HET NOTARIEEL EN NIJVERHEIDS ANNONCENBLAD |p ||S1 NIEUWSBLAD VOOR POPERINGHE EN OPSTREKEN, verschijnende den Zaterdag namiddag. 6 volle Melkkoeien ROPPEPERSER B0IIW|I1PTEBIJLE)I te koopen of te pachten HERBERGGERIEF EEN WOONHUIS MEUBELEN Een groot Woonhuis SNOECK'S-ALMANACH Groeien keus van Kindervoituren in den Bazar, bij Sansen-Decorte, Gastliuisstr. IS, Poperinghe. 5 volle Veereen, 250 Lichte KEPERS GERED. NIEUWS UIT BELGIE. ZONDAG 2g September igoy. 5 Centiemen. Derde Jaar. N* 44. BR mmM Notaris BOUCQUEY I.--Maandag 30 Sept. 1907, Verkooping van LAN DALAAM, jeuken- en jVlenagiegefief. II. Dinsdag 1 October, Verkooping van 10,000 den Notaris PEED, te Rousbrugge. Maandag 30 September 1907, HOü^eiiUGGE I Openbare Vet*koopincj Vlakte 5 aren 29 cent. Notaris DE VOS, Woensdag 2 Oktober 1907, te WRTOU, St.-Janlef-Biezen, Openbare Verkooping Donderdag 24 Oktober 1907, Openbare Verkooping SEFFENS TE VERK00PEN BUlTEflMpSGH JJIEUOIS. ANNONCEN Den drukregel 10 c. Op 't eerste blad 20 c. Eerste Taps, Bollingen en lierbergkennissen mits betaling van 25 cn. INSCHRIJVINGSPRIJS Bijzondere buiten stad f. 2,50 binnen stad f. 2,00 Herbergiers buiten stad f-1,50 binnen stad f-1,00 Alle Annoncen vooraf betaalbaar moeten vóór den Vrijdag-noen ingezonden worden. De plakbrieven die bij mij gedrukt zijn, zullen onvergeld in het blad verschijnen. Uitgever, VALÈRE SANSEN, Boek- en Steendrukker, Gasthuisstraat, 15, Poperinghe. TE POPERINGHE VEERZEKALF, 44 aren Aardappelen. 88 aren Beetrapen, en IJZERDRAAD. Studie van Bestaande namentlijk in Gewone voorwaarden. Uit ter hand te koopen Henri Brutsaert-Duclos, Bijzondere Occasie Schikkig voor hoegenaamd allen handel, Zeer voordeelige voorwaarden. Studie van den TE WATOU. TE amTOU, Deurwaarder Vuylsteke, te Poperinghe, Op Maandag 7 October 1907 Openbare Verkooping en Beddingen. Uit ter hand te koopen ALGEMEEN VERBOND DER H0PGILDEN. in het Volkshuis te Poperinghe, worden inge Het recht, annoncen of artikels te weigeren is voorbehouden. STUDIE VAN DEN om 1 1)2 ure namiddag ter hofstede en landen gebruikt door Se- raphin Thoris, te Poperinghe, Abeele- kalsiede, bij Den Lutiertap, om 2 uren namiddag ter zelfde hofstede en landen, dienstig voor hutteboon-staken, ten 1 y» ure namiddag, ter dorpplaats van VAN voortkomende van woonhuizen en ver scheidene andere gebouwen, afgebroken ter dorpplaats van IlOUSDItUGGE, Groote hoeveelheid Balken, Ribben, Gebin- den, Spanningen, Pannelatten en Zolderbard 5 groote dubbele Poorten, 1 Ingangdeur in pitchpin, 10 Buitendeuren met kassijnen, 10 binnendeuren met kassijnen, 36 Venster- kassijnen met ramen en ruiten 2 Draai-trap- pen, 4 kleine Trappen, 7 Schouwbekleedin- gen 5 dubbele Kassedeuren, 1 ijzeren Pomp; 3 stoven, 10,000 verlotte en brabantsche Pannen, groote hoeveelheid oiment en bra bantsche Tegels, verscheidene koopen Ijzer werk en Brandhout, enz. enz. Een Woonhuis staande in O. L. V. Kruisse, laatst bewoond door Mr Auguste Deraedt. Voor inlichtingen zich te begeven bij Bruggestraat, POPERINGHE. Een allergerievigst hsiiw met zaal 30 me ters lang op 5 breed, hof, aalput (150 stan den), citern- en pompwater. met uitweg langst straat goed berijdbaar, 39, Casselstraat, recht over 't groot portaal van O. L. Kerk. om 2 ure namiddagter herberg De Vrede, beivoond door Remi Jacob, VAN Bestaande namentlijk in Toog, 4 Tafels, 12 Stoelen, 5 Stoors, 6 Jalousien, Spoelbak, Cabaretten, Pinten, Kappers en Druppelglazen, en menigvuldige andere voorwerpen. Met gereed geld en verhoog van 10 °l0 II. in ééne zitting, om 2 uren namiddagter herberg-brou- werij bewoond door d'heer Henri De- poers, VAN' en afhangelijkheden met 22 aren 65 cent. Grond van gebouwen en Zaailand Gebruikt door Petrus Viane, tot 15 Maart 1916, mits 80 frs. 