HET NOTARIËEL EN NIJVERHEIDS ANNONCENBLAD NIEUWSBLAD VOOR P0PERINGHE verschijnende den Zaterdag EN OMSTREKEN, HOFSTEDEKEN Een groot Woonhuis Bijzondere Occasie. HERBERG WOONHUIS EEN WOONHUIS De Rooversbende van namiddag. Een Allergerievigst HUIS Burgerlijke Godshuizen, Wie kan er tooveren? BUlTEflliAfJDSCH JUEUOIS. U rooien keus van Kindervoituren in den Bazar, bij Sansen-Decorte, Gasthuisslr. 15, Poperinghe. NIEUWS UIT BEItGlE. ZONDAG 25 Oogst 1907. 5 Centiemen. Dorde Jaar. N 3g. ANNONCEN Uitgever, VALERE SANSEN, Boek- en Steendrukker, Gasthuisstraat, 15, Poperinghe. Dinsdag 27 Oogst 1907, SEFFENS TE VERK00PEN Verkooping van POPERINGHE - Stad, Boescheepstraat EEN GERIEVIG VERDICHTE MESTSTOFFEN Den drukregel 10 c. Op 't eerste blad 20 c. Eerste Taps, BolUngeti en Herbergkerraissen mits betaling van 25 cn. INSCHRIJVINGSPRIJS Bijzondere buiten stad f. 2,50 binnen stad f 2,00 Herbergiers buiten stad f. 1 ,50 binnen stad f-1,00 Alle Annoncen vooraf betaalbaar moeten vóór den Vrijdag-noen ingezonden worden. De plakbrieven die bij mij gedrukt zijn, zullen onvergeld in het blad verschijnen. Studie van den Notaris BOUCQUEY, TE POPERINGHE Openbare Verkooping VAN EEN en TAILLIE-BOSSCNEN. Gemeente öostvlcfcreii Gemeente Westvleteren In regie. Boomprijs 645,00 frs. Gemeente Cromheke In regie. Boomprijs 1815,00 frs. In regie. Uit ter hand te koopen TE KOOPEN Schikkig voor hoegenaamd allen handel, Vlakte 5 aren 29 cent. Zeer voordeelige voorwaarden. Te Tei-psiclaten, 3 schoone hondekarren en eene bascule met gewichten, 250 kilos kracht. VAN POPERINGHE. Studie van den Notaris CASSIERS te Poperinghe, opvolger van den Notaris LAVA. Vrijdag 6 September 1907, Openbare Verkooping in eene zitting, van Iri huur gehouden door Me Wed. Aug. Rommens, tot 1 Maart 1908, aan 270 frs. 's jaars hoven de lasten. Ingesteld 8(MM> frs. Burgerlijke Godshuizen van PoperiQghe. Studie van den Notaris BOUCQUEY, te Poperinghe. Vrijdag 8 September 1907, in ééne zitting, Studie van Ml"r Bacquaert, Notaris te Poperinghe. Vrijdag 6 September 1907, Openbare Verkooping in ééne zittingvan HAZEBROUCK. Geen oorlog meer in Europa. De locstand in Marokko. Afrika. Op zekere spoorlijnen in Afrika gebeuren soms tooneelen, die waar lijk niet geestig zijn. In Ouganda, oost-en- gelsch Afrika, worden de werklieden, die op de spoorlijnen aan den arbeid zijn, dikwijls aangevallen door leeuwen. De reizigers heb ben soms ook aanvallen af te weren van de leeuwen, die zelfs de treinen en de koopwa ren niet ontzien. Onlangs moest een statie overste zich in zijne bureelen barricadeeren om te ontsnappen aan eeneleeuwin; eenjager die juist toekwam, velde de koningin der wildernis met drie geweerschoten neder. STADSNIEUWS. Windmolens J. Beheyt=Adriaen, Poper. Sta vele. Woensdag avond is de ge- naamden Désiré Ryckeboer, koopman in groensels wonende te Loo, door zijn peerd zoo erg gebeten geweest aan kin en kaak, dat er een geheel stuk vleesch verdwenen was en hij overvloedig bloede. Kousbrugge.Doodelijk gevolg. De voerman Camiel Behaghel, die verleden week in 't naar huis komen van Stavele met een ijdelen wagen, door deze overreden en erg aan het hoofd gekwetst werd, is dinsdag namiddag aan de gevolgen der bekomene wonden overleden. Hij was gehuwd en vader van twee kinderen. Uit oorzaak van afbraak en ver^rooting zijn de Magazijnen van Sansen-Deeorte's Bazar, ge legen in de Gasthuisstraat, nr 15, voor eenigen tijd overgebracht in dezelfde straat, rechtover de nieuwe magazijnen die men be zig is met bouwen op de stand plaats der vorige. Wel opgelet dus van zicli nic- vers elders te laten zenden. Loo. Wij komen te vernemen dat M. Croigny, brouwer alhier, de eerste prijs behaald heeft te Oostende voor zijn oud bier en dat hem de gouden medalie en een eere diploma is toegekend. Meencn.