TE PACHTEN HANENKAMP Camille Battheu -Baekeroot, F0URRUREN J. LIËGE0IS-M0NTETNE FOURRUREN PATTOIKLARYS bij DELBA ERE-L A HA F JULES DE PUYDT-SCHMIDT, HIEUWS UIT BEIiGIE. BIJZONDERE OCCASIE. EEN HERBERG FOXTRRTJEEN Zouijnslaehterij bij R. MAERTEN-BOCKET Yperstraat POPERl^GflE. Jules DELAERE-DEBYSER HE RB ER GKERMISSEN Men zoekt te Huren Feesten en Vermakelijkheden IN 'T GROOT EN IN 'T KLEIN 2{m 4Boterstraat, YPER. LEEST DIT Heeren Landbouwers! GROOTEN KEUS VAN Horlogiemakerie, Goudsmederie, Juweelhandel. geweld de herbergierster ze opgegeven heeft redelijk groot, dik van aangezicht, versch en gansch geschoren, gekleed met zwarte jas en broek, geen winterfrak. Tot nu toe is de pak niet weergehaald ge weest. De familie Bellot was maandag namiddag in het Sint Pietersgasthuis ontboden om officieel het lijk der kleine Anna te herkennen M. Verhulst, rechterlijk officier, en ver scheidene politieagenten woonden dat roe' rend tooneel bij. Mad. Bellot kwam eerst naderbij, ondersteund door hare zuster en vergezeld door haar oudste zoontje De wan hoop der arme vrouw was hart verscheuren Met geweld wilde zij het lijkje ontblooten 't speelde in haar hoofd dat men het lijk van haar Annatje in stukken had gesneden zoo als vroeger dat van Jeanne Van Calck. Toen Mad. Bellot zich verwijderd had, kwamen een tiental familieleden nog eene laatste maal het onnoozel slachtoffer aan schouwen. Allen snikten en 't was me'; groote moeite dat men hen kon verwijderen. De wanhoop van Mad. Bellot is zoo groot, dat men ongelukkige gevolgen vreest. De uitslag der lijkschouwing is nog niet juist gekend. Alleen weet men dat het arme kind op beestige wijze door den ellendigen kerel mishandeld werd en daarna versmacht. De moordenaar had haar met hand op de neus en mond gedrukt. Donderdag namiddag ten 2 ure hebben in de kapel van het Sint-Pietersgasthuis de lijkplechtigheden van het ongelukkig slacht offer, Anna Bellot, plaats gehad. Reeds lang voor het gestelde uur bevond zich eene groote menigte in de Wollestraat 't is langs dien kant dat het doodenhuisje van S-Pietersgasthuis zich bevindt, waar het lijk van de arme Anna Bellot berustte. M. Demot, burgemeester van Brussel, ver scheidene gemeenteraadsleden en M. Bour geois, hoofdkommissaris, kwamen weldra aan. Het getal rouwkronen was ontelbaar. Er waren er onder andere gezonden door de leerlingen der scholen, gedragen door kindertjes van den ouderdom van het kleine slachtoffer, van de familieleden, van de be woners der Gierstraat en omliggende straten van de politie der 3* wijk, enz. enz. Te 2 ure kwam de geestelijkheid het lijkje afhalen. Achter de kist stapte vader Bellot met zijne twee zoontjes, wanhopig snikkend. Hunne smart was zoo groot dat al de aan wezigen met hen weenden. Achter hen kwamen de burgemeester en de gemeente raadsleden, gevolgd door eene ontzaggelijke volksmenigte. Te 2 1)4 ure waren de laatste gebeden gelezen in de kapel van het gasthuis en langzaam ging de treurige stoet door de stad naar 'l kerkhof van Evere. De lijkwagen verdween letterlijk onder de witte kronen. Onderweg waren de straten zwart van 't volk, dat eerbiedig en diep ontroerd een laatsten blijk van deelneming aan 't kleine slachtoffer was komen brengen. Ondanks de nauwkeurigste opzoekingen der politie, had men vrijdag avond nog niets gevonden, 't Is toch te hopen