■k «OU EINDE VIN SEIZOEN M>Grooten afslag FOURRUREN Gamille Batthea -Baekeroot, Engelsche Linoleums Engelsche Linoleums Een groot Woonhuis BIJZONDERE OCCASIE. TE PACHTEN WOONHUIS 3. IJZEREN DRAAITRAP EEN HERBERG Zuuijnslaehtemj Wetensweerdigheden. HOPPE. Feesten en Vermakelijkheden LAATSTE TIJDINGEN. PflCflHEY, Poperinghe. Goeden Kleermakersgast, t. SCHOONE CU1S1NIÈRE Bleeke-Roode AJUINEN, Men zoekt te Huren Een onlangs nieuw gebouwd J. BMfiCPEtyT en Z00]ï, Goede snede en verzorgd werk j ft, op de Yperstraat, 54, POPERINGHE, BURGERSTAND VANPOPERINGHE Burgerstand van RENINGHELST Sedert lang zijn de overal en met rede gekend voor de beste, doch, tot nu toe kon men zich te Poperinghe geen verschaffen. Maar NU kan men er krijgen en alwie een schoonen Lino leum noodig heeft wende zich naar den BAZAR bij Sansen-Decorte, 15, Gasthuisstraat, Poperinghe. Eenigen Dépot voor gansch den omtrek. Op ZONDAG 2 Februari BERBER GKERMISSEN Combat met de Vloerbol, Combat met den Vogelpik MARKTPRIJZEN. Men vraagt Deftige en vlijtige BEDlEflDE Uit ter hand te koopen Aan de Liefhebbers! TELEFOON 16. IN 'T PARADIJS. Aanstonds ARTHUR VERBEKE-DESRAIY1AUX te West-Nieuwkerke. Xe Koop bij LOUIS VANNEULE, in de Vetten Os, 4. SCHOONEN TOOG te Abeele. Te BEVEREN aan - Yser, met schoonen hovenierhof, van rauwe en gebrande KOFFIES, Suikers en Siropen. HUIS VAN VERTROUWEN, IN DE ROODE GILET, Nieuwigheden. Lakenstoffen, Henri Vandenbroele-Degrave. Veurnestraat, 32, Poperinghe, belast zich met het plaatsen van FARATONNERES Gedrukt met de inkt van het huis Dambremé te Braine-l'Alleud. 1>»J Dan begon hij te ween en, zegde Jules De Meyer te lieeten, 41 jaar oud te zijn, gebo ren te Rousselaere, wever, wonende te Wasquehal. Hij was Zaterdag uit de fabriek wegge gaan, en wanhopig omdat zijne vriendin hem verlaten had, was hij naar Belgie ge komen, met het inzicht zich gevangen te geven en zich te zelfmoorden. Hij had een valschen naam opgegeven, omdat zijne fa milie niet zou geweten hebben dat hij dood was. Het vredegerecht van Meenen heeft den drommel voor onbepaalden tijd naar het bedelaarsgesticht gezonden. Ocwcer^evoiideii mcliiidcrij van Van Dyck. Het onderzoek over deze zaak is nog niet veel verder gevorderd dan verleden week. De vermoedens die men te gen Carlier heeft verzwaren door het hooren der getuigen en Octaaf Verfaillie, zijn schoon broeder is door het parket aangehouden geweest. De kerel van Moeskroen die men verledene week aangehouden had is reeds in vrijheid gesteld. Het parket is donderdag alweer naar Harelbeke geweest om er huis zoekingen te doen, maar heeft nog niets gevonden dat het spoor der dieven verraadt. Harelbeke. Doodelijk ongeluk. Gustaaf Decuyper, 28 jaar, herbergier, die als voerman in dienst is van de petrolfirma Rieth en Cie, kwam donderdag avond met zijn gespan de helling afgereden aan de Ly- persbrug. Door de duisternis en den dikken mist misleid, zal Decuyper waarschijnlijk zijnen draai te kort genomen hebbende peerden en het voertuig, een ijzeren petrol tank, vielen in de gracht en de voerman werd onder het zwaar gewicht verpletterd. Men moest lang werken om den ongelukkige van onder het voertuig uit te haleneen bij geroepen geneesheer kon slechts de dood bestatigen. Het slachtoffer, een voorbeeldig