- Botsing.Maandagavond heeft alhier eene botsing plaats gehad tus schen eenen koopwarentrein en den reizi gerstrein die om 20 ure 42 toekomt. De schok had plaats op een kilometer afstand van de statie. Daar er zich geene reizigers meer van af Wevelghemop den trein bevonden, bepaalt alles zich bij stoffelijke schade deze is nochtans zeer aanzienlijk. De machinisten werden met geweld van hunne locomotieven geslingerd, en al de wagons vormden slechts een warboel. Het verkeer was gansch onder broken. Iseghem. Moord. Zondag avond rond 6 ure bevonden zich verschillige perso nen in de herberg De Groote Pinte be woond door Jules Vanquathem, onder andere den jongsten broeder van den baas en Camiel Samyn. Oostende. - Haaien aan de Belgische kust. De visscher Joseph Cattoer, patroon van de garnaalsloep O 124, heeft eene niet alledaagsche vangst gedaan. Zaterdag be vond hij zich op ongeveer 150 meters van het 8H»« worden ingelijfd Het recht, annoncen of artikels te weigeren is voorbehouden. in erne zitting, om 2 1)2 uren namiddag ter herberg Het Hof van Commerce bewoond door Henri Catrycke, Casselstraat te Poperinghe, Koop een. Een Hofstedeken groot onder grond van Gebouwen, Hof en Zaailand 1 h. 24 a. 30 c. gelegen te Oostvleteren bekend bij kadaster sectie A mummers 1033a, 1033b, 1033c, 1033d, 1033e en 1033f. Gebruikt door Amand Ballieu, tot 1 Oc tober 1908, aan 130 frs bij jare, boven de lasten. Koop twee. 81 a. 10 c. Tailliebosch, geschoten van 2 jaren, gelegen te Westvle teren, bekend bij kadaster sectie B nr 451. Koop "Bfïe. 78 a. 90 c. Tailliebosch, schietende van 5 jaren, gelegen te Crombeke, bekend bij kadaster sectie B nummer 322. In regie. Boomprijs 50,00 frs. Koop vier. 1 h. 20 a. 30 c. Tailliebosch, schietende van 3 jaren, gelegen als voren, bekend bij kadaster sectie B nummer 309. In regie. Boomprijs 545,00 frs. Koop vijf.— 5 h. 29 a. 00 c. Tailliebosch genaamd Den Jooswal waarvan het noordeinde, groot circa 83 a. schiet van 6 jaren, het overige ontbloot in maarte laatst, gelegen te Crombeke, bekend bij kadaster sectie B nummer 221a. Koop zes.27 a. 90 c Tailliebosch, schietende van 6 jaren, gelegen als voren, aan den westkant van den voorgaanden koop, bekend bij kadaster sectie B nummers 219 en 217 2. De tijtels van eigendom, plans en vei- lingsvoorwaarden berusten ten kantore van voornoemden Notaris. met achtergebouwen en 10 aren 64 cent. erf, schikkig voor allen handel, zijnde de her berg si 3a Cour do Cassel, gelegen in de Casselstraat. Voor alle inlichtingen zich te bevragen Yperstraat, nr 70. met uitweg langst straat goed berijdbaar, 39, Casselstraat, recht over 't groot 'portaal van O. L. V. Kerk. WOONHUIS aanpalende aan de herberg 't Wit Peerd Abeele-kalsie- de. Zich te icenden bij Me We Rommens, Groote Markt, Poperinghe. Alles aan zeer voordeelige prijzen. Inlichtingen ten bureele dezer. om 2 uren namiddag, in het Regeeringshotel te Poperinghe, Eene welgekalante genaamd Au CSiasscui', met afhangelijkheden en 1 are 82 c. grond gelegen te Poperinghe, in de Bruggestraat, bij St. Jans Kerk, sectie F, nummer 381. met stage, peerdenstal, groote remise en 6 aren 60 cent. grond en hof, palende aan de wede Taffin, Mr Crousel en Mr Cnapelynck. Gebruikt door Mr Hemd Adriaen tot 1 Juli 1908 aan 300 frs. bij jare boven de lasten. om 3 uren namiddag, in het Regeerings hotel te Poperinghe, ten verzoeke der bur gerlijke Godshuizen dezer stad, met afhangelijkheden en 2 aren 15 centiaren grond en hof'te Poperinghe, St. Jans-Kruis- straat, sectie F, nummers 377a en ex 378d. Gebruikt door M. R. Godderis, aan 20 frs te maande, vrij van lasten. Een vraagje Bestaat er tooverij Vooraleer daarop te antwoorden, moeten wij