HET NOTARIËEL EN NIJVERHEIDS ANNONCENBLAD NIEUWSBLAD VOOR POPERINGHE EN 01STREKEN, verschijnende den Zaterdag namiddag. HOFSTEDEKEN PARTIJ ZAAILAND HiBiaisiEiimEi BEETRAPEN BROODBAKKERIJ Een Dof mei napijn BOUWGROND Bijzondere Occasie. Grooten keus van Boter potten, in den Bazar,bij Sansen-Decorte, Gasthuisstr. IS, Poperinghe. Een Allergerievigst HUIS DE VISCHVANGST LANDBOUWBELANGEN. Baitenlandsehe Politiek. BUITENLANDSGN NIEUttlS. FESTIVAL te POPERINGHE. NIEUWS UIT BELGIE. ZONDAG 2 Juni igoy. 5 Centiemen. Derde Jaar. N 27. ANNONCEN Uitgever, VALERE SANSEN, Boek- en Steendrukker, Gasthuisstraat, 15, Poperinghe. MAANDAG 17 JUNI 1907, Gemeente CROMBEKE, TE KOOPEN TE KOOP Vlakte 5 aren 29 cent. Den drukregel 10 c. Op 't eerste blad 20 c. Eerste Taps, Ballingen en Herkrgiermissen mits betaling van 25 cn. Alle Annoncen vooraf betaalbaar moeten vóór den Vrijdag-noen ingezonden worden. INSCHRIJVINGSPRIJS Bijzondere buiten stad f. 2,50 binnen stad f. 2,00 Herbergiers buiten stad f-1,50 binnen stad f 1,00 De plakbrieven die bij mij gedrukt zijn, zullen onvergeld in het blad verschijnen. Kantoor van den Notaris DA VA Openbare Verkooping in één enkele zitting, A. EEN GOED in den Bosefahoek, In den Elaphoek, EENE GOEDE Delahaye te Bonte te Ttiouroiit. Terstond te Verkoopen 20,000 kilos schoons bij Amédée Qeridder, Abeeie. Te K00PEH of te PflCJiTEJi in de Vlamingstraat, dichtbij de Markt, wel geschikt om huizen te maken, 12meters25cent.face en 60 metersdiep. TE KOOPEN Schikkig voor hoegenaamd alien handel, Zeer voordeelige voorwaarden. Samenstelling der Plant hare voeding Fran k rij kEinde der werkstaking te Roebaais. De werkstaking in de wol- kammerij Motte, te Roebaais, die sinds het begin der maand het werk verlamde in de weverijen die van deze fabriek afhingen en die, daarbij nog, nogal erge voorvallen ver wekt heeft, is donderdag morgend geëindigd; de bazen en de werklieden zijn overeenge komen. Werkstaking te Marseille.Men Vorstelijke Reizen. Koning Haa- Aoh pn de koningin van. Noorwegen zijn maandag namiddag te Parijs aangekomen en door president Fallières ontvangen geweest. Zij hebben er de merkweerdigheden van Parijs bezocht en zijn donderdag morgend vertrokken. Erge toestand in Perzië. De Drama 4e Roncq. Vrouw Les- crouart kwam dinsdag bij den politie-com- missaris een klacht indienen tegen zekeren Lava, 23 jaar, Deze, die bedronken was, antwoorde brutaal op de antwoorden van den heer kommissaris. Een douanier, Salez, 25 jaar werd bijgeroepen om den woestaard aan de deur te zetten. Een gevecht ontstond tusschen Lava, dezes familieleden en den douanier die het onderspit dolf'. Zijne koel bloedigheid verliezende, trok de douanier zijn revolver en loste verscheidene schoten. Een kogel trof de moeder van Lava die juist kwam toegesneld en de arme vrouw viel doodelijk gekwetst ten gronde. Eenige uren nadien gaf zij den geest, na de H. Sakra- menten ontvangen te hebben. De douanier moet zich ter beschikking van het gerecht houden. Velo-koersen Parijs-Bordeaux. Duitscliland. Te Mainz is een koffiehuishouder overleden, M. Franz Geier, eigenaar van Den Peerenboom die in gansch Hessen en den omtrek algemeen gekend was en een faam verworven had dank aan zijne talrijke afstammelingen. Hij bezat niet minder dan 35 kinderen, uit twee huwelijken geboren. worden ingelijfd mm TE POPERINGHE en PUOUVIER, te Steenwerck. om 2 uren namiddag, te Poperinghe, op de Groote Markt, ter esta- minet La Maison de Ville, in de ge wone verkoopzaal der Notarissen, ten overstaan van den Heer Vrederechter van 't kanton Poperinghe, van Langs en nabij den steenweg naar Proven. groot volgens kadaster 3 h. 43 a. 95 c. In pacht gehouden door de We Pieter Blondeel en kinders, voor 18 jaren, ingegaan 1 October 1898, mits 330 fr. 