aanvaard van nu tot einde liN)7, Bijzonderen in stad 1.50 fr. buiten stad 1.85 0.75 buiten stad 1.10 Herbergiers in stad Uitmakende 735 vierkante meters. Ge legen in de Elver ding bestraat, palende langs eenen kant aan M. VandenBroele, en langs den anderen kant aan Edmond Duthoit. Zich te bevragen Casselstr. 15 om 2 aren. op de landing van M. Char les Delfosse-Paiiwels, langs de El- verdinghe kalsijde, te Poperinghe, VAN Al ware epicias.) In koopen t'elkens gerieve. Tijd van betaling mits borg. Bij deze heb ik de eer Ued. te berichten dat gij van nu af bij mij kunt verkrijgen Allerschoonste Aleuive EN van de beste kwaliteit Hopende uice voorkeur te verkrijgen groet ik Ued. met achting. In Guillaume-Tell, Elverdinghe-kalsijde. POPERINGHE. TE RENINGHELST. om 2 ure namiddagter herberg Den vetten Os, te Poperinghe, kleine Markt, zal de Notaris Vancayzeele, reside rende te Reninghelst, overgaan lot de openbare verkooping van Bewoond door Mr Désiré Vaneecke- Van- eecke. die zich het gratis bewoningsrecht voorbehoudt tot ln September 1907. De titels, plan en veilingsvoorwaarden berusten ten kantoore van voornoemden Notaris. 10 mters faqade en grooten achtergrond met Zaal 30 in. lang op 5 m. breed, kunnende dienen voor groot handelaars magazijn, groote afspanning, melkerij, dépöt, timmer mans-, metsers-, schildersatelier enz... Huis met grond genoeg, schikkig en allergerie- vigst voor hoegenaamd allen handel TEGENWOORDIG recht over 't groot portaal van O.L.V. kerk, langs een straatje met uitweg, goed berijd baar ÜjHË- Die zich eene schoone gesteltenis wilt aanwerven denkt er aan, 't is eene bij zondere occasie, den prijs is geheel aanveer- delijk en met hoogst gemak van betaling De 2)3 mogen er op blijven, aan 3 1)2 °)0 Zichtbaar, 37, Casselstraat, 37. sm—M— (vervolg.) Werklieden voor Zuid-Carolina aan geworven, aanzoeken de hulp van Voorzitter Roosevelt. Washington D. C. 6 Januari. Duitsche arbeiders die ten gevolge der handelingen van den uitwijkingscommissaris van Zuid-Carolina, zich door dezen hadden laten aantrekken, hebben aan Voorzitter Roosevelt volgend schrijven gezonden Chester S. C. 1 Januari 1907. Wij aangekomen arbeiders te Chester, onder geleide van deneerzamen E. J. Watson, van Columbia, verzoeken den heer Voorzit ter der Vereenigde Staten ons zonder uitstel ter iiulpe te willen komen, wij zijn goede arbeiders, maar verlaten, en zonder brood in Zuid-Carolina. Men had ons goed werk en goeden loon beloofd, maar men heeft geen woord gehou den. Vele huisgezinnen zijn ellendig en vra gen, in hunnen ongelukkigen staat de hulp van den heer Voorzitter. In name der uitlanders te Chester, Wiliam Griesler. Commissaris Sargent is gelast geworden een onderzoek in de Zuider Staten aan te gaan en dan de verkregen inlichtingen in te dienen. Misschien zullen deze twee nieuwskens uit Amerika onze medeburgers een weinig doen denken, vooraleer hunne afreis te bespoedi gen naar het Caroliensch goudland. 't En is ons inzicht niet hier de kansen van uitwijking voor Zuid-Carolina bepaald te onderzoeken, maar in alle geval handelt men wijzelijk eerst uit vertrouwbare inlichtingen te vernemen hoe deze het stellen die reeds ginder zijn, vooraleer eene beslissing te nemen. Men kan niets verliezen met te wachten, maar loopt groot gevaar met al te haastig te zijn. Deze die tot uitlanden genegen zijn, om in verre landen de fortuin te zoeken en die be geren eerst en vooral ingelicht te worden over de kansen van vooruitgang die zij in Amerika kunnen vinden, worden ernstig verzocht zich tot het Sint Raphaëls Ge nootschap te wenden, een