HET NOTARIËEL EN NIJVERHEIDS ANNONCENBLAD NIEUWSBLAD VOOR POPERINGHE EN 01STREKEN, verschijnende den Zaterdag namiddag. WOONHUIS EEN WOONHUIS HERBERG te koopen of te pachten Een groot Woonhuis BUITENliARDSCH fff*. NIEUWS UIT BEüGIE. G rooien keus van Ilindervoituren in den Bazar, bij Sansen-Decorte, Gasthuisstr. IS, Poperinghe. TELEFOONDIENST. ANNONCEN Uitgever, VALERE SANSEN, Boek- en Steendrukker, Gasthuisstraat, 15, Poperinghe. Vrijdag 20 September 1907, Toewijzing van POPERINüiiE Stad, (Boescheepstraat), EEN GERIEVIG Vrijdag 20 September 1907, Vrijdag, 20 September 1907, Vlakte 5 aren 29 cent. SEFFENS TE VERK00PEN Derde Jaar. AA Den drukregel 40 c. Op't eerste blad 20 c. Eerste Taps, Bollingen en Iferbergkermïsfeen mits betaling van 25 cn. Alle Annoncen vooraf betaalbaar moeten vóór den Vrijdag-noen ingezonden worden. hJm /fvk mM fep INSCHRIJVINGSPRIJS Bijzondere buiten stad f. 2,50 binnen stad f. 2,00 li erbergiers buiten stad f. 1,50 binnen stad f-1.00 De plakbrieven die bij mij gedrukt zijn, zullen on vergeld in bet blad verschijnen. Burgerlijke Godshuizen van Popennghe. JJft (er hand te koopen Studie van den Notaris BÖUCQUEY, TE POPERINGHE Studie van M"1 Bacquaert, Notaris te Poperinghe. Ëiiidelijke Toewijzing van Studie van den Notaris CASSIERS te Poperinghe. om 2 uren zeer stipt namiddag Eindelijke Toewijzing Bijzondere Occasie Xe Yerpaciiten, Terstond le Inn-en Uit ter hand le koopen Henri Brutsaert-Duclos, BERICHT, Gustave Delaplace-Camerlynck, MEIK00L OF MEISAV00I. worden ingelijfd tmm Hel recht, annoncen of artikels te weigeren is voorbehouden. om 4 uren namiddagin Het Hotel van Regeering - Groote Markt, te Poperinghe. mot stage, peerdenstal, groote remise en 6 aren 60 cent. grond en hof, palende aan de wede Taffin, Mr Crousel en Mr Cnapelynck. Gebruikt door Ml' Henri A driaen tot 1 Juli 1908 aan 300 frs. bij jare boven de lasten. om 3 ure namiddag', in het Reegeringshötel te Poperingheten verzoeke der Burgerlijke Godshuizen aldaar, met afhan gelijk heden en 2 aren 15 centiaren grond en hof, te Poperinghe, St. Janskruis straat, sectie F, nummers 377a en ex 378d. Gebruikt door Mv Godderis aan 20 frs. te maandevrij van lasten. Ingesteld 6350 franks. te Poperinghe, op de Groote Markt, in eene der zalen van het Hotel van Regeering. Ten verzoeke der Burgerlijke Godshuizen te Poperinghe. VAN DE WELGEKALANTE genaamd AU CHASSEUR" met uitweg op St. Jans Kerkhof en 1 are 82 cent. grond en erve, volgens kadaster sectie F, nummer 381, gelegen te Poperinghe, in de Brugge- straat bij St. Jans Kerk. In huur genomen door Mme We August Rommens met recht van pacht tot ln maart 1908 mits den jaarlijkschen huurprijs van 270 frank boven de lasten. Op dei instel van 8000 franks. Een allergerievigst ümi» met zaal 30 me ters lang op 5 breed, hof, aalput (150 stan den), citern- en pompwater. Schikkig voor hoegenaamd allen handel, met uitweg langst straat goed berijdbaar, 39, Cassetstraat, recht over 't groot portaal van O. L. Kerk. Zeer voordeelige voorwaarden. WOONHUIS aanpalende aan de herberg 't Wit Peerd Abeele-kalsie- de. Zich te wenden bij Me We Rommens, Groote Markt, Poperinghe. met achtergebouwen en 10 aren 64 cent. erf, schikkig voor allen handel, zijnde de her berg iï Ia Cour «ie Cassel, gelegen in de Casselstraat. Voor alle inlichtingen zich te bevragen Yperstraat, nr 70. Een schoon gerieflijk woonhuis met koer en hof, gelegen bij d'herberg De Fila ture bij de Statie. Voor inlichtingen zich te begeven bij .Sules Pi eters, landbouwer, wijk C, Pop. Pen Woonhuis staande in O. L. V. Kruisse, laatst bewoond door Mr Auguste Deraedt. Voor inlichtingen zich te begeven bij Bruggestraat, POPERINGHE. 