's jaars, boven de lasten. R. groot volgens kadaster Sectie A, nummers 554 en 555, 88 aren. In pacht gehouden door Aloïse Maerten, voor 9 jaren, ingegaan 1 october 1905, aan 80 fr. 's jaars, boven de lasten. Kantoren van de Notarissen 1907. I» Dinsdag 25 Juni, in hel Gemeentehuis te Merchem 80 hectaren Maaigras in Merckem. 2° Woensdag 26 Juni, in het Molenhuis te Merckem, 50 hectaren in Merckem en Woumen. 3° Vrijdag 28 Juni, in Sidronius Hosschius te Merckem, 65 gemete in Merckem en Woumen waar onder Syoens's 9 gemete in Woumen en 15 gemete in Merckem. WELGEKALANTE GELEGEN Inlichtingen ten bureele dezer. Gelegen in de Meessenstraat, groot vol gens kadaster sectie F, nummer 497b, twee aren 95 centiaren palende noord M. Valère Masschelein te Poperinghe. op gemeene mu ren oost den zei ven zuid den ijzerenweg en west gezeide Meessenstraat. Voor alle inlichtingen, zich te wenden tot vrille Quagliebcur, winkelier in de Yperstraat, Poperinghe. Uitmakende 735 vierkante meters. Ge legen in de Elverdinghestraat. palende langs eenen kant aan M. VandenBroele, en langs den anderen kant aan Edmond Duthoit. Zich te bevragen Casselslr. 15 met uitweg langst straat goed berijdbaar, 39, Casselstraat, recht over 't groot portaal van O. L. V. Kerk. gaat op Zondag aanstaande 2 Juni open. Gezien het groot getal liefhebbers van liet visschen die in onze stad reeds bestaat ware het deze misschien aangenaam en tevens nuttig eenige der bijzonderste schikkingen uit de wet op het visschen te kennen. Het Vischverlof. Het vischverlof ingesteld door de wet van 5 Juli 1899, is verplichtende voor allen. Zijn alleen ontslagen van het vischverlof A/ Deze die visschen in besloten vijvers, besloten beken of waterloopen. BDe zondagen en wettelijke feestdagen de kinders beneden de 16 jaren, hunnen vader, moeder of voogd vergezellende, vermits deze voorzien zijn van een regel matig vischverlof. (5juli 1899, art. 3). Het vischverlof verschilt volgens den waterloop waarin de visscher vischtonder dit opzicht moet men onderscheiden volgens koninklijke besluilen van 7 juli 1899, art. 22 tot 26 en van 26 augustus 1901, art. 5. 1° In de stroomen, rivieren en bevaarbare vaarten, waarvan het onderhoud ten laste van den Staat of zijne belanghebbende is; Niemand mag er anders visschen dan met de handlijn wet van 1883, art. 2en moet voorzien zijn van een vischverlof van A/ 2 franken, om alle dagen te visschen met ééne enkele handlijn. B/ 1 frank, om te visschen met ééne enkele handlijn de zondagen en wettelijke feestdagen. Cl 10 franken, om te visschen alle dagen, in niet besloten tijd, met ééne of twee handlijnen, zich bedienende van eene boot. (In 'besloten tijd is het nooit toegelaten zich van eene boot te bedienen I)/ Den dubbelen taks betalende der ver loven A en B verlof van 4 en 2 franken elke visscher mag zich bedienen van twee handlijnen (wet van 1899, art. 3, op de be vaarbare waters). 