dat men de hand zal leggen op den dader dezer afschu welijke misdaad, die onder sommige opzich ten nog schrikkelijke!' is dan de moord op de kleine Jeanne Van Calck, die in februari 1906 werd gepleegd, en dat het gerecht niet rusten zal vooraleer het onmenschelijk mon ster onschadelijk zal gemaakt zijn. Dan eerst zullen de moeders, in wier hert, door zoovele ongestrafte misdadeneen onzeggelijke schrik werd gezaaid, geruster kunnen ademen. STADSNIEUWS. Windmolens J. BeheyUAdriaen, Poper. Scliooiien gouden oorring In gevonden geweest op Zondag laatst in stad. Die de weergd heeft of de juiste be schrijving ervan kan geven mag hem gaan wederhalen naar het politiebureel. Ouderdomspensioenen. - De per sonen, zoowel de vrouwen als de mannen, geboren in het jaar 1842 die meenen recht te hebben op het ouderdomspensioen van 65 fr. toegekend door de wet van 10 Mei 1900, mogen van nu af gaan bij de Eerw. Heeren Kapelaans hunner parochie, die de aanvraag in hunnen naam zullen opmaken. Voor Sint Bertens wende men zich bij E. H. De Jaegher voor Sint Jan bij E. H. Callewaert; voor O.-L.-V.bij E. H.Delannoye Opgepast j Elk zegge het voort Botislirugge. De gemeentekiezing goedgekeurd. —De bestendige deputatie van West-Vlaanderen heeft in hare zitting van 29 November laatst, de gemeentekiezing van 20 October van Rousbrugge goedgekeurd. De reclamatie tegen dezelve ingediend op drie punten, die allen ongegrond waren, is gansch verworpen geweest. Keniiigiielst. Begin van brand. Zondag morgend ontstond er een begin van brand in den suikerijast der herberg Den Vlaamschen Leeuw, op den Ouderdom. Men kon het seffens blusschen zonder dat er groote schade geschiedde. Boesinghe. Brand. Woensdag avond rond 8 ure is er brand ontstaan in een rijk gemeubelde salon van hef kasteel van M. Thibault de Boesinghe, burgemeester der gemeente. Het personneel van het kas teel weldra geholpen door de pompiers kon- nen den brand uitdooven. De schade beloopt tot verscheidene dui- zende franken. Men denkt dat de brand ontstaan is door het springen van het glas van eene acétylènelamp die eerst het vuur aan een papieren abat-jour en dan verder meêgedeeld heeft. Men spreekt veel op dit oogenblik van chicorei der Trappisten Vincart-Sil- ly, die, zoo het schijnt een uitgelezen koffie maakt. Dépot bij gebr. Delhaize Moncarey-Sansen. Yper. Bedrieger. Over eenige dagen stapte een kerel af in het Hotel de 1' Epée royale De man gaf zich uit voor handels reiziger verscheidene dagen lang deed hij zich door een koetsier van M. Cornette, huurhouder, in de stad rondvoeren. Ten slotte verdween de kerel zonder zijne reke ning in het hotel te betalen, evenmin als die van M. Cornette hij nam bovendien nog het rijwiel van dezen laatste mede. Men heeft den velo te Wervick teruggevonden, waar de dief hem verkocht had Moord fe Kortrijk. Eene oude vrouw vermoord.Op Tiet gehucht 't Hoo- ge, langs den Doornijkschen steenweg 25, woont Clemence Depraetere, ongehuwd, geboren te Kortrijk den 26 Maart 1836, Deze vrouw houdt een winkelken van koe ken en andere snoeperijen, zij gaat ook dienen (bedevaarten) voor de zieken. Zondag avond had zij bij hare geburen geweest en gezegd dat zij maandag moest gaan dienen naar Zulte. Maandag bleven hare vensterluiken gansch den dag gesloten en niemand ver moedde welk drama er gebeurd was. Philomene