3 schoone hondekarren en eene bascule met gewichten, 250 kilos kracht. Alles aaii zéér voordeelige prijzen. Inlichtingen ten bureele dezer. Ik heb de eer ter kennis van eenieder te brengen, dat ik van Maandag 2n September af, voor eigen rekening de Brood- en Macaronbalikerij zal voortzetten van Camille Vanhoucke, in 't zelfde huis, gele gen in de Vlamingstraat. Ik zal ook op de markt staan met alle slag van Koekjes en Zoetekoek. Daar ik mijne klanten zoowel mogelijk zal dienen, hoop ik eenieders vertrouwen te winnen. Bakker. Sedert lang klagen de menschen in België dat de telefoon zoo duur kost. Ze wijzen er op dat hij in andere landen veel beterkoop is en dat er daar veel meer menschen zijn die er gebruik van maken. Ze vroegen en vragen dat de prijs van den telefoon zou verminderd worden en het schijnt nu dat toekomend jaar de prijs mer kelijk zal afslaan. Het bestuur van den telefoon bestudeert de kwestie. Ongelukkiglijk vat ze die aan langs den kleinen kant, hoewel deze van overgroot belang is. Wie zou het gelooven Het telefoon bestuur is bevreesd dat het te veelabonnenten zal krijgen als de prijs merkelijk verlaagd wordt. Heeft men al ooit gehoord dat een nering doener benauwd is zijnen handel te zien toe nemen, uit vrees dat hij meer bedienden en werklieden zou moeten aanstellen Nochtans is dat het geval bij het telefoon- bestuur. Als redens geeft het op dat het vreest het getal zijner bedienden te moeten vermeerde ren en dat de opbrengst de kosten niet zou dekken. In onzen tijd van vooruitgang is nochtans de leus, veel te verkoopen met kleine winst, om goede zaken te maken. Onze naburen van het groot Hertogdom Luxemburg, doen het ookde telefoon kost er maar 80 franks per jaarde abonnenten zijn er zeer talrijk en de telefoon doet er goe de zaken Het doel van een openbaren dienst mag, overigens, nooit zijn geld te winnen, maar nuttig te zijn aan 't algemeen. Doch de sufachtige ambtenaars van het telefoonbeheer hebben iets nieuws dat er niet te beter om isuitgevonden om hunnen weerstand tegen eenen breeden afslag van den jaarprijs van den teleloon te steunen. De telefoon zeggen ze mag geenen last worden voor de schatkist of de lasten- betalers hij moet zelf zijne kosten kun nen dekken." Dat zou inderdaad zoo dienen te zijn, en men moet betrachten dat eiken dienst op zich zelf kunne bestaan, maar dan zou men dal beginsel op alle diensten moeten toepassen. Dat wordt echter in geene gevallen gedaan Had men zoo moeten redeneeren in de jaren 30 als de eerste ijzerwegen moesten gelegd worden, men hadde nooit geene lokomotieven zien loopen. Immers men was volstrekt niet zeker dat de kosten door de opbrengst zouden gedekt worden. En wat ziet men nu Te Brugge is eene zeehaven gemaaktte Antwerpen, Brussel en Gent voert men reusachtige zeevaartwerken uit. Heeft men ooir. beweerd dat de kosten, of liever de interesten van het kapitaal, moeten