2° In de vaarten en waterloopen, niet be- hoorende aan de bovengemelde klas, en de vaarten toebehoorende aan de provincie en gemeenten, waarvan het onderhoud aan den Staat niet toekomt, maar die eenigzins in verbinding zijn met waters van den Staat; om er te visschen een der volgende visch- verloven is er noodig. A10 franken, om zich te bedienen van alle toegestane stelsels. B/ 8 franken, om zich te bedienen van lijnen, doornbussels, ilten, pukkels of stel- netten. C) 2 franken, om gebruik te maken alle dagen van ééne of verscheidene handlijnen, met of zonder boot. D) 1 frank, om te visschen den zondag en wettelijke feestdagen alleen, met ééne of verscheidene handlijnen, met of zonder boot. Iïet vischverlof kan men bekomen op allen ouderdom, het is persoonlijk en is geldig in gansch het land, van den dag zijner afleve ring tot den 31 december van 't zelfde jaar. Het vischverlof zal ontnomen worden (koninklijk besluit van 7 juli 1899, art. 26). 1. gedurende 3 jaren, aan deze die zullen veroordeeld worden voor in waterloopen zelfstandigheden geworpen te hebben, ten einde de visch te dooden of te bedwelmen, of, vóór gevischt te hebben, den waterloop opgeschorst of afgeleid te hebben. 2. Gedurende 2 jaren, aan deze die zullen veroordeeld zijn voor gevischt te hebben met verboden stelsels in besloten tijd. 3. A) Gedurende 1 jaar, aan dezen die zullen veroordeeld zijn om gevischt te heb ben in besloten tijd of binst den nacht, an ders of met de lijn. B) Aan deze die meer of eene veroordee ling ondergaan hebben binst een termijn van 12 maanden. Die veroordeelingen vernietigen oogenblik- het vischverlof. Binst den duur der ontneming van het vischverlof, de veroordeelde mag in geen en kel water visschen waar de wet toepasselijk is. In geen geval zal het gestorte geld te ruggegeven worden. Besloten Tijdvak. Van den derden Maandag van Maart in begrepen tot den eersten Zondag van Juni niet medebegrepen, is het verboden te vis schen. Uitgenomen. A) De paling mag gevischt worden met de peur ten allen tijde en op alle uur, zelfs in den nacht. B) Er mag gevischt worden met eene en kele handlijn en zonder hulp van schepnet maar alleenlijk de Zondagen en wettelijke feestdagen. Vervolgt. redigheid ontbreken. In dat geval is het profijtigste dat meest te geven dat meest ont breekt. Dit leert men kennen door eene kleine proef, gewoonlijk ontleding van den grond door de plant genoemd. Wij zullen er in een volgend schrijven over spreken. William. Ten einde goed de voeding der plant te begrijpen en er de praktische gevolgen te kunnen uit afleiden voor de spaarzaamste bemesting, is het eerst en vooral noodzake lijk hare samenstelling te kennen, 't Is de ABC van den landbouwer. De scheikundige ontleding doet ons de be-., standeelen kennen, waaruit, de plant bestaai Het zijn koolstof, zuurstof, waterstof, stik stof, fosfoorzuur, potasch, kalk, magnesia, ijzer, zwavel, chloor, kiezel, soda, mangaan. Gelukkig hoef men zich bij de bemesting niet om al deze stoffen te bekommeren. In derdaad, koolstof, zuurstof, waterstof levert de atmosfeer gratis en wat ijzer, magnesia, zwavel, chloor, kiezel, soda en mangaan betreffen, deze bevinden zich in meestal dè bouwgronden in genoegzame hoeveelheid om aan de noodwendigheden