VOORNAAM M SINGER Aardappelen SANSEMECORTE, K1KDERV01TUREK Koopt en Verkoopt G.IZEEL- Stokpaardjes - Lelienmelkzeep D Heparatie en Veraisseling bij Achille Verhaeghe, Elie Lietaert-Vanhoucke Jéföme Dehondt-Delmaefe, Wetensweerdigheden. HOPPE. EEN KON I JN, EEN SCH A AP, Groote HANENPRIJSKAMP. Feesten en Vermakelijkheden Frangois KESTEMAN, Aan de Liefhebbers S Tlaaimaehien Naaimachienen aller stelsels, Poperinghe, Priesterstraat, 32 WAREN GOEDEN KOOP Joseph Yperman-Recour, In den Bazat* TELEFOON N° 5. Landbouwers Kruidenierswaren: Koffiesenz. t Mengelingen. BURGERSTAND VAN POPERINGHE BURGERSTAND VAN WATOU A. Monteyne, Apotheker, Groote markt. Wordt gevraagd Verandering van woonst. Verloren. Xe I*aeliteii. Xe koop Xe Verhollen 12 Frs. in prijzen van 5-4-3 fr. Den Krommen Boom MARKTPRIJZEN. Camille S>ei*vaieli, AATSCHAPPIJ van uitstekende constructie CylinderSpoel, Ring Spoel, Draaiende=Spoel, Groote Bobijn PRAKTISCHE SIERLIJKE MODELLEN. Groot gemak van betaling Kosteloos onderricht ten huize. In Sint Arnold. HIHS VAN VERTROUWEN eerste goede soorten van Veurnestraat, Poperinghe Au Café de la Paix OVERZICHT EENIGE R!IJNER PRIJZEN Gasthuisstraat15, GROOTEN KEUS alle slag en soorten Engelsche Karretjes, Tafels, Stoelen Hofbanken, IJZEREN DEPPEN, Watoustraat, 17, POPERINGHE. doorn onder de wielen geraakt en schrikke lijk gekwetst. Het wiel van den wagen was hein over den rug, den schouder en den nek geloopen. De ongelukkige deed nog pogingen om te spreken doch hij kon niet meer hij ver keerde in stervensnood. Eenige oogenblik- ken later gaf de arme man den geest. Men veronderstelt dat hij den rem van zijnen wagen zal hebben doen werken, en zoo voorover uit wagen gestuikt en overreden werd. De ongelukkige was een oppassend man die drie kleine kinderen nalaat en eene we duwe die het vierde verwacht. kortrijk.Uit wraak.De genaam de Adolphine Trigaut, wonende in de Gaze- straat, werd zondag nacht, om 11 ure, in de Budastraat aangevallen door H. Vancamp. Deze laatste gewapend met een mes, bracht het meisje achter het linker oor een diepe steek toe. Het slachtoffer werd seffens door een geneesheer verzorgd. Binnen eenige weken, zal het meisje her steld zijn. A. Trigaut had vroeger kennis gehad met Vancamp, en het is omdat het meisje met hem afgebroken had, dat hij zich heeft willen wreken. Brugge.Moord ter Schar es traat. Zaterdag morgend, is DeGroote, de vermoe delijke dader van den moord op den ouderling Poppe den rentenier uit de Scharestraat, nogmaals voor de raadkamer verschenen, die zijn aanhoudingsmandaat opnieuw bekrach tigd heeft. DeGroote blijft dus opgesloten en zou wel, binnen kort, voor het assisenhof kunnen versch ijnen Assisen van Westvlaanderen.— Maandag werd de 2e zittijd geopend met de zaak ten laste van de genaamde Marie Lou isa Coulon, oud 35 jaar, huishoudster te Meenen, beschuldigd van beraamde kinde- moord. Zij had in januari laatst haar pasge- baren kindje in den beirput geworpen. Het is eene gemeene vrouw die reeds 4 onwettige kinders had gehad. De zaak is dinsdag afgeloopen Marie Coulon, plichtig verklaard aan kin dermoord met voorbedachtheid, werd ver oordeeld tot 15 jaar dwangarbeid. Woensdag morgend begon de zaak ten laste van drie landbouwwerklieden van Dot- tenjs, Gommarus Ronse, 21 jaar, Honoré Debode, 22 jaar, en Camiel Vanden Heuvel, 19 jaar, beschuldigd van diefstal met bezwa rende omstandigheden. Den 6 november laatstleden, rond 6 uren 's avonds, werd M. Leuridan, doktoor, die per rijwiel langs den steenweg van Herseeuwe naar Dottenys reed door de drie hoogergenoemde mannen aan gevallen. Hij werd van zijn velo getrokken en in den gracht geworpen langs de baan. De geneesheer werd erg mishandeld, een der kwaaddoeners sloeg hem met een looden bol zy namen dan zijn geld af en een der aanval lers verdween met het rijwiel. De drie plich- tigen hadden hunne heldendaad verteld aan hunne vrienden en werden kort nadien aan gehouden. Allen hebben bekend. De zaak is donderdag namiddag afgeloopen. Het hof nam verzachtende omstandighe den aan, gezien de jeugd van de beschuldig den en hun goed voorgaande. Ronse en De- bode werden ieder veroordeeld tot 12 jaar dwangarbeid; Vanden Heuvel tot 8 jaar der zelfde straf. Allen zijn levenslang van hunue burgerrechten beroofd. Suikerij Van Tieghem-Dupont, Rousse- laere, is zeer spaarzaam in het gebruiken. Beliegen».Moord.Zondag