Zuuijnslagetnj URRTJREN Camille Battheu - Baekeroot, F0URRUREN J. LIÉGE0IS-M0NTEYNE Jéföme Dehondt-Delmaere, Hotel du Hord E. FOURRUREN bij R. MABRTBN-BOOKET bij D EL BAERE-LA HA Y JULES DE PUYOT- SCHMIDT, CONSTANT DEZEURE, Wekelijksche Estaminet. HE RB ER GKERMISSEN Wetensweerdigheden. Deftige en vlijtige BEDlEpE Goede Naai machien uSinger" Hopbond van Poperinghe. HOPPE. Bijzondere keus en laatste nieuwigheid van IN 'T GROOT EN IN 'T KLEIN 2bis 4Boterstraat, YPER. BERICHT. GROOTEN KEUS VAN Men zoekt te Huren Horlogsemakerie, Goudsmederie, Juweelhandel. Bentin plaats had, was een der dochters in de corniche van de veranda gegaan om een venster te openen. De onvoorzichtige vie met een voet erdoor het glas kwam terech op het hoofd van een der aanwezigen die nog al erg doch niet gevaarlijk gekwetst werd. De dochter werd ook gekwetst aan den voet. Lijfrentkas. De leden der lijfrent- maatschappij De Voorzienigheidwor den dringend verzocht hunne jaar lij ksche storting te doen binnen deze dagen, indien zij willen de toelagen genieten van Staat en Provincie. Wij wakkeren nog eens onze stadsgenoe- ten aan lid te worden van de lijfrentkas en indien zij uitleg hierover begeeren dat zij gaan bij een bestuurlid en aanstonds zullen zij voldoening bekomen. Hengsten keuringen te Yper. Uitslag der keuiüng die maandag morgend op het Esplanade-plein te Yper gehouden werd c) Prijskamp voor hengsten, zijnde 4 jaar oud, (6 mededingers). le prijs, 550 fr. en een zilv. eerm. aan M. Alois Bousson, van Hooghlede, met Orloff 2® prijs, 400 fr. en een bronzen eerm. aan M. Auguste Van- neste, van Langemarck, met Néron De juryleden waren MM. Jan Verhaeghe lid der bestendige afvaardiging, te Wervick Quatannes ie Dixmuderidder de Vriere te BeernemBouckaert, veearts te Waereghem en Degive, paardenfokker in 't Walenland. Bousselare. Vergadering der Zouaven.Over de welgelukte feesten van Zondag vernemen wij het volgende Zondag vergaderden de Zouaven met hunnen gene raal, baron de Charette de la Contrie aan het hoofd, te Rousselare, om den 40en ver jaardag te vieren van den slag van Mentana, waarbij de Zouaven den zege behaalden op de Garibaldisten. Al de huizen waren bevlagd met de natio nale en de pauselijke kleurende stad was in feest, en er was een grooten toeloop van voik. Om 10 1)2 ure celebreerde Mgr. Van den Branden de Reeth, eene zielmis voor de overleden Zouaven in het Klein Seminarie. De mis werd door een overgroot getal ge- loovigen bijgewoond. Om 11 ure 20 m. kondigde het kanonge schot de aankomst aan van M. en Mad. de Charette; een meisje bood Mevrouw een prachtigen bloemtuil aan in naam van de damen van Rousselare. De koninklijke harmonie ging vóór den stoet en eene groote massa volk volgde de genoodigden. Ongeveer 300 Zouaven van België, Frankrijk, Holland en Engeland na men deel aan den stoet. De officieele ontvangst had plaats in het arsenaalgansch de gemeenteraad was aan wezig. M. Dr Delbeke, eerste schepene, heette de Zouaven welkom in naam der bevolking en bood een goude