Gouden zaak Een groot Woonhuis Uit ter hand te koopen DOOR EINDE VAN SEIZOEN li»! Groot en afslag FOURRUREN Camille Batthea - Baekeroot, Engelsche Linoleums TE PACHTEN OONHUIS BIJZONDERE OCCASIE. Gebrande Koffij. TUIMELAAR KERNS G. DUPONT-QUAGHEBEUR, IJZEREN DRAAITRAP Wetensweerdigheden. Feesten en Vermakelijkheden LAATSTE TIJDINGEN. Vlakte 5 aren 29 cent. HUIS VAN VERTROUWEN» J. BMïJGPEHT en ZOOJi Goede snede en verzorgd werk IN DEN BAZAR 2. Bleeke-Roode AJUINEN, 3. 400 kgr. Aardappelen, EEN HERBERG Aan de Liefhebbers PP u! u Jéróme COQUEL-PIETERS, STERFGEVALLEN. Op ZONDAG 16 Februari HE RB ER GKERMfSSEN Jaarlijksche combat met devloerbol, KEERSSCHIET1NG. T00NEEL. FLESSCHESCHIETING. HANENPRUSKAMP. BURGERSTAND VAN POPERINGHE BURGERSTAND VAN PROYEN. Burgerstand van ROUSBRUGGE. te verkoopen of te verpachten Groote vermindering van prijs. Allervoordeeligste voorwaarden. Uit ter hand te koopen iN DE ROODE GILET, Nieuwigheden. Lakenstofïen. 8000 Doornhutten aan ge- nadigen prijs bij August Cordenier, landbouwer, te Watou-Abeele. MARKTPRIJZEN. op de bij Yperstraat, 54, POPERINGHE. DE overal gekend voor de beste. bij SANSEN-DECORTE, Gasthuisstraat, 15, Poperinghe. Xe Koop SCHOONE CU1SIN1ÈRE bij LOUIS VANHEULE, in de Vetten Os, 5. SCHOONEN TOOG te Abeele. Te BEVEREN aan - Yser, Een onlangs nieuw gebouwd met schoonen hovenierhof, Société d7Hygiëne de Belgique. CACHETTEN JOS. GAUTHIER, 1 en 2 fr. het doosje van 6 en 13 cachetten. MONCAREY'S Veurnestraat, 32, Poperinghe, belast zich met het plaatsen van PA RA TO WE RES, Verbeterd stelsel van Spoedige bediening, genadige prijzen. BOESINGHE. Huis van Vertrouwen. HORLOGERIE, GOUDSMEDERIJ, JUWEELHANDEL Brillen, Neusnijpers, Barometers, Verrekijkers. Groote keus van wit Metaal Artikelen van het huis Mielle et C°, Brussel), HERSTELLINGEN van HORLOGIEN en JUWEELSN, Yperstraat, 2, Poperinghe, MHT(Bij de Post, Groote Markt). Uefhebbbers van gezonden café maken gebruik van suikerij Yan Tieghem- Dupont, Rousselaere. Voor de rechtbank. Donderdag verschenen voor de rechtbank van Yper ze kere Léop. L... beschuldigd van''openbare dronkenschap en smaad jegens de politie. Hij werd daarvoor veroordeeld tot 8 dagen en 26 fa., en 10 fr. boete óf 2 dagen gevang. Werden ook veroordeeld tot het beta- en van elk 25 fr. boete, 3 herbergbazinnen van op de statie, omdat zij in hunne herberg drank besteld hadden aan dronken personen Het geraadzaamste zal voortaan zijn de dronkaards te laten dorst lijden en hun niets meer te bestellen, want de politie zal een streng oog in 't zeil houden. Nog Voor verbrijzeling van het gaz- toestel, stoelen en tafels over een paar maan den, bij Camille Brabandls, A la Bouled'Or, Yperstraat, werden de gebroeders T... ver oordeeld tot 1 maand gevang en Br. voor waardelijk tot 26 fr. of 8 dagen gevang. BrandVrijdag morgend, 14n dezer, was Camille Struye, werkman, aan 't werk op het veld recht over zijn huisje, gelegen achter den Luttertap, toen hij op eens een gerucht hoorde. Hij keek op en zag vlammen en rook uit de vensters van zijn huisje op stijgen. Hij liep toe, maar er viel aan geen blusschen te denken. In min dan 20minuten was het huisje, dat met een strooien dak belegd was, gansch platgebrand met, gansch zijnen inboedel van meubels en kleederen. Het huisje dat den eigendom van den bewo ner was alsook de meubels waren verzekerd. De brand moest voortkomen uit den slechten staat der schouw. Onaangenaam, bad. Woensdag