LIEVELING- Aardappelen Leest hier SAPO bij Achille Verhaeghe Koopt en Verkoopt C.IZEEL-1HCIIET Stokpaardjes - Lelienmelkzeep Reparatie en Veraisseling Elie Lietaert-Vanhoucke, Wasclipoeder van 't Paradijs bij Jer. Dehondt-Delmaere, boekennieuws. Maatschappij SINGER R.MONCAREYPoperinghe. Wetensweerdigheden. Feesten en Vermakelijkheden Groote HANENPRIJSKAIVIP. Frangois KESTEMAN, JStaaimaehien Naaimachienen aller stelsels, Poperinghe, Priesterstraat, 32 W JVIéd. BELTIN Joseph Yperman-Recour, NIEUWIGHEDEN voor den ZOMER Aan de Liefhebbers N N 5. Landbouwers Kruidenierswaren: Koffiesenz. STERFGEVALLEN. Herman Vandergucht Loo illuslré Beheer der Posterijen. HOPPE. BURGERSTAND YAN POPERINGHE Burgerstand van RENINGHELST Burgerstand van Beveren-op-Yzer. Wordt gevraagd AANBOD. Xe Koop Xe I*5icliteiio Op ZONDAG 12 April, EERSXEA XAP. HE RB ER GKERMISSEN Xe Verbollen Combat met de Vloerbol, FLESSCHESCHIETINGEN. GAAIBOLLINGEN. SCHIETING AAN DE PERS. HANENPRIJSKAMPEN. Den Krommen Boom 5 fr. inleg. - 12 fr. terug. MARKTPRIJZEN. Casselstraat, POPERINGHE. A. Monteyne, Apotheker, Groote markt. Camille Derynck, van uitstekende constructie Cylinder - Spoel, Ring Spoel, Draaiende=Spoel, Groote Bobijn praktische sierlijke modellen. Groot gemak van betaling Kosteloos onderricht ten huize. KORTRIJK, Doornijkstraat, 47, Hotel La Bourse du houblon 16, Gasthuisstraat, Poperinghe. Gegalvaniseerd IJzerdraad voor de HOPPE. Eerste kwaliteit van ZADEN in alie slag. HUIS VAN VERTROUWEN. IN DE SCHAAR OVERZICHT EENIGE RIIJNER PRIJZEN Noordstraat, 41, POPERINGHE. eerste goede soorten van Aan de Duivenliefhebbers Veurnestraat, Poperinghe, Let wel op De Sapo is een waschpoe- der die al de zeepen en cristaux vervangt, hoegenaamd geene namaking kan de Sapo vervangen. Het gebruik zal genoeg ziin om U te overtuigen van de goedo uitwerksels der Sapo. Au Café de la E'aix, Groote Markt, POPERINGHE. DOOR EINDE VAN SEIZOEN MIIWTERSTOFFEIV. In Sint Arnold. HUIS VAN VERTROUWEN Watoustraat, 17, POPERINGHE. Gedrukt met de inkt van het huis Dambremé te Braine-l'Alleud. Belangrijke zaak. Bij den Heer Pam- phile Camerlynck, koopman op het gehucht den Molenwal, werden er sedert geruimen tijd koopwaren ontvreemd. Volgens het schijnt zouden er wel 12 personen zijn die zullen rechterlijk vervolgd worden voor ont vreemdingen en verheelingen. Zillebeke. Vreeselijk ongeluk. De genaamde Lepla kwam zondag met zijn gespan langs de baan van Meenen, tusschen het gehucht Hooghe en de statie van Zillebe ke. Eensklaps verschrikte het paard en ging op hol. Lepla sprong van de kar om het dier tegen te houden, doch hij botste met het hoofd op de riggels van den tram. De onge lukkige werd den schedel gebroken het bloed liep hem uit den mond, uit den neus en uit de ooren. Eenige uren later gaf het slachtoffer den geest. Yper. Ongeval. Vrijdag avond 3 dezer, toen de trein van 6 ure uit Rijssel in de statie van Yper aankwam, stapte mad. Florizonne-Ollivier uit vooraleer de trein stil stond. De onvoorzichtige viel en werd een drietal meters ver meegesleept. Men kon haar gelukkig in tijds wegrukken, anders ware zij onder de wielen gerold. De vrouw kloeg van inwendige pijnen. Meenen. Doodelijke val. Dinsdag morgend, rond 9 ure, was de daglooner C.