betaald worden door degenen die van die zeehavens gebruik maken Voorzeker neen Ten eerste, men weet vooral dat zulks on mogelijk zou zijn, ten tweede, men voert aan dat de gansche bevolking van Brugge, van West-Vlaanderen en zelfs van geheel België onrechtstreeks voordeel trekt of zal trekken uit Brugge-Zeehaven. Evenzoo redeneert men voor de havenin richtingen van Antwerpen, Gent en Brussel. Men redeneert nog zoo als het steenwegen betreft. Niet alle menschen rijden met vrachtwa gens, of andere rijtuigen iangs de Staatsbanen en nochtans worden ze gelegd en onderhou den op de kosten der schatkist, dat is van iedereen Ook zoo is het met rivieren en vaartenze worden gedolven, rechtgetrokken, gebaggerd en onderhouden op de kosten van den Staat en niet enkel van de schippers die er op varen Immers elkeen trekt er profijt uit; indien de vervoerprijs der waren goedkoop is, dan is de prijs ervan zooveel te lager voor de vei bruikers. In groote steden herstelt men de oude gebouwen, om vreemdelingen aan te lokken. 't Is zeer natuurlijk dat de kosten door hot algemeen betaald worden. Het geld, door de vreemdelingen verteerd, druppelt immers langs velerlei wegen in de beurs van iedereen. Men ziet het, men redeneert voor den tele foon op eene geheel andere wijze dan voor andere openbare diensten. Waarom Om 't kort te maken, men schikt den jaar prijs van den telefoon te verlagen, op het papier De prijs zou, bijvoorbeeld, maar 100 frank zijn, in plaats van 200 of 250,. enz., maar daarvoor zou de abonnent maar recht hebben op een bepaald getal spreekbeurten. Elke spreekbeurt boven dat getal zou af zonderlijk moeten betaald worden, bijvoor beeld, 10 centiemen per spreekbeurt. Veel hangt af van het getal spreekbeurten welk men voor den nieuwen jaarprijs zal bekomen. Is dat getal te klein, dan loopt de abonnent gevaar dat de afslag in opslag zal veranderen. Indien elke boventallige spreekbeurt tien centiemen kost, dan zal men al spoedig tot een opgeld van gemiddeld 50 centiemen daags komen, dat ware 150 fr. per jaar, als men enkel de werkdagen rekent. Bijgevolg zou de abonnent er aan toedragen Het is te hopen dat minister Helleputte, die een man is met nieuwere opvattingen, aan de wijziging van den telefoonprijs eene bree- dere richting zal weten te geven. Wij zijn ten anderen overtuigd dat de ver laging van den jaarprijs geen verlies zal teweegbrengen; evenmin als de verminde ring van den vrachtprijs der brieven en de verminderingen van vervoerprijs per ijzeren- weg schadelijk zijn geweest. (Fondsenblad). Deze kool, zoo genaamd omdat zij in Mei geoogst wordt, mag in geen hof ontbreken, want zij geeft hare produkten op een tijdstip van 't jaar dat er in den hof geene kooien meer zijn. Zaait deze kooien tusschen 15 en 20 Augustus en, zoodra het eerst blad ontwikkeld is, verspeent het noodig getal planten op een wachtbed met de eerste dagen van October plant ze ter plaatse op 10 - 50 cm. afstand ze mogen ook als tus- schenkultuur benuttigd worden, onder de roode kooien welke gij op 70 - 80 cm. geplant hebt. De grond moet diep gespit en wel bemest worden als hulpmest zult gij goed handelen met 5 k. superfosfaat, 4 h. zwavelzure potasch, 3-4 k. zwavelzuur ammoniak toe te dienen door het bijvoegen van deze meststoffen zult