HET NOTARIËEL EN NIJVERHEIDS ANNONCENBLAD NIEUfSSliD VOOR POPERINGHE EN OMSTREKEN, verschijnende den Zaterdag namiddag. HUiSKEUBELEN RIJTUIGEN MEUBELS Een groot Woonhuis Bijzondere Occasie. HOFSTEDEKEN BUlTEJiMflDSCH flIElKflS. SCHOB N MAKERSALAAM. Een Allergerievigst HUIS NIEUWS UIT BELGIE. De duurte van het Vee. Grooten keus van Kindervoituren in den Bazar, bij Sausen-Decorte, Gastluiisslr. 13, Poperinghe. 5 Centiemen. Derde Jaar. Nr 38. ANNONCEN Uitgever, VA SANSEN, Boek- en Steendrukker, Gasthuisstraat, 15, Poperinghe. MERKWEERDÏGE KOOPDAG Studie van dea Notaris B0UCQUEY, TE POPERINGHE ZONDAG 18 Oogst 1907. Den drukregel 10 c. Op 't eerste blad 20 c. Eerste Taps, Rollingen en Herbergkermissen mits betaling van 25 c". INSCHRIJVINGSPRIJS Bijzondere buiten stad f. 2,50 binnen stad f 2,00 Herbergiers buiten stad f. 1,50 binnen stad f-1.00 Alle Annoncen vooraf betaalbaar moeten -vóór den Vrijdag-nobn ingezonden worden. De plakbrieven die bij mij gedrukt zijn, zullen on vergeld in het blad verschijnen. Studie van den fhtaris PEEL te Rousbrugge-Haringhe. TE ROUSBHUGGE. De Notaris Gaston PEEL, 0p Maandag 19 Augusts 1907, 1Allerhande Salon= en Bureelmeu= beien, in acajou en in eikenhout bestaande namentlijk in Tijd van betaling mits goede borg. Dinsdag 20 Oogst 1907, Openbare Verkooping MENAGIEGERIEF. II. Uit ter hand te koopen TE KOOPEN Vlakte 5 aren 29 cent. Te Verpachten, Dinsdag 27 Oogst 1907, Openbare Verkooping en TAILL3E-B0SSCHEN. DAYIDSFONÜS. Het Vlaamsch katholiek Congres worden ingelijfd he m Het rechtannoncen of artikels te weigeren is voorbehouden. van EN te Rousbrugge-Haringhe, zal om 2 ure namiddag, ten huize van Me vrouw Wed. J. Floor-De Preter, grondeige naarster te Rousbrugge, overgaan tot de openbare verkooping van Coulisse tafels en andere, zetels, canapés, stoelen, spiegels, étagère buffetten, tapijten en tapisseriën, schouwgarniturenkolom met eache-paj,, régulateur, barometer, bu reau américain, bibliotheken, classeur, schoonen colt re-tort. 2°- Meubelen voor slaapkamers bestaan de in 2 ledekanten met ressort, 4 lavabo's, 2 nachttafels, 12 stoelen al in acajou, lavabo, 3 kleerkassen, commode in olmen hout, 5 allerschoonste ijzeren ledekanten met ressort 7 lavabo-garnituren, 6 matrassen, hoofdein den en oorkussens, wollen sargiën, enz. enz. 3°- Huis- eu Keukengerief, namentlijk Tafelgerief in porcelein en in gleis, aller schoonste cuisinière, allerhande schoone tafels, bascule met gewichten, ijzeren gan- tieren. 5 wijnstaans, 4 trapladders, porte- manteau, koperen waschmachien, kinderbad droogstaan, strijkcijlinder, enz. enz. 4°- Rijtuigen en Harnassuren, zooals Eene victoria, eene vierwielvoiture, ge naamd dos-a-dos, harnassuren, schoone zadel, bricole. peerde sargiën, vliegenetten, reissargiën, enz. enz. 5"-Een allerschoonste Hond Dogue dunois 4 jaren oud, gewaarborgd zuiver ras, voort komende van uit het huis Cesar en Min- ka te Zahna. Voor het nazien der meubelen wende men zich tot boveitgenaamden Notaris PEEL. om I ure namiddagten sterfhuize van Justin Reniere, Casselslraat, VAN Kassen en commoden, secretaire, ronde en andere tafels, stoelen, zetels, crucifix en beelden onder globe, spiegels, schouwgarni- tuur, horlogie, réveille, quinquets, bloem vazen, stoven, liqueur- en koffij-servitie, karaffen, alle slach van glazen, .kandelaars, stoors en gordijnen, tellooren, saladieren, saucieren, plats, lepels, koffijlepels, messen en fourchetten, tafeldwalen, servietten en verder tafelgerief. 