HET NOTARIËEL EN NIJVERHEIDS ANNONCENBLAD NIEUWSBLAD VOOR POPERINGHE El OMSTREKEN, verschijnende den Zaterdag namiddag. HUISMEUBELEN HOFSTEDEKEN Sciiïtli kt Snoomram GEZONDHEIDSLEER. JÜEUWS UIT BEiiGIE. w Een qroot Woonhuis BUITEHIiARDSCH fllEUOlS. Bijzondere Occasie. RIJTUIGEN Een Allergeringst HUIS ZONDAG ii Oogst iQoy. ANNONCEN Uitgever, VA SANSEN, Boek- en Steendrukker, Gasthuisstraat, 15, Poperinghe. MERKWEERDIGE KOOPDAG Op Maandag 19 August! 1907 MUYLLE - GESQUIÈRE. Vlakte 5 aren 29 cent. MNxmnrman 35 Centiemen. Dorde Jaar, N3y. Den drukregel TO c. Op 't eerste blad 20 c. Eerste Taps, Bollingen en üerbergkermissen worden ingelijfd mits betaling van 25 c11. Alle Anno neen vooraf betaalbaar moeten vóór den Vrijdag-noen ingezonden worden. INSCHRIJVINGSPRIJS Bijzondere buiten stad f. 2,50 binnen stad f 2,00 Herbergiers buiten stad f-1,50 binnen stad f-1,00 De plakbrieven die bij mij gedrukt zijri, zullen onvergeld in het blad verschijnen. nwauaiatSHKaziMtBai Stadie van den fJotafis JPJDDD te Rousbrugge-Haringhe. van TE ROUSKSEtUGGEL Studie ~van den Notaris BOUCQUEY, TE POPERINGHE De Notaris Gaston PEEL, te Rousbrugge-Haringhe, zal overgaan tot de openbare verknoping van 1°= Allerhande ^aion= beien, in bestaan f1 Cov1 Dinsdag 27 Oogst 1907, Openbare Verkooping en TA1LL1E-BGSSCHEN. en Bureel meu axajou en in eikenhout e namentlijk in „itsse tafels en andere, zetels, canapes, hcoelen, spiegels, 'étagère buffetten, tapijteh en tapisseriën, schouwgarnitnrenkolom met cache-pot, régulateur, barometer, bu reau américain, bibliotheken, classeur, schoonen coffre-fort. 2°- Meubelen voor slaapkamers bestaan de in 3 kleerkassen, commode in olmen hout, 5 allerschoonste ijzeren ledekanten met ressort 7 lavabo-garnituren, 6 matrassen, hoofdein den en oorkussens, wollen sargiëp, enz. enz 3°- Huis- en Keukengerief, namentlijk Tafelgerief in porcelein en in gleis, aller schoonste cuisiniëre, allerhande schoone tafels, bascule met gewichten, ijzeren gan- tieren. 5 wijnstaans, 4 trapladders, porte- manteau, koperen waschmachien, kinderbad droogstaan, strijkcijlinder, enz. enz. 4°- Rijtuigen en Harnassuren, zooals Eene victoria, eene vierwielvoiture, ge naamd dos-a-dos, harnassuren, schoone zadel, bricole, peerde sargiën, vliegenetten, reissargiën, enz. enz. 5°-Een allerschoonste Hond Dogue dunois 4 jaren oud, gewaarborgd zuiver ras, voort komende van uit het huis Cesar en Min- ka te Zahna. fiemeente Oostvletcren Gemeente Westvleteren geschoten van 2 jaren, gelegen te Westvle teren, bekend bij kiuiasler see lie B nr 451 ln regie. Boftrrtyrijs 045.00 frs. Gemeente Crombeke schietende van 5 jaren, gelegen te Crombeke, bekend bij kadaster sectie B nummer 322. In regie. Boomprijs 50,00 frs. schietende van 3 jaren, gelegen als voren, bekend bij kadaster sectie B nummer 309. In regie. Boomprijs 545,00 frs. genaamd Den Jooswal waarvan het noordeinde, groot circa 83 a. schiet van 6 jaren, het overige ontbloot in maarte laatst, gelegen te Crombeke, bekend bij kadaster sectie 11 nummer 221a. In regie. Boomprijs 1815,00 frs. schietende van 6 jaren, gelegen als voren, aan den westkant van den voorgaanden koop, bekend bij kadaster sectie B nummers 219 en 217/2. In regie. De andere moest seffens alles wegmaken,, of... door 't keiegat gieten Hetgene wij met vrucht