-E. David, wonende Bleekerijtje, bezig een schip met cimentzakjes te lossen. Tengevolge van een misstap viel David in het ruim de on gelukkige werd de borst ingedrukt en erg gewond aan de rechterslaap. Ondanks de beste zorgen van doktor De Quinemar is het arme slachtoffer een uur nadien gestorven zonder tot bezinning te komen. Aveighem.Kind verbrand. Don derdag avond had de echtgenoote Dumont, uit de Spichtestraat, hare twee kinderen slapen gelegd en had haar kindje van 16 maand alleen in de keuken gelaten. Het kind trok een pot kokende melk om en werd zoo schrikkelijk verbrand, dat het nog den zelfden avond stierf. Breedene. Dood van een honderd jarige. Mad. Anna Lauwers, weduwe Versluys, geboren den 3 vendémiaire, jaar XII (27 september 1803) is te Breedene overleden, Zij had dus den hoogen ouderdom bereikt van 104 jaar en half. Assisen van West-Vlaanderen. De volgende zaken zullen opgeroepen worden voor de assisen van West-Vlaande- ren maandag 13 en dinsdag 14 april, Coulon Marie, kindermoord met voorbedacht heid. Woensdag 15 april en volgende dagen, Gommarus Ronsse, Honoré De Bode en Camiel Van den Hemel, diefstal met bezwa rende omstandigheden. Kortessem.— Moord.M. Buckinx, oud gemeentesecretaris vanThermaal-Roodt kreeg in een herberg van Kortessem twist met twee inwoners van de gemeente. Buckinx was zeer nijdig in zijn uitdrukkin gen en had hierdoor de woede van zijn tegen strever opgewekt. Naar huis gaande, werd hij op het gehucht Daleinde aangevallen en met messen gesteken Acht dagen lang verkeerde de gewezen secretaris in doodsgevaar, en hij verklaarde aan al wie het hooren wilde, dat de perso nen met welke hij getwist had, de daders waren. En stervend hield hij dit gezegde staande. Toen het parket ter plaatse kwam werden de twee personen aangehouden. Zij looche nen hardnekkig de beschuldiging. De vermoorde laat eene vrouw en vijf kleine kinderen na. Doornijk. Onbekend groot lot. Eene huisvrouw van rond Doornijk kwam deze week aan den wisselagent Hebbelynck te Doornijk acht obligatiën van Antwerpen 1887 aanbieden om er de bladen der interest coupons te vernieuwen. De titels onderzocht hebbende, bestatigde M. Hebbelynck dat een ervan sedert 1891 uitbetaalbaar was tegen 150,000 fr. Hij meldde het goede nieuws aan de eigenaarster, goede huisvrouw en moeder van 5 kinderen; deze heeft gevraagd dat men haar naam niet zou kenbaar maken. Men oordeele over de vreugde dezer ge lukkige winners niettegenstaande het ver lies der interesten sedert 17 jaar en die rond de 100,000 frs. beloopen. La Louvière.14jarige moordenaar Victor Charlier, 25 jaar, stoker in een fabriek, tergde een 14jarige knaap. Deze haalde opeens een pennemes uit en plofte het Charlier tot aan den hecht in de borst. Deze viel bloedend neer en verkeert in doodsge vaar. Men spreekt veel op dit oogenblik van chicorei der Trappisten Vincart-Sil- ly, die, zoo het schijnt een uitgelezen koffie maakt. Dépot bij gebr. Delhaize Moncarey-Sansen Ecaussines.Moord. Men heeft in zijne woning het lijk gevonden van een inwoner der wijk Combreux, Pierre Saquin, 55 jaar ongehuwd. Het lichaam, en bijzon derlijk het hoofd en de keel, waren met messteken doorkerfd. Men denkt dat de misdaad over eenige dagen gepleegd