rihgsteking gaaiboüblng duivenahoenders sansetdkorte, klndervgitüreh j. liége01s-monteyne JULES DE PUYDT- SCHMIDT, CONSTANT DEZEURE, VAK BRUWAENE-SAJiSEN, E E 11 S T E N T A P Wetensweerdigheden. HE RB ER GKERMISSEN Belangrijk Bericht. tl MANDEN OUD; INNENDE WEL KERNEN. op Zondag 2 Juni 1907, Gemeente CROMBEKE. op Zondag 9 Juni 1907, Apotheek A. MONTEYNE Huis RENÉ BERAT-BERAT, FOURRUREN in 't Groot en 't Klein Borlogiemakerie, Goudsmederie, Juweelhandel. TRAPISTEN CHICOREI VINCART bij R. MONCAREY, Poperinghe. •ijl TORS PR Chocolat au lait Suisse. I UDLXli Délicieux et nutritif. BURGERSTAND VAN POPERINGHE BURGERSTAND VAN STAVELE Op Zondag 26 Mei, den Maandag KANDEEL Au Soleil qui luit pour tout le monde, Op Zondag 2 Juni, Halven Kleermakersgast TE KOOP zeer schoonen en kloeken HOND, Poperinghe, flbeele-kalsiede. PER VELO l'O ft*. Verbazende uitslagen S. WITTOUCK bereiderA. Van Caemelbeke=Wittouck Groote Markt. 18, POPERINGHE. In den Bazai*. Gasthuisstraat15, GROOTEN KEUS alle slag en soorten Engelsche Karretjes, Tafels. Stoelen Hofbanken, IJZÊRËN BfcVDfcU, Merk (GEKROOND KALF) uitnemend voor het vetten der KALVEREN en der VARKENS. REMY'S VOEDER R. Moncarey, In 'tParadijs, Poperinghe, MARKTPRIJZEN. C. Crevits-Adriaen, Beenhouwer, Yperstraat, N° 6, Geldieenïng aan 4 °)0 's jaars. Landbouwers wilt gij uw Vee en Varkens, of Zwijnen verzekeren te gen sterfte, of verzoekt gij eene lee ning voor uwe zaken uit te breiden 500 tot 50,000 fr., alsook voor het overnemen van groote hofsteden. Schrijft spoedig met timber voor antwoord, aan WISSELKANTOOR. Noordstraat, 46, Poperinghe. AU BON GÉNIE. cKT e. lo. il<en JFi-amscfien Valère Staessen-Bottez, Gasthuisstraat, 17, Poperinghe. HUIS GESTICHT IN 1842. 2bis 4, Boterstraat, YPER. Groote keus van HOEDEN en KLAKKEN voor Mannen en Kinderen. STROOIEN HOEDEN EN ALLE NIEUWIGHEDEN IN ZOMERARTIKELEN 5Keer Genadige ï^i-sjxeai- MILITAIRE ARTIKELEN voor Maatschappijen, Politie, Pompiers, Gendarmen, enz. Het eenigste huis van Stad, waar alle VELLEN ARTIKELS bereidt en vervrocht worden. Het Huis heeft geen ander Verkoophuis in Stad. Huis wjaia ¥ertroiiwen. Gasthuisstraat, 8, Poperinghe. Monters in Goud, Zilver en Nickel, Eenige verkooper der echte ijzerweghorlogien ROSKOPF en der OMEGA. Allergrootsten keus van REGULATEURS, PENDULEN WEKKERS Alsook van: Diamanten Paruren, gouden Kettingen, Brochen, Dormeusen, Ringen, enz.—Alles gewaarborgd Let wel op het adres Rechtover iiet Gasthuis). dichtbij het kasteel. Die kerel stond waar schijnlijk op wacht. Buiten het zilverwerk, bestaande uit vaatwerk en tafelservies, hebben de dieven nog familieportretten ge stolen, geschilderd op ivoor, de medailles door het huis Jeanson behaald in verschillen de tentoonstellingen, alsook het kruis van het eerelegioen van M. Jeanson. Boesinghe. Woensdag nacht werd de herberg - St-Hubert - gehouden door Leo Verbrugge, nogmaals door kwaaddoeners aangevallen die de ruiten met geweerschoten verbrijzelden. Tot hiertoe zijn de schurken nog niet gekend. Elverrfinglie. Mad. A. Ch. kwam maandag per automobiel van Woesten. Ge komen aan het roggeveld van den landbou wer Dochy, in een