BEKOORLIJK JULES DE PUYDT-SCHMIDT, Toestand der Hoptuinen. Stokpaardjes - Lelienmelkzeep Vfijoiillicjeps met Premie LANDBOUWERS, Wetensweerdigheden. HERRERGKERMIS ALLE VISSCHERSGERIEF. GOEDEN KUIPERSGAST, JULES ROCKET, Const. Dezeure-Dejonckheere, Gevraagd bij Aloise GRUWIER g) Horlogiemakerie, Goudsmederie, Juweelhandel. HOPPE. BURGERSTAND VANPOPERINGHË Burgerstand van WOESTEN Fagootjes Hout, Op ZONDAG 25 Augusti Te Werbollen EEN SCHOON KONIJN Twee Konijnen, ÏO Franken Groote Schieting Op Dinsdag 27 Augusti, Jaarlijksche Oombat - Bolling, Te bekomen in den Bazar BIJ SANSÊN-DÊCORTÊ. Men vraagt SCHRIJVER MARKTPRIJZEN. BERICHT. VOERMAN, A. Monteyne, Apotheker, Groote markt. Eenige Cigaren depot Edm. Dedeyne, van Beernem (Brugge), CALLEWAERT Belangrijk nieuws in de modewereld. DE GRACIEUSE 24 jaren goeden uitslag. Dépöt bij R.MONCAREY-SANSEN Yperslraat, 48, Poperinghe. lOÖÖ f i*. en boven deze premie seffens XO fr. te maande. Huis van Vertrouwen. HORLOGERIE, GOUDSMEDERIJ, JUWEELHANDEL 0. DUPONT-QUAGHEBEUR, Yperstraat, 2, Poperinghe, Jij de Post, firoote Markt). BRANDVERZEKERING m POPERINGHE Geachte Inwoners, Laat uwe Gebouwen, Meubelen en Koopwaren verzekeren door de plaatselijke maatschappij 't gestorte geld blijft in Poperinghe en de premiën worden langzamerhand verminderd. Geeft uwe polis sen af aan het bestuur, dat bij tijds voor den opzeg zal zorgen. wel op Deze opzeg moet altijd ten minste drie maanden voor den vervaldag gedaan worden. r lui cleo Fransclien Soldaat. Valère Staessen-Bottez, Veurnestraat, Poperinghe. Hul» "vtio Vertrouwen. Gasthuisstraat, 8, Poperinghe. Monters in Goud, Zilver en Nickel, Eenige verkooper der echte ijzerweghorlogien ROSKOPF en der OMEGA. Allergrootsten keus van REGULATEURS, PENDULEN WEKKERS Alsook van: Diamanten Paruren, gouden Kettingen, Brochen, Dormeusen, Ringen, enz.—Alles gewaarborgd Let vel op het adres (Rechtover het Gasthuis). westerstaketsel, toen hij eene haai boven water zag komen. Eerst meende hij dat het een bruinvisch was, doch weldra zag hij dat het goed en wel eene haai was. Hij wilde het monster harpoenneeren, doch miste den eer sten keer de tweede harpoen trof de haai in volle lijf. Toen begon tusschen Cattoor en het monster een verwoed gevecht, dat on trent drie uren duurde. Ten slotte werd de haai aan boord gehaald en afgemaakt. De visch meet bijna twee meters en weegt 180 kilos. Sedert eenigen tijd vertellen onze vis- schers dat zij, niet verre van de belgische kust talrijke haaien bemerkt hebben. De te genwoordigheid van die vraatzuchtige vis- schen is juist, niet zeer geruststellend voor de badgasten. Maandag werd er eene haai ge vangen, op de hoogte van Adinkerke, door visschers van Grevelingen. Die laatste haai meet volgens men zegt, omtrent drie meters. In de Adriatische zee, waar de haaien krioe len, worden er aangetroffen, die tot 8 meters lengte hebben. Langheniarck.Brand.Vrijdag nacht 16 dezer, is de pachthoeve van Karei Noliet, gelegen op het gehucht Hooge Lucht, tusschen St Jelyns en Sebastopol, door een geweldigen brand in asch gelegd. Daar de gebouwen met strooi gedekt waren, had het vuur spoedig eene schrikwekkende