werk tot be scherming der uitwijkelingen. Daar zullen zij kosteloos alles vernemen wat zij begeeren te weten, ingelicht worden over voor- en nadeelen, in deze of gindsche streek, en wat meer is zij zullen aanbevolen worden aan den vertegenwoordiger des werks, in het land, dat zij na rijp onderzoek en goeden raad, tot hun tweede vaderland zullen verkiezen. Om alle inlichtingen te bekomen mogen zij schrijven naar den Wel Ed. Baron BE NEDICT GILLES DE PELICHY, en te Iseghem in West-V laanderen. De haver is eene der belangrijkste zomer granen, welke aan zeer winstgevende prijzen gewoonlijk hooger dan deze der rogge, ver kocht wordt. Doch juist ten gevolge harer lente zaaiing, hoeft zij rechtstreeksche op neembare bestanddeelen, eene overvloedige en oordeelkundige bemesting. De klavers welke de Vlaamsche landbou wer gewoonlijk in zijne haver zaait, ontwik kelt zich sterk en geven dikwijls voor den winter nog eene opbrengst, welke afgemaaid wordt of welke men laat afgrazen. Wij zeggen dat de haverteelt eene oor deelkundige bemesting vergt. Deze moet volledig zijn, en wanneer men er te zelfder tijd klaver in zaait, mogen de minerale be standdeelen, fosfoorzuur en kali, haar niet ontbreken. Ook is het beter slechts eene gematigde dosis goed geteerd stalmest te ge bruiken en met handelsmeststolï'en aan te vullen. Gewoonlijk geeft de gemengde stikstofbe mesting de beste uitslagen. Nochtans mag deze ook onverschillig onder vorm van so- danitraat of ammoniaksulfaat toegediend worden, wanneer het ammoniaksulfaat tij dens de zaaiing innig met de bouwlaag, door eene duchtige egging, inhedekt wordt. Zelfs in de huidige voorwaarden geven wij dit laatste zout de voorkeur, het sodanitraat volstrekt te duur zijnde. Men geeft 200 kgr. ammoniaksulfaat of 250 kgr. sodanitraat per hectare. Het fosfoorzuur wordt voordeeligst aan gewend onder vorm van superfosfaat 't zij 400 tot 600 kgr. per hectare, voor de haver zonder klaver; werden er klavers ingezaaid, het superfosfaat worde vervangen door 600 tot 800 kgr. slakkemeel. De kali is de haver even noodzakelijk als de stikstof en het fosfoorzuur. Men wendde het in zwaren grond bij voorkeur aan onder vorm van chloorkalium, in de verhouding van 150 tot 200 kgr. en in lichten grond on der vorm van kaïniet, 600 tot 800 kgr per hectare. Met tusschen zaaiing van klaver, geeft men in zwaren grond 250 tot 300 kgr. chloorkalium per hectare. De phopho-kalibemesling wordt bij de laaste omwerking toegediend de stikstof- bemesting bij de zaaiing. JAN. Het drama van ISweschcpe. Maandag had in de kerk van Boeschepej (Frankrijk) hef jaargetijde plaats van den- beenhouwer Ghysel, verleden jaar in deze kerk gedood, tijdens de eerste inventarissen. Men zal zich nog de omstandigheden van dit drama herinneren, die den val van het minis terie Rouvier voor gevolg hadden. Na de plechtige mis, gecelebreerd tot lafe nis der ziel van liet slachtoffer der Combisten begaf'de talrijke menigte zich naar het graf van M. Ghysel, waar verscheidene redevoe ringen uitgesproken werden. De gewezen kapitein Magniez, die de eer gehad heeft voor zijne godsdienstige overtuiging door den krijgsraad van Rijssel afgesteld te wor den, handelde over den hatelijken rol door de vrijmetselarij ia de kerkvervolging ge speeld hij bracht hulde aan de katholieke belgen, die met hunne nationale vlag geko men waren, en sprak met lof over het bel- gisch gouvernement dat de uit Frankrijk gebannen kloosterlingen toegelaten heeft op den vrijen belgischen bodem een nieuw vaderland te vinden. Overbrenging van het lijk van Leo XIII Het