binnenweg, zwenkte de automobiel, botste overeen grachte en kwam terecht in het veld, waar hij omkantelde, De dame en de stoker kwamen er gelukkig met den schrik van af. Mad. Ch. heeft echter in den val haren geldbeugel met eene ronde som geld verloren. Bousselaere. M. Cyrille Degryse- Naessens, 32 jaar, mecanicien-ajusteur in de werkhuizen van den ijzerweg te Kortrijk, kroop ondanks het streng verbod zijner oversten, in eene der remsluiterskabienen, die op sommige wagons van koopwarentreins staan, en kwam aldus naar Rousselaere gereden. Zaterdag avond ten 8 u. 32 reed een koop- warentrein, te Kortrijk gevormd en die te Rousselaere niet bleef staan, in volle snelheid door de statie, op het derde spoor, in de richting van Lichtervelde. Een tiental minu ten later, ging de lantaarnontsteker zijne ronde doen, toen hij op de hoogte van de fabriek Saint-Gilles, honderd meters onge veer voorbij de statie, tegen iets aanliep. Zijn lantaarn bijbrengende, bemerkte hij met afgrijzen dat het een vermorzeld bebloed lijk was. Spoedig liep de man den statieoverste, M. Vandeweghe, verwittigen en aanstonds snelde men ter plaats. Bij 't licht der lan- taarnen ontdekte men eene bloedige romp, een been, een voet. een hoofd, gansch een menschenlichaam, afgrijselijk verminkt, in stukken gerukt, bevlekt met bloed, asch en stof. Aan de kleederen en aan een deel van het hoofd kon men aanstonds den ongelukkigen Cyrille Degryse herkennen, die zijne onvoor zichtigheid met het leven had betaald. De stukken lillend vleesch werden in eene mand gelegd en naar het gasthuis gedragen. Men vernam dat de zevende laatste wagon van den koopwarentrein een remsluiterska- bien had. Ongetwijfeld was Degryse daarin gekropen. In de statie van Rousselaere geko men, ziende dat de trein niet stilhield zal hij er afgesprongen zijn. Waarschijnlijk sprong hij tegen een lantaarn en botste terug onder de wielen van den trein die hem vermorzel den. Er hingen nog stukken vleesch aan de wielen der laatste rijtuigen, toen de trein te Lichtervelde aankwam. De ongelukkige Degryse laat eene weduwe en twee kleine kinderen achter. Dinsdag avond rond 8 ure, kwam een kamion met 2 peerden bespannen, en met nog slechts 3 wielen, toebehoorende aan M. Alex. Carbonez, langs de Yperstraat ge hold zonder voerman. Aan den Kaf hoek kon men de vluchtende dieren tegenhouden en uitspannen. Terecht vreezende dat er den voerman, C. Blomme, wonende in de her berg De Sterre Kleine Nieuwmarkt, een ongeluk moest overgekomen zijn, gingen zijn schoonbroeder en verschillige andere personen op zoek. Eerst vonden zij het afge- loopen wiel en wat verder tegen Den Ruiter het lijk van den verongelukte. Hij had slechts eene kleine wonde aan den slag van zijn hoofd en eene onbeduidender aan de borst ter hoogte van het hert. De ongeluk kige, die waarschijnlijk uit zijn kamion op de steenen zal gebotst zijn, was 34 jaar oua en vader van 3 kinderen. Verbeterd de Koffie VERKÏIJGBAAR Brugge. Maandag morgend is een schrikkelijk ongeluk gebeurd in de Proost- straat. Het kindje der echtgenooten Klau- waerts, 18 maanden oud, liep de straat over. Op dat oogenblik kwam in volle vaart een