werkman, was gehuwd en vader van drie kleine kinderen. Het parket van Kortrijk is ter plaatse geweest. Brugge.Werkstaking. Drie hon derd vijftig werklieden der' metaalfabriek La Brugeoise hebben woensdag den ar beid gestaakt. Zij hebben in de stad een manifest doen aanplakken waarin zij klagen over zekere meestergasten, en opslag van loon vragen, alsook de toepassing van ge zondheidsmaatregelen. Ruim 700 werklieden hebben geweigerd zich bij de stakers aan te sluiten, en zijn aan den arbeid gebleven. De socialisten schijnen zich gereed te maken om, zooals het hunne gewoonte is, in troebel water te visschen. Sclieepdaele-bij-Brugge.Groote brand.Zaterdag nacht werd de fabriek Coprah Oil Manufactory te Scheepsdaele door een geweldige brand in asch gelegd. Het vuur was uitgebroken in de machienen- zaal en had zich spoedig meegedeeld aan een hoop licht ontvlambare stoffen. De pompiers konden niet anders doen dan de omliggende gebouwen vrijwaren. Zonder te overdrijven mag men de schade ramen op 400.000 fr. Alles was verzekerd. Ongeveer 100 wer klieden werden in de oliefabriek gebezigd. Het werk zal thans moeten opgeschorst worden, want alleen een deel van den lin kervleugel van het gebouw, waar de buree- len zich bevinden, bleef gespaard. Assisen van West-Vlaanderen. De eenige zaak die ingeschreven was op den rol van den eersten zittijd der assisen, werd maandag opgeroepen. Het is deze ten laste van Alfons Yanneste, wever, 25 jaar, wo nende te Moorseele, beticht van moord met voorbedachtheid, en van Elodie Archie, 46 jaar, herbergierster in dezelfde gemeente, beticht van medeplichtigheid. De twee betichten leefden in onmin met eene gebuurvrouw, Pharaïlde Desplancke. Zekeren dag dat deze voor het huis van Alfons Vanneste voorbijkwam achtervolgde Vanneste de vrouw Desplancke met een mes dat hem door zijne tante, Elodie Archie, overhandigd werd, en bracht haar verschei dene messteken toe. De vrouw was doodelijk getroffen en stierf. Vanneste werd veroordeeld tot levenslan gen dwangarbeid, en Elodie Archie tot 20 jaar dwangarbeid Zij scheen onverschillig te zijn aan deze straf. Vanneste daarentegen weende toen hij door de gendarmen weg geleid werd. Gent. Eerster dood veroordeelde ontsnapt. Woensdag der verleden week is uit het gevang van de Coupure, zekere Adriaen Faibre ontsnapt De kerel was in 1901 door het assisenhof van Braband ter dood veroordeeld voor moord op eenen policieagent, te Brussel. In den nacht van 4 tot 5 september van dat jaar was Faibre met eenen medeplichtige bezig de uitstalling van een juweelier te plunderen, toen hij verrast werd door twee politieagenten. Faibre loste drie revolver schoten op den agent Reynaert, die de drie kogels in de borst kreeg en stervend ten gronde viel. Den moordenaar werd kort na dien aangehouden en ter dood veroordeeld. De ontsnapping van Faibre, gebeurde dank aan den dikken mist. Hij moest met eenige andere gevangenen, op een der koe ren van het gevang eenig werk verrichten. Gebruik makende van den nevel, sloop hij weg zonder de aandacht van den bewaker op te wekken. Di den mist verloren, maakte hij van eene vensterzuil gebruik om een dak te bereiken. Eenige telefoondraden waren over de ruimte gespannen, op eenige meters afstand van het gebouw. Faibre