HET NOTARIËEL EN NIJVERHEIDS ANNONCENBLAD NIEUWSBLAD VOOR POPERINGHE EN OMSTREKEN, BOOM EN Gansch den Huisraad BOOMEN Een groot Woonhuis HOFSTEDEKEK DE aiINTER NADERT... BGITERLAIIDSGH NIEUttiS. NIEUWS UIT BELGIE. Grooten keus van Speelgoederen in den Bazar, bij Sausen-Decorte, Gasthuisstr. 15, Poperinghe. verschijnende den Zaterdag namiddag. 72 koopen Meester Gaston PEEL, ANNONCEN Uitgever, VALÈRE SANSEN, Boek- en Steendrukker, Gasthuisstraat, 15, Poperinghe. Maandag '25 November 1907 daarbij nog 25 Iepen, NIEUW IJZERWERK, Openbare Verkooping Vrijdag 29 November 1907, van M0ESH0VENIERDERIJ. -1. Derde Jaar. N< 5i. Dei) rukre^el '10 c. Op 'f ecrslc blad 20 c. Eerste laas, BoHingsn en Herbergkerraissen mits betaling van 25 c". Alle Annoncen vooraf betaalbaar moeten vóór den Vrijdag-noen ingezonden worden. INSCHRIJVINGSPRIJS Bijzondere buiten stad f 2,50 binnen stad f 2,00 Herbergiers buiten stad 1' 1,50 binnen st a d f 100 lie plakbrieven die bij mij gedrukt zijn, zullen onverguld in het blad verschijnen. Studie van M1"' Notaris te Poperinghe. om 1 uur zeer stipt, TE STAVELE, Mèrkweerdige Ver hooping Vergadering ter hofplaats van IVIr J. Feys. Door uitscheiding van bedrijf. Maandag 18 November 1907, Verkooping door den eigenaar van Comptant betaling. Studie van de Notarissen DEVOS, te Watou en CAULIER te Casset. Op Woensdag 27 November 1907, 61 koopen Eik- Iep- Esch- en Abeelen Gemakkelijk vervoer. (Jit ter hand te koopen om 10 ure juist voormiddag, DEFINITIEVE TOEWIJZING van Een behuisd, bebouwd en beplant in zeer goeden staat van gebouwen Ingesteld in Massa aan 2j.^So fr LEERGANG Samenstelling van het Zaad en der Plant. De partijen in de Kamers. De Geldkrisis in Amerika. HANDEL EN NIJVERHEID. Mijnheer de Opsteller STADSNIEUWS* Windmolens J. Beheyt4driaen, Poper. c? worden ingelii mwsmsm Het recht, annoncen of artikels te weigeren is voorbehouden. Alle ingezonden artikels moeten gelee- kend zijn. - Geheimhouding gewaarbogd mw&kêW- ter hofstede gebruikt door Mr Jules Feys, wijk den westhoeklangs den keizei van den Wayenburg naar Stavele dorp. VAN waaronder verscheidene Hollanders en Populieren van 2m tot 2m 25 wassende op 't land der iveduwe Coene. Op gewone voorwaarden en tijd van betaling. Door 't ambt van den Notaris Peel te Rousbrugge-Haringhe en ter ontvangst van den Notaris ISi&cqaii&ert voornoemd. om 1 ure namiddagten huize van PETRUS BEUNS, Pottestraat, Poperinghe, Zooals een grooten koffer, zes stoelen, een ronde tafel, twee vierkante tafels, een commode, potten, pannen, kommen in ijzer, tellooren, een ledekant met ressort, een ijze ren koolbak, spiegel en kaders, twee schoo- ne jachtstoven zoo goed als nieuw. Zooals zes broodmessen, spaden, hou wen in alle slach, rakels in ijzer en hout, houweelen en happen, weggen en letsen, tralie schuppen, ijzeren plattinen, zes zin ken seulen, ijzeren kettingen en nagelhaken, hamers, kapmes, roosters en hangijzers, tangen en stokers, aardappelbraders, ijzeren wemels, krammen, winkel-bascule, enz. om een ure namiddag, ter hotstede bewoond door de kinders Rouseré, te Watou, langst den steenweg naar Steenvoorde, bij de her berg Het Rattekot, VAN zeer dienstig voor kuipers, schipwerkers, wagenmakers en molenwerkers. Op gewone voorwaarden en tijd van be taling mits borg ten aanveerden van den