herinneringsmedalie aan baron de Charette. Aan het banket namen 352 personen deel, waaronder talrijke zeer hooggeplaatste per sonen. Daarna had de zitting plaats in de zaal van het Klein Seminarie, en daarna eene gelegenheidsvertooning in de feestzaal. Dit feest zal onvergetelijk blijven voor Rousselare en voor de Zouaven. wapen verscheidene slagen op den schedel I toe. De vrouw verkeert in hopeloozen toe-1 stand. De dader is aangehouden. Couckelaere. Aanhouding. In betrekking met de moord, alhier gepleegd, is een persoon der gemeente aangehouden en ter beschikking van den prokureur des konings in het gevang van Brugge opgesloten. De aangehoudene is de algeineene erfge naam van den vermoorde. Naar er gezegd wordt, zou het gerecht het bewijs hebben dat de beschuldigde, eenige oogenblikken voor het ontdekken van de misdaad, in de woning van De Caestecker geweest is. De aangehoudene houdt krachtdadig zijne on schuld staande. In Guillaume-Tell, den Vrijdag, bij de KindersDenorme, Elverdinghe-kals. Op ZONDAG io Nov. f In Victoria, bij Camille Clinckemaillie, Casselstraat. Hij heeft eenen stoot gehad op het hart, die den dood veroorzaakte. Stellig is het dezelfde persoon die eergisteravond om 7 1)2 ure hier aankwam van Gits, zonder koepon hij had zijn velo in een wagon ge steken zonder inschrijving. De velo is in de statie gebleven. Zedel^licmDrama.Een vreeselijk drama had hier plaats op Allerheiligen-dag rond 10 ure 's morgens. De echtgenooten Casiers leefden gedurig in twist voor een kind der vrouw. Vrijdag waren zij alweer handgemeen en zooals gewoonte kreeg de man, 70 jaar oud, van zijne echtgenoote, 40 jaar, een duchtig pak slagen. Door woede verblind nam Casiers een hamer, greep zijne ^fieiius der l'rovintie. Te Be veren-bij-Rousbrugge heeft een kalf zich erg aan de pooten gekwetst aan een happe die in eenen gevelden boom gebleven was op de hofstede van C. Quaghebeur. Te Ploeg- steert heeft eene zinnelooze Flora Lapeers, 22 jaar oud, gepoogd haar zoontje van 19 maanden oud de keel af te snijden. Zij is naar Yper overgebracht geweest om in hare geestvermogens onderzocht te worden. Te Breedene heeft eene ontaarde moeder hare vijf kinderen waarvan het jongste zes maanden oud is verlaten. Het jongste heeft zoodanig aan de vingertjes van den rechter hand gezogen dat de beentjes blootliggen. De kleinen waren 5 dagen zonder eten ge bleven en waren half dood van honger en koude. De hartelooze vrouw is aangehouden Op het kerkhof van Evere. Een bijzondere dienst van het gemeentebe stuur heeft berekend dat er op Allerheiligen dag ongeveer 30.000 personen het kerkhof van Brussel te Evere bezocht hebben. Hier en daar. Te Seraing in eene mijn is een ophaalbak waarin 13 mijnwer kers waren in eene diepte van 635 meters neêrgevallen. Er zijn 4 dooden; 2 doodelijk gekwetste en de andere min gekwetst. Op de exprestrein van Brussel-Keulen kroop de machinist op den tender juist zoo de trein onder eene brug voorbij stoomde. De onge- ukkige botste er met zulk geweld tegen dat hij letterlijk