Coopman, kleermaakster, wo nende Doornijkschen steenweg, 33, had een lijf gemaakt voor de vrouw, en was maandag verscheidene malen op dedeur gaan kloppen, maar had geen antwoord gekregen. Dinsdag morgend was zulks weer het geval. Nog niets hoorende en de deur langs voren geslo ten vindende, kreeg zij het gedacht langs achter te gaan zienzij vond de deur open en trad binnen. Groot was hare verwondering en vrees als zij Clemence op den grond zag liggen. Zij riep om hulp en seffens kwam eene gebuurvrouw toegeloopen en dan zag men dat Clemence vermoord was. Zij lag op den rug met de haren los en den linker kant van het aangezicht verbrijzeld. Diefstal schijnt de drijfveer der misdaad te zijn want verscheidene meubelen zijn door zocht alsook het bed. Ook had Clemence den naam wat spaarcenten te hebben, alhoewel de arme vrouw maar weinig geld kan bezit ten, want zij kreeg nog onderstand van het weldadigheidsbureel. De heer politiekommissaris Looghe, met adjunkt, zijn aanstonds ter plaats gegaan om alle opzoekingen te doen die tot nu toe vruchteloos zijn gebleven. Het parket is om 1 1)2 ure ter plaats gegaan om de noodige 'ormaliteiten te vervullen. Al de personen uit de buurt van Clemence Depraetere zijn verontwaardigd over deze affe moord, want die vrouw was van elkeen lemind. Ieverige opzoekingen zullen gedaan wor den om de dader of daders te kunnen ont dekken. Vrijdag morgen is zekere Alfred Rey- naert, landwerker, aangehouden geweest. Zware vermoedens wegen op hem. Een kind verscheurd door een razenden hond, te Brussel. VI. Feys, handelaar in boter, wonende in de Willem de Zwijzerstraat, had onlangs een lond moeten dooden die plotseling razend geworden was. Verleden week kocht hij er eenen anderen en zette hem in het hok van den voorgaande. Het was een groote trekhond Donderdag morgend ging het lOjarig zoon tje van M. Feys op de achterplaats en zag dat de hond er zoo zonderling uitzag. Hij jing naar het beest om het te streelen. De lond liet er hem den tijd niet toe. Hij sprong op den knaap, wierp hem ten gronde en begon zijn aangezicht met zijne schrikkelijke tanden te bijten. Op het ijselijk geschreeuw van den knaap kwam men toegeloopen, maar het dier had reeds den tijd gehad om den armen jongen vreeselijk te verscheuren. De schedelhuid was gansch afgerukt, een oor, de onderste lip en eene wang waren afgescheurd. Het geheele hoofd was om zoo te zeggen gansch afgeknaagd. De hond was in zijn hok gekropen waar hij vervaarlijk grolde. Men plaatste eene kar voor de opening, hem aldus opsluitend. Een genees heer werd onmiddelijk ontboden. Deze oor deelde den toestand van het ongelukkig kind hopeloos. De hond kon met groote moeite gevangen worden en werd naar het slachthuis geleid. Men bestatigde er spoedig dat hij aangedaan was door razernij. Waarschijnlijk had de hond in zijn hok nog schuim gevonden van den hond dien men gedood had en zal aldus op zijne beurt razend geworden zijn. Tliiclt. Brand. Een kind in de vlammen omgekomen. Zaterdag namid dag is brand onstaan bij den genaamden Coucquit, wijk Roodeboom. Schuur, stallin gen en wagenkot zijn gansch afgebrand. Eenig alm en de dieren zijn gered. Ongeluk kiglijk is een kind van tusschen de 4 en 5 jaren oud verbrand. De gebouwen behooren toe aan M. Baert van Steenbrugge en zijn verzekerd. Men vermoedt dat de brand