waagde den sprong, klampte zich aan vier of vijf draden vast en liet zich langs deze kabel, die vol ijzel was en alle oogenblikken kon breken, tot aan een nabijgelegen telegraafpaal gelij- den. Hij was vrij De. ontsnapte die vroeger telegraafplaat- ser was, had in alles voorzien hij had vod den en grof lijnwaad rond zijne handen ge bonden om zich aan de draden niet te kwet sen of zich aan mogelijke uitstralingen van electriciteit niet te verbranden. Tot nu toe is men nog altijd zonder nieuws van den stoutmoedigen en gevaarlijken vluchteling. Doodelijk ongeluk.De brouwersgast Pieter Beernaert, in dienst bij M. Vander Stricht, is maandag avond op den Dok van zijne kar gevallen, onder de wielen eener lokomotief, die aan 't versporen was. De ongelukkige werd beide beenen afgereden. Men droeg hem naar het gasthuis waar hij kort nadien stierf. La Louvière.Schikkelijk ongeluk. Zaterdag avond ging het dochtertje van M, Thomas, overste der koopwarenstatie van La Paix tusschen La Louvière en Bois-du-Luc, met hare moeder huiswaarts. Om den weg in te korten, waren beiden over de spoorbaan der koolmijnen van La Lou vière en Sars-Longchamps gegaan. Op dat oogenblik kwam een koopwarentrein aange reden. Een werkman, die het gevaar gezien had, kon de moeder nog wegrukken, maar het kind werd door den trein gevat en onder de wielen tot een afzichtelijken vleeschklomp gemalen. De arme kleine was 10 jaar oud. De moeder is om zinneloos te worden van wanhoop. Lommel. Schrikkelijke moord. De herbergier Wils vader van 7 kinderen, is vermoord gevonden in eene gracht tegen over zijne woning. Een zak lag over het lijk, dat met talrijke messteken doorploegd was. Heel het dorp is in opschudding door het vreeselijk geval. De vrede heerschte niet in het huishouden Wils er hadden dikwijls hevige twisten plaats. Twee logistgasten zijn voor deze misdaad aangehouden en ter beschikking van het parket opgesloten; het zijn Frans DeGraef, van Antwerpen en Jozef Van den Broeck, van Baelen-aan-Nethe, beiden te Lommei gehuisvest. Ziehier wat zij verklaard hebben: Wij hebbende moord gepleegd op aandringen van de vrouw van het slachtoffer. De herbergier Wils, 's avonds t'huis komend, maakte eenige opmerkingen wij hebben hem bij middel eener ijzeren staaf neergeslagen. Daar wij zagen dat er bloed uit mond en ooren vloeide, hebben wi.j het lijk buiten de her berg gesleept en in de gracht geworpen wij hebben dan dan een zak over het lijk gelegd. De vrouw van het slachtoffer wordt bijge volg door de twee aangehoudenen van mede plichtigheid beticht zij is evenwel niet aangehouden. Het wapen der misdaad is door het parket in beslag genomen. Het is zoo gemakkelijk goeden koffie te maken, neemt heel eenvoudig de chicorei der Trappisten», Vincart - Silly! Weigert namaaksels. Dépot bijgebr. Delhaize Moncarey-Sansen. Ilier en Daar. Te Hasselt zette eene vrouw eene petrollamp op de brandende stoofde lamp ontplofte en de kleederen der vrouw grepen vuur. Zij werd erg verbrand en stierf korts nadien. Te Yvoir heeft men het lijk opgevischt van eenen bakker, vader van 2 kinderen, die, door den mist misleid, met kar en peerd de Maas ingereden was. Te Sint-Jans-Molenbeek viel een kindje in den beirput die men aan 't ruimen was en verdronk. -- Te Horrue