HET NOTARIËEL EN NIJVERHEIDS ANNONCENBLAD NIEUWSBLAD VOOR POPERINGHE EN OMSTREKEN, verschijnende den Zaterdag namiddag. 5000 Hoppepersen I045 Plantsoenen BOSGHTAILLIEN IEITEIIE1SIIIZEI 12 Werkmanshuizen, 60 tIMISfl BOOMVENDITIEN Uit ter hand te koopen SPARREN Grooten keus van Fantaisie-Postkaarten voor Nieuwjaar ter drukkerij dezer. Taillie- en Plantsoenbosch ZONDAG 29 December 1907. 5 Centiemen. Vierde Jaar. N' 5. Uitgever, VALERE SANSEN, Boek- en Steendrukker, Gasthuisstraat, 15, Poperinghe. Notaris BOUCQUEY en SPARREBONDELS. 12 h. 14 a. TAILLIE, Plantsoenen en Boomen Winkelhuis, Herberg en Notaris VANCAYZEELE, Di Abeelen en Eiken Boomen Deurwaarder BOUTEN, Notaris Hector MASUREEL, BUITEHIiAHDSGH fUEUOlS. HIEUWS UIT BEIiGIE. ANNONCEN Den drukregel 10 c. Op 't eerste blad 20 c. Eerste laps, Bolliagen en Herfeergkermissen mits betaling van 25 cn. Alle Annoncen vooraf betaalbaar moeten vóór den Vrijdag-noen ingezonden worden. INSCHRIJVINGSPRIJS Bijzondere buiten stad f. 2,50 binnen stad f. 2,00 H erbergiers buiten stad f 1,50 binnen stad f-1,00 De plakbrieven die bij mij gedrukt zijn, zullen onvergeld in het blad verschijnen. TE POPERINGHE Maandag Januari 1908, Driekoningdag, Openbare Verhooping WESTVLETEREN. Vergadering ter herberg «HET JAGERSHOF. Vrijdag 17 Januari 1908, Openbare Verhooping TE CROMBEKE. Tijd van betaling mits borg. Notaris BA CQ ÜAER T, TE POPERINGHE. Openbare Verhooping Op Vrijdag 10 Januari 1908, FA A Watou en Poperinghe. Notaris CAS SIER S TE POPERINGHE. Op Vrijdag 17 Januari 1908, INSTEL en Vrijdag 31 Januari 1908, OVERSLAG VAN TWEE SCHOONE A Ue inlichtingen ie bekomen ten kan tore van bovengenoemden Notaris. TE RENINGHELST, Maandag 20 Januari 1908, A. Om 12 ure 's middags, te WESTOUTRE, van langstammige en zware B. Aanstonds daarna, van Tijd Van betaling mits goede borg. KANTOOR VAN DEN ZEER SCHOONE Donderdag 2 Januari 1908, te REVEREN (Rousbrugge), 70 koopen langstammige Populieren, harde Olmen, Klemmers (kielen), Hol= landers, Esschen, Maandag 6 Januari 1908, (Driekoningsdag) om 12 uren stipt 's middags, te LEYSELE, 152 koopen harde Olmen, Esschen, Wilgen, Eiken, Populieren, Hollanders en Klemmers, 80ÖÖ Doornhutten aan ge- nadigen prijs bij August Cordenier, landbouwer, te Watou-Abeele. dCTl NotariS BEEEvuur en werd in asch gelegd. TE ROUSBRUGGE. Dinsdag 7 Januari 1908, om 3 ure namiddag, Definitieve Toewijzing Gemeente Rousbrugge-Haringhe. Aanslag met de geldtelling. TE STADEN. Maandag 30 December 1907 Merkweerdige Koopdag 900 buitengewoone zware en langstammige Gewoone voorwaarden. OP OUDEJAAR, Uitslag der TOMBOLA worden ingelijfd vmsmmm Het recht, annoncen of artikels te weigeren is voorbehouden. STUDIE VAN DEN I. om 1 ure namiddagten verzoeke van Mc de Baron Gofp.net, VAN verdeeld in koopen gelegen in de St. Sixte bosschen te II. om 2 ure namiddag, ter herberg 't jagershof, ten verzoeke van M. de Baron Goffinet, VAN EN Voor de aanwijzingen der beide koopen zich te begeven bij den boschwachter Louis VanLierae. STUDIE VAN DEN ten verzoeke der Burgerlijke Godshuizen van Poperinghe. om 2 ure nanoen te Poperinghe, in het Re- geeringshötel gelegen Ier gemeenten Voor nadere inlichtingen zie de plakbrieven. STUDIE VAN DEN telkens om 1 ure namiddag, te Poperinghe, op de Groote Markt, ter herberg A la Fabrique, gehouden door Charles Vande- voorde, gelegen in de Priesterstraat, nr 32 en langs de Elverdingsche-steenweg dicht aan de statie van den ijzerenweg, langs eene nieuwe straat, verbindende de Elver- dinghe- en Yperst een wegen. 