eens goed naspeuren, wat het woordje tooverij zoo ai beteeken en kan. Gemeenlijk wordt daardoor verstaan wonderen doen, iets uitvoeren dat verbazing wekkend iszaken verrichten, die niet na tuurlijk zijn, dit alles met behulp van geheime machten, welke gemeenlijk aan den boozen geest toegeschreven worden. Maar niet alleen dit is tooverij Zij kan nog wel anders bestaan, want er is tooverij van soorten Een voorbeeld uit honderd. Daar is een arm huisgezin. De vader heeft het hard. Hij moet schrik kelijk lastig werken om den kost voor zijne vrouw en hunne talrijke kinderen te winnen. Vlijtig en werkzaam is hij en onberispelijk in zijnen levenswandel. Zijne echtgenoote is zuinig en gesparig, maar dat alles is niet in staat die goede lieden uit hun behoeftigen toestand te helpen. Er zijn veel monden, die van het gewin des werkmans moeten leven, zoodat de spijs maar karig wezen kan. Te veel kleederen heeft men noodig, en alzoo bestaan zij meest uit gemeene stukken, ge lapt en tot op den draad versleten. Maar zietWij vinden die lieden plotselings in eenen veel beteren toestand terug. De meisjes kenden wat naaiwerk en ook de moeder was daar ervaren in en nu zitten zij in een net en aanlokkelijk goedwinkeltje, waar het vlugge naaimachienlje dapper staat te snorrenwant men maakt er hemdekens, rokjes, schortjes, baaitjes, dat het eene leute is en men verkoopt nogal wat, aan kennissen of andere kalanten. Wanneer wij dat winkeltje rondstaren, mompelen wij verbaasd Kom, dat is tooverij! Wat is er dan toch met die lieden gebeurd? Ha! inderdaad, eene goedemaar ik mag niet zeggen toovereseene goede mevrouw heeft zich hier aan tooverij plichtig gemaakt. Zij heeft het arm, doch werkzaam gezin leeren kennen en naar zijne vele behoeften ernomen. Dan, als zij van alles op de hoogte was, heeft die edelmoedige weldoenster gedacht Ik ben rijk en moet van mijne rijkdom men een goed, een Godebehagelijk gebruik maken. Welnu, ik wil die brave lieden gelukkig maken. En zij heeft noch min noch meer dan een klein huisje met prettig winkeltje voor hen gehuurdzij heeft er eenige koopwaren in doen brengen en wanneer alles gereed was, plaatste die goede mevrouw het wer kersgezin in de kleine, doch winstgevende nering. Dat is tooverij Wie is er dus alniet, die op deze wijze too veren kan? Ho! zoo machtig velen treft men er aan. Men moet daarom niet alle werkersgezin nen in winkeltjes plaatsenmaar men kan op alle wijzen tooveren, indien men maar wil. De gelegenheden zijn zeer talrijk voor den rijke, die verlangt een tooverstuk uit te voe ren, want iedereen, die wil rondom hem zien, zal iemand vinden, dien hij gelukkig kan maken. Wat eene zielstreelende vreugde kan het binnenste vervullen van dezen, die door God met fortuin bedeeld zijn, welke hun toelaat gelukkigen te maken Men heeft beweerd dat het geld den rijke blij maakt door het gedacht, welk het hem geeft, dat hij met zijn goud toch zoo veel kan koopen. Wat kan hij wel beter krijgen dan het geluk, welk het weldoen hem verschaft heeft men het wel eens beproefd eenige dankbaren te scheppen, door hen met een weinig voor hun leven gelukkig te maken Voorwaar, het is zoo geestig op deze wijze te kunnen tooveren, dat, begrepen vele rij ken het maar, men ten allen kante He gevolgen dezer edelmoedige tooverij zou kunnen bespeuren. Daarom moeten niet allen veel geld uitge ven. Het is wel mogelijk te tooveren zonder groote geldsommen te verteren. Alzoo kan men als bij tooverslag gelukkigen maken, wanneer men hun de gelegenheid schenkt, voor hun werk een goed loon te winnen en een behoorlijk bestaan te leiden. Het toovermiddel is het geld en dit heeft ten allen tijde wonderen verwekt. Welnu, dat al dezen, welke dit toover middel bezitten, het ten bate nemen