werd en dat diefstal er de drijfveer van was. Het parket is ter plaats geweest. Corlenberg. Bloedig drama. Zondag avond heeft te Cortenberg een schrikkelijk drama plaats gehad. Rond 11 ure zijn twee landbouwerszoons, die kort na elkander in de ouderlijke woning weerkeer den, aan het twisten geraakt. De eene 44 jaar oud, nam een geweer dat aan den muur in de keuken hing en loste een schot op zijn broeder, die door den kogel in de zijde ge troffen werd. Het slachtoffer viel neer, badend in zijn bloed. De plichtige liet zich gewillig aanhouden; hij zegde dat hij dronken geweest was en niet wist wat hij gedaan heeft. Hij werd maandag morgend naar het gevang van Leuven gebracht. Het slachtoffer verkeert in bedenkelijken toestand. Diepenbeek. Zelfmoord. Een jongeling van Diepenbeek had verleden Zon dag getwist, met de ouders zijner verloofde. Toen hij t'huis kwam, nam. hij een scheer mes en sneed zich de keel over. De dood was oogenblikkelijk. Luik.Zelfmoord. Op de vestingen te Luik heeft men het onthoofd lijk van een onbekende gevonden. Een muur waartegen het lag was gansch met bloed besmeurd en stukken hersenen kleefden eraan. Men denkt dat hij een dynamietkardoes in zijn mond heeft doen ontploffen om zich te zelfmoorden. Doodelijke ongelukken.- Herstal Grondwerkers waren aan 't werk nevens een pas gebouwd werkmanshuis, toen opeens de gevel instortte. Een der werklieden werd eronder begraven en op den slag gedood. Nalines. Tijdens een brand in het huis van Celestin Pierard werd een pompier door het instorten eener schouw gedood. Pierard werd door dit geval zoo ontroerd dat hij er van gestorven is.Te Arquennes werd een löjarige jongeling door den trein doodgere den. Te Bertrix speelde het dochterken der wed. Nielens, wier man over eenige maanden gestorven is, met een vuurtje in den hof. De vlammen deelden zich aan de kleedjes van het meisje mede dat doodelijk verbrand in ijselijke pijnen stierf. Aalst. Een jonge spoorwegwerkman, zekere Van- denabeele, 20 jaar, gerocht met de hiel zijner schoe tusschen de riggels. Een wagon kwam op en de ongelukkige werd het been letter lijk afgesneden. De arme jongeling in 's an derdaags overleden. Suikcrij Yan Tieghem-Dupont, Rousse- laere, is zeer spaarzaam in het gebruiken. Zie onder annonce van Emile Pattou- Clarys, 3 Velos per occasie te koopen. Staatsblad. Bij kon. besl. worden de maatschappijen van onderlingen bijstand Rust roest te Kortrijk en De H. Fami lie te Elverdinghe, wettelijk erkend. Zeerampen. Volgens het bureel Veritas vergingen in februari 1908 onder schepen van alle slag 50 zeilschepen en 37 stoombooten. De niekelstukken van 25 cen tiemen. Woensdag werden de nieuwe stukken van 25 centiemen in omloop ge bracht. Het publiek is het nog niet eens fewaar geworden, daar het slechts in de ureelen van de staatsbesturen mogelijk was er te bekomen. Binnen eenige dagen echter zullen de nieuwe stukken algemeen in den handel verspreid zijn Verjaardagen. Prins Albert, te Brussel geboren den 8 April 1875, is woens dag dus zijn 34e jaar ingetreden. Leopold II trad donderdag in zijn 73e jaar. IwIerLg-elirrgen. Een bad. Doktor Pompwater was naar Bommerskonten geroepen bij boer Pummels, die ziek was. Hij had voorgeschre ven dat de zieke een koud bad moest nemen. 