Notaris D«vos voornoemd. met achtergebouwen en 10 aren 64 cent. erf, schikkig voor allen handel, zijnde de her berg a Ba Cour «Ie Cassel, gelegen in de Casselstraat. Voor alle inlichtingen zich te bevragen Yperstraat, nr 70. ter gehoorzaal van het Vredegerecht van het kanton Haringhe, zijnde in het stadhuis te Rousbrugge, en ten overstaan van den heer Vrederechter, zal Notaris tot Rousbrugge - Haringhe, overgaan tot de GEMEENTE BïiEVEItlffAf (gehucht Ilooge Seine.) bestaande in groot woonhuis, koei- peerde en zwijnstallen, twee schuren, wagenkoten verdere afkanklijkheden, bekend bij kadaster sectie D nummers-72 38 61, 71, 74, 111. 112, 114, 64a en sectie G nummer 538 voor eene inhoudsgrootte onder bebouwde grond, hofplaats, hovenierhof, boomgaard en zaai landen, van 5 Sin. 33 ar. 34 ca. Laatst bewoond en gebruikt door wijlen Jacobus Allacker. Deze verkooping zal geschieden zonder onkosten voor de koopers. Handslag met de geldtelling. Met tusschenkomst van Meester Joaoph $img>claci*c, Notaris tot Oostvleteren. Een voor een, zien we de bladjes, doods bleek vallen. In de koude mist staan de boomen te huiveren, en klare pinkelende druppels rollen van de takken, of zimpelen langs de groene schors... Ze weenen, de boomen, over 't verlies van hun gebladerte, en schroomend zien ze den Winter aankomen De Winter.., hij doet zooveel menschen angst lijden de Winter met zijn sneeuw en ijs, met zijne korte dagen, met zijne over langs nachten... Als 't sneeuwt, de dood voor alleman, moeten de mannen, die nog eenigszins werk genoeg vonden om vrouw en kind een scha mel korste brood aan te schaften, dit ook staken. En vader gaat naar huis, om daar bij eenen uitgedoofden heerd, of eene ijskoude stoof, zijn armoede te verkroppen, en koude te lijden, want de laatste schup kolen is ver brand, en,., niets... niets meer Gaan bedelen? oh! bedelen klinkt hem als een vloek in de ooren, snijdt hem als een vliem door 'therte... bedelen dat nooit En moeder, draait het hoofd om een traan uit het oog te vagen, als de kinders, bibberend van de koude, schoon spreken om een boter ham... een stuksken brood... eene korste en dat helaaser niets, niets meer in huis is. Dat ze sparen des zomers, dan zullen ze den Winter kunnen uitzien, zelfs als er bijna niets inkomtZoo spreken zij, die niet weten wat het is arme zijn. Ze kunnen niet verstaan, of willen het niet, dat arme menschen noodzakelijk bij bakker en winke lier des winters schulden moeten maken die ze dan des Zomers moeten afwinnen, en zoo smelten zoo gauw de franken, één voor één zoo duur gewonnen Er zijn menschen zonder hert, mannen die slaaf van den drank alle gewin verdrinken zonder ooit op vrouw en kind te denken... maar moet de vrouw zulks bezeuren kan zij het helpen?.,, moeten de kinders, als zij dauw van den honger, benauwd hunne landjes uitsteken, als honden van de deur gejaagd worden en hooren Uw vader heeft wel geld om te drinken ga spelen- De arme.schapen lijden al genoeg zonder dat ze zoo befiandeld moeten worden Er is geen armoede meer trachten zich de gierigaards in te beelden. Zij sluiten de oogen voor hetgeen ze rond hen zien, of zien alleen sommige misbruiken, van vaders of moeders die hunnen plicht niet en kwijten. En daardoor moeten allen het bezeuren die door ziekte of ongeluk, door gemis aan