Vatikaan heeft aan het italiaansch gouvernement laten weten dat Z. H. de Paus besloten heeft de stoffelijke overblijfsels van Leo XIII in vollen dag te doen overbrengen naar de kerk van Sint-Jan van Latranen, op voorwaarde dat het Staats bestuur de verzekering geve, dat de stoet Rome zal kunnen doortrekken zonder ge stoord te worden. Dc opatand in Ilumcnië. In de streken waar er gemoord, geplunderd en gebrand werd is de onderdrukking van den opstand uiterst krachtdadig geweest. Er blijven nog slechts eenige dolende en afzon derlijke benden muiters over, die door de troepen achtervolgd worden en weldra zul len gevangen genomen zijn. Lang zal het bijgevolg niet meer duren of de rust zal in gansch Rumenië volkomen hersteld zijn. De overheden gaan overal voort met als bemiddelaars op te treden, tusschen de boeren en de eigenaars en deze bemiddeling werpt de beste vruchten af. Frankrijk. Donderdag morgend, speelde de kleine Alice Verhée, 2 jaar oud, in de Lotharingenstraat te Rijssei, dichtbij de spoorbaan van den ringspoorweg. Een koopwarentrein was in de nabijheid blijven staan. Zij vermaakte zich met tusschen de wagons te loopen toen opeens de trein voort reed. Het kind kon zich niet meer mijden en viel onder de wielen, die haar letterlijk de twee voetjes afsneden. Men deed den trein stilhouden, en de arme kleine werd stervend naar het gasthuis gedragen, waar zij 'savonds overleden is. —Twee brijkebakkers, Auguste en Modeste Kefe die te Saing-en-Gohelle (Pas-de-Calais) in het huis van hunnen meester sliepen, werden des nachts opgeklopt door vier wild- stroopers die hen drank vroegen. Auguste Kee, 19 jaar, stond op en deed de wildstroo- pers opmerken dat het geene herberg was. De wildsti'oopers vertrokken en daar Auguste niet bovenkwam, ging Modeste beneden en vond zijn broeder, met gansch het aangezicht in bloed in den kelder. Hij droeg hem naar zijn bed en lijk hij niet meer kloeg, liet hij hern alleen, denkende dat het niet erg was. 's Morgens was de jonkheid dood. Te Marseille heeft de pokziekte op schrikkelijke wijze gewoed, bijzonderlijk in de maanden december, januari en februari. In iantiai i hadden op een dag 105 sterfge vallen plaats, in februari werden nog 900 gevallen van pokziekte hestatigd, waarvan 300 doodelijke. De schrikkelijke kwaal heeft nu weer groote uitbreidingen genomen. Ne gen zalen van het hospitaal zijn ter beschik king der aangetasten gesteld en bijzondere zajen worden voorbereid voor de herstel lenden. De geneesheer Chanteniesse werd dbor het gouvernement ter plaatse gezonden om den toestand te onderzoeken. Gebeten dooi* een razende kerel Op de foor te Parijs werd zondag een kerel aangehouden die schandaal verwekte. De man beet den agent geweldig in de hand. De politieagent moest naar het gesticht Pasteur gestuurd worden, want de aange houden man was onlangs door eene razende kat gebeten geworden. j— Een brand heeft 10,000 fr. schade veroor zaakt inde spinnerij van M. Alb. Motte, te Roebaais. f— Zaterdag nacht hielden de agenten Tazard en Vasseur, te Aubervillers een velodiefaan. Aan den hoek eener straat riep deze «Hulp vrienden, ik ben er aan Seffens kwamen :een vijftiental apachen toegesneld en vielen de agenten aan. Terwijl de agent Tazard den gevangene poogde te bedwingen, werd zijn revolver hem ontrukt door een der .apachen, die hem in volle borst een schot lloste. De ongelukkige agent viel dood neder. 