HET NOTARIEEL EN NIJVERHEIDS ANNONCENBLAD NIEUWSBLAD VOOR POPERINGHE EN OMSTREKEN, BOOMEN WOONHUIS 82 koopen Sparren AANBESTEDING Gouden zaak Uit ter hand te koopen verschijnende den Zaterdag namiddag. BUlTEJiüANDSCH ..JUBI81& NIEUWS UIT BEÜG1E. Plaatst uwe annoncen in Be Poperiiighenaar,het meest verspreide der streek. ZONDAG g Februari igo8. 5 Centiemen. Vierde /aar. N ii. ANNONCEN Uitgever, VA EIKEN- en LIJSTE- Op üaandag 10 Februari 1908 5 6 Notaris DE TAVERNIER, Notaris BROODBAKKERIJ VENDITIE VAN Gemeente Rousbrugge-Haiinghe. Op laandag 17 Februari 1908 Vlakte 5 aren 29 cent. Den drukregel 10 c. Op '1 eerste blad 20 c. Eerste Taps, Bollingen en Herbergkermissen mits betaling van 25 c". Alle Annoncen vooraf betaalbaar moeten vóór den Vrijdag-noen ingezonden worden. INSCHRIJVINGSPRIJS Bijzondere buiten stad f. 2,50 binnen stad f 2,00 Herbergiers buiten stad f. 1,50- binnen stad f-1.00 zullen on vergeld in het blad verschijnen. SANSEfSJ, Boek- en Steendrukker, Gasthuisstraat, 15, Poperinghe. Kantoren van de Notarissen DELAHAYE te Merckem BONTE te Thourout. Buitengewone Venditie TE MERCKEM. in het HOGGE IVIOTEBOSCH, ten verzoeke van M. de Hennin-de Coninck de Merckem. op Dinsdag 1! Februari 1908, De boomen hebben van 0,75 tot 1,80 omtrek Vergadering aan koop 1. Notaris HagHebae^t, TE PROVEN. KOOPDAG E N KOOP Klemmers, Hollanders, Korren, harde Iepen, PopulierenEik en Eseh, meestal van Pm. 50 tot 2 m. 20 dik Kantoor van den te PüELCA PELLE. Het pensioen der soldaten 1871-74. TE VAN DEN BOUCQUEY POPERINGHE. Vrijdag 14 Februari 1908, te POPERINGHE, Openbare Verkooping zeer dienstig voor allen handel Maandag 17 Februari 1908. - TE CLEBCKEN, wijk Vrijbosch, ÏOOO Hoppepersen, 1666 stoppersen, eenige koopen rebut-sparren, 12 koopen Taillie, en koopen Populieren. Stad Poperim«iie. KANTOOR VAN den Notaris PEEL, Vrijdag 14 Februari 1908 Openbare Verkooping OPENBARE der uit te voeren werken voor het OVERWELVEN VAN DEN POPERINGHEVAART 0P DE GR00TE MARKT. IN HET STADHUIS. De koning en de kroonprins van Portugal vermoord. STADSNIEUWS. Beloop der Begrooting fr. 19.441,40 Borgtocht 2.000,00 te verkoopen of te verpachten roote vermindering van prijs. Allervoordeeligste voorwaarden. 8ÖOO Doornhuttèn aan ge- prijs bij August Cordenier, andbouwer, te Watou-Abeele. nadigen Biamp in lliarokko. Fransche soldaten door den sneeuwstorm verrast. worden ingelijfd Dé plakbrieven die bij mij gedrukt zijn, Het recht, annoncen of artikels te weigeren is voorbehouden. en Om 1 ure stipt namiddag VAN SCIIOONE EN GERIEFLIJKE verdeeld in 136 koopen t'elks gerieve. Op gewone voorwaarden en tijd van betaling mits goede gekende borg. STUDIE VAN DEN om l Vs ure nanoen, te Haringhe, ter hofsteden Julien Vanden- bussche en Désirè Dehaene van Vergadering ter herberg Den Wijn gaariliiioien. Generaal Hellebaut, minister van èorlog heeft dinsdag in de Kamer geantwoord op de vraag, welke MM. Colfs, Maenbauten Raein- donck hem gesteld hadden over'de pensioe nen, waarop de milicianen van 1871, 1872, 1873 en 187*1, die hunnen diensttijd hebben uitgedaan, recht hebben. Ziehier zijne ver klaringen Volgens de wet van 3 Juni 1870 betrekke lijk de vergelding der milicianen, had elke miliciaan, die, t zij voor hem zelf, 't zij als plaatsvervanger van zijnen broeder, zijnen diensttijd in het' leger had uitgedaan en ten minste een jaar wérkelijk en dienst in het korps telde, recht op eêne vaste som van 150 fr. en bovendien op 12 centiemen per dag aanwezigheid voor gansch den duur van den gewonen diensttijd, wanneer hij in vre destijd werd binnengeroepen, Die som was bestemd om een pensioen te vormen, (lat de