5 ledekanten met ressort, ijzeren bed, lavabos met garnituren, nachttafels, wollen matrassen en hoofdeinden, pluimen oorkus sens, slaaplakens, wollen en katoenen sar giën, spreien, Courtepointen, nachtvertrek. Toog, vi tri on en, vele leesten, snijtafel, ringel- en haak mach ien en verder schoen- makersgerief, oude en nieuwe naaimachien. Kortewagen, trap, blazer, koffers, wasch- kuipen eti staan, twee koperen marmijten, drapeau met stok, ijdele flesschen. MARKTKRAAM. Tijd van betaling voor de koopen boven de 20 franks. met achtergebouwen en 10 aren 64 cent. erf, schikkig voor allen handel, zijnde de her berg a fa «Ie Casse'ï, gelegen in de Casselstraat. Voor alle inlichtingen zich te bevragen Yperstraat, nr 70. Schikkig voor hoegenaamd allen handel, met uitweg langst straat goed berijdbaar, 39, Casselstraat, recht over 't groot 'portaal van O. L. V. Kerk. Zeer voordeelige voorwaarden. WOONHUIS aanpalende aan de herberg 't Wit Peerd Abeele-kalsie- de. Zich ie wenden bij Me We Rommcns, Groote Markt, Poperinghe. in eene zitting, om 2 1)2 uren namiddag ter herberg Het Hof van Commerce bewoond door Henri Catrycke, Casselstraat te Poperinghe, VAN EEN f«eiiiecii(e Oosivlcteren Koop een. Een Hofstedeken groot onder grond van Gebouwen, Hof en Zaailand 1 h. 24 a. 30 c. gelegen te Oostvleteren bekend bij kadaster sectie A mummers 1033a, 1033b, 1033c, 1033d, 1033e en 1033f. Gebruikt door Amand Baliieu, tot 1 Oc tober1908, aan 130 frs bij jare, boven de tasten. Gemeente Westvletercn Koop twee. 81 a. 10 c. ïaillieboseh, geschoten van 2 jaren, gelegen te Westvle- teren, bekend bij kadaster sectie B nr 451. In regie. Boomprijs 645,00 frs. Gemeente Crombeke Koop drie. 78 a. 90 c. ïaillieboseh, schietende van 5 jaren, gelegen te Crombeke, bekend bij kadaster sectie B nummer 322. In regie. Boomprijs 50,00 frs. Koop vier. 1 h. 20 a. 30 c. ïaillieboseh, schietende van 3 jaren, gelegen als voren, bekend bij kadaster sectie B nummer 309. In regie. Boomprijs 545,00 frs. Koop vijf.— 5 h. 29 a. 00 c. ïaillieboseh genaamd Den Jooswal waarvan het noordeinde, groot circa 83 a. schiet van 6 jaren, het overige ontbloot in maarte laatst, gelegen te Crombeke, bekend bij kadaster sectie B nummer 221a. In regie. Boomprijs 1815,00 frs. Koop zes.27 a. 90 c ïaillieboseh, schietende van 6 jaren gelegen als voren, aan den walkant van den voorgaanden koop, bekend bij kadaster sectie B nummers 219 en 217/2. In regie. De tij tets van eigendom, plans en vei- lingsvoorwaarden berusten ten kantore van voornoemden Notaris. TE TONGEREN. De omzendbrief van het Congres van Tongeren" die aan al de Davidsfondsers van liet land gezonden is en door alle katholieke Vlamingen mag gevraagd worden, bepa heel wel de dracht van die groote viaarnsehe familievergadering welke op 1. 