voormiddag kwamen twee gendarmen te peerd huiswaarts van dienst, toen zij, de Wateringstraat voorbijtrekkend, het ge dacht kregen hun rijdier, eens te spoelen. Beide deden dus hunne peerden het water instappen maar bleven er toch op zitten. Het peerd van den gendarm G. Debue was reeds tot tegen het lijf in het water, toen het op eens over iets struikelde en plat op zij in het water viel. Ruiter en peerd verdwenen on der het water maar gerochten er seffens uit zonder leed. De gendarm, druipend nat, sprong weer op zijn peerd en reed seffens naar de gendarmerie om zich in-een warmer pak te steken. Verfraaiing der stad.Zooals ieder een weet, zal Poperinghe in 't korte een nieuwe posten een nieuw stadhuis krijgen. De aanbesteding voor de werken van de post zal weldra gedaan worden en rond einde maart of met 't begin van april, zal men waarschijnlijk eraan beginnen. Het nieuw postkantoor zal op de zelfde plaats opgetimmerd worden van het huidige. Eens de post opgemaakt, zal men beginnen'aan het nieuw stadhuis. Dit zal ook dezelfde plaats bekleeden dat het nu neemt, met het huis erbij van den gevangenbewaker G. Ger- ber. Eerst was men van gedacht de bureelen van het stadhuis boven te maken en van onder eene overdekte botermarkt. Dit is nu veranderd. De bureelen zullen beneden blij ven, maar toch krijgen wij een overdekte boter- en eiermarkt. Naar alle waarschijnlijkheid zal deze ko men op de onbebouwde grond waa,r eertijds het huis van wijlen heer Petrus Roy stond-'. Men zal daar iets kunnen maken dat wel is. Dit zal ook veel bijbrengen om de boerinnen en de voortverkoopers naar onze markt aan te trekken en alzoo den verkoop der markt dagen in stad te verbeteren. Door het maken dier overdekte verkoop plaats zal de markt een schooner uitzicht krijgen dan zij tegenwoordig heelt, en samen met het nieuwe Stadhuis en Postkantoor, die in denzelfden bouwtrant zullen gemaakt worden, zullen deze drie gebouwen een schoon heel vormen dat van onze markt eene prachtige plaats zal maken. Men ziet dat de katholieke gemeenteraads- heeren woord houden en werken tot verbe tering en tevens verfraaiing onzer geboorte stad. Het schijnt dat liefhebbers van goeden koffie over van vreugde zijn sedert zij chicorei der Trappistengebruiken van Vincart- Silly Dépot bij gebr.Delhaize Moncarey-Sansen. Boesinglie.Woensdag, rond 11 ure. reed de voerman Decoene naar Yper, vol gens dagelijksche gewoonte. Onderweg ver schrikte zijn peerd en ging op hol. De kar werd tegen een boom geslingerd en in stuk ken geslagen. Door den geweldigen schok viel het peerd op de gebroken as en werd letterlijk doorstoken het was eenige oogen- blikken later dood. De schade is nogal groot. De voerman had het peerd geleend van C. Talpe. De voerman is ongehinderd gebleven. üloeskroen. Oplichting. Rond Moeskroen heerscht eene groote opschudding tengevolge der oplichting per rijtuig van een kind, door een heer van rond de 60 jaren en eene sierlijke jonge dame van rond de 28 30 jaar. Zij zijn met het kind Frankrijk inge reden. Later. -%e zaak is reeds opgehel derd. Het meisje dat 5 jaar oud was, werd reeds sedert meer dan 4 jaar bezorgd door M m8 Vanhaesebrouck. Het was het dochter tje van een harer nichten, Blanche Trem- merie en vrouw Vanhaesebrouck had nog nooit geen centiem in betaling ontvangen voor hare ruzie. Het is de moeder zelf die het meisje opgelicht heeft. Waasten. Een meisje doodgere den. Woensdag namiddag