VOORNAAM EERSTE COMMUNIE Remy's voeder In den Bazar P COMMUNIE Koopt en Verkoopt G. UZEEL-piOHCflBEY VALÉRE SANSEN wj Sansen-ÖeeoFte, Groote Keus van Geschenken voor Prijskamp op den BILJARD Gedachtenissen R. MONCAREY-SANSEN bij Jer. Dehondt-Delmaere, Bouquets, Kerkeboeken en Paternosters. Eerste Oommnniekaaten, enz. Mekanisohe Pannenbakkerij, HOPPE. EEN HERBERG stokpaardjes - Lelienmelkzeep TELEFOON N 5. Landbouwers Wetensweerdigheden. BURGERSTAND VAN POPERINGHE BURGERSTAND VAN WATOU Feesten en Vermakelijkheden Zondag Maart 1908. TE PACHTEN Op ZONDAG 22 Maart, UERBERGKERMISSEH Xe VedioIIeii 10 Franks, in twee prijzen, 6 en 4 fr. Frangois KESTEMAN, Xe Koop i. SCHOONE CU1SINIÈRE 2 Bleeke-Roode AJUINEN, bij LOUIS VANHEULE, in de Vetten Os, Rood, Wit en Geel BEETRAAPZAAD PER OCCASIE TE KOOP HARNA1S VOOR PEERDEN Men vraagt Goeden Kleermakersknecht, Een goeden Kleermakersgast en een halven kleermakersgast, Watoustraat, 17, POPERINGHE. Kruidenierswaren: Koffiesenz. MARKTPRIJZEN. Gasthuisstraat, 15, Poperinghe. Landbouwers, bemindt uw profijt en gebruikt het dat het beste en voordeeligste is voor Paarden, Koeien, Varkens, ook het Kalfsvoeclsel, In 't Paradijs - Poperinghe. Aan de Liefhebbers Camille Derynck, Groote Markt, POPERINGHE. DOOR EINDE VAN SEIZOEN: NIEUWIGHEDEN voor den ZOMER Gasthuisstraat, 15, Poperinghe. Alle slach van Aardewerk, Pothuizen, Pannen, Veusten, van alle model, Draineerbuizen, Tegels in Ceramiek, in Ciment, Verniste Tegels voor muurkleedingen. Kalk, Ciment, enz, slechte kerels, weerdige opvolgers van de bende Pollet. Proven. StierenkeuringDe jaar liiksche Stierenkeuring zal dit jaar alhier plaats hebben op Maandag 6en April. 't Is in den Gouden Schoen bij Berat- Fremault, bij de Gendarmerie, Veurne- straat, 56, Poperinghe, dat er van heden af, voor d'Eerste Communie en het Zomer seizoen, een buitengewoon assortiment te vinden is van prachtschoenen (Chaussures de Luxe). Aan alle prijzen evenarende aan die van Brussel en andere steden. Kou&briigge. Tien zonen. De vrouw van Jéröme Cornette, slachter alhier, is den 13 dezer gelegen van haren tienden zoon allen naar eenvolgend waarvan er ze ven in leven. Zijne Majesteit Leopold II, Koning der Belgen, heeft het peterschap van den laatsten nieuw geboren aanvaardt en Hem in deze plechtigheid doen vervangen door den heer Feys, Burgemeester. Deze plechtigheid heeft Dinsdag 17, onder het geluid der klokken plaats gehad. De geluk kige ouders hebben van onzen geliefden Koning 150 frank ontvangen. Koiissclaerc. InhuldigingDe inhuldiging van M. J. Mahieu-Liebaert, als burgemeester van Iiousselaere, belooft prach tig te zullen zijn. Omtrent al de maatschap pijen van stad wedijveren van nu af om wagens en groepen te schikken voor den stoet. Een 20tal praalwagens, zoo het schijnt zullen in den stoet verschijnen. De dag der feestelijkheden Beloken Paschen zal ongetwijfeld veel vreemde lingen trekken naar onze stad l'hh'li.Ongeluk.Zaterdag voormid dag, rond 11 ure, is een ongeluk gebeurd in de inekanieke weverij van M. Joseph Wael- kens, fabrikant te Thielt. Eene spoelster, Marie Dewitte, 17 jaar, wonende in de Dentergemstraat, die een streng garen op den arm had, haperde aan den spoelmolen en haar rechterarm werd mede getrokken en ingedraaid. De andere werkmeisjes na men verschrikt de vlucht. Op de noodkreten kon men nog al gauw het machien «stil leggen en het slachtoffer' uit haren gevaar lijken toestand verlossen. Haar rechterarm was gebroken en de rechter schouder ont wricht. Marie Dewitte werd door het werk volk van M. Waelkens naar het hospitaal overgebracht. Doktoors Malliet, Dezutter en Vandewalle, hebben liet slachtoffer verzorgd. Bissegem. Stoutmoedige diefstal. Zondag is bij de kinders Stiilebout, her bergiers, In Neerberg, Dorpplaats, een