2 en 3 Sep tember te Tongeren zal plaats hebben. In Limburg, zegt deze brief, wordt een toekomst voorzien, van levensbelang voor ganseh hetvlaamsche land en waarvan wij, katholieke Vlamingen,indien wij het wil len de richting kunnen bepalen. Daarom is het, dat hij de gelegenheid vooral in bespreking zullen komen, de viaarnsehe belangen op huishoudkundig en maatschap pelijk gebied, zoo dit Congres, bedenens-sde gewone vlaamsch-katholieke propaganda een praktisch doel van onmiddelijke toepas sing en verdragend nut beoogtnamelijk met onze vrienden van Limburg de middelerifte onderzoeken, van aard om hunne aankomen de handels- en nijverheidsinrichtingen te doen gedijen tot meerdere eer en uitbreiding van onzen katholieken godsdienst, tot ver sterking en verbetering- onzer vlaamsctie- vaderlandsche zeden en tot keering aller vreemde ongodsdienstige indringing. Verder vinden wij een warmen oproep, gedaan tot de viaarnsehe vrouwen, opdat deze zeer talrijk de werkzaamheden van het Con gres zouden willen volgen en er aan deel nemen. Wij kunnen dezen oproep niet genoeg bijtreden en steunen, want zoolang de viaarnsehe vrouwen, van allen stand, oi.ze katholieke viaarnsehe beweging niet vcV$h> en niet. werken en ieveren om den huiskring te vervlaamschen, zal het propagandawerk geene volledig goede uitslagen als bekroning krijgen. zooals men ziet, is dit congres overwaard van door ieder welmeenend katholiek Vla ming gevolgd te worden. Ten overige, het oude Tongeren, met zijn kathedraal en schat van relieken en oudheden, Limburg en de praphtige Tentoonstelling van Sint-Truiden zijn bezoekenswaard; de gastvrijheid dei- oude Eburonenstad is spreekwoordelijk en er worden aldaar ter eere der Congresleden, schoone feesten en plechtige vergaderin gen voorbereid. Buiten denZ.E. Heer Kan. Muyldermans. feestpreeker in de Vaandelmis van 1 Sep tember. zullen nog het woord voeren op de algemeene vergaderingen en studentenver gadering, de beste sprekers van het vlaam sche land. M. minister Helleputte, algemeene voorzitter van het «Davidsfonds zal er zijn Een feestmaal heeft 's Maandags ten 4 1 /2 ure plaats. De toetredingen komen zeer talrijk bij, nachtans verzoekt het inrichtingscomiteit dat zij die nog niet ingeschreven hebben en zulks van zin zijn te doen,daarbij niet langer meer uitstellen, omdat voor behoorlijk nacht verblijf moet gezorgd worden. Aan al de leden van het Davidsfonds die zulks in tijd aanvragen, wordt een congres- kaart gestuurd, die recht geeft op het bij wonen van alle feestelijkheden. Voor alle inlichtingen en inschrijvingen zich te wenden tot M. jjmiel Van Grieken, leeraar te Tongeren, secretaris vafi het Congres. Frankrijk. Zondag middag stond Mad. LeGloanneck, 40 jaar, met hare twee kinderen haren man af te wachten in de rue de la Révolte, te St-Denys. Opeens liep een der kinderen, de driejarige Henri, de straat over, juist op het oogenblik dat er een tram aangereden kwam. Verschrikt sprong de moeder toe Het was ongelukkiglijk te laat. Het kindje werd letterlijk in twee ge sneden en de moeder werd beide beenen af gereden. Juist kwam de man aan en was getuige van het schrikkelijk schouwspel. Men moest hem met geweldwegrukken of hij zou zich gedood hebben. De arme vrouw, die het bewustzijn niet verloren had, vroeg, terwijl men haar naar het gasthuis voerde, om nog eene laalste maal tiaar ongelukkig eind te mogen omhelzen. Te Ayvelles, in de omstreken van Char- eville, was een zesjarige knaap met een geladen geweer aan 't spelen. Opeens ging een schot, af en de vader, die in de nabijheid