speelde een 9 jarig knaapje met een geladen geweer het schot ging af en trof de knaap die dood viel. Te Grimberghen is een inopbouw- zijnde depot van de tramstatie ingevallen 4 werlieden werden erg gekwetst. In een gevecht te Temsche kreeg een der vechters 5 messteken in het hoofd en bleef doodelijk gekwetst liggen. Woensdag avond is de pianofabriek van M. Heug te Charleroi, af gebrand. De schade bedraagt 300.000 fr. Door den mist misleid vielen 4 werklieden van Bornival, in 't naar huis gaan, in de vaarttwee verdronken en twee gerochten er uit. Een bloedig drama gebeurde woensdag morgen in een arme hut te Yehay- Bodegnée. Terwijl de vader, houthakker, met zijne vrouw naar het bosch vertrokken was, vond de oudste zoon Emile, 12 1/2 jaar, die thuis was met de 4 andere kinderen, een oud geweer. Hij speelde jacht met zijn 8 1/2 jarig broertje, trok den haan over en het arme kind viel met doorboorden buik dood neer. Te Westmalle werd eene vrouw door den tram verrast en gedood. Te Fleurus werd M. Goossens, reiziger, al van den trein stappend, door een koopwaren- trein doodgereden. Mevr. deGrevenkop, echtgenoote van den gezant van Denemar ken te Brussel kwam donderdag uit Parijs naar Brussel toen aan de douanestatie een heer haar voorstelde haar reisgoed te helpen dragen de dame weigerde en toen zij weer in het prachtrijtuig trad was de heer ver dwenen. Te Brussel gekomen bemerkte de dame dat een reiszakje met 25.000 fr. ju- weelen verdwenen was. Louis Ortcland, 23 jaar, geboren in Frankrijk en Louise Hernon, 21 jaar, geboren te Brugge, hebben zich te Brussel op een kamer door uitwase mingen van houtskool verstikt. Staatsblad. Een koninklijk be sluit heeft goedgekeurd de beraadslaging waarbij de gemeenteraad van Beveren-op Yzer een plan aanneemt, dat zekere rooilij nen wijzigt van de baan dier gemeenten welke deelmaakt van de baan van Hoogstade naar Rousbruggebedoelde rooilijnen wer den vastgesteld bij kon. besl.van 16septl905. Bij kon. besl. van 11 jan. zijn de vol gende toelagen verleend Fr. 3.973,14 aan de fabriek der kerk, te Merckem, voor de aan de kerk uitgevoerde bijkomende herstellingswerken fr. 4.658,03 aan de fabriek der^kerk van O.-L.-Vrouw, te Poperinghe, voor het herstellen van de daken, de gewelven en de binnenbogen van den middenbeuk der kerk. Bij kon. besl. van 16 Januari worden benoemd tot burgemeesters in de volgende gemeenten Arrondissement BruggeOost- camp, M. A. Peers de Nieuw burg. Arrondis sement Kortrijk Dottignies, M. J. Poullet; Moorseele, M. L. Muiier Sint-Genois, M. H. Samain. Arrondissement DixmudeLeke, M. P. Mattelin. Arrondissement Veurne Houthem, M. G. DeGomme Moere, M. H. George. Arrondissement RousselaereIse- ghem, M. E. Carpentier; Staden, M. K. Ampe. Voor tie oud-soldaten. Men weet dat de milicianen, ingelijfd in 1871, 72, 73 en 74, die hunnen diensttijd volbracht hebben, recht hebben op een pensioen van 125 tot 200 fr. volgens den tijd onder de wa pens doorgebracht. Verscheidene personen vragen ons daar over inlichtingen. Ziehier Op 3 Juni 1870 werd eene wet gestemd waarbij de milicianen, te beginnen van 1871, eene'maandelijksche vergelding zouden bekomen van 10 fr. De milicianen dienden hunnen diensttijd uit, maar hadden niets genoten. Eindelijk in 1876 kwam de