FEESTEN VERMAKELIJKHEDEN SULFERBLOEM BEKOORLIJK JULES DE PUYDT-SCHMIDT, J. LIÉGE0IS - MONTEYNE Veurnestraat, Poperinghe. Algemeene Vergadering van R. MONCAREY Poperinghe VFijmllligers met Premie Stokpaardjes - Lelienmelkzeep EERSTEN TAP Wetensweerdigheden. HOPPE. Valère Staessen-Bottez, Gevraagd bij Aloise GRUWIEFï CALLEWAERT Const. Dezeure-Dejonckheere, Délicieux PAIJlS d'R|MpES Horlogiemakerie, Goudsmederie, Juweelhandel. FOURRUREN in 't Groot en 'tKlein Op ZONDAG li Augusti Ah Soldat Francais, BURGERSTAND VANPOPERINGHE Burgerstand van WATOU. BERICHT, Te Verpachten, OP ZONDAG II AUGUSTUS, den Hopbond van Poperinghe-stad, VOOR DE HOPPE TE VERKRIJGEN BIJ die beste en fijnste aan zeer voordeeligen prijs. Yperstraat, 48, Poperinghe. lOOO fi*. en boven deze premie seffens lO fr. te maande. MARKTPRIJZEN. Eenige Cigaren depot Edm. Dedeyne, van Beernem (Brugge), A. Monteyne, Apotheker, Groote markt, GOUTEÏ IXG» de J. Destrooper, Patissier, LOO-LEZ-FURNES. Aussi en vente dans tous les princi- panx Magasins. Xe verkrijgen Dij 8 tttPamt s. St-Jans Kruisse, 9, Poperinghe, WAS EN BOUGIEN. Huis van Vertrouwen. HORLOGERIE, GOUDSMEDERIJ, JUWEELHANDEL 0. DUPONT-QUAGHEBEUR, Yperstraat, 2, Poperinghe, de Post, firoote Markt). Geachte Inwoners, Laat uwe Gehouwen, Meubelen en Koopwaren verzekeren door 'de plaatselijke maatschappij 't gestorte geld blijft in Poperinghe en de premiën worden langzamerhand verminderd. Geeft uwe polis sen af aan het bestuur, dat hij tijds voor den opzeg zal zorgen. SLet wel op Deze opzeg moet altijd ten minste drie maanden voor den vervaldag gedaan worden. Huis vim Vertrouwen. Gasthuisstraat, 8, Poperinghe. Monters in Goud, Zilver en Nickel, Eenige verkooper der echte ijzerweghorlogien ROSKOPF en der OMEGA. Allergrootsten keus van REGULATEURS, PENDULEN WEKKERS Alsook van: Diamanten Paruren, gouden Kettingen, Brochen, Dormeusen, Ringen, enz— Alles gewaarborgd In den F'ranschen Soldaat. Valère Staessen-Bottez, Veurnestraat, Poperinghe. Ik bevind mij alle Vrijdag op de markt. HUIS GESTICHT IN 1842. 2bis 4, Boterstraat, YPER. Groote keus van HOEDEN en KLAKKEN voor Mannen en Kinderen. STROOIEN HOEDEN EN ALLE NIEUWIGHEDEN IN ZOMERARTIKELEN Zeer Genadige Prijzen. MILITAIRE ARTIKELEN voor Maatschappijen; Politie, Pompiers, Gendarmen, enz. Het eenigste huis van Stad, waar alle VELLEN ARTIKELS bereidt en vervrocht worden. Het Huis heeft geen ander Verkoophuis in Stad. laan een schrikkelijk ongeluk. Een kamion, met twee peerden bespannen, geladen met vodden en afval, was daar aangekomen om er de lading af te lossen. Een groot getal kinderen en vrouwen waren toegeloopen gekomen om in den afval tezoeken. De voer man had de teugels vastgemaakt, om mede te helpen aan het aflossen. Opeens deden de peerden nog een stap vooruit, maar werden onmiddellijk; door den voerman tegengehou den. Het was ongelukkiglijk reeds te laat. Een 10 jarige knaap, de kleine Jules Bouc- kenooghe, was onder den wagen gekropen om iets op te rapen. Hij werd omgeworpen en het wiel reed hem over het hoold, dat schrikkelijk verpletterd werd. De moeder van het