stond, viel dood neer, met verbrijzeld hoofd. Bfalië.Een verschrikkelijke wraakne ming heeft te Casino-calabro plaats gehad. Eemge weggezonden werklieden, hebben bij middel van eene groote hoeveelheid dyna miet, een groot, fabriek van vuurwerkvoort brengselen doen springen. Gansch het gebouw ontplofte als eene bom. De eigenaar, M. Speciali, zijne twee kinderen en een scheikundige werden vermorzeld. De vrouw werd zinneloos van schrik en wanhoop. Ve7'moord aan het altaar. Over ee- nigen tijd wilde zekere Ferdinando Guera, wonende te Isone, met een meisje uit de streek trouwen. Het meisje ging den pastoor, Don Luigi Limoni, raadplegen. Deze ontried haar het huwelijk, omdat Ferdinando Guera niet wel bij zijn verstand was. Zondag was de pastoor de mis aan 't lezen, toen Guera opeens de kerk kwam binnengestormd met een zeisen. Met een krachtigen slag, hieuw hij den priester bijna het hoofd af, en vlucht te dan de bosschen in. Don Luigi Limoni was gansch bebloed neergevallen en stierf eenige oogenblikken nadien. Engeland. Men heeft in eene hoeve, bij Northampton, in het koffer eerier meid drie kinderlijkjes gevonden, onder eene laag kalk verdoken. Uit het eerste onderzoek is gebleken dat twee der kinderen verwurgd waren. De plichtige moeder heeft de datums der geboorte van de arme wichtjes opgegeven, doch zij weigert te zeggen in welke omstan digheden, zij de kinderen vermoord heeft. Men denkt dat de ontaarde moeder niet bij haar volle verstand is. Vereenigde Staten. Spoorweg ongelukken. De officieele statistiek over 19Ö6 van de spoorwegongelukken in de Ver- eenigde Staten overtreft alle vorige Er werden niet minder dan 4225 personen ge dood, waarvan 418 reizigers gewond 12,000 personen. Duitscliland. In den omtrek van Posen heeft men in het veld het vreeselijk verminkt lijk gevonden van een jongen kleer maker, Ad. Hubner. Het lichaam was letterlijk het vel afgestreept van aan de lendende huid was over hoofd getrokken Er ontbreken groote stukken vleesch aan het lijk, alsook de vingeren. Tot hiertoe is men nog niet op het spoor van de akelige moor denaars. De onlusten in Marokko. Da gelijks hebben er nieuwe gevechten plaats tusschen de ruiters der volkstammen en de fransche soldaten. Te Cassa-Blanca. Nu dat men straat per straat, huis per huis ontruimd heeft, begint men zich een gedacht te geven der uitgestrektheid der schade die de beschieting veroorzaakt heeft. Geheel de Mellah of jodenkwartier is ver nield. Men telt de dooden met honderden. In de straatjes der araabsche stad, waar patroeljes fransche soldaten heen gezonden zijn, heeft men de lijken moeten betwisten aan de honden en de ratten die ze verslon den. Zonder overdrijving mag men het getal lijken in de stad en het voorgeborgte gevon len op 1500 schatten. Daar deze lijken drie of vier dagen te midden van doode peerden verbleven, kan men zich een gedacht vormen van den stank die de lucht verpestte. De ellende ten gevolge van het gebrek aan levensmiddelen is zeer groot Een stuk brood kost 20 douros. Voor een glas water vroeg men 1,70 fr. en voor 2 eieren 3,75 f'r. Een engelsch schip heeft hulp gebracht aan de joden, die anders van honger moesten om komen. Zij hadden reeds 48 uren gevast. De joden en de bergbewoners plunderen de stad en nemen al mede wat