onthoofd werd. Het slachtoffer zekere Gilmain, 38 jaar oud, was gehuwd en vader van 3 kinderen. Te Avremont, waren werklieden bezig met boomen vellen toen een reusachtige populier nederviel en twee der mannen verpletterde. Terwijl men de twee ongelukkigen ter hulp kwam, ge beurde een ander ongeluk. De krik waarmee men den boom oplichte brak en het zwaar gewicht viel terug op de twee slachtoffers. Beide stierven eenige oogenblikken later. Te Spa in de statie werd een bediende door een trein in twee gesneden. Te Eseanafles is Jufvr. Glorieux 22 jaar. met haar velo in de schelde gereden en verdronken. Te Sombreffe wilde een jachtwachter over eene haag springen; zijn geweer ging af, hij kreeg de lading in den buik en stierf kort nadien Te Buggenhout is een ouderling van 65 jaar overleden tengevolge mishandelingen die zijn zoon hem had doen onderstaan. Te Etterbeek wilde de meid van M. Zwartebrouck het vuur aanwakkeren met petrol, de kruik ontplofte en het meisje is levend verbrand. Staatsblad. In de lijst der personen van West-Vlaanderen aan wie de landbouw- decoratie is toegekend, treffen wij aan H. Douchy te Reninghelst; K. David te Proven; E. Debaenst te BulscampA. De- grieck te id.; A. Delauter te Watou; S.Dou chy te id.P. Duhem te Beveren-op-Yzer; K.Ghysel te Hoogstaede; D. Marico te Re- ningheR. Vallaeys te IsenbergheE. Van- dewynckel te Remnghe. Vergunningsrecht.We vernemen goed nieuws. De heer minister van financiën zal, zooals hij beloofd heeft, bij de heropening der Ka mers op dinsdag aanstaande 12 dezer, amendementen neerleggen aan het wetsont werp dat het Vergunningsrecht wijzigt. Deze amendementen komen het wetsvoor stel zeer nabij dat de heer volksvertegen- 2 In Pretoria, bij Gaston Houwen, Meessenstraat 3 In 't Firmament. bij Petrus Logie, Elverdinghe-kalsiede. 4 In den Hoek. van Vrede, bij Henri Bauw, Westoutre-kalsiede 5 In den nieuwen Keizei, bij Joseph Hauspie, Werfstraat. 6 In de Valk, bij Achille Devos, Veurnestraat. 7 In de Zon, bij Achille Lermyte, Garenstraat. 8 Café du Centre, bij Eugène Coene, Yperstraat, 9 In de Handboog, bij de We Deheeglier-Baes, Yperstraat. ÏO In 't Smisje, bij Lievin Desegher, Casselstraat 11 In den Engel, bij de kinders Pareyn, Pottestraat. 12 Au Comte de Fiandre, bij Charles Dewachter, Casselstraat 13 In den Arend, bij Pieter Kesteman, Groote Markt. 14 In den ouden Hazewind, bij Jules Heze, Boescheepstraat, 15 In liet Roozendal, bij Cyrille Dhondt, Veurnestraat. 16 A la Petit Station, bij Arthur Onraetj bij de Statie 17 In Jeanne d'Arc, bij René Delava, Pottestraat. 18 In den Keizer, bij Cyrille Hosdey, Boescheepstraat. 19 In den witten Hert, bij Charles Plaetevoet, Westvleteren-kals. 20 In den ouden Pompier, bij Jules Truwant, Hondstraat, 21 In de Hespe, bij Frederic Artois, Bruggestraat. 22 In den Neerloop, bij René Bruneel, Proven-kalsijde 23 In den Graaf van Vlaanderen, bij Adolf Vandecasteele, Yperstraat, 24 In 't Vlaamsch Sierhuis, bij Justin Merlevede, Rekhofstraat. 25 A la reparation des Voitures, bij Camille Verhulst, Casselstraat. 