uitbrei ding genomen; aan blusschen viel er niet te denken en de bewoners moesten zich in allerijl redden. Gansch de inboedel is de prooi der vlammen geworden, evenals 17 koeien, 3 veerzen, 2 stieren, verscheidene zwijnen en kalveren, rond de 300 kiekens, de opbrengst van 25 gemeten rogge, en 6 ge meten vlas, 5,000 kilos haver, 1,000 kilos koolzaad en het landbouwgerief. Vijf peer den konden gered wordenDe schade bedraagt 30 tot 35 duizend frank en is ongelukkiglijk niet verzekerd. Men kent de oorzaak van den brand niet, doch men denkt dat er kwaadwilligheid in 'tspel is. De vernielde hofstede was eene der belangrijkste van gansch de streek. Bloedig gevecht. Verleden Zondag, werd er een messengevecht geleverd in de herberg «De Boschkant» zekere R. De Bruyn kreeg een zoo geweldigen messteek in den buik, dat de ingewanden uit de gapende wonde hingen. Men droeg den ongelukkige aanstonds in de herberg; een geneesheer en de politie werden spoedig verwittigd. Het slachtoffer werd bediend. Er zijn reeds twee jongelingen aangehouden geweest, doch na met het slachtoffer gekonfronteerd te wor den, werden zij terug in vrijheid gesteld, daar hunne plichtigheid niet bewezen is. De toestand van De Bruyn koesterde vrijdag namiddag nog maar weinig hoop tot gene zing in. Isenberghe. brand. Zaterdag avond, rond 8 Va ure, brak er brand uit in de pachthoeve van den landbouwer Polfliet. Het vuur nam eene snelle uitbreiding, zoo dat alles weldra in laaie vlam stond er werd slechts weinig of niets gered. De muilezel, die in de vlammen wilde loopen, werd gered door Medard Caulier, zijn knecht en JDes- madryl. De gebouwen zijn ten gronde ver nield de schade is door verzekering gedekt. Men denkt dat er kwaadwilligheid in 't spel is. Hiiysseledc. Vreeselijk drama. Zondag avond, zijnde den eersten dag der kermis, gebeurde alhier een bloedig drama. Ziehier in welke omstandigheden Op eenen molen, dicht bij de plaats, woont eene jonge vrouw, jufv. Filomena Spies- schaert, oud-onderwijzeres welke hare zaken voortzet met eenen dienstknecht, Th. Van- baeten Sinds jaren reeds werkt Vanbaeten als mulder bij jufvr. Spiesschaert die hem steeds als kind van den huize behandelde. Echter sinds eenigen tijd begaf zich V... nog al erg aan den drank en menigmaal werd hij daarover door zijne meesteres berispt. Zulks was andermaal het geval Zondag 11. toen jufvr. Spiesschaert aan tafel zat met den mulder, zijne moeder en jongeren broederen een anderen knaap bij jufvr. S.. in dienst. Al met eens greep V... het broodmes en wilde daarmée zijne meesteres te lijve deze weer de den slag af en werd daarbij erg gekwetst aan pols en vingeren evenwel gelukte het den moordenaar haar twee gevaarlijke ste ken in den hals toe te brengen. Jufvr. Sp.. vluchtte al huilen weg, terwijl moeder V... en beide jongens den moordenaar beletten haar verder te volgen. Toen allen in een naburige huis gevlucht waren, bracht de mulder zich zeiven eene vreeselijk - wonde aan de keel toe. Wanneer de policie ter plaats kwam lag Y... op den grond uitge strekt, badend in zijn bloed. Drs Van Holder en Hallaert verzorgden beide gekwetsten. De wonden schijnen niet doodelijk