IJZERDRAAD PBGtor DEVOS GflIBïGKE TE PACHTEN HIL. OSSTYN-CAMBIF., TOBLER ^10C0'at an 'a^ ^u'sse- WOONHUIS )ij Jer. Mondt-Delmaere, Mekanische Pannenbakkerij. VRAAGT SAPOÏ Prijskamp op den BILJARD EEN HERBERG MEID J. BMJJGTOT en Z00]ï, Bericht aan de Visschers. Wetensweerdigheden. BURGERSTAND van STAVELE In 't klein. -1\ I>i:x BALLON - In 't groot. Huis Camille BATTHEU-BAEKEROOT. Op ZONDAG i5 Maart, HOPPE. 7 Framjois KESTEMAN, BURGERSTAND VAN POPERINGHE Burgerstand van RENINGHELST Feesten en Vermakelijkheden Maart 1908. herberg Het Hooge, te Poperinghe. Gegalvaniseerden VOOR HOPPE. Groote Markt, POPERINGHE. DOOR EINDE VAN SEIZOEN NIEUWIGHEDEN voor den ZOMER Alle slach van Aardewerk, Pothuizen, Pannen, Veusten, van alle model, Draineerbuizen, Tegels in Ceramiek, in Ciment, Verniste Tegels voor muurkleedingen. Kalk, Ciment, enz. Te Yser, BEVEREN aan- Een onlangs nieuw gebouwd met schoonen hovenierhof, 1000 heete witte Zoogers, PER OCCASIE TE KOOP IIARNAIS VOOR PEERDEN EEN GOEDEN ZINKWERKER HUIS VAN VERTROUWEN, IN DE ROODE GILET, Nieuwigheden. Lakenstofïen. Goede snede en verzorgd werk Belangrijk nieuws in de modewereld. DE GRACIEUSE Goeden Kleermakersknecht, Aan de Liefhebbers t. SCHOONE CU1SINIÈRE 2 Bleeke-Roode AJUINEN, bij LOUIS VANHEULE, in de Vetten Os, EENE STOOMMACHIEN, Rood, Wit en Geel BEETRMPZMD lien zegt dat de suikerij Van Tieghem- Dupont, Rousselaere, de gezondste en de beste is. Westvleteren. Gelukkig huisge zin. riet huisgezin van E. Kindt is verrijkt niet eenen achtsten zoon. Yper. Kind vergiftigd. Dinsdag namiddag liet vrouw Kesteloot, wonende op den «Verloren Hoek," nabij de Zusterschool, haar 2jarig kind onbewaakt in zijne wieg. 'I'ijdens hare afwezigheid nam het kind eene doos solferstekjes en lekte er aan. Bij hare terugkomst vermoedde de vrouw eene ver giftiging. Een geneesheer werd aanstonds ontboden en diende het kind een tegenver- gift toe. Het wichtje scheen buiten gevaar, toen, woensdag namiddag, het plotseling overleden is. Het parket van Yper heeft een onderzoek ingesteld. Wevelgliem. Brand. Een hevi ge brand heeft de herberg en het magazijn van Constant Masselis. vlaskoopman, ver nield. Er is voor 20.000 fr. schade. Men gelooft aan kwaadwilligheid. wilt gij goed en ter trouw bediend zijn in zake van Eerste Communieartikelen, zooals Bouquets, Kerkeboeken, Paternosters, Ge schenken. enz. enz. komt naar den Bazar, bij Sansen - Decorte, Gasthuisstraat, 15, Poperinghe. Moeskrocn. Schielijk gestorven op den trein. Zondag morgend werd eene vrouw, die met den trein van 9 ure 17 uit Kortrijk vertrokken was in bestemming voor Roebaais, onpasselijk toen zij nabij de statie van Lauwe was. De arme vrouw stierf vooraleer de trein te Aelbeke aangekomen was. Het lijk werd teMoeskroen uit den trein gehaald en naar het gasthuis gebracht. De afgestorvene is de weduwe Vanden Broecke, 80 jaar, wonende Vandenpeereboomlaan, te Kortrijk. Oostende. Goede vangst. De stoomvisscherssloep O. 127 Numitor is maandag in de haven weergekeerd met rond de 5,500 dikke kabeljauws, die verkocht werden aan 80 fr. de 20. In een enkelen keer had de 0.127 op de kusten van Schotland 702 kabiljauws gevangen. Dat mag men eene wonderbare vischvangst heeten. Winkel St-Floi. Hand verplet terd. In de vlasfabriek van de gebroeders Dhondt wilde maandag namiddag een 18ja- rige jongeling, Deman genaamd, eene partij vlas tusschen den cylinder stekenhij werd echter met de hand tusschen de tandwielen gevat. Aanstonds werd de machien stil ge legd, doch de hand was reeds ijselijk ver morzeld. De gekwetste werd naar het gesticht Lauwers, te Kortrijk, overgebracht, waar de verminkte hand afgezet werd. Bael. (Braband). Drie kinderen gedood onder eene houtmijt. Vrijdag gebeurde alhier