's Anderdaags vroeg hij hoe 't stond. Ah, meneer doktoor, zei bazin Pum mels, de baas is niet goed. Ik geloof dat het bad hem geen deugd gedaan hoeft. De koord is gebroken. De koord Welke koord vroeg de doktor. Wel, meneer doktoor, zei de bazin, wij hebben geen badkuip, hé En dan hebben we den baas in 'nen zak gestoken, en hem aan een koord in den steenput laten zakken, en toen is de koord gebroken, zie-de Hoor, Jan, zei Dokter Pillekens tot zijnen knecht, als er iemand komt om mij te spre ken, peis ruaar ievers eene foeff'e uit om te zeggen da'k niet sprekelijk en ben, 't en steekt niet nauw!... Een half uur daarna komt madam Kinkels Is menheere spreke lijk 'k En geloof 't niet madam, zei Jan, want hij ligt zoo zat als een verken E. II. Haessebrouck, pastor te Gheluvelt, is zondag aldaar overleden in den ouderdom van 62 jaar en 9 maanden. Priesterlijke benoemingen E. H. Poullet, bewaker van het internaat van St Amands collegie te Kortrijk, is be waker van het externaat benoemd in ver vanging van E. H. Verschuere, en heeft voor opvolger E. H. Sabbe, priester in het Semi narie. Voor al wie belang stelt in de vaderland- scbe geschiedenis, is vooral de verschijning van plaatselijke en geschiedkundige beschrij vingen van kleine steden en gemeenten welkom want 't is dikwijls moeilijk zich daarover de noodige oorkonden aan te schaf fen. Zoo zal dan ook met ware vreugde een prachtig boekdeeltje onthaald worden, uit gegeven in de drukkerij P. Desmyter, te Veurne Loo Illustré eene geschiedkun dige schets van het stadje Loo-bij-Veurne, door M. Herman Vandergucht. De schrijver geeft er belangwekkende bijzonderheden over den oorsprong van Loo, zijne oude abdij, de levens der beroemde mannen die er geboren zijn, de Gilden, de merkwaardigheden, de plaatselijke instellingen en eindelijk ook eenige inlichtingen over de omliggende ge meenten. Het boekje, zeer aangenaam en boeiend om lezen, is opgeluisterd met prach tige lichtdrukplaten, en strekt zoo wel den schrijver als den drukker tot eere. Wij beve len het ten zeerste alle liefhebbers van geschiedenis aan 't is een echt juweeltje dat zij in hunne boekenkas op de eerste ran gen zullen plaatsen. Alhoewel het eene ware prachtuitgave is kost het slechts 2 fr. Het is te verkrijgen bij den schrijver M. Herman Vandergucht te Loo en ook ter drukkerij van De Poperinghenaar. Uitsluiting van het vervoer van print- kaarten, waarvan de teekening opgehaald is met een mengsel van mica en glas poeder. De behandeling van prentkaarten waarvan de teekening opgehaald is met een mengsel van mica en glaspoeder is nadeelig voor den dienst en gevaarlijk voor de bedienden. Om die redenen worden, van en met 1 Juni 1908, dergelijke prentkaarten nier meer bloot tot het postverkeer toegelaten. In den uitvoerhandel is er geen beternis te verwachten .