stoutmoedige diefstal gepleegd. De broeder was naar de tooneelvertooning gaan zien, zijne zuster alleen te huis latende. Rond 7 ure, hoorde Marie gerucht. Zij ging kijken en zag een man, die bezig was met de commode te doorsnuffelen. Zij liep op den kerel toe en begon tegen hem te vechten. In een oogwenk had de dief de vrouw op zijde gestampt en schoot eenen revolverko gel in hare richting. Zij werd gelukkig niet getroffen, en daar zij om hulp riep, nam de bandiet de vlucht. De gouden oorringen, horlogie en ketting waren verdwenen. Marie Stillebout had eon persoon genoemd, die zij den dief dacht te zijn. Het onderzoek bewees de onschuld van deze maar de politie heeft een nieuw spoor ontdekt en hoopt den inbreker spoedig aan te houden. Sommige pakken suikerij VanTieghem- Dupont, Rousselaere, bevatten zeer schoone premiën. Kortrijk. Oud huisgezin. In de Sint-Denysstraat te Kortrijk woont de we duwe Rigole, groensel ierster, waarvan het gezin bestaat uit 4 personen te weten weduwe Rigole, geboren Virginie Descamps, sedert 12 Maart 98 jaren, geboren in 1810, de halfzuster Reine Adelaide Ameye, 86 jaar, de dochters Rigole, Eugenia en Julie, de eerste 68 en de tweede 64 jaren. De 4 vrouwen zijn dus samen 316 jaar oud. Wed. Rigole geniet eene goede gezond heid, en werkt nog volop mee aan de groen ten, evenals hare halfzuster. Zij speelt eiken Zondag met de kaart en zondag laatst vier den de kinderen, de klein en achterklein kinderen het 98e verjaringsfeest van mad. Rigole. Adinkerke.Erg ongeluk. Maan dag avond had er in de kleine hofstede van M. G. Van Loo, een erg ongeluk plaats. De 22jarige dochter, die naar den zolder was gegaan om eenen zak graan, is door het doen van eenen misstap, met het hoofd voor over, van 5 meters hoogte, ten gronde ge stort. De ongelukkige werd den ruggraat gebroken en stierf oogenblikkelijk. Oostende. Oplichter. Een 6jarig meisje uit de Sint-Paulusstraat, ging maan dag avond rond 6 ure, eene boodschap doen in de Kapelstraat. Onderweg werd de kleine opgenomen door eenen kerel die haar een geldstukje gaf, opdat zij zou zwijgen. Een voorbijganger vond echter de houding van den oplichter verdacht en achtervolgde hem. In de Weststraat, zette de kerel het kind neer en nam de vlucht. Dank aan de duister nis, kon hij ontkomen. De politie heeft alle de logementshuizen afgezochtde oplichter echter is niet ont dekt. Ongelukken. Zaterdag avond, rond 6 ure, is eenen 22 jarigen werkman der heeren De Waele en C'e L. Van Troyen van Coolkerke, aan de nieuwe elektrieke inrich tingen, op Sasslykens, door eene kraan de borst ingestooten. De gekwetste is aan de gevolgen zijner wonden bezweken. Vrijdag avond gebeurde een erg onge luk in ae oesterputten van M. De Smet, Vuurtorenwijk. De zoon van den meester knecht Ph. Yandoorne viel in het water toen de vader hem bovenhaalde, was de knaap reeds een lijk. De verdronkene, 15 jaar oud, was een voorbeeldig jongeling. De droefheid zijner brave ouders is onbeschrijf lijk. Brugge. De geheimzinnige moord. Het onderzoek over deze geheimzinnige misdaad is nog niet ver gevorderd. De Groote is npg altijd aangehouden maar loochent de dader te zijn. Vele getuigen zijn deze week onderhoord geweest maar niet juist is tot nu toe geweten. Aalst. Verdachte dood. Zekere Virginie Van Nuffel, die gescheiden leefde van haren man, was verleden week naar de echtelijke woning weergekeerd. De vrouw strooide een pakje poeder uit in de soep van haren man deze laatste viel weldra in slaap. De helleveeg maakte daar gebruik van om al het geld te stelen dat in huis was en heen te gaan. De man viel ziek en moest naar het gasthuis overgebracht worden waar hij dins dag namiddag overleden is na ijselijk gele den te hebben het schuim liep hem voort durend uit den mond. Volgens