slachtoffer was getuige van het on geluk. Men zal hare wanhoop begrijpen. De arme jongen werd aanstonds naar huis ge dragen, op den Brugschen steenweg, waar hij de zorgen ontving van doktoor Ver- meerscht. Men wanhoopt hem te redden. Bousbrugge. Moedige daad. Zondag avond speelden eenige kinderen aan den Yzer. rechtover de woning van M. Ca- merlynck-De Honghere. Het 7jarig knaapje L. Yandevoorde viel in het water. Eenige personen hadden reeds vruchteloos gepoogd het kind te redden, toen de genaamde Gas ton Maes, paardenknecht bij M. Camerlynck in den Yzer sprong en den kleinen drenke ling greep toen hij voor goed naar de diepte ging zinken. Het kind was vreeselijk ge kwetst aan het hoofd. De moedige daad van Maes verdient beloond te worden. Brugge.Donderdag avond kwam de automobiel van M. Albéric de Formanoir uit de Smedepoort gereden, toen, rechtover den Witten Beer gekomen, de jonge Richard Strypsteen, 12jaar, van achter een wagen geloopen kwam. De knaap werd door den automobiel omgeworpen. Een bijgeroepen doktoor, M. Berat, bestatigde dat de knaap den schedel en de rechterarm gebroken was. Een half uur nadien is de knaap gestorven. «ïilly Moord.Maandag avond maak te de koolmijner Jules Eden zich kwaad, om dat de glasblazer Leclére lachte, toen eenige straatjongens hem over eene koord hadden doen vallen. Een gevecht ontstond. Leclére trok zijn mes en stak Eden een slagader af', zoodat de ongelukkige weldra bezweek, demoordenaar is aangehouden. Antwerpen. - Van Ons Lieve Vrou wen Toren.Om twaalf en half uren maan dag middag waren heel de Handschoen markt en al de aanpalende straten in rep en roer. Een man van den toren gevallen was de algemeene roep, die van mond tot mond over ging. En 't volk stroomde toe, vechtend om naderbij te komen, en den man nog eens te zien. Vlak voor den toren lag iets ver schrikkelijks, iets onmenschelijks een man welgekleed maar wiens hersenpan geheel van het gelaat was gescheiden.., De herse nen waren overal rond gespat, en daar ginds in de riool, bij wat dik rood bloed, lag een stuk gebeente... Wat was er gebeurd l. Aan ongeval was niet te denken, alvast vernam men dat de man van de tweede verdieping af, dus, op 91 meters, gesprongen was, en daar is de balustrade zoo hoog, dat men er nauwelijks kan overzien. Dus, 't moet wel degelijk zelfmoord zijn. De zelfmoordenaar is een genaamde Jaak Simons, geboren te Amsterdam in 1861, wonende Van Maerland- straat. 71Volgens de vrouw bestond niet de minste reden tot zelfmoord. Ze moesten bin nen eenige dagen eene plezierreis doen naar Heyst aan Zee. Simons was rond den middag thuis gekomen, vragend of het eten niet ge reed was, op het onkennend antwoord is hij vertrokken. Werkstaking. De dokwerkers zijn volop in werkstaking en weigeren te wer ken indien men de huren niet verhoogd. Een 1500 tal Engelsche werklieden zijn toe gekomen om de Antwerpnaars te vervangen, maar velen zijn niet geschikt voor het werk dat men van hen vraagt. Gevechten ontstaan tusschen Engelschen en Belgen, daar deze laatsten willen beletten dat het werk gedaan worde. Woensdag nacht