rond 3 uren. is een 10 jarig meisje, Etnilie Lahousse, al afspringen van een camion, toebehoorend aan M. Capelle-Steverlinck, waarop zij geklom men was, onder een der achterwielen geval len die haar de borst indrukte. Doktoor Goemaere, seffens ontboden, kon maar de dood bestatigen. Het lijkje werd naar huis gedregen. Gekwetst door den tramZondag mor gend ten 8 ure 45 sprong de genaamde Maria Bonaert. moeder van 9 kinderen, in de Rijsselstraat op den tram, toen deze reeds in gang was. De vrouw geraakte onder de wielen en werd zoo erg aan het linkerbeen gekwetst dat het waarschijnlijk zal moeten afgezet worden. Het slachtoffer werd ter verpleging naar het gasthuis overgebracht. Meencn. Maandag voormiddag rond 10 ure ging de vrouw Achiel Dujardein, 40 jaar, huishoudster, wonende Vredestraat, 25, een rouwbezoek afleggen naar het sterfhuis der overledene echtgenoote Lycke-Vanhecke Café de Roncq Rijsselstraat, 232. Toen zij het lijk gezien had, werd zij door de ont roering onpasselijk en ging beneden een glas wijn vragen. Bij vergissing schonk men haar een glas voorloop van zeep in, dat vrouw Dujardin uitdronk. De ongelukkige had pas het brandend vocht ingezwolgen, of zij spuwde overvloedig bloed en viel neer in de ijselijkste stuiptrekkingen. Dr Dequienne- mar, dadelijk ontboden, gaf de vrouw een tegenvergift in. Men diende haar seffens de HH. Sakramenten toe, en voerde haar dan per rijtuig naar hare woning. Thans is haar toestand een weinig verbeterd. Sommige pakken suikerij VanTieghem- Dupont, Rousselaere, bevatten zeer schoone prerniën. Coolscamp .-Heiligschendende diefstal. Dinsdag ijaeht zijn dieven in de sakristij der kerk binnengebroken en hebben er al mee gedaan wat zij vonden van weerde. Men rekent het bedrag op rond de 1500 fr. De daders zijn al weer onbekend. Ilier en Daar.Te Leuven woon den twee oude gebroeders Preuveneers, oudheidkoopers, en bij hen hun neef en zijne vrouw Eender oude kwam zaterdag in ruzie met de vrouw en bracht haar met een hamer vijf slagen op het hoofd toe, Denkende haar gedood te hebben liep hij naar boven en sprong uit het venster, van eene hoogte van 14 meters, op de straatsteenen, zijnen broe der meesleepende die hem wilde afhouden. Beiden bleven op den slag dood. Een jon geling van Gent die in de loting een slecht nummer getrokken had werd zinneloos van verdriet. Hij werd in een krankzinnigge sticht opgesloten alwaar hij woensdag overleden is. Een jongeling van Berchem die daar reeds gelot had, had ook een op roepingsbrief ontvangen van Antwerpen. Hij trok daar ook en had tweemaal een der hoogste nummers. Een loteling van Roeulx ontmoette een jachtwachter die hem vroeger had doen veroordeelen, sprong toe en plofte den man een mes in de keel zooda nig dat de punt achter het oor uitkwam. De moordenaar is aangehouden. Te Charleroi heeft een geutenaar, Willem Verstraete, 43 jaar, mijnwerker gepoogd de bazin waar hij in tafel was, de keel af te snijden omdat zij hem geen 50 fr. wilde leenen en zich daarna gezelfmoord.Te Brussel is eene vrouw aangehouden geweest die 1000 fr. ontvangen had om zekere persoon te vermoorden. Suikerij Van Tieghem-Dupont, Rousse laere, is zeer spaarzaam in het gebruiken. Ifet bouwen in Brussel en om trek. Niettegenstaande het opslaan der der bouwstoffen heeft men er dit jaar noch tans veel gebruik van gemaakt in onze hoofdstad. In Brussel en faubourgs heeft men 2470 huizen gezet binst de twaalf maanden van 