de verklaring van den geneesheer zouden de ingewanden van den overledene gansch verbrand zijn. Het parket is de lijkschouwing komen doen om te weten of de dood veroorzaakt is door het poeder dat de vrouw in de soep van haren man uitgestrooid had. De ongelukkige Jan Arys, een weduwnaar "was over zes jaar hertrouwd met Virg-inie Van Nuffel. Het huishouden was zeer onge lukkig, daar de vrouw zich aan den drank MÉiliÉrffeÉglilUiaaMyiMyilt Ber gen (Henegouw). - Auto-ongeval. Maandag avond, rond 6 ure, heeft de automobiel van den heer geneesheer O. Thié- baut, gevoerd door den stoker Fr. Dequeue, rechtover het koffiehuis Valentino een meisje, 81)2 jaar oud, Jeanne Thibaut, dood gereden. Luik. Moord. De echtgenooten Dor-Désiron, houders van het koffiehuis Au Bosquet op de ^{fe^draalplaats, kregen donderdag morfond twist. De man 50 jaar. verweet zijne vr«;Uw, 39 jaar, zich slecht te gedragen. Door woede verblind greep Dor een revolver en loste drie schoten op zijne vrouw. De ongelukkige kreeg de drie kogels in het hoofd en viel als eene massa ten gronde; eenige cogenblikken later was zij een lijk. De moordenaar ging zich onmiddelijk gevangen geven De echtgenoo ten Dor-Désiron hadden twee kinderen een jongen en een meisje. Brussel. Ongeluk in eene cirk. Ken erg ongeluk is donderdag in den cirk Beketow te Brussel voorgevallen drie saksische kunstenaars, buitengewoon sterk gebouwd, hadden een nieuwen toer uitge dacht twee hunner lagen in 't midden der renbaan op den rug, met de beenen omhoog, waarop zij eene soort van brug droegen, waarover de derde Saks met een automo biel, met 5 personen in, moest rijden hot gewicht was meer dan 3000 kilos. Reeds tweemaal was deze halsbrekende toer met root en bijval uitgevoerd. Maar donderdag, toen de automobiel op de brug kwam, begon deze te begeven. Het zou een ware ramp ge weest zijn zonder kloekmoedigheid van den automobielgeleider die zoo snel hij maar kon, over de brug reed, zoodat de wielen bijnaden plankenvloer niet raakten. Achter het rijtuig was de brug ingestort, en eene groote paniek ontstond onder het publiek. De twee brugdragers moesten erg gekneusd weggedragen worden. Een hunner heeft een voet gebroken. Het ongeval wordt toegeschreven aan een gebrek in het opbouwen der brug. Hal. Schrikkelijke ontploffing. Donderdag voormiddag waren eenige werk lieden der breukbandfabriek van M. Kalcker ta Brussel bezig een mengsel van ether en wiigebitterzuur te bereiden, toen opeens alles ontplofte. Het dak van het gen ander manspersoon. Zij ontvluchte dikwijls de echtelijke woning en kwam slechts terug als haar geld op was. Zij bleef juist zoolang bij haren man tot zij zijne spaarpenningen kon bemachtigen eens in het bezit van het geld, trok zij er weer voor een tijd uit. Aaltre. Gevecht tien tegen tien. Zestig revolverschoten.Zeven doodelijh gekwetste. Over eenige dagen stond een jongeling van Ruysselede aan 't klappen met een meisje van Aaltre. Twee andere jonge lingen S... en D..., kwamen daar voorbij weldra waren zij handgemeen en de eerste werd ferm afgeranseld. De kameraden van het slachtoffer zich willende wreken, lieten weten aan de jongelingen van Aaltre dat het hun voortaan verboden was een stap op Ruysseleedsche grond te zetten of dat zij gingen doodgeschoten worden. Deze oorlogsverklaring werd aanveerd gewapend met messen en revolvers trokken de vechters van Aaltre op naar Ruysselede en weldra stonden twintig mannen tegen over elkaar en begonnen te vechten. Niet min dan zeventig revolverschoten werden gelost van beide kanten zeven slachtoffers bleven ter plaatse liggen, doodelijk gekwetst en het moordtooneel nam slechts einde op het zicht van zes gendarmen te peerd die de vechters op de vlucht dreven. S.... en D.... zijn aangehouden. HuishoudstersOpent de oogen indien gij goeden koffie wilt maken, eischt de chieorei der Trappisten Vincart-Silly Weigert namaaksels. Dépot bij gebr. Delhaize Moncarey-Sansen. St-Laureins.