gebeurde er in de Rogierstraat een vreeselijk drama. Zekeren Karei Dufrasne, 24 jaar oud, wonende in de Clementinastraat, had betrekkingen gehad met een meisje van hollandschen oorsprong, Maria Bank genaamd. Over eenige dagen waren die betrekkingen afgebroken. NV oens dag kwam de jongeling nogmaals bij het meisje en er had tusschen de twee jonge li. den eene hevige woordenwisseling plaats. Woedend haalde Dufrasne een revolver te voorschijn en schoot het meisje een kog< door het hoofd. Daarna keerde hij het wa pen tegen zich zeiven en viel dood neer. De toestand van Maria Bank is zeer erg. Aarschoot.Schrikkelijk treinonge luk. Maandag morgend is een tweede klasrijtuig van den trein die om 7u. 41 uit Antwerpen vertrekt, te Aarschoot ontriggek en omgeslagen. In het rijtuig zaten 30 reizigers. Onder dezen werden 8 personen erg gewond onder het gebroken rijtuig uitgehaald. Mej. Me- chiels, van Scherpenheuvel, is aan de beko- mene wonden bezweken. Het ongeluk is veroorzaakt door het breken eener as van dat rijtuig. Reeds te Diest had de machinist gekiaagc dat de trein zoo moeilijk liep, en te Sichem had hij een ander machien gevraagd, mee- nende dat het aan het machien gelegen was Het «nweder in België.Maandag avond rond 8 y» ure, is er over vele streken van ons land een hevig onweder losgebroken dat overal merkelijke schade aangericht heeft. Te Brussel woedde'het onweder met onge meene hevigheid een halve uur lang wissel den de bliksemschichten en donderknallen elkander zonder onderbreking af, vergezeld van eene hagelbui zooals men er nooit beleefd heeft. Hier mocht men waarlijk zeggen dat er hagel bollen vielen zoo dik als een ei daarbij stukken ijs van ongehoorde grootte Om een gedacht te geven van de dikte der hagelsteenen. zal het voldoende zijn te mei den dat een 13 jarig meisje door het onweder op de VanVolxemlei verrast, zoo erg aan het linkeroog door een hagelsteen gekwetst werd, dat men vreest dat het. oog zal verloren zijn. Een politieofficier van Etterbeek bevestigt dat hij hagelsteenen opgeraapt heeft die gemiddeld 400 grammen wogen Ook zijn de ruiten van talrijke veranda's en zoldervensters vernield in de hovingen zijn al de planten en bloemen verhageld. De gemeenten St-Lambrecht en St-Pieters- Wolluwe hebben bijzonder van het onweder te lijden gehad. De verdelgende hagelwolk twam ten 9 ure van Wesemheek-Stockel zich over de streek ontlasten. In het koffie huis Den Groenen Hond, Terveurenlei, Dleef er van een glazen afdak van 86 vier kante meters geene enkele ruit heel. De rui ten waren een halven centimeter dik, doch wat weerstand konden zij bieden aan hagel- bollen van eene duivenei dik In de feestzaal palende aan het koffiehuis, werd de glazen koepel ook heel en gansch vernield. Er werd voor ruim 1500 fr. glas gebroken. In den omtrek van de kerk, bij M. Van Acker, be loopt de schade 500 fr. het fruit is in de vernielde serren letterlijk in stukken gehakt. In zekere hovingen liggen peren die door en hagel in twee gesneden zijn. Er is nog al veel oogst verhageld. Het glazen afdak der statie van Woluwe, ruiten van 7m/m, is