gij aan uwe planten al de noodige elementen verschaffen om vroegere, schoonere en zwaardere produkten te beko men. De genoegzame hoeveelheid oplosbare potasch ontbreekt zeer dikwijls in onze gron den het is dus zeer nuttig een potaschzout er bij te voegenzwavelzuur ammoniak zal aan de planten stikstof toedienen volgens zij het noodig hebben het is het beste stikstof- mest voor bladgewassen. In de natte en killige gronden of indien het, voor zekere redenen, onmogelijk is in het najaar te plan ten, zult gij wachten om dit te doen tot in Februari - Maart. Iu alle geval is het ge raadzaam twee malen te planten op verschil- Jige tijdstippen, om ze opvolgentlijk te oogsten. Zekere schrijvers beweren dat deze koo door de Savooikool van Ulm of die van Sint Jean kan vervangen wordenhebt daar geen vertrouwen in, want bijna alle jaren schie ten zij in het voorjaar door, na eenige blade ren ontwikkeld te hebben. In zekere streken van ons land wordt deze kool nog driekropper geheeten, omdat zij. na het afsnijden van haren krop, nog drie kleinere kroppen ontwikkelt. G. TMPATIENT, leer. a ar, vilvoorde. Frankrijk.Zekere Savary, die in de cel nevens Soleilland opgesloten zat, en het gevang komt te verlaten, heeft verklaard dat de moordenaar der kleine Marth Eiber ding hem gevraagd heeft, vooraleer hij in vrijheid gesteld werd, van zijne vrouw te vermoorden, na haar eerst geld afgeperst te hebben. Zoo gij zelf niet durft, bad Soleil land er bij gevoegd, zult gij wel iemand vinden om haar de keel af te snijden. Ik zou willen voor 48 uren vrij zijn, de zaak zou spoedig geklonken zijn, Deibier zou mij daar na gerust het hoofd mogen afsnijden, ik zou tevreden sterven. Een neger advokaat. Gisteren na middag heeft voor het beroepshof te Parijs een neger den eed afgelegd als advokaat. 'tïs een ambtenaar van het Comptoir General der Ivoorkust. Boesclicpe.Verleden week meldden wij het zonderling ongeluk dat alhier voor gevallen is. Een landbouwer, M. Wambeke, vond in zijne weide, een zijner knechten, den 17 jarigen R. Caulier, met geheel de keel doorschoten. Uit het onderzoek, gedaan door de gen darmerie, blijkt dat de jongeling de gewoonte had zijn meesters geweer te gebruiken om vogelen te schieten. Het is dus waarschijn lijk dat de jongen het slachtoffer geworden is van een ongeluk. Een suikerbakker schiet zijne vrouw dood. Donderdag namiddag rond 1 1)2 ure, kwam zekere Pohy, 36 jaar oud, sui kerbakker te Rijssel, zijne vrouw, Martfla Demontagne, 32 jaar ouil, van welke hij ge scheiden leeft, opzoeken in hare woning, in de Marktstraat, te Rijssel, om haar te vra gen van terug samen te gaan wonen. Daar zij weigerde ontstond er eene hevige woor denwisseling tusschen de echtgenooten.Woe dend greep de man een revolver en loste twee schoten op zijne vrouw. De ongelukki ge in het hart getroffen, viel neer en stierf vooraleer een bijgeroepen geneesheer was aangekomen. De moordenaar, die niet ge poogd had te vluchten, liet zich zonder den minsten tegenstand aanhouden. Een geweldige brand heeft dinsdag avond een magazijn der spinnerij Dansette, te Armentiers, vernield. Men heeft groote moeite gehad om de andere gebouwen voor het vuur te vrijwaren. De schade beloopt meer dan 400,000 fr. Be bende Pollet. M. Coupillaud, onderzoeksrechter van