1)e bende nam de vlucht. Eenige agenten kwamen ter hulp en hielden den moordenaar Raymond Gailly, 20 jaar oud, aan. De kantienhouder Goffroy maakte in eene kazerne van Verdun dynamietkardoezen gereed om te gaan visschen, toen opeens eene schrikkelijke ontploffing plaats had. De kantienhouder werd om zoo te zeggen in twee gesneden. De buik werd opengereten en uiteen getrokken; het lichaam was gansch meen gekrompen en zwart als kool. De on gelukkige was op den slag gedood. Twee andere personen werden gekwetst. Acorciicilaiiden. Dinsdag avond heeft men geweldige aardbevingschokken gevoeld op t Sint-Michielseiland en bijzon der te Villafranca, plaats die vroeger reeds door eene aardbeving vernield werd. De be volking is ter neer geslagen. De rijkste inwo ners verlaten de stad. Diiitscliland. Te Waren, in Meck lenburg, had verleden dinsdag de Eerste Communie plaats. Aan het hoofd dercommu- nikantenging een 14jarige knaap, metende 1 m. 81 en wegende 81 kilos. Als de jongen zoo blijft groeien zal 'teen kerel van belang worden IJsland. De deensche stoomboot Kong Thygve is door het tempeest op de kusten geslingerd en vergaan. De bemanning en de passagiers namen plaats in drie red dingsbooten. Eene dier booten, bestierd door den kapitein, is te Borgai Fjord aangekomen met 14 personen, na een vreeselijken over tocht van 34 uren. De twee andere booten, waarin de tweede officier, een luitenant en 18 matrozen plaats genomen hadden, zijn verdwenen. Turkije.—Tijdens eenen schrikkelijken storm zijn in 't zicht van Caïffa, negen zeil schepen, geladen met materieel voor den ijzerenweg van Hedvar, met man en muis vergaan. Oosten rij k-IIongarië.De groote stallingen van de ondernemers M. Deutsch te Lelbr, zijn maandag door brand vernield. De vijf koetsiers waren dronken thuis geko men en vermaakten zich met de peerden op te hitsen. Een der peerden stampte eene pelrollamp om en welhaast stond gansch het gebouw in brand. Vooraleer de pompiers aankwamen, waren de vijf koetsiers en 200 peerden levend verbrand. Aardbevingen. De stad Betlis in Armenië werd zaterdag door een aardbeving vernield. De schade is zeer aanzienlijk. Er zijn verscheidene slachtoffers. De overleven den lijden schrikkelijk aan honger en koude. Vereenigde Staten.De brouwers gasten van Saint-Louis, zijn in werkstaking. Daar men voorziet dat de staking niet lang zal duren, hebben de eigenaars der groote brouwerijen de vuren niet laten uitgaan. De leden van hunne familie hebben het stokers kostuum aangetrokken, en men noemt negen miljonnairszonen die met de koolschup wer ken in de brouwerijen van de stad. Te Statesville is een rioolkanaal, waarin zich 6 personen bevonden, ingezakt en alle zes werden onder het zand bedolven. Toen men hen ontdekte, vond men allen recht staande, maar dood. Te San-Francisco brandde donderdag een huis af, door italianen bewoond. Zeventien personen vonden de dood in de vlammen, achttien andere bewoners van het huis wer den gekwetst. Te Middlesborough, in Kentucky, heeft de vrouw van een poolschen mijnwerker het leven geschonken aan 5 levende kinde ren, 3 meisjes en 2 knechtjes, de vijflin schijnt goed en gezond te zijn. Transvaal. Door eene ontploffing van dynamiet in de mijn Drye Fonteyn Con- solitated, te Johannesburg, werden vij fti inboorlingen en 4 blanken gedood. 