— De moord.Hendrik Rots, aangehouden als de vermoedelijke da der der moord, gepleegd op Marie Driessens loochent hardnekkig alle plichtigheid. Grut.De carnavalstoet der liberalen Op vastenavond-dinsdag hield de liberale Jonge Wacht van Gent eene kavalkade om te spotten met de katholieken. De stoet was zoo afstcotelijk en laag dat alle verstandige menschen van alle denkwijzen er eenen walg van hadden. Het socialistisch blad - Vooruit zelf, schreef er met schande over. In den stoet was er een wagen waarop schoelies zich als gemeene ploerten gedroe gen en in Broeders verkleed, zich aan de ergste onbetamelijkheden overleverden. De F landre liberale schreef dat zekere wagen de weldaden voorstelde van het onderwijs dat in het gesticht van Maltebrugge gegeven wordt. Op bedoelde wagen was het woord Maltebrugge in groote letters te lezen. De vijftien professors van het gesticht van Maltebrugge hebben nu een proces inge spannen tegen de Flandre liberale zij vragen ieder eene schadevergoeding van 3000 frank en daarbij 5000 frank voor de afkondiging van het vonnis in de dagbladen. Zij zullen eveneens processen inspannen tegen zekere kerels die in den stoet, op wagens, figureerden. Fi *amcries. Doodelijk ongeluk. Donderdag gebeurde er in de koordenfabriek Abel Dufrasne een schrikkelijk ongeluk. Al de werklieden waren aan den arbeid en de inachienen waren in werking. Een oude werkman, Louis Lebrun, kwam nabij hef groot machien en boog er zich over heen. Opeens werd hij door het jachtwiel gevat en letterlijk onthoofd. Het hoofd vloog tot te gen het plafond en botste dan terug tus- schen de werklieden, die van ontzetting geen stap konden doen. Het ongelukkig slachtof fer was 75 jaar oud en werkte sedert 50 jaar in de fabriek. Assisen van Henegouw. Maan dag werd voor het assisenhof de zaak opge roepen van de vreeslijke misdaad van Gilly, welke destijds zooveel opschudding gemaakt heeft. Op einde juni 1906 ging de lljarige Jose phine Hendryckx, geboren fe Aerschot en wonende in de rue du Nord, te Gilly, eten dragen aan een kostganger van hare moeder, die in de glasblazerij der Hamendes werkte. De kleine Joephine kwam niet meer t'huis. De mijnwerker Vigneron vond in een rogge veld, ter plaatse gezegd "Campagne Pirmez», liet lijk van het ongelukkig meisje. Het kind was afschuwelijk mishandeld en daarna verwurgdhet gelaat van het arme slachtoffer was overdekt met kneuzingen. Maximiliaan Belle, mijnwerker, is beschul digd van deze misdaad. Antwerpen. Nog de diefstal van 200.000 fr. titels.Drie aanhoudingen zijn gedaan geworden, namelijk een handels agent van Lier, eene jonge vrouw van Bor- gerhout, die verdacht wordt de 100 loten van Antwerpen aan een wisselagent van voornoemde stad te hebben verkocht, einde lijk een derde wisselagent. Allen zijn opge sloten geworden. De genaamde C... van Borgerhout die zich als wisselagent aangeeft is insgelijks aange houden. De jonge vrouw die tooneelzangeres is, heeft alles bekend zoodat de dieven niet lang meer op vrije voeten zullen loopen. de ijzeren balken werden gansch verwron gen en een begin van brand ontstond. De pompiers waren spoedig ter plaats en blusch- ten den brand. De echtgenoote Seghers, vrouw van den poortier, werd gansch verkoold van onder de puinen gehaald. De ongelukkige was 42 jaar oud en moeder van 4 kinderen. IJaar man, met haar te willen redden, werd erg verbrand aan de handen en het aangezicht. MarieVerdick, werkvrouw, 23 jaar, wonen de te Lombeek, kon nog levend ontsnappen, maar hare kleederen waren gansch tot stof verbrand en zij had schrikkelijke brandwon den bekomen op gansch het