26 Au nouveau Passage, bij Jules Deschodt. Statie-plein. 27 Au Faubourg, bij Rosalie Timperman Reninghelst-kals. 28 In de nieuwe Herberg, bij René Beddeleem, Crombeke-kalsijde. 29 In 't Abeeltje, bij Félix Bortier, Casselstraat 30 Au Cheval de Rronze, bij Alidor Decadt, Garenstraat, BERICHT. Henri Vandenbroele-Degrave BURGERSTAND vanPOPERINGHE van 3 tot 10 November. Geboorten.André Verstraete, z. v. Leon en Maria Verbiese.Esther Eyckmans, d. v Frans en Silvie Sonneville.Celina Rycke waert, d. v. Henri en Ida Hayaert.Mar guerite Gesquiere van Theophile en Regina Deniere. Burgerstand van ROUSBRUGGE. van ln October tot 7n November. Aanstonds te huren in stad Twee schoone werkmanswooningen, aan 5 fr. te maande. Inlichtingen ten bureele dezer. Men vraagt Vast loon en Kommissie. Schrijven Maatschappij Singer, 47, Doornijkstraat, KORTRIJK. Per oceasie te koop voor 20 frank, bij Edouard Lebon, Meessenstraat, Poperinghe. Zondag 17 November, om 4 uren stipt, algemeene verplichtende vergadering bij Henri Catrvcke. Fagooijes Hout, voldoende om de stoof te aansteken, te verkrijgen bij Cyrille Verstraete- Quartier, "Au Lion d'Or" Vlamingstraat, Poperinghe, aan fr. 1,75 het honderd. 1. 2. woordiger Maenhout, sedert tien jaren in de wordt ge'n0men voor AmerilG aan 6o tot 65 fr. De Kamer verdedigt, 't is te zeggen, De alge- |gemeene producten, zooals er soms naar Belgie komt Prijsuitreiking voor de hoptentoonstel Voordracht door den E. H. De Jaegher, BIJZONDERE OCCASIE. over het verrotten der hopstaken en de jjpDirnn p pat bederfwerende middelen. IE VhRKOÜlhiS Piano, zoo goed als nieuw, aan genadige prijs De liefhebbers kunnen ze gaan bezichtigen in stad. KLEIN.1.\ I)F\ BALLONGROOT. Wilt gij in volle vertrouwen en aan genadige prijzen gediend worden, wendt u tot het huis Yperstraat, 54, POPERINGHE, Groote keus van MANSKLEEDEREN. Ik bevind mij den Vrijdag op de markt. Tekoopstelling van groote nieuwigheden in alle slag van Fourruren. HEX EE^IGSTE HUIS Verkoop van Vellen voor Jacquetten, Boleros en Paletots. Groote keus van Hoeden, Klakken Kinderartikelen. meerumaking en werkelijke vermindering) van het vergunningsrecht,» voor al degenen die bier en likeuren zullen verkoopen. Daarbij zal eene openingstaks geheven worden op elke nieuwgeopende herberg. Deze voorstellen zullen besproken worden in de maand december, en de nieuwe wet zou in voege treden met 4 Januari 1908. In deze overname zijn begrepen de spoor- weglijnen Brugge naar Poperinghe, over Thourout, Rousselaere, Kortrijk, Mgenen met de vertakking Ingelmunster naar Dynze, over Thielt de lijn Rousselaere naar Yper de lijn van Meenen naar Rouselaere en de fransche lijn van de grenzen naar Haze- broeck, mits voorbehoud van goedkeurig der Fransche regeering of voorkeur van over name van eene Fransche maatschappij. MARKTPRIJZEN Eieren het 26, 4,16 a 4,42. 