's jaars, boven de lasten. Door 't ambt van den om 1 ure namiddag, ter herberg De oude Violette, bewoond door Eugeen Liebeert, Keer van den Ommegang VAN met achtergebouwen en 10 aren 64 cent. erf, schikkig voor allen handel, zijnde de her berg a la Cour de Cassel, gelegen in de Casselstraat. Voor alle inlichtingen zich te bevragen Yperstraat, nr 70. 3 schoone hondekarren en eene bascule met gewichten, 250 kilos kracht. Alles aan zeer voordeelige prijzen. Inlichtingen ten bureele dezer. o— Gaat gij heen zei de vrouw. Neen, gij, gij kunt beter praten! En daarna was ze plotseling zonder een woord te zeggen, uit de kamer gehold. Dertig passen door de donkere gang, zes treden naar beneden en zij stond voor het kamertje dat voor aan de straat lag. Voor de deur bleef ze staan, de hand op het onstuimig kloppende hart. Ze was bang. Maar ze hoorde het heesche hoesten van haar kind, zag hoe de kleine vingertjes zich kromden en ze klopte snel tweemaal. Zonder een antwoord af te wachten, trad ze in de kamer, waarin zij een vreemd tooneel zag. Op een stoel midden in de kamer stond een slanke jonge man, die zich de grootste moeite gaf in een spiegel, die zeer hoog hing, te kij ken. De stoel wankelde bedenkelijk en er was een groote mate van behendigheid noodig om het evenwicht te bewaren. Hoe wel hij op de teenen ging staan, kon hij slechts een deel van zijn gelaat zien. Zonder op het kraken van de deur te letten, ging hij voort met zich op den stoel uit te trekken, tot het hem ten slotte gelukte zijn lachend gelaat in den spiegel te zien, maar hij zag twee oogen achter zich, twee bran dende, wijdgeopende oogen; die al zijn bewegingen volgden met een wonderlijken blik, zoodat Philip zich zenuwachtig omkeer de. Een oogenblik zag hij haar aan,nog steeds op zijn stoel staande, daarna sprong hij licht op den grond en vroeg: Wat verlangt gij? Ze kon slechts een paar woorden stamelen Het is om de kleine... Om de kleine? Tusschen de bevende stem van de vrouw, die met moeite de woorden uitbracht en die van den jongen man, was een groot verschil. En zij werd weer door hare moedeloosheid bevangen en zweeg bevreesd. Het was haar alsof haar keel dicht was. Onmogelijk was het de ziekte van het kind te beschrijven, die in de laatste dagen zooveel erger was geworden. Vandaag was de koorst zoo hoog. En ze kon den niet helpen, ze wisten het wel. Bij alle docters in de buurt waren ze reeds geweest, doch vergeefs. De eene wilde morgen terug komen, de andere sprak van het ziekenhuis. En als ze weer aan het ledikantje van hun kindje zaten en hun lieveling zoo zagen lijden zonder te kunnen helpen, liep de man weer voort naar een anderen docter. Vanavond was het weer erg geweest, ze hadden geen hoop meer. Toen eensklaps de vrouw op het gedacht was gekomen naar boven te gaan, waar de kleine docter woonde, die zou kunnen helpen en het kind redden. Er sprak zooveel angst en leed uit haar oogen, toen zij den jongen man aankeek, dat ieder medelijden met haar zou hebben ge kregen. En toch vervloog hare hoop. De kleine docter", zooals de menschen hem in het huis noemden, stond klaar om uit te gaan in habiet, met eene groote bloem in het knops- gat. De hooge hoed, overjas en handschoenen lagen klaar om op te zetten en aan te trek ken op het bed. Het was zijn eerste bal en zijn eerste habiet. En de aangename verwachtingen, die hij koesterde! De plannen die hij voor dezen avond had.gemaakt! Misschien begon van heden af een nieuw leven voor hem En zulk een oogenblik had de vrouw uitgekozen om hem te storen Als hij meeging zouden alle menschen uit de buurt komen en hem met hun ware en