- eenerzijds hebben de Engelsche brouwers geen hoplust ter oorzake van het wetsontwerp op het verminderen van het getal herbergen; anderzijds werpt Amerika een overvloed van hop op de Londensche markt. Volgens een bericht uit Londen zijn er, deze.week, aldaar 7.000 balen hop aan gekomen. De Engelsche handelaars en planters ver langen algemeen een invoerrecht van 40 schellingen (50 fr.) per centenaar 100 pond) vreemde hop. Groote en geestdriftige verga deringen werden met dit doel gehouden te Kantelberg, Maidstone, Worchester, Farn- ham, enz. Wat de toekomst van de Engel sche hopteelt wezen zal, hangt af van de houding welke de regeering nemen zal. Zooals men weet is het Engelsch Ministerie geheel en al voor den vrijhandel, dus tegen alle inkomrechten. In Engeland zijn de prijzen zeer gedrukt: 50 tot 70 fr. voor goede Engelsche hop35 tot 48 fr. voor Belgische.Men schat dat er ongeveer 1000 gemeten hopakkers uitgeroeid zijn sedert September laatst, vooral in het graafschap Kent. Gedurende eenige dagen mocht men den ken dat de Belgische hopmarkt ging verbete ren doch weêrom is de grootste kalmte overgekomen. Men kwoteert beschikbare waar 1907 Aalst 40-42 1)2 fr Poperinghe (stadslood) 32-33 fr.Poperinghe (clorpen) 30-31 fr. Ook is de belangstelling voor den aanstaanden hopoogst matter geworden mits de aangeboden prijzen vindt men geen verkoopersAalst 56-58 fr., Poperinghe (stadslood) 52-55 frank. In Frankrijk gaat het niet beter. In het noorden, Boeschepe en Busigny zijn de zaken nul; in Burgondië staat de hop 35 tot 45 fr. van 5 tot 12 April. Geboorten.Remi Verbiese, z. v. Fran cois en Margarita Clabau.Gabrielle De- wachter, d. v. Germain en Emma Room. Gerarda Lebbe, d. v. Henri en Emma Bakeroot.André Cappoen, z. v. Cyrille en Gabrielle Papegaey.Maurice Venet z. v. FranQois en Madeleine Spetebroot.Adrien Dupont z. v. Georges en Rachel Quaghebeur. Albert Pittillioen z. v. Remi en Lucie Ooghe.Albert Degraeve z. v. René en Emma Deroo. Overlijden.Degraeve Rachel, 1 jaar, Arendstraat. Verbiese Remi, 5 dagen, Pottestraat.Devoldere Constant, 72 jaar, landgebruiker, echtgenoot van Maria-The- resia De Mittenaere, wijk D. Meersseman Ida, 15 jaar, zonder beroep, wijk A.De Poorter René, 31 jaar, ongehuwd, land- werker, wijk H. van 3 tot 31 Maart. Geboorten.Jacob Michel. Dumortier Rachel. Devreye Maurice. Deconinck Daniël.Dumoulin Gaston.Boudry Irma. Ozeel Florent. Overlijden.Bruneel Rachel, 1 jaar. Debaene Rosalie, 80 jaar, zonder beroep, weduwe van Taccoen Pieter. van 1 Maart tot 1 April. Geboorten. Top Remi, z v. René en Marie Vanthuyne.Nuttens Jeannette, d. v. Ernest en Evelina Lemahieu.Depeser Julien. z. v. Remi en Julia Depeser.Matton Maria, d. v. Achille en Elisa Swaels.De- buysere Maria, d. v. Camille en Maria Laconte.Decroo Daniel, z. v. René en Zoé Vanacker. Overlijdens.Depeser Julien, 4 dagen. Debuysere Maria, 7 dagen. Huwelijk.Remi Lobbedey, schilder te Beveren met Emma Vanderstraeten, dienst meid te Scbaerbeek. Meid van rond de 20 jaar, een weinig de keuken kennende, wordt gevraagd voor herberg van midden de stad. Goed loon. Adres te verkrijgen ten bureele dezer. Tirerk vrouw vraagt plaatsen voor te gaan VV kuisschen en wasschen. Inlichtingen ten bureele dezer. Goeden werkman vraagt plaats in stad. Gelijk welken dienst.Inlichtingen ten bureele dezer. Schoone Cuisinière, aan genadige prijs. Schoenen Toog, van 2 m. 95 c. lang, met witte marmeren plaat. Uzeren Draaitrap, van 2 m. 90 c. hoog en 1 m. 25 c. omtrek, zoo goed als nieuw Voor bovengemelde voorwetten, inlich tingen ten bureele dezer. Door uitscheiding van bedrijf: kamion, driewielkarre, traamkarre, ploeg, eeg- den