lichaam. De ramp heeft in de stad eene onbeschrijflijke ontroering teweeggebracht, Luik. Geheimzinnig drama. Men heeft in het werkhuis van zekeren Renkin een löjarig meisje gevonden, dat levenloos ten gronde lag. De werkman heeft verklaard dat hij, na een hevigen twist, haar schielijk bij de keel gegrepen had. Daarna was hij op zoek gegaan om eenen geneesheer, doch had er geen thuis gevonden. Die uitleggingen schenen niet zeer duidelijk, en Renkin werd aangehouden. Klier en llaar.Te Idegem was de knecht van pachter Pové bezig met het vee eten te geven. Hij kreeg van eene koei zul- ken vreeselijken stamp op den buik dat hij eenige oogenblikken nadien bezweek. Te Etterbeek liet een zevenjarige knaap zich langs eene trapleuning glijden. Hij viel en werd den schedel gekloven.Te Wyneghem was de 4jarige Hendrickxnaar boven geklau terd. De kleine viel beneden en was op den slag dood. Te Luik werd de 21 jarige Gota tusschen twee buffers doodgepletterd en de 35 jarige Emile Bury door een automo biel doodgereden. Te St-Gilles wilde Mad. Lahaye het vuur aanwakkeren met petrool. De vlam sloeg langs onder en stak de kleed jes van haar 4 jarig kindje in brand. Het wichtje is doodelijk verbrand. Te Brussel woonde zekere Z..., 29 jaar, sedert 2 jaar met eene zangeres. Zooals gewoonte bij al zulke gasten ontstond er ruzie en de zange res vertrok. Z... ontmoette ze donderdag in een hotel en loste twee revolverschoten op het meisje dat erg gekwetst is aan de borst en den arm. De dader is aangehouden. Tijdens de afwezigheid der moeder speelde het 4 jarig zoontje van Mad. J... te Ander- lecht met solferstekjes. Zijne kleedjes vatten vuur en het kind stierf schrikkelijk verbrand. Te Doornijk vond M. F. Haek, schipper, de lijken zijner vrouw en zijns kinds in het water. De vrouw was per ongeluk in het water gevallen. Te Baudour viel het kind der echtgenooten Cornu in den beirput en verdronk. tegen gebouw Bij Kon. besl. van 15 Maart worden be noemd tot burgemeester in de volgende ge meenten Arrondissement Oostende, Zand voorde, M. C. Zwanepoel, Arrondissement Yper, Ploegsteert, M. R. Therry. Bij Kon. besluit is machtiging gegeven tot het herstellen van den monumentalen toren en van de beuken der kerk, te Pitthem. Brugge. Nieuwe kerk. De ge meenteraad heeft besloten dat de nieuwe pa rochiale kerk van Zeebrugge aan den west kant der nieuwe stad zal gebouwd worden. De plans en de bestekken zijn goedgekeurd de bouw zal 180,000 fr. kosten. Kortrijk. M. Tack, staatsminister, zal binnen kort zijn ontslag geven als lid der Kamer van volksvertegenwoordigers. De achtbare ouderling werd sedert 13 juni 1854 onafgebroken herkozen. Eon groote paardenmarkt. De markt van 13 Maart, te Brussel, had veel volk op gang gebrachtmeer dan duizend paarden waren aanwezig en in dit getal had men nauwelijks vijf en twintig dieren kun nen aantreffen die niet van eersten keus waren. De samenstelling heeft de aanwezigheid vermeld van zes honderd twee en dertig Bra- bandsche-, honderd tachtig Ardeensche paarden, en dieren van verschillende rassen al Bretonsche, Iersche, poneys, enz. Daaren boven waren er ook twee eii vijftig pracht volle ezels. De stad Brussel heeft, voor den vuilnis- dienst, twaalf Brabanders gekocht tegen den middelbaren prijs van 1765 fr. Brouwers hebben prijzen betaald gaande van 2150 tot 1850 fr. voor dieren van vijf jaar. Lichte trekpaarden ziju verkocht geworden 1300 tot ieoo. Het is dus een uitmuntende dag voor de fokkers geweest. De naaste markt zal den 13" april plaats hebben. Hel nul der vogelen. Als er geene vogels waren, zegt een natuurkunde, dan zou de aarde binnen negen jaren onbewoon baar zijn voorde menschen. De insekten en slakken zouden, ondanks alle mogelijke verdelgingsmiddelen, zoo schrikbarend in aantal toenemen, dat alle vruchten en ge wassen van boomgaard en akker door hen opgevreten zouden worden. Laat ons dus onze gevederte vriendjes beschermen en niet vervolgen. Rupsen. 