zij in de ver laten huizen vinden Eenige fransche solda ten zijn ook reeds veroordeeld geweest voor plundering. Versterking is gevraagd. Daar er in het Marokkaansch kamp te Teddert niet ver van Mazagan, voortdurend nieuwe contigenten araabsche krijgers toe komen, heeft generaal Drude, dinsdag drie duizend man versterkingstroepen bijgevraagd Maar sedert dien is het vetten van slachtvee niet vooruit gegaan, terwijl onze bevolking aangroeide. In Holland hebben de boeren wat anders gedaan. Beesten vetten met verlies, zegden ze, dat kan niet zijn. Ze hebben hunne weiden omgereden en ze hebben er aardappels in geplant. Dat lukte goed, en ieder jaar werden er meer weiden omgereden en meer aardappels geplant. Zoo komt het dat het grootste deel der eerst nieuwe aardappels die in onze ste den geëten worden uit Holland komen. Als men nu door Holland reist dan ziet men gansche streken, welke vroeger eene weide uitmaakten, waarin duizende koppen vee liepen, in bouwland veranderd. Verstaat men nu waarom er minder vee is en het vleesch duur Het is natuurlijk dat de landbouwers vooral de Hollandsche, zich weer zullen be ginnen toeleggen op den kweek van slacht vee, omdat het vee nu aan hoogen prijs is. Maar in den landbouw kan men niet in éénen oogwenk van stelsel veranderen. Om meer vee te kweeken moet men het land meer in weiden leggen. Dat zal natuurlijk maar gedaan worden bij gedeelten. Daarbij, het duurt ten minste twee, drie jaar eer eene nieuwe weide weer in haren vollen trok is. Bijgevolg is het te voorzien dat het vee en het vleesch, nog verscheidene jaren duur zuilen blijven, - als het nog afslaat. Overal staat de duurte van het vee en vleesch aan de orde van den dag. Onze huisvrouwtjes kennen geen ander iedje meer, de vleeschhouwers klagen put ten in de aarde, niet zonder reden, en de boerkens wrijven glimlachend in de handen. Maar, waarbij komt het nu dat het vleesch zoo cluur is Ziedaar de vraag die gedurig gesteld wordt, 't Is met het vee en met het vleesch gelijk met alle andere waren het is duur als er weinig is. En waarom is er weinig vee Dat is eene andere vraag, maar die toch ook gemakkelijk te beantwoorden valt, als men een weinig kennis van zaken heeft. Iedereen weet dat het Holland is dat ons iet meest vee toezendt. Nu, over tien en vijftien jaar was het vee doodgoedkoop de landbouwers kloegen daarover hier te lande In Holland was het zelfde, (n België hebben onze landbouwers zich dan vooral beginnen toeleggen op de melkvoortbrengst en de melkenjen hebben eene groote uitbreiding genomen. STADSNIEUWS. De groote prijsholling die zondag alhier plaats bad, heeft veel volk aangetrokken. Er werden 1100 bolders ingeschreven. De bolling begon rond 2 1/2 ure en liep zeer rustig af. Rond 9 ure was alles gedaan. De twee eerste prijzen (160+80)=240 fr. wer den verdeeld tusschen twee pelotons. Een van Poperinghe bestaande uit Henri Bot thez, Aloïs Decorte, Firmin Vanrenynghe en Louis Botthez en een peloton van Watou bestaande uit Goussey A., Vandezande, Bailleul en Goussey E. Het heeft voorzeker eenen goeden dag ge weest voor 26 herbergiers der straat. Zondag namiddag rond 3 ure ontstonc er twist in de herberg De Sterhoek langs de Elverdinghe-kalsiede. Op zekeren oogen blik nam Bultheel Benoit eene vloerbol en