T ESTEN k VERMAKELIJKHEDEN Hri Synave-Richers, BEKOORLIJK G. DUPONT-QIMHEBEUR, JULES DE PUYDT-SCHMIDT, Stokpaardjes - Lelienmelkzeep Vfijuiilligers met Premie LANDBOUWERS, Const. Dezeure-Dejonckheere, Wetensweerdigheden. HOPPE. GOEDEN KUIPERSGAST, Een Suikerbakkersjongen Verbeterde Landbouwzaden. JULES BOCKET, Gevraagd bij Aloise GRUWIER Gonst. Dezeure-Dejonckheere, Horlogiemakerie, Goudsmederie, Juweelhandel. liet Jaclitseïsoen alle slag van WILD. Burgerstand van WATOU. Burgerstand van WESTVLETEREN. BURGERSTAND VANPOPERÏNGHE WETTELIJKE BESLUITEN STERFGEVALLEN. PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN Men s Op ZONDAG i5 Sept. HERRERGKERMISSEN Te Verhollen Een schoone Kostuum, Twee schoone Kostumen Een schoon Schaap Een Konijn Windmolens J. BelieyUAdriaen, Popet, Larove Zonen, Oostende. Vlamingstraat, 12, POPERINGHE. Fagootjes Mout, A. Monteyne, Apotheker, Groote markt. BERICHT. 24 jaren goeden uitslag. Dépot bij R.MONCAREY-SANSEN Yperstraat, 48, Poperinghe. ïeoo fi*. en boven deze premie seffens lö Fr. te maande. Huis van Vertrouwen. HORLOGERIE, GOUDSMEDERIJ, JUWEELHANDEL Brillen, Neusnijpers, Barometers, Verrekijkers. Yperstraat, 2, Poperinghe, de Post, Groote Markt). MARKTPRIJZEN. Mufs van Vertrouwen. Gasthuisstraat, 8, Poperinghe. Monters in Goud, Zilver en Nickel, Eenige verkooper der echte ijzerweghorlogien ROSKOPF en der OMEGA. Allergrootsten keus van REGULATEURS, PENDULEN WEKKERS Alsook van: Diamanten Paruren, gouden Kettingen, Brochen, Dormeusen, Ringen, enz.—Alles gewaarborgd Werkplaats voor het herstellen van Horlogien en Juweelen. r Let vel op het adres Rechtover het Gasthuis). werd het zeldzaam jubelfeest met luister gevierd. Boesinghe.— Uitslag van den Prijs kamp van het Veesyndikaat gehouden op 12 April 1907. Prijzen Koeien-. 1. Derycke A. 15 fr. 2. Samyn F. en Van Hecke A. 10 fr. - 3. Vandeputte Th., Derycke A. en Verstraete H. 8 fr.-4. Dese- gher Zusters, Lacour J., Vandeputte R. en Meersseman C. 6 fr.-5. Vandeputte R., Van- denberghe A., Pecceu A., Van Hecke C. en Vandenberghe J. 5 fr. Vier- en Zestanders1. Pecceu A. 12 fr. -2. Vandenkerkhove H.en Vandeputte R. 8 f. -3. Deseghers Zusters en Verstraete H. 6 fr.- 4. Vandtvelde C.,Lecluse Ë.en DonckË. 5 i'. Tweetanders Veerzen: 1. Vandeputte R. 8fr.-2. Van Hecke A. 6fr.-3. Vandenbulcke C. en Vaneecke Th. 3 f. Veerzen zonder tanden 1. Vandeputte R. 8 fr.-2. VanHecke A. 0 fr.-3. Vandeputte Th5 fr-4Verstraete Hen Van Hecke C. 3 fr Stieren zonder tanden 1. VanHecke A. 8fr.-2. Vandeputte Th. en Vandenberghe J. 5 fr.-3. Donck E. en Pecceu A4 fr.4. Samyn F. en Van Eecke Th. 3 fr. Vpcr. De Rijschool. Tot heden zijn er 39 officieren aangewezen, waarvan 19 kanoniers, om den leergang van 1907-1908 in de Rijschool te volgen. Alles doet voorzien dat er meer officieren dan dees jaar, den volgenden leergang zul len bijwonen. M. August Merville, leurder, wonende in de Almoezenierstraat, had de vruchten van eenige noteboomen gekocht, staande op de Buitenlaan en het Minneplein. Dinsdag namiddag was hij tot in de kruin van een der boomen gekropen om de noten af te plukken, toen opeens een