19 ande re werden gekwetst. Calilbrnië. Een trein van de Sou thern-Pacific van Nieuw-Orleans naar San- Francisco, die op een zijspoor was gereden, is donderdag ontriggeld. Hij reed met eene snelheid van 40 mijlen per uur. Er zijn 26 doodert en 100 gekwetsten waaronder ver scheidene doodehjk. Meestal de dooden zijn italianers. Italië. Sedert vele jaren verspreidde de bandiet Parisi den grootsten schrik in de omstreken van Salerne. Ondanks alle opzoe kingen bleef de booswicht onvindbaar, want de inwoners vreesden hem zoodanig dat zij zelf hem verborgen. Dinsdag nacht gelukte een brigadier en tien gendarmen erin den kandiet te omringen in een klein bosch. Hij werd letterlijk doorschoten. Parisi viel als doodgebliksemd ten gronde. Zijne dood is eene ware verlossing voor gansch ae streek. Nieuwe huiszoekingen. Op bevel van de parketten van Bethune en Rijssel, hebben twee policie-opzieners, ge last met de zaak der bende Pollet, zaterdag twee huiszoekingen gedaan te Marcq-en-Ba- roeul, in het noorddepartement. Eene vrouw der gemeente is naar Bethune ontboden om er door het parket onderhoord te worden Ontsnapping van 3 leden der bende uit het gevang van Hazebrouck. Drie leden der bende van Hazebrouck, de genaamde Lahassée Kumerlé, 30 jaar oud, rondreizende zanger, aangehouden als valschmunter Henri Pruvost, 31 jaar oud, mecanicien, zijn zondag nacht uit het ge vang van Hazebrouck ontsnapt. Alle opzoe kingen om hen weer te vinden, zijn vruch teloos gebleven. Aanhoudingsmandaten zijn langs alle kanten rondgezonden. De drie ontsnapten zijn gevaarlijke kerels, vervolgd voor erge feiten. De eerste is een valschmunter, hij werd te Hazebrouck aan gehouden met eene jonge vrouw die zich uit gaf voor naaister te Parijs, op het oogenblik dat deze een valsch stuk van tien frank uit gaf. De tweede is zekeren Auguste Kumerlé 30 jaar oud, een rondreizende zanger, tot verbanning veroordeeld. Hij is afkomstig van Parijs, en heeft eens gepoogd zijn vader te vermoorden, en zijn huis in brand te ste ken. De derde in Henri Pruvost, van La Bassée, de bedrieger met wissels, die in al de banken uit den omtrek aftruggelarijen pleeg de, en kortelings voor de boetstaffelijke rechtbank moest verschijnen. Hoe zij ontsnapten. Uit liet onderzoek is gebleken dat de drie kerels sinds lang hun plan voorbereid had den. Zij verbleven samen in de zelfde cel. Na een der ijzeren staven te hebben gebroken, openden 'zij het venster en lieten zich langs eene koord, 2m50 lang, die zij met aaneen geknoopte koordjes hadden verveerdigd, af glijden in eene koer. Daarna drongen zij bij middel van een valschen sleutel in de eetzaal waar zij hunne klèederen vonden. Zij namen vervolgens eene bank van 5 meters lengte, zetten deze rechte tegen den muur, kropen erop, en geraakten aldus boven op den muur. Boven gekomen, wierpen zij den bank van den muur op het dak der gemak ken, daarna van dit dak op den muur van den rondeweg, en eindelijk van dien muur op den buitenmuur. Daargekomen lieten zij zich bij middel van eene koord van vier me ters afzakken tot op het voetpad rechtover het justiciepaleis. STADSNIEUWS. Binst de afwezigheid van den echtgenoot hebben dieven des nachts gepoogd in te bre ken bij den politie-agent Louis Depoorter, wonende in de Valkestraat. Zij hadden reeds de vijzen uit de paneelen der deur gedraaid en moeten alsdan door 't een of 't ander op de vlucht gedreven zijn. Als zulke mannen daar begeeren wel ontvangen te zijn, worden zij verzocht eens hunne poging te herbegin nen binst dat de agent te huis is. Gisteren vrijdag rond 7 1)2 ure 's avonds werd de politie verwittigd dat twee dronke kerels op de Tien geboden rondzwierden en er ruzie zochten. Zij hadden eene stootkar waarmede het huisgezin Vaneenooghe, die aan 't verhuizen was, hare meubelen ver voerde, omgekeerd en dan den zoon en de dochter Vaneenooghe een pak slagen toege bracht. De politie begaf zich ter plaatse hield de twee gasten aan en sloot ze in den amigo op waar zij op hun gemak hunnen roes kunnen uitslapen. Het zijn