bracht er eenen slag mede toe op het hoofd van Henri Ooghe. De mannen gerochten dan aan 't vechten, en beide werden licht ge kwetst. Zondag avond rond 10 ure werd zeke re C. C. door de politie in overtreding geno men om met een accordéon de straten te doorloopen al spelen. Rond dezelfde uur ontmoette zekere B de vrouw van H. D. Deze laatste bracht B. zoo een geweldigen vuistslag toe in het gelaat dat hij erg bloed de uit neus en mond. Later in den avond werden nog verscheidene personen in over treding genomen voor nachtgerucht. Messengevecht. De twee gebroe ders Clabau die zondag avond op zoek wa ren naar Benoit Yerstraete, ontmoetten deze rond 12 ure in de Yperstraat nabij de her berg De drie Koningen. De mannen vie len seffens malkaar aan en Benoit Verstraete werd met een broodmes nog al erg toegetak- keld. Hij bekwam vele wonden en eene lan ge steek in de linker schouder. De vechters gerochten binnen in de herberg van Richard Devos en braken er verscheidene pintglazen, van daar gingen zij naar de herberg van Benoit Christiaen. alwaar zij eene ruit uit sloegen en de deur verbrijzelden. Proces verbaal is opgemaakt. Maandag avond rond 9 ure gerochten Camille Leeman en Leon Verstraete in ruzie met Aloise Decorte en dezes vrouw, herber giers Au Faubourg in de Doornstraat. In hunne woede begonnen de twee mannen het huisje te plunderen. Leeman nam een stoel en sloeg al in stukken dat in de herberg was, terwijl Verstraete bezig was met al de ruiten uit te slaan. Toen de mannen vertrok ken, was alles gebroken dat in de herberg was. Zinneloos.Donderdag morgen, zijnde O. L. V.-dag, was Charles Vanraes (bijge naamd Sebastopol), die sedert eenigen tijd in het gasthuis was, gedurende de mis van 6 ure gevlucht en zich naar de kompvaart begeven. Daar gekomen sprong de man in het water al roepend dat hij bezig was met branden. Hij gevoelde zich zeker licht ge- bluscht, want na eenigen tijd kroop hij eruit. Rond 8 ure, alweer hetzelfde, doch dezen keer moesten twee mannen hem uit het water helpen of hij ging erin blijven. De politieagent Eerdekens, die daar dichtbij woont, was intusschentijd verwittigd ge worden en toen hij kwam toegeloopen, zat Vanraes alweer in het water. De agent trok er hem uit en nam hem mede naar het politiebureel. De arme sukkelaar werd door een doktoor onderzocht en als zinneloos herkend, 's Namiddags heeft men hem over gebracht naar het zinneloozengesticht van Yper. Zaterdag avond rond 9 ure was jufvr. Camilla Vermeersch, wonende in eene her berg op het gehucht den grooten O. H. in den donkeren naar boven gegaan, toen zij opeens door eene openstaande val beneden viel. Een bijgeroepen geneesheer gaf haar de noodige zorgen: het slachtoffer was nog al erg gekwetst in 't gezicht. Crombeke. Donderdag avond is er alhier in eene herberg ruzie ontstaan tus schen twee landbouwers, nopens het bezor gen van eene hage. Zekere G... kreeg van zijnen tegenstrever een pak slagen en werd nog al erg toegetakkeld. Een onderzoek is door de gendarmen ingericht. Stavele. Zondag morgen had Jerome Depeser, zijne moeder per rijtuig naar de mis gevoerd. In 'tnaar huis keeren verschoot het peerd en ging op hol op den weg van Elsendamme. De jongeling werd uit het rijtuig geworpen en een been leelijk gebro ken. Rouibrugge.