1)2 Instelpremië. STUDIE VAN DEN Openbare Verknoping ten verzoeke der Kerkfabriek van 't Arm bestuur van Westoutre 1° Op de par tie bosch de Kattetong, langst de Schomminkelstraat, alwaar de venditie zal beginnen. 2° Op de partie bosch 'l Pluimelstbij d'hofstede Rouseu, en 3° Op de partie bosch 't Piessteentje bij den Sulferberg, hebbende tot 2 meters 75 cent. omtrek. Vergadering aan den voet van koop 1, in 't bosch de Kattetong. ter herberg 't Wethuis, te Westoutre f hert. 98 aren 95 cent. en ,2 koopen Staande te WESTOUTRE, op een bosch bij d'hofstede van Mr Aloïs Dauchy, Pope- ringhekassie. De liefhebbers zijn verzocht beide laatste koopen boomen op voorhand na te zien. TE VEURNE. om 12 uren stipt 's middags, hofsteden Camille Butaye en Henri George, langs de steenweg Hoogstaede-Linde naar Beveren-dprp, bij de herbergen De Hooi- dreve en Steenen Molen voor de wel Edel familie Visart de Bocarmé, van al van lm60 tot 2m70 omtrek. De vergadering in De Ilooidreve om ten 12 uren te beginnen ter hofstede Butaye. Bestuur Isidoor Dedeurwaerder, zaakhan delaar te Alveringhem. wijken De Sleutels »A beeleen Kruis je ter hofsteden Arthur Van Lerberghe, de kinders Jooren, Camille Vandenberghe en Achille Butaye, van van rond en boven de 2 meters omtrek. De vergadering in de Lelie bij Ilenri Jansseune. STUDIE VAN die 3 m. 60 doorsnede heeft, drong 6 m. r -r-\ t-i -r «diep in den grond. Het naburig huis vatte ter herberg Het Blauwhuis ter dorp plaats van Haringhe, VAN 1 Eene schoone partie Bouwland langs den steenweg van Rousbrugge naar Haringhe, bekend bij kadaster sectie B, nummer 469c groot 43 aren 60 cent. Ingesteld 2900 frs. I Eene partie Zaailand, groot 83 aren 60 cent., bekend hij kadaster sectie A, nummer 902a. Maar ingesteld 3ooo frs. 3/ Eene partie Zaailand, groot 81 aren 40 cent., bekend bij kadaster sectie A, nummer 901a. Maar ingesteld 285o frs. 4/Eene Schuur met Wagenkot om afgebroken te worden. Maar ingesteld 200 frs. Studie van den om 12 ure 's middags, wijk Stadenkarteel, bij de herberg De Leeuwerik, VAN waaronder 599 van 40 tot 75 c. dikte, SOO van 75 tot 1 meter en 200 van 1 tot lm50 omtrek. Allen geklasseerd en verdeeld in koopen volgens grootte, dikte en lengte. Vergadering ter herberg De Leeuwerik. Verdwijnend in den schoot der tijden, Verzinkt een jaar in d'eeuwigheid En 't werpt ons leed en onze blijheid. Ons smartenwee, en levensvrijheid In d'armen der vergetelheid. Al wat we zagen wat we hoorden, Al wat ons levenslot ons gaf, Al wat w'uit vreugde's bron genoten, Of, hoe ons 's levens stormen stootten Dat al ligt in der eeuwen graf Slechts één ding blijft, voor booze en goede De strenge, stroeve herinnering!... Die leeft voortdurend in elks harte, Die spreekt van schuld, van wroeging, (smarte Of loon al naar het jaar verging X. T\Tc<lci-laiul. Aardig ongeluk. Te Schiekam kwam een slachtersgast, die een groot mes in den zak van zijne vest, zitten had, haastig den hoek van eene straat om- geloopen. Hij botste tegen een voorbijgan ger en deze kleeg het mes in