en harnais voor een paard, bij Edmond Vereick, herbergier te Westvleteren. - Alles in zeer goeden staat. Eene Stoommachien, 2y» peerden kracht met graanbreker, buizen om te koken, riemen en poulies dienstig voor landbouwers. Zich te begeven bij Alois Verhaeghe, Abeele. Twee schoone Harnais voor Peerden, bij Cam. Battheu-Baekeroot, Yperstraat, Poperinghe. Bij Charles Vandoolaghe, Vogelhoek, Po peringhe, rood, wit en geel Beetraap- zaad. Koolrozen aan fr. 1,20 de kilo. Een Herberg, gelegen in de Gasthuisstraat. Zich te begeven bij M« Ryspeert, Gasthuisstraat, Poperinghe. Voor Herberg, een nieuw huis, staande omtrent rechtover de kerk te Abeele. Goedkoopen pacht. vilei gelegen Werkmanshuisje, aan 5 frs W te maande, Voor alle inlichtingen wende men zich ten bureele van t blad. 1 In de Leene Molen, bij Emile Verhaeghe, Boeschepe-kalsiede. 2 In 't Hof van Commeree, bij Maurice Techel, Abeele-kalsiede. 3 In den hoek van Vrede, bij Henri Bouw, Westoutre-kalsiede. 4 In de drie Meerselien, bij Auguste Versóhaeve, Pro venstraat. 5 In den Voerman, bij Lievin Danneel, bijg. Vitse, Bruggest. O In de Kloef, bij Cyrille Bonduwelle, Meessenstraat. 7 In de nieuwe Lelie, bij Francois Verwaerde, Casselstraat. 8 In de Snippe, bij Edmond Debaene, Abeele-kalsiede. 9 In den Pelikaan, bij August Lermytte, Meessenstraat. tO In den Metser, bij Maur. Vandevoorde, aannemer, Rekhofst. Goed voor een schoone kostuum en een gemaakten broek, 11 Vu Bien-Venu, bij Henri Six,Statie-plein. Schoone Manskostuum, 12 V la Belle-Vue, bij Bernard Huys,Yperstraat. Een Accordeon aan 5 cent. de bol, 13 In de Violette, bij Gustave Dehaene, Keer v. d. Ommeg. om 4 ure s namiddags Een Kalf, toebehoorende aan Henri Lebbe, 14 In het Lammetje, bij Gustave Debruyne, op den Werf. 15 In Pretoria, bij Gaston Houwen, Meessenstraat. Men as egt dat de suikerij Van Tieghem- Dupont, Rousselaere, de gezondste en de beste is. De programmen of kaarten van feesten bij mij gedrukt worden gratis hier ingelascht. Poperinghe.Op Zondag 12 April, ter herberg» De Klemboven bij Em. Loncke, Woesten-kalsiede, stilhangende en vliegende flesscheschieting. Inschrijving van 2 tot 2 1)2 ure namiddag. Poperinghe. Op Zondag 3 Mei. ter herberg De Hopperank, bij de Wed. L. Devos, Vogelhoek, stilhangende en vliegen de Flesscheschieting. Inschrijving van 2 tot 2 y2 ure namidaag. Poperinghe. Op Zondag 10 Mei ter herberg Het Ons Heerens Boomtje bij Aloïs Durant, stilhangende en vliegende flesscheschieting. Inschrijving van 1 1)2 tot 2 1)2 ure namiddag. Poperinghe. Op Zondag 19 April, zijnde Paaschdag, groote Gaaibolling, in 't Volkslusthof bij Achille Berat, Cassel straat.75 fr. prijzen.Oppervogel 30 fr. Zijdvogels 15 fr. kallen fr. 7,50. Poperinghe. Op Zondag 10 Mei, lui sterrijke Gaaibolling ter herberg »De Lelie bij Hector Benoot, Veurnestraat. 70 frs prijzen. Oppervogel 30 frs. - Zijdvogele 15 frs. - Kallen 5 fr. Inschrijving van 2 tot 3 ure namiddag. Poperinghe. Op Zondag 14 Juni, Schieting gegeven door de maatschappij Willem-Teil. 610 frs prijzen. Opper vogel 100 frs. 2 zijdvogels van 50 frs. 2 kallen van 25 frs. 30 geprimeerde vogels van 12 frs. Inleg frs. 10,50, terug 8 frs. Inschrijving in het lokaal Willem-Teil, bij Charles Deweerdt, van 1 tot 1 ure. Westoutre. Op Zondag 26 April, ter herberg Den Busseboom» bij Achille Redez. 