't Schijnt dat ons land, dit jaar, met eenen buitengewonen overvloed van rupsen bedreigd wordt. Overal ziet men rupsennesten, tot in de perzik-, kersen, ro zen en notenboomen, wijngaarden en zelfs in de netels. Men zal die nesten dus zorgvul dig moeten opzoeken en vernielen, om onze boomen van die vraatzuchtige diertjes te bevrijden. Hoeveel automobielen zijn er in België? In de provinciën Antwer pen, Brabant, Luik, Henegouw en Namen zijn er 2641 auto's waarvan 1306 van Bel gisch fabrikaat. Men mag in verhouding met dit cijfer schatten dat de andere provinciën, de beide Vlaanderen, Limburg en Luxemburgs samen 880 auto's bezitten. Zoodat Belgie ongeveer 3521 automobielen heeft, aap gemiddeld 15.000 fr. waarde per rijtuig; wat het kapitaal van 52.815.000 fr. vertegenwoordigt. Mon spreekt veel op dit oogenblik v,an chicorei - der Trappisten Vincart-Sil ly, die, zoo het schijnt een uitgelezen koffie maakt Dépöt bij gebr. Delhaize Moncarey-Sansen Een goed voorbeeld.Lichtteekenaar Zet nu een vriendelijk gezicht. Denk aan iets aangenaams... aan uwen vrijer bij voor beeld. - KeukenmeidWat, aan dien vent, die me heeft laten zitten. De nieuwe knecht. Mevrouw Jan, ik heb gaarne dat gij klopt, eer ge binnen komt. JanHeel wel, Mevrouw, maar 't is anders niet noodig want ik kijk altijd eerst door het sleutelgat. Ter contrarie.ZijMaar, ventje lief, wat komt ge laat t'huis en wat ziet ge bleek: mankeert u iets Hij Mankeeren Neen, Trees, ter con trarie, ik heb veel te veel. MadameGusta, haal mij eene guide (reisgids) in de statie. Gusta Madame, ik heb geene guide ge vonden, maar breng u een piot mede. Nuremberg 18 MaartMarkt kalm, marktwaar 1 kwaliteit 60-68 fr., 2 kwaliteit 43-55fr.; Hallertau 85-95fr.Elzas 60-70 fr.; Spalt 80-90 fr Saaz 120-130 fr.; Naarmate liet einde van 't seizoen nadert, worden de verhandelingen schaarscher. Londen 16 Maart Markt kalm, Veel minderweerdige hopsoorten zijn te koop geboden, doch vruchteloos. Goede Engelsche waar 60-70 fr.Beiersche 40-45 fr.Belgische 40-50 fr.; Burgondische 60-70 fr.; Califor- nische 40-50 fr. Brussel 18 Maart Markt kalm. Pope ringhe (Stadslood) 31-33 fr.; Aalst 8 mer ken) 40-43 fr. Voor den aanstaanden oogst, Poperinghe 52 »/s-54 fr.; Aalst 57 14-54 fr. AalstVerhandelingen onbeduidend. Poperinghe 20 Maart Markt kalm. Stad 30-32 fr.Dorp 27-29 fr. Geen bewe ging in den handel. van 15 tot 22 Maart. Geboorten.Alice Vanhove, d. v. Theo- phile en Sophia Lefever.Eugène Heuser, z. v. René en Eugenie Delbaere. Gaston Gesquiere, z. v. Daniel enMarie-Louise Comeyne.Valère Vanuxem," z. v. Gustave en Maria Lanoye.Jerome Breomersch, z. v. Cyrille en Rachel Delboo.Julienne Van- caeyzeele, d. v. Achille en Maria Gryson. Överlijdens Waeghemaecker Maria, 2 maanden, wijk J.Verfaillie Hector, 4 maanden, wijk A. Huwelijk.Aimé Carton, 59 jaar, koop man en grondeigenaar met Fanny Cooche, 44 jaar, bijzondere z. b., beide in stad. van 20 Februari tot 19 Maart. Geboorten. Ruckebusch Angela. Si- moeys Maria.Besem Sylvain.Denecker Marcel.Leupe Gaston.—Dewulf Henri. Vandenberghe Maurice.Deheegher Mag- dalena.Vanhee Maria. Överlijdens. Boeyaert Karei, 84 jaar, Keirle Philomene, echtgenoote van Achille Bouttekeis, 47 jaar.