tak, waarop hij stond, afbrak. De ongelukkige stortte naar beneden en brak zich den schedel. De dood was oogenblikkelijk. August Merveille was 34 jaar oud en laat eene weduwe en 7 kin deren na, waarvan het oudste slechts 13 jaar is. Dieven zijn 's nachts in den hof gedron gen van M. Karei Van Becelaere, Minneplein en hebben er al de druiven en eene groote partij perzikken uit de serre gestolen. Moeskroen. Doodelijk Ongeluk. De machienkuischer Desideer Deconinck, 20 jaar, wonende te Kortrijk, is zaterdaga vond, kwart na negen uur, in de statie door een trein, komende van Doornijk, doodge reden. Werviek. Zondag avond gebeurde een bloedig drama, in de Groenstraat. M. Leopold Van Hecke, 39 jaar oud, afkomstig van Gent. wilde eenige dronken kerels, die luidkeels schreeuwden, doen zwijgen. De dronkaards overvielen hem en weldra zakte de ongelukkige ineen. Hij was door een messteek getroffen in den buik De ingewan den hingen uit zijn lichaam. Zijn toestand is hopeloos. Waeregliem.Gevecht. In een ge vecht dat plaats had op 't gehucht Nieuwen- hove, tusschen Alfons Denolet, wever, en zijn schoonvader en schoonbroeders, be kwam de eerste een ponjaardsteek die zijne longen doorboorde. Men heeft weinig hoop hem te redden. Denolet is 36 jaar oud en vader van twee kinders. lil te verkrijgen hij beenhouwer, Yperstraat, Poperinghe, Bergen.Camille Legrand, aangehou den te Antwerpen en niet in 't Noorden van Frankrijk zooals verleden week gezegd werd is inderdaad de vermoedelijke moordenaar van Marie Wauthier op de Dolezlaan, maar hij schijnt geen betrekkingen te hebben met de bende van Hazebrouck. Mariemont.Spoorwegongeluk. De trein die Dinsdag avond van Piéton naar Bergen reed, rond 7 1/2 ure, is tusschen Mariemont en Morlanwelz door eenen goe derentrein aangereden. De lokomotief van den reizigerstrein werd uit de baan gewor pen, en de koolwagen werd verbrijzeld. Ook zijn verscheidene goederenwaggons erg be schadigd. Er werden 19 reizigers min of meer erg gekwetst, alsook de treinoverste. Moordpoging (c Brussel. Een vader die zijne dochter wil dooden. De wijk der waschhuisstraat, te Brussel, werd zaterdag morgend, rond 10 ure, in opschudding gebracht door een drama. Over drie weken trad de genaamde Elisa De Storm van Halewijn, in dienst van M. Yan Boxtael handelaar in artikels voor brouwers, in het nr 44 van hoogergezegde straat. Vanaf den derden dag dat het meisje in haren post was zag M. Van Boxtael een man die alle dagen rond de woning kwam slenteren. Hij onder vroeg zijne meid en deze verklaarde dat de man in kwestie haar vader was. Deze eischte dat zijne dochter opnieuw naar huis kwam, doch zij weigerde daarop had den vader een hevigen haat tegen zijn kind opgevat. Zaterdag morgendterwijl Eliza De Storm het gaanpad kuischte, kwam haar vader naar haar toe en bracht haar een messteek toe in de linkerbil. Het arme meisje viel ba dend in haar bloed ten gronde, de plichtige wierp zich op zijn slachtoffer, doch M. Van Boxtael snelde toe en rukte hem van zijne Srooi. Toen plofte de ontaarde vader zich et mes in de keel. De dader werd naar het f asthuis gebrachtzijne wonde