werk in de armoede gedompeld zijn. Ge zijt algauw gewaar als gij menschen voor handen' hebt die van 't bedelen eenen stijl maken, of als het slechts, zooals met het meeste deel, de nood is die tot bedelen dwingt. Welaan dan, is de Winter guur, komt men op uwe deur kloppen, weigert geen snede brood, geen geldstuksken, 'ten zal u niet verarmen. Wacht u vooral, de lijdende, lats weg te jagen, dat is niet menschelijk handelen, verre van waardig te zijn van een christen mensch. (Verboden nadruk N. v. S. Wij weten dat het zaad mag aanzien wor den als eene wordende plant in slapenden toestand. Inderdaad, daar zij de plant voort brengt, bezit zij er al de'organen van in oorspronkelijken toestand. Onder den in vloed der warmte, der lucht en der vochtig heid, zwelt' het graan, verbreekt zijn omhulsel, schiet zijnen wortelknop in den grond en zijnen stengel in de lucht; de voe dende stoffen der lobben worden oplosbaai en gaan voort met de jonge plant te voeden tot aan hunne volledige uitputting. Op dit tijdstip, is de plant in staat zelf in hart' noodwendigheden te voorzien, daar zij uit den grond en uit de lucht alsdan de voedende stoffen put welke zij noodig zal hebben, zoo om nieuwe zaden voort te brengen als ter harer eigene vorming. De voedende stoffen in het zaad opgehoopt bestaan voornamelijk uit stikstof, fosfoor- zuur, potasch, kalk, koolstof, enz. De plant zelf beslaat bijgevolg uit deze bestanddeelen Bijgevolg zal de vorming der plant noodza- kelijk te wenschen laten van het oogenblik dat één dezer bestanddeelen ontbreekt of zich in onvoldoende hoeveelheid in het be reik der plant bevindt, net zooals het onmo gelijk ware een huis te bouwen wanneer een of ander der onmisbare materialen er toe, zoo als de moortel, ontbrak, hoe overvloedig de andere ook waren. Diensvolgens, wetende dat de grond, ten gevolge der opvolgende teelten welke er op verbouwd worden, tamelijk snel uitput, dat anderzijds sommige bestanddeelen aan ver lies blootgesteld zijn, 'tzij door uitlooging 't zij door vervluchtiging, zal men gemakke lijk begrijpen dat door doelmatige bemestin gen, de vruchtbaarheid des gronds gestadr zal dienen hersteld te worden. Wij dienen derhalve, na elke teelt, eene overvloedige teruggaaf te doen van al de uitgeputte be standdeelen. Wij hebben ons gewoonlijk slechts te bekommeren om de stikstof, het fosfoorzuur en de potasch, daar de andere bestanddeelen gewoonlijk in genoegzame hoeveelheid in den grond aanwezig zijn, door de plant rechtstreeks uit de lucht geput worden, of' slechts toevallig in den grond ontbreken. Het stalmest is onbetwistbaar het voor naamste der meststoffen, evenwel is het onvoldoende,- het vergt de medehulp der scheikundige vetten. Het bijzonderste, het goedkoopste, het rijkste en veeltijds het doelmatigste der stikstofmesten is het ammoniaksulfaat de voornaamste fosfaatmesten zijn het superfosfaat en het slakken meelde aanbe- velensweerdigste potaschniesten in moesho- venierderij zijn de zwavelzure potasc-h- magnesia, de cloor- en de zwavelzure potasch In een volgend artikel behandelen wij breedvoerig al deze meststoffen; wij zullen hunne aanwending in moesteelt bestudeeren, daar elke groente of groen ten reeks verschil- lige noodwendigheden en eigenschappen bezit en diensvolgens ieder dezer eene ver- schillige