Hazebrouck, heeft, nieuwe opzoekingen voorgeschreven te Bel le en te Steenvoorde, nopens eenige diefstal len al die kanten gepleegd. Mo«»rd te Rocbnais.In de herberg Mangin, in de rue Decrême, te Roebaais, gebeurde maandag nacht een bloedig drama. De genaamden Clement Morant, stoelvlech- ter, en Emile Vandersoupel, polierder, waren naar gezegde herberg gekomen, waar een meisje woont waarmede Morant vroeger kennis had. Het meisje was in hare kamer en Morant klopte aan, doch vruchte loos. De'twee bezoekers besloten de kamer deur in te beuken. De herbergierster en hare dochter versperden hun den weg, doch zij werden geslagen met stoelen en met bier glazen. De herbergier en zijn zoon Louis 19 jaar, snelden toede twee kerels gingen voort met slaan. Daarop liep de zoon naar de keuken en kwam weldra terug met een mes. Op dit oogenblik sloeg een derwoestaards de vitrien aan stukken. Louis Mangin sprong op Morant toe en plofte hem het mes in het lichaam. De getroffene viel zondereen kreet te slaken als eene massa ten grondede dood was oogenblikkelijk. Louis Mangin is aan gehouden. Clement Morant werd verleden jaar tot 8 maanden gevang veroordeeld om dat hij den 12 juli 1906, op de place de la Patrie, een meisje met een revolverschot gedood had. ingekomen dan in 't zelfde Zal Lourdes gesloten zijn Een gazetschrijver viel over eenige dagen bi M. Christophe, ambtgenoot van den Meier van Lourdes. en vroeg deze of de sluiting der Basiliek van Lourdes te vreezen was. Lourdes sluiten? zegde de ondervraag de al glimlachend. Ge moet daar nooit op denken Clemenceau en zijnen handlanger Sarraut, weten wel dat dit onmogelijk is Raadpleegt liever deze cijfers. Gemiddelc komen er te Lourdes per jaar negen hon derd-duizend bedevaarders aan. Veronderstel nu dat ieder dezer, doorèengenomen, dertig franken bestelt aan de Maatschappijen van ijzerenwegen, vormt dit het schoon somme tje van 27 miljoen, besteed aan ijzerweg al leen. Zonder overdrijven mag men op de zelfde som schatten, hetgeen ieder hoofd te Lourdes verteert voor eten, slapen, koopen van gedenkteekens, enz. Men ziet dus welke noodlottige gevolgen de sluiting der Basiliek voor Frankrijk zou hebben 54 miljoen verloren Merk wel dat wij dit niet laten uit godsdienstig of katho liek opzicht. Het gouvernement heeft alles overwogen... en zal zich niet haasten de Ba siliek en de kerk van den Rozenkrans te sluiten. Hebben de politieke bewegingen van laat- sten winter geen gevolgen gehad op den toe loop der bedevaarders dit jaar —Ja, zeer goede. Want en dit dient gemeld te worden alle aanvallen teger Lourdes, loopen ter zijner voordeele af. Van den meimaand tot ln Juli 1907 zijn er 24 treinen meer tijdstip van 1906. IlifflMHiltuuI. Een meisje ont hoofd. In de fabriek van ingelegde eet waren van de firma Ungemack, te SchiUig- heim, bij Straatsburg, gebeurde woensdag een vreeselijk ongeluk. Een 14jarig werk meisje, Eliza Ruch, naderde te dicht bij een ophaler en werd met de haren gevat door een kabel. Terwijl het meisje poogde zich los te maken, daalde de bak van den ophaler neder. Het arme kind werd met het hoofc gevat tusschen het toestel en den planken vloer en letterlijk onthoofd tot tegen de schouders. Ruslaiui.Levend helschmachien. Te Sint-Petersburg werd eene bende terro risten