wet voor goed in voege, en de belanghebbenden hadden te kiezen ofwel onmiddelijk de premie te ont vangen, ofwel ze op de lijfrent af te staan, wat een pensioen zou geven van 125, 150, 175 tot 200 fr. per jaar, volgens den gedanen diensttijd, te beginnen van hun 55e jaar. Dus, allen welke de premie hebben ont vangen, hebben geen recht op pensioen en niemand kan daar iets aan veranderen. Het zijn maar degenen, die hun geld heb ben laten staan, die nu een pensioen zullen trekken. Men vraagt ons ook tot wien de belang hebbenden zich moeten wenden om hunne rechten te doen gelden. Voor het oogenblik kunnen we dat met zekerheid niet zeggen. We denken echter dat het geld dat is blijven staan, op de lijf- rentkas of pensioenkas geplaatst is we zul len echter inlichtingen nemen, en deze aan onze lezers mededeelen. IwIeng-elirLg-en Toria. Sissen kwam gewoonlijk zat naar huis. Toria speelde dan fel op haren poot en zei dat hij nie' weerd was eene def tige vrouw getrouwd te hébben. Gij deftig, zei Sissen, Nee, zulle, want deftige vrouwen laten zatte menschen gerust. Rechter Pachter Pummels, die waal- sche heer was toch niet met u aan 'ttwisten?» Beschuldigde »Neen, menheer de djuze, met Jef Pikkels Rechter Waarom hebt gij hem dan op zijn gezicht geslagen Beschuldigde: «Pikkels kon het niet goed zeggen in 't Fransch, en 'k heb ekik het van 't Vlaamsch overgezet Meester. Gij daar, Tiste, kunt gij mij zeggen hoeveel tanden een hond heeft Tiste. Ja, Meester. Meester, Hoeveel, jongen Tiste. Meester, ge vraagt eerst hoeveel tanden, en nu zegt ge Hoeveel jongen Meester. Ezel, ik zeg Jongen, hoe veel tanden heeft de hond Tiste. Verstaan, meester.. Meester. Hoeveel dus Tiste. Geheel zijn bakhuis vol, Meester. Dingen die iedereen denkt te kunnen doen. Eene novelle of minnebrief schrijven. Op een diner veel wijn drinken zonder het minst yan zijne zinnen te geraken. Eene vrouw krijgen, als hij maar wilde. Een lied zingen, maar veel beter dan die of die. Een toast ten beste geven die iedereen aanstaat. In de Kamer of Gemeenteraad zetelen. Tooneelspelen, als hij maar wilde. Zijn geld beter besteden dan zijn buurman. Zijne vrouw wijsmaken, waarom hij een paar dagen zonder haar voor dringen de zaken naar Brussel moet. van 26 Januari tot 2 Februari. Geboorten. Maurice Chaerle, z. v. Achille en Philomena Willemet. Julien Milleville, z. v. Maurice en Augustina Six. Hélène Bortier, d. v. Nestor en Rachel BonduelleMarcel Sohier, z. v. Jules en Eugenie Meersseman.Gerard Ghesquiere, z. v. Cyrille en Lucie Deheegher. - Jeanne Derycke, d. v. René en Julienne Kesteman. Amédée Onraedt, z. v. Arthur en Made leine Hauspie.— Remi Devacht, z. v. Char les en Silvie Rosseel. Overlijdens. Clabau Augusta, 6 jaar, Reninghelststraat.Artois Eugenie, 73 j., kantwerkster, weduwe van Richard Neu- ville, Ste Annastraat. Ribreu Rosalie, 73 jaar, zonder beroep, echtgenoote van Aloise Dehaese, wijk L. Huwelijksbeloften. René Sergier, kleer maker met Augusta Deroo, zonder beroep, beide in stad Jerome Gesquiere, landbou wer met Leontine Deroo, zonder beroep, beide in stad.Richard Werquin, landbou wer met Eugenie Merlevede, zonder beroep, beide in stad. Huwelijken.Nestor Boudeweel, 30 j., landbouwer met Eveline Devos, 22 jaar, beide in stad. van 1 tot 29 Januari. Geboorten. Bouw Remi. Derycke Irma. Degryse Madeleine. Vandevelde Maurice. Debruyne André. Brysbaert Martha. Overlijdens. Fidelia Raekelboom, 91 jaar, weduwe van Pieter De Knudt.