is erg. De ienstmeid word in 'de woning van haren meester verzorgd. Haar toestand is insgelijks tamelijk erg. Luik.Schrikkelijk drama.Zondag nacht, om 1 ure, heeft de politie het lijk opgehangen gevonden van de echtgenoote Carré, in den hof nabij hare ouders, langs de Oude Tongersche baan in de St Walbur- giswijk. Haar man, ondervraagd zijnde, beweert dat zij zich heeft gezelfmoord. Doch sporen van geweld aan de keel ontdekt, doen veronderstellen dat de ongelukkige ver- worgd is. Het onderzoek heeft bewezen dat vrouw Carré zich niet gezelfmoord had, maar dat zij verwurgd werd en daarna opgehangen is in den hof. Carré is aangehouden. On in is baai' voor de Landbouw, is het boekje De Hopteelt geschreven door Paul Pipers, professor van Landbouwkunde aan het Koninklijk Athenseum van Antwer pen. Te verkrijgen ter drukkerij dezer aan 80 cent., wordt vrachtvrij aan alle landbou wers verzonden na ontvangst van 90 cent. in postzegels. Onze missionarissen. -- Op 't laat ste dezer maand vertrekken onder anderede Eerweerde Pater A Seys, van Yper naar Oost Mongolië en de Eerw. Pater G. Schotte, van Merckem en A. De Brabandere, van Iseghem, naar Zuid-West Mongolie-Ortos. Met de karavaan van de EE. PP. van Scheut, die den 22 September vertrekt naar den Congo, zullen zich ook zeven heldhaftige kloosterzusters inschepen, waaronder zuster Anania, mej. Victoria Vander Molen, van fhouroutzuster Agricola, mej. Marie Vande Casteele, van Rumbeke; zuster Cajetana, mej. Alida VanRolleghem, van Thielt. De kloefkappers. Zondag verga derden bij J. Decruyenare te Avelghem, de kloefkappers van de beide Vlaanderen. Er werd gesproken over den ellendigen toestand waarin hunne nijverheid verkeerd. Al de aanwezige kloefkappers, 50 in getal, hebben besloten de kloefen tien ten honderd op te slaan. Een deel ervan zal ten goede komen aan de gasten het andere aan de bazen. Postzrgelboekjes. Het Staatsblad meldt dat van af 1 October, in al de postkan toren en in de telegraafbureelen van het land, tegen 2fr. 5 c. het stuk, boekjes, in houdende 10 postzegels van 10 centiemen en 20 van 5, zullen te koop gesteld worden. De werkstaking van Antwerpen duurt, altijd voort zonder nochtans groote wanorders te veroorzaken. Bijeenkomsten hebben plaats gehad bij den Burgemeester om te trachten beide partijen 't akkoord te krijgen. In de naties hebben reeds eenige werklieden het werk hernomen. 300.<MM> E>uf ven.-—Volgens eene op pervlakkige schatting werden Zondag ruim 300,000 duiven, uit Belgie verzonden, in Frankrijk opgelaten. Wolven in België. Men zegde dat er in België geene wolven meer waren. Nochtans de jachtwachter van eenen kas teelheer van Bra-sur-Lienne, in de Arden nen, heeft er eenen gedood in de bosschen van Grandheid. 't Schijnt dat het roofdier bijna 70 kilogrammen woog. Staatsblad.