aangehouden, die een buitengewoon plan hadden opgevat om eene kazerne te doen springen. Een Runner zou een officiers uniform aangetrokken hebben, van binnen bekleed met pyroxiline en gevuld met dyna miet. Eens in de kazern zou de valsche officier zich zeiven met gansch de kazerne doen springen. Gelukkiglijk werd het plan op tijd ontdekt. Be toestand in Marokko. Het kamp van Teddert ingenomen.Generaal Drude heeft woensdag het kamp van Teddert ingenomen en het heel en gansch plat ge brand. De franschen hebben de Marokkanen achtervolgd. De Gioire heeft de artillerie krachtdadig gesteund. De verliezen der franschen zijneen doode en zes gekwetsten; deze der Marokkanen zijn verschrikkelijk De fransche troepen hadden ten 6 ure 's morgens het kamp van Casa-Blanca ver laten. De afdeeling troepen bestond uit twaalf kompanies voetvolk, twee batterijen artille rie veldkanons twee mitraljeuzen en gansch de ruiterij van Generaal Drude Na eene reeks schermutselingen met de araben, die niet in groot getal waren, en na herhaalde stormloopen met de bajonnet, die spoedig den weerstand der araben braken, rukten de troepen op Na eene korte beschieting van het kamp der araben, stormden de fransche troepen de legerplaats van den vijand binnen. De araben namen ijlings de vlucht, een groot getal dooden achterlatend. Van het kamp blijft geen tent meer heel, alles is door het vuur verslonden. De bestuurbare ballon is de franschen van groot nut, vermits hij alle oogenblikken de bewegingen der Marokkanen kan kenbaar maken. STABSNIEFWS. De gebroeders Vanacker Francois en Julien van Thourout, die hier op vrijdag 6" september laatst door de politie aangehouden werden in het hommelhof van den heer Charles Kesteman, zijn reeds in vrijheid. Er was een aanhoudingsmandaat tegen hun afgeleverd door het parket van Doornijk als zijnde de vermoedelijke daders van een diefstal gepleegd te Ellezelles ten nadeele van zekeren Bons. Zaterdag morgen werden :ieide mannen naar Doornijk overgebracht en des namiddags met den bestolene en eenige getuigen ter plaatse geconfronteerd. Daar niemand van hun de dieven erkende, werden zij onmiddelijk losgelaten en keer den terug naar Poperinghe om den hoppe- pluk voort te zetten. Deze week zijn 3 gendarmen te peerd der brigade van Poperinghe, naar Antwer pen vertrokken om er het korps gendarmen te versterken, tijdens de huidige werksta king der dokwerkers. Zondag avond werd Camille L..., door de polilie aangehouden voor openbare dron kenschap. Woensdag ontstond een begin van brand op den koer der herberg bewoond door J. Gelein in de Yperstraat. Eenige ge- buren konnen het vuur seffens uitdooven. Vrijdag morgen heeft de gendarmerie van Poperinghe ter hofstede van Remi Quaghebeur, zekeren Gustave Debruyne van Ardoye aangehouden. De kerel was sedert een jaar deserteur der 1® jagers te peerd van Doornijk. Hij is ter beschikking gesteld geweest van den krijgsauditeur. Met ln Oktober aanstaande zal eene wijziging gebracht worden aan den uurtabel der tramlijn Poperinghe-Rousbrugge-Veurne De vreemde hoppeplukkers. Dees jaar zijn er op het grondgebied van Pope ringhe 2,600 vreemdelingen gekomen om hop te plukken, 't zij 150 meer dan verleden jaar Er waren er toen 2,450/. De pluk gaat rap vooruit en tegen 't einde van aanstaande