bemesting vergt. Verboden nadrukJAN. Ter gelegenheid der opening van den wet- gevenden zittijd 1907-1908, zal het voorzeker niet zonder belang zijn eens te herinneren, hoe, in Kamer en Senaat, de zetels tusschen de verschillende partijen verdeeld zijn. De Kamer der volksvertegenwoordigers telt 166 leden, verdeeld als volgt 89 katholieken, 46 liberalen, 30 socialisten, 1 daensist. De katholieke meerderheid bedraagt er dus 12 stemmen. De Senaat bestaat uit 83 leden, door het kiezerskorps gekozen, en 27, gekozen door de provinciale raden. De zetels zijn verdeeld als volgt 62 katholieken, 34 liberalen, 3 progressisten, 11 socialisten. In Mei, toekomende jaar, moet de helft der Kamer herkozen worden alsook een ruim gedeelte van den Senaat. 81 Kamerleden zijn uittredend, waaronder 39 katholieken, 28 liberalen, 18 socialisten en 1 daensist, Pier Daens zelf. In den Senaat treden 53 leden af, waar onder 13 provinciale senators. Onder de aftredende senators zijn 26 katholieken en 27 oppositieleden. Voor de Kamer loopen de katholieken min of meer gevaar een paar zetels te ver liezen te Verviers en te Charleroimaar er bestaat ook veel kans een aantal zetels op de oppositie te veroveren in de arrondissemen ten Hasselt, St-Nicolaas, Dendermonde en Aalst. Voor wat den Senaat betreft, er bestaat Veel kans de katholieke meerderheid, welke thans 14 stemmen bedraagt met enkele een heden te zien aangroeien. In geen geval loopt de katholieke Regee ring gevaar. Er springen nog altijd banken in Amerika. Er is daar zoo woinig klinkende munte voor handen dat, te New-York, de bazen hunne bedienden en werklieden met wissels op bankhuizen chèques moeten betalen. Bij het uitwisselen dezer wissels moet men 4 ten honderd laten. Integendeel, die klin kende munte en bijzonderlijk gouden geld heeft, kan eenen schoonen stuiver winnen met in de banken tegen papieren weerden uit te wisselen. Voor 5000 fr. gouden geld krijgt men tegenwoordig, in Amerika 5,150 frank in chèques Uit de schaarschheid van het geld volgt, natuurlijk, dat er Veel min gekocht wordt als gewoonte, en dat er veel werklieden af gedankt worden. Er zijn zelfs reeds fabrieken, die tot 6000 werklieden bezigden, die hunne poorten moesten sluiten, omdat de banken hun geen geld meer konden verschieten, om voort te doen. Intusschen komen er uit Europa schepen tóe met goud geladen,'om te trachten de Amerikaansche bankiers eenigzins uit hun nen nood te helpenen tevens zeiven eenen goeden si ag te doen Dinsdag morgend kwam te New-York de dui.tsche stoomboot Krönprinzessin Cecile 90S, mét 36.275,000 fr. in goudetrgeld, voor verschillige bankhuizen. Deze week werden er schepen verwacht die in het geheel 185 miljoen frank in goudstukken uit Europa brachten. Sedert het begin der krisis is een milliard frank in goud gezonden. De Beurs blijft niettemin, in Amerika, nog steeds zeer slecht. Daar het geld, door dien uitvoer, zeldzaam geworden is in Europa, moet men stukken van menschen betalen als men geld in de banken moet leenen of bij middel van trek briefjes ophalen. De intrest gaat van 6 1)2 tot 7 ten honderd. Amerika, tegenwoordig min geld hebbend, koopt ook min in Europa. Zoo komen te Amsterdam, drie groote diamantslijperijen hunne poorten te sluiten, bij gebrek aan werk. De diamanten werden, grootendeels, naar