150 frs prijzen. le en 2e Prijs40 frs. 3e en 4e Prijs 20 frs. Een Prijs van 30 fr. zal tusschen de deelnemende maatschappijen verlot worden. Op Maandag 29" April 1908, 2en Paaschdag, op fransch grondgebied, bij de herberg bewoond door Aloïs Turkery, Kamp dood elk zijn geld terug. Gewoone voorwaarden. Poperinghe, markt van den 8 April. Tarwe heet. 16,30-Rogge 14,00-Haver 9,25 Aardappelen, 100 k. 9,00-Boter de kil. 2,75 Eieren de 26, 1,95 fr. Yper 4 April. Tarwe, 100 kil. 20,50- Rogge, 18,00 a 18,50-Haver, 18,00 a 18,25- Aardappels, 100 k. 7,50-Boter, 2,40 a 2,80 -Eieren het 26, 1,80 a 1,90. Rousselaere 7 April. Tarwe, 100 kil. 19,50 a 20.00 - Roode Tarwe, 18,00 a 18.50 Rogge, 16.50 a 16,00 - Haver, 18,00 a 18,00 Boonen, 20,00 a 21,00-Aardappelen de 100k. 7,00 a 7,50- Boter de k. 2,80 a 3,00- Eieren 1.90 a 2,00- Suikereiboon. oude, 15,50- id. nieuwe, 15,50. Brugge 4 April. Tarwe, 100 k. 19,50 a 00,00-Rogge, 18,00 a 00,00-Haver, 18.50 a ,00-Boonen, 18,50 a 00,00-Aardappelen, 100 k. 8,00 aBoter de k. 2,80 a 0, Vlas de k. 1,45. Dixmuïde 6 April.Tarwe, heet. 17,00 Aardappels de 100 k. 8,50 a 0,00-Boter de kilo, 2,60 a 2,90-Eieren het 25, 1,85. Kortrijk 6 April. Tarwe, heet. 20,50- Rogge, 17,00-Haver, 18,50-Chicorei 100 k. 15,00 - Boter de 1/2 k. 1,37 - Eieren, 1,90 - Koolzaadolie 100 k. 84,50-L'"nolie, id. 51,25 Koolzaadkoeken, id. 00,00- Lijnzaadkoeken, id. 00,00. Kortrijk veemarkt 6 April. 372 koppen—prijs per kilo gewicht op voet, 130 Veerzen, le klas 90—2ekl. 803ekl. 71 59 Ossen, 887768 141 Koeien, 878071 42 Stieren, 888770 Brussel 7 April. 398 verkens, op voet de kilo, 0,88 a 1,00. Cureghem-Anderlecht 7 April. 2,366 Verkens, op voet de kilo, 0,84 a 0,98 BERICHT. Ik heb de eer het publiek kenbaar te maken dat ik mij gelast met het maken en vermaken van kleederen en mij ten huize begeef op aanvraag. Kleermaker en Barbier, zeep aller dames is de alleen echte van BERGMAN Co., Radebeul. want deze alleen geeft een zacht, rein gezicht, blozend, jeugdig uiterlijk, witte, fluweel zachte huid en schoone tint. per Stuk 75 ets. in Poperinghe, bij BEI1ICHT. Ik heb de eer U ter kennis te brengen dat gij bij mij kunt verkrijgen, alle slack van iï'RANïÉlN inlandsche Rogge, Maïs, Peerdeboonen, Haver, enz. Voor de Duivenliefliebbers in landsche Vitsen, Maïs, en Duivenboonen. Gewaarborgde Koeken en Koekepoer. Landbouwraden, zooalsMerckem- sche- Engelsche- en Steenklavers, Luzerne, Menette, Geerst, Beetraapzaden, enz. Ik ben Depothouder van de Suerema en Katoenmcel. Alles aan voordeelige prijzen. Gasthuisstraat, POPERINGHE. met voor alle soorten van werk. VAN Estaminet gehouden door Winkel van Ellegoederen, goed voor Mans kleederen, gemaakt en gebreid goed, groote keus van gemaakte Kinderartikels.—Eerste Communieartikels. - Fourruren. - Merceriën. KruidenierswarenKofSes.Conserven Sulfer.