van den planten groei te voldoen. De stikstof ook is zeer verspreid in de natuur, want de 4)5 der lucht bestaat uit stikstof. Ongelukkiglijk komt de stikstof er in vrijen, ongebonden toestand in voor zoo dat slechts de vlinderbloemige planten alleen (klavers, luzern, boonen), de eigenschap hebben dit kostelijk voedsel der lucht te benuttigen. (Onderzoek de wortels eener boon of klaver en daarop zult ge kleine bollekens als speldekoopen vinden, daarin juist ligt dit vermogen.) Voor de overige planten moeten wij de stikstof door bemesting teruggeven. Het fosfoorzuur, de potasch en het kalk zijn ook elementen waaraan de plant groote behoefte heeft en die in te geringe hoeveel heid in den grond aanwezig zijn. Kortom, en in algemeenen regel moet men dus onder vorm van mestoffen 4 stoffen teruggeven, te weten stikstof, fosfoorzuur, potasch en kalk. Ontbreekt een dezer of bevindt zij er zich in te geringe hoeveelheid, dan kunnen de andere al hunne uitwerking niet uitoefenen. Dat noemt men de wet van het minumum. De geleerde Dobeneek stelt ze u duidelijk voor door eene gewone kuip, waaraan een of meer duigen op den helft of de 3(4 der hoogte afgezaagd zijn. Al waren de andere duigen nog zoo hoog, stellig en vast zou men er daarom niet meer water kunnen indoen- Zoo is het ook met de planten gesteld. Zij zullen maar hunne volledige ontwikkeling kunnen bereiken en hunne volle opbrengst geven op voorwaarde dat al de stoffen in genoegzame hoeveelheid en onder eenen op losbaren vorm in den grond aanwezig zijn 'tls daarom dat de boeren, die nog immers het hekken aan den ouden stijl hangen, en die nog weinig of geen gebruik maken van scheikundige meststoffen, slechts geringe opbrengsten bekomen. Wat dus gedaan? Het antwoord is zeer eenvoudigHc* tekort der natuurlijke meststoffen aanvulle}} door hulpmesten. Eene toevoeging van stikstof kan geschie den door b v. zwavelzuren ammoniak te geven. Die meststof bevat er 20.5 kgr. per 100 en door hare regelmatige en aanhouden de werking oefent zij ongeveer denzelfden invloed uit als stalmest. Voor het fosfoorzuur zal men zijnen toe vlucht nemen tot superfosfaat ofstaalslakken, die bovendien nog kalk bevatten. En eindelijk om potasch terug te geven heeft men maar de moeilijkheid van den keus kaïniet bevat 12 5 °/0 potaschchloor- potasch en zwavelzure potasch 50 °/0de patentkali, de geliefde potaschmest der Hollanders, bevat er 26 Het kan nu ook gebeuren dat stikstof, fosfoorzuur en potasch niet in dezelfde even- De KerkvervolgingDe gemeenteraad van Toerkonje heeft vrijdag avond, met geheime stemming, besloten dat voortaan dé processies in die stad afgeschaft zijn. Dit hatelijk besluit werd genomen met 19 stem men tegen 5 en twee witte briefjes. Er waren tien leden afwezig. verwacht alle oogenblikken een algemeene werkstaking der zeelieden, te Marseille. Het komiteit van de zeelieden, beschouwt deze staking als onvermijdelijk en zegt dat het bevel tot ontscheping tusschen heden en veertien dagen zal gegeven worden Marseille zal het teeken tot de werkstaking geven, die zich over al de fransche havens uitbreiden zal. Spanje.Het proces Ferrer.