het lichaam de ongelukkige stierf eenige oogenblikken later. Vcpcenigde Stalen. Natuurver schijnsel. Dinsdag nacht is er te Belfon- tein in de Vereenigde Staten, een reusachtige luchtsteen gevallen. Eene woning werd vernield en een engelschman, Bakket ge naamd, gedood. De val ging gepaard met eene vreeselijke ontpoffing. De luchtsteen, Moordenaarsschool. De politie agenten van 10 verschillende steden hebben woensdag het hoofdkwartier der beruchte bende De Zwarte Hand te Pittsburg, bestormd. Die bende bestond bijna uitsluitend uit italianen. Meestal al de misdaden en op lichtingen worden hun ten laste gelegd. Het huis, waar zij zich vereenigden, ligt in een donker straatje, in de italiaansche wijk. Toen de politie binnengestormd kwam, vond zij twee gevreesde misdadigers, die les aan 't geven waren aan 17 nieuwe leden der bende, over het handteeren van dolken. Meesters en leerlingen werden onmiddelijk geboeid en in het gevang opgesloten. Bloedige beteugeling. Te Iquique in Chili hebben de troepen de werkstakers van de nitraatvelden met mitraljeuzen be schoten. Twee honderd werkstakers werden gedood. Be toestand in Marokko. M. Regnault gezant van Frankrijk, heeft 'Woensdag te Rabat, een onderhoud inet den tultan Abdul Aziz gehad. De voorwaarden werden onderzocht op dewelke de stad Casa- Blanca aan de marokkaansche overheid zal kunnen teruggegeven worden, met eene politie, ingericht volgens de bepalingen van den Akt van Agésiras. Als bijzonderste v oorwaarde werd gesteld de algeheele be vrediging der streek van de Chaouias. Bij gevolg is er aan generaal Drude, bevelhebber der fransche troepen, bevel gegeven kracht dadiger dan ooit tegen de muitende marok kanen op te rukken. Men raag zich aan nieuwe bloedige gevechten verwachten. voor 7 bouwen eener Visschersschool te Coxyde-aan-Zee. De prijzen bestonden in 31 zeer kunstrijke Schilderijen met Kaders. Hier volgen de namen der gelukkige winners: 1. 3383 M. Vins, Cette (Frankrijk) 2. 4458 M. Ghyselen, Coxy de 3. 3339 M. Masselis. Rousseiare 4. 5026 M. Houtsagher, Veurne 5. 5323 Juf. Balioey, Nieucapelle 6. 1549 Mad. De Coussemaker, Belle 7. 132 Juf. Vantours, Poperinghe 8. 6758 M. Jonnaert, Brussel 9. 5542 M. Zoete, Veurne 10. 6792 M. Fockenier, Brugge 11. 1238 M. Mavaut, Brussel 12. 5097 M. Ch. Butaye, Loo 13. 2892 M. Claeys, Coxyde 14. 6323 Middelkerke 15. 4150 M. de Pastor, Dadizeele 16. 1325 M. Lecleré, Uccle 17. 2320 M. Tack, Yper 18. 6388 Middelkerke 19. 3321 Eer w. Overste, klooster,Helmet 20. 1967 M. Noliet, Wulpen 21. 1539 Mad. De Coussemaker, Belle 22. 6960 M. Aline Vanneste, Brugge 23. 5401 M. Jos. Caillau, Veurne 24. 1773 Juf. van Merris, Poperinghe 25. 4132 M. de Pastor, Dadizeele 26. 1863 M. Snauwaert, Antwerpen 27. 3118 M. Gilibert, Brussel 28. 6343 Middelkerke 29. 4835 M. Coussement, Rousseiare 30 1916 M. Houtsagher, Coxyde 31. 