gesticht werd door het kind. PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN Opziener der katholieke lagere scholen der dekenij Thourout (Oostband) E. H. De- laere, leeraar in de Normaalsch, te Thourout BURGERSTAND vanPOPERINGHE van 1 tot 8 December. BURGERSTAND van CROMBEKE van ln tot 30n November. Geboorten. Lucas Romain, z. v. René en Febronie Haelewyn.Theite Lucien, z. v Ach ilie en Helena D'hondt. Burgerstand van WATOU. van 10 Oct. tot 14 Nov. Placyde Debyser met Octavie Verlet. René Goemaere van Poperinghe met Félicie Doise van Watou.—Maurice Clays, kleer maker thans te Hoogstaede met"Ermonie Spilleboudt, dienstmeid te Cassel. Op ZONDAG 8 Dec. EERSTEE TAP, bij In den Klemop, Henri Vandevoorde, Crombeke-kals. 2 In Jagers Hof, bij Henri Desomer, Crombeke-kasliede A la Ville de Florence, bij Peter Synave, Boescheepstraat 4 In de Cantine, bij Charles Dewickere, Sint-Jans-kruisse 5 de bij by 7 bij l*lice, Meessenstraat Sporen, Rekhofstraat Appel, Watoustraat 8 A la Ville Camille Claeys, In de Gulden de Wed. Lerrnytte, In den Gouden Henri Comeyne, In de Gasthuismolen, bij Emile Deprez-Deraeve, Vuileseule-straat O Au Café Royal. bij de Wed. René Mavaut, Yperstraat 141 In den Ilaas, bij Richard Dewachter, Casselstraat A la Cour du Roi, René Devos, Boescheepstraat In Sint Joris Hof, Charles Leeuwerck, Veurnestraat lil 't Rood Kruis, Polydore Donche, Abeele-kalsiede In de Stad Veurne, Maria Vancayzeele, Veurnestraat A la Belle-Vtie, Bernard Huys, Yperstraat In de Zandputten, Maurice Noppe, Watou-kalsiede Kermis 11 bij 12 bij 1» bij 14 bij 15 bij 16 Piano, zoo goed als nieuw, aan genadige prijs. De liefhebbers kunnen ze gaan bezichtigen in stad. Men v raagl Deftige en vlijtige BEDlEfIDE Vast loon en Kommissie. Schrijven Maatschappij Singer, 47, Doornijkstraat, KORTRIJK. Men vraagt seffens vooi'Yper GOEDE KEUKENMEID Goede Loon. Adres te verkrijgen ten bureele van dit blad. HALVEN SMIDSGAST, bij Emile Arnaert, smid, in de Hooge Grave, langs de Westoutre-kals. Vaessen, 47, Doornijkstraat, VOOR HERBERG, een nieuw huis, staande omtrent rechtover de kerk te Alieele. Goedkoopen pacht. gelegen in de Gasthuisstraat. bij Eenige jaarlijksche 17 In Breidel en Deconinck, bij Frangois Couttenier, Watoustraat 18 Hotel a la Bourse du lloublon, bij Médard Bentin, Gasthuisstraat 19 Au Café Dutlioit, Edmond Duthoit, Elverdinghe-kals In de Eluidevetterij, Louis Dehuysser, Veurnestraat Combat met den Vogelpik 21 lil Vazar-etli, bij E. Dewachter, Trommelaarstr Kaartspel. Wie zich op eene goede plaats wilt bevin den om deze prachtige stukken bij te wonen, schrijve seffens om kaarten naar den heer Maurice Benoot, Hondstraat, Poperinghe Poperinghe (Abeele bij de Statie). Op Zondag 12 Januari 1908, Au Repos des Voyageurs, bij A.DECLERCQ, Inleg 5 fr,Terug 12 fr. Pluim voor pluim. Kamp doodelk zijn geld. De Schrijver, De Voorzitter, A. Bustraen. D. Coucher. MARKTPRIJZEN. 100 k. 7,50 aBoter de k. 2,80 a 0, Eieren het 26, 3,50 a 0,00-Vlas de k. 1,62. 372 verkens, op voet de kilo, 0,90 a 1,05. Cureghem-Anderlecht 3 dec. 2,983 Verkens, op voet de kilo, 0,86 a 1,00 lleNtstoffen. Bijzondere keus en laatste nieuwigheid van KLEIN.ITO IVi:r* BALLON.GROOT. Wilt gij in volle vertrouwen en aan genadige prijzen gediend worden, wendt u tot het huis Yperstraat. 