een vreeselijk ongeluk. De landbouwer Theofiel Frans was bezig met hout te kappen en zijne drie kinderen van 9, 7 en 4 y, jaar speelden nabij de houtmijt waaruit hij het hout trok. Eensklaps stortte het gevaarte in en de drie kinderen werden er onder bedolven. Men begon aanstonds aan de reddingswerkentoen men er eindelijk in gelukte de drie slachtoffers te bevrijden, hadden zij allen opgehouden te leven. De droefheid van de ongelukkige ouders, toen zij de lijken hunner kinderen ontdekten, was hartverscheurend om zien. Jiimet.Drie vrouwen overreden. Langs den ijzeren weg van Jumet naar Ché- telineau bevinden zich de koolmijnen Mas- ses-Diarbois waartegen een sintel (zinder) hoop ligt. Op zekere dagen is het toegelaten de stukken kool, die tusschen de sintels liggen, uit te rapen en dit was dinsdag namiddag het geval. Een vijftigtal arme lieden, vrouwen, ou derlingen en kinderen waren er kolen gaan rapen en roud 4 ure waren reeds meest allen met kunnen last, langs den onbewaakten spoorwegbareel der Triannois vertrokken. Drie vrouwen hadden tweemaal moeten weerkeeren, om hunne kolen op te nemen. Den tweeden keer reed juist een koopwaren- trein voorbij. Toen de laatste wagon voor bijgereden was, gingen allen te gelijk over de baan. De ongelukkige hadden niet gehoord dat uit tegenovergestelde richting een reizigerstrein aangereden kwam. De perso nen die over de baan hunne gezellinnen stonden af te wachten, kregen dan een vree selijk, afgrijselijk schouwspel te zien. Twee der vrouwen, Hyacinthe Henry en Isabelle Art, werden onder de wielen letterlijk tot een afzichtelijken warboel van bloedige brokken vleesch en gekraakte beenderen gemalen het derde slachtoffer, Emilie De- champs werd het hoofd vermorzeld, maar- het lichaam bleefongeschonden de ongeluk kige werd door de lokomotief 150 meters ver meegesleept, ondanks de pogingen van den machinist, die alle moeite deed om on middellijk te stoppen. De ooggetuigen van de ijzingwekkende slachting verborgen zich het gelaat in de handen en dierven niet meer opkijken, zoo vreeselijk was het om zien. Eene onbeschrijflijke ontroering maakte zich meester van de reizigers die de bebloede en besmeurde wielen van de lokomotief be merkten. De policie van Jumet deed onmid dellijk de verhakkelde overblijfsels der arme slachtoffers kisten en rond 9 1/2 ure 's avonds werden zij naar hunne woning gebracht. De verongelukte zijn de genaamden Emi lie Deschamps, echtgenoot Cartiaux, 27 jaar oud, moeder van twee kinderen van 6 en 3 jaar Hyacinthe Henry, echtgenoote J.-B. Suain, 29 jaar oud, ook moeder van twee kinderen, en Isabella Art, 51 jaar oud, allen arme, maar moedige en doorbrave huismoe ders. Villiers. Pijnlijk drama De 70 jarige echtgenooten D... hadden hun land verkocht en het geld aan hunne kinderen verdeeld op voorwaarde een jaarlijksche rent van hen te ontvangen. De kinders ge- -ochten in ruide en de betalingen hielden op. De arme oude alzoo in de uiterste armoede gedompeld hebben zich door een houtvuur versmacht zij hadden liever te sterven dan hunne kinders een proces aan te doen. Suikerij Van Tieghem-Dupont, Rousse laere, is zeer spaarzaam in het gebruiken. Drogciibosch. Liefdedrama. Een schipper, wiens vaartuig gemeerd ligt aan de Withouckbrug, zag dinsdag namid dag een jong koppel wandelen langsheen de vaart, in de richting van Ruysbroeck. Hon derd meters verder bleven de jongelieden staan, bonden zich aan elkaar met den pels van het meisje en sprongen in de vaart. De schipper snelde de drenkelingen ter hulp, doch zij waren reeds onder water verdwenen. De gendarmerie van Ruysbroeck werd ver wittigd en men deed aanstonds peilingen ten 3 ure werden de lijken van de twee wanhopigen opgehaald en naar het dooden- huis