—Bij kon. besl. van 5 sept. wordt benoemd tot verificateur der regis tratie en domeinen van 2e kl. M. O. Coppens, ontvanger der registratie en domeinen te Rousbrugge-Haringhe. Bij besl. van 28 aug. van den minister van Justitie, is eene toelage van 4,000 fr. verleend aan het comiteit van na- en toezicht over 's Rijks weldadigheidsschool te Yperen. van 22 Oogst tot 11 Sept. Geboorten. Decnoop Julien^ Canele Amand. Lieven Maria. OverlijdensBultheel Virginie, wed. van Jan Devos, 70 jaar.Beschilder Petrus, 54 jaar. Huw elij ksbëlo ft enTheoph ile V anden- berghe, landbouwer te Watou met Elodie Vanhouwe, landbouwster te Alveringhem. Huwelijken. Paul Cardoen, met Zoé Deheegher, beide te Watou. van 25 Juli tot 12 September. Geboorten.Persoone Gaston.Debergh Margaretha. Sergier Martha. Saleeuw Camille.Geeraert Angela Pacco Zulma. Borry Amandina. Huwelijksbeloften. Schair Emile met Huyghe Irma.Dumon Henri met Huyghe Maria. Huwelijken.Bouckenhove Henri met Vereycke Juliana. van 7 tot 14 Sept. Geboorten.Omer Becquaert, z. v. Mau rice en Cornelia Gheus.Joseph Thery, z. v. Charles en Blanche Vandevoorde.André Lefever, z. v. Marcel en Maria Boutten. Marie-Jeanne Devos, d. v. Hector en Rachel Catrycke. Overlijdens. Polley Celina, 47 jaar, ongehuwd, zonder beroep, Kerkstraat.De vos Livin, 45 jaar, herbergier, echtgenoot van Louise Allewaert, overleden te Proven. Cooren Eveline, 42 jaar, kantwerkster, echtgenoote van Carolus Vandenbroucke, gehuisvest te Yper.Adriaen Julien, 5 da gen, Casselstraat. Vandenbroele Ernest, 9 maanden, Wijk B. Huwelijken.Herman Allary, 24 jaar, timmerman te Mariakerke met Julia Heyte, 31 jaar, dienstmeid in stad. Huwelijksbeloften. Arthur Van Ise ghem, hulp-onderwijzer te Gheluwe met Julienne Muvlle, zonder beroep te Rousse- laere, hiervören in stad.Arthur David, lattensplijter met Hélène Beddeleem, zonder beroep, beiden in stad.Arthur Vandewync- kel, Postbediende te Brussel met Prudence Haelewyn, zonder beroep in stad.Arthur Louwaege, landbouwer met Hélène Vanden Bussche, zonder beroep, beiden in stad. Camille Sergier, werkman te Westvleteren met Marie Salomé, dienstmeid in stad. Nuremberg, 11 Sept. Markt kalm. Marktwaar le kwaliteit 68 - 75 fr. 2e kwali teit 60 fr. Hallertau 90 - 100 fr. Elzas 80 fr. Spalt 00. Saaz 100 - 120 fr. Londen, 9 Sept. Markt kalm. Voor korten tijd geloofde men dat de Engelsche hopoogst ten volle zou mislukt hebben ter oorzake van het ongunstig weder en van den zwarten honing. Maar de ziekte werd ten grooten deele afgeweerd door het aanhou dend besproeien doch de koude heeft voor gevolg gehad dat de bellen klein gebleven zijn doch van goede kwaliteit. In gevolge het voorjarig (1906) mislukken van den hop oogst, was de bouwvlakte der hoptuinen met 1784 gemeten verminderd op een totaal van 44.938 gemeten over 20 jaar bedroeg die bouwvlakte 70.000 gemeten. Over het bedrag der huidige opbrengst zijn de meenin gen zeer uiteenloopend de handelaar Lemay schat de opbrengst 400.000 centenaars tegen 246.000 in 1906 en 696.000 in 1905het huis Morris schat ze op 490.000 centenaars of 11 centenaars per gemetde bestuurder van het Engelsch Hopverbond denkt dat er meer dan 400.000, misschien 425.000 cente naars zullen zijn. Brussel, 11 Sept.Markt kalm. Pope ringhe (stadslood) 38 - 40 fr. Aalst 40 - 46 fr. Weinig verhandelingen. Aalst, 7 Sept. Ter markt van heden werden er 12 baaltjes nieuwe hop aange voerd deze koopwaar gaf hoegenaamd