—jPhilo- mène Saelen, 61 jaar, echtgenoote van Frederic Deraedt. Maria-Theresia Paes- brugge, 81 jaar, weduwe van Pieter Boudry. Nuns Camille, 26 jaar, landwerker. Vannoote Jerome, 6 jaar.Delye Germaine, 2 maanden. Nuremberg29 Jamuari.Markt kalm, doqh prijshoudend. Het meest wordt goede marktwaar aangekocht, mits 50 -62 fr., benevens beschadigde Hallertau en Wurtem- herg 37 - 45 frank. Londen27 Januari.De markt gaat nog vlotter dan over acht dagen, merdezelf- de prijzen. Er is wat vraag naar goede Belgische producten. Aalst, 25 Januari.Markt kalm, doch met behouden prijzen 40 - 41 fr. Voor leve ring October-November 1908 is meer vraag 52 1/2 - 55 frank. Poperinghe, 31 Januari.Markt vast. Stad 32 - 34 fr. Parochie 28 - 31 fr. Voor levering October-November 45 - 50 frank. 1 In den llotcrpot, bij Charles Billiau, Werfstraat. 2 In den Sterlioek, bij Emile Gouwy, Elverdinghe-kals. 3 In den Leeuw, bij Amand Verstraete, Casselstraat. 4 In Vlaamseli Bierhuis, bij de We Justin Merlevede, Rekhofstr. 5 In den gouden Faixant, bij Jules Couwet, Veurnestraat. Wekelijksche Estaminet, den Vrijdag. O In de Lente, bij Dominique Logie, Bruggestraat. 7 A {'Industrie, bij Justin Mahieu, Veurnestraat. 8 In de Zon, bij Achille Lermyte, Garenstraat. 9 In Vlaanderen, bij Florent Couttenier, Kerkstraat. 10 In 't Vliegende Peerd, bij Emile Rappelet, Veurnestraat. 11 In Oostvlaanderen, bij Camille Debruyne, Boescheepstr. 12 In Sint Ar nou ld. bij Achille Verhaeghe, Casselstraat. 13 A l'Espangne, bij Arsène Gantois, Westvleteren-kals. 14 In liet oud gouden Hoofd, bij Auguste Salomé, Pottestraat. 15 In de Zwaluw, bij Jules Deroo, Watoustraat. IC» In 't Doolhof, bij Alfons Greus, Westoutre-kalsiede. 17 Au Café St. Bertin, bij Henri Synave, Vlamingstraat. 18 lil den Anker, bij Gaston Stechele, Hondstraat. 19 In de Steeni*ots, bij Auguste Clabau, Crombekestraat. 29 In de Concorde, bij Cyrille David, Casselstraat. 21 In de Sperre, bij Achille Room, Dasdreef, (Brabandhoek.) 22 In de Violette, bij Gust. Dehaerie, k. v. d. Ommeg. 23 PRIJSKAMP OP DEN VOGELPIK. Poperinghe. Op Zondag 2 Februari 1908, ter herberg HET FORT bewoond door Achille Ampen. 30 frs. Prijzen. Inleg 50 cent. per man. Inschrijving van 4 1)2 tot 5 1)2 ure. De programmen of kaarten van feesten bij mij gedrukt worden gratis hier ingelascht. TOONEEL. Uit goede bron komen wij te vernemen dat de aloude Tooneelmaatschappij St. Anna op Zondag 1611 Februari eene Openbare Vei'tooning zal geven in hare feestzaal gevestigd ter herberg Den nieuwen Toren, (bij O. L. V. Kerk,) Casselstraat, n° 38, en bewoond door Albert Denut-Huys. De Vèrtooning zal beginnen met een boei end drama in 3 bedrijven De Plichtvergeten Vader en gevolgd zijn door een kluchtspel en een blijspel. Wie zich eene goede genummerde plaats wil verschaffen, kan er verkrijgen in 't lo kaal der Maatschappij bij Albert Denut-Huys, aan 1 fr. en aan 50 cent. FLESSCHESCHIETING. Oostvleteren.Op Zondag 23 Februari, ter herberg Het Jagershofbij Florentin Baelden, gehucht De Wuppe-hoek stil- hangende en vliegende Flesscheschieting. Inschrijving