ook vernield. Nooit heeft men in de streek zulk ijselijk weder beleefd. Al de menschen waren zoo ontsteld dat zij aan geen slapen aan dachten en heel den nacht te been ble ven. Op de Tervuerenlei ligt de grond vol afgehagelde takken en bladeren. In den sclioonen wintertuin en de prachti ge serren van M. Parmentier, gelegen op de ïoogte, Terveurenlei, zijn er voor 3000 fr. •uiten gebroken. In het dorp van St-Pieters-Woluwe zeifis er geene ruit in de zoldervensters en glazen daken der werkhuizen heel gebleven de minste schrijnwerker of hoefsmid heeft ten zijnent voor honderd tot twee honderd fr. gebroken glas. In vele huizen van het dorp, waar de keu ren onder een glazen afdak ingericht is, zijn drinkglazen, kommen, tellooren enz. mede in stukken gehageld. Bij M. Vincent werd onder andere, een koffleservies, dat de man aren lang zorgvuldig bewaard had, op een schab door den hagel in scherven geslagen, ret was een huwelijksgeschenk waaraan hij veel hield. Men schat dat. tienduizend ruiten in laatst genoemd dorp alleen gebroken zijn. Je tomattenserren van M. Ruquoi hebben ook veel geleden. Te Stockel zijn er bij den tuinier Adan voor 1200 frank ruiten vernield. Te Watermael-Boschvoorde, Hoeylaert en Groenendael, en Overyssche, was het ook eene echte ramp, serren en boomgaarden zijn letterlijk verhakkeld, op sommige boo- men staat er geene énkele vrucht meer Verder op, naar Ottignies is de oogst ver nield. Te Boom zijn twee kinderen lam ge slagen. Rond Luik werden een aantal rui ten vernield en fruitboomen beschadigd. In Doornik werden de schaliën der daken in stukken geslegen, men kon schier de kelders niet tellen die onder water stonden, in de ngersstraat, werden door het stroomend water, de kasseien uitgerukt en weggevoerd. Op den buiten is meestal de oogst verloren, haver en rogge, alsook de tabakplan ten zijn door den hagel in stukken gehaakt. In de fabriek van M. Carton te Atlï, werden meer dan 1500 vensterruiten door den hagel ver- irijzeld. In Westv laan deren was het zoo erg niet. Te Ruysselede werden schuur en stallin gen van "den landbouwer August Verhoye door den bliksem in brand gestoken. Men leeft het vee kunnen redden. In Oostvlaanderen zijn ook talrijke schu ren en stuiken door den bliksem in brand gestoken. Uit oorzaak van afbraak en vergrooiing zijn de Magazijnen van Saiisen-Decorte's Bazar, ge legen in de Gasthuisstraat, n' 15, voor eenigen tijd overgebracht in dezelfde straat, rechtover den ou den Bazar die men nu bezig is met afbreken. Wel opgelet dus van zich nie vers elders te laten zenden. ntegendeel. Het is ook voor niemand een geheim dat het vooral in die zoogezegde lierhuizen is dat. in 't verborgen, groote loeveelheden alkool gedronken worden. Vruchteloos zal men de overtreders achterna zitten en met groote boeten straffenondanks de strengste bewaking zullen er voortdurend overtredingen gepleegd worden. M. Hellinckx beschouwt de tegenwoordi ge wet als onrechtvaardig en onlogiek, daar zij van het vergunningsrecht vrijstelt al de lerbergen die van voor 1889 bestaan, welke vrijstelling van den herbergier