kunnen doen 'tis aan de jongeren toeroepen Peist op later ziet voor u, dagen en jaren snellen voorbijde ouden dag is daar veeleer dan gij er wel aan denkt Spaart nu, legt weg tegen uwen ouden dag. Tracht u, tegen dan een Pensioen te verschaffen met nu kleine, zeer kleine be sparingen te doendeelmakende van eene' Pensioengilde; namentlijk van De Voor zienigheid die nu reeds haar negende jaar beleeft, en reeds verscheidene duizenden franken pensioen aan hare wer kende leden bezorgd heeft. Jonge stieldoeners, ambachtsmannen, werklieden, burgerszonen, jonge dochters, meiden, kleine burgerskinders leert sparen met een centje gespaard is een ponke vergaard. en vergaren voor uwen ouden De romp zat in het eene valies, het hoofd en de beenen in het andere. Het aangehou den paar gaf de niet zeer geloofwaardige verklaring dat de vrouw in hun huis zou doodgeschoten zijn door haar minnaar en dat zij nu uit vrees voor beschuldiging van medepliclitighieid, getracht hadden het lijk t.e doen verdwijnen. Een trein in tie Loire. - 27 docden. Tijd van betaling mits goede borg. VOORUITZICHT Sets over slapen. In het-congres der Engelsche wetenschappelijke maatschap pijen, dat in de stad York gehouden werd, heeft de geneesheer Dyke Ackland een verslag .voprgélqzen, welks hesluitselen en gevolgtrëkkiiïgbn.zeker en tast de góedkeu ring'van hllë scholiefen zullen meedrégS:!. Hij heeft namelijk verklaard dat de kin deren het meest tijdens den slaap groeien wanneer zij naar de school beginnen te gaan, moeten zij nog 30 centimeters grooter worden en nog 40 0/0 van hun gewicht verzwaren om als volwassen te kunnen doorgaan. Daarom moeten zij veel rusten. De bestuur der eener groote Engelsche school, die liet tijdstip van het morgendontbijt een uur later stelde, heeft ondervonden dat al zijne leer lingen gezonder werden en zich heter van hunne plichten kweten. De geneesheer Ack land heeft het geschrift getoond van een kind dat regelmatig slechts zeven uren onafgebroken sliephet is mollig en onre gelmatig, wanneer men het kind tien uren laat slapen, dan is zijn geschrift vast en klaar. De geneesheer Ackland heeft voorbeelden opgesomd van kinderen die, slechts negen uren slapende, geene genoegzame rust ge noten en de eerste dagen van hunnen verlof tijd met slapen doorbrachten. Volgens de schoolgeneesheeren heeft een groeiend kind negen a tien uren noodig, iiooit zullen minder dan negen uren volstaan. Alles samengevat, zegde de geneesheer Ackland een kind van de noodige rust be- rooven staat gelijk met zijne zedelijke stoffe lijke ontwikkeling hinderen of vertragen; het laten uitslapen dat is niet het luie ge woonten doen aannemen, maar wel het beter verzorgen. Zondag gebeurde aan de brug van Ponts- de-Cé, nabij Angers Frankrijk) een schrik kelijk ongeluk. Rond den middag kwam een trein, dienst doende tusschen Angers en Poitiers, nabij een der bruggen gereden, toen op twintig meters van daar, de locomotief ontriggelde. Door 't geweld van den schok v/erd de locomotief tegen de borstweering van de brug geslingerd, die instortte. De locomotief viel met den tender, den fourgon %n een reizigers wagon van derde klas, in de Loire. Gelukkig dat het span brak en dat de andere wagons op de riggels bleven. De stoker en de treinoverstë konden zich al zwemmend reSden.Tn