geene voldoening, noch onder opzicht van kleur, droogte of rijpheid. Men betaalde volgens kwaliteit van 47 Vs a 70 fr. per 50 kilos. De pluk der vroege hop is nu algemeen, terwijl die der late hop, die het grootste gedeelte onzer planterijen uitmaakt, slechts tegen den 15 September zal beginnen. De opbrengst van onzen oogst blijft over 't algemeen geschat op de helft eener volle opbrengst, 't zij ongeveer 25.090 kwintalen. De verhandelingen in Aalstersche hop van den laatsten oogst blijven voortdurend be perkt, en de prijzen veranderen geenszins. Hop van den nieuwen oogst, levering Oct.-Nov.verhandelde men in den loop dezer week aan prijzen in rijzing van 5 a 6 fr. per 50 kilos de week sloot niettemin kalmer. Thans doen zich verkoopers voor aa.n 47 fr.terwijl de koopers slechts 44 a 45 fr. per 50 kilos boden. Aalst, 10 Sept.Markt kalm. In cultuur 40 - 45 fr. Poperinghe, 13 Sept.- 37 '/2 Ir. Parochie 35 fr. -Markt kalm. Stad Hulpkerk. Te Nieuwpoort-Baden, ge meente Oostduinkerke, wordt eene hulppa rochie ingericht Iwleirg-eling-eii. Uit gewoonte.Ik begrijp niet, zegde een koetsier, wat dit paard scheelt, hét kreeg dezen morgen toch genoeg drinken en bij elke pomp blijft het staan. Wel 't heeft geen dorst, 't is uit ge woonte. Hoe, uit gewoonte Ja, vroeger was het in dienst bij een melkboer. Liefde is dat, wat de mensch gelukkig maakt twee of drie dagen in zijn leven, en ellendig de rest van zijn bestaan. Te Loo-by-Veurne is overleden M. Jozef Saurel, rustend kolonel der artillerie. Bisdom Brugge. Zijn benoemd tot leeraars in het groot seminarie De E. H. De Schepper, bacalaureus in kerkelijk recht van de hoogeschool van Leuven, rector van St-Andries der Vlamingen te Madridde E. H. Van der Heeren, licenciaat in godsge leerdheid van de hoogeschool van Leuven. De E. H. De Graeve, onderpastoor in St- Amands, te Rousselaere, is benoemd tot pastoor van St-Bernardskerk, te Nieuw- poort-Baden. Zijn onderpastoor benoemdin St-Jan- Baptista te Kortrijk, de E. H. De Clercq, onderpastoor te Pollinchove; te Pollinchove, de E. H. Carbonez, gewezen hulppriester van den Z. E. H. pastoor van Meenen; in St-Michiels te Rousselaere, de E.H. DeRou- lez, gewezen leeraar in het St-Leogesticht te Brugge; in St-Amands te Rousselaere, de E. H. Roose, onderpastoor te Eerneghem; te Meessen, de E. H. Candaele, leeraar in het kollege van Poperinghe; te Eerne ghem, de E. H. Juwyns, onderpastoor te Zedelghem te Zedelghem, de E. H. De Bandt, hulppriester van den Z. E. H. pastoor van Oudenburghij wordt aldaar vervangen door den E. H. De Backer, hulppriester van den Z. E. H. pastoor van Beveren bij Rous selaere; de E. H. Vierin. onderpastoor te Meenen, is in dezelfde hoedanigheid benoemd te Moeskroen, in vervanging van den E. H. Bittremieux, die leeraar van wijsbegeerte genoemd is in het amerikaansch seminarie te Leuven. Zijn leeraars benoemd in het St-Lode- wijkskoliege te Brugge, de E. H. Raphael Vanden Weghe, priester in het seminarie, in vervanging van den E. H. Bournaillie, overleden in het kollege van Veurne, de E. H. Joye, priester in het seminariein het St-Jozefsgesticht te