3,60 a 4,30 - Suikereiboon. oude, 16,50 - id. Brugge 2 nov. Tarwe, 100 k. 21,25 a Deze dag zal in de geschiedenis van West- ipeien. Vlaanderen aangestipt blijven. De overname I BRUSSEL, 6 van haar spoorwegnet is, voor onze provin- I maar prijshoudend, beter van Aalst dan Poperinghe. cie, eene gelukkige gebeurtenis. Handel en I Aalst 44-45 fr., Poperinghe 3o-33 frank, nering zullen er voordeel uit trekken. Voort- AALST. 2 Nov. Voor de hopmarkt is er geen 100,00-Rogge, 19,00 a 00,00-Haver, 00,00 a ï311 za'yt?t-^l!lAnd®ren,trapsgewijze, van I^n^h^den^alhoewel^de^vèrhan^ weinig!00.00 a 00,(K)-Aardappelen, de verbeteringen deelachtig woiden die de I belangrijk zijn. Heden bieden de kooplieden 43 fr., 1100 k. 7,o0 3,-—, Boter de k. 3,00 3,0, Staat op zijne spoorbanen ingevoerd heeft. I terwijl de planters 45 fr. eischen. Binst de laatste achtl Eieren het 26, 0,00 a 0,00-Vlas de k. 1,46. De uitbating der Engelsche maatschappij daSen waren de koopers te lande iets levendiger; vol- Kortrii k veemarkt 4 nov le .live inn al.Jo Nu dat wil mot baar- niot ISens 4e kwaliteit betaalde men 40-45 fr.; alleen de| nJK K meer te doen hebben, mogen wij toch wel laan dezen prijs niets afgeven, en verlangen meer. Del jng Veerzen 1® klas 942e kl. 843e kl. 78 zeggen dat het dank is aan deze engelsche I voorraad in cultuur bedragen nu niet meer dan een kapitalisten dat West-Ylaanderen eene van I vi)fde van den kleinen hopoogst. Per spoor komen de eerste streken in België van eenen ijzeren-1nu en dan belan§riike Partiien Poperingsche hop aan. weg voorzien werd. Toen de spoorbanen met hare stoomtuigen nog maar weinig tijds uitgevonden waren, dorsten de Belgen stadsschaal vermindert niet zoowel voor de vierkante hun geld in zulk een onderneming niet wa-|balenals voor de ronde balen, voor Engeland bestemd, gen. De Engelschen rischierden het en bevonden er zich niet kwalijk meê. ddicctcdi iiizp ncunnuEiurriu Inde begrooting der ijzerenwegen voor PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN 1908 is eene som ingeschreven van 11,233.557 Bisdom Brugge. De E. TI. Louwagie, frank voor het beheer der overgenomen leeraar in het kiein seminarie te Rousselare, ijzerwegen van West-Vlaanderen, om de is benoemd tot cuadjutor bij zijnen oom. den I déelt ons de volgende prijzen mede20/21 uitbreiding van het verkeer te verzekeren E. H. pastoor te Dentergemhij wordt te stikstof, 29 fr. beschikbaar - 29,50 fr. Dec.- en om de Terbeteringen te bekostigen die Rousselare vervangen door den E. H. Alois 30,00 fr. Jan .-April de 100 kilos in zakken, aan. het lot van bedienden en werklieden toe- De Wulf, leerling van het seminarie van wagon Brussel of pariteit volgens hoeveelhe- gebracht worden. Brugge. den en bestemming (zonder verbintenis). 92— 91— 90— 73 76 74 52 Ossen, 156 Koeien, 48 Stieren, 408 varkens, op voet de kilo, 0,90 a 1,05. Cureghem-Anderlecht 5 nov. 13,081 Varkens, op voet de kilo, 0,86 a 1,00 Meststoffen. Ik heb de eer U kenbaar te maken dat gij bij mij kunt bekomen alle slag van W intei-stoff en voor mannen en vrouwen foulards, baais in sayette. pardessus-stoffen, sargiën, sayet- ten, neusdoeken, koussen, hemdens, schor ten, alle slag van coupons voor man-, vrouw en kinderkostumen, merceriën, kruideniers waren, enz. Er is bij mij ook te verkrijgen alle slag van ZAAI LIJNZAAD, gewassen in de meest daartoe geschikte streken van Frank rijk ik verkoop het gewaarborgd Tonne- ijnzaad en Lijnzaad voor het voeden van vee. N.