te zijn. Het parket van Brugge is maandag namiddag te Ruysselede afgestapt. Y... de mulder, is aangehouden. Dinsdag morgend is er onverwachts ver betering gekomen in den toestand van de twee gekwetsten. Jufv. Spiesscbart heeft verscheidene steken bekomen in het gelaat en in den hals. Vanbaeten, de dader, was dinsdag reeds zoo goed dat men hem naar het gevang van Brugge heeft kunnen over brengen. Ledeghem.Doodelijk ongeval. Vrijdag morgend wilde Paul Deprez, 48jaar, vlasbewerker, wonende op den Slijphoek alhier, den trein nemen om 7 ure in de richting naar Meenen. Daar hij zich moest haasten om bijtijds in de statie te komen, zette de man zich aan het loopen, zoodanig dat hij tweemaal onderweg, hijgend en bui ten adem, ten gronde viel. Hij stond niettemin wederom op en liep tot dichtbij de statie waar hij eene derdemaal viel, om niet meer op te staan. Deprez was schielijk gestorven. De ongelukkige laat eene weduwe achter met negen kinderen. Moord te S<-Gillis.Over acht dagen was in de Parklaan, te St-Gilles, de echtge- noote Grognon op eene zolderkamer komen wonen zij was haren man ontloopen voor de mishandelingen. Zaterdag namiddag rond half drie, is de man haar komen vinden. Zonder een woord te spreken, loste hij drie revolverschoten op haar en trof haar dusdanig dat zij dood neerviel. g. De moordenaar vluchtte en schoot zich zelf ook maar hij kwetste zich slechts licht en word naar St-Pietersgasthuis onder be waking overgebracht. De man is veertig jaar oud, de vrouw der tig ze hadden vier kinderen. Brusel. Een kerel die donderdag avond zijne vrouw vermoord heeft, is door het volk aan eenen boom opgehangen ge worden. Invrijheidstellingen. Te Dison. De wever Pieter Crosset die, twaalf jaar geleden tot levenslange opsluiting veroor deeld werd, komt nu in vrijheid gesteld te worden. De wevers van Dison waren in werksta king en Crosset ging op zekeren avond, 25 februari 1895, de weverij Detry binnen toen hij een onderkruiper ontmoette die ruzie zocht. Crosset nam zijn revolver en schoot den man neer. In juni verscheen Crosset wegens die daad voor het assisenhof te Luik, en alhoewel de jurij de voorbedachtheid afwees, veroor deelde het hof hem tot levenslange opsluiting. Zijne vrouw, zonder middelen van bestaan achtergelaten met 4 kinderen en eene oude moeder, had tevergeefs alles ingespand om harenechtgenoot in vrijheid te doen stellen. De advokaat van Crosset is er nu in gelukt den nieuwen minister van justitie, er toe te bewegen de invrijheidstelling van den ver oordeelde te onderteekenen. Crosset is nu in zijn huis weergekeerd tot groote vreugde van zijne vrouw, kinderen en 91jarige moeder. Gansch de bevolking heeft die daad van den nieuwen minister van justitie goedge keurd. Te Klinge-Waas verwacht men op 31 October aanstaande Alois Vaerewyck, die in 1886 door den krijgsraad van Bergen ter dood veroordeeld werd, zijne straf uit doet te Leuven maar nu genade verkregen heeft. Alois Vaerewyck, soldaat zijnde in 1886, werd naar het Walenland gestuurd tijdens onlusten der maand Maart van dit jaar. Daags voor dat hij het leger moest verlaten werd hij naar Roux gezonden om eten te dragen aan