van 1 tot 2 uren. KEERSSCHIETING. Poperinghe. Op Zondag 16 Februari, ter herberg In de drie Linden bij Remi Darou, langs de Abeele-kalsiede, vliegende Keersschieting. Inschrijving van 3 tot 6 ure. 25 frs. prijzen. Inleg 30 cent. récht gevende aan eene pinte bier. Na de schieting verloting van eenen schoonen Accordeon. Priesterlijke benoemingen Bisdom Brugge. Zijn benoemd tot pastor te Bavichove, de E. H. Vanoverschel- de, pastor te Crombeke tot pastor te Crom- beke, de E. H. Catteeuw, pastor te Zande tot pastor te Zande, de E. H. D'Hertoghe, onderpastor te Houthem-bij-Veurne tot pastor te Rolleghem-Cappelle, de E. H. Rooms, bestuurder der scholen te Wynghene, tot onderpastor ta Houthem-bij-Veurne, de E. H. Vandenbussche, kapelaan op St. Ber- tens te Poperinghe. Poperinghe, markt van den 31 Jan. Tarwe heet. 16,80-Rogge 15,10-Haver 9,75 Aardappelen, 100 k. 8,50-Boter de kil. 3,10 Eieren de 26, 2,50 -Hoppe de 50 kilo, 30 fr. Yper 25 jan. Tarwe, 100 kil. 20,50- Rogge, 18,00 a 18,25-Haver, 18,00 a 18,75- Aardappels, 100 k. 0,00-Boter, 3,00 a 3,35 -Eieren het 26, 2,86 a 3,12. Rousselaere 28 jan. Tarwe, 100 kil. 19,75 a 00.00 - Roode Tarwe, 19,00 a 19,50 Rogge, 18.00 a 18,50 - Haver, 18,50 a 10,00 Boonen, 20,00 a 21,00-Aardappelen de 100k. 7,25 a 7,75- Boter de k. 3,00 a 3,20- Eieren 2,60 a 2,86 - Suikereiboon. oude, 15,75 - id. nieuwe, 15,52. Kortrijk veemarkt 27 jan. 305 koppenprijs per kilo gewicht op voet, 105 Veerzen, le klas 88—2e kl. 843e kl. 81 48 Ossen, 938175 113 Koeien, 968679 39 Stieren. 958575 Brussel 28 jan. 377 verkens, op voet de kilo, 0,90 a 1,05. Cureghem-Anderlecht 27 jan. 2,804 Verkens, op voet de kilo, 0,97 a 0,83 De weergevonden schilderij van Van Dyck. Een der aangehoudene bekent aan den diefstal geholpen te heb ben.Vrijdag middag heeft Oscar Verfaillie aan den onderzoeksrechter bekend dat hij een der daders is van den diefstal der schil derij van Van Dyck, en dat hij het is die de schilderij uit dé omlijsting gesneden heeft. Hij beweert dat Carlier onschuldig is maar weigert zijnen medeplichtige bekend te ma ken. De diefstal werd gepleegd den 6 decem ber, rond 9 ure 's avonds. De dieven zijn onmiddelijk met hunnen kostbaren buit naar Harelbeke getrokken. Daar werd de schil derij verborgen in een kotje aan de Leie, eigendom van M. Rosseel en dienende voor rustplaats aan de vlaswerkers, waar zij ver bleef tot op den dag dat zij naar Pitthem overgebracht werd. Het parket heeft seffens een bezoek ge bracht aan het kotje waar de schat zoolang verborgen bleef. Zooals wij zegden weigert Verfaillie zijnen medeplichtige bekend te maken 't is een persoon van vlaamsche af komst, doch die in het noorden van Frank rijk woont. Verfaillie heeft nog verklaard dat de schilderij ten zijnent ingepakt werd in eene kist weike hij zelf gemaakt had. De brieven, die gezonden werden aan den Z. E. H. Pastoor van O. L. Vrouw, waren ge schreven door zijnen medeplichtige. Men is ook op spoor der afkomst van het goed waar mede de schilderij omhuld was. Het parket heeft eene huiszoeking gedaan bij een persoon, wonende op het gehucht Risquons-Tout, te Moeskroen. Verscheidene papieren werden er aangeslagen. Er werden ook opzoekingen gedaan te Aelbeke. voor den verkoop van NAAIMACHIENEN te