54, POPERINGHE, Groote keus van MANSKLEEDEREN. Ik bevind mij den Vrijdag op de markt. Tekoopstelling van groote nieuwigheden in alle slag van Fourruren. HEX EEPIIGSTE IIUIS Verkoop van Vellen voor Jacquetten, Boleros en Paletots. Groote keus van Hoeden, Klakken Kinderartikelen. BERICHT. Henri Vandenbroele-Degrave. Hebt gij eene aalpomp die te lastig gaat om te bewerken, en, bijgevolg weinig geeftlaat ze seffens herstellen bij Jules BEHEYT-ADRIAEN, Veurnestraat, Poperinghe. Voor eenen kleinen onkost zal zij daar zoodanig hersteld worden dat zij zonder last veel meer zal geven. Geene jaarlijksche onkosten meer van Herstellingen. aan zeer goedkocpe prijzen, Casselstraat, 49, POPERINGHE. HUIS VAN VOLLE VERTROUWEN. Te verkrijgen bij ST00MNIAALDER, LIJNKOEKEN en LIJNPOEDER. Iedereen zal ter trouwe en aan zeer gena dige prijzen gediend worden. Almanach Hacliette-Lebègue voor 1908 te verkrijgen ter drukkerij dezer. Groote keus van Duitsche Rijwielen, der merken Werda, Cito, Wanderer, met en zonder keten. Het huis Wanderer gesticht in 1885 heeft den grootsten prijs behaald in de Ten toonstelling van Parijs in 1900. De rijwielen Wanderer zijn van uitmuntend fabriekaat, sterk, schoon afgewerkt en loopen zeer zacht. Geen rijwielen kunnen deze overtreffen. Oecasiemaeliien van af 40 fr. altijd in huis. Overname van oude Velos bij het koopen van een nieuwen. Banden van af G fr. Pédalen van af 2,50 fr. het paar. Groote keus van Acétylène Lanteerns. Carbure de Cal cium. Vaaimaeliicnen merk Silenciosa, alsook Naalden van gelijk welke merken aan zeer genadige prijzen. Beste Olie voor Naaimachienen, Velos, Afroomers, per liter en grooter hoeveelheid. Emailleeren en Nickeleeren. eerste qualiteit. Allergrootste keus in alle slu^ van aan den Hoek der Watoustraat, POPERINGHE. Huis van Vertrouwen. Gasthuisstraat, 8, Poperinghe. Monters in Goud, Zilver en Nickel, Eenige verkooper der echte ijzerweghorlogien ROSKOPF en der OMEGA. y N y Allergrootsten keus van REGULATEURS, PENDULEN WEKKERS 01Sm Alsook van: Diamanten Paruren, gouden Kettingen, A\ Brochen, Dormeusen, Ringen, enz.—-Alles gewaarborgd Brillen, WcuNiii,j|tcrs *V Barometers. AANKOOP VAN GOUD EN ZILVER. Werkplaats voor het herstellen van Horlogien en iuweelen. Let wel op het adres (Rechtover het Gasthuis). Roerend tooneel. De lijkschouwing. De lijkplechtigheden. Nog niet aangehouden Gevecht. Henri Vierstraete, leurder te Poperinghe, had aan twee mannen op den Steenakker (Boeschepe) een paar oude wiels gekocht, doch in 't naar huis komen, werd hij door de zelfde kerels achterhaald en zijne wiels ontnomen. De man kwam te Poperin ghe aan en vertelde het gebeurde aan T. Sa- myn, schoonbroeder der twee gasten. Deze trok op achter de wiels maar werd er met slagen en stampen ontvangen hij kreeg nog een slag met een kapmes aan de hand zoo danig dat men hem met eene kar moest gaan halen en hier naar het gasthuis dragen. In brand. Zaterdag avond kwam Camille Merlevede, metser, per velo huis waarts van Yper. Voor licht had hij een petrollanteerntje dat aan zijne vest vastge maakt was. Opeens ontplofte het, en het vuur deelde zich aan zijne kleederen mede. hij kon het seffens uitdooven en dan zijnen weg voortzetten. Brand. Dinsdag nacht rond 1 ure ontstond er brand aan een wagen met stroo geladen die stond op Bertenplaats rechtover de kapel van het kollege. De brigadier dei- douanen