overgebracht. In de zakken van de dooden vond men slechts 50 centiemen en niet het minste papier waardoor men hen zou kunnen ken nen. De jongeling droeg een grijze gestreepte broek, zwarte cheviotten vest en gilet en een zwarten bolhoed. De vrouw was gekleed met een volledig bruin kostuum en kort manteltje, zij droeg een gouden uurwerk met dito ketting, alsook een gouden armband. Het signalement van de twee wanhopigen was in alle richtingen gezonden en woens dag heeft men de twee lijken der zelfmoor denaars herkend. De jongeling is de zoon van Edmond Reyntens, een beenhouwer van Ukkel, en was nog geen 17 jaar oud. Het meisje is de gewezen kashoudster van den beenhouwer en was 30 jaar oud. Sedert eenigen tijd hadden de ouders van den jonge ling de betrekkingen tusschen de jongelieden opgemerkt en de kashoudster afgedankt. Maandag was de zoon naar zijne kamer gegaan, zeggende dat hij ziek was. Hij ver liet dan stiliekens het huis en begaf zich naar zijne vriendin. Zij besloten zich te zelfmoor den en 's anderdaags brachten zij hun uit zinnig voornemen ten uitvoer. De vader is woensdag avond de twee lijken gaan her kennen. De zelfmoordenaar was eenige zoon de moeder is sedert twee jaar ziek. Antwerpen.250.000 fr. verdwenen Een belangrijk onderzoek is aan den gang nopens eene zaak die aan het licht gekomen is en waarvan Mad. Ysenbaert, weduwe van eenen rijken koopman, het slachtoffer zou De weduwe was sinds een zestal weken ziek en bedlegerig. In de laatste dagen was ze aan de beterhand geraakt en maandag te been zijnde, wilde zij in hare brandkas den inhoud nazien. De vrouw ontstelde geweldig, want ze zag oogenblikkelijk dat een nogal groot pak verdwenen was, aat papierweerden bevatte voor een bedrag van ruim 220.000 fr. Zij verwittigde oogenblikkelijk de politie aan wie ze verklaarde dat volgens hare meening de sleutel der brandkas haar nooit verlaten heeft, daarbij is er niet het minste spoor van braak te bespeuren. Het is eene heel zonder linge zaak want benevens dit pak lag er nog eene groote hoeveelheid andere weerden in de brandkas die onaangeroerd zijn gebleven Er werden juist voor 220.000 fr. weerden en 30.000 fr. juweelen gestolen. Mad. Ysenbaert heeft nu gezegd dat de sleutel van het geldkoffer in een barer klee deren st.ak, in eene kleerkas die iedereen kon openen. De moord der Statiestraat. De vermoedelijke daders der moord hebben te Algiers, in de kamer waar zij zich zelfmoord den, eenen brief achtergelaten, waarin zij beweren onschuldig te zijn aan de misdaad Zij zegden daarin dat zij alleen in huis wa ren, als de moordenaar'is heengegaan. Toen zij de deur hoorden dichttrekken liepen zij beneden en vonden zij de waardin vermoord. Daar alles hen beschuldigde en niemand hunne beweringen zou geloofd hebben, gingen zij op de vlucht. Ten uiterste gedreven, besloten zij zich te dooden Men weet dat de man alleen overleden is uw leeft en herstelt, maar zoo lang- De vischvangst is verboden van den derden Maandag van Maart medebegrepen tot den eersten zondag van Juni niet mede- begrepen in alle vaarten en waterloopen zelfs met de handlijn. Nochtans1° gedurende den verboden tijd blijft het visschen toegelaten met ééne enkele lijn, zonder hulp van het vluchtnetteken, de zondagen en wettelijke feestdagen. 