't jaar 1907, ziehier de statistiek der nieuwe huizen in ieder gemeente Brussel 125Schaarbeek 448 Ixelles 304 Forest 277 Uccle 242 Etterbeek 228 Anderlecht 215; St-Jans-Molenbeëk 202 St-Gilles 154 St-Pieters-Jette 125 Laeken 89 Koekelberg 53 -} St-Josse-ten-Noode 14. Jonge vorsten. De nieuwe koning van Portugal, Manuel II. die slechts 18 jaar oud is, is het jongste Staatshoofd van Euro pa. De koning van Spanje die in de maand mei 22 jaar oud wordt, was tot hiertoe de Benjamin van de europeesche vors'ten Ko ningin Wilhelmina van Nederland, wordt den 31 augusti 28 jaar oud. Eene liefdadige Prinses.Prin ses Albert in een werkmansgezin. In den loop van verleden week heeft prinses Elisabeth te Brussel en in de voorsteden verscheidene liefdadige instellingen bezocht verpleeghuizen voor kinderen, gasthuizen enz. Op een dier bezoeken had zij een wichtje opgemerkt, dat door de grootmoeder werd aangeboden en wiens moeder erg ziek te bed lag. De prinses vroeg het adres van het ge zin en zond iemand om inlichtingen uit. Aldus vernam zij dat er in het huishouden juist geene wilde heerschte. Vrijdag namid dag begaf zij zich te voet, vergezeld van hare eeredame, naar de woning der zieke. Zij bracht.er vleesch, wijn en allerhande ver sterkingen mede, alsook lijnwaad en kleed jes voor het kindje. Aan de zieke, verwonderd en getroffen over zooveel goedheid en een voud, gaf zij nog goede raadgevingen en middelen om spoedig te genezen. Dan verliet de goede prinses de arme woning, zonder dat iemand in de buurt haar had opgemerkt. De beschermelingen van prinses Elisabeth wonen in eene der oudste straten van Brus sel, tegen het stadhuis. De dronkaard en liet spook. De bloedverwanten eens dronkaards zochten hem door schrik tot een beter gedrag te brengen. Eens dat hij smoordronken was, legden ze hem in eene zerk, en een vriend bleef bij hem, wachtende tot zijne bedwel ming wat zou over zijn. Stillekens aan wordt de dronkaard wakker in de zerk, zit recht open wrijft zijne oogen. Waar ben ik vraagt hij.—» Gij zijt dood antwoordt de vriend met eene doffe stem. Goede God en hoe lang ben ik al dood 3 da gen. Verdonders en zijt gij ook dood Ja. En hoe lang zijt gij al dood vraagt de arme drommel na eene poos. Drie weken. Goede God, dan zijt gij langer dood als ik dan kunt gij inij zeker zeggen waar ik kan te drinken krijgen. Doktor. Wel vriend, ik heb u gezegd dat gij maar één glas bier per dag mocht drinken, en gij drinkt er vijf Zieke. Ja doktor; maar ik heb nog vier andere doktors geraadpleegd en die zeggen mij allen hetzelfde. Is dus vijf glazen». Het is zoo gemakkelijk goeden koffie te maken, neemt heel eenvoudig de chicorei der Trappisten», Vincart - Silly Weigert namaaksels. Dépöt bijgebr. Delhaize Moncarey-Sansen. M. David Vandenbussche, geboren te Vladsloo, den 29 december 1810 oudstrijder van 1830, is woensdag avond, ten 10 ure, te Rousselaere, overleden. f In de Warande, bij H. Gesquiere bijg. Gheeraert, Veurnestr 2 A la petite Station, bij Arthur Onraedt, Statie-plein. 3 In den Eklips, bij Jules Devloo, Elverdinghe-kalsiede 4 In de nieuwe Smisse, bij Fidéle Verhaeghe, Bruggestraat. 5 In den Vuurmolen, bij Emile Vanderbeke, Meessenstraat, O Au Comte de Flandre, bij Charles Dewachter, Casselstraat. 7 Au Faubourg, bij Alois Decorte, Doornstraat. 8 In den Ingang van Westoutre, bij Medard Deraedt, Westoutrestraat. 9 In Ste Barbara, bij René Goemaere, Gasthuisstraat. 