ingebeelde kwalen lastig vallen, voor hij met zijn plannen klaar was. De oogen keken hem weer zoo vleiend aan. Een onbeschrijflijke woede overviel hem. Was het misschien de bedoeling den ge- heele nacht daar te blijven staan? Maar voor hij den mond kon openen, had de vrouw zijn arm genomen en fluisterde met van wanhoop bevende stem Kijk er toch eerst even naar De tegenstand van den jongen man was gebroken en toen hij voor zijn deur stond, herhaalde de vrouw met iets luider stem Alleen maar zien Toen was hij haar gevolgd in den donke ren gang, zonder te willen, woedend op zichzelf en op de vrouw die hem dwong haar ter wille te zijn. Er werd zacht en onophoudelijk tegen de vensters getikt, alsof het regende of hagelde. Hoe kwam hij nu op het bal? Hij had niet zooveel geld om een rijtuig te huren. En zoo bij er niet een kreeg in dit weer? Wat dan Hij kon zich onmogelijk met vuile gelakte laarzen op het partijtje verschijnen! Wat ging hem ten slotte de vrouw en haar zieke kind aan Hij wilde voortgaan, zich amuseerend op het bal, waarnaar hij reeds lang had ver langd, en nu kwam zij hem halen, hem berooven van zijn plezier. En hij beefde van woede als iemand die zich wil bevrijden en niet kan. Daarna liet de hand, die zijn arm omklemd had, los. Er werd een deur geopend. De vrouw trad eerst binnen in het kleine vertrek, dat door een lamp karig verlicht werd. Toen Philip haar volgde en de kamer binnentrad, voelde hij hoe hem plotseling al het bloed naar het hart liep. Het was hem alsof hij een steek in de borst kreeg. De blik van den vader, die smeekend op hem rustte, de moeder, die hem het kleine schepseltje dat heesch hoestend in de wieg lag, toonde, greep hem aan. Hij begreep dat hij de hoop was van deze arme menschen, dat zij hem vertrouwden en van hem verwachtten, dat hij in staat zou zijn de ziekte van het kind te genezen en hij schaamde zich, dat hij ook maar een enkel oogenblik had geaarzeld. Hetzelfde dak be schutte hen allen. Zij waren buren en het was zijn plicht te helpen zooveel hij kon. Snel sloot hij de deur achter zich en ging naar het bedje van den kleine, om het kind te onderzoeken. De lamp beefde in de hand van-den man die het bijlichtte. Philip begon het knaapje te onderzoeken, hij was geschrokken terwijl de arme moeder hem dankbaar aankeek, verbaasd over deze goedheiden zij begon weer te hopen. De kleine steunde, maar liet alles rustig gebeuren. Met groote oogen keek hem het kind aan als er een nieuwe aanval van be nauwdheid kwam. De jongman keek telkens ter zijde wanneer het zieke kind hem met de groote oogen aan keek. Iemand te zien lijden en niet te kun nen helpen, is bitter Het onderzoek van den hals was buitenge woon moeilijk en pijnlijk. Met moeite had Philip zijn diagnose gesteld. Niet dat beetje wijsheid, dat hij zich in die paar jaar studeeren eigen had gemaakt, had den doorslag gegeven, maar de herinnering aan zijn kleine zusje dat dezelfde ziekte had gehad. En hij sidderde bij de gedachte, dat het ook hier te laat zou kunnen zijn. Hij was nu verantwoordelijk voor dit kind. Zou hij het inpakken en een rijtuig nemen om het naar een ziekenhuis te brengen Maar de koude, de sneeuwstorm Het zou nog meer koude kunnen vatten. Zelf gaan en de noodige zaken halen was ook niet raadzaam, want terwijl hij afwezig- was, zou weer een hoestbui kunnen komen. Neen, hij moest hier blijven. Hij zou den vader zenden. Zoodra zijn besluit genomen was werd hij kalm, kon weer goed handelen en nam alle maatregelen die mogelijk waren. Eenige minuten later verliet de vader, met de slecht voorziene beurs van den jongen man in den zak, liet huis. Van een klein flesche en een instrument, daarvan hing nu het leven