-B. Op vele plaatsen heeft men verleden aar fransch lijnzaad gezaaid en in 't alge meen is het overal zeer wel gelukt. Café de la paix, Groote Markt, POPERINGHE. H TELEPHONE 33 H Café-Restaurant, it lie de la Station, 3 DINERS Cuisine Bourgeoise, Beefsteacks a toute heure, Chambres pour Voyageurs. PRIX MODÉRɧ. aan zeer goedkoope prijzen, Casselstraat, 49, POPERINGHE. C. Crevits-Adriaen, BeenhouwerYperstraat, N° 6, Alles aan zeer voordeelige prijzen. Allergrootste keus 111 alle slaj; van aan den Hoek der Watoustraat, POPERINGHE. Huis van Vertrouwen. Gasthuisstraat, 8, Poperinghe. Monters in Goud, Zilver %n Nickel, Eenige verkooper der echte ijzerweghorlogien ROSKOPF en der OMEGA. Allergrootsten keus van REGULATEURS, PENDULEN WEKKERS Tj Alsook van: Diamanten Paruren, gouden Kettingen, Brochen, Dormeusen, Ringen, enz— Alles gewaarborgd Brillen, Neusnijpers Barometers. AANKOOP VAN GOUD EN ZILVER. Werkplaats voor het herstellen van Horlogien en Juweelen. Let wei op het adres (Rechtover het Gasthuis). De gekwetste van den zondag der stemming. Frederic Feys, die nog altijc in 't gasthuis verblijft, was dezer dagen maar slechter. De man kloeg in den arm waar hij een steek gekregen heeft tot op het been en die hem veel deed lijden. Vrijdag had hij de koorts. a) Prijskamp voor hengstenveulens, zijnde 2 jaar oud, (22 mededingers). le prijs, 200 fr. en een zilveren eermetaal aan vrouw wed. Karei Verraes, van Wytschaete met Sans- Gêne2* prijs 150 fr. en een bronzen eerm. aan M. Jules Vandeputte, van Boe- singe, met Cesar 3e prijs, 75 fr. en een bronzen eerm. aan M. Henri Legrand van Komen met "Cominois»; aan M. Ernest VandeCandelaere, van Wervick, met »Sans- Pareil en vrouw wed Verraes, van Wyt schaete met Monarque b) Prijskamp voor hengsten, zijnde 3 jaar oud, (10 mededingers). le prijs, 400 fr. en een zilv. eerm. aan M. Lodewijk Leterme, van Wytschaete, met Jupiter2e prijs 300 fr. en een bronzen eerm. aan M. Oscar Verraes, van Reninghelst, met »Sans-Peur». Dj Bewaringspremiën 700 fr. aan M Cyriel Descamps, van Langemark, met Bristol II 500 fr. aan de wed. Verraes, van Wytschaete, met Dragon 1.200 fr. aan de wed. Verraes voornoemd met Co quet"; 600 fr. aan M. Camille Claeys, van Gheluwe, met »Cortil»; 800 fr. aan M. Alois Bousson van Hooghlede, met »Clovis»; 700 fr. aan M. Camille Claeys voornoemd met Ostrogoth Dood gevallen. Vrijdag, rond 3 1)2 ure 's avonds, M. Pieter Steen, oud 60 jaar, mecanicien, wonende ter herberg van M. Jan Steen, Vrouwenstraat, is, in dronken toe stand verkeerende, met naar boven te willen gaan, van de trappen gevallen en kwam met het hoofd op de vloersteenen terecht. Hij was op den slag dood. Dood gevonden. Henri Demoor, 68 jaar, daglooner, wonende in een klein