HET NOTARIËEL EN NIJVERHEIDS ANNONCENBLAD NIEUWSBLAD VOOR POPERINGHE EN OMSTREKEN, verschijnende den Zaterdag namiddag. Twee Woonhuizen Gouden zaak BUITE1IM]ÏDSCH filEUOlS. schoone groote Traarakar, van Soesliovenierderij. -10. NIEUWS UIT BEIiGlE. Vierde /aar. N 21. ANNONCEN Uitgever, VA den Notaris PEEL, Vend it ie van BOUWGRONDEN 5 Centiemen. Den drukregel 10 c. Herhaalde Annocen volgens overeenkomst. Eerste Taps, Bollingen en Herbergkermissen mits betaling van 25 c". Alle Annoncen vooraf betaalbaar moeten vóór den Vrijdag-noen ingezonden worden. INSCHRIJVINGSPRIJS Bijzondere buiten stad f. 2,50 binnen stad f 2,00 Herbergiers buiten stad f-1,50 binnen stad f-1,00 Voor Frankrijk fr. 4,60 De plakbrieven die bij mij gedrukt zijn, zullen onvergeld in het blad verschijnen. Wekelijksche Almanak - April. Zon op. Zon onder. HET BLAD BEVAT EEN BIJVOEGSEL. te Rousbrugge-Haringhe. Maandag 20 April 1908,, DINSDAG 21 APRIL 1908, Openbare Verkooping en allerbeste Weide TE WATOU. Xe Moopen Vlakte 5 aren 29 cent. Xe Verkoopen, Onverschillige katholieken en katholieken recht voor de vuist. LEERGANG STIEREN, KOEIEN en VEERZEN XE BO˧Ii\GHË, den 15 April 1908. worden ingelijfd vmmmm Het recht, annoncen of artikels te weigeren is voorbehouden. SANSEN, Boek- en Steendrukker, Gasthuisstraat, 1B, Poperinghe. 19 Paschen, - s. Oda, Leo IX, Emma, 2Paaschdag, - s. Floribert, Theotimus, s. Anselmus, Sifvius, Wolbodo, Soter, Cajus, Ulrica, Oportuna, Adelbert, Gerardus, Georgius, Valeria, Fidelis, Alexis, Sigmaringe, Marcus, Arthur. I April, ten 5 ure 8 April, ten 4 ure 16 April, ten 4 ure 23 April, ten 7 ure 30 April ten 3 ure Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag Nieuwe Maan. Woensdag Eerste Kwartier. Woensdag Volle Maan. Donderdag Laatste Kwartier. Donderdag Nieuwe Maan. Donderdag 4 ure 43 min. 6 ure 43 4 40 6 45 4 38 6 46 4 36 6 48 4 35 6 49 4 33 6 51 4 31 6 52 2 minuten 32 minuten 55 minuten 7 minuten 33 minuten morgends. avonds, avonds, avonds, avonds. -vV'kji'' "'S- STUDIE VAN I. zijnde 2Ü Paaschdag), om 2 ure namiddag, ter dorpplaats van Rousbrugge, ter herberg Den Gouden Arend bewoond door M. Henri Bryon. 1. Allerhande Bouwmaterialen en Brand hout, voortkomende van de afbraak van verscheidene gebouwen. 2. Populieren-, Abeelen- en Wilgen Duimbart Iepen Planken, van alle leng ten en dikten groote hoeveelheid Korte- wagentramen, enz. enz. Gewone voorwaarden en tijd van be taling mits borg. II. om 4 ure stipt namiddag, ter herberg Au bon Marché, door René Watou Au Gruwier bewoond ter dorpplaats van van Koop I. Een onlangs nieuw gebouwd Woon huis ter dorpplaats van Watou, met 5 ar. 75 ca. grond en erve. Bewoond door Vrouw W® Degrendel. Koop II. Noord aan voorgaande Een ge- rievig Woonhuis met afhanklijkbeden en 3 ar, 70 ca. grond en erve daarmede gaande. Bewoond door M1' Désiré Depaep. Koop III. Oost aan de twee voorgaande koopen Een Hovenierhof, dienstig voor bouwgrond groot 2 ar. 96 ca. Koop IV. Oost aan voorgaande koop Een Hovenierhof, dienstig voor bouwgrond, groot 2 ar. 49 ca. Koop V. Een allerbeste Weide, groot vol gens meting 70 ar. 74 ca., bekend sectie A, nummer 216c. In pachte gehouden door Mr Adolphe Ducornetz, tot 1 October 1912 mits 160 franks 's jaars. Uit oorzaak van vertrek. Voor al wie zich wil stellen! tegenwoordig, welgekalante Herberg en Bakkerij, beste huis met alle gerief, Schikkig voor hoegenaamd allen handel, Prachtige Zaal 30 meters lang op 5 breed dienstig voor alles Uitweg langst straatje goed berijdbaar, recht over 't groot portaal van O.L. V. Kerk, 39, Casselsrtaat, 39. Allervoordeeligste voorwaarden. aan zeer