van zijn kind af, had de kleine docter gezegd. ierwiji de vader heerisnelde- door den sneeuwstorm om hulp te halen voor den jongen, zat de moeder met Philip aan het bedje van den kleine. Met den eenen arm hield hij den jongen stevig tegen zijn schou der aaugedrukt en in de andere hield hij een potlood, waarvan de punt met watten was omwikkeld en veegde daarmede voorzichtig de keelopening schoon. Zoo maakte hij den jongen althans het adem halen mogelijk. Meer kon hij op dit moment niet doen. De eene minuut na de andere verliep. Angstig hoorde Philip naar het moeilijk ..ademhalen van het kind. Zou de vader nog tijdig terug komen Eindelijk werd de drukkende stilte van de kamer door gedruisch in den gang gebroken. Ja, dat was de redding die naderde. Voorzichtig en geholpen door de moeder, waagde Philip de operatie. Zijn hand sidder de niettoen hij er mede klaar was, en het kind weer te bed had gelegd, overviel hem een duizeling, zoodat hij gevallen zou zijn. zoo men hem niet ondersteund had. Afgemat door de doorgestane opwinding zonk hij neer op den stoel bij het bed. Den volgenden morgen ontwaakte hij, ril lend van de koü. Hij moest zich eerst bezin nen voor hij wist waar hij zich bevond. Hij was op den stoel ingeslapen en gevoelde nu pijn in al zijne ledematen. Wat was dat een nachtEn wat eene moeite had het gekost voor de kleine was ingeslapen. De ouders zaten hand in hand aan de an dere zijde van het bedje. Zij dorsten niet spreken, bang hem wakker te maken. Philip boog zich over het bedje en voelde den pols van het kind. De temperateur was aanmerkelijk gedaald, de huid meer elastisch geworden. Zijn glimlach zeide de ouders genoeg. Het kind was gered. Weenend van vreugde om helsden zij elkander en ook den jongen man stonden de tranen in de oogen en hij schaam de zich daar niet voor. Het beroep dat hij gekozen had, was zwaar, dat had de afgeloopen nacht hem getoond Hoeveel leed en tranen zou hij nog zien, maar hoeveel verdriet zou hij nog kunnen helen, hoeveel oogen gelukkig en dankbaar doen ophelderen. Was dat niet voldoende belooning? Was daarom alleen niet het leven te leven waard En hij ondervond een gevoel van geluk zooals hij nooit te voren had gekend... Hij met zijn zwakke krachten. En 'hij boog zich nogmaals over het bedje en twee heete tranen, tranen van vreugde, vielen op de kleine magere handen van het kind. Frankrijk.— Vreeselijhe misdaad.— Te Isy-lez-Moulineaux heeft zekere Robert, 43 jaar oud, leurder, in koelen bloede zijne twee kinderen, 6 en 7 jaar oud, verdronken. Na de zekerheid te hebben bekomen dat de beide bloedjes dood waren, begaf hij zich naar het kommissariaat van policie en zegde: Ik heb daar zoo even mijne twee kinderen in 't water geworpen. Geloof niet dat ik gek ben. 't Is na rijpe overweging dat ik die misdaad gepleegd heb. En toen de kommissaris aandrong om de reden te kennen van deze vreeselijke misdaad voegde Robert er bij 't Is omdat mijne vrouw, van welke ik gescheiden ben, weigert bij mij terug te keeren, dat ik haar heb willen straffen door mijne kinderen te verdrinken De Apachen.Uit Parijs wordt gemeld dat er in de laatste 5 maanden 133 moorden en aanrandingen gepleegd werden, en 31 politieagenten gedood of gekwetst zijn, zon der te spreken van de talrijke diefstallen, plunderingen en gevechten van eiken dag. Ziedaar het bilan der daden van de apachen. Treinongeval te llazebr-ouek. 2 dooden. De reizigerstrein, die maan dag avond, ten 9ure8 uit Rijssel vertrokken was, is ten 10 ure 29 in de 'statie van Haze- brouck ontriggeld. Het ongeluk gebeurde aan de wisselkabien n. 2, op een zijspoor. I)e lokomotief en de foergon vielen omde machinist Ryckebusch en de stoker