André en den douanier D. Sweert- vaegher bemerkten eerst den brand. Terwijl de brigadier de politie liep verwittigen klop te Sweertvagher Emile Creus en Henri Del- boo op. De drie mannen trokken den bran denden wagen verder om grootere rampen te vermijden. De brandklok klepte, de pom piers kwamen ter plaatse en wellicht werd de brand uitgedoofd. Het stroo behoorde toe aan Henri Debruyne en had eene weerde van 50 frer is voor rond de 20 fr. schade aan den wagen die toebehoorde aan Emile Creus, voerman. Men denkt dat de brand gesticht is door kwaadwilligheid. DronkenschapWoensdag avond rond 10 1)2 ure was de politie verwittigd dat er een dronken persoon aan de statie bezig was met allerhande zottigheden uitsteken. Zij gingen er naartoe en geleiden den man mede naar den amigo om hem wat te ontnuchte ren. Proces-verbal is tegen hem opgemaakt en er zullen ook vervolgingen ingespannen worden tegen de herbergiers die hem drank gegeven hebben terwijl hij dronken was. AangehoudenDonderdag morgend heeft de politie de vrouw van J. D. aange houden van den Vogelhoek. Zij had nog eene boete te betalen of wel eenige dagen in het gevang van Yper te zitten. Beter. Frederic Feys, die twee mes steken bekomen had op den zondag der stem ming, is veel verbeterd. Binnen drie weken zal hij het gasthuis kunnen verlaten, indien niets meer tegenstaat. Brand. Heden zaterdag morgen zijn in de Galgebosschen, rechtover de herberg De Meiboom twee graanschelfjes afge brand toebehoorende aan Jules Bossaert, landgebruiker. Men denkt dat er kwaadwil ligheid in 't spel is want de schelfjes stonden op 70 meters van alle woning. Zij hadden eene weerde van 500 f. en zijn niet verzekerd Niemand Vergeten Geboorten Ida Papegaey, d. v. Charles en Maria Vereecke.André D'hondt, z. v. Emile en Maria Hallynck.Martha Deinan, d. v. Augustinus en Clementina Decock. Maria Carnbie, d. v. Julien en Maria Osstyn. Maria Debruyne, d. v, Camille en Louisa Devacht.Maria Boutez, d. v, Camille en Ida Hauspie.Alice Couwet, d. v. Gregoire en Seraphina Wylleman. André Rvcke waert, z. v. Petrus en Maria Ulrich. Deraeve Maria, d. v. Charles en Louise Desmedt. üverlijdens.Adriaen Melanie, 73 jaar, rentenierster, weduwe van Henri Boucquey, Boescheepstraat. Gesquiere Marguerite, 27 dagen, wijk L.—Gournay Justine, 87 jaar, zonder beroep, weduwe van Albertus Lava Pottestraat. Huwelijksbeloften. Remi VanEnge- landt, landbouwer te Oostvleteren met Augusta Derycke, dienstmeid te Crombeke. Overlijd,ens.Luyssen Romanie, 44 jaren echtgenoote van Decroos Henri.Angloo Henri, 73 jaren, ongehuwd. Knockaert Barbara, 93 jaren, weduwe van Loridan Levinus. Huwelijken.Deschuytter Jerome, tim merman te Rousbrugge-Haringhe met Ureel Leon ie, zonder beroep te Crombeke, vooi aandelijk te Roebaais (Frankrijk). Geboorten.Demuys Irma.Top Maria. Vanboucke Irma.Samyn Maria. Overlijdens.Veneranda Deblock, 68 j. en 8m., weduwe van Jacobus Decock. Désiré Boussekey, 77 1)2 jaren. Huwelijken.Alfons Terrier, van Hoog lede met Maria Van Renterghem, van Watou. TE VERKOOPEN Voor alle inlichtingen wende men zich ten bureele van dit blad. voor den verkoop van NAAIMACH1ENEN te Poperinghe en omliggende. Klein en goed gelegen Handelshuis te Poperinghe. Schrijven KORTRIJK. Voor alle inlichtingen wende men ten bureele van t blad. zich Zich te begeven bij Mme Ryspeert, Gast huisstraat, Poperinghe. Poperinghe. Op Zondag 15 December 1907, ter herberg «Het Abeelhofbij Jeröme Jacob, Abeele-kalsiede Dobbel-vijf ge zege Oudeman. 