genadigen prijs, kunnende 2000 kilos dragen bij JOSEPH SLOSSE, Hbringhe. Men spreekt veel op dit oogenblik van chicorei der Trappisten Vincart-Sil- ly, die, zoo het schijnt een uitgelezen koffie maakt. Dépót bij gebr. Delhaize Moncarey-Sansen In een hotel zat eene dame aan tafel, zij maakte het heilig kruisteeken vóór 'en na het eten. Eenige gepommadeerde heerkims, met gefriseerden knevel en eene glimmende lijn door het gladgestreken haar van aan 't voorhoofd tot achter den hals, lachten en spotten om de bijgeloovigheid der eenvoudige dame. Daar trad een deftig heer tot de vrouw toe Ik ben ook katholiek, zegde hij, doch ik laat altijd het gebed na wanneer ik met vreemdelingen aan tafel zit, opdat alzoo de godsdienst anderen niet tot spot diene.» En ik zal nooit nalaten te bidden, ant woordde de achtbare dame en deden dit alle katholieken, gelijk het betaamt en plicht is alle spotternij zou alras ophouden.» Die dame, alhoewel een zwakke vrouw, was katholiek recht voor de vuist; die heer alhoewel een krachtig man, was/een lauw onverschillig katholiek. In een rijtuig, op den trein, zaten een fijn stadsheerken, een jonge heer van een buiten dorp en een rondborstige landman. Het blufferken uit de stad ontvouwt Het Laatste Nieuios, neemt den in schijn gouden nijp- bril van den ietwat rood doorschijnemien neus, zet zijne lippen tot een spotlachje, keert zich tot den jongen heer en vraagt hem •met een boos gegrinnik Wat preekt uw geleerde pastor 's Zondags zoo al De jonge heer is iet of wat uit zijn lood. Och, zegt hij, ik versta daar niet veel van, 'k sta gewoonlijk 't einden de kerk, soms in 't por taal hetgeen de pastor verkoopt interesseert mij niet geweldig en, over 't algemeen, hetgeen hij beuzelt, behaagt mij niet in hoogen graadhij weet niet hoe hij tot ons, geleerde katholieken, moet spreken. Onze landman had het gesprek afgeluis terd, hij was er duivelsch boos om dat de jonge heer, die gestudeerd had en dien hij toch als katholiek kende, dien kalen vrijden ker zoo maar te voet viel en hem niet eens duchtig de ooren waschte. Hij kon niet langer zwijgen. Ik, zegde hij met nadruk, ik sta niet in 't portaal, ik versta elk woord van den pre dikant, wantik zit rechtover den preekstoel. Het sermoen van den pastor en gansch de godsdienstige zijde van't leven belangt mij ten hoogste aan. Daarom ga ik niet ter kerk en ter heilige Mis om in het sermoen van den dorpsherder stof te zoeken tot spotten en kwaadsprekerij, doch om mij te laten onderrichten in onzen heiligen godsdienst. En wie vindt het sermoen van onzen pastor onbehaaglijk kwetsend en niet geleerd ge noeg? Degenen die de zaak hunner ziel met in orde willen brengen lichtekooien, dans meisjes noemt men ze bij ons, uitgelaten vlegels, die hunne ouders met verdriet en schande overladen, gewetenlooze drankba zen en kroeghouders, die leven van de vruchten der zonde en openbare ergernis onrechtveerdigen, wulpschaards, jeugd- en volksbedervers, die niet verdragen kunnen dat de priester elkeen op het hert drukt dat ze moeten strijden voor deugd en godsdienst. 't Was wat ruw, doch rechtuit gezegd, 'twas raak; de jonge heer, die gestudeerd had, zag rood als een tikkenhaantje, liet stadsheerken trommelde met de vingeren, waaraan gouden ringen flikkerden, schijn baar onverschillig op de vensterruit en zag naar buiten om te zien of het schoon weder was. De jonge heer was een bang, onver schillig katholiek, de landman was een katholiek van één stuk. Een deftig heer bezocht zijnen vriend. Deze ontving zijn gast gelijk het behoort en leidde hem in de groote zaai. Doch wat vond onze heer daar op tafel Le