andere soldaten. In het weerkeeren ontmoette hij eenen Waalschen soldaat en samen pakten zij eenige borrels. De drank steeg hem naar het hoofd. In eene herberg ontmoetten zij een vee koopman met wien de waalsche soldaat in ruzie leefde. Een twist ontstond en een gevecht volgde. Vaerewyck sprong den waalschen soldaat, die het te kwaad kreeg, ter hulphij wierp den koopman ten gronde en kroop er boven op. Op dat oogenblik bracht de waalsche sol daat den koopman eenen hevigen slag toe met een pintglas op het hoofd. Het slachtoffer stierf aan de bekomene wonde. De twee soldaten verschenen voor den krijgsraad en werden beiden ter dood ver oordeeld. Hunne straf werd veranderd in levendu- renden dwangarbeid. De waalsche soldaat stierf een jaar nadien Vaerewyck hield zijn onschuld aan den moord, staande, rnaarzijn vader stak er zijne zinnen in en stierf ten slotte, zijne vrouw achterlatende met een lOtal kinderen. In het gevang heeft Vaerewyck zich altijd opperbest gedragen. Van zo diaast de heer Van Brussel tot volksvertegenwoordiger gekozen was, is moeder Vaerewyck bij hem haren nood gaan klagen. Dadelijk heeft zich de heer Van Brussel aan 't werk gesteld en eindelijk heeft de goe de uitslag zijne pogingen bekroond. De heer Van Brussel is even gelukkig als de familie Vaerewyck. kaert, Passchendaele I. Lambrecht, Yper J. Lelieur, Stavele J. Rotiers, Yper. Bij kon. besl. van 30 Juni, wordt het burgerlijk eereteeken verleend, kruis 2e klas, aan E. Robin, luitenant der douanen te Foperinghe. Bij kon. besl. van 16 Aug. is benoemd tot plaatsvervangend rechter in het vredege recht van het 2e kanton Yperen, M. J. Cas- tel, advokaat te Yperen, ter vervanging van M. Lagrange, die tot eene andere betrekking beroepen is. Bij minist. besl. van 31 Juli worden wagenladingen heiaarde, in opene wagens te vervoeren, op de buurtspoorwe gen Oostende-Dixmude, Dixmude-Yper-Po- peringhe en Poperinghe-Veurne-De Panne bevracht tegen de prijzen van bijzonder ta rief n" 1bestaande uit een vast recht van 50 centiemen per ton en 4 centiemen per ton-kilometer. Bij de kloefkappers.Tengevolge van het steeds duurder worden van het hout, zijn de kloefkappersbazen der provincie Luxemburg thans overeengekomen zich aan te sluiten bij hunne stielgenooten van Vlaanderen, Henegouw en Namen, om de kloefkapperij op te Deuren. Zij hebben besloten1. de prijzen der kloefen per 100 paar, van al de klassen 6 fr. te verhoogen, van af den 1D Oogst2. aan de werklieden 4 fr. daghuur per 100 paar meer te betalen 3. de 4 paar op de 100 af te schaffen 4. eenen nationalen bond te vormen van bazen en werklieden die den laagsten verkoopprijs en de laagste daghuur zou vaststellen en een syndicaat van aankoop van boomen zou vormen. Steken van bijen en muggen. Men geneest bij- en muggensteken door in te wrijven met een versch doorgesneden peer. De pijn houdt daardoor bijna onmiddelijk op. Fransclie wijn in België. Bij den invoer in België betaalt de Fransche wijn in vaten, 20 fr. en wijn in flesschen 60 fr. per hectoliter inkomrechten. In 1905 voerde Frankrijk in België 350,000 hectoliters wijn in vaten en 34,000 hectoli ters wijn in flesschen. Hoewel