Savary, beiden van den depot van Hazebrouck, werden onder 't locomotief doodgepletterdDe treinoverste, die zich in den fourgon bevond, kon er in tijds uitspringen, zoodat hij er met den schrik vanaf gekomen is. Onthoofd.In de grensstatie vanAstenet gebeurde vrijdag nacht een vreeselijk onge luk. De treinwachter Matthias Schmitz, 52 jaar, stak het hoofd builen het f'reinhuisje op het oogenblik dat de trein onder een viaduc reed. Een der pijlers van die brug is slechts tien centimeters van de wagons verwijderd. Het hoofd van den freinwachter sloeg tegen den pijler en werd meegerukt alsof het door een kanonkogel geraakt was. Het onthoofd lijk van den ongelukkige viel op de spoorlijn en werd naar zijne woning overgebracht. Dood van Auguste Platteelde verklik ker der bende. De mijnwerker Auguste Platteel is in den put n° 4, van de koolmij nen van Courrières, door eene ontploffing zoo erg gekwetst, dat hij gestorven is terwijl men hem naar het gasthuis van Lens droeg. Onze lezers zullen zich herinneren dat het op aanklacht van Platteel was dat zijn schoonbroeder, de beruchte Abel Pollet, van de moordenaarsbende van Hazebrouck, aan gehouden werd, evenals al de leden van zijne bende. Mexico. Op den ijzerenweg van Mexico naar El Paso gebeurde vrijdag mor- gend een schrikkelijk spoorwegongeluk. Men spreekt van drie en zestig dooden en drie en veertig gekwetsten. De mecanicien van den trein zou bekend hebben dat hij niet gehoorzaamd heeft aan de bevelen die hem gegeven werden van het konvoi te stoppen. Men heeft hem aangehouden op 't oogetfblik dat hij poogde op 't grondgebied der Ver- eenigde Staten te vluchten. STADSNIEUWS. Verbrand. Verleden week was een der kinderen van Jules Callens, landbouwer op den Hooge Noenhoek, aangesteld in huis om te zorgen voor het verwarmen van het drinken der hoppeplukkers, dat in blikken pullen was. Toen het kind een der pullen wilde nemen, sprong opeens de kork met geweld af en een straal van kokende doom trof het in 't gelaathet kind werd erg ver brand in het aangezicht. Geknipt. Zaterdag namiddag ont moette de politie op de statie een persoon die er als verdacht uitzag. Men hield de kerel aan, uit een nader onderzoek bleek bet dat het dezelfde kerel is die in eenige huizen rondgegaan was om te zeggen dat de zoon die soldaat is, ziek was of gevochten had en hem zond om geldhij was er alzoo in gelukt eenige lichtgeloovige menschen geld af te truggelen. Het is zekere August Vanhoutte, 31 jaar oud, geboren te Couckelaere en se dert mei laatst uit het bedelaarshuis van Merxplas ontsnapt. Hij is ter beschikking van het parket van Yper gebracht geweest. Te bekojnen ter drukkerij dezer: voor het jaar 1908. Botsing. Zaterdag avond had op de Kazemarkt eene botsing plaats tusschen den tram en de hondenkar van Maurice Debyser, van Poperinghe. Een der honden werdt ge kwetst aan den kop en de kar werd aan stukken gereden. De eigenaar bekwam geen leed. Velo-ongeval.Camille Ouzeel, knecht bij den landbouwer Th. Sohier, kwam zon dag morgen rond 10 Va ure per velo de stad ingereden langs de Watoustraat, toen bij de herberg "In Breidelen Deconinck" gekomen de guidon van zijn rijtuig afbrak. De jonge ling werd met geweld tegen de straatsteenen geworpen en bleef bewusteloos liggen met eene gapende wonde boven het oog en het gelaat erg gekwetst. Toegeloopen personen raapten hem op en men droeg hem met het ziekbed naar het gasthuis. Een bijgeroepen geneesheer gaf hem de noodige zorgen maar gelukte er niet in de jongeling tot zijn zeiven te doen komen het was 's avonds rond 6 ure toen hij tot be wustzijn kwam. Zijn toestand koesterde wat vrees in, maar nu is hij veel verbeterd. Gestikt.Emile Decrock, werkende