Matin, La Chronique! De bezoeker opende groote oogen. Weihoe, mijn vriend, gij hebt goddeloo- ze bladen in huis, en uwe katholieke grond beginselen En uwe kinderen, die hier binnen komen, en dat lezen, en dat vergif binnen zuigen! En uw geld, waarmede gij. katholiek, de ongodsdienstige pers onder steunt Zachtjes aan, vriend, zegde onze gast heer, ik ben niet geabonneerd op die bladen, ik had ze hier, gisteren avond per abuus neergeworpen, als ik vermoeid van de reis terugkwam; 't maakt zoo een aardig figuur, vindt gij het niet, ais men op den trein katholieke gazetten leest? Daarbij, om op de hoogte der politiek te zijn, moet men de gazetten der beide partijen lezen Ik, antwoordde de vreemde heer, ais katholiek lees enkel katholieke bladen in huis, op den trein en overal. Ik vind dat de katholieke, bladen zoo goed op d'hoogte zijn als 'tis gelijk welke; ik vind daarin meer dan genoeg om mijne katholieke partij te beminnen, te verdedigen en te dienen. Onze gastheer was een onverschillig katholiek, gelijk er helaas zooveel zijn op onze dagen De andere heer was een over tuigde katholiek, een uit een stuk, recht voor de vuist, en ik wensch er hein geluk over En, beste lezer, ik ben van meening dat de onverschillige katholieken meer kwaad aan onze partij berokkenen dan onze ergste vijanden. Katholieken, die blozen om hunne overtuiging, die niet optreden voor de verdediging van hunnen godsdienst en de belangen hunner partij, die hunne gods dienstige princiepen in hunne broekbeurs steken als het er op aankomt te toonen wie zij zijn en wat zij durven, noem ik eenvoudig en rondborstig weg lafaards. De kweekerij van den moestuin. Elk oordeelkundig gehouden moestuin diende hare kweekerij te bezitten waar de zaaiingen op wachtbed en de verspeningen zouden geschieden. Onnoodig gelooven wij, veel op het nut, het voordeel en het belang dezer kweekerij te steunen. Wie eene eigene kweekerij bezit, kan be ter eenen keus der verscheidenheden doen, kent beter deze die hij zaait, stelt zich nooit bloot zicli tevreden te> moeten stellen met het uitschot van planten die soms 6-7 dagen lang op de verscliillige markten te kooj; gesteld worden, bekomt meestal, voor enkele centiemen, ten gepasten tijde, overvloed van goede planten, waarmede hij vrienden en kennissen genoegen kan doen, nadat hij zelf zijn gerief opgedaan heeft, enz., enz. De moeshofkweekerij wordt bij voorkeur op rabat, zonnebarm, in vruchtbaren, gezon den, rijken, lichten, humusrijken, wel gele gen en volkomenbeschutten grond aangelegd. Zoohaast de eerste zonnestralen der maand Februari zich vertoonen, worden de eerste zaaiingen gedaan. Deze worden opvolgenlijk voortgezet, de eene na de andere, zonder onderbreking, tot in den herfst. Men bemerke het wel, elke plant die moet verplant worden, zal men eene of zelfs meer malen verspenen vooraleer ze tot blijvens te planten: derwijze, worden zij kloeker, ge- blokter, daar zij eene overvloedige wortel kraag uitschieten, en zullen zelden van het verplanten lijden. De eerste verspening geschiedt zoo vroeg mogelijk zoohaast de zeer jpnge plantjes 2-3 blaarkens boven hunne lobbladeren geschoten hebben. Maar om te verplanten sujektenvan aller eerste groeikracht te bekomen, is het eerst en vooral noodig ander hun bereik al hunne voedende bestanddeelen testellengeen enkel mag ontbreken. Van eenen anderen kant aangezien de jonge planten in de kweekerij aangejaagd worden, en hunne hoedanigheid afhangt van de snelheid waarmede zij zich ontwikkelen, is het noodig al de bestanddee- en onder rechtstreeks opneembare vormen onder hun bereik te stellen. De stikstof