Amerika uitgevoerd. Amerika koopt er nu geen meer of zeer weinig. maakt voor eiken inwoner gemiddeld een verlies van 20 fr. per jaar. Elk huisgezin wordt gemiddeld op 5 per sonen geschat. Het verlies is dus per huisge zin 100 fr. per jaar, Nu, honderd franks per jaar, meer of min, maakt voor de meeste gezinnen welstand of armoede uit. Er zijn er die denken dat de flnancieele krisis die in de Vereenigde Staten heerscht, de prijzen van het graan zal doen zakken. De Yankees hebben geld noodig en dat zoo gauw mogelijk. Wie geld noodig heeft, verkoopt wat hij bezit; de Amerikanen bezitten eerst en voor al overvloed van graan. Het is te denken datzij dat eerst en vooral van de hand zullen doen. Moge die hoop verwezenlijkt worden OPSLAG DER BLOEM. Ziehier hoe een der bijzonderste bloem mulders van het land, den opslag uitlegt der bloem die zich zoo pijnlijk doet gevoelen De opslag der bloem bedraagt nu 10 fr. per zak van 100 kilos. Daar het dagelijks ver bruik voor België 40,000 zakken bedraagt, maakt dit voor de Belgen eene som van 400,000 fr. per dag. De oorzaak van den opslag is in de specu latie gelegen. Inde Donaustreek was de oogst dees jaar verre onder 't middelmatige. Welnu, wij trekken 75 o)o onzer granen uit die streek. Dit jaar hadden wij daar enkel 15 o)o van onzen voorraad, en moesten ons voor het overige tot Amerika wenden. De verzenders aldaar, sloegen onmiddelijk hunnen prijs op. Een oogenblik hadden wij gehoopt betere voorwaarden van Argentina te krijgen maar de Noord-Amerikanen waren onze inzichten voor, en hadden alles opgekocht. Thans zijn wij nog heelemaal in hunne macht. In Rusland was de oogst zoo ellendig als in de Donauvallei. Van dezen kant blijft dus niets te hopenOok verre van afslag te voor zien, mag grootere duurte voorzien worden. Gelijk men denken kan, heeft die toestand vele ongemakken doen ontstaan, en aanzien- ijke verliezen voor gevolg gehad. Zekere nij veraars, door kontrak ten gebonden, heb- >en haast heel hunne fortuin verspeeld. Frankrijk ontsnapt aan de krisis om reden dat zijne nationale voortbrengst toereikend is voor zijn verbruik. Dat is, ongelukkig ge noeg, het geval niet voor België, op verre na niet. De Amerikanen nemen de gelegenheid waar om ons zoo duur mogelijk te doen betalen. Laat ons een oogenblik de cijfers hooger opgegeven overwegen. België betaalt eiken dag 400 duizend frank vodr zijne bloem, dus maar voor zijn brood, meer dan voorheen. Dat maakt in een jaar 365 maal 400,000 fr. of 146 miljoen franks die naar Amerika over stegen, zonder dat wij er eenen centiem voerdeel uit trekken. Ei' zijn 7 miljoen inwoners in België, dat Uit Rousbrugge. van - De Poperinghenaar.» Als ik Zondag uw artikel uit Rousbrugge las, scheen het mij of hoorde ik het eentoo- nig gekriek van den krekel die 's zomers in elzen- of doornhaag of (ronk, en 's winters in den hoek van den bakkersoven eenzaam zijn avonddeuntje piept. Zonder hooggeplaatste rechtsgeleerden, met wien ik als katholiek mij zou wachten arm aan arm als boezemvrienden en geioofs- verschillers de straten te doorwandelen, of aan politieke kiesmaaltijden deel te nemen zonder zulke geleerden te rade te gaan om, met groot bombast, wetsbesluiten van een of ander Hof in 't fransch te kannen opdis- schen en wier lectuur het grootste deel uwer lezers zal