en voor 't geluk hunner medemenschen, die het ver dienen, aanwendenzij zullen in het diepe van hunne ontroerde ziel eene gelukkigma- "kende gewaarwording gevoelenzij zullen eene onbeschrijvelijke voldoening smaken, telkenmale dat zij zullen zeggen, over hen zei ven fier en tevreden Die tooverij, dat is mijn werk. Men beproeve het maar eens. verboden nadruk. H. D. Z. VOOR DEN TUINBOUW. Dank zij de hulpmeststoffen, steeg de op brengst van al onze groote teelten meer en meer. De groententeelt, de boomteelt, de bloe menteelt nemen van jaar tot jaar eene grootere uitbreiding; zij neigen meer en meer, vooral in de groote volkrijke middens, geheel of gedeeltelijk onze groote teelten te vervangen. Het is hoogst noodig deze teelten insgelijks intensiever te maken door het ge bruik der scheikundige meststoffen. Onge lukkiglijk zijn deze nog te weinig, om niet te zeggen zeer weinig van onze brave hofbouw kundigen en groenseliers gekend. Zeker werden reeds loffelijke pogingen op dezen weg aangewend. Door voordrachten begint men onze tuiniers en bloemisten de grondbeginselen van levensleer der planten te onderwijzen, terwijl van eenen anderen kant sommige fabrikanten van meststoffen zich den geringen verwezentlijkten vooruit gang ten nutte maakten om samengestelde of kunstmatige vetten in den handel te kgr. brengen, bestemd ter bemesting der ver- schilïige reeksen moes- en fruiteed en. Wij zullen ons wel wachten de innerlijke waarde van al deze nieuwe meststoffen te betwisten; wij nemen zelfs gereedelijk aan, dat zij in volle vertrouwen mogen aange kocht, in volle vertrouwen en zekerheid gebruikt wordenzeker, betwijfelen wij geenzins hunne degelijke werking. Doch wij nemen niet min gereedelijk aan flat al deze meststoffen aan eenen volstrekt overdreven prijs verkocht worden, aange zien liet in wezenlijkheid toch slechts samengestelde vetten zijn, met eenen 'hoogdravenden en ronkenden naam bestem peld. I Al wat wij in een vorig artikel nopens de samengestelde meststoffen zegden is bijge volg ook aan de bijzondere meststoffen, en dit nog met meer reden, toepasselijk, deze gewoonlijk verkocht wordende aan prijzen welke tusschenT fr. en 1,50 fr. de doos van 4 tot 5 kgr. en zelfs aan prijzen welke tusschen 15 en 20 fr. de 40 tot 50 afwisselen. Evenals wij het gebruik van samengestel de vetten door den fabrikant vervaardigd afraadden en de mengelingen door de land bouwers zelf gedaan voorstonden, kunnen wijde tuiniers en hofbouwkundigen niet genoeg en het rechtstreeks gebruik der ^enkelvoudige scheikundige vetten, en de mengeling door hun zelf gedaan aanbevelen; dat zij bijgevolg eenvoudiglijk stikstof-fos- foorzuur- en potaschvetten gebruiken, en hunne teelten zullen al het noodige ontvan gen. Het sodanitraat en het ammoniaksulfaat, hebben eene zelfde vruchtbaarmakende waarde, alle bevoegde en onpartijdige land en wkundigen zijn daarvan overtuigd; bij gevolg geven wij de voorkeur aan deze laatste meststof, hetwelk tegenwoordig ongeveer 600 f'r. per wagon van 10,000 kgr. beterkoop staat dan het sodanitraathet superfosfaat in gezonden, loogachtigen grond gebruikt, wanneer het bekomen van eenen onmiddelijken uitslag of eene reclitstreeksche werking beoogd wordt; het slakkenmeel wordt in elk ander geval gebruikt. Wat de potaschmest betreft, de chloorpotasch wordt in den herfst en in den winter aangewend, de zwavelzure potasch op vroege aardappe len, alsook voor late bemestingen in de lente en in den zomer, en de zwavelzure potasch- magnesium in lichten grond en in dezen waar eene aanwending van magnesia wenschelijk ware. JAN. Abel Pollet heeft nieuwe bekentenissen gedaan, namelijk: eene diefte gepleegd op 10 November 1905 bij Camerlinck, te Steen voorde (Frankrijk)eene inbraak