rijtuig aangereden, waarop een dronken voerman zat. Het arme kindje viel onder het peerd en werd het hooldje onder de wielen verpletterd. Stedelijke brandweer. In de groote wederlandsche wedstrijden voor brandoefe ningen die maandag plaats hadden te Gillingham (Engeland), heeft de Brugsche brandweer, met een ploeg van vijf man, in den prijskamp van reddingen den le prijs behaald. De Bruggelingen wrochten 1 minuut en 42 seconden, de Franschen 3 minuten en 6 seconden. Betrapt.—M..Van Belle, wonende aan den hoek der Beenhouwerstraat en der Gulden vlieslaan, hoorde donderdag morgend, rond 1 ure, gerucht in het aanpalende huis van mad. Pardaens, rentenierster. Daar hij wist dat het huis onbewoond was kreeg hij slechte vermoedens en loste een revolverschot door het venster. Het gerucht hield op maar erbegon met nog meer geweld, rond 2% ure. M. Van Belle stond op, zond zijnen zoon naar het politiebureel en miek intusschentijd gansch de buurt wakker, zeggende wat er gaande was. De politie kwam weldra aan en met medehulp der burgers gelukte zij erin twee der drie dieven gevangen te nemen. Het zijn de genaamde Cornelius Van Haaien, 35 jaar van Brussel en Aug. Valchamps van Strasbourg. Beide zijn in het gevang opge sloten. Inhaling van den nieuwen Gou vernenr van West-Vlaanderen. De oflicieele aanstelling van baron Ruzette als gouverneur van West-Vlaanderen heeft donderdag namiddag plaats gehad. De nieuwe gouverneur, komende van zijn kasteel van Steenbrugge, werd om 3 ure ontvangen aan de Kathelijnepoort door het schepencollegie en de gemeenteraad van Brugge. Daarna werd de gouverneur stoets- fewijze naar het provinciaal gouvernements- otel geleid. Al de straten waren bevlagd en op den doortocht stond een opeengepakte menigte die den gouwgraaf geestdriftig toe- juichtte. Na op de groote markt de troepen in oogschouw genomen te hebben, werd de heer gouverneur op den eeretrap ontvangen en hartelijk verwelkomd. Daarmede liep de officieele plechtigheid af. Brugge.—Maandag avond rond 9 1)2 u, plaatste een onbekend manspersoon zich op den kant van den Sasput der Coupurerei en loste zich twee revolverschoten door de her senen. Bij het tweede schot viel de ongeluk kige in den sasput, waarin hij verdronk. Verscheidene personen uit de buurt, op de losbrandingen toegesneld, vonden den revol ver op den kant van die sasput en er werden aanstonds peilingen gedaan eene halve uur- nadien werd het lijk van den zelfmoordenaar opgehaald en naar het doodenhuis van het St-Janshospitaal gebracht. De zelfmoordenaar werd dinsdag herkend het is zekere Theofiel Dekimpe, 17 jaar oud, wonende Langestraat. Het schijnt dat zijn vader, horlogiemaker, hem berispt had voor den verkoop van een ring en de jongen zou zich dat zoo zeer aangetrokken hebben dat hij zich het leven heeft benomen. Rechtbank van Kortriik.