de douanenrechten lager zijn dan degene welke door meest alle landen geëischt worden, tracht M. J. Talboom in een con gres te Bordeaux gehouden, te bewijzen dat de verlaging onzer rechten hier het verbruik van den genever zou verminderen, en natuur lijk de Fransche nijverheid zou verbeteren. Slaapziekte.De slaapziekte in Congo zet voortdurend hare verwoesting onder de stammen voort. Wanneer in een dorp een inwoner door de ziekte wordt aangetast, behandelt de bevolking hem als een melaat sche. Hij wordt uit het dorp verdreven en moet in de bosschen een onderkomen zoeken. Of gaat dit niet en zijn er te veel zieken, dan verlaten de gezonden het dorp om zich elders te gaan vestigen. Zelfs kinderen worden door hunne ouders weggejaagd wanneer zij sporen der schrik kelijke ziekte aanbieden en wanneer een zieke, door den honger gedreven, tot in het dorp dringt, wordt hij op steenen onthaald en desnoods met de lans in de lenden terug gedreven. Er zijn talrijke valsche stukken van 5 fr. in omloop. Zij dragen de beeltenis van de Fransche Republiek en het jaartal 1901 Vele personen zijn er reeds mede bedrogen daar de stukken van over verscheidene da gen in omloop zijn. Staatsblad. Bij koninklijk besluit van 7 Juli wordt verleend het bijzonder eereteeken van onderlingen bijstand, 2e klas aan MM. Th. Benoist, Dranoutre K. Blano België.Aalst-Braband (1300 hectaren) tamelijk wel. Foperinghe (1350 hectaren) tamelijk wel. Overal is de insektenplaag aan 't verdwijnen. In beide hopstreken zal de opbrengst niet beneden de middelmaat zijn. Sommige hoptuinen zullen toch weinig op- mengen. Frankrijk.(2900 hectaren)Noorden toestand goed Burgondië en Lorreinen de hopoogst belooft zeer voldoende te zijn. Duitschland. (39.000 hectaren) De ïopakkers staan gezond. Hallertau en Spalt vooral beloven eene meerder dan middelma tige opbrengst. Het plukken der vroege hop is begonnen in Tettnang en Wolznach. Oostenrijk.(21.000 hectaren)Volgens iet bericht van het Oostenrijksch landbouw rad nisterie is de vroege hop van goede kwa liteit, maar de opbrengst laat iets te wen- schen over. De late hop heeft regen noodig, maar belooft toch minstens een middelma tige opbrengst. Engeland.(20.000 hectaren) De toe stand verbetert van dag tot dag de hop zal veel gunstiger uitgroeien dan men eerst gepeisd had. Misschien zal men de twee derden van de overvloedige opbrengst van 1905 bekomen. Amerika.(22.000 hectaren)het voor uitzicht is gunstig, alhoewel de opbrengst iets minder zal zijn dan verleden jaar. Langs verschillende zijden schat men reeds den hopoogst over de gansche wereld op 1.800.000 centenaars (van 100 pond), hetzij omtrent 300.000 centenaars meer dan ver leden jaar. Maar 't is wat vroeg om zulke beraming ernstig op te maken. Moet men dan verwonderd zijn dat de hopmarkt altijd voort daalt 't Jaar 1905 heeft ons dén genadeklop gegeven. Nuremberg, 21 Aug. Markt kalm. 1907 Marktwaar 1® kwaliteit 110 - 125 fr. 2® 100 fr. Hallertau 00. Elzas 75 - 85 fr. Spalt 00. Saaz 00. In Baden, Stiermarken en rondom Nuremberg is de pluk der vroege hop begonnen. Londen, 20 Aug.Markt kalm. Engel- sche hop 1906, 75 - 120 fr.; Belgische hop 1906, 