10 In 't Volks Eustliof, bij Achille Berat, Casselstraat. 11 In de Oude Pompiers, bij Jules Truwant, Hondstraat. 12 In den keer v. d. Ommegang, bij Henri Lazoore, Keer v d. Ommegang. 13 Au Travers, bij Modeste Geldhof, Meessenstraat. 14 In den Hertog van Braband, bij Edouard Deweerdt, Westoutre-kals. Poperinghe. Op Zondag 16 Februari, ter herberg In de drie Linden bij Remi Darou, langs de Abeele-kalsiede, vliegende Keersschieting. Inschrijving van 3 tot 6 ure. 25 frs. prijzen. Inleg 30 cent. recht gevende aan eene pinte bier. Na de schieting verloting van eenen schoon en Accordeon. De programmen of kaarten van feesten bij mij gedrukt worden gratis hier ingelascht. Poperinghe. Op Zondag 16n Februari, OPENBARE VERTOONING gegeven door de Tooneelmaatschappij St. Anna, in hare feest zaal gevestigd ter herberg Den nieuwen Toren, bij O. L. V. Kerk, Casselstraat, n° 38, en bewoond door Albert Denut-Huys. De Vertooning zal beginnen met een boei end drama in 3 bedrijven De Plichtvergeten Vader en gevolgd zijn door een kluchtspel en een blijspel. Wie zich eene goede genummerde plaats wil verschaffen, kan er verkrijgen in 't lo kaal der Maatschappij bij Albert Denut-Huys, aan 1 fr. en aan 50 cent. Oostvleteren. Op Zondag 8 Maart, ter herberg Het Jagershofbij Florentin Baelden, gehucht De Wuppe-hoek stil- hangende en vliegende Flesscheschieting. Inschrijving van 1 tot 2 uren. Abeele. Op Zondag 22 Maart, ter her berg Au Retour de la Gare bij Edmond Boddard. 150 frs. prijzen gegeven door de maatschappij. 15 fr. inleg. 25 fr. terug. De tweede haan wint 50 frank. van 9 tot 16 Februari. Geboorten.— Marguerite Logie, d. v. Ca mille en Camilla Effaete.Maria Inion, d. v. Auguste en Louise Sergier.Maria Mahieu, d. v. Camille en Louisa Cappoen.Charles Top, z. v. Désiré en Zenobie Delboo. Emile Decae, z. v. Jules en Rosalia Bruueel. —Gaston Noppe, z. v. Maurice en Zoé Ver- clyte.Jules Baert, z. v. Maurice en Rachel Debyser. Overlijdens. Ferla Oscar, 3 dagen, Valkenberg. Deereus Rosalie, 52 jaar, huishoudster, echtgenoote van Jules Gous- sey, Pottestraat. Quaghebeur Catherine, 81 jaar, zonder beroep, weduwe van Felix Kestier, Casselstraat.Decrock Maria, 22 jaar, huishoudster, echtgenoote van Hector Gelein, Wijk D.Devacht Remi, 12 dagen, Wijk G.—Goudenhooft Adrienne, 4 jaar, Wijk A. Huwelijksbeloften.Aimé Carton, koop man en grondeigenaar met Marie Cooche, bijzondere, beide in stad. Henri Beck, brouwer in stad met Felicie Desegher, bij zondere te Boesinghe.Maurice Couttenier, stadsbediende met Maria Melis, zonder be roep, beide in stad. Huwelijken. Camille Werquin oud 38 jaar, landbouwer, met Eugenie Merlevede, oud 30 jaar, z. b., beide in stad. René Sergier, 31 jaar, kleermaker met Augusta Deroo, 32 jaar, zonder beroep, beide in stad. •Jerome Gesquiere, 21 jaar, landbouwer met Leontine Deroo, 20 jaar, zonder beroep, beide in stad. van 1 tot 31 Januari. Geboorten. Vandenbroucke Willem, zoon van Jules en Butaye Helene.Maerten Martha, dochter van Jerome en Verbrigge Marina. Overlijdens.Verhaeghe Gaston, 3 m., Garmyn Charles-Louis, 87 jaar, ongehuwd. Huwelijken. Goudenhooft Cyrille met L'Epée Elisa, beide te Proven.Devloo Ju lius van Poperinghe, met Salomez Bertha, naaister te Proven. van 1 tot 31 Januari. Geboorten.Leroy Alice.—Scharre Mar tha.Beudaert Hector.Cappoen André. Alexander Louis.—Boone Godelieve.Al- derweireldt Marcel.Lamote André. Overlijdens.Sellier Melanie, 75 jaar. weduwe van*Loones Henri.Dedrye Pieter, 82 jaar, ongehuwd.Portier Joseph, 6 we ken.