-Uoorrf te Moen. Over eenige maanden ontstond er te Moen, tusschen de genaamden Reynaert en Jules Holvoet bijgenaamd Soever, een geweldige twist. Holvoet bracht zijner tegen strever met een schup zulken hevigen slag op het hoofd toe, dat Reynaert badend in zijn bloed ten gronde stortte. De bijgeroepen geneesheer bevond dat zijn toestand zeer gevaarlijk was en inderdaad eenige dagen nadien gaf de gekwetste den geest. Holvoet vluchte naar Amerika. De zaak werd woensdag voor de boetstraffelijke rechtbank opgeroepen, daar het bewezen was dat Reynaert de eerste met zijn mes gedreigd had. Holvoet werd bij verstek ver oordeeld tot 4 jaar gevang. Alvei-inglieni.Bij kon besl. van 6 Mei is het burg. eereteeken verleend, medalie der le kl. aan M. A. Ghyselen, secretaris der gemeenten Alveringhem, Oeren, Sint-Ric- quiers en Zoetenaeye. De Muilplaag. Te Selzate is de muil- plaag uitgebroken in de stallen waar de douaniers de aangeslagen beesten in opsluiten. Ledeherg-bij-Gent. Moord en zelfmoord. De zoon Vandercrujosn, die* donderdag avond rond 7 ure twist gehad had met zijne schoenmoeder die wilde her trouwen, loste drie revolverschoten op de vrouw. De ongelukkige viel dood. Zijne misdaad bedreven, heeft de moordenaar zich de keel afgesneden. Deynze.De echtgenooten De Sterke, kwamen per rijtuig huiswaarts en wilden een omnibus voorsteken. Het paard ver schrikte, sprong op zij en liep tegen eenen boom. Man en vrouw werden uit het rijtuig geworpen; de man is gekwetst aan de schouder; de vrouw viel onder den omnibus en de wielen liepen over haar. Zij werd in hopeloozen toestand weggedregen en korts daarna overleden. Aalst. Gered. Het 4jarig zoontje, van M. Edmond Minne, wonende in de Mondstraat, viel maandagavond rond 7 nre van op de Boudewynkaai, in den Dender, juist tusschen de kaai en een schip. De kleine was reeds onder het schip verdwenen, toen Julien Stekelorum, schipper van Oostvlete- ren, die daar juist was met zijn schip, in het water sprong en den drenkeling levend van onder het schip haalde. Zulke moedige daad verdiend eene goede belooning. Bent.Tioee Kanonniers Verdron ken.Twee kanonniers, die Zondag namid dag op de Neder-Schelde, nabij de Pasbrug te Gent, in een bootje vaarden, zijn door het omslaan van het vaartuigje, te water ge raakt en verdronken. Hunne lijken werden slechts anderhalf uur nadien opgehaald. De ongelukkigen hielden elkander vast. De twee verdronkenen zijn luiker walen, 19 jaar oud en jongens van voorbeeldig ge drag. Schrikkelijk drama te ülar- cliienne-Docherie. Maandag avond is te Marchienne-Docherie een schrikkelijk drama gebeurd. Zekere Emiel Lambotte, 30 iaar oud, die in deze gemeente eene paardenslachterij had gehouden, had zijnen handel overgelaten aan zijn schoonvader, M. Louis Petit, en had zich over ongeveer zes weken te Charleroi, in de Turennestraat gevestigd. De kleine Emiel Lambotte, een jongen van 11 jaar oud, had geweigerd zijn vader en zijne moeder te volgen; omdat hij verkoos bij M. Petit te blijven. De vader was er zeer door aangedaan. Deed het verdriet hem het verstand verlie zen? 