2° De palingvangst mag ten allen tijde plaats hebben, in al de waterloopen met het tuig genaamd peuren De vischvangst is maar toegelaten van zonnenopgang tot zonnenondergang. Noch tans, van 1 April medebegrepen tot 1 Octo ber niet medebegrepen, zal men mogen isscheu een half uur voor het opstaan en een half na het ondergaan der zon. De palingvangst met de peure is op alle uren toegelaten. Liefhebbers van gezonden café maken gebruik van suikerij Van Tieghem- Dupont, Rousselaere. Is in den Gouden Schoen bij Berat Fremault, bij de Gendarmerie, Veurne- straat, 56, Poperinghe, dat er van heden af, oor d'Eerste Communie en het Zomer seizoen, een buitengewoon assortiment te vinden is van prachtschoenen (Chaussures de Luxe). Aan alle prijzen evenarende aan die van Brussel en andere steden. De mode voor 1908.Met het nieuw zomergetijde zullen de damen en jufvrouwen zeer kleine hoedjes dragen in de plaats van de omgekeerde bloemenkorven die zij dezen winter op het hoofd droegen. Voor de kleederen zal warm bruin de mode zijn met snede a la Directoire op zijn jaar 1794. Voor de heeren wil men ook tot den ouden tijd terugkeeren en daarom moeten de lange broeken er aan. Voor de ceremonie- kostumen wil men weêr de korte broek tot aan de knie en de kousen invoeren. Die broek zou in zijde zijn en de kous in fijne zijde. Daar zouden natuurlijk lage schoenen met gespen of strikken passen, welke dan ook zullen gedragen worden. Ook «ene wedding. Een handels reiziger van Salzburg, wedde verleden jaar te New-York, tegen eenen amerikaanschen miljoenair, voor 40.000 fr. dat hij een jaar lang, dag en nacht in een trein zou door brengen, die altijd weg en weer dezelfde baan aflegde. De spoorlijn Weenen-Linz-Salzburg-Inns brück werd verkozen, en de handelsreiziger heelt thans zegevierend zijn wedding geëin digd en de 40 000 frank opgestreken. Van tijd tot tijd, te Salzburg, bracht zijne vrouw hem versch ondergoed in den trein, waar hij at en sliep. Maar nu is hij 't rollen zoo gewoon, dat hij stil in een bed niet meer slapen kan, en een heel toestel heeft moeten doen vervaardiger om de gewaarwordigen van den rollenden trein te hebben anders kon hij niet slapen Wat den Amerikaan betreft, deze ver klaart zeer tevreden dat hij genoegen voor zijn geld heeft gehad. Men spreekt veel op dit oogenblik van chicorei der Trappisten Vincart-Sil ly, die, zoo het schijnt een uitgelezen koffle maakt. Dépot bij gebr. Delhaize Moncarey-Sansen De Krnanoo^st in België. Uit inlichtingen, bij het dorschen ingewonnen bij het ministerie van landbouw, blijkt dat de graanoogst van 1907 in België een der overvloedigs te is, die men in lange jaren bekomen heeft. Veritas. Blijkens de opgave van het bureelVeritas" vergingengedurend Januari 1908, 61 zeilschepen en 32 stoombooten. Arheitlscrisis. In den Borinage en in het Center wordt de crisis erger en erger de ijzernijverheid vooral wordt door het ver minderen der prijzen zeer getroffen. Ti Jemappes is bij 't vernemen van den afslag van daghuur, eene belangrijke werkstaking uitgeborsten in de smelterijén en ijzerplette rijen. De glasblazerij van Saint-Ghilain waar gewoonlijk 2000 personen werken In verscheiden koolmijnen, bijzonderlijk in het Center, zijn de dagloonen fel afgesla gen. In den Borinage zijn zij nog zoozeer niet verminderd, dank aan het bijzonder werk dat daar uitgevoerd wordt; men verwacht er zich evenwel ook aan eene crisis. Te La Louvière zijn de smeltovens sedert eepige dagen uitgedoofd en zaterdag hebben de pletterijen ook de deuren gesloten. Vergunningsrecht.Zooals te ver wachten was zullen de bestaande herber giers niets te vreezen hebben van de herziening fier wet op het vergunningsrecht, wel integendeel. Volgens de statistieken toelaten te voor zien, zullen er in 1908 vijftig duizend her bergiers zijn die het vergunningrecht betalen van dit getal zijn er nagenoeg 14230, die afslag zullen krijgen, omtrent 4750, die zullen gelijk blijven, en in geheel het land zijn er 20 twintig die de taks van hun vergunningsrecht zullen zien v.erhoogen. Die twintig zijn de grootste koffiehuizen, der voorname steden, en die kunnen er te gen. Tengevolge der wijziging van de taks van het