Poperinghe en omliggende. Vast loon en Kommissie. Schrijven Maatschappij Singer, 47, Doornijkstraat, KORTRIJK. met achtergebouwen en 10 aren 64 cent. erf, schikkig voor allen handel, zijnde de her berg a la Cour de Cassel, gelegen in de Casselstraat. Voor alle inlichtingen zich te bevragen Yperstraat, nr 70. TE VERKOOPEN Piano, zoo goed als nieuw, aan genadige prijs. De liefhebbers kunnen ze gaan bezichtigen in stad. Voor alle inlichtingen wende men zich ten bureele van dit blad. Het sehijnt dat liefhebbers van goeden koffie over van vreugde zijn sedert zij chicorei der Trappisten gebruiken van Vincart- Silly Dépot bij gebr. Delhaize Moncarey-Sansen. Wie er aan houdt eene goede portie LEKKERE MOSSELEN TE ETEN, wende zich naar den Café Francais (vroeger de Gouden Bol), bewoond door CyrilLe Hosdey, in de Yperstraat, te Pope ringhe. Men kan daar alle dage eene schoone portie philippynsche mosselen te eten krij gen voor den prijs van 15 centiemen. Groot. HUIS GESTICHT IN 1836. Klein. GROOTE KEUS standvastig werk. Kost en inwoon, 25 tot 30 fr. per maand, BIJ MEESTER-KLEERMAIvER, aan genadige prijs. Inlichtingen ten bureele dezer. Bertenplaats, POPERINGHE, yan 2,90 m. hoogi,25 m. omtrek. zoo goed als nieuw en van 2,g5 m. lang, met Witte Marmeren PLAAT. Inlichtingen ten bureele dezer. Klein en goed gelegen Handelshuis te Poperinghe. SchrijvenVaessen, 47, Doornijkstraat, KORTRIJK. VOOR HERBERG, een nieuw huis, staande omtrent rechtover de kerk Goedkoopen pacht. Voor alle inlichtingen wende men zich ten bureele van t blad. gelegen in de Gasthuisstraat. Zich te begeven bij Mme Ryspeert, Gast huisstraat, Poperinghe. in de Statie-straat, Het huis beslaat uit drie beneden plaatsqn, eene vouwte en eenen kelder. Voor alle inlichtingen zich te wenden bij Henri Thiron, bij de statie te Beveren. Dépót van de echte Amerikaansche Petrool (Lux-Oil) Suikerij (Egide Vanderheyde)Rijst stijf sel? (Amidon, Ours blanc en du Paradis); Stoofpommade (Pate Gauloise); "Wasch- poeders Melior, Sapo en Rapide met premie); Sulfers (de Ster); Maagbitter (VanCrombrugghe); de Chocoladen (To- bler's milk Chocolade, Paradis en Véro- nique). Tarwe bloem, Remy, Merxem, enz. Zuivere Olijfolie, wijn- en graanazijn.-— Mostaard en Peper Maalderij.Sulferbloem en Sulfer in stokken, beste Merk K. R. Beste ronde en platte Boerekaas. Papier en papierenzakken. Allerhande Kruidenierswaren, Spece rijen en vele andere Artikelen. Beste Bordeaux Wijnen, Likeuren en sterke Dranken. Champagne Mumm, Moet et Chandon, Delbeck en Cie, Mercier. Prijzen en Stalen op aanvraag. 63, Yperstraat, 63, POPERINGHE. AUe slag van GEMAAKTE KLEEDEREN en op maat voor Mannen en Kinders. Alsook Kleederen op maat voor Vrouwen, zooals Kostuum Tailleur Reismantels, Jaquetten, naar de laatste moden. Aan genadige prijzen verkoopende, verhoopen wij het vertrouwen van een ieder te winnen. Ik bevind mij alle Vrijdag op de Markt. Ili heb de eer ter kennis van eenieder te brengen, dat ik ten mijnen huize ge legen in de Bruggestraat, eene geopend heb. Ik zal iedereen ter trouwe en genadig dienen en hoop alzoo uw vertrouwen te winnen. Lood- Zinkwerker, met spillen van alle grooten volgens de ge bouwen. Gewaarborgd werk.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1908 | | pagina 4