35 - 50 fr. De toestand der hopvelden verbetert nog. Brussel21 Aug.Markt kalm. Fope ringhe (stadslood) 35 fr. Aalst (8 merken) 40 fr. De markt schijnt met eene ware slapte bedreigd. Aalst, 20 Aug. Markt kalm. 1907, 40 - 42 fr. Men ontwaart merkelijke verbe teringen in de hoptuinen. Foperinghe, 23 Aug.Markt kalm. Stad 32 - 35 fr. Farochie 30 - 32 fr. De regenvla gen hebben veel deugd gedaan aan de hop velden. van 17 tot 24 Oogst. Geboorten.Charles Caenen, z. v. Theo- phile en Silvie Matsaert.Jeanne Deroo, d. v. Amic en Emma Rosseel. Martha Lazoore, d. v. Remi en Louisa Lermytte. Overlijdens.Debergh Joël, 22 maanden, wijk C.Ballyn Louisa, 5 weken, Cassel- straat.Hennaert Cyrille, 34 jaar, schallie- dekker, echtgenoot van Emma Verstraete, Casselstraat.—Blanckaert Marin, 18 maan den, Meessenstraat.Larou Margarita, 15 maanden, wijk D. Huwelijksbeloften. Albert Rommens, brouwer met Helene Declercq, handelaarster beiden in stad. Huwelijken. Leon Thieren, 34 jaar, koster-orgelist met Marie Roy, 45 jaar, zon der beroep, beiden in stad.Albert Alder- weireldt, 24 jaar, iimmermansgast met Louise Chaerle, 34 jaar, dienstmeid, beiden in stad. van 13 Juni tot 20 Oogst. Geboorten. Vandenbusche Julia, d. v. Henri en Merlevede Rosalie.Decap Joseph, z. v. Amand en Verlie Sylvie.Cornette Remi, z. v. Jules en Deramaudt Lucie. Saesen Camille, z. v. Achille en Blankaert Louise.Verstraete Joseph, z. v. Hironimus en Hoorelbeke Emma.Soenen Magdalena, d. v. Camille en Logie Eudoxie. Suffys Maria, d. v. Theophile en Vansevenaut Leonie.Mestdag Marguerite, d. v. Camille en Decaester Maria. OverlijdensPolley Joseph, 16 dagen. Vandromme Emelia, 81 jaar, echtgenoote van Catteeuw Petrus.Vandevoorde Chris tina 79 jaar, weduwe van Decorte Francis. Vandenbussche Julia, 3 weken.Folley Philimond, 60 jaar, echtgenoot van Druelle Nathalie.Meeuw Francisca, 79 jaar, we duwe van Alexander Constantin. Huwelijksbeloften.Blanckaert Camille met Lapierre Julia beide te Croix. Huwelijken.Figoureux Henri te West- vleteren met Delboo Eudoxie te Woesten. voldoende om de stoof te aansteken, te verkrijgen bij Cyrille Verstraete- Quartier*, »Au Lion d'Or» Vlamingstraat, Foperinghe, aan fr. 1,75 het honderd. Die er eens gehad heeft, wil er niet meer zonder, zoowel voor 't gemak als voor den goedkoop. In 't Zweerd, bij Aug. Cleenwerck, Crombeke-kals. Au Café Buhcns, bij Alois Degruyter, Hondstraat. Au Cultivateur, bij Henri Careye, Abeele-Kals. weg. 8 pond, geg. door Marcel Le fever, In 't Fort, bij Achille Ampen, Rekhofstraat. In 't Locomotief, bij Pieter Cappoen, Meessenstraat. met de Stalen Boog, Au Pare Saint-Georges. bij Auguste Merlevede, Reninghelst-kals. I11 tie Concorde, bij Cyrille David, Casselstraat. Zondag 1n September, te verhollen bij René Beddeleem, In de Nieuwe herberg, Crombe- ke-kalsiede, eenen schoonen KONIJN. Gasthuisstraat, Poperinghe, Vischpersen te beginnen aan 50 centiemen. bij Aimé Bortier, kuiper, Veurnestraat te Poperinghe, liefst een die een jaar of twee op den stiel geweest is. van boven de 20 jaar wordt gevraagd voor handelaar dezer stad Inlichtingen ten bureele dezer. Poperinghe, markt van den 23 oogst. Tarwe