vergunningsrecht, zal de opbrengst ervan met omtrent 1.130.000 fr. één millioen, honderd dertig duizend frank verminderd worden. Nu blijft nog eene kwestie welke slecht verstaan wordthet is deze der openings taks. Artikel II van de wet zegt Door den eigenaar, den vruchtgebruiker, of den erfpachter van het onroerend goed waarin, te rekenen van 1 Maart 1908, eene nieuwe slijterij van sterke of gegiste dran ken in het klein wordt geopend, is eene taks verschuldigd van 300 frank in de gemeenten tellende min dan 5000 inwoners 400 frank in de gemeenten tellende 5000 tot beneden 15,000 inwoners 500 frank in de gemeenten tellende 15,000 tot beneden 30,000 inwoners 750 frank in de gemeenten tellende 30,000 tot beneden 60,000 inwoners 1,000 frank in de gemeenten tellende 60,000 inwoners en meer. Daaruit blijkt Dat geene openingstaks moet betaald wor den voor de huizen die nu tot herberg die nen. De gebouwen, die vóór 1 maart 1908 tot herberg gebezigd werden, blijven altijd vrij van alle openingstaks. Gaat er een herbergier uit en wordt hij door eenen anderen persoon vervangen, die herbergier is, 'of geen herbergier, er moet geene openingstaks betaald worden. De nieuwe herbergier moet echter het vergun ningsrecht betalen, indien hij genever wil schenken. Een herbergier is eigenaar van zijn huis hij scheidt uit en verkoopt zijnen eigendom de kooper moet geen openingstaks betalen, maar alleen het vergunningsrecht, indien hij genever wil schenken. Bijgevolg, voor een huis dat nu tot her berg dient, moet in geen geval eene ope ningstaks hetaald worden, als het herberg blijft. Indien het afbrand, of anders vernield wordt, men moet geene openingstaks beta len als het weer is opgebouwd men moet ook geene openingstaks betalen voor het ge bouw, in hetwelk de herbergier tijdelijk zijn bedrijf uitoefent. Maar indien een huis dat nu tot herberg dient, gedurende een jaar leegstaat of tot een ander bedrijf gebezigd wordt, en dat men het daarna weer tot herberg wil laten dienen, dan wordt het aanzien als eene nieuwe herberg en moet er eene openings taks voor betaald worden. De openingstaks wordt alleen gevragd van de nieuwe herbergen, opgericht na 1 maart 1908. In deze voorwaarden mag men zelf zeggen dat de nieuwe wet een groot voordeel schenkt aan de herbergen, die nu bestaan en eene meerdere waarde geeft aan de gebouwen die tot herberg dienen. HuishoudstersOpent de oogen indien gij goeden koffie wilt maken, eischt, de chicorei der Trappisten Vinoart-Silly Weigert namaaksels. Dépot bij gebr. Delhaize Moncarey-Sansen. Overlijdens.Lemahieu Félicie, 30 jaar, huishoudster, echtgenoote van Bouw Ca- mille Vanhove Florent, 3 maanden. Bievliet Melanie, 71 jaar, zonder beroep te Kemmel, weduwe van Franqois Degryse. Vanuxem Maria, 7 maanden. Huwelijken.Camille Masson, landwer- ker, 28 jaar, met Emma Noyelle, 35 jaar, beide te Reninghelst.Emile Dewulf, 23 j., landwerker te Sint Jan met Gabrielle Bou- dry, 19 jaar, dienstmeid te Reninghelst. Camille Liefooghe, 31 jaar, bakker te Bous- becque (Frankrijk) met Eveline Demau, 32 jaar, dienstmeid te Reninghelst. van 1 Februari tot 10 Maart. Geboorten.Temperville Irma.Delvael Maria.—Allewaert Humbertus.Regheere Maria. Overlijdens. Gaune Désiré. Berquin Joannes.Feys Karei.Lahaye Angela. Waels Amelie.Ameloot Sophie.Butaye Henri-Aloise. Heusele Virginie. Cat- teeuw Rosalie. Huwelijksbelofte.Deschrevel Seraphin, metser met Houcquet E. bijzondere te Brugge. Oud huis van vertrouwen. Statiestraat, 54, POPERINGHE. Manskostnmen in allerbeste wollen stoffië, wel afgemaakt, naar de laatste mode, aan 12 tot 26 fr. Indien gij schoon en goedkoop wilt gekleed gaan wendt u tot het Bijzonder groot assortiment van Klakken, Hoeden in strooi en