4183 M. de Pastor, Dadizeele Een hertelijken dank aan al deze die eenig- zins medegewrocht hebben in dit liefdadig en zeer nuttig werkDat God het hun vergelde in zegeningen, geluk, gezondheid en voorspoed voor het nieuw jaar en ook voor vele navolgende als 't hun zalig is STADSNIEUWS. Gevonden. De persoon die op vrij dag 4 October laatst, op de botermarkt te Poperinghe, eenen porte-monnaie verloren heeft met eene zekere som geld erin, mag hem komen terugeischen naar het politiebu- reel onzer stad. Konijnendiefte In den nacht van van 19 tot 20 dezer maand zijn dieven in het konijnekot gedrongen van Pieter Saezen, bij den Droogen Tak, en hebben er twee konijnen gestolen. Daders onbekend. Kinderfeest in den Katholieken Krin£vWe beloofden in ons nummer van Zondag laatst dat het feest te geven 'in den Katholieken Kring op 25 December ging prachtig zijn, maar we moeten bekennen dat wij waarlijk zooveel niet verwachtende zijn geweest. De ruime en luchtige zaal van den Kring hadde moeten dubbele grootte hebben om al de personen te kunnen bevat ten welke het feest kwamen bijwonen. Wat een aangename, geestige avond voor die talrijke kindertjes en voor die menigte ouders welke reeds sedert verscheidene dagen van niets anders spraken dan van het kerstfeest. Van in hun binnentreden ontvingen de kindertjes elk een zak suikergoed, om hun ongeduld wat te stillenimmers zij verlang den hun hert uit om den kerstboom te bewonderen. Ook, wanneer de gordijn opge trokken wierd steeg een algemeene kreet van vreugde en bewondering op. En niet zonder reden, want 't waarlijk een juweeltje, zulk eeu groote, schoone en welversierde kerstboom. Twee honderd veertig prijzen hongen te prijken aan den boom, die omhan gen was ine't een duizendtal glinsterende motieven waarin het gazlicht weerkaatste en als zooveel briljanten en diamenten schenen te zijn. 't Eerste deel van 't concert is goed afge loopen en 'al de bevallige liedjes, piano- en dichtstukjes, uitgevoerd door die lieve knechtjes en meisjes der Heeren Leden, heb ben veel bijval gevonden. Ook wenschen wij die kindertjes nen hertelijken^roficiat Nu was het de verloting der prijzen. Elk kind had een nummer ontvangen en wel be waard om deel te kunnen nemen aan de trekking. Een prijs wordt van den boom genomen en aan de kinderen getoonddaar na wordt een lotje getrokken uit den trommel en het kindje, dat het uitgekomen nummer bezit, ontvangt den prijs. Alles ging regel matig en zonder de minste wanorde. Ook was iedereen overtuigd dat eene loting ge daan op die.manier het rechtveerdigst is en geeneopspraak kan verwekken bij de Leden Rond 7 ure en halfwas het feest geëindigd en de kindertjes trokken huiswaarts beladen met hunne schoone prijzen, oranjen en sui kergoed. Voorzeker dat moeder ze dezen avond niet vroeg in 't bed zal gekregen heb ben en dat velen van die bloedjes eens her- telijk zullen gedroomd hebben van het schoone feest door hen bijgewoond. We moeten bekennen dat er goede maat regelen genomen waren om het gedrang te beletten en alles regelmatig te doen vooruit gaan. Ook is de feeste uitermate wel uitge vallen en de heeren inrichters halen eere van hun werk. Voorzeker moeten zulke feesten aanstaan aan Ouders en kinders en wij zijn de tolk van net talrijk publiek met aan de bestieren onzer verscheidene katho lieke maatschappijen te vragen van tijd tot tijd zulke kinderfeesten te geven... Tot binnen een jaar De Kleppel. Opgelet! Vooraleer uwe aankoopen van geschenken voor nieuwjaar te doen, ga zien naar den Bazar, bij Sansen Decorte Gasthuisstraat, 15, Poperinghe. Gij zult nievers beter en goedkooper gediend worden. Verandering in de uurtabels. Op de lijn Poperinghe-Veurne. Van af 5 Januari 1908 zal de tram die nu te Beveren aankomt om 19 ure 38 (7 ure 38 's avonds) en dan zonder reizigers naar Po peringhe terugkeert, voortrijden tot Veurne, alwaar hij om 20 ure 40 8 ure 40zal aan komen. 