't Is waarschijnlijk, hoe anders de schrikkelijke gebeurtenis van maandag avond uitgelegd Rond 7 1)2 ure, kwam Emiel Lambotte, te Marchienne aan, terugkeerende van eene reis van Antwerpen. Toen hij in de nabijheid van de woning van zijn schoonvader kwam, zag hij zijn zoontje spelen, in de straat, met eenige andere kinderen. Hij ging naar het kind en vroeg aan den kleine of hij mee met hem naar huis wilde gaan. De jongen antwoordde van neen. Daarop haalde de vader een mes uit den zak en plofte het twee maal in de borst van zijn kind. Het knaapje viel stervend neer roepende Ja vader, ja ik zal meegaan Dan zonk Lambotte op de knieèn voor het bloedend lichaam van den kleinen Emile, omhelsde het en riep uit Tot wederziens Emile, ik ga met u Op hetzelfde oogenblik stak hij zich het mes in de borst, trok het weer uit de wonde en, in eene uiterste krachtinspanning, sneed hij zich de keel open. Het drama had slechts eenige oogenblik- ken geduurd. Toen de geburen, die er de getuigen van geweest waren, toegeloopen kwamen, was het te laat. De kleine Emile was dood en zijn vader leefde nog slechts eenige oogenblikken. Het is zeker dat Lambotte gehandeld heeft in een aanval van krankzinnigheid. Lambotte beminde zijne vrouw en zijn kind, doch se dert eenigen tijd gaf hij teekens van zinsver bijstering. Schrikkelijk ongeluk te Aar- schot. De gendarmen waren bezig met oefeningen te paard doen in de manége toen opeens het paard van den genaamden Jozef Marcko, steigerde en zijn ruiter uit den zadel wierp. De ongelukkige viel onder het paard en bekwam inwendige wonden. Daags erna is hij overleden. Brussel.Staatsminister Beernaert is erg ziek. De doctors bestatigden eene gevaar lijke ontsteking der luchtpijpen en der lon gen. De toestand van den achtbaren staatsminister boezemt onrust in. 3<]eanssines. Huwelijksfeest. Te Ecaussines heeft den tweeden Sinksendag de 5de huwelijksfeest voor ongetrouwde mannen plaats gehad, ingericht door de jonge ongetr ouwde dochters van het plaatsje, die zich er niet voor schamen dat ze graag een man willen hebben. Het was er zeer druk en aan den maaltijd op de markt nam een groot aantal genoodigden uit het heele land deel. Maar ook van de meisjes was de opkomst groot, want die uit den omtrek kotnen ook van de gelegenheid gebruik ma ken en er is zoo'n voorraad mannen dat die van Ecaussines dat grootmoedig toelaten. De statistiek toont den invloed van deze maaltijden duidelijk aan. Vóór 1903 waren er gemiddeld tien huwe lijken in 1903, 't eerste jaar van de maaltijden, 14 huwelijken in 1904, 17 hu welijken in 1905 acht, welke daling wordt toegeschreven aan het bar slechte weer van den feestdag in 190G, 22 huwelijken, wat wordt toegeschreven aan het mooie weer in 1907 tot nu toe 14 huwelijken. Diefstal vau 110,000 fi*. te Antwerpen. Over den diefstal van 110,000 fr. wordt gezegd, dat den 15 mei, in den vroegen morgend, eene automobiel in volle snelheid van het hotel Terminus wegreed. Twee personen zaten in het rijtuig het signalement van een hunner geleek zeer goed op dat van Lagasse. De politie heeft be vonden dat de automobiel gehuurd is ge weest aan een huis van St. Jans-Molenbeek die twee mannen gevoerd heeft tot Aken. Het is zeker dat die twee kerels de dieven van Antwerpen waren. In Berlyn is zekere Gorki aangehouden als verdacht den dader der diefte te zijn, maar latere berichten melden dat de politie meent op een valsch spoor te zijn. De daders zijn dus niet gekend. Wat met zekerheid uit dit geval mag be sloten worden is dat, in den strijd