dert VezonkAn wagon bevonden zich veertig personen. Zestien lijken werden eerst opgevischt. Het zijn inwoners van Angers, van de Pyramide en van Justices. Naar Angers werd om hulp getelegrafeerd. Twee companies van het <3® genie kwamen zoo spoedig mogelijk naar de plaats van de ramp en begonnen de reddingswerken, geholpen door talrijke visschers van den omtrek. De locomotief lag op de steenen van de eerste brugzuil. De tender, de fourgon en de wagon, waarvan het dak afgerukt is, waren klaard. Niettegenstaande dit alles schaft nu dezelfde M. Briand, met een pennetrek, voor deze voorbeeldige kloosterzusters het recht op het leven af. Achttien mijnwerkers zijn gedood elf werden gekwetst. Spoorweg-ongeluk. Een D-trein van Rusland naar Berlijn is nabij Gmünden ontspoord. Beide locomotieven zijn omge worpen 20 dooden, 30 gewonden. Het ver keer was twaalf uren verbroken. I'erszië.Inval der Turken.De Per zische hoofstad Teheran is in opschudding gebracht door de tijding dat eene afdeeling Tursche troepen aanrukt iu de richting der- Perzische grens. Zes duizend Turksche soldaten met tien stukken kanon, zijn de Perzische grens over getrokken op eenigen afstand van Soutch- Boulak. Zij hebben het dorp Mavane vernield en 18 mannen en GO vrouwen en kinderen gedood. Zij hebben het Perzisch kamp over rompeld. De gedooden zijn meest allen kris tenen. De Perzische ruiters, die het kamp bewaakten, boden maar eenen flauwen wederstand. Ourmia wordt bedreigd. Het gerucht loopt dat prins Zill minister van oorlog zal benoemd worden. Volgens herhaalde geruchten, zou de Perzische regeering, terecht verontrust door de herhaalde schendingen der Perzische grens door Turksche soldaten en onmachtig zijnde die ,w jjeleRea., .de iyschcrimng. inroe pen van Ruslahd en Nan 1ÊngmaffffN#lkë' gewillig zouden optreden. vernamen namen zij de wapens op en sloegen den weg naar de stad in men heeft er al de poorten gesloten. ■Vrijdagnacht, 2 oogst zijn er op Voor het nazien der meubelen wende men| zich tot bovengenaamden Notaris PEEL. we hJ ERIiOOPEM 6, Gasthuisstraat, POPERINGHE. Toogen, winkelkachel, Maten en alle slag van Winkelgerief dienende voor Kruidenierswaren. Uit ter hand te koopen met achtergebouwen en 10 aren 64 cent. erf, sehikkig voor allen handel, zijnde de her berg a Ia Cour de Cassel, gelegen in de Casselstraat. Somtijds hoort men menschen van gevor derden ouderdom hun beklag maken Zij kunnen ter nauwernood nog eenige centie men daags verdienen met onbeduidende karwijen. Zij en trekken maar zooveel te maande van het weldadigheidsbureel... Hoe wilt gij dat die menschen het bestaan vol houden 1 Zekerlijk zijn er menschen wier toestand tegenwoordig zeer netelig en bedrukkelijk is 't is geheel lastig in zulke benepenheid te moeten de laatste jaren van zijn leven overbrengen. 