—Den 3 juni zal voor het beroepshof van Madrid het proces opgeroepen worden, ingespannen tegen de anarchisten Ferrer, Naekens, Majaral, Martines, Mataen Conception Cuesta, vrouw van Mata, beticht van mede plichtigheid aan den dynamietaanslag den 31 mei 1906, te Madrid gepleegd tegen den koning en de koningin van Spanje. Dezes betichten zijn, sinds 't begin van juni 1906, in het gevang van Madrid opgesloten. Het openbaar ministerie is van oordeel dat de feiten bewijzen dat er inzicht tot koning- moord bestond. Men zal zich herinneren dat de bijzonder ste plichtige, de catalaansche anarchist Morral, zich gezellmoord heeft op 't oogen- blik zijner aanhouding. Ferrer wordt beticht de medeplichtige van Morral te zijn, en voor dit feit kan hij tot 16 jaar dwangarbeid veroordeeld worden. De andere betichten hebben te verantwoorden voor het begun stigen der vlucht van Moral en zij zullen tot 9 jaar dwangarbeid veroordeeld worden indien de rechtbank voldoening geeft aan den eisch van het openbaar ministerie. opstand van Salar-es-Dowleh, broeder van den Shah, heeft in het paleis van Teheran eene groote ontroering verwekt. Salar-es- Dowleh heeft reeds verscheidene dorpen van Leuristan geplunderd en rukt met 15,000 man op naar Hahavend. Bloedige onlusten hebben plaats gehad in de om streken van Tabriz. De zoon van zekeren Rahim Khan, aan het hoofd van 8000 Cele- bianen, zou gansch de bevolking van een dorp, op drie mijlen van Tabriz, uitgemoord hebben. De Shah heeft Rahim Khan doen aanhouden en hem in de ijzers leggen. Volgens eenedepeche uit Teheran, wordt uit verscheidene bronnen bevestigd dat de gouverneur van Leuristan, verscheidene duizenden Kurdische ruiters verzamelt om zich van Hamadan meester te maken en zich tot Shah te doen uitroepen. Deze ruiters zijn gewapend met oorlogsgeweeren van nieuw model, en beschikken over een zeker getal snelvurende kanons. Te Teheran zijn al de winkels gesloten. Strenge maatregelen zijn genomen om de wanorders te onderdrukken. jMmwnaiMWWIMrWKWMPIMIMIMIW llloeinvcrvaUrliing.In 't zuiden van Frankrijk is 't niet alleen de wijn die vervalscht wordt, maar ook de bloem. Rechterlijke vervolgingen zijn ingespannen tegen een groot getal eigenaars van bloem- molens, die beticht worden in hunne bloem eene groote hoeveelheid talksteen gemengd te hebben. Verscheidene betichten zouden volledige bekentenissen afgelegd hebben. Te Marseille, Cette, Narbonneen Bordeaux zijn de boeken van zekere handelshuizen in beslag genomen, en men heeft alzoo bevon den dat verscheidene miljoenen kilos talk steen op een jaar tijd verkocht zijn. Te Marseille, onder andere, heeft een enkel huis 417,000 kilos op een maand tijd verkocht! In de streek van Orleans en in het depar tement der Yonne zijn eveneens huiszoekin gen gedaan, waar bijzonder de zemelen en de bloem voor de dieren bestemd, vervalscht worden. Alweer 4 verstikten. De genaamden Lecocq, vader en zoon, landbouwers te Pys, nabij Amiens, kuischten zaterdag een aal- put. De zoon die er terug ingedaald was om een eerner te halen, kwam niet meer boven. De vader liet zich op zijne beurt in den put af, om zijnen zoon ter hulp te komen, doch kon evenmin terug boven geraken. Op het geroep van den man kwamen twee geburen, Latesse en Lefebvre, toegesneld en waagden zich in den putzij vielen eveneens door vergiftigde uitwasemingen verstikt. Men heeft de vier lijken bovengehaald. De overwinnaar is een Belg.