miliciaan zou genieten van af' den 1 januari nadat hij den ouderdom van 155 jaar zou bereiken. Dat pensioen beloopt gemiddeld Karabiniers en grenadiers fr. het leger stak den konings kogels 155 140 175 150 STUDIE (in eene zitting) om 3 uren namiddag ter herberg bewoond door Charles Ghillebaert, Meessenstraat, van een gerievig ten dienste van met 5 aren 46 centiaren onder grond van Gebouwen, Cour en Hof, staande en gelegen te Poperinghe, Meessenstraat, bekend bij ka daster sectie F, nummers 586a en 587a Gebruikt door de Wed. Justin Decool Handslag met de geldtelling. Instel 10,000 frs. De titels van eigendom en veilings voorwaarden berusten ten kantore van voornoemden Notaris. om 1 ure en half stipt namiddag in de bosschen van den heer A meye van 30 c. tot 70 c. dikte, Ambt Mt Delahaye, Notaris, Merckem. Linieregimenten Peerdenvolk Kanonniers en genie Die wet werd afgeschaft door de wet van 5 april 1875, doch deze gat aan de milicia nen, waarop de eerste toepasselijk was, de toelating onmiddelijk het geld, waarop zij recht hadden, te trékken de anderen, die niet vroegen om onmiddelijk betaald te wor den, hebben hun recht op pensioen behou den. 't 'Zijn dus alleen de milicianen van 1871, 1872, 1873 en 1874, die hun geld nog niet getrokken hebben, die nu hun recht op (1st pensioen mogen doen gelden. Zij móeten zich daarvoor wenden tot den minister van oor og, en hem terzelfder tijd hun regiment, en het nummer van hun soldaten boekje doen kennen. TE ROUSBRUGGE. om 10 ure voormiddag, ter gehoorzaal van den heer Vrederech ter, in het Gemeente-huis te Rousbrugge. VAN Koop 1. Eene partie ZAAILAND, bekend bij kadaster sectie A, nummer 158, froot 1 ha. 16 ar. 40 ca. Gebruikt door t. Pieter Mahieu tot 1 October 1008, mits 160 frs. 's jaars boven de lasten. Koop 2. Eene partie ZAAILAND, groot 1 ha. 34 ar. 44 ca., bekend bij kadas ter sectie A, nummer 161. Gebruikt door de wed. Petrus Vandenbroucke, tot 1 Octo ber aanstaande mits 180 frs. 's jaars boven de lasten. Koop 3. 44 ar. 94 ca. ZAAILAND, sectie A, nummer 284. Gebruikt door M. Camiel Vanhoucke, tot 1 October aan staande, mits 55 frs. 's jaars boven de las ten. Koop 4. - Een perceel MAAIGRAS, groot 33 ar. 90 ca. bekend bij kadaster sectie A, nummer 201b. Handslag met de toe wijzing. Deze verhooping zal geschieden zon der onkosten voor de hoopers. van een deel om 3 V% ure namiddag Eene misdaad die zeker in de heele wereld eene rilling van afschuw heeft doen ontstaan is gepleegd geweest in de hoofdstad van Portugal. Betaalde revolutionnairen hebben koning Carlos en zijn oudsten zoon, den kroonprins, vermoord en den infant Mauuel 'gekwetst, slechts licht gelukkiglijk. Omtrent twee jaar geleden werd de Cortès of Portugeesche Kamer door den kon' ontbonden omdat de oppositie partijen gedu rig in ruzie lagen en noch wetten noch budjetten gestemd gerechten. Sedert dan bestuurde M. Franco om zoo te zegg n gansch alleen het land. De noodige weiten en budjetten werden bij eenvoudig koninklijk besluit goedgekeurd [ander De andere koningsmoorders, in zwarte mantels gehuld waaronder zij hunne kara bijnen en revolvers verborgen, hadden de koninklijke koets afgewacht in den Zuilen gang van de Handelsplaats. Op een signaal kwamen zij naar het gespan geloopen, dat zij langs den rechterkant aanvielen. Onmiddelijk na het eerste schot sprongen de prinsen recht en trokken hunne revolvers. De kroonprins Luiz schoot op de moordenaars die rond het'rijtuig liepen, vechtend met de politie. Ondertusschen was een tweede kerel, die nabij het ministerie van binnenlandsche zaken stond te wachten, naar de koninklijke koets gekomen. Hij haalde