25 frank prijzen. Inschrij ving van 3 tot 6 ure. Inleg 25 cent. recht gevend aan 1 pinte bier. Spel gespeeld man voor man. Tooneel. Op Maandag 16n en Dins dag 17n december aanstaande zullen er in de stadschaal twee prachtige tooneelfeesten ge geven worden door de maatschappij De Langhoirs Victorinen Zullen opgevoerd vorden De Gek van 's Gravenhage drama in 5 bedrijven door H. van Peene en voor klucht De wachter verliest door zelfden schrijver. De Commissie Poperinghe, markt van den 6 dec. Tarwehect. 16,25-Rogge 14,40-Haver 9,50 Aardappelen, 100 k. 8,00-Boter de kil. 3,00 Eieren de 26, 4,25 -Hoppe de 50 kilo, 25 fr. Yper 30nov Tarwe, 100 kil. 20,00 Rogge, 19,00 a 19,50-Haver, 19,00 a 19,25- Aardappels, 100 k. 7,00-Boter, 2,75 a 3,20 Eieren het 26, 3,90 a 4,16. Brugge 30 nov. Tarwe, 100 k. 21,25 a 00,00-Rogge, 19,00 a 00,00-Haver, 19,00 a ,00-Boonen, 19,50 a 00,00-Aardappelen, Kortrijk 2 dec. Tarwe, heet. 19,25- Rogge, 14,25-Haver, 17,75-Chicorei 100 k. 15,75 - Boter de 1/2 k. 1,58 - Eieren, 4,30 - Koolzaadolie 100 k. 85,50-Lijnolie, id. 49,25 Koolzaadkoeken, id. 15,00- Lijnzaadkoeken, id. 19,50. Rousselaere 3 dec. Tarwe, 100 kil. 20,00 a 21,00 - Roode Tarwe, 19,50 a 20,00 Rogge, 17,00 a 17,50 - Haver, 17,50 a 18,00 Boonen, 19,50 a 20,00-Aardappelen de 100k. 7,00 a 8,00- Boter de k. 2,90 a 3,10- Eieren 4,16 a 4,42- Suikereiboon. oude, 36,00- id. nieuwe, 15,50. Kortrijk veemarkt 2 dec. 321 koppenprijs per kilo gewicht op voet, 105 Veerzen, le klas 97—2e kl. 863e kl. 85 39 Ossen, 958376 132 Koeien, 93— 84— 78 44 Stieren, 928376 Brussel 3 dec. Zwavelzuren Ammoniak.Het Cornp- toir du sulfate d'ammoniaque van Brussel deelt ons de volgende prijzen mede20/21 stikstof, 29,50 fr. December, - 30,00 fr. Jan. - 30,10 April de 100 kilos in zakken,wagon Brussel of pariteit volgens hoeveelheden en bestemming (zond. verbin.) Mercerie. Bonnetterie. Alle Kleerstoffen. Hoeden. Klakken. Alles was Confectie betreft, enz. enz. Dus, let wel op het adres en wendt u lol het huis C. Battheu-Baekeroot, Yperstraat, 54, Poperinghe. van stad waar alle vellen-artikels zelve bereid en verwrocht worden. Men belast zich met het maken, veranderen van fatsoen en herstellen naar begeerteaan zeer genadige prijzen. Op vraag snijd men «leze op patroon. IIET HUIS HEEFT GEEN ANDER VERKOOPHUIS IN STAD. Jean Termote, boomkweeker en hove nier te Rouselare, zijnde den Vrijdag op Poperinghe-Markt ter herberg De Gouden Arend biedt te koop alle slag van bosch- en doornplanten, fruitboomen, sieraad- planten voor kasteelen en hoven. Men kan alle planten dagelijks bekomen te Pope ringhe bij Petrus Vermeulen, bijgenaamd P. Stoppe, wonende op den Kouter. Ik heb de eer ter kennis van eenieder te brengen, dat ik ten mijnen huize ge legen in de Bruggestraat, eene geopend heb. Ik zal iedereen ter trouwe en genadig dienen en hoop alzoo uw vertrouwen te winnen. GEWAARBORGD. Düinkerkstraat, Poperinghe. BESTE Agent der Velos, merk Wanderer Begin van lief Seizoen 1908. A lie herstellingen worden spoedig uit gevoerd. Door mijne spoedige en goede bediening hoop ik het vertrouwen 'van eenieder te winnen.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1907 | | pagina 4