't Is waar het bureel van weldadigheid is daar dat jaarlijks duizenden franken aan de armen nitdeeit; de bijzondere liefdadigheid is daar ook die met milde hand bare almoes- sen uitreikt aan de lijdende broeders. Doch, 't is maar deerlijk als men op die maniere alleene moet voortdoen, en geheel zijn onderhoud uit vreemde handen ontvan gen. TE KOOPEN Sehikkig voor hoegenaamd allen handel, met uitweg langst straat goed berijdbaar, 39, Casselstraat, recht over 't groot portaal van O. L. V. Kerk. Zeer voordeelige voorwaarden. Oh! wij en willen ook die menschen den steen niet werpen" noch onderzoeken of hef hun niet mogelijk geweest en hadde tegen woordig in beteren toestand van stoffelijk welzijn te verkeeren. Eilaas! hoe menigéén en zou misschien niet moeten op de borst kloppen en zuchten met de bestaanmiddelen, die ik heb gehad kon ik nu welstellend, ja weeldig man zijn benevens zulk en zulk eenen die aan niemanr niets moet vragen en die eertijds niet beter was dan ik! t an waar komt het verschil Bij den eenen was er vooruitzicht voor de toekomst. Bij de anderen ontbrak die kostelijke hoe danigheid. De eene kon een stuivertje wegleggen een appeltje sparen tegen den dorst. Frankrijk. Bloedig Criterium. Geen automobielwedstrijd meer, of men mag zich aan een doodenrit verwachten. Dit is weer eens te meer bewerkstelligd, in de ioers gezegd Grand Criterium de France en tijdeus welke men weeral 8 dooden en talrijke gekwetsten heeft te betreuren nabij Bordeaux. In Frankrijk had zaterdag immers een grooten wedstrijd plaats, tusschen de steden Clermont-Ferrant en Bordeaux. In een rijtuig hadden plaats genomen de heeren Lequin en Herbert, dagbladopstellers alsook de heeren Roullier, die het rijtuig geleidde, en Fauveau, mecanicien. Nabij Libourne is dit rijtuig gereden op het rijtuig nummer 35, dat deelnam aan den koers. De schok was verschrikkelijk. De automobielen hadden eene snelheid van 50 kilometers per uur. De drie personen, die zich in het rijtuig 35 bevonden, werden op den slag gedood. Een later bericht zegt dat de andere vij erg gekwetsten, waaronder de twee dag bladopstellers, M. Lequin, reporter-fotograa: van La Vie au grand Air en M. Her bert, van de Petite Gironde overleden zijn. Op bevel der hoogere overheid is de kamp strijd opgeschorst. Des te beter. onder 't water verdwenen. Volstrekt onmo gelijk was het andere lijken te ontdekken. Je burgerlijke en militaire overheden zijn in den namiddag ter plaats gekomen, alsook eerie talrijke menigte. Het onderzoek over de ramp wordt gedaan door een ambtenaar van het bestuur der joorwegen, en ieverig voortgezet. Twee veronderstellingen aangaande het ongeluk worden gedaanofwel is de brug onder het gewicht van den trein ingestort, ofwel heeft de ontriggeling, waarvan hooger spraak is, inderdaad plaats gehad. 's Avonds was het tooneel akelig aan de rivier. De lijken waren op den kant gelegd en fakkels brandden errond. IJeontroering te Angers is onbeschrijfelijk. De reddingswerken. De soldaten van het 6e regiment genie lebben maandag de reddinswerken voort gezet. Rond 8 ure werd het lijk eener vrouw opgevischt. 's Middags waren 16 lijken weergevonden. Men denkt dat er zich nog een tiental in de diepte moeten bevinden; mis schien zijn zij door den stroom meegesleept. De gekwetsten hebben in 't algemeen lichte verwondingen bekomen. De minister Barthou xeeft een kaporaal van de genie levendig ge- uk gewenscht. De moedige soldaat had twintig keeren geduikeld om een lijk te zoe- xen. De wagon is met veel moeite boven xunnen gehaald worden. Het machien ligt nog altijd op de groote steenen. In den na middag werkten de troepen en de bewoners uit den omtrek nog altijd voort aan de red dingswerken. Dinsdag is men erin gelukt, na veel moeite, de locomotief op te lichten. Vervolgens