- Over redenWoens dag avond had Camille Behaeghei, voerman, samen met zijne twee broeders, eenige wa gens vlas geleverd naar Crombeke. De man nen waren nog al wat vergeestigd door den drank en gerochten zelfs in ruzie onder malkander. In het naar huis keeren 's avonds, is Camille nabij den Hoogen Waaienburg", men weet niet hoe, onder een wagen gevallen, die hem erg aan het hoofd gekwetst heeft. De wonden werden toegenaaid door een bijgeroepen geneesheer en de gekwetste werd alsdan naar zijne woning, op de Molenwal, gebracht. Yper Bezoek van den Gouverneur. M. Baron Ruzette heeft zondag een officieel bezoek aan de stad Yper gebracht. Om 11 ure aan de statie aangekomen, werd hij ontvangen door den gemeenteraad, met M. de burgemeester en volksvertegen woordiger Colaert, aan het hoofd. Ook M. van Merris, Kamerlid, M. Merghelynck, arrondissementskommissaris, de Majoors Dauwe en Ligy, waren aanwezig, benevens al de overheden der omliggende gemeenten. Hij heeft de burgerwacht, het pompiers korps en tal van maatschappijen en groepen in oogenschouw genomen. Door een prachtigen stoet werd hij naar het stadhuis geleid, waar een banket te zijner eer gegeven werd. De stad was prachtig versierd de geest drift was algemeen. Na verschiliige bezoeken is M. de Gouver neur om 7 Va ure naar Brugge terug gekeerd. Ter gelegenheid der feesten die Zondag te Yper plaats hadden tijdens het bezoek van den Gouverneur onzer provintie, waren de gendarmen der brigade van Poperinghe naar Yper gegaan om in den stoet deel te nemen. De gendarme Eickman van Pope ringhe, die voren aan den stoet reed, kreeg op eens van het peerd eens gendarms van Yper een geweldigen hoefslag tegen het linkerbeen, zoodanig dat hij van zijn peerd viel. Men droeg den gekwetste in eene her berg binnen, waar hij de eerste zorgen ont ving door een geneesheer van het leger hij werd dan in ambulancewagen naar huis gebracht. Het been is niet gebroken, maar de wonde zal eenige dagen ruste vereischen. Dieven zijn 's nachts in de statie ge drongen en hebben er verscheidene groote stalen platen gestolen. Er wegen zware ver moedens op zekere personen. Een onderzoek is ingesteld. Emile Geysen, miek eenen stier los in iet stal der herberg gehouden door Jeróme Legrand, Au quartier de Commerce toen bij opeens een geweldigen stuik kreeg der hoornen. Een geneesheer werd bijgeroepen en deed den gekwetsten naar het gasthuis overbrengen waar hij nu bezorgd werd. Jufv. Teirlynck, van Vlamertinghe, was naar Yper gekomen en had tusschen het gesticht van het H. Hert en de statie een beursje verloren met 1000 fr. erin. Zij was juist bezig met het te verklaren in het poli tiebureel toen jufv. Vermeersch, melkver koopster kwam zeggen dat zij het beursje gevonden had. Juf. Teirlynck kreeg dus seffens haar geld terug. St-Mieliiels (bij Brugge).Op den steenweg van St-Pieters-op-den-Dijk gingen maandag twee peerden. die in een kamion gespannen waren, ophol. Een voorbijganger, Vandendieze genaamd, die de dieren wilde tegenhouden, kreeg een geweldigen hoefslag en rolde onder de wielen van het voertuig. De ongelukige werd den buik geopend en erg gekneusd over gansch het lichaam zijn toestand is hopeloos. De twee peerden wer-

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1907 | | pagina 1