feutre. Merceriën, Bonneteriën.Kattoenen en wollen Stoffiën en alles wat confectie betreft. Laatste nieuwigheid van alle slag van stoffiën voor Mansklee deren, aan prijzen buiten alle concurentie. Groote keus van Handschoenen, Corsets, Cache-Corsets, zwarte en witte Rokken, Foulards, Lavalièren, Plastrons, Strekken, witte en blauwe Manshemden, Cols, Manchetten, Sajet tegoed eren enz. enz. Dus, let wel op het adres en wendt u tot het hüis C. Battheu-Baekeroot, Yperstraat, 54, Poperinghe. Wekelijksche Estaminet, den Maandag, 1 Au Café Francais, bij Cyrille Hosdey, Yperstraat. 2 lu Bekhof, bij de wed. Justin Merlevede, Rekhofstr. Een Vloerbolspel is er altijd ter beschikking van eenieder. 3 In den Mclser, bij M. Vandevoorde, aannemer, Rekhofstr. HERB ERG KERMISSEN 1 Au Café du Centre, bij Eugène Coene, Yperstraat. 2 I11 St. Oilier, bij Emile Creus, Bertenplaats. 3 In de Klokke, bij Henri Vandermarliere, Casselstraat. 4 In den Waterweg, bij Hector Victoor, Yeurnestraat. 5 Au Cornet d'or, Mengelingen. De twijfel is het bangste aller gevoelens vertrouwen en hoop, de schoonste aller gaven Waar vrede en eendracht wonen in een huis, daar is overvloed van vreugde, al ware er ook gebrek aan voedselen wie al zijn schulden betaald heeft, diens hart is vol blijdschap, al is er ook niets meer in de kas. Zekere heer met eenen kleinen neus, ont moette eenen bedelaar, die hem om een aalmoes bad, Toen de heer hem een stuk geld gegeven had, bedankte hem de bedelaar en zegdeMijnheer, God beware u het gezicht 1 Geheel verwonderd over den wensch van den bedelaar, vroeg de heer waarom hij dit zegde 1. Wel, mijnheer, antwoordde de bedelaar, omdat uw neus te klein is om eenen bril te dragen Op alle hopmarkten blijft de beweging zeer zwak, doch bijna nergens zakken de prijzen. In Engeland is de vraag zeer flauw Voor België kwoteert men thans Aalst, beschikbare waar, 40 - 42 1)2 fr.; op levering October-November 55-60 fr.; Poperinghe beschikbare waar, 31 - 33 fr.; op levering October 52 1)2 fr. Weinig verhandelingen In onze streek is de beschikbare waar in cultuur zeer beperkt. In andere landen wordt er weinig ver kocht uit speculatie op October-levering in Elzas biedt men 75 tot 85 fr. voor 1908, ter wijl de beschikbare waar 1907 nog 50-75 fr geldt. bij 6 René Deroo, Ah Café Cyrille Hosdey, In (l<-ii Richard De vos, St. Jans Kruisse. Francais, Yperstraat. Keizei*, Yperstraat. bij bij 8 In 't zwart Zwijntje, bij Auguste Flamev, Yperstraat. 9 In den Kalkzak, bij Emile Suffys, Komstraat. 10 In 't Hoekje, bij de We René Vanderbeke, Yper-kals. 11 In St. Sebastiaen, bij Henri Degruyter, Hondstraat. 12 In de Valk, bij Achille Devos, Veurnestraat 13 In St. Joris Hof, bij Charles Leeuwerck. Veurnestraat. 14 In den Kleinop. bij Henri Vandevoorde, Crombekestr. 13 I11 de Concorde, bij Cyrille David, Casselstraat. 16 In 't zwart Pccrd, bij Camille Legrand, Pottestraat. I? An Bien-Venu, bij Henri Six, Statie-plein. 18 I11 St. Gérard, bij Julien Couttenier, Casselstraat. 19 In Cainbrinus, bij Remi Logie, Meessenstraat. 29 In den Graaf van Vlaanderen, bij Adolf Vandecasteele, Yperstraat. Te Y7ei*I»olIen Een gemaakte Broek en een schoon Manskostuum. 21 In de nieuwe Haag, MARKTPRIJZEN. Poperinghe, markt van den 13 Maart. Tarwe heet. 15,80-Rogge 14,55-Haver 9,25 Aardappelen, 100 k. 9,00-Boter de kil. 3,10 Eieren de 26, 2,00 fr. Yper 7 Maart. Tarwe, 100 kil. 20.00- Rogge, 18,00 a 18,50-Haver, 17,00 a 17,75- Aardappels, 100 k. 7,00-Boter, 3,00 a 3,35 Eieren het 26, 1,75 a 1,90. Rousselaere 10 Maart.Tarwe, 100 kil. 19,25 a 19,75 - Roode Tarwe, 18,00 a 18.50 Rogge, 17,00 a 17,50 - Haver, 18,25 a 18,75 Boonen, 19,50 a 20,00-Aardappelen de 100k. ,00 a 8,50- Boter de k. 3,10 a 3,30- Eieren ,80 a 1,90 - Suikereiboon. oude, 