doen zeggen maar dat is toch 't geval der Rousbruggenaars niet 9 Januari 1897 Zonder te willen beproeven aan mannen uit te leggen wat verschil tusschen lasteren en ten laste leggen bestaat, iets wat beter te pas komt bij 't uitleggen van Catechismus bij tien of elfjarige kinderen Zonder nog verder te willen bestrijden of 342 328 367 351 351 319 345 334 meisje Van Verdergem vermoordde, is door het assisenhof' van het Noorden, zetelende te Douai, tot de doodstraf verwezen. De toegestroomde menigte juichte het vonnis toe. Assisenhof van liet Noorilen. Moord te Robaais.Karei Mangin, brood drager, zoon van den herbergier Mangin, wonende op den hoek der rue Ducrême, die op 9 september laatstleden eene messteek toebracht aan Clement Morant, voddenraper, die kort daarna overleed, is vrijgesproken, de zelfverdediging bewezen zijnde. Afgrijselijke Blampen. In Oos tenrijk. Te Grosswardein is woensdag een groot in opbouw zijnde huis, waaraan talrijke werklieden arbeiden, met donderend gekraak ingestort. 30 werklieden werden onder de puinen begraven. Allen werden gedood. In de Vereenigcle Stalen. Te Rhode- Island is dinsdag in eene kostschool voor meisjes een ketel ontploft. Spoedig stond gansch het gebouw in brand. De ramp was zoo onverwachts gebeurd en de vlammen hadden zich zoo bliksemsnel uitgebreid, dat eene schrikkelijke verwarring tusschen de leerlingen ontstond 23 Meisjes kwamen om in den vuurpoel. 1405 verminderd van 1332 de som van 73 niet is; veroorloof ik mij uwen correspondent te zeggen dat doctor Gheysen nooit de plaats van Burgmeester van Rous brugge begeerd noch betracht en heeft, maar het zijne bijgebracht heeft om den heer De- vloo Amand tot die plaats te trachten te doen noemen. Wat algemeen geweten en gekend is. Moest hij eens het gedacht gehad hebben daar naar te trachten hij zou tot beter mid del zijnen toevlucht genomen hebben met uwen Correspondent, zoo klein in gestalte en zoo groot in aanzien zijne hulp en medewer king te vragen. Onze- oud-liberaal Burgmeester, welk hij mogelijks ook wel heeft helpen benoemen, heeft die reeds blijken van verandering in zijn politieke gevoelens gegeven Z. Hier en «laar. Donderdag mor gen werd te Toerkonje tegen al de kloklui ders proces-verbal opgemaakt omdat zij den angelus klopten om 5 1)2 ure volgens ge woonte, in plaats van om 6 ure zooals de burgmeester het wilde. Te Roebaais werd een meestergast der werken van het stadhuis onder een zwaren steen, die loskwam wijl men hem optrok, doodgepletterd. De ben de Pollet. Dinsdag verschenen de gebroe ders Bouquet en de kaartenlegster Marie Pi quet, die deel maakten van de bende Pollet, voor het assisenhof te Douai, voor diefstal. De gebroeders Bouquet werden vrijgespro ken. Marie Piquet werd tot 5 jaar gevang veroordeeld voor aanwijzing en verheeling. Volgens de statistieken zijn er in septem ber laatst 35 zeilschepen en 25 stoom booten vergaan. De koningin van Italië is beval len van eene dochter Twee meisjes van Lemberg (Oostenrijk) mejuffers Augusta Rei- ter en Maria Marin onderscheidel ijk 22 en 19 jaar oud, beiden verliefd op denzelfden officier, lieten woensdag een tweegevecht beslissen over hun lot. Het wapen was de pistool, twee kogels werden gewisseld, en eilaas, troffen doel. Mej. Reiter werd licht aan den arm gekwetst, doch Mej. Marin kreeg de kogel in het hoofd en stortte dood neder Wat droeve zeden Douai.Ter dood veroordeeld.