heet. 17,00-Rogge 14,50-Haver 10,25 Aardappelen, 100 k. 9,25-Boter de kil. 2,80 Eieren de 26, 2,75 -Hoppe de 50 kilo, 30 fr. Yper 17 oogst. Tarwe, 100 kil. 21.00- Rogge, 18,00 a 18,50-Haver, 21,50 a 22,00- Aardappels, 100 k. 7,00-Boter, 2,70 a 3,20 -Eieren het 26, 2,45 a 2,60. Brugge 17 oogst.Tarwe, 100 k. 22,00 a 23,00-Rogge, 20,00 a 21,00-Haver, 20,50 a 21,50-Boonen, 18,50 a 19,50-Aardappelen, 100 k. 7,50 a—-Boter de k. 2,60 a 0, Eieren het 26, 2,40 a 2,60-Vlas de k. 1,42. Rousselaere 20 oogst. Tarwe, 100 kil. 20,00 a 21.00 - Roode Tarwe, 19,00 a 19,50 Rogge, 18.00 a 18,50 - Haver, 29,00 a 21,00 Boonen, 21,00 a 22,00-Aardappelen de 100k. 8,00 a 8,50- Boter de k. 2,80 a 3,00- Eieren 2,50 a 2,60- Suikereiboon. oude, 15,50- id. nieuwe, 15.75. Kortrijk 19 oogst.Tarwe, heet. 20,50- Rogge, 17,50-Haver, 20,00- Chicorei 100 k. 14,00 - Boter de 1/2 k. 1,38 - Eieren, 2,50 - Koolzaadolie 100 k. 80,25-Lijnolie, id.. 54,25 Koolzaadkoeken, id. 14,00- Lijnzaadkoeken, id. 19,00. Kortrijk veemarkt 19 oogst. 406 koppenprijs per kilo gewicht op voet, 126 Veerzen, le klas 932e kl. 843e kl. 78 60 Ossen, 91— 79— 78 169 Koeien, 887974 51 Stieren, 898074 Brussel 20 oogst. 312 varkens, op voet de kilo, 0,95 a 1,05. Cureghem-Anderlecht 20 oogst. 2,103 Varkens, op voet de kilo, 0,98 a 1,14 Door deze laat ik het geacht publiek weten dat ik het voermansgerief en de peerden overgenomen heb van Jéremie Camerlynck, voerman in het Hof van Cassel te Fope ringhe en mij als voerman koom le stellen in De Steenhouwerij langst de Reninghelst-kalsiede. Ik beveel mij dus aan iedereen aan, voor alle vervoeringen te doen, dewelke ik met de grootste zorgen en aan genadigen prijs zal uitvoeren. Ik gelast mij ook met het uilhalen van boomen. In de Steenhouwerij, Poperinghe. INZCen.g-elirLg'en. Vrouwke, hebt gaan uwen zieken man kiekensoepe gegeven 'lijk of ik u gisteren gezegd had Ja, menheere den dokteur, zelfs tot drie keers daags 't En is niet mogelijk, want hij ziet er nog flauwer uit dan gisteren. 't Is pertank lijk of ik u zegge Maar hoe hebt gij die soepe gereed ge maakt Wat hebt g'er zoo al ingedaan Hewel, menheere den docteur, 'k hebbe ze gereed gemaakt precies lijk voor ons kie kens 't is te zeggen water met een goê handsvulle zemels wordt elk gezicht door blozend, jeugdig- frisch uilerlijk, zachte, blanke liuid, en verblindend schoon gelaatskleur. dit alles Bewerkt de echte van BERGMAN Co., Radebeul. met fabrieksmerk Stokpaardjes per Stuk 75 ets. in Poperinghe, bij voor Poperinghe en het omliggende der Cigareufabriek van den heer BIJ Boescheepstraat, 58, Poperinghe. Daar zult gij altijd in depot vinden eene groote hoeveelheid extra goede en droge Cigaren der volgende merken Fijn Beetje, MigustoGatilla, Mariposa, Favorita, Marietta, Déchet de Havane, Nobleza, Gisa, El Bambio, Flor de Bra- ganza, Flor de Bloemendaai, Dona Clara, Flor de Mexique, Havana, Handwerk, enz. enz. Al deze Cigaren, zeer aangenaam van smaak, worden ter trouwe verkocht aan zeer lage prijzen. BERICHT. Bij deze maak ik het publiek kenbaar dat ik de Charcuterie van Medard De- bever-Vandamme, Gasthuisstraat, voor taan ten mijnen huize zal voortzetten. Van