van onder zijnen mantel eene karabijn en loste twee schoten op den kroonprins, die door de kogels in het gelaat en in de borst getroffen werd. Op het rpogenblik dat hij een derde schot ging lossen, 'kon een politieagent het Wapen afkeeren en een officier van •moorder met zijnen degen dood. De infant Manuel was door twee aan den kinnebak en den rechterarm ge troffen, doch zijne wanden zijn niet erg. De koninklijke koets werd dan, te midden der onbeschrijflijke verwarring, welke ont staan was, naar het arsenaal der marine gevoerd. De koning en de kroonprins werden aan stonds naar het verbandhuis van het arsenaal gebracht, terwijl de koningin en prins Ma nuel, die beiden schreeuwden en snikten, naar een naburig huis geleid werden. De geneesheeren naar het verbandhuis ontboden, bestatigden dat alle hulp te laat kwam de koning was reeds dood en de roonprins leefde nog slechts vijf minuien. 'Je twee lijken waren op matrassen iieerge- >gd. De koning had veel bloed verloren door nen neus en den mond hij was doof' twee kogels getroffen geweest; de eene was onder den rechterschouder ingedrongen, de andere stak in den ruggegraat. De kroonprins had de rechterwang door boord dooreen kogel, die langs den neus was uitgevlogende andere kogel had het borst been getroffen en de long doorboord. Terwijl de getieesheeren de aangezichten der beide slachtoffers waschten, ging een hunner collegas, op verzoek van een officier van het leger, met de grootste omzichtigheid het nieuws mededeelen aan de koningin en den infant iManuel, die nog niet wisten dat de koning en de kroonprins dood waren. De geneesheer verbond insgelijks de wonde van den infant Manuel. Terzelfdertijd kwam de koningin-moeder Pia in het arsenaal aan het tooneel tus- schen de twee koninginnen en den infant was hartroerend. Eerst ten 7 ure keerden zij naar het paleis terug. De Moordenaars. De kroonprins Lodewijk-Philip was te Lissabon geboren den 21 Maart 1887. De jonge prins had van zijne moeder schitteren de geestes- en hartegaven geërfd. De nieuwe koning. De infant Manuel werd-zondag tot koning uitgeroepen. Daar hij sedert 18 November laatstleden den ouderdom van 18 jaren be reikt heeft, is hij volgens de poriugvesche grondwet meerderjarig en mag hij dus hel bewind in handen nemen. Zijn oom, de infant Alfonso, hertog van Oporto, word kroonprins. Al de versehiliige mogendheden hebben aan de diepbeproefde koninklijke familie van Portugal hunne deelneming gezonden. I)e lijkpleChtigheden hebben heden zater dag plaats gegrepen. De samenzweering. De aanslag werd gepleegd door de repu- hliekeinen. Het plan der samenzweerders was, den 31 Januari de beweging te begin nen, zich meester te maken van den telegraaf en ^en telephoon en de republiek uit te roe- fien. Oporto' zou eerst geantwoord hebben en het garnizoen dier stad zou de beweging bijgesprongen zijn. De koninklijke familie moest in het paleis verrast en onmiddelijk ingescheept worden. M Franco moest ver moord worden en de andere ministers opge sloten in hunne woningen. Het plan mislukte ten gevolge van verklikking. Een gerucht. Het gerucht is in omloop dat zondag te Lissabon verscheidene personen, die in de moord betrokken waren, na ijselijke marte lingen, zonde" vonnis doodgeschoten werden. wmf*ËSsm»em houden te Dahnatie waren aangekomen. De soldaten hadden schrikkelijk geleden en ve len onder hen hadden de voelen bevrozen. MasySaml.Eene der oudste families van hot land, welke in een kasteel verbleef in een dichtbewassea bosch, op .130 versten van Ohoborowsk, is vermoord gevonden. Vijfmannen, zéven vrouwen en vijf'kinderen zijn gedood. Diefstal was de