— In den rij wedstrijd voor wielrijders tusschen Bor deaux en' Parijs, die Zondag laatst plaats had, is M. Van Houwaert van Moorslede de eerste aangekomen. Het vertrek der mede dingers uit Bordeaux had zaterdag avond om 6 ure plaats. Van Houwaert kwam te Parijs aan den Zondag namiddag om 1 u. 35 m. 27 sec. 1)5. Hij heeft den afstand van 591 kil. afgelegd in 19 u. 36 m. 25 sec. 1)5. Ziehier de orde van aankomst in den velo droom van het pare des Princes te Parijs 1. C. Van Houwaert, belg, in 19 u. 40 m.; 2. Ringevan, franschman, in 19 u. 47 m.; 3. Carrigou, id., in 19 u. 49 m.; 4. Marcel Cadolle, id., in 20 u. 26 m.; 5. Cornet, id., in 23 u. 10 in.; 6. Faber, id., in 23 u. 28 m.; 7. Verschère, id., in 26 u. 29 m. De premies voor den snelsten kilometer op de piste werden als volgt gewonnen. 1. Carrigou, 1 m. 37 sec. 2)52. Cadolle, 1 m. 40 sec.; 3. Van Houwaert, 1 m. 41 sec.; 4. Ringeval, 2 m. 6 sec. Verleden jaar werd de cours gewonnen door Marcel Cadolle, in 19 u. 35 m. Het bedrag van den ln prijs, door M. Van Houwaert gewonnen, beloopt tot 2500 frank. Zeggen wij erbij dat een onweder met overvloedigen regen dezen wedstrijd fel heelt gehinderd. De inwoners van Moorslede maken zich gereed om de overwinning van hunnen parochiaan wel te vieren. Zondag aanstaande zal een stoet zich om 5 ure 's namiddags vor men aan de statie en zegevierend de straten van het dorp doortrekken. Twee muziek maatschappijen zullen het feest opluisteren. Zondag 26 Mei was het festival te Pope ringhe. Van in den vroegen morgen riepen de zoete stralen eener frissche meizonne ons toe dat wij eenen voortreffelii ken dag zouden hebben. Ook beantwoordden de inwoners van Poperinghe dezen oproep met uit alle huizen de nationale driekleur te doen wapperen. Reeds van in den morgen was er veel volk te been, en toen de stadsharmonie om 11 ure haar prachtig concert gaf op de markt, was het getal toehoorders zeer groot. Tusschen de talrijke wandelaars ontwaar den wij vele vreemdelingen, welke van in den voormiddag reeds in onze feesten kwa men deelnemen. Alles voorspelde luisterrijke feesten; alles deed ons veronderstellen dat er volk, ja veel volk naar Poperinghe zou komen. En inder daad, wij zijn in onze verwachting niet bedrogen geweest. Van rond den middag, doch meest om 1 en 2 ure kwamen hier treinen aan, die opgepropt waren met bezoe kers, terwijl de trams met moeite en slechts traag en voorzichtig op de markt konden binnenrijdenzoo talrijk waren de rijtuigen en zoo zwaar waren zij geladen... Weldra geleek Poperinghe aan eene belegerde stad, want men hoorde niets dan gewoel alhier, trompettengeschal aldaar, trommelgeroffel al ginder en muziek door geheel de stad. Het waren de maatschappijen die om 2 ure de plaats gingen nemen hun in den stoet aan gewezen. Het was 3 ure toen de 48 maatschappijen de Valkestraat, Brugge- en Schaalstraat be zetten en in gesloten gelederen het teeken van het vertrek, als dat van den aanval, afwachtten Eindelijk wordt het teeken gege ven en op de gendarmen te peerd volgen onverpoosd muzieken, pompiers en koorzang maatschappijen elkander op. Men is verrukt over de pracht die ontvouwd wordt bij het voorbijtrekken van den stoet. Hoe heerlijk glinsteren de koperen casquen, de welblin- kende instrumenten, de veelkleu rige vlaggen in den gloed eener stralende zonne. Wat een leven, wat een geroep, wat eene