heeft men twee locomotieven in gang gebracht om de stukken van de wagons uit de rivier te trekken. Meermaals braken de kabels. Men heeft tot hiertoe slechts twee wielen kunnen bovenhalen. We Irusis in de Vereenigde-sta- ten. Tengevolge van een onderzoek, ge opend na eenen hevigen strijd in de dagbladen, werden vervolgingen ingespannen tegen verscheidene trusts, onder andere tegen dien van de petrol, waarvan de miljardair Rockefeller de bijzonderste aandeelhouder is. Gedurende meer dan een jaar poogden de huissiers, dragers van den dagingsbrief, vruchteloos M. Rockefeller te vinden. Einde lijk toch zijn zij er in gelukt en de zaak van den petroltust is voor de rechtbank van Chicago verschenen. De Standart Oil-petrol- trust werd veroordeeld tot eene boete van 29,240,000 dollars, 't is te zeggen 146,200,000 frank, de grootste boet die ooit in Amerika, en waarschijnlijk in gansch de wereld uitgesproken werd. Eenige manschappen der fransche vloot De slachtoffers. Tusschen de slachtoffers van de ramp be vinden zich de vijf leden der familie Bordilon de ouders en drie kinderen. Men denkt het getal slachtoffers op 27 te moeten bepalen. Het is de gemeente Trélozé die het meest beproefd iszij alleen telt achttien slachtoffers. De kerkvervolging in Frankrijk De fransche ministerraad heeft een besluit geteekend waarbij de kloosterorde der Zus ters Franciscanersen, die school en gasthuis hielden, afgeschaft wordt. Minister Briand, in zijn verslag, dat door het fransch staats blad afgekondigd is, erkent, dat het gerecht de Zusters toegelaten had zieken te verplegen De rechtbanken van eersten aanleg, het ver brekingshof en zelfs de staadsraad hadden zich beurtelings ten gunste der Zusters Franciscanersen van Saint-Chinian ver werden ontscheept en gelast het fransch konsulaat te gaan beschermen. De inboor lingen vielen hen aan en eenige soldaten werden gekwetst. De afdeeling fransche chargeerden met de bajonettalrijke Ma rokkanen sneuvelden. Toen de afdeeling aan het konsulaat kwam, seinde zij het gebeurde aan de Galilée De "Galilée" antwoordde dat de spaan sche kruiser ook spaansch konsulaat eens deze landing gedaan, de Galilée de Marokkaansche wijk zou beschieten. Deze bedreiging werd uitgevoerd. Demarokkaan- sche batterij, aan land, loste twee kanon schoten met loos buskruit.. De «Du Chayla", een ander fransch oorlogschip, drong dan in de baai en antwoordde met een deel der batterij in gruis te schieten; de marokkaan- sche kanonniers namen de vlucht. De Europeesche wijk werd door de be schieting niet geraakt. Na de batterij tot zwijgen gebracht te hebben, konnonnêerde de "Du Chayla» het strand, waar de kabylen in groot getal vereenigd warendaar ook werden vele kabylen gedood. De Du Chayla» schoot ook op de voorgeborchten der stad, overal waar men troepen Araben zag. Ten 5 ure 's namiddags duurde het bom bardement nog altijd voort; de oorlogsche pen hadden op dit oogenblik reeds 2000 schoten gelost. Na de beschieting. Na de beschieting werd er aan al de euro- peanen, te Casa-Blanca verblijvend, bevel gegeven eene schuilplaats te zoeken in het fransche konsulaat, waar zij door de 250 ontscheepte manschappen zullen bewaakt worden, tot de komst van vier andere oor logschepen, die woensdag morgend verwacht werden. Men schat op 400 het getal