de genaam de Muyllaert Jérome en Debyser Maurice, beide wonende op de Tien geboden. Proces-verbaal zal ten hunnen laste opge maakt worden. De tooneelmaatschappij Langhoirs-Vic- torinen viert Zondag en Maandag, 7 en 8 April, het jubelfeest van den heer Emile Valcke, baljuw der maatschappij, als zijnde sedert meer dan 25 jaar spelend lid der gilde. Onzen hertelijken proficiat liousbraagge. Dinsdag avond is er twist ontstaan tusschen de genaamde Carel Liefooghe en René Persyn, gebeurmans wo nende te Rousbrugge tusschen de bruggen. De twist is zoo hevig geweest dat de laatste zijn mes getrokken heeft en Liefooghe eeni ge lichte kwetsuren toebracht. De aanschou- wers zijn er eindelijk tusschen gekomen en hebben Persyn ontwapend Proces-verbaal is door de gendarmerie opgemaakt. Ypei». Ferdinand Viane, schoenkoop man, wilde zijne kar halen die op eene koer stond, en bestatigde dat kwaaddoeners er de twee berries, twaalf wielspeeken en de twee zijkanten hadden van afgezaagd. Onbekende kwaaddoeners hebben eene pomp gestolen, toebehooretide aan het Sint Jozefsgesticht, die in eene weide stond op den Meenschen steenweg. In eenen twist in de Kruisstraat, dinsdag avond rond 6 ure, werd zekere J. G... erg aan het hoofd gekwetst en zijnen arm ge broken. ISocsing;lie. Maandag was het ker mis op het gehucht Pilkem. In verscheidene herbergen ontstond er twist. In de herberg van Petrus Wydouw werd men handgemeen de veldwachters van Boesinghe en St. Jan moesten de vechters scheiden, en proces-ver baal werd tegen hen opgemaakt. Een gauwdief heeft van het gewoel ge bruik gemaakt om het zakuurwerk en de ketting van René Vermeersch te ontfutselen, Loo.Woensdag kwam M. Verlende, handelaar te Loo, met zijne tiibury gereden naar deze gemeente, toen het rijtuig op eenen hoop keien reed en omkantelde. De heer is met den koetsier uit het rijtuig ge vallen. Zij zijn er met eenige kneuzingen van ontkomen. Dank zij de familie Wulle- rnan, konden zij met hun peerd hunnen weg voortzetten. Dcckem.Zaterdag avond rond 7 Y» u. is alhier aan het gehucht Paradijs een schrijkkelijk ongeluk gebeurd. Het twee jarig dochterke van Jan Vandekerckhove, schoenmaker alhier, was aan liet spelen voor de ouderlijke woning, toen het door een rijtuig omgeworpen werd en op den slag ge dood. De voerman reed seffens weg, in de richting van Moeskroen waar de politie, per telefoon verwittigd, hem seffens opzocht en aanhield. Het is een beenhouwer van Moes kroen. iSo«iM»c3aei*<».Vrijdag morgend ge beurde aan de vaart alhier een erg ongeluk. Zekere Pieters, werkzaam bij Paul Calmeyn, droeg een zak op een wagen, toen hij aan het deksel van den wagen haperde, achterover viel en met het been tusschen de trappen bleef steken. Het been werd gebroken zoodat de splinters door het vleesch staken. De ge kwetste, vader van 4 kinderen, werd naar zijne woning overgebracht. Op de hoeve van Loucke, Dixmudekalsij, heeft men onder een mesthoop een revolver, een hamer, een mes en verscheidene beitels en boren gevonden, die waarschijnlijk aan inbrekers moeten toebehooren. Schielijke «lood in eene kerk, De bakker Pierre Kimpe, van Iseghem, hield zondag zijn Paaschen, toen hij zich opeens onpasselijk gevoelde. Men droeg hem in de sacristy waar hij den geest gaf. Wevolgitem.De stoker, Cyrille De- prettere, was bezig met het vuur aan te hitsen in de vlasfabriek van M. Leon Bever- nage, toen opeens een geweldige ontploffing plaats greep en de ongelukkige stoker aan t gelaat, de handen en de voeten deerlijk verbrand werd.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1907 | | pagina 1