tusschen de dieven en de coff're-fort fabriekanten, de eersten een overwinning behaald hebben, die een totale omwenteling in de brandkas nijverheid teweeg brengen zal. Indien het mogelijk is, uit een koffre-fort het slot los te weeken als ware het van boter bij middel van toestellen die tot 3000 graden hitte geven en die ge mee kunt nemen in uw valies dan moeten er natuurlijk geheel nieu we stelsels gevonden worden. Van een brandkas mag men eischen dat zij gaat blijft in een brandend huis, doch niet dat zij weerstaat aan een gloed die staal doet smel ten als ijs. En zoo'n slecht gedacht is 't ze ker niet dat een vriend ons gaf, die de vraag stelt of het niet mogelijk is, in de deur der coffre-forts een springstof aan te brengen die, wanneer de hitte deze van een normaal vuur te boven zou gaan, ontploffen zou en... den dief in de lucht doen vliegen. Bij Koninklijk besluit van 29 april wordt de burgerlijke decoratie van 1® klas verleend aan M. Jerome Matthys, van Rous selaere, chef van het stadsmuziek van Po peringhe. Belooning". Wij vernemen dat aan Molenaar's Kindermeel deze week opnieuw 2 belangrijke onderscheidingen zijn ten deel gevallen. Op de Internationale Tentoonstelling van Voedingsmiddelen,'te Antwerpen, evenals op de Exposition Internationale des Arts et Industries te Luik, verwierf het de hoogste onderscheiding (eere-diploma). Het aantal bekroningen van dit uitmuntend kindervoedsel is daardoor gestegen tot 8 gou den medailles en 6 eere-prijzen. Geen wonder dat Molenaar's meel, dat aan overtroffen kwaliteit een lagen prijs paart, algemeen zeer wordt gewaardeerd. Priesterwijdingen te Brugge op Zaterdag 25 Mei.Zijn priester gewijd de E. Heeren Blomme Joris, Boone Jozef, De Brauwer Norber t, De Wulf Alois, Ghesquière Albrecht, Haazen Bernard, Hannebouw Emiel. Joye Nestor, Labis Adolf, Remaut Alfons, Vanden Berghe Alfons, VandeKerck- hove Anscar, Vanden Weghe Rafaël, Vander Straete Louis, VanEeckhoutte Ralaël. Onder DiakensAlgoet Remi, De Beir Paul, De Vlaemynck René, Dewancker Camille, D'Heyger Julius, Ingelram Serafyn, Lefere Alfons, Legrand Amaat, Rhyns Au gustus, Sauvagie Augustus, Tanghe Hila- rius, Vanden Bussche Rataël, van Merris Charles, Vanneste Edgard, Verstraete Amand, Villeyn Romaan. De spoorweg;! ij nen van West- Vlaanderen. Het beheer der ijzeren wegen heeft de overgangslijsten van gansch het personeel der spoorwegmaatschappij van West-Vlaanderen ontvangen. De ambtenaars en agenten dier lijn zullen bij den Staat ingelijfd worden van af 1 juli aanstaande. Het materieel zal op denzelfden datum over genomen worden. De vorst. De vorst van de drie laatste nachten heeft in de provincie Luik veel schade veroorzaakt. In de valleien van de Vesder en van de Hoëigne, zoowel als op de hoogten van Herve, zijn al de knoppen van de boomen gansch vernield. Dit jaar zullen er noch krieken, noch pruimen, noch appelen en ook geen peren zijn. Zekere groenten, zooals erwtjes en boonen zijn ins gelijks verloren. Al de bewoner van de streek zijn ten diepste ontmoedigd. Uitvinding;. De geleerden zoeken al sedert lang naar het middel om aluminium te soudeeren of te lasschen. Weina, 't schijnt dat een Antwerpsche werkman, zekere Jozef Bouvri, dat middel reeds 15 jaar kent. Men heeft reeds gepoogd hem dat middel afhandig te maken, maar Bouvri vertelt het niet voort en hij heeft gelijk. PRIESTERLIJKE BENOEMING. BISDOM BRUGGE.