15,50 - id. nieuwe, 15,50. Brugge 7 Maart. Tarwe, 100 k. 19,50 a 00,00-Rogge, 18,00 a 00,00-Haver, 18,50 a ,00-Boonen, 18,50 a 00,00-Aardappelen, 100 k. 8,50 aBoter de k. 3,00 a 0, Ylas de k. 1,62. Dixmuide 9 Maart.Tarwe, heet. 17,00 Aardappels de 100 k. 8,50 a 0,00-Boter de kilo, 3,00 a 3.30-Eieren het 25, 1,70. Kortrijk 9 Maart.Tarwe, heet. 20,50- Rogge, 17,50-Haver, 18,50-Chicorei 100 k. 15,50 - Boter de 1/2 k. 1,60 - Eieren, 1,80 - Koolzaadolie 100 k. 85,50-Li;nolie, id. 51,50 Koolzaadkoeken, id. 14,50- Lijnzaad koeken, id. 20,00. Kortrijk veemarkt 9 Maart. 362 koppenprijs per kilo gewicht op voet, 102 Veerzen, le klas 94—2e kl. 833® kl. 77 66 Ossen, 918073 151 Koeien, 90— 80— 77 43 Stieren, 908072 Brussel 10 maart. 433 verkens, op voet de kilo, 0,88 a 1,00. Cureghem-Anderlecht 10 Maart. 2,819 Verkens, op voet de kilo, 0,81 a 0,95 bij Edmond Deprez, Vogelboek. BERICHT. Ik heb de eer het publiek kenbaar le maken dat ik mij gelast met het maken en vermaken van kleederen en mij ten huize begeef op aanvraag. Kleermaker en Barbier, Casselstraat, POPERINGHE. van 8 tot 15 Maart. Geboorten.Maurice Noppe, z. v. Achille en Lucia Pil.-- Bertha Lescornez, d. v. Con stant en Maria Hauspie.—Lucienne Baert d. v. Joseph en Irma Gillioen.Marcel De- poorter, z. v. Henri en Leonia Riem.Ca mille Dumelie, z. v. Maurice en Maria Papin •André Pattyn, z. v. Alfons en Florentiaj Deraedt.Margarita Deleu, d. v. Emile en Helena Firey. Overlijdens.De Necker Achille, 59 jaar, herbergier, echtgenoot van Louisa Catrycke, Wijk J.Vierstraete Fidelis, 10 jaar, Potte straat.—Coutigny Agues, 2 maanden^ Wijk, A. Waeghemaeker Maria, 2 maanden] Wijk J. van 1 Februari tot 3 Maart. Geboorten. Debruyne Richard. puydt Félicie.—Boucl<.euhoyr delanotte Agnes,.—- De programmen of kaarten van feesten bij mij gedrukt worden gratis hier ingelascht. Poperinghe. Zondag 22 Maart, om 6 ure 's avond, Zang en Tooneelfeest ter herberg Het Speelhof,bewoond door Achille D'Amour, Watoustr. Vrije Ingang FLESSCHESCHIETINGEN Poperinghe. Op Zondag 5 April, ter herberg De halve Maan bij Henri Marico, stilhangende en vliegende 'flessche- schieting. Inschrijving van 2 tot 2 1)2 ure namiddag. Poperinghe.Op Zondag 12 April, ter herberg" De Klemboven bij Em. Loncke Woesten-kalsiede, stilhangende en vliegende flesscheschieting. Inschrijving van 2 tot 2 1)2 ure namiddag. HANENPRIJSKAMPEN Abeele. Op Zondag 22 Maart, ter her berg Au Retour de la Gare bij Edmond Boddard. 150 frs. prijzen gegeven door de maatschappij. 15 fr. inleg. 25 fr. terug De tweede haan wint 50 frank. Beveren-aan-Yzer. Op Zondag 22 Maart ter herberg Den Vlaamschen Leeuw Inschrijving van 1 tot 2 uren. Gewoone voorwaarden. Watou. Op Zondag 5 April, ter her berg Den Steendam bij M Vanhee-Am meux. 120 frs prijzen. le en 2° Prijs 40 frs 3® en 4® Prijs 20 frs. Abeele. Op Zondag 5 April 1908, om 3 ure stipt, ter herberg Au Hont-de-Pier- res bij M. Declercq-Canèle. 3 van voor 200 frs. Westoutre. Op Zondag 26 April, ter herberg Den Busseboom» bij Achille Redez 150 frs prijzen. le en 2® Prijs40 frs 3e en 4e Prijs20 frs. Een Prijs van 30 fr zal tusschen de deelnemende maatschappijen verlot worden. mm Op Zondag Au Nouvel Aigle d'Or, bij Emile Loiseau, Groote Markt, 75 frs PRIJZEN en 10 frs. te verloten in stukken van 2 frs onder de niet winnende spelers. BERICHT* Ik heb de eer U ter kennis te brengen dat gij hij mij kunt verkrijgen, alle slach van GRA1VEIV inlandsche Rogge, Maïs, Peerdeboonen, Haver, enz. Voor de Duivenliefliebbei*s in landsche Vitsen, Maïs, en Duivenboonen. Gewaarborgde Koeken en Koekepoer. Landbouwraden, zooals Merckem- sche- Engelsche- en Steenkiavers, Luzerne, Menette, Geerst, Beelraapzaden, enz. Ik ben Depothouder van de Summa en