—Vanbraekele Wilher- mina, 35 jaar. echtgenoote van Emile Bou den.Leupe Pieter, 55 1)2 jaar, weduwaar van Roose Ramout.Denecker Marcel, 15 dagen. Kemp Amandus, gepensionneerd tolbeambte, 88 jaar. Huwelijk. Lanoo Arthur met Elisa Christiaen, beide te Watou. STERFGEVALLEN. Den Z. E. H. Deconinck, pastoor van O. L. Vrouwekerk te Kortrijk, is vrijdag plot seling onpasselijk geworden. Zijn toestand verergerde zoodanig dat hij 's namiddags de laatste HII. Sakramenten moest ontvangen, welke hem toegediend werden door den Z. E. H. deken van Sint-Marlen. De Z. E. II. Deconinck leed aan eene bubbele longont steking hij is zaterdag avond ten 6 ure overleden. De afgestorvene was 59 jaar oud vroeger was hij onderpastoor te Ooteg- hem, te Houthulst en te Dixmude. De programmen of kaarten van feesten bij rrtij gedrukt worden gratis hier ingelascht. Poperinghe. Zondag 22 Maart, om 6 ure 's avond, Zang en Tooneelfeest, ter herberg Het Speelhof,bewoond door Achille D'Amour, Watoustr. Vrije Ingang. FLESSCHESCHIETINGEN. Poperinghe. Op Zondag 22 Maart ter herberg De halve Maan bij Henri Marico, stilhangende en vliegende flessche schieting. Inschrijving van 2 tot 2 1)2 ure namiddag. Poperinghe.Op Zondag 12 April, ter herberg" De Klemboven bij Em. Loncke, Woesten-kalsiede, stilhangende en vliegende flesscheschieting. Inschrijving van 2 tot 2 1)2 ure namiddag. HANENPRIJSKAMPEN. Abeele. Op Zondag 22 Maart, ter her berg Au Retour de la Gare bij Edmond Boddard. 150 frs. prijzen gegeven door de maatschappij. 15 fr. inleg, 25 fr. terug De tweede haan wint 50 frank. Beveren-aan-Yzer. Op Zondag 22 Maart ter herberg Den Vlaamschen Leeuw. inschrijving van 1 tot 2 uren. Gewoone voorwaarden. Watou. Op Zondag 5 April, ter her berg Den Steendam bij M. Vanhee-Am- meux. 120 frs. prijzen. 1® en 2° Prijs 40 frs. 3® en 4e Prijs 20 frs. Abecle. Op Zondag 5 April 1908, om 3 ure stipt, ter herberg Au Pont-de-Pier- res bij M. Declercq-Canèle. 3 van 5 voor 200 frs. Westoutre. Op Zondag 26 April, ter herberg Den Busseboom bij Achille Redez. 150 frs prijzen. 1® en 2® Prijs40 frs. 3® en 4® Prijs20 frs. Een Prijs van 30 fr. zal tusschen de deelnemende maatschappijen verlot worden. Au Nouvel Aigle d'Or, bij Emile Lobeau, Groote Markt, 75 frs. PRIJZEN en io frs. te verloten in stukken van 2 onder de niet winnende spelers. Inleg 75 centiemen. frs. gelegen in de Gasthuisstraat. Zich te begeven bij Mme Ryspeert, Gast huisstraatPoperinghe. TvTeng-eling-err. Door de liefde heeft b"' verloren, door |is een zacht, rein gezicht, blozend, jeugdig uiterlijk, witte, fluweel-zachte huid en ver blindend schoone tint. Dit alles wordt alleen tyrkregen door de eclite van BERGMAN Co., Radebeul. per Stuk 75 ets. in Poperinghe, Mfltlfflunn flrnlhnl-ni- Pi I biJ Wekelijksche Estaminet, den Maandag, 1 Au Café Francais, bij Cyrille Hosdey, Yperstraat. 3 lu I Bekhof, bij de wed. Justin Merlevede, Rekhofstr. Een Vloerbolspel is er altijd ter beschikking van eenieder. 3 In den Metser, bij M. Yandevoorde, aannemer, Rekhofstr. 1 In den Walviscli, bij Camille Cuvelier, mandemaker, Gasselst. 3 In de vier Gekroonde, bij Camille Laconte, Boescheepstraat. 3 In 't wil Konijnlje, bij Franqois Quaghebeur, Yperstraat. 4 In Sl. Lanrenl, bij de W® Beddeleem, Groote Markt. 5 A la Cour du Kol, bij René Devos, Boescheepstraat. 6 In den Haas, bij Richard Dewachter, Casselstraat. 7 A la Ville d'Ostende, bij Theophile Sansen, Priesterstraat. 8 A ma Campagne, bij de W® Verstraete, Pottestraat. 9 In Transvaal, bij Henri Verhaegbe, Bruggestraat. 10 In de hooge Stad, bij Gustave Debyser-Verhaeghe, Doornstr. 11 In den Watermolen, bij Evarist Houvenaghel, Veurnestraat. 13 Au Café Rubens, bij Alois Degruyter, Hondstraat. 13 Au Café Beige, bij Jules Dondeyne, Yperstraat. 