overgaat op zijne rechtstreeksche erfgenamen. Hij stelt voor eene algemeene en eenvormige taks van z5 fr. te henen op al de herbergen zonder onderscheid, de bierhuizen niet uitgezonderd. Volgens zijne berekening zou die taks 5,227,825 fr. opbrengen, zijnde een miljoen meer hetgeen eene welkomene vermeerdering zou zijn van de inkomsten der gemeenten. Overzwemmen van 't Kanaal. Bijna gelukt. De Engelsche zwemmer, ^ames Wolff, die dinsdag poogde het kanaal over te zwemmen van Engeland naar Frank rijk, heeft het woensdag nacht ten half twee moeten opgeven, toen hij nog slechts 1220 meters van Kaap Blanc (Fransche kust) verwijderd was. Op dit oogenblik werd hij door eenen hevigen stroom en tegenwind terug naar zee gedreven en daar hij reeds zeer vermoeid was, moest hij tot zijn' groot spijt den strijd opgeven op het oogenblik dat "lij zijne moedige poging met de overwinning ging bekroond zien. Wol ff' had gedurende 15 1)4 u. gezwom men Hij denkt dinsdag aanstaande te zullen lerbeginnen. Uking der Bierglazen. De al gemeene bond der Belgische Bierbrouwers dringt bij de Regeering aan opdat de ijking der glazen, in de herbergen gebruikt, zou verplichtend gemaakt worden. 't Schijnt dat men in de officieele kringen geneigd is aan dit verzoek gevolg te geven. Bostzegelboekjes. Thans houdt men zich bezig in de ateliers van den timber te Mechelen, met het vervaardigen van post zegelboekjes, welke vanaf October zullen verkocht worden in al de posterijbureelen van het land. Het zijn boekjes die tien post zegels van 10 cm. en 20 postzegels van 5 cm. inhouden. De boekjes worden verkocht tegen fr. 2.05. Zij zullen blauw zijn van omslag. Een eerste lot van 250,000 boekjes zal wor den in omloop gebracht, 't Valt nu te zien of het publiek er zal in toestemmen fr. 2.05 te betalen voor postzegels die er maar 2 waard zijn. Gaat de verkoop niet, dan zal men van verdere vervaardiging afzien. Aanbesteding;. 24 Oogst. - Brugge, bestuur van bruggen en wegen, 28, Dweers- straat, hervormen in kalseide, van den greint weg der Maioulaan, te Yper, deelma kende van de baan Yper-Rousbrugghe, be stek, fr. 24.305,65; borg: 3000 fr. Het vergunningsrecht in den Henaal. Zitting ran 6 Augusti. M. Hellinckx, volksvertegenwoordiger van Brussel, stelt de heromwerking voor der wet van 19 Augustus, waarbij een bijzonder fonds voor de gemeenten is ingesteld en krachtens welke eene taks, vergunningsrecht genaamd, geheven wordt op de nieuwe slij terijen van sterke dranken. Hij is van gevoelen dat de wetgever van 1889 zijn doe niet heeft bereikt. Hij doet opmerken dat er, in 1889, in België ongeveer 150,000 drankslijterijen waren, zijnde 1 herberg voor 40 inwoners En thans zegt hij na achttien jaren vergunningsrechtzijn er juist 209,113 zijnde 1 herberg voor 35 inwoners (de bevol king van het land gerekend op 7,500,000 zielen). Aangaande hetalkoolverbruik zegtM. Hel linckx. Rond 1889 waren wij reeds aan 30 liters per hoofd en per jaar. Indien het waar is dat het vergunnings recht het getal der slijterijen van sterke dranken, zelfs aanzienlijk, heeft doen ver minderen, is bet niet minder waar dat het getal der slijterijen van dranken zonder alkool (bierhuizen) niet verminderd is, wel Wekelijksche Estaminetden Maandag. In de oude Kroon. bij Theophile Delbeke, Watoustraat. 