Katoeiuneel. Alles aan voordeelige prijzen. Camille I>erynck, Gasthuisstraat. POPERINGHE. PEERDENSMID, Alle slag en beste kwaliteit van van alle nummers, Ah Café de la l'aix, Groote vermindering van prijs op de WIl«TEK8TOFFEM. GROOTE KEUS VAN Men kan er zoo goedkoop gediend worden dan in de groote magazijnen van Brussel. Alleman heeft het recht alles te bezien zonder iets te koopen Schoone Kostumen van af 7 franken. Veurnestraat, Poperinghe. Délicieux et nutrilif. VOOR HERBERG, een nieuw huis, staande omtrent rechtover de kerk te Abeele. Goed koopen pacht. alle inlichtingen wende men zich bureele van t blad. Voor ten gelegen in de Gasthuisstraat. Zich te begeven bij Mme Ryspeert, Gast huisstraat, Poperinghe. in de Statie-straat, Het huis bestaat uit drie beneden plaatsen, eene vouw te en eenen kelder. Voor alle inlichtingen zich te wenden bij Henri Thiron, bij de statie te Beveren. Te Yerkrijgen, Bij Jules Hauspie, In Quintens Wan deling. Westoutre-kalsiede, Poperinghe van eerste kwaliteit twee schoone zich te wenden bij Cain. Battheu-Baekeroot, Yperstraat, Poperinghe. van rond de 20 jaar, een weinig de keuken kennende, wordt gevraagd voor herberg van midden de stad. Goed loon. A dres te verkrijgen ten bureele dezer. Ylen vraagt s bij Edmond Quintens-Ghys, De Panne (Veurne). 63, Yperstraat, 63, POPERINGHE. Alle slag van GEMAAKTE KLEEDEREN en op maat voor Mannen en Kinders. Alsook Kleederen op maat voor Vrouwen, ooals Kostuum Tailleur Reismantels, Jaquetterr, naar de laatste moden. Aan genadige prijzen verkoopende verhoopen wij het vertrouwen van een ieder te winnen. W Ik bevind mij alle Vrijdag op de Markt. Het zoo gunstig bekende modeblad heeft wederom getoond dat het met den tijd meeleeft en aan zijn eischen weet te voldoen. Sedert 1 April heeft het, dank zij het groo te aantal bijgewonnen inschrijvingen, zoo veel verbetering en vermeerdering onder gaan, dat het nu met alle recht mag genoemd worden. ■Iet beste, nieuwste, schoonste en goedkoopste Modeblad. Het groene omslag is vervangen door een prachtig gekleurd, de prachtuitgave geeft twee schoone gekleurde platen in elke afle vering, in plaats van ééne, en den inhoud van iéder nummer is met vier bladzijden ver meerderd, gewijd aan raadgevingen voor huishouden en keuken, feuilleton en allerlei nieuws. De GRACIEUSE geeft dus voor taan per jaar tegen den prijs van 10 fr. ge wone uitgave en 13 fr. prachtuitgave. 24 afleveringen, inhoudende: 24 prach tig gekleurde omslagen, 48 prachtig ge kleurde modeplaten, 6 kindernummers, 48 bladzijden feuilleton, enz. 48 bladzij den raadgevingen voor huishouden en keuken, 96 bladzijden handwerken, '192 bladzijden uitsluitend gewijd aan mode- nieuws, meer dan 50Ó0 mode-afbeelgin- gen. Patronen op maat tegen den geringen prijs van 50 cent. voor een volledig patroon, Men verzuimt dus niet een proefnum mer te vragen, zij kosten niets en zjjn verkrijgbaar ten kantore van ons blad. van 5 jaar ambacht, bij A. Verbeke-Desramaux, kleermaker, West-Nieuwkerke. Goeden loon, kost en inwoon. Wie er aan houdt eene goede portie LEKKERE MOSSELEN TE ETEN, wende zich naar den Café Francais (vroeger de Gouden Bol,) bewoond "door Cyrille Hosdey, in de Yperstraat, te Pope- peringhe. Men kan daar alle dage eene schoone portie philippynsche mosselen te eten krijgen voor den prijs van 15 centiemen. Te Koop aan genadige prijs. Inlichtingen ten bureele dezer. Bertenplaats, POPERINGHE, 2 peerden kracht, met graanbreker, buizen om te koken, riemen en poulies, dienstig voor Landbouwers. Zich te begeven bij Alois Verhaeghe, Abeele. TE VERKOOPEW S bij Charles Vandoolaghe, Vogelhoek, Poperinghe KOOIJIO/HV nan 1,*0 fr. «Ie kil.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1908 | | pagina 4