bewondering toen de stoet statig de straten der stad door trekt tusschen eene dubbele haag van opeen- gedrongene menigte. Het was vooral pp de markt toen de Gemeenteraad, met den heer Burgemeester aan het hoofd, den voorbij- trekkenden stoet in oogenschouw nam, toen al het volk elkander verdrong, toen de muzieken hunne kunstige pas - redoubles uitvoerden en het klaroengeschal de lucht deed trillen, het was alsdan, zeggen wij, dat men ooggetuige was van een overheerlijk schouwspel. Om 4 ure en half was de stoet terug op de groote markt, alwaar de stadsharmonie de Belgische en Fransche Korpsen welkom wenschte door het spelen van Brabangonne en Marseillaise. De stoet ontbindt zich, de maatschappijen trekken naar hunne lokalen, bestijgen de kiosken, beginnen de vuurvogelschietingen of gaan naar stadstheater alwaar prachtige kooren uitgevoerd worden. Volk bij stroomen komt langs alle zijden tot de groote markt gedrongen of verspreidt zich in de straten (Ier stad. Wat al leven en beweging in ons PoperingheGeene herbergen of men ziet er verbruikersgeene winkels blijven onbe zocht. Doch het is vooral rond de kiosken dat men honderden toehoorders vindt, welke met genoegen luisteren naar de uitvoering der stukken, waarvan wij er sommige echte meesterstukken mogen heeten. Het was rond 8 ure toen de Philharmonie onzer stad de kiosk der groote markt be klom. Die naam alleen, had honderden toehoorders ter groote markt doen stroonien, waar eenet opeengestapelde menigte de uit voering eeniger meesterstukken afwachtte. Op elk der uitgevoerde nummers volgde een daverend handgeklap en zoozeer ver wierf de solo voor Fluit bijval dat men algemeen een bis vroeg en bekwam. Men zou welhaast aan de cinematogra- phische voorstelling beginnen, doch om het ongeduld van het publiek wat te stillen, speelde de Philharmonie nog eenige aange name deuntjes. Eindelijk om 10 ure had de cinematogra ph ische voorstelling plaats. Is het wel noodig hierbij te voegen, dat, gezien het overgroot getal vreemdelingen, gezien het goed weder en den bijval die onze uitgenoodigde maatschappijen gevolgd van iieinne talrijke eereleden over al genoten hebben, ons festival uitmuntend wel gelukt is en de inrichters van't feest, met den heer Burgemeester aan 't hoofd, eere gehaald hebben van hun werk Den Maandag 27 oin 11 ure 'svoormiddags hield de lieer Burgemeester, bijgestaan dooi de heeren Schepenen en in tegenwoordigheid der heeren afgeveerdigden van de verschei dene maatschappijen, de trekking der pre- miën. Ziehier de lijst der gelukkige winners, aan wie wij een hertelijken proficiat wenschen: Gulleghem, fanfaren le premié200 fr. Kemmel, 2e 175 Poperinghe, Vrije Burgers 3e 150 Winnezeele, fanfaren 4e 100 Stavele, 5® 75 Boesinghe, 6* 50 Meenen, koninklijke fanf. 7e 50 Dixmude, fanfaren 8e 25 Oostvleteren, harmonie 9® 25 Yper, koninklijke fanf. 10® 25 Passchendaele, fanfaren 11® 25 STADSNIEUWS. Met het festival van zondag laatst zijn er op de tramlijnen Poperinghe-Veurne en Poperinghe-Dixmude 3016 coupons afgele verd geweest. De verdeeling van reizigers rijtuigen en personeel waren uiterst wel geschikt en den dienst is met de grootste orde afgeloopen, dank aan het goed bedeel van M. Herman, ln Kontroleur van beide lijnen.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1907 | | pagina 1