's Morgens zal hij om 4 ure 40 uit Veurne vertrekken tot Beveren en vandaar op dezelfde ure van nu, voortrijden tot Po peringhe. Op de lijn Dixmude- Yper-Poperinghe De tram die nu uit Dixmude om 17 ure 3 (5 ure 3) vertrekt, zal met Vrijdag 3 Januari aanstaande 15 minuten later vertrekken, dus op 17 ure 18 (5 ure 18). Hij zal om 18 ure 50 (6 ure 50) te Poperinghe aankomen in plaats van om 6 ure 46. De tram die uit Elverdinghe vertrekt om 16 ure 23 (4 ure 23) zal van af zelfde datum vertrekken om 16 ure 19 (4 ure 19) en om 17 ure 18 (5 ure 18) te Dixmude aankomen. HuishoudstersOpent de oogen indien gij goeden koffie wilt maken, eischt dechocorei der Trappisten» Vincart-Silly Weigert namaaksels. Dépot bij gebr. Delhaize Moncarey-Sansen. Reni nglielst. Aangehouden bij zijne terugkomst uit Amerika. Zekere Jéróme Deleye van Reninghelst, die hier over ongeveer drie jaar veroordeeld werd tot gevangzitting voor jachtovertreding, was tijdens zijne veroordeeling naar Amerika vertrokken en had dus zijne strafniet gedaan. Na 2 ya jaar daar verbleven te hebben, was hij nu, met de krisis die nog altijd in Ame rika heerscht, met veel andere naar zijn vaderland teruggekeerd en kwam zaterdag 21 dezer, te Reninghelst aan. De gendarme rie van Poperinghe kwam dit te wete en ging gisteren vrijdag morgen den man aan houden. Men bracht hem per rijtuig naar Poperinghe waar hij rond 12 ure aankwam en 's namiddags werd hij naar het gevang van Yper gevoerd om er er zijne straf uit te boeten. Westouter.Op Maandag 21 Decem ber, is alhier plechtig begraven Mijnheer Rouserè Benedictus, Burgemeester der gemeente. Het uitzicht der dorpplaats was droevig de nationale driekleur wapperde half top in rouwe op den kerktoren en aan de huizen, de lanteerns met rouwfloers omgeven ver spreidden een bleek en treurig licht. Eene groote ingetogene en biddende menigte woonde den lijkdienst bij. Na de gebeden des priesters op het kerkhof, sprak M. Becuwe, schepen, eene lijkrede uit in dezer voege Eerweerde HeerenMijne Heeren, Geschaard rond het graf, waarin de stof felijke overblijfsels van onzen diepbetreurden Heer Burgemeester weldra aan onze oogen zullen onttrokken worden, aanzie ik het als een' droevigen plicht, namens den Gemeen teraad en al ae ingezetenen, eene laatste buide te bewijzen aan den geachten gemeen tebestuurder. welkende onverbiddelijke dood uit ons midden heeft weggerukt. Mijnheer Rouseré Benedictus werd te Westouter den 6 December 1843, geboren, van deugdzame ouders, door wiens zorgen hij een christelijke opvoeding en grondig onderwijs bekomen heeft. In 1875, 32 jaren geleden, werd hij door het vertrouwen zijner medeburgers geroepen om in den Gemeenteraad te zetelen en sedert dien werd zijn mandaat zonder onderbre king vernieuwd het volgend jaar werd hij Lid van den Kerkraad gèkozen. Hij had voor bewezen diensten mogen aanspraak maken op een eerekruis, hij had liet met fierheid op zijne borst mogen dragen, maar neen, de nederige en ootmoedige man begeerde zulk geene onderscheidingen en bekommerde zich alleenlijk met het stoffelijk en zedelijk welzijn