— Bonnez Leontine, 35 jaar, echtgenoote van Boone René. Huwelijksbeloften. Laconte Auguste, molenaarsdrijver te Proven, met Persyn Julia, zonder beroep te Poperinghe en te voren te Rousbrugge. Huwelijken.Flamey Henri metDecous- semaeker Marie-Louise, beide werklieden te Rousbrugge. Brugge. Verbrand. Een kindje van 14 maanden oud, H. G..., dronk aan den tuit van eene moor kokend water. Het viel ten gronde en stierf korts nadien. Saventliem. Drama. Een 75 ja rige ouderling Bernard H..., bij wien zijne dochter, over 4 maanden getrouwd en dezes man woonden, Vond het leven onmogelijk door de gedurige ruzie die in het huis heersch te. Donderdag rond 3 ure 's morgens heeft hij zich gezelfmoord op verschrikkelijke wijze Hij had zich eerst diepe sneden toegebracht en het bloed overal op de kamer doen rond- spatten, al de meubels zette hij overeind om aan een gevecht te doen gelooven hij ver hing zich aan de deur en sneed zich dan de keel af. De man had dit gedaan om te doen gelooven dat zijn schoonzoon hem vermoord had. Een erge «aak.—Te Mechelen woont een rijke brouwer met zijne vrouw, zijnen zoon en zijne dochter. Man en vrouw komen niet overeen en deze had het plan opgevat haar man te doen vermoorden. Zij had te St-Gilles eene gqwezene meid opgezocht en haar eene belangrijke som gegeven om drie kerels op te zoeken die haar van haren man zouden verlossen. De meid vroeg raad aan een kaartenlegster en deze zette haar in be trekking met eenen jongeling die eerlijker is dan hij er uitziet. Deze veinsde te aan- veerden en zocht twee makkers op. Zij kwa men bij de meid en er werd overeengekomen dat zij den brouwer zouden vermoorden, bestelen en in 't water werpen om aan diefte te doen gelooven. De brouwer moest vrijdag avond vermoord worden, hij was gewoon dien dag per rijtuig zijne kalanten in den omtrek te bezoeken. Terwijl zij met de meid aan 't regelen waren, kwam de politie, die door de jongelingen verwittigd werd, binnen en hield de gewezene meid aan. De kaartleg ster en de vrouw van den brouwer zijn ook aangehouden. Uit oorzaak van vertrek. Voor al ivie zich wil stellen! Tegenwoordig, welgekalante Herberg en Bakkerij, beste huis met alle gerief, Schikkig voor hoegenaamd allen handel, Prachtige Zaal 30 meters lang op 5 breed dienstig voor alles Uitweg langst straatje goed berijdbaar, recht over 't groot portaal van O.L.V.Kerk, 39, Cqsselsrtaat, 39. J, nietTiemergebouwen en 10 aren 64 cent. erf, schikkig voor allen handel, zijnde de her berg A la Coup «1e Casscl gelegen in de Casselstraat. Voor alle inlichtingen zich te bevragen Yperstraat, n° 70. 63, Yperstraat, 63, POPERINGHE. Alle slag van GEMAAKTE KLEEDEREN en op maat voor Mannen en Kinders. Alsook Kleederen op maat voor Vrouwen, zooals Kostuum Tailleur Reismantels, Jaquetten, naar de laatste moden. Aan genadige prijzen verkoopende verhoopen wij het vertrouwen van een ieder te winnen. SWrik bevind mij alle Vrijdag op de Markt. Poperinghe, markt van den 14 Feb. Tarwe heet. 16,75-Rogge 15,25-Haver 9,50 Aardappelen, 100 k. 8,75-Boter de kil. 3,25 Eieren de 26, 2,75 -Hoppe de 50 kilo, 28 fr. Yper 8 feb. Tarwe, 100 kil. 20,50- Rogge, 18,00 a 18,50-Haver, 18,00 a 18,50- Aardappels, 100 k. 7,50-Boter, 3,20 a 3,60 -Eieren het 26, 2,86 a 3,12. Rousselaere 11 feb. Tarwe, 100 kil. 19,50 a 20,00 - Roode Tarwe, 18,75 a 19,25 Rogge, 18.00 a 18,50 - Haver, 18,00 a 18,50 