geeft de groeikracht, het fosforzuur, de potasch en de kalk, de hoedanigheid en den graad van wederstandbaarheid tegen de aanvallen der ziekten en der insecten. Gevolgentlijk staan wij het gebruik voor van 25 tot 50 grammen ammoniaksulfaat, dat reeds aan 3° 4° C. nitrifieert, 50 tot 75 grammen superfosfaat en ongeveer 40 gram men potaschsulfaat per vierkanten meter. Vóór den winter aangewend, vervangen wij het superfosfaat door 100 grammen slakken- meel, dat, doordien het vrije kalk bevat, de zuurheid wegneemt die niet zelden in de moeshofkweekerij bestaat. (Verboden nadrukJAN. FVanki-ijk.— De roof der kerkelijke goederen. De fransche Kamer heeft vrij dag met 364 stemmen tegen 129, de wet op de kerkelijke goederen aangenomen, zooals zij door den Senaat gewijzigd was. Men weet dat door die wet de kerkelijke goederen aangeslagen en tusschen de ofïicieele wel dadigheidsinstellingen verdeeld worden. Dynamietaanslag te Toerkonje. Zaterdag avond rond 9 ure, werd eene dy- namietbom gelegd op den dorpel van het commissariaat, rue de la Malsence, te Toer- conje. De bom ontplofte. Een automobielrij der, Durie genaamd, 24 jaar oud, die voorbij kwam, zag eene lont brandenhij wilde de vlam uitdooven, doch 't was reeds te laat. M. Durie werd door de ontploffing erg aan t gelaat gekwetst. Dank aan zijne kleederen in dik leder, die op verscheidene plaatsen door het schroot, waarmede de bom geladen was, doorboord werden, werd zijn leven gered. In het kommissariaat en in de omlig gende huizen werden al de ruiten verbrijzeld. Een onderzoek is geopend. Een anarchist, uit België gekomen, is aanghouden en ter beschikking van het gerecht gesteld. Schrikkelijk drama te Parijs.Zon dag morgend gebeurde in een huis der rue Tliérèse, te Parijs, een ongemeen drama Op 't vierde verdiep woonden sedert drie maanden de graaf Siivain de Lanet, 56 jaar met zijne vrouw. Het geknal van revolver schoten hoorend, kwamen andere bewoner; van het buis toegeloopen zij vonden de kamerdeur langs binnen gesloten. Men moest het slot openbreken. Men vond de echtgenooten Lanet, in een bloedplas, op de tapijt der slaapkamer uitgestrekt. De man was dood de vrouw was erg gekwetst .werd naar het gasthuis gevoerd, doch daar viel zij in doodslaap en kon bijgevo'g niet ondervraagd worden. Zij had twee kogels in de borst en een in den bil bekomen. Maandag Icon de vrouw ondervraagt worden. Zij verklaarde dat haar echtgenoot in een aanval van zinneloosheid opgestaan was, op haar geschoten heeft en vervolgen zelfmoord pleegde. Het is bewezen dat M. de Lanet door vervolgingswaanzin aangetast was, en dat de geburen zich vroeg of laat aan een drama verwachtten. De nieuwe dievenbende onzer grens streek.M. Coupillaud, onderzoeksrechter van Hazebrouck zet ieverig zijn onderzoek voort over de nieuwe bende Pollet, de be ruchte kieken- en konijnendieven van de belgische grenstreek, bijzonderlijk der om streken vanSteenvoordeen Watou. Maandag morgend werden verscheidene getuigen ondervraagd, die den onderzoeksrechter belangrijke inlichtingen verschaft hebben over de misdrijven der bende. M. Coupillaud wordt in zijne opzoekingen ieverig bijge- sfa&ü door twee opzieners van de rechterlijke policiebrigade van Rijssel. Het onderzoek wordt ter plaatse voortgezet met behulp van de gendarmerie van Steenvoorde. Er zijn reeds talrijke huiszoekingen gedaan bij ae gebroeders Gerard en Jeroom Durie en bij Ryckebusch, die alle drie aangehouden zijn Bij Gerard Durie werd een vernickelde velo- lantaarn ontdekt. Buiten 400 kilos beetwor tels, bij Ryckebusch ontdekt, heeft men ook nog een overgrooten. rol ijzerdraad aange