week zal men bijna overal gedaan hebben. De heer Hullebroeck van Hoogstraeten is alhier wachtmeester der gendarmerie benoemd in vervanging van den heer Maury, in dezelfde hoedanigheid benoemd te Kortrijk Nog de algemeene wedstrijd voor middelbaar onderwijs.De Poperinghe- naar zei Zaterdag laatst dat de eerste uitslaL dien de leerlingen uit ons Bisschoppelij College reeds behaald hadden, toeliet te ho pen dat de volgende uitslagen hun ook ter eere zouden strekkenmaar zulke talrijke en zulke eervolle onderscheidingen zooals het Staatsblad Moniteur Beigeons deze ver leden week meedeelde, had De Poperinghe- naar nooit durven verhopen. Wij laten dien uitslag hier volgen; onze geachte lezers kunnen zelf oordeelen. Benevens den uitslag dien De Poperinghe- naar Zaterdag laatst meegedeeld heeft, voor de 3de Latijnsche klas, behaalde M. Pierre Lebbe, van Poperinghe, met 71 punten den 4den accessit, en M, Emiel Keukelynck van Poperinghe, 56 punten in de Fransche taal. In de Rhetorica waren er 143 mededin gers In Vlaamsche taal behaalde M. Emiel Gardoen, van Elverdinghe, met 68 punten, de 2de eervolle vermeldingM. August Be- noot, van Poperinghe, met 65 punten, de 5de eervolle vermelding; M. Jeroom Boeci- qué, van Merckem, 58 punten M. Florent Durein, van Reninghelst, 57, en M. Ludovic Ide, 50. In Wiskunde (mathématiques) behaalde Jer, Bouciqué 64 punten. In Fransche taal behaalde M. August Benoot, met 65 punten, de le eervolle mel ding M. Jer. Bouciqué 60 punten M. Em. Cardoen 55. In Duitsdie taal, behaalde M. August Benoot, met 72 punten den 2n accessietM. Em. Cardoen, met 70 punten den 3n accessiet M. Jer. Bouciqué 62 punten M. Florent Du- -rein 50. In Latijnsche taal, behaalde M. Jer. Bou ciqué, met 65 punten de eerste eervolle ver melding M. Em. Cardoen 55 punten, M. Aug. Benoot 50 M. Florent Durein 50. In Grieksche taal, behaalde M. Jer. Bou ciqué, met 78 punten den 1° accessiet M. Aug. Benoot 63 punten M. Em. Cardoen 63 M. Florent Durein 50. Dat is te zamen 5 accessieten, 5 eervolle vermeldingen en 19 enkele vermeldingen, of 29 onderscheidingen Wat zegt gij er van, geachte lezers en lezeressen? Hadden wij geen gelijk als wij zeiden dat die uitslag al ler verwachting overtrof? Proficiat, jonge studentenProficiat, gelukkige Ouders Proficiat, bekwame en verkleefde Leeraars! Zulke onderscheidingen strekken u allen tot eereGaat voort, Jongelingen, op den inge slagen weg der werkzaamheid en der weten schap, den weg die u tot geluk en roem leiden kan. Watoii.Zondag namiddag vond men hier een ziek mensch te midden het veld, van den Kattenmolenhoek. Naar het gasthuis ebracht, overleed hij 's anderendaags mor gens, zonder een enkel woord te kunnen spreken. Men vond bij hem een schrijven, als zou hij heetenRoegiers Ivo, geboren te Sleydinge den 7 juli 1861, echtgenoot van Caes Regina-Philippina, wonende Delaunoy- straat, 39, St-Jans-Molenbeek. Reninghe. De honderdjarige. De aangekondigde leesten, ter eere van de weduwe Eugène Carli, geboren Amelia De- wancker, die den 12 September 1807 te Reninghe het levenslicht zag, hebben don derdag te Reninghe plaats genad onder een ontzaggelijken toeloop van volk. Al de hui zen waren bevlagd en gansch den dag door

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1907 | | pagina 1