marokkanen die te Casa-Blanca gedood zijn. Toen de inboorlingen van den omtrek van Larrache de beschieting van Casa-Blanca de hofstede van René Lobeau, gelegen langs de Westvleteren kalsiede, een ijzeren pot, eene nieuwen emmer en 2 verlotte melktellooren gestolen geweest. Deze voorwerpen waren in eenen hangaard, achter de hofstede. Goede belooning voor wie de dieven of den dief kan doen ontdekken. De oorzaak dezer wanhopige daad is on bekend. De vrouw bad woensdag morgend liet huis verlaten en men denkt dat zij zich denzelfden avond verdronken heeft. De eerste vrouw van Auguste Delboo, heeft zich over omtrent 2 jaar ook verdron ken. Gisteren vrijdag, rond 8% ure 's avonds ontstond er twist in de herberg Den Haze wind in den keer van den ommegang, tus schen zekere Richard Six en zijne vrouw. De bazin deed ze buiten gaan, maar toen Six in den gang kwam begon bij zijne vrouw te slaan. De dochter der herberg en de bazin die dit wilden beletten kregeu ook een duch- tigen pak slagen. Een onderzoek is ingesteld. Op Zondag 11 Oogst, om 11 ure 's mor gens, zal het katholiek stadsmuziek eene serenade spelen op de groote markt, ter ge legenheid van den naamdag van den achtba ren Kommandant der Sapeurs-Pompiers, den Heer J. De Gryse. Yper,Een kwaaddoener is in de wo ning van M. Lammens, gemeente-sekretaris eene wacht voor het I op de Maloulaan, gedrongen en heeft er eene aan wal zette, en dat, looden buis van 5 meters lengte gestolen. Maandag morgend werd M. Baratto op de Groote Markt door eenige kerels aange vallen en ontving eenen hevigen slag op het hoofd. De kerels werden door eenen politie agent aangehouden, maar konden weer ont snappen. Zij zijn gekend. Rechtbank van Yper. Edouard Techel, van Poperinghe, die over eenige weken aangehouden werd voor mishande lingen den opgezichte zijner vrouw, is don derdag laatst te Yper veroordeeld geweest tot 3 maanden gevang. Het is niet bewezen dat zijne vrouw overleden is tengevolge de bekomen e slagen. Boesinghe.Woensdag avond rond 6 ure is er alhier een werkmanshuis afge brand, toebehoorende aan den bewoner, zekeren Cools. Alles is afgebrand en niets van den inhoud is kunnen gered worden meubels, 3 geiten, 30 konijnen zijn de prooi der vlammen geworden. Gelukkiglijk voor den werkman is alles verzekerd. Jonkersliove.Deze week is alhier de hofstede afgebrand van zekeren R. Mar- chant. Het gebouw dat zeer bouwvallig was, werd in korten tijd door de vlammen ver slonden met al wat het inhield. De dieren waren buiten en zijn dus gered. De bewoners waren afwezig en hebben den brand maar vernomen bij bunne tehuiskomst. Bousselaere Woensdag avond, rond 7 1)2 ure, gebeurde er op de Gasthuis- IA k;ofUisJlMilsslr. IS* PoDerinshe, BEX AAR EN om 2 ure namiddag, ten huize van Me vrouw Wed. J. Floor-De Preter, grondeige naar sier te Rousbrugge, in eene zitting, orn 2 1)2 uren namiddag ter herberg Het H of van Commerce bewoond door Henri Catrycke, Casselstraat te Poperinghe, VAN EEN 2 ledekanten met ressort, 4 lavabo's, 2 nachttafels, 12 stoelen al in acajou, lavabo, Koop een. - Een Hofstedeken groot onder grond van Gebouwen, Ilof en Zaailand 1 h. 24 a30 c. gelegen te Oostvleteren bekend bij kadaster sectie A mummers 1033a, 1033b, 1033c, 1033d, 1033e en 1033f. Gebruikt door Amand Ballieu, tot 1 Oc tober 1908, aan 