slagen, voortkomende van de hopvelden. Het parket van Hazebrouck heeft inlich tingen Tbekomen die zullen toelaten nieuwe ondervragingen en nieuwe confrontaties te doen. Het heeft het parket van Veurne ver zocht een onderzoek te doen, betrekkelijk zekere diefstallen door Ryckebusch en de gebroeders Durie te Watou gepleegd. Uit de verklaringen van Ryckebusch is gebleken dat hij de kapitein is van de bende, en dat zijne medeplichtigen door hem opge hitst werden tot stelen. De onderzoeksrech ter is overtuigd dat de dieven betrekkingen hebben gehad met de bende Pollet. Zij had den dezelfde verheelers. Men mag zich aan nieuwe huiszoekingen en aanhoudingen ver wachten. H Is in den Gouden Schoen bij Berat- Fremault, hij de Gendarmerie, Veurne- straat, 56, Poperinghe, dat er van heden af, voor d'Eerste Communieen het Zomer seizoen, een buitengewoon assortiment te vinden is van prachtschoenen Chaussures de Luxe). Aan alle prijzen evenarende aan die van Brussel en andere steden. Engeland.Een erf deel van 12 mil joen. Twee clowns, twee gebroeders, de eene thans in dienst in een cirk in de Ver- eenigde Staten, de andere in een cirk in Australië, hebben bericht gekregen dat hun oom, M. Richard Blaive, te Glasgow over leden, hun 12 1)2 miljoen frank heeft nage laten. Cliina. Twee duizend personen verdronken. De stroom Han-Kiang is op liet onverwachts buiten zijne oevers getre den, verschrikkelijke vernielingen veroor zakende. Meer dan 2000 menschen zijn verdronken 700 groote schepen en oen aanzienlijk getal kleinere vaartuigen zijn vernietigd. De bevolking is gansch ter néér geslagen. PIUJSKAMB» VOOR GEHOUDEN o— STIEREN Bewaringspremie van 150 fr. aan Dejae- gher Eduard, Elverdinghe en Vereecke fheophile, Langemarck. OMSCHRIJVINGSPREMIÜN le Premie van 100 fr. met zilveren eermetaal aan Deraedt Jules, Boesinghe. 2® Uremie van 80 fr. met bronzen eermetaal aan Van Exem wed. Auguste, Elverdinghe. 3e Premie van 60 fr. met bronzen eermetaal aan Samyn Fideel. Boesinghe. 4° Premie van 30 fr. met bronzen eermetaal aan Lebbe Pieter, BixschoteMatten Jules, Langemarck en Huyghe Charles, Boesinghe. A ccessielen voor de slieren van Vandenberghe Jan, Boesinghe. Catteeu Emile, Woesten. Vandermeersch René, Bixschote. Dochy Cyrille, Woesten. Hondeghein wed. Servaas, Boesinghe. Vandendorpe Jules, Boesinghe. VEERZEN niet meer dan 2 volwassen tanden hebbende. Premie van 50 fr. met zilveren eermetaal aan Bintein Servaas, Boesinghe en Vande- putte René, Boesinghe. Premie van 25 fr. met bronzen eermetaal aan Mouton Pieter, Elverdinghe; Adriaen kinders, Woesten en Verstraete Henri, Boesinghe. VEERZEN met 4 of 6 volwassen tanden. Premie van 50 fr. met zilveren eermetaal aan Descamps Cyrille, Langemarck. Premie van 25 fr. met bronzen eermetaal aan Vandeputte René, Boesinghe en Des camps Cyrille, Langemarck. KOEIEN. Premie van 50 fr. met zilveren eermetaal aan Samyn fideel, Boesinghe; Descamps Cyrille, Langemarck en Verstraete Henri, Boesinghe. Drie Premien van 25 fr. met bronzen eerme talen aan Derycke wed. Amand, Boesinghe en één aan Samyn Fideel, Boesinghe. STADSNIEUWS. Gevecht. Zondag avond rond 11 1)2 ure bevond Aehille Dauchy zich in de her berg gehouden door de kinders Denorme, in de Bruggestraat, toen hij op eens aangeval len werd door Aehille L... en een slag op het hnofd bekwam met een bierglas. Hij was geiukkiglijk niet erg gewond. Woordenwisseling. Maandag na middag bevonden zich eenige personen van Watou ter herberg Den Boterpot Werf- straat, toen eenige Poperinghenaars daar binnen kwamen. Eene korte woordenwisse ling ontstond en na eenige slagen gekregen te