te Bavic- hove bij M. Gremeele, die mislukte; dan te Merville (Frankrijk) plundering van den winkel van mad. Petitpret. Hij was bijge staan door Vromant, De Hoeck, zijne vrouw Juliana en hare zuster Angelina Platteel. Abel heeft nog bekend likeuren gestolen te hebben te Steenbecque (Frankrijk), bij de echtgenooten Lefebure. Frankrijk. Dood van ontroering Mej. Gabrielle Cornille, 18 jaar, te Roe- baais, hoorde zaterdag namiddag vertellen dat een douanier, Eduard Dupire, zich ge- zelfmoord had. Het meisje verschrikte ge weldig, daar zij dacht dat het haar broeder was, die den zelfden voornaam draagt. Al hoewel zij kort nadien overtuigd was dat zij in dwaling verkeerde, moest zij zich te bed leggen. Niettegenstaande de beste zorgen is het ongelukkig meisje 's nachts gestorven aan de gevolgen van de geweldige ontroe ring. Een maalderij ingestort te Rijssel.— 16 slachtoffers. Dinsdag namiddag ge beurde er eene ramp in de maalderij Desnez te Marquette, bij Rijssel- Juist om 10 minu ten voor 12 uren hoorde de werklieden een schrikkelijk gekraak en namen de vlucht uitgenomen een dozijn die niet in tijds weg konden, 't Was een deel van een inopbouw- zijnde graanmagazijn dat met groot geweld instortte. De reddingswerken werden oogen- blikkelijk ingericht. Men heeft van onder de puinen 16 dooden en een tiental gekwetsten uitgehaald. Er is thans in de politiek der groote mogend heden eene neiging tot verzoening en toenadering. De afspraken tusschen Engeland Frankrijk, Italië en Spanje hadden er wel iets van alsof deze Souvereinen, de zeeën die hunne landen omspoelen, tegen een indrin ger hadden willen verdedigen. Vooral de afspraak met Spanje rriiek den indruk van groot wantrouwen tegenover Duitschland En, een aardig iets, nu ook verdwijnt de spanning. Keizer Wilhelm ontvangt deze week koning Edward op Wilhelrnshohe van Wilhelinshöhe reist de Britsche koning naar Ichel en wordt daar ontvangen door keizer Frans-Jozef van Oostenrijk en alsof dit alles niet voldoende ware om het geloof aan een vredelievend tijdperk te versterken, verne men we nog overeenkomsten tusschen Rus land en Japan, zelfs op de Balkan willen de mogendheden aan de hervormingen werken. In het jaar der vredesconferencie ziet men alle mogendheden aan het vredeslijntje trek ken, zoodat men haast zou gaan denken dat er in Europa geen kwesties meer zijn. In Marokko moet de eendracht der mo gendheden intusschen een kleine proef' door maken. Wat Spanje en Frankrijk daar verrichten doen zij echter in opdracht van Europa, volgens het verdrag van Algésiras. Ook Duitschland vindt het goed. De ommekeer in de politieke weergesteld heid is zoo plotseling gekomen, dat de pessimisten ze voor weinig duurzaam hou den. Toch is het zoo dat we ons over den tegenwoordigen toestand mogen verblijden. La Liberté verzekert dat koning Ed ward VII het inzicht heeft de Europeesche overeenkomst op nieuwe grondslagen te vestigen. Hij zou al de mogendheden een onderling verbond doen aangaan, waarbij bepaald zou worden dat het bestaande grondgebied der mogendheden ongeschonden moet bewaard worden, alsook datgeen hunner bezittingen. Hij zou hun ook de verbintenis willen opleggen, alle geschillen door een scheids gerecht te doen vereffenen en hij zou zelfs zoover gaan, met het geweld der wapens de wederspavmige mogendheden te dwingen zich te onderwerpen. De mogendheden zouden ook hunne kolo niën niet mogen uitbreiden zonder toestem ming der antlere mogendheden. Die Europeesche overeenkomst zou geldi< zijn voor 25 jaar. Frankrijk, Italië, Spanje, Portugal, Enge land en Turkijën zouden reeds toegestemd hebben. Alleen Duitschland en Oostenrijk zouden nog moesten overhaald worden. Nieuwe aanvallen van Casa-Blanca. Zondag morgend. van 7 tot 11 