-Likeuren, Wijnen. Champagne, enz. Alle slag en eerste kwaliteit van in alle nummers Bij deze neem ik de eerbiedige vrijheid Ued. kenbaar te maken dat van heden af mijn huis voorzien is van schoone en goede stollen, laatste nieuwigheid, alsook van alle slag van gemaakte klecderen. Schoone manskostuum te beginnen fr. 16 Kinderkostuum van af fr. 3,00 Katoenen zomerbroeken van af fr. 1,50 Eng. leeren broek en gilet met mouwen 6,00 Engelsche leeren broeks aan fr. 3,10 Ik zal ook geheel het seizoen voorzien zijn van een schoon assortiment modelkos- tumtjes voor kinderen aan zeer genadige prijzen en schoone stoffen. De personen, die begeeren een kostuum op maat bij mij te laten maken en zelve hunne stoffen willen leveren, zullen even veel welkom zijn en met zorg en spoed bediend, worden. Gezien de goede hoedanigheid der stoffen en de genadige prijzen, hebbe ik volle be trouwen, M..., door Ued. meteen bezoek en uwe aangename orders vereerd te worden. Ik heb de eer het publiek ter kennis te brengen dat men bij mij kan verkrijgen voor het ETEN. De landbouwers kunnen bij mij bekomen eerste goede soorten van vroege en late ZAAI AARD AP PELS, roode en witte, voortkomende uit goede zandgronden van het Kempenland. Ik heb bijzonderlijk twee schoone soorten van late zaaiers roode en witte, en kan u verzekeren dat deze twee soorten een over- vloedigen opbrengst zullen opleveren. Het bewijs daarvan hebben vele landbou wers, die verleden jaar van mijne zaaiers geplant hadden, ten hunnen profijte onder vonden. Daarbij nog, verkoop ik mijne aardappelen aan den goedkoopsten prijs mogelijk. De aardappelen zijn alle dage zichtbaar te mijnen huize. en Duivekweekers laat ik weten dat ik aan den prijs van 70 centiemen het stuk, koo^r ben van oude duiven die goed kunnen vliegen. Als men in eens 10 duiven brengt, betaal ik 75 centiemen het stuk. Elk zegge het voort. Au Voyageue Gedeponeerd Merk door De Sapo kan alleen gebruikt worden zonder zeep of cristaux. De Sapo reinigt ten volmaaksten het lijnwaad zonder het te verslijten en maakt het schitterend wit. Zwicht U dus van namaaksels en verge lijkt de $apo niet met produkten van den zelfden aard welke het lijnwaad in korten tijd verslijten. Ieder pak kost 0,20 cn en bevat eene surprise. Te verkrijgen bij alle goede winkeliers. Groote vermindering van prijs op de GROOTE KEUS VAN Men kan er zoo goedkoop gediend worden dan in de groote magazijnen van Brussel. Alleman heeft het recht alles te bezien zonder iets te koopen Schoone Kostumen van af 7 franken. Wie er aan houdt eene goede portie lekkere mosselen te eten, wende zich naar den Café Francais (vroeger de Gouden Bol,) bewoonddoor Cyrille Hosdey, in de Yperstraat, te'Pope- peringhe. Men kan daar alle dage eene schoone portie philippynsche mosselen te eten krijgen voor den prijs van 15 centiemen. 1 Casselstraat, 127, Poperinghe, Timmer- en schrijnwerk, Alle slag van Meubelen, zooals Bed met ressort te beginnen van 40 fr. Kleerkas 35 Keukenkas 18 Ronde Tafel 14 Herberg-Tafel 6,50 Gebloemde Zaten voor Stoelen, enz. enz. Kuisschen en vernisschen van Meubels. uwe GRANEN aan het huis Gij zult er best en goedkoopst gediend worden en altijd in magazijn vinden Een groote keus liilaudsche GrancH, zooalsRogge, alle slach van Boonen, Haver, Tarwe, Maïs, enz.alsook inlandsche gewaarborgde Koekepoer, Bloem en Gruis. Het huis is altijd hooper van Haver, Tarwe, enz. N. B.Bijzondere prijzen worden gemaakt voor den verkoop per wagon.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1908 | | pagina 4