huisje van de Molenstraat, 68, is vrijdag avond in zijn bed dood gevonden. Het overlijden moet reeds dagteekenen van 26 October. Doodgestooten. Woensdag morgen, rond 7 ure, is een onbekend persoon doodge stooten door eene machien van den ijzerweg, dicht bij Beveren, die naar Kortrijk reed. Toen hij de machien zag afkomen, sprong hij er voren de machinist, die het zag, floot alarm, maar niets kon baten. vrouw bij de haren en bracht haar met het Jaarlijksche Kermis Ik heb de eer ter kennis van eenieder te brengen, dat ik ZATERDAG aanstaande 16 dezer, ten mijnen huize gelegen in de Rruggestraat, eene zal openen. Ik zal iedereen ter trouwe en genadig I dienen en hoop alzoo uw vertrouwen te I winnen. Overlijdens.Roetynck Alice, 6 maan den, Bruggestraat.Delneuville Theophile 43 jaar, postontvanger, echtgenoot van Rul- laert Maria, Groote Markt.—Baes Therese 89 jaar, zonder beroep, echtgenoote van Pieter Beuns, Crombekestraat. Leroeye Leonie, 67 jaar, landgebruikster, echtgenoo te van Henri Deschodt, wiik K. Huwelijksbeloften. Orner Boudeweel landbouwer met Maria Derycke, zonder be roep, beide in stad.Hector Uzeel, meubel maker in stad met Eugenie Coutereel dienstmeid te Alveringhem voorheen in stad Huwelijken.Alidor Goussey, 22 jaar, werkman met Madeleine Logie, 32 jaar, kantwerkster, beide in stad. Geboorten. Leny Maurice. Top Ida. —Hardeman Madeleine.Depuydt Hector. Vandevoorde Alida.Desmytter Margue rite.Viane Hélène. Overlijdens.—Hannebau Marie, 23 jaar, ongehuwd,Dedrie Petrus, 69 jaar, echtge noot van Derensy Nathalie.Berquin Jer., 6 maanden.Depuydt Hector, 15 dagen. voor den verkoop van NAAIMACHIENEN te Poperinghe en omliggende. Die er eens gehad heef, wil er niet meer zonder, zoowel voor 't gemak als voor den goedkoop. NUREMBERG, 6 Nov. De markt die sedertl eenigen tijd verslapt was, is met het begin dezer week verbeterd daar er tamelijk veel aangekocht wordt voor den uitvoerhandel zoowel als voor de inlandsche - .brouwerijen. Veel groene hop van alle herkomst staan enkel 35 tot 40 fr.doch er valt aan te merken dat, dit jaar, de uitvoer van Beiersche hop naar België de helft minder is dan voorgaande jaren. Voor de ver schillende soorten zijn de prijzen als volgt Voor alle inlichtingen wende men zich ten bureele van dit blad. Mercerie. Bonnetterie. Alle Kleerstoffen. Hoeden. KlaYckren. Alles was Confectie betreft, enz. enz. Dus, let wel op het adres en wendt u tot het huis C. Battheu-Baekeroot, Yperstraat, 54, Poperinghe. van stad waar alle vellen-artikels zelve bereid en verwrocht worden. Men belast zich met het maken, veranderen van fatsoen en herstellen naar begeerte, aan zeer genadige prijzen. Op v.