voor de gazmaatschappij, was maandag namiddag aan 't boren in eene groote geleidsbuis rechtover de herberg De Wyngaard om er eene andere aan te leggen voor het ver lichten van het Peperstraatje. Opeens viel hij, onder den indruk der uitspuitende gaz. Een ander werkman nam hem op en droeg hem huiswaarts, waar hij weldra buiten gevaar was. Gevecht.Maandag avond had een ge vecht plaats op de Kazemarkt tusschen Nap. R...enMaur. R... De vechters werden ge- scheid door de toeschouwers. In 't water. Dinsdag namiddag kwamen de peerden te huis op de hofstede van Amand Cordenier, Yperkalsiede, toen zij op eens verschrikten voor de waschte die buiten hing en opzijds in den wal sprongen, den geleider met hun meêtrekkend. 't Is met veel moeite dat men peerden en man uit den modder kon trekken. Vóór de Rechtbank. Maandag ver scheen voor de krijgsraad van Brugge, de genaamde Camille Cleenewerk van Poperin ghe. deserteur van het le jagers te peerd van Doornijk en over eenige weken alhier aangehouden voor diefstal van een velo, toe- behoorende aan Camille Cordenier. De kerel kreeg drie maanden voor diefte van den velo drie maanden voor diefte van eene kar te Yper 7 maanden voor 7 verschillige dieften van zinken afleidingsbuizen gepleegd te Poperinghe en Elverditighe volgens de militaire wetten kreeg hij daarbij nog een jaar correctie en hij moet nu nog zijn straf afwachten voor desertie GemeenteliiezingDe Katholieke Kiesbond, bestaande uit afgeveerdigden van den Katholieken Kring, van het Volkshuis en van de Boerengilden, heeft donderdag de volgende kandidaten aangewezen voor de aanstaande gemeentekiezing MM. van Merris, burgemeester, uittredend lidQuaghebeur Pieter, rentenier, uittre dend lid Beck Henri, brouwerLava Aimé, oud-notaris Lebbe Georges, handelaar Van Cayseele Emeric, landbouwer. Deze vier laatste in vervanging van de heeren Dewulf en Vanderheyae, ontslag gevers, en Van Cayseele Jules, overleden. Watou. Diefte. Zondag avond rond 9 ure is hier ter dorpplaats een stout moedige dief binnengedrongen bij den tolbeambte Camille Sevenoo. Op dienst moetende binst den nacht, was Sevenoo vroeg te bed gegaan, toen hij opeens bij zijnen neus gepakt werd en wakker schoot. Hij hoorde iemand wegloopen, stond op en bevond dat de dief eenigefranks gestolen had. Denzelfden avond werd bij Louis Nevejans een kerel gevonden en verjagen, die met de handen in 't schof zat en eene poging tot inbraak werd ook gepleegd bij Amand Pinson (Herthoek). Men denkt dat het al dezelfde kerel is die deze misdrijven gepleegd heefthij is tot nu toe onbekend. Zondag is 't alhier KermisEikendeen wordt uitgenoodigd Ilousltrugge. De heer Camille Adriaen, veearts alhier, komt toezichter- veearts benoemd te worden bij het ministerie van Landbouw te Brussel. ItouMselarc. Doodetijk ongeluk. Verleden week was Edmond Heyndrickx, 42 jaar, aardewerker, wonende Damperd- straat, bezig in het gasgesticht met cokes te laden in gezelschap van den werkman Ver meulen, toen opeens Vermeulen zijne schop opnam en, door onachtzaamheid, Hein- drickx een slag onder de oogen toebracht. Het bloed stroomde uitde wonde. Het slacht offer ging bij doktor Ameye. *s Anderdaags deed zich eene ontwikkeling voor en Hein- dricx is zaterdag morgen overleden. Ministerie van Landbouw. ondersteund door het Ministerie van Landbouw, de stad Poperinghe en den Belgischen Brouwersbond. DONDERDAG 3 en VRIJDAG 4 October 1907, VRIJE INGANG. «400 Fit AAK FllIJZEA. Rechtbank van Koririjk. Jules Vanquathem, van Iseghem, had den 18 au- gusti twist met Kamiel Samyn. Deze laatste had Vanquathem bedreigd met zijnen revoi-

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1907 | | pagina 1