3ij Valère Staessen, Veurnestraat. In de drie Koningen, bij Hector Hauspie, Yperstraat. MengelirLg-en. Een onbetaalde schoote.—Tisje begeerde matroos te worden en hij ging naar Duin- kerke bij den Kapitein om zich te verhuren. Mannetje, zei de kapitein, matroos zijn is een stiel waar dat men dikwijls in gevaar ismen mag niets vreezen. Ik ben voor niet benauwd, antwoordde Tisje. Ik zal dat probeeren, zei de kapitein. Gaat u stellen aan den voet van den mast. Tisje ging daar staan. De kapitein nam zijn pistole en schoot. De togel vloog door Tisjes hoed, maar Tisje bleef stille staan.Tweede schoote De ko gel door Tisjes frak. En Tisje en pinkoogde zelve niet. 't Is goed jongen Ik aanveerd u als matroos; kom hier. De kapitein ging in zijn beurze en greep twee frank. Daar is een frank voor de schoote in uwen hoed en den anderen voor de schoote in uwe veste. Merci, kapitein, zei Tisje... en voor de schoote in mijnen broek? HoeIk heb in uwen broek niet gescho ten. Ik wel! zei Tisje. Nuremberg8 Oogst. Markt kalm. Marktwaar le kwaliteit 70 fr. 2e kwaliteit 55 fr. Hallertau 85 fr. Elzas 70 fr. Spalt 95 fr. Saaz 95 fr. Nieuwe hop (Tettnang) 1907 heden ter markt 118 fr. Londen, 6 Oogst.Markt kalm. Hoppe 1906, 65 tot 125 fr. volgens hoedanigheid. Men klaagt nog altijd over de insektenplaag die toch vermindert dank zij het wasschen. Brussel7 Oogst.Markt vast. Poperin- ghe (Stadsbod) 50 - 52 1)2 fr. Aalst (8 mer ken) 57 1)2 - 60 fr. Aalst, 5 Oogst.Handel kalm. Weinig zaken. Poperinghe, 9 Oogst. Markt kalm. Stad 50 fr. Parochie 45 - 47 1)2 fr. van 3 tot 10 Oogst. Geboorten.Emile Pittellioen, zoon van Oscar en Silvia Beun.—Alida Terrjm, doch ter van Charles en Emma Degraeve. OverlijdensPittellioen Marcel, 18 m., Wijk B.Candaele Stephanie, 29 jaar, land gebruikster, echtgenoote van Antonius Del- boo, Wijk G.Delboo Madeleine, 10 m. Wijk G.Barou Martha. 10 m., Wijk D. Gailiaerde Charles, 25 jaar, smidsgast echtgenoot van Juliana Foutreyn, Oasselstr Huwelijksbeloften. Leopold Prinsie, machinist met Marie Temperville, strijkster beiden in stad.Emile Recour, landwerk man met Lydie Jacob, zonder eigen beroep beide in stad. Huwelijk.Gaston Vandenameele, 32 j., landbouwer te Watou met Marie-Louise Dekervel, 36 j., zonder beroep in stad. van 24n Juli tot 8n Oogst. GeboortenOuttier VedastusAckaert Rogier.Ruckebusch Julien. OverlijdensEmma Plancke, 28 jaar huisvrouw van Achille Outtier. Maria Loor, 12 maanden. Huwelijksbeloften.Vandenameele Gas ton, landbouwer te Watou met Maria De kervel te Poperinghe. Leon Verhaeghe werker met, Marie Camerlynck, naaister beide te Watou. Huwelijken.Leopold Ruckebusch met Adrienne Roetinck, beide dienstboden te Watou. Camille Desmadryl, landbouwer met Valentina Boury, beide te Watou. n iHM* Ik heb de eer het geacht publiek kenbaar te maken, dat ik uit rede van afbraak eens gedeelte van mijn huis, mij in de noodzake lijkheid bevind