drijfveer van de ijselijke misdaader werden voor 18,000 roebels in geld en in weerden gestolen. mmmKaasmam n wm m^magwemBmmmsmmwsmHBmaamammÊÊSm 8>« niooriieuaai'ubende v«bs lla- zebroek* 't is in de maand juni dat de beruchte moordenaarsbende van Abel Pollet voor het assisenhof van Sint-Omaars, in Frankrijk, zal verschijnen. De beschuldigden zijn ten getalle van 22 er zullen door het hof bijzondere maatregelen genomen worden, daar er een groote volkstoeloop zal zijn. De zaak zal verscheidene dagen duren. Het hof zal voorgezeten worden door M. Lefrancois, raadsheer bij het beroepshof van Dowaai. Solo slim.Maandag was liet feestdag der St. Antoniusgilde, en 's avonds na wel geëeten en gedronken te hebben in het lokaal bij Peter S.vnave, zetten zich eenige der le den aan het kaarten. Eén solo-slim werd er gespeeld door René Carron. Zijne medespe lers waren Permeke René, Luvssen Charles en Lammey CamiUe. Gevecht. Maandag avond ontstond een klein gevecht in eene herberg op de sta tie tusschen de weerdin en een kliënt die niet wilde buiten gaan. Toeschouwers trok ken partij elk van een en kant maar alles liep toch af zonder erge gevolgen. Dief te. In den nacht van dinsdag tot woensdag dezer week werden op het O oge ter hofstede v: n Alois Dauchy 10 hen nen en ter hofstede Amiable Ollivier 1 haan gestolen. De daders zijn onbekend. Loting. De loting die woensdag al hier plaats bad is geheel rustig afgeloopen. r'r-y.i r gehouden tusschen JOV'jw «J werdl er leu te en de policie moest er komen. Plans, Bestek en Kohier van lasten liggen ter inzage der belanghebbenden op het gemeentesekretariaat te Poperinghe. Uit oorzaak van vertrek. Voor al toie zich wil stellen! Tegenwoordig, welgekalante Herberg en 9tnl>Lei-i j. beste huis met alle gerief, Schikkig voor hoegenaamd allen handel, Prachtige Zaal 30 meters lang op 5 breed iienstig voor ailcs Uitweg langst straatje goed berijdbaar, echt over 't groot portaal van O.L.V.Kerk, 19, Casselsrtaat. 39. Het is zoo gemakkelijk goeden toffie te maken, neemt heel eenvoudig de chicorei der TrappistenVincart--Silly! Weigert namaaksels. Dépot bij gebr. Delhaize Moncarey-Sansen. en alles scheen zijnen gewonen gang te gaan. Sedert lang dus giste het in Portugal en in de groote steden poogden de. republiekeinen woelige betoogingen te verwekken. In deze laatste tijden hadden dagelijks wanorders plaats. Republiekeinen en dissi denten hadden zelfs tegen zaterdag ernstige gebeurtenissen voorspeld, maar niemand had een oogenblik gedacht dat deze van zulken aard zouden zijn. De dubbele moord. De koninlijke familie had zaterdag mor- gend r.aar haar jachtverblijf te villa-Viciosa 's namiddags rond 5 ure in Lissabon terug. Zij werd er aan de statie ontvangen door de ministers. Al de aan wezige personen groetten eerbiedig en eene jonge juffer bood koningin Amelie een bloemtuil aan. Koning Carlos sprak eenige oogenblikken met M. Franco en met den minister van oorlog. Daarna stapten koningin Amelie, koning Carlos, de kroonprins en den infant Manuel in de open koels, welke hen naar het paleis moest, voeren. De koning en de koningin zaten langs achter in de koets de twee prinsen zaten voor hen, de kroonprins tegenover zijn vader Toen het koninklijke rijtuig van de Han delplaats (de plaats voor de statie) de Arse naalstraat inreed, kwam een man van middelbare grootte, mager, met zwarten baard en armoedig gekleed, plotselings uit het volk gesprongen. Hij sprong gezwind op de voettrede van het rijtuig, mikte naar den koning met zijn revolver en schoot. De koning sidderde, bracht de hand aan den nek en viel neer op de linkerzijde. Een onbeschrijflijk