Thourout, deE. H. Bos- tyn, hulpbewaker inhet kollege van Kortrijk; in het kollege van Thielt, de E. H. De Ceu- ninck, leeraar te Yper; in het kollege van Yper, de E. H. Verhamme, kandidaat in wijsbegeerte en letteren van de hoogeschool van Leuven, en de E. H. Baert, priester in het seminariein het kollege van Poperinghe, de E. H. Faict, priester in het seminarie in het kollege van Meenen, de E. H. Hanne- bouw, priester in het seminarie, die tevens hulpbewaker wordtde EE. HH. Haezen priester in het seminarie en Vanneste, lee raar in het kollege van Yper, zijn bewakers benoemd aldaar; de E. H. Pollie, leeraar in het kollege van Meenen, is bewaker benoemd van de uitwonende leerlingen aldaarde E. H. Poullet, priester in het seminarie tot hulpbewaker in het kollege van Kortrijk. Jongeling, 26 jaar oud, sprekende vlaamsch en franscb, VRAAGT PLAATS, in kruidenierswinkel of gesloten huis. Voor alle iyilichtingen zich te begeven ten bureele dezer. bij Aimé Bortier, kuiper, Veurnestraat te Poperinghe, liefst een die een jaar of twee op den stiel geweest is. bij Bené Diipont-Lacour, Suikerbakker, Bertenplaats, Poperinghe f In '4 Vosje, bij Charles Verfaillie, Vogelboek. 2 In 't Iloppeland, bij René Merlevede, Werfstraat. gegeven door Emile Duiver, 3 In Victoria, bij Camille Clinckemaillie, Casselstraat. 4 An Café «le la Paix, bij Jei'óme Dehondt, Groote Markt. melk gevende van 't eerste lam, 5 In 't wit Peerd, bij Auguste Top, Abeele-kalsiede. wegende 11 pond, geg. door J. Dumon, O In dc Valk, bij Achille Devos, Veurnestraat. JL Baaiiliolliii: Beveren-Rousbrugge. Op Zondag I5n Septembergegeven door de gilde De Vlaamsche Leeuw. Inschrijving van 2y8 tot 3l/s ure bij J. Top. Inleg 50 cent. per peloton van 2 man. 25 fr. prijzen en een Surprise. Prijskamp voor T Vissollen. Beveren-Rousbrugge. Op Maandag 16 September, gegeven door de Visschers- gilde. Inschrijving bij Louis Temperville van 2ya tot 3% ure. Inleg 50 cent. per man. De prijzen zullen aan de zwaarste visschen toegekend zijn. 23 fr. prijzen en eene Surprise voor het meeste getal. Gaaibolling. Poperinghe. Op Zondag 29 Septem ber, ter herberg De Lelie, bij Hector Benoot, Veurnestraat. Inschrijving van 1 tot 3 ure. Inleg 65 cent. per koppel bollen. 34> fr. prijzen. Oppervogel 15 fr. Zijdvogels 7,50 fr. Oud huis van vertrouwen. De stalen der verbeterde Landbouwzaden die bij mij te bekomen zijn, zooals van Ko ren, Rogge, Haver, Gerst, enz., zijn nu ge stadig bij mij te zien. Door onze gewaarborgde goede koopwaar hoop ik met eenieders vertrouwen vereerd te worden. Men kan bij mij ook alle slag van fruitboo- men verkrijgen. voldoende om de stoof te aansteken, te verkrijgen bij Cyrllle Verstraete- Quartiex*, "Au Lion d'Or" Vlamingstraat, Poperinghe, aan fr. 1,75 het honderd. Die er eens gehad heeft, wil er niet meer zonder, zoowel voor 't gemak als voor den goedkoop. wordt elk gezicht door blozend, jeugdig- friseh uiterlijk, zachte, blanke huid, en verblindend schoon gelaatskleur. dit alles Bewerkt de echte van BERGMAN Co., Radebeul. met fabrieksmerk Stokpaardjes per Stuk ?5 ets. in l*opi*ringIie, bij Door deze laat