ure, werden de f'ransche troepen te Casa-Blanca door de Kapylen aangevallen. Er werd gevochten op een front van 6 kilometers. De aanval werd afgeslagen bij middel van kanon,-mitrailleu- sen- en geweervuur. De spahis vochten met den blanken sabel tegen de araben zij wer den ondersteund door het kanonvuur van hetpantserschip Gloire De verliezen der franschen zijn de volgende kapitein Goud, licht gekwetst een spahi gedood en een ge kwetst 12 peerden gedood. Het verlies der araben wordt geschat op twee duizend. Generaal Druide heeft ver sterkingen gevraagd. Met de troepen die op- weg zijn naar Maroko, zal hij ongeveer 5000 man onder zijne bevelen hebben. Demarokkanen hebben woensdag morgend, gebruik makend van den nevel, het fransch kamp bestormd. Toen de mist opklaarde hebben de land-en zeekanons den vijand, met groote verliezen, achteruit gedreven. Ten 2 ure 's namiddag, bezetten de troepen van generaal Drude de heuveltoppen op meer dan vijf kilometers van het kamp, en kanon neerden de marokkanen, die de vlucht na men in oostelijke richting. Eenige dagen later werd een werkman van den spoorweg door een leeuw erg gebe ten. Een andere werkman moest geruimen tijd op een telegraafpaal blijven zitten, daar twee leeuwen geduldig op zijne neerdaling wachtten om hem te verscheuren. Eindelijk kwam een trein aangestoomd die aan den paal stopte de man sprong op de lokomotief en de trein reed in volle snelheid weg. Schielijke dood. Woensdag morgend rond 6 ure, beeft men in de ressortfabriek vanM. Henii Colaert, het lijk gevonden van Cyrille Hennaert, schaliedekker. De man was 's avonds niet te huis gekomen en zijne vrouw, verontrust, had overal op hem ge zocht. Woensdag ging men seffens zien naar de plaats waar hij aan 'twerk was en men vond hem dood tusschen twee aaneen- palende daken der fabriek. De ongelukkige, 34 jaar oud, wonende in de herberg "De Zwaan» in de Casselstraat, laat eene weduwe na en 2 kinderen. Zijne begraving had dezen morgen plaats. Het Stadsmuziek en het korps der Sapeurs- Pompiers waren erin tegenwoordig. Vrijdag morgend heeft de bazin der herberg »De Coppernolle» langs de Woesten kalsiede, op de markt haar portemonnaie verloren met 87 fr. erin. Devrouw van Fran- Qois Mahieu, voerman op de statie, heeft den geldbeugel gevonden en hem seffens aan de politie gegeven die hem aan de eigenaaster weer bezorgd heeft. 't En is niet te verwonderen, want sinds jaren is zijn oud bier geheel de streke door gekend voor 't fijnste, 't vroomste en 't lek kerste aller bieren. Wij wenschen hem dus hartelijk profi ciat. Na eenige partijen gekaart en elkaar ver gast te hebben op eenige glazen, was er kwestie het laatste rondeken te betalen. Men viel daarover niet 't akkoord. Al roepende en tierende kwam men tot aan de deur der herberg, waar de twist heviger werd tusschen Samyn en den jongste der Vanquathem's. Jules Vanquathem was binnen in de her berg gebleven. Op eens hoorde hij zijnen broeder een 28t,al jaren oud om hulp roepenhij ging zien en bemekte dat de jongeling handgemeen was met Samyn en dat hij het onderspit moest delven. Jules Vanquathem voelde zijn bloed koken, ging een schoenmakersmes tialen en plofte het in het hert van Samyn. De hertader werd doorsneden. Samyn deed nog twee of drie stappen voorwaarts, stortte ten gronde en was een lijk. Het slachtoffer is een metserdienaar. Jules Vanquathem is schoenmaker. Hij is gehuwd, 31 jaar oud en vader van drie kinderen. Hij werd aangehouden door de heeren Mestdagh, Vanneste en Baes. Het slachtoffer is 40 jaar 'oud en vader van drie kinderen. Maandag heeft het parket een onderzoek ingesteld. Vanquathem is naar het gevang van Brugge overgebracht.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1907 | | pagina 1