hebben, werden de Watou naars op de vlucht, gedreven. Dronkaard. Maandag namiddag kwarn Jerome Muyliaert, in de Tien Geboden, te huis in volkomen staat van dronkenschap en begon er al de ruiten zijner woning aan stukken slaan. Zijne moeder verwittigde de politie die den dronken kerel kwam aanhou den en in den amigo opsloot. Voet vermorzeld. Het werkvolk van M. Dejoncker, aannemer te Heyst, is voor 't oogenblik bezig met den keizelweg van Poperinghe naar Proven te verdikken. Woensdag morgend rond 6 ure vertrokken hier uit de statie twee wagens keizeis en een jongeling van Forthem, werkende voor genoemden aannemer, zorgde voor den tweeden wagen. Bij de herberg St-Eloi gekomen kwamen zij eenen anderen geladen wagen te gemoet en in 't kruissen ging de jongeling van Forthem tusschen de twee wagens. Opeens struikelde hij over een steen met den rechtervoet, zijn linkervoet sloeg over, juist onder het wiel van zijnen wagen. Het vorenste gedeelte werd plat geduwd en gansch vermorzeld. Hij werd op een wagen geladen en naar de herberg van E. Block, op de statie gebracht, alwaar een geneesheer hem kwam verzorgen, vervolgens werd hij op den tram gezet en huiswaarts geleid. Begin van brand in het Ü.-H. bosch Op Goeden Vrijdag was de toeloop naar het O.-H. Boompje zeer groot zooals alle jare op dien dag. Eenige kwhjongens hadden 's na middags in het bosch achter het kappeltje met solfers gespeeld en alzoo een begin van brand veroorzaakt. Toeschouwers konden bet seffens overmeesteren en alzoo verdere rampen vermijden. Verkocht.-— De herberg Het hof van Cassel gelegen in de Casselstraat en die sedert omtrent een jaar ledig is, komt nu verkocht te worden aan de Zusters Ursuli- nen van Grevelingen (Frankrijk) die uit hun geboorteland gebannen zijn. Brand. Donderdag nacht is de her berg De Klemboven bewoond door Em. oncke en het aanpalend werkmanshujsje bewoond door zekere Malbranche, gelegen langs de Woestenkalsiede bij de Goppernolle, door brand vernield geweest. Het was rond 11 ure toen men de brand gewaar werd. Geheel het huis van Loncke, waar de brand jegonnen is, stond toen reeds in brand en niets van den inhoud kon bij hem gered worden. Malbrancke heeft nog 'teen en ander kunnen redden. Beide huizen zijn platgebrand; dit van Loncke was verze kerd en dat van Malbrancke niet. Een ieve rig onderzoek werd door de politie ingesteld en het parket van Yper is vrijdag namiddag ter plaatse geweest. De oorzaak is onbekend. Abeele.Ongeval. M. Beuns-Lob- Dedey, likeurmarchand kwam maandag per rijtuig tusschen Abeele en Calicanes toen den as der voiture opeens brak het peerd viel ten gronde en M. Beuns werd met geweld op de st,eenen geslingerd. Men kwam hem spoedig ter hulp en toen hij, na een half uur, tot zijn zeiven teruggekomen was, droeg men hem naar Abeele plaats waar een bijgeroepen geneesheer hem kwam verzorgen. Het peerd was ook gekwetst. M. Beuns is woensdag met zijn gespan kun nen vertrekken. Wcstvleteren. Brand en poging tot brandstichting. De Jachtwachter Edmond Labaere wonendein een huisje nabij de herberg De Rustplaats bijgenaamd De Muis langs de Westvleteren kaisiede, was zaterdag laatst van woonst veranderd en naar Poperinghe komen wonen. In den nacht van zaterdag tot zondag is het huisje waaruit hij kwam afgebrand met eenige kleinheden die er nog in waren en een 250tal hoppepersen die er achter legden. De oor zaak van den brand is onbekend, doch men denkt dat er kwaadwilligheid in 't spel is. Op zelfden nacht hebben kwaaddoeners gepoogd het huisje in brand te steken van een ander jachtwachter ook nabij dezelfde herberg gelegen. Een hok waarin