gewoel ontstond. Men hoorde nog verscheidene vuurschotenOp dat schrik kelijk oogenblik zag men de koningin recht staan in het rijtuig, en om hulp roepen. Met eene hand zocht zij den koning te beschutten met een deken, en met de andere, waarin zij den ruiker viooltjes en camelias hield, sloeg zij naar den moordenaar, die zich aan het rijtuig vastklampte. Na hunnen laffen aanslag, vluchtten de moordenaars door den Zuilengang doch er werd jacht op hen gemaakt, en twee wer den vast gegrepen en doodgeslagen. Drie e werden aangehouden en door de me nigte erg mishandeld. Een ordonnancieofficier des konings, M. Francisco Figueira, die te voet nevens de koninklijke koets stapte, schoot een der moordenaars dood. Een andere werd nabij het. stadhuis door de politie doodgeschoten Tusschen de drie aangehoudenen is er een spaansch anarchist en een franschman. De bijzonderste kóningsmoorderis dood en deze die op den kroonprins met een karabijn schoot heet Manuel Buica Hij was 30 jaar oud, vroeger sergeant bij het 7e ruiterijregi ment en sedert acht jaar was hij onderwij zer in eene lagere school te Vinhaes. Ook was hij bijzondere onderwijzer te Lissabon. De lijken van twee der koningsmoorders zijn erkend het zijn twee handelsbedienden van Lissabon. Een hunner, Alfredo Costa, was bediende in een ijzerwinkel. De moordenaars waren betaald door poli tieke opruiers, vijandig aan inent. Sn Mai'nEtko. —Belangrijkegevechten zijn deze week in Marokko geleverd ge weest. De fransche troepen aangevallen door de Marokkanen hebben deze op de vlucht gedreven. Men spreekt van 500 dooden langs den kant der Marokkanen. Van den kant der franschen waren 8 dooden en een 40 tal gekwetsten. Reeds 34 lijken gevonden. Nog tal rijke vermisten. Een kompagnie van het vreemdelegioen verliet zaterdag morgend post van Ben-Khelil, toen zij rond 3 uren s namiddags door eene sneeuwstorm verrast werd. Tot dan toe was het weder schoon, alhoewel koud. Opeens stak een stormwind op, de lucht werd bewolkt en de eerste sneeuwvlokken vielen. De kompagnie zette den weg voort en bereikte de plaats waar het kamp moest opgeslagen worden. Daar werden de soldaten door eene ijzigen wind gegeeseld en door de sneeuwvlokken ver blind. Kapitein Kapillery besloot met spoed naar Forthassa op te trekken. Moest men het kamp opgeslagen hebben, zoo liepen de manschappen gevaar bevrozen en onder de sneeuw bedolven te worden. Ten 6 ure 's avonds ging de troep nog al tijd moedig voort en worstelde krachtdadig tegen» het tempeest. Gansch de streek ver dween onder de sneeuw, die bij plaatsen een meter hoog lag. Men wist niet meer langs Veroordeeld. Op Zondag 5 januari 11. rond 12 ure middernacht kwam Jules Messiaen, 25 jaar oud, met eenige andere verbruikers uit de herberg Au Pare Guil- laume-Tell langs de Elverdinghe-kalsiede toen hij aangevallen werd en tw.ee messteken bekwam, waarvan een in het oog. De dader n ;m daarop de vlucht. Dank aan de ieverige opzoekingen van onzen politie-kommissaris M. Vanhoutte, werd dedader 's anderendaags ontdekt en aangehouden. De gekwetste werd verzorgd maar zijn >og was uitgestoken en is verloren. Donderdag kwam de zaak voor de recht bank van Yper. Na de getuigen onderhoord te hebben werd Suffys veroordeeld tot 3 jaar gevang en 200 fr. boete of 2 maanden ge vang. Hij werd seffens opgesloten. - Het is verboden drank te geven aan dronken lieden. De politie der stad onderzoekt het volgend feit dat alhier ge beurde, daags na de loting een jongentje van 10-11 jaar oud, dat op de markt woont, was medegegaan met eenige lotelingen die er op uit waren den kleinen dronken te maken. Zij deden hem tabak knauwen