van woonplaats te verande ren. Ik heb deze overgebracht van de Gasthuis straat, 17, naar de Veurnestraat in de her berg gekend onder den naam van den vlAamschen leeuw maar die voorstaan in den franschen soldaat zal noemen. Ik verzoek dus vriendelijk mijne kliënten van stad en 't vreemde mij daar te komen bezoeken en zal hun daar zoowel mogelijk bedienen van alles wat gemaakte kleederen kleergoederen en kleederen op maat betreft Dus van heden af naar IN DEN FRANSCHEN SOLDAAT, WOONHUIS aanpalende aan de herberg 't Wit Peerd Abeele-kalsie- de. Zich te wenden bij M\ We Rommens, Groote Markt, Poperinghe. Baanbolspel, 55iO fr. prijzen, Poperinghe. Op Zondag 11 Oogst 1907, groote prijskamp in het Baanbolspei. 520 fr. prijzen, verdeeld als volgteen prijs van 160 fr. een van 80 fr. twee van 40 fr. vier van 20 fr. en acht van 10 fr. 40 franks te verloten. Inschrijving - In de vetten Os. Berten- plaats, van 10 ure 's morgens tot 2 ure 's na middags. Inleg 60 cent. per peloton van 4 mannen. Voor andere voorwaarden zie plakbrieven. Sehieting. Abeele. Op 11 Oogst. - Inschrijving van 1 tot 2 ure 20, in he herberg S.-Sébas- tiaan, bij Henri Vandenberghe-Werquin. Inleg 10,50 fr. terug 8 fr.-490 fr. Prijzen. Gaaibolling. Crombeke. Op zondag 11 Augusti, ter herberg Het Lekkertje, bij Désiré Deschrevel. N° 1. Oppervogel 10 fr. vooruit, N° 2. zijdvogels 5 fr. ieder. Inschrijving van 2 tot 3 1)2 ure. Inleg 65 cent, voor 2 bollen, terug 1 fr. Voorwaarden als gewoonte. Groote Prijsbollingen. Westoutre. Op Zondag 11 Juli, ter herberg De Linde bewoond door Char les Carron. Groote Prijsbolling van Land- bouwersallaam en Menagiegerief. 18 schoo ne prijzen. Poperinghe. Op Zondag 18 Oogst, in de herberg In de Clytte, bij René Carlé, Brabanthoek. 30 franks te verhollen. Prijzen 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1, 1, 1 franks. Daar-zult gij altijd in depot vinden eene groote hoeveelheid extra goede en droge Cigaren der volgende merken Fijn Beetje, Migusto, Gatilla, Mariposa, Favorita Marietta, Déchet de Havane, Nobleza, Gisa, El Bambio, Flor de Bra- ganza, Flor de Bloemendaal, Dona Clara, Flor de Mexique, Havana, Handwerk, enz. enz. Al deze Cigaren, zeer aangenaam van smaak, worden ter trouwe verkocht aan zeer lage prijzen. om 4 uren, bij M. Catrycke, Casselstraat. Voordracht door M. Meersseman, over he gebruik der Landbouwmachienen. Prijsuitreiking voor de Tentoonstelling van Landbouwmachienen. STERFGEVALLEN. E. H. Bournaillie, leeraar in StLodewijks- collegie te Brugge is den 4 Augustus over leden in den ouderdom van 30 j. en 5 m Merk K. K. Poperinghe, markt van den 9 oogst. Tarwe heet. 16,60-Rogge 13,50-Haver 10,50 Aardappelen, 100 k. 8,30-Boter de kil. 2,60 Eieren de 26, 2,15 -Hoppe de 50 kilo, 30 fr. Yper 3 oogst. Tarwe, 100 kil. 21.50 Rogge, 22,00 a 21,50-Haver, 20,00 a 20,75- Aardappels, 100 k. 7,00-Boter, 2,55 a 2,85 -Eieren het 26, 2,15 a 2,20. Brugge 3 oogst.Tarwe, 100 k. 22,50 a 00,00-Rogge, 20,00 a 20,50-Haver, 20,50 a 21,00-Boonen, 19,50 a 00,00-Aardappelen 100 k. 8,50 a—-Boter de k. 2,22 a 0,— Eieren het 26, 0,00 a 0,00-Vlas