nu af kan men bij mij verkrijgen Hamburg sche Hesp, gerookte en gekookte Koeitongen, Saucissons van alle slack, getruffètde Zwijnspoolen, Paté's, Pisto lets met Hesp, enz. enz. Beenhouwer, Yperstr, POPERINGHE Het zoo gunstig bekende modeblad heeft wederom getoond dat het met den tijd meeleeft en aan zijn eischen weet te voldoen. Sedert 1 April heeft het, dank zij het groo te aantal bijgewonnen inschrijvingen, zoo veel verbetering en vermeerdering onder gaan, dat het nu met alle recht mag genoemd worden. Het beste, nieuwste, schoonste en goedkoopste Modeblad. Het groene omslag is vervangen door een prachtig gekleurd, de prachtuitgave geeft twee schoone gekleurde platen in elke afle vering, in plaats van ééne, en den inhoud van ieder nummer is met vier bladzijden ver meerderd, gewijd aan raadgevingen voor huishouden en keuken, feuilleton en allerlei nieuws. De GRACIEUSE geeft dus voor taan pér jaar tegen den prijs van 10 fr. ge wone uitgave en 13 fr. prachtuitgave. 24 afleveringen, inhoudende: 24 prach tig gekleurde omslagen, 48 prachtig ge kleurde modeplaten, 6 kindernummers 48 bladzijden feuilleton, enz. 48 bladzij den raadgevingen voor huishouden en keuken, 96 bladzijden handwerken, 192 bladzijden uitsluitend gewijd aan mode- nieuws, meer dan 5000 mode-afbeelgin- gen. Patronen op maat tegen den geringen prijs van 50 cent. voor een volledig patroon, Men verzuimt dus niet een proefnum mer te vragen, /ij kosten niets en zijn verkrijgbaar ten kantore van ons blad. Wilt gij dat uwe kalveren spoedig vet ge worden, schoon en wit vleesch hebben gebruikt dan het kalfsvoedsel Het bekroonde Kalf, In 't Paradijs, Poperinghe. Eenige verkooper der echte monters F. E. ROSKOPF en der Chronometers LIP, REGULATEURS, PENDULEN, WEKKERS, Brochen, Dormeusen, Ringen Paruren in goud en diamant KETTINGEN IN GOUD, ZILVER, NICKEL, AANKOOP VAN GOUD EN ZILVER. Brillen, Neusnijpers, Barometers, Verrekijkers. Groote keus van wit Metaal Artikelen van het huis (Mielle et C°, Brussel), HERSTELLINGEN van H0RL0GIEN en JUWEELEN, aan zeer genadige prijzen. Men kan er ook alle slag van REUKEN en ZEEPEN bekomen öeuzffn^ HUIS VAN VERTROUWEN. Ik heb de eer mijne klienten ter kennis te brengen dat bij mij te verkrijgen is alle slag van Zomerartihelen, zooals Kinderkostumen in printanière fr. 2,50 Kostumen te beginnen van 12.00 Zomerbroeks in sterke marchandise 1,75 Kinderkostumtjes in alle slag te begin. 3,00 Engelsche leern broeks en gilets met mouwen aan 6.50 Engelsche leern broeks aan 3.25 Ook groote keus van gemaakte Kleederen. Ik breng ook ter uwer kennis dat ik wel voorzien ben van een groot assortiment fransche pane daarbij ook fransche coupons voor manskos- tumen. D? personen die begeren hunne stof zelf te leveren om een kostum op maat te doen maken, zulten spoedig met de meeste zorg gediend worden. Door mijne goede waar en mijne genadige prijzen hoop ik het vertrouwen van eenieder te winnen. Ik bevind mij alle Vrijdag op de markt. Brillen, Neusnijpers Barometers. AANKOOP VAN GOUD EN ZILVER. Werkplaats voor het herstellen van Horlogien en Juweelen.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1907 | | pagina 4