der bevolking. In 1886, werd hij bij Koninklijk besluit aangesteld om het ambt van Schepen te ver vullen en tien jaar daarna, werd hij door zijne Majesteit den Koning tot Burgemeester van zijn. geboortedorp bepoerfcL. - -» Met hert en ziel heeft hij zich aan de be langen zijner geliefde gemeente toegewijd hij was minzaam en vriendelijk jegens ieder een, eerlijk en rechtschapen, vijand van twist en tweedracht. Als vriend der armen, hoeveel heeft hij er geholpen in den nood, hun lijden verzacht door milde aalmoesen, want hij was medelij dend en liefdadig. Hij was de verkleefdste der echtgenooten, hij had eene deugdzame en godvruchtige vrouw met de rijkste gaven van hert en ziel bedeeldmaar, pas eenige maanden geleden, kwam eene donkere wolk dien zonnigen hemel verduisteren om den echtband van dit gelukkig menschenpaar te breken dit was voor den Burgervader een wreede slag en sedert dien begon zijne gezondheid zienlijk te kwijnen. Als burger en christen, was hij steeds de goede zaak trouw verkleefd en de katholijke partij aanzag hij als de steunpilaar van sa menleving en vaderland; zonder vaar of vrees, vervulde hij al zijne christelijke plich ten en miek deel van alle goede genootschap pen. Met welke gelatenheid en geduld heeft hij zijne ziekte niet onderstaan, met welk be- trouwenen verlangen zag hij de dood niet naderen, omdat zij hem de deur ging openen van een beter leven. Als bestuurder was hij voorzichtig wel doen was zijne leus en de lotsverbetering der inwoners zijn doelhoeveel diensten heeft hij niet bewezenhoeveel nuttige werken is de gemeente hem niet verschuldigd 't was onder zijn vaderlijk beheer dat hij in even redigheid der beschikbare gemeentegelden de meest onbruikbare modderstrateri allen- gerhand door besteend e wegen veranderde, hetgeen onzeggelijke voordeelen voor den landbouw en uitnemend gemak voor eenieder bijbrengt; 'tis onder zijn bestier dat de tele foondienstzoo nuttig voor koophandel en alle gemeenschap hier eerst van geheel de streek, voor 't genot van iedereen inge richt werd't is op zijn aandringen dat de aankoop van eene brandweer gedaan en de ontworpene instelling van een vrijwillig pompierkorps bewerkstelligd is geweest; 'tis insgelijks onder zijn beheer dat 't ont werp tot verbinding per tram van deze ge meente rnet de drie naastbijliggende steden nêergelegd is. Hij was van zijnen tijd en ging mede met den vooruitgang Wat hij gedurig voor oogen had, was hetwelzijn van de bevolking; maar wij, die dachten dat hij nog langejaren midden ons dat welzijn en dien vooruitgang ging bewerken, zijn jammerlijk teleurgesteld. De man, die zooveel goed deed en zooveel ander goed betrachtte, werd nêergeveld door de ziekte en de bittere dood heeft hem ons ontrukt. En gij, zijne welbeminde kinders, komt voor de tweede maal binnen 'tjaar,een groot en onherstelbaar verlies te ondergaan, maar troost u bij het gedacht dat uw teerbeminde vader, ons enkel korten tijd is voorgegaan, dat hij reeds de belooning zijner deugden en goede werken heeft ontvangen en dat hij voor ons eene plaats is gaan bereiden waar de wellusten nooit een einde zullen nemen. Vaarwel, Heer Burgemeester, de bevol king van Westouter zal uwen naam met lof

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1907 | | pagina 1