—De E. H. De Witte, bestuurder van het weezengesticht, St. Vin- centius-Ferrier, te Mariakerke, is onderpas toor benoemd te Heule. van 18n tot 25n Mei. GEBOORTEN.Richard Cornette, z. v. Arthur en Evelina Gesquiere.Lucien Pyck, z. v. Camille en Ludovica Vercruysse.Gabrielle Clabau, d. v. Henri en Maria Berat.Daniel Couwet, z. v. Camille en Julia Bevernaghe.Maria Verhaeghe, d. v. René en Emma Vandevoorde.—Remi Vermote, z. v. Jerome en Madeleine Vanpeperstraete. Maurice Delbaere, z. v. Medard en Eugenie Dauchy.— Georges Roulant, z. v. Remi en Leonie Momerency. Joseph Vanhee, z. v. Cyrille en Silvia BouttezJulia Cayzeele, d. v. Henri en Helene Inion. OVERLIJDENS.Dehouck Engel, 88 jaar, zonder beroep, weduwaar van Seraphina Devynck en Pru dence Rousseel, Boescheepstraat. Geldhof René, 17 jaar, smidsgast, Meessenstraat. HUWELIJKSBELOFTEN. Arthur Hoornaert, dienstknecht te Yper met Marguerite Desmytter, zonder beroep in stad. van 7n Maart tot 25" Mei. GEBOORTEN.Vandewalle Maurice.Regheere Martha.Lahaye Angela,Verleene Maurice.De- puydt Margarita. OVERLIJDENS.Garenmvnck Frederik. Gru- wez Arsènia,Verbrigghe Martha.—Flahau Virginie. Vandevoorde Richard. Regheere Martha. HUWELIJKSBELOFTEN. Lanszweert René met Vermeulen Maria.—Schaballie Arthur met Ver- schave Maria. Lelieur Camille met Criem Alice. HUWELIJKEN.Marchand Remi met Cappoen Maria.Delvael Camille met Beddeleem Elisa. bij Joseph Corselis, Ouderdom-kals. Sedert Donderdag 23n Mei, herope ning der herberg - DEN OUDEN GOUDEN AREND op den hoek der Groote Markt, te Poperinghe, door B*. Kesteman, opzie ner der Veeverzekeringsmaatschappij De Vereenigde Landbouwers In den Ouden Clouden Arend, bij P. Kesteman, Groote Markt. Wekelijksche estaminet, Den Vrijdag. Wekelijksche estaminet, den Vrijdag, Au Jean Bart, bij Maurice Creus, Casselstraat. WORDT GEVRAAGD bij Prosper Verhack, Kleermaker te Meessen, (8Ö tot 85 cent. hoog) Inlichtingen ten bureele dezer. LUISTERRIJKE voor Poperinghe en aanpalende gemeenten, om 4 ure namiddag, ter herberg I)en Vlaamschen Leeuw bewoond door Henri Vandenbussche. 40 ptus prijzen. Gewoone voorwaarden. L U1S TERRIJKE Gegeven door de Maatschappij Vlaanderen den Leeuw, ter herberg Het Lekkertje, steenweg naar Proven, bij D. Deschrevel, Gewoone voorwaarden. Voor uwe Programinen van Velo- Feesten, Baan- en Gaaibollingen, enz. wendt u ter Drukkerij van De Poperingiie- naar. Kostelooze inlassching van alle Program men bij mij gedrukt. Geneesmiddelen VOOR Apotheker, Avelgliem. Dépot voor Poperinghe en omstreken POPERINGHE. IN VAN 54 A 2I<" -V O E1»§Ë I. Het Beste en Voordeeligste voor Koeien, Paarden en Varkens, Verkrijgbaar bij Poperinghe, markt van den 24 Mei. Tarwe heet. 14,40-Rogge 11,75-Haver 10,50 -Aardappelen, 100 k. 7,50-Boter de kil. 2,60 Eieren de 26, 2,00 -Hoppe de 50 kilo, 39 fr. Yper 18 Mei. Tarwe, 100 kil. 18,50- Rogge, 16,50 a 17,00-Haver, 20,00 a 20,25- Aardappels, 