130 frs bij jare, boven de lasten. Koop twee.81 a. 10 c. Tailliebosch Koop drie. 78 a. 90 c. Tailliebosch, Koop vier. h. 20 a. 30 c. Tailliebosch, Koop vijf.5 h. 29 a. 00 c. Tailliebosch Koop zes.27 a. 90 c Tailliebosch, mm Eene vrouw in stukken gesneden. Twee passagiers, een man en eene vrouw, die uit Monte Carlo te Marseille aankwamen, hadden in de bewaarplaats voor bagage, twee valiezen afgegeven. Daar deze een afschuwelijke stank verspreidden, waar schuwde de beambte de politie, die ze liet Openen en er de overblijfselen van eene in stukken gesneden vrouw in vond, De beide reizigers werden dadelijk aangehouden. De tijtels van eigendomplans en vei- \lingsvoorwaarden berusten ten kantore van voornoemden Notaris. Mijnramp. In 't Palatinaat heeft zich. in den Koningsput der daar gelegen koolmijnen, eene grauw vuur ontploffing voorgedaan. STADSNIEUWS. Te BIJ Voor alle inlichtingen zicli te bevragen I Yperstraat, nr 70. e dood.Sauvet,, een dierentem Parijs een droevigen dood gevonden. Hij viel op straat en een zware kar, die juist voorbijging, verpletterde zijn hoofd. Een anderhalf jaar geleden trouwde hij de huwelijksplechtigheid geschiedde in een leeuwenkóoi te midden van de brullende wilde beesten en ten aanschouwe van een zalig rillend publiek. Onlangs erfde hij 150.000 franken. Droevic, mer, heeft xe Onlusten in Marokko. Beschie ting van Casa-Blanca door de fransche soldaten. Zooals wij verleden week melden zijn er te Casa-Blanca acht europe- anen vermoord geweest door de inboorlingen. Het fransche en spaansche leger die, volgens den akt van Algésiras voor de politie van Marokko moeten zorgen, hebben oorlog schepen ter plaatse gezonden. Eene vrouw verdrinkt zich met haar kind.Theophile Creus, schoenmaker op den Kouter, ging zondag laatst met zijne vier honden naar de Komvaartom er deze te wasschen. Gekomen bij het huisje waar men de deuren trekt, springt een zijner honden eene zwarte waterhond, opeens in het water, juist vóór de deuren en duikelt seffens. Verwondert bemerkt Theophile dat zijnen hond nog al lang onderblijft, toen hij opeens den hond trage ziet bovenkomen iets medesleepend. Al met eens ziet hij het hoofd van een kind boven het water steken, en dacht dat het een verdronken kindje was. Een der andere honden, den zwarten ziende uitkomen, springt ook in het water, als om te spelen, en beide honden en het lijkje gaan onder. Eenige oogenblikken later kwamen zij weer boven, maar hunne pooten waren belemmerd in een pak vodden en toen zag Creus dat er twee lijken waren Eene vrouw met een kindje op baar borst gebonden. Ziende dat de vrouw dood was en dat zijne hOrfdcti op punt waren te verdrinken,, nam Creus de vischpers vaneen toegeloopen vis- scher en gelukte erin zijne honden bij den halsband uit het water te trekken. Hij liet deze huiswaarts doen en verwittigde de politie die seffens ter plaatse kwam. De lijken werden op land getrokken en losgemaakt. De moeder had haar kind vijfmaal rond haar vastgebonden met eene koord. De drenke linge werd herkend voor de echtgenoote van Auguste Delboo, landbouwer bij de herberg De Jagerde ongelukkige verwachtte binnen kort nog een kind. Men droeg de lijken naar het gasthuis alwaar het parket maandag gekomen is.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1907 | | pagina 1