fezanten gekweekt wer den en dat dichtbij het huis stond werd in brand gestoken en een brandenden bussel stroo werd tegen de deur van liet woonhuis gesteld. Hij doofde geiukkiglijk uit zonder bet vuur aan het huis mede te deelen, Dostvleteren. Gevecht. Zondag nacht waren de gebroeders Soeuen van Poperinghe ter herberg De Wippe langs de Woestenkalsiede. Zij waren daar in ge zelschap van menige andere jongelingen komende voor 't meestendeels van de fies- scheschieting die plaats had gehad ter herberg Den Klemboven en dus nog bun geweer mede hadden. Na eene woordenwis seling gerochten de gebroeders Soenen handgemeen met de gebroeders Gruwier, zekere Laconte van Oostvleteren en zekere Lapiere vSn Vlamertinghe. Er werd duchtig gevochten en Cyrille Soenen werd met den kolf van een geweer verscheidene gaten in het hoofd geslegen en bekwam verder nog lichte kneuzingen in het aangezicht. Liefhebbers van gezonden café maken gebruik van suikerij Van Tieghem- Dupont, Rousselaere. Watou. Tramongeval. Dinsdag morgend gebeurde er alhier een vreeselijk ongeluk met den tram. De knecht van M. Emile Vermeulen, samen met deze, was bezig met aal naar dezes land te voeren langsheen de tramlijn. Op de markt gekomen hoorden zij den tram, van 9 u. 19, uit Veurne komende, het aankondigingsignaal geven de geleider wilde eerst met het peerd stilhouden, doch daar de tram, toen hij schuifelde, nog buiten de dorpplaats was, reed hij voort. M. Vermeulen, bezorgd zijnde voor peerd en getrek, hield zich tusschen het gerij en den kant langswaar den tram moest voorbij trekken. Achter zich ziende was hij bedro gen dat den tram bijna tegen hem was. Hij wilde op zijde springen, doch kreeg een geweldigen duw van de lokomotief en werd op de straatsteenen geslingerd. De ongeluk kige bleef bewusteloos liggen het bloed liep hem uit neus en mond. Doktoor Brutsaert, die aanstonds ter plaatse was, deed den ge kwetste in de woning dragen van zijnen neef, M. Alidor Vermeulen, en diende hem de beste zorgen toe. Het slachtoffer was een been en eenige ribben gebroken en de ge neesheer vreesde eerst voor zijn leven. Zijn toestand is nu geiukkiglijk verbeterd. Peerd op hol. Dinsdag namiddag ging het peerd van M. Georges Van Eecke, brouwer te Watou, op hol. Het dier liep in dolle vaart de molenwal op van den plaatse molen, toebehoorende aan M. Joye, wijl de molen aan 't draaien was, kwam terecht tusschen twee hekkens, kreeg een geweldi gen slag in den hals, viel en rolde beneden. Toen men erbij kwam, bestatigde men met verwondering llat het gareel door den slag in stukken geslegen was en dat het peerd niet gekwetst was. Het had slechts eenige lichte kneuzingen bekomen in 't afrollen der molenwal. Bloushrugge. —Rechtbank.Met de benoeming van E. H. Catteeuw als nieuwen pastor te Crombeke over een paar maanden, voerde M. Auguste Lombard, rijtuigverhuur der te Nieuwpoort, de meubelen van ge noemden heer naar Crombeke. Bij de plaats gekomen gerocht het achtergedeelte van den wagen in botsing met den tram, zoodat den wagen op zij geworpen en min of meer be schadigd werd. De zaak kwam verleden week voor den vrederechter te Rousbrugge en M. Lombard werd vrijgesproken omdat liet bleek dat den tram niet geschuifeld had vooraleer de gemeente binnen te rijden en den voerman dus niet verwittigd had. Biigelmiinstci*. Schrikkelijk onge luk. Maandag was H. Delie, 42 jaar oud, paardenknecht bij M. Van Ooteghem, fabri kant, dicht de Mandel, te Ingelmunster, met peerd en wagen naar Kortrijk gereden. Op de terugreis is hij op de wyk Hoogen-

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1908 | | pagina 1