- aag 811 ij tl men tleze op patroon. HET HUIS HEEFT GEEN ANDER VERKOOPHUIS IN STAD. De overname der ijzerweg en van West-vlaanderen. De Moniteur van donderdag bevat de wet waarbij de ijzerenwegen van West-Vlaanderen overge nomen worden. Poperinghe, markt van den 8 nov. Tarwe heet. 16,95-Rogge 14,35-Haver 9,25 Aardappelen, 100 k. 8,00-Boter de kil. 2,90 Marktwaar i« kwaliteit, 62 - 75 fr.; 2e kwaliteit, I Eieren de 26, 4,00 -Hoppe de 50 kilo, 33 fr. 5o - 60 fr.; Berghop 75 - 81 fr.; Spilt, g3 - io5 fr.; Yper 2 nov. Tarwe, 100 kil. 21.00- Hallertau 93 - io5 fr.; Elzas 80 - 90 fr. I n r r. tt ta 01- Op de markt van Saaz (Oostenrijk) gaat de handel I Rogge, 19,00 a 19,50-Haver, 19,00 a 19,25- van langsom levendigerstadhop lo5 - i35 fr.; dorpen I Aardappels, 100 k. 6,50-Boter, 2,90 a 3,35 LONDEN, 4 Nov.—Er is wat meer vraag naar hop I m,im aa van alle slag, doch het meest naar middelbare pro-1 Dixmuide 4 nov. Tarwe, heet. 17,00 ducten, die voor alle brouwerijen kunnen dienen. De I Aardappels de 100 k. 7,00 a 0,00-Boter de prijzen blijven onveranderd. kilo, 3,00 a 3,40-Eieren het 25, 4,00. Volgens de ambtelijke opgaven ziehier den invoer1 van vreemde hop in Engeland, sedert het begin van September 1907 AHJER1KA VLISSINGEN DU1TSCHLAND BELGIË 7 - i3 Sept. 182 b. 3i balen o balen i5 b. 14 - 20 Sept. io85 o o 91 20 - 26 Sept. 1349 43 o 340 27Sept-3Óct. 5öo275 190 5o3 4-10 Oct. 1236 238 96 733 11-17 Oct- 223 226 63 486 18 - 24 Oct. i2o5 217 196 260 Langs Vlissingen gaat er omtrent geen ander hop I Rogge, 18.00 a 18,50 - Haver, 17,50 a 18,50 meer naar Engeland dan Duitsche.. De Amerikaners. nA 1AA)r zooals iedereen bemerken kan, trachten meer en meer I BOOnen, 20,00 a 21,00- Aai dappelon de 100 k de Engelscbe markt met hunne producten te overrom-1 7,50 a 8,00- Boter de k. 2,90 a 3,20- Eieren Nov. Markt weinig ^bedrijvend, njeuwe J5J5. Kortrijk 4 nov. Tarwe, heet. 19,00- Rogge, 14,50-Haver, 17,00-Chicorei 100 k. 16,00 - Boter de 1/2 k. 1,67 - Eieren, 3,95 Koolzaadolie 100 k. 84,50-Lijnolie, id. 57,00 Koolzaadkoeken, id. 14,25- Lijnzaadkoeken, id. 20,00. Rousselaere 5 nov. Tarwe, 100 kil 20,00 a 21,00 - Roode Tarwe, 19,50 a 20,Oo is dus fen einde. Nu dat wij met haar niet I zeldzame plailters, die nog puike waar bezitten, willen 365 koppen—prijs per kilo gewicht op voet, POPERINGHE, 8 Nov.—Markt kalm. Stad 3o-33 I fr.parochiën 27-30 fr., volgens kwaliteit. Alleen de I goede waar wordt gezocht. De bedrijvigheid in de 81— 82— 81— Brussel 5 nov. Zwavelzuren Ammoniak.Het Comp- Itoir du sulfate d'ammoniaque van Brussel Door mijne goede waar en matige prijzenhoop ik eenieders vertrouwen te winnen. Prés de la Gare, YPRES, TENU PAR Klein en goed gelegen Handelshuis te Poperinghe SchrijvenVaessen, 47, Doornijkstraat, KORTRIJK. Opvolger van maakt kenbaar aan al de geëerde kalan ten en geheel het publiek, dat bij hem te bekomen is eerste klas van Ossen-, Veer zen,- Zoger- en Schapenvleesch. Ham burgsche Hesp, gerookte en gekookte Koeitongen, Saucissons van alle slach, getruffèlde Zwijnspooten, Palé's, Pisto lets met Hesp, enz. enz. Dat heet antwoorden.—Huisbaas.—^Wel als ge uw huishuur niet op tijd komt betalen, moet ge maar in een goedkooper huis gaan wonen. Florentinus.—Eh, als gij op het geld van de huishuur niet kunt wachten, moet ge maar geen huizen bouwen. MÜItïI

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1907 | | pagina 4