ik het geacht publiek weten dat ik liet voermansgerief en de peerden overgenomen heb van Jéremie Camerlynck, voerman in het Hof van Cassel te Pope ringhe en mij als voerman koom te stellen in De Steenhouwerij langst de Reninghelst-kalsiede. Ik beveel mij dus aan iedereen aan, voor alle vervoeringen te doen, dewelke ik met de grootste zorgen en aan genadigen prijs zal uitvoeren. Ik gelast mij ook met het uithalen van hooimm. VOER In de Steenhouwerij, Poperinghe Wilt gij dat uwe kalveren spoedig vet ge worden, schoon en wit vleesch hebben gebruikt dan het kalfsvoetlsel Het bekroonde Kalf, In 't Paradijs, Poperinghe. BERICHT. Bij deze maak ik het publiek kenbaar dat ik de Cliarciiterie van Medard De- bever-Vandamme, Gasthuisstraat, voor taan ten mijnen huize zal voortzetten. Van nu af kan men bij mij verkrijgen Ilamburgsche Hesp, gerookte en gekookte Koeitongen, Saucissons van alle slach, getruffèlde Zwijnspooten, Pate's, Pisto lets met Hesp, enz. enz. Beenhouwer, Yperstr, POPERINGHE. Eenige verkooper der echte monters F. E. ROSKOPF en der Chronometers LIP, REGULATEURS, PENDULEN, WEKKERS, Brochen, Dormeusen, Ringen Paruren in goud en diamant KETTINGEN IN GOUD, ZILVER, NICKEL, AANKOOP VAN GOUD EN ZILVER. Groote keus van wit Metaal Artikelen van het huis (Mielle et C°, Brussel), HERSTELLINGEN van H0RL0GIEN en JUWEELEN, aan zeer genadige prijzen. Men kan er ook alle slag van REUKEN en ZEEPEN hekomen Poperinghe, markt van den 13 sept. Tarwe heet. 16,40-Rogge 14,15-Haver 10,00 Aardappelen, 100 k. 9,75-Boter de kil. 2,80 Eieren de 26, 2,55 -Hoppe de 50 kilo, 35 fr. Yper 7 sept. Tarwe, 100 kil. 18,50- Rogge, 16,50 a 17,50-Haver, 16,40 a 16,50- Aardappels, 100 k. 7,00-Boter, 2,50 a 2,95 -Eieren het 26, 2,50 a 2,60. Brugge 7 sept. Tarwe, 100 k. 19,50 a 00,00-Rogge, 18,00 a 00,00-Haver, 17,50 a ,00-Boonen, 19.00 a 19,50-Aardappelen, 100 k. 7,50 a—-Boter de k. 2,75 a 0, Eieren het 26, 2,50 a 2,60-Vlas de k. 1,42. Rousselaere 10 sept. Tarwe, 100 kil. 21,00 a 22,00 - Roode Tarwe, 19,50 a 20,00 Rogge, 18,00 a 18,50 - Haver, 20,00 a 21,00 Boonen, 19,50 a 20,50-Aardappelen de 100k. 8,00 a 9,00- Boter de k. 2,70 a 2,90- Eieren 2,40 a 2,60 - Suikereiboon. oude, 16,25 - id. nieuwe, 16.50. Dixmuide 9 sept. Tarwe, heet. 17,00 Aardappels de 100 k. 7,50 a 8,50-Boter de kilo, 2,70 a 2,95-Eieren het 25, 2,45. Kortrijk 9 sept. Tarwe, heet. 18,50- Rogge, 16,50-Haver, 18,00- Chicorei 100 k. 14,50 - Boter de 1/2 k. 1.44 - Eieren, 2,50 - Koolzaadolie 100 k. 80,25-Lijnolie, id. 55,50 Koolzaadkoeken, id. 14,00- Lijnzaadkoeken, id. 19,50. Antwerpen 12 september. Zwavelzure ammoniak, engelsche grijze, dadelijk 28,50, september 28,50, februari-maart 30,25. Kortrijk veemarkt 9 sept. 417 koppenprijs per kilo gewicht op voet, 112 Veerzen, le klas 95—2e kl. 84—3e kl. 73 75 Ossen, 92— 79— 73 170 Koeien, 88— 77— 72 60 Stieren, 88— 79— 70 Brussel 10 sept. 321 varkens, op voet de kilo, 0,95 a 1,10. Cureghem-Anderlecht 3 sept. 2,919 Varkens, op voet de kilo, 0,96 a 1,12 Brillen, Neusnijpers Barometers. AANKOOP VAN GOUD EN ZILVER.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1907 | | pagina 4