100 k. 7,00-Boter, 2,40 a 2,80 -Eieren het 26, 1,90 a 2,00. Brugge 18 Mei. Tarwe, 100 k. 19,00 a 19,50-Rogge, 18,00 a Haver, 18,00 a 19,50-Boonen, 18,50 a Aardappelen, 100 k. 8,50 a Boter de k. 1,95 a 2,10- Eieren het 26, 1,90 a 2,00-Vlas de k. 1,42. Dixmuide 20 Mei. Tarwe, heet. 17,00 Aardappels de 100 k. 6,50 a 7,00-Boter de kilo, 2,65 a 2.85-Eieren het 26, 1,90. Rousselaere 21 Mei. Tarwe, 100 kil. 17,50 a 18.00 - Roode Tarwe, 16,75 a 17,25 Rogge, 14.00 a 14,50 - Haver, 18,00 a 18,50 Boonen, 19,50 a 20,00-Aardappelen de 100k. 7,00 a 7,50- Boter de k. 2,70 a 2,90- Eieren 1,90 a 2.00 - Suikereiboon. oude, 14,50 - id. nieuwe, 14.50. Kortrijk 20 Mei. Tarwe, heet. 15,50- Rogge, 13,50-Haver, 16,75-Chicorei 100 k. 14,00 - Boter de 1/2 k. 1,32 - Eieren, 1,95 - Koolzaadolie 100 k. 74,50-Lijnolie, id. 54,25 Koolzaadkoeken, id. 14,00- Liinzaadkoeken, id. 19,50. Kortrijk veemarkt 20 Mei. 331 koppen—prijs per kilo gewicht op voet, 116 Veerzen, le klas 93— 2e kl. 853e kl. 80 45 Ossen, 91— 82— 78 131 Koeien, 898176 38 Stieren, 888176 Brussel 21 Mei. 367 varkens, op voet de kilo, 0,95 a 1,05. Cureghem-Anderlecht 21 Mei. 2,301 Varkens, op voet de kilo, 0,85 a 1,02 Opvolger van maakt kenbaar aan al de geëerde kalan ten en geheel het publiek, dat bij hem te bekomen is eerste klas van Ossen-of Veerzenvleesch, Zoger -en Schapenvleesch, aan de gewo ne voordeelige prijzen. M' Gtistave IIAMOPV, Zaakwaarnemer ie Moorseele. Aankoop en verkoop van alle Belgische en vreemde weerden. Uitbetaling van interestskoepons. Kostelooze inteekoning aan alle uitgaven van actiën en obligatiën. Beste adres voor Schoenwinkeliers. Prijzen en Stalen op aanvraag. Beste huis voor Heeren-, Damen-en Kinder-schoenwerk. c crc? 60 cr o O. H-» n> 3 >-»• 3 crq M co g co O O c co c-*- Ct> t=s Beste huis voor alle schoenwerk, en bij zonderlijk voor gevoelige en misvormige voeten. Prijzen buiten alle concurrentie. Yperstraat, 125, iPoperinglie. Wilt gij uwe schoenen malsch, schoon, zwart en blinkend houden, zelfs in vochtig weder Onderhoudt ze met crème The Champion. Eenig huis van verkoop. Vermindering van prijs per 12 doosjes. HUIS VAN VERTROUWEN. Ik heb de eer mijne klienten ter kennis te brengen dat bij mij te verkrijgen is alle slag van Zomer artikelen, zooals Kinderkostumen in printanière fr. 2,50 Kostumen te beginnen van 12.00 Zomerbroeks in sterke marchandise 1,75 Kinderkostumtjes in alle slag te begin. 3,00 Engelsche leern broeks en gilets met mouwen aan 6.50 Engelsche leern broeks aan 3.25 Ook groote keus van gemaakte Kleederen. Ik breng ook ter uwer kennis dat ik wel voorzien ben van een groot assortiment fransche pane daarbij ook fransche coupons voor manskos- tumen. De personen die begeren hunne stof zelf te leveren om een kostum op maat te doen maten, zullen spoedig met de meeste zorg gediend worden. Door mijne goede waar en mijne genadige prijzen hoop ik het vertrouwen van eenieder te winnen. Ik bevind mij alle Vrijdag op de markt. Brillen, Neusnijpers Barometers. AANKOOP YAN GOUD EN ZILVER. Werkplaats voor het herstellen van Horlogien en Juweelen.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1907 | | pagina 6