en zoowel en zoovele drinken in verscheidene herbergen dat de jongen, gansch ziek op een camion kroop die op de Bertenplaats stond en alzoo naar huis gevoerd werd. Een doktor moest verwittigd zijn om hem te bezorgen. De zaak wordt onderzocht en ie lotelingen die hem hebben doen drinken >k de herbergiers die hem drank gege ven hebben wijl hij dronken was, zuilen vervolgd worden. het gouverne- De Lijken in het kasteel. ngin Amelie heeft den nacht van za- op zondag overgebracht tusschen de terdag lijken van haar vermoorden man en zoon. die ondertusschen naar het paleis vervoerd werden. De laatste woorden van koning Carlos waren voor zijne vrouw, die als bij mirakel schram opliep in heel dit tragisch avontuur. Koning Carlos I, zoon van koning Bode wijk I en van de koningin Maria-Pia, was te Lisabon geboren den 22 september 1863. Hij was den 22 Mei 1886 te Parijs in den echt getreden met prinses Maria-Amelia, dochter van den graaf en van de gravin van Parijs. Uit dit huwelijk waren twee kinderen geboren de kroonprins Lodewijk- Philip, die zoo vreesdijk aan zijn einde gekomen is en de infant Manuel. Koning Carlos had den 19 october 1889, bij de dood van zijn vader den troon beklommen. welken kant zich te keeren op de eindelooze sneeuwvlakte. De nacht maakte het gevaar nog grooter. Weldra verdwaalde de troep, daar de wegen niet meer te herkennen waren. De kapitein die met eenige manschappen de verdwaalde wilde opzoeken, geraakte eveneens de rich ting kwijt en verdoolde. Zoodra het geval gekend was trok het ba taljon afrikaansehe jagers van Forthassa, Makhazen is-ruiters de soldaten van het vreemdenlegioen ter hulp en door zocht de streek. Zij hebben reeds 28 lijken gevonden er blijven nog 15 manschappen verdwenen wier lot onbekend is. Later. Volgens eene tijding uit Aïn-Sefra beeft men woensdag nog 6 lijken van manschappen van 't vreemdenlegioen teruggevonden. Het getal slachtoffers be loopt, thans 34. Er heersohte ook groote onrust over het, let van 13 soldaten die sedert vrijdag op den 1000 meters hoog gelegen post van Feruka verbleven onder eenvoudige tenten, zonder vuur, blootgesteld aan de guurheid van het weer. Woensdag echter kwam te Blida een tele gram aan meldende dat die 13 'soldalen be- Heniugliebt. - Gevecht. Zondag acht waren zekere Van... en St... aan t vloerbollen in eene herberg der Pastoor- straat toen zij opeens ruzie kregen. Na eeni- jd gekeven te hebben vertrok Van..., maar St... volgde hem op en viel hem aan op straat. De twee mannen rolden op den grond en vochten om los. De andere verbrui- Ikers der herberg kwamen toegeloopen en •beidden de vechters. Van had eene beet in de wang gekregen en bloedde nog al erg iit deze wonde. De twee mannen tierden dan [nog wat op elkaar, genoeg om geheel de huurt wakker te maken. Crombelic. Inhuldiging. 'tls Woensdag aanstaande 12" dezer dat de in huldiging zal plaats hebben van E. H. Cat- teeuw als pastor der parochie. De inwoners maken zich reeds gereed om hunnen nieuwen herder wel te onthalen. De installatie van E. II. Van Overschelde als pastor van Bavic- hove zal daar plaats grijpen op Dinsdag 18n dezer. Wie opschriften, bloemen, vaandeltjes, bloempapier of zoo iets noodig heeft, wende zich ter drukkerij van dit blad, naar den Bazar, 15, Gasthuisstraat, Poperinghe —s Zeer Spoedige bediening voor opschriften en jaarschriften. Licht ongeval. Donderdag avond kwaffl de tram van Dixinude hier het dorp ingereden toen hij nabij hét kerkhof met geweld op een verhuizingtyagen botste. Het rijtuig werd in de zijlage'g-éstoten zonder dat

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1908 | | pagina 1