de k. 1,41. Rousselaere 6 oogst. Tarwe, 100 kil 20,00 a 21,00 - Roode Tarwe, 19,00 a 19,50 Rogge, 18.00 a 18,50 - Haver, 20,00 a 21,00 Boonen, 21,00 a 22,00-Aardappelen de 100 k 9,00 a 9,50- Boter de k. 2,60 a 2,80- Eieren 2,20 a 2,30 - Suikereiboon. oude, 16,00 - id nieuwe, 16.25. Kortrijk 5 oogst. Tarwe, heet. 17,00- Rogge, 13,50-Haver, 18,00- Chicorei 100 k 14,00 - Boter de 1/2 k. 1,30 - Eieren, 2,30 Koolzaadolie 100 k. 81,00-Lijnolie, id. 57,25 Koolzaadkoeken, id. 14,00- Lijnzaad koeken id. 19,50. Kortrijk veemarkt 5 oogst. 414 koppenprijs per kilo gewicht op voet, 102 Veerzen, le klas 942e kl. 843e kl. 79 69 Ossen, - 91— 79— 74 164 Koeien, 897674 69 Stieren, 908073 Brussel 6 oogst. 353 varkens, op voet de kilo, 0,95 a 1,05. Cureghem-Anderlecht 6 oogst. 2,046 Varkens, op voet de kilo, 0,96 a 1,12 voor Poperinghe en het omliggende der Clgarenfabriek van den heer BIJ Boescheepstraat, 58, Poperinghe. BERICHT. Bij deze maak ik het publiek kenbaar dat ik de CJliarcuterie van Medard De- bever-Vandamme, Gasthuisstraat, voor taan ten mijnen huize zal voortzetten. Van nu af kan men bij mij verkrijgen Hamburgsche Hesp, gerookte en gekookte Koeitongen, Saucissons van alle slack, getruffelde Zwijnspoolen, Paté's, Pisto lets mei Ilesp, enz. enz. Beenhouwer, Yperstr, POPERINGHE. wordt elk gezicht door blozend, jeugdig- frisch ii iter lijk, zachte, blanke huid, en verblindend 'schoon gelaatskleur. dit alles Bewerkt de echte van BERGMAN Co., Radebeul. met fabrieksmerk Stokpaardjes perStuk: 45 ets. in Poperinghe, bij ALLE SLAG VAN HOEDEN en KLAKKEN, Eenige verkooper der echte monters F. E. ROSKOPF en der Chronometers LIP, REGULATEURS, PENDULEN, WEKKERS, Brochen, Dormeusen, Ringen. Paruren in goud en diamant KETTINGEN IN GOUD, ZILVER, NICKEL, AANKOOP VAN GOUD EN ZILVER. Brillen, Neusnijpers, Barometers, Verrekijkers. Groote keus van wit Metaal Artikelen van liet huis (Mielle et C°, Brussel), HERSTELLINGEN van HORLOGIEN en JUWEELEN, aan zeer genadige prijzen. Men kan er ook alle slag van REUKEN en ZEEPEN bekomen de E,. Brillen, neusnijpers Baronieiers. AANKOOP VAN GOUD EN ZILVER. Werkplaats voor het herstellen van Horlogien en Juweelen. Let wel op het atfrey Rechtover het Gasthuis). DBuzcm^ HUIS VAN VERTROUWEN. Ik heb de eer mijne klienten ter kennis te brengen dat bij mij te verkrijgen is alle slag van Zomerartikelen, zooals Kinderkostumen in printanière fr. 2,50 Kostumen te beginnen van 12.00 Zomerbroeks in sterke marchandise Kinderkostumtjes in alle slag te begin. Engelsche leern broeks en gilets met mouwen aan Engelsche leern broeks aan Ook groote keus van gemaakte Kleederen. Ik breng ook ter uwer kennis dat ik wel voorzien ben van een groot assortiment fransche pane daarbij ook fransche coupons voor manskos- tumen. De personen die begeren hunne stof zelf te leveren om een kostum op maat te (Loon maken, zullen spoedig met de meeste zorg gediend worden. Door mijne goede waar en mijne genadige prijzen hoop ik bet vertrouwen van eenieder te winnen. 1,75 3,00 6.50 3.25

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1907 | | pagina 4