—Paul Vandamme, 41 jaar oud, handelsreiziger, wonende te Rijssel, die op 28 Oogst laatst leden te Toerkonje, boulevard Gambetta,de meid zijner moei Virginie Vandamme, Pauli ne Allentin, 42 jaar oud, en het 12 jarig Zondag morgen stond gansch onze stad in rep en roer. In het huis rechtover den uit gang der Watoustraat werd eene vreeselijke misdaad ontdekt. Zes der volksgeliefde mannen onzer stad werden daar met looze listen binnengelokt, wreedaardig vermoord, vermorzeld,dooreen gemengeld en in den oven gesteken. Daarna, verminderd, bijna tot niets gebracht, werden zij door barbaarsche handen een buisvormig fatsoen gegeven, bebloemd, besuikerd, be- vlagd en in de vitrien ten toon gesteld De arme slachtoffers waren veroordeeld om opgefret te worden. Kan men een wreeder daad uitdenkenen dat gebeurt nog in onze verlichte twintigste eeuw Omvergereden.Zondag avond rond 4 1)2 kwam een persoon in volle geweld per velo de markt overgereden, toen hij bij het politiebureel gekomen, den heer' Albert Rommens, die juist de Yperstraat dweerste, omverreed. De kerel werd naar het politie bureel geleid waar hij verklaarde zekere Joseph Verfailie te zijn van Wervick, Daar hij noch bel noch tuiter aan zijn velo had werd een proces-verbaal ten zijnen laste op gemaakt. Gevecht.Maandag avond rond 9 uren ontstond er aan de statie, een gevecht tus schen de gebroeders C De politie werd verwittigd en twee politieagenten trokken er naartoe. Toen zij ter plaatse kwamen en de vechters wilden doen ophouden, vielen de drie kerels op de agenten. Eene worsteling ontstond en de agenten werden beiden licht gekwetst; zij werden verplicht hunne revol vers te trekken om hunne aanvallers op de vlucht te drijven en gelukten erin een der kerels aan te houden en mede te doen. Diefstallen. In den nacht van Zon dag tot Maandag zijn dieven in het konijnen kot gedrongen van Emile Decae op het gehucht Het Vogeltje en hebben er twee vette konijnen gestolen. Woensdag nacht hebben dieven bij Henri Depuydt, landbou wer recht over de statie, 12 hennen en een vechthaan gestolen. Aangehouden De politie heeft woensdag avond I). A. aangehouden en naar het gevang van Yper overgebracht. Deze had nog eene straf uit te boeten en was sedert eenige maanden vluchteling. Concert. Zondag 17" dezer, na de hoog mis, concert op de Groote Markt door het katholiek Stadsmuziek. ter gelegenheid van den feestdag der H. Cecilia. Pi •oven. Een peerd doodgereden door den Tram. Zaterdag avond was Achille Delanote, landbouwer te Crombeke met zijn peerd en rijtuig naar Haringhe ver trokken. Hij was nog al laat in eene herberg blijven staan en terwijl hij daar binnen was, was het peerd vertrokken en de kalsiede van Proven naar Watou ingeslagen. Tusschen Proven-Blokke en de herberg "De Bleekerij" was het rijtuig met de wielen in eenen dijk jerocht zoodat het dier niet meer weg kon en met de voorpooten op de riggels van den tram stond. Zondag morgend met den eersten tram die naar Veurne vertrekt, werd het peerd in den lijk gestuikt en bleef op den slag dood liggen. De dikke mist had den machinist belet het )eerd te zien. Het rijtuig werd ook gebro ken.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1907 | | pagina 1