14 In den Keer v. d. Ommegang, bij Henri Lazoore, Keer v. d. Ommegang, begin om 2 u. bekorten om 6 u. 5 cn de bol. BERICHT. Ik heb de eer het publiek kenbaar te maken dat ik mij gelast met het maken en vermaken van kleederen en mij ten huize begeef op aanvraag. Kleermaker en Barbier, Casselstraat, POPERINGHE. aan genadige prijs. Inlichtingen ten bureela dezer. Bertenplaats, POPERINGHE, 3. EENE STOOMMACHIEN, 2 V» peerden kracht, met graanbreker, buizen om te koken, riemen en poulies, dienstig voor Landbouwers. Zich te begeven bij Alois Verhaeghe, Abeele. XE VERKOOPENS bij Charles Vandoolaghe, Vogelhoek, Poperinghe KOOLKOZLN aan f ,30 fr. de kil. TWEE SCHOONE zich te wenden bij Cain. Battlicii-Baekeroot, Yperstraat, Poperinghe. van 5 jaar ambacht, bij A. Verbeke-Desramaux, kleermaker, West-Nieuwkerke. Goeden loon, kost en inwoon. bij Valere Staessen-Bottliéz, Au Soldat Franqais, Veurnestr. Poperinghe. Standvastig werk winters-zomers. Mrj I |~N van rond de 20 jaar, een tl. I U weinig de keuken kennende, wordt gevraagd voor herberg van midden de stad. Goed loon. A dres te verkrijgen ten bureele dezer. uwe GRANEN aan het huis Gij zult er best en goedkoopst gediend worden en altijd in magazijn vinden Een groote keus Inlandsche Granen, zooalsRogge, alle slach van Boonen, Haver, Tarwe, Maïs, enz.alsook inlandsche gewaarborgde Koekepoer, Bloem en Gruis. Het huis is altijd kooper van Haver, Tarwe, enz. N. B.Bijzondere prijzen worden gemaakt voor den verkoop per wagon. Poperinghe, markt van den 20 Maart. Tarwe heet. 15,75-Rogge 14,35-Haver 9,25 Aardappelen, 100 k. 9,00-Boter de kil. 2,90 Eieren de 26,1,90 fr. Yper 14 Maart.Tarwe, 100 kil. 20.00- Rogge, 18,25 a 18,50-Haver, 17,00 a 17,75- Aardappels, 100 k. 0,00-Boter, 2,90 a 3,35 -Eieren het 26, 1,80 a 1,90. Rousselaere 17 Maart.Tarwe, 100 kil. 19,50 a 20,00 - Roode Tarwe, 18,00 a 18,50 Rogge, 16.00 a 16,50 - Haver, 18,00 a 18,50 Boonen, 19,50 a 20,00-Aardappelen de 100k. 8,00 a 8,50- Boter de k. 3,10 a 3,20- Eieren 1,85 a 1,95- Suikereiboon. oude, 15,50- id. nieuwe, 15,50. Brugge 14 Maart.Tarwe, 100 k. 19,50 a 00,00-Rogge, 18,00 a 00,00-Haver, 18,50 a ,00-Boonen, 18,50 a 00,00-Aardappelen, 100 k. 8,50 a-Boter de k. 3,00 a 0, Vlas de k. 1,62. Dixmuide 18 Maart.Tarwe, heet, 17,00 Aardappels de 100 k. 8,50 a 0,00-Boter de kilo, 3,10 a 3,40-Eieren het 25, 1,82. Kortrijk 16 Maart.Tarwe, heet. 20,50- Rogge, 17,50-Haver, 18,50- Chicorei 100 k. 15,50 - Boter de 1/2 k. 1,57 - Eieren, 1,90 - Koolzaadolie 100 k. 82,50-Lrnolie, id. 39,50 Koolzaadkoeken, id. 14,00- Lijnzaadkoeken, id. 00,00. Kortrijk veemarkt 16 Maart. 381 koppenprijs per kilo gewicht op voet, 108 Veerzen, 1® klas 94—2®kl. 833ekl. 77 69 Ossen, 918073 160 Koeien, 908074 44 Stieren, 908072 Brussel 17 maart. 417 verkens, op voet de kilo, 0,88 a 1,00. Cureghem-Anderlecht 17 Maart.— 2,632 Verkens, op voet de kilo, 0,81 a 0,95 TOOK UWE wendt u ter drukkerij van Schoone keus aan alle prijzen. Eerste Communie Gedachtenissen met Portretten. gekroond kalf, voor het spoedig vetten der kalvers. Verkrijgbaar bij Wie er aan houdt eene goede portie LEKKERE MOSSELEN TE ETEN, wende zich naar den Café Francais (vroeger de Gouden Bol,) bewoond "door Cyrille Hosdey, in de Yperstraat, te Pope- peringhe. Men kan daar alle dage eene schoone portie ph ilippynsche mosselen te eten krijgen voor den prijs van 15 centiemen. BEItlCIIT. Ik heb de eer U ter kennis te brengen dat gij bij mij kunt verkrijgen, alle slach van GRAIN ENTinlandsche Rogge, Maïs, Peerdeboonen, Haver, enz. Voor de Duivenliefhebbers in landsche Vitsen, Maïs, en Duivenboonen. Gewaarborgde Koeken en Koekepoer. Landbouuzaden, zooalsMerckem- sche- Engelsche- en Steenklavers, Luzerne, Menette, Geerst, Beetraapzaden, enz. Ik ben Depothouder van de Sucroma en Katocnmccl. Alles aan voordeelige prijzen. Gasthuisstraat, POPERINGHE. Au Café de la Pak, Groote vermindering van prijs op de WIN1TEU8TOFFENI. GROOTE KEUS VAN Men kan er zoo goedkoop gediend worden dan in de groote magazijnen van Brussel. Alleman heeft het recht alles te bezien zonder iets te koopen Schoone Kostumen van af 7 franken. Veurnestraat, Poperinghe.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1908 | | pagina 4