Boonen, 19,50 a 20,50-Aardappelen de 100k. 7,50 a 8,00- Boter de k. 3,30 a 3,50- Eieren 2,10 a 2,20 - Suikereiboon. oude, 15,50 - id. nieuwe, 15,75. Brugge 8 feb. Tarwe, 100 k. 19,50 a 00,00-Rogge, 18,50 a 00,00-Haver, 19,00 a ,00-Boonen, 19,00 a 00,00-Aardappelen, 100 k. 8,75 a—-Boter de k. 3,00 a 0, Vlas de k. 1,63. Kortrijk veemarkt 10 feb. 363 koppenprijs per kilo gewicht op voet, 112 Veerzen, le klas 91—2® kl. 823e kl. 75 61 Ossen, 90— 80— 70 133 Koeien, 898175 57 Stieren, 89— 80— 70 Brussel 11 feb. Ö80 verkens, op voet de kilo, 0,88 a 1,02. Cureghem-Anderlecht 11 feb. 2,666 Verkens, op voet de kilo, 0,83 a 0,97 zijn MEN KAN ER VERKRIJGEN aan genadige prijs. Inlichtingen ten bureele dezer. Bertenplaats, POPERINGHE, van 2e kwaliteit bij de kinders Dewickere, Crombekestraat, n° 13, Poperinghe. van 2,90 m. hoogi,25 m. omtrek. zoo goed als nieuw en van 2,g5 m. lang, met Witte Marmeren PLAAT. Inlichtingen ten bureele dezer. VOOR HERBERG, een nieuw huis, staande omtrent rechtover de kerk Goedkoopen pacht. Voor alle inlichtingen wende men zich ten bureele van 't blad. gelegen in de Gasthuisstraat. Zich te begeven bij Mme Ryspeert, Gast huisstraat, Poperinghe. in de Statie-straat, Het huis bestaat uit drie beneden plaatsen, eene vouw te en eenen kelder. Voor alle inlichtingen zich te wenden bij Henri Thiro'n, bij de statie te Beveren. Wie er aan houdt eene goede portie LEKKERE MOSSELEN TE ETEN, wende zich naar den Café Francais (vroeger de Gouden Bol,) bewoond Moor Cyrille Hosdey, in de Yperstraat, te Pope- peringhe. Men kan daar alle dage eene schoone portie philippynsche mosselen te eten krijgen voor den prijs van 15 centiemen. TE VERKOOPEN Piano, zoo goed als nieuw, aan genadige prijs. De liefhebbers kunnen ze gaan bezichtigen in stad. Voor alle inlichtingen wende men zich ten bureele van dit blad. ISclaii^weiikeiidlc Fitvimliiig goedgekeurd door '*de Genezing in 10 minuten tijds van de hevigste Tand- en Hoofdpijn en der Nevralgiën, dooi' het gebruik der apotheker te mechelen. Schadeloos voor de Gezondheid. Geneest altijd. Wonderbaar uitwerksel. Vereischt het merk Antinévralgique Jos. Gauthier, gedrukt in het blauw op ieder cachet. Te verkrijgen in alle goede Apotheken. Depot voor Poperinghe, bij M. A. Monteyne, Apotheker, Groote Markt. Dit wonderbaar geneesmiddel wordt over al per keerende post gezonden, tegen mandaat van fr. 1,05 of fr. 2,10. VRAAGT IN AL DE WINKELS 't is verre «Ie lu'ste, en wordt zuiver gebrand zonder kleur, lak, vet of al andere dingen die de koffij verslech ten en nadeelig zijn voor de gezondheid. Stoomkoffij branderij. Poperinghe. Lood- Zinkwerker, met spillen van alle grooten volgens de ge bouwen. Gewaarborgd werk. Laatste nieuw model. Kerns op wieltjes met stalen assen. Kerns met coussinets in koper. Alles van eerste hoedanigheid en in inlandsch eiken hout. Waarborg, met schriftelijk bewijs, voor 2 jaren, voor al de stukken. Maken en hersteilen van alle andere kuip- en vaatwerken. Kern- en Kuipwerkmaker Eenige verkooper der echte monters F. E. ROS KOP F en der Chronometers LIP, REGULATEURS, PENDULEN, WEKKERS, Brochen, Dormeusen, Ringen Paruren in goud en diamant KETTINGEN IN GOUD, ZILVER, NICKEL, AANKOOP VAN GOUD EN ZILVER. aan zeer genadige prijzen. Men kan er ook alle slag van REUKEN en ZEEPEN bekomen. Gedrukt met de inkt van het huis Dambremé te Braine-I'Alleud.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1908 | | pagina 4