avond is op den steenweg van Coygem naar Belle- ghem een wreed drama afgespeeld. Het was rond middernacht toen René Holvoet, 19 jaar, met zijnen broeder en twee vrienden naar huis keerde, toen ze vier jongelingen ont moetten waaronder R. Prevost, 22 jaar oud. Prevost en Holvoet zijn oude geburen die malkander niet al te goed verstonden. Na een korten twist trok Prevost zijn mes en plofte het in den buik van Holvoet. Deze werd doodelijk getroffen; de ingewanden hingen uit de wonde en hij viel in de armen zijns broeders. De vrienden droegen hem naar huis, terwijl de kameraad van Holvoet, zekere G. Aelvoet, aan Prevost zijne woeste daad verweet. Zwijg, riep Prevost, of ge krijgt evenveel Aelvoet ging op de vlucht, doch werd inge haald en ontving twee steken in 't hoofd. De ongelukkige kon zich met moeite naar huis slepen, terwijl de vrienden van Hol voet een dokter ontboden. Wanneer deze aankwam was alle hoop reeds opgegeven. Het slachtoffer bezweek eenigen tijd later. Inmiddels was het parket van Kortrijk en de rijkswacht verwittigd geworden. Rond 10 uren vernam de bevelhebber dat Prevost en zijne vrienden zich in een huis schuil hielden. Hij trok er heen met zijne manschappen en stelde de vier mannen in staat van aan houding. Het parket van Kortrijk stapte maandag namiddag om 3 ure te Bellegem af en na een kort onderzoek voerde het Prevost en twee zijner kameraden gevankelijk naar Kortrijk. Later. De toestand van G. Aelvoet, die gewond is aan het hoofd, is verslecht ook is men zeer ongerust. Selzaete.Moord voor eene duif.— Voor eene duif is hier zondag ruzie ontstaan die zoo hoog liep, dat er met messen gestoken werd en wel zoo erg, dat zekere P. De Sweemtr reeds aan zijne wonden bezweken is. Drie zijner broeders en eene oude vrouw werden insgelijks gestoken door een woest- aard, zekere Cornelius Janssens, 26 jaar, die den herbergier Yandevelde verdacht een zijner duiven gevangen te hebben. De ruzie ontstond in dezes herberg en een algemeen gevecht ontstond waarin de ongelukkige De Sweemer een doodelijke messteek in de keel kreeg. De dader is aangehouden. Gent.Erge zaak.Het parket houdt zich op dit oogenblik met eene erge zaak bezig van diefstal en verheeling. Een 15jari- ge scholier, die evenwel schier regelmatig uit de school wegbleef, verkwistte sinds eenigen tijd veel geld. Hij kocht motocyclet- ten en automobiels en verkocht die aan spotprijzen. Hij bezorgde zelfs een huurkoet sier de middelen om zich als huurhouder te vestigen. De deugniet had, in verscheidene malen, voor 62,000 frank akties ten nadeele zijner moeder-weduwe gestolen De arme vrouw is, toen zij zulks vernam, zinneloos gewor- sasswisisispwi'PWBimamHHH den en men heeft haar naar een gesticht moeten voeren. De knaap is opgesloten. Er zijn reeds 5 verheelers aangehouden. St. Amands-Puers. Levend ver brand. De kleine Emerence Vermeulen, 6 jaar oud, liep zoo dichtbij een hoop bran dend riet dat hare kleedjes vlam sioegen en het arm meisje zoo erg verbrandde dat het nog denzelfden avond stierf. IFlems. Grauwvuurontploffing Vrijdagnamiddag is eene grauwvuurontplof fing ontstaan in de koolmijn Ste Henriette De ontploffing ontstond op 1150 meters diep te, en door den slag stortte de gaanderij waar de mijnwerkers waren, gedeeltelijk in. Drie werden op den slag gedoodEen stierf wijl men hem bovenhaalde en een vijfde was erg gekwetst. Luik. Erg ongeluk. Vrijdag mor gend kwam een groot schip toebehoorende aan M. Van der Zelen, de Maas afgevaren onder het bestuur van M. Joachim Vanden Eyndeenzijn zoon Jan-Baptist. Deze laatste wilde het schip aan het meertouw leggen, toen de koord plotseling gespannen werd en den armen jongen aan den voet trof. De voet werd letterlijk afgesneden en viel in deMaas. Het slachtoffer werd naar het gasthuis over gebracht. De ongelukkige jongeling is 21 jaar oud, hij is de oudste van een gezin van zes kinderen, waarvan de moeder overleden is. Een man heeft zondag al visschen, met zijne lijn den voet opgetrokken. Anderleclit. Groote brand. De echtgenooten De Honghère-Beddeleem die in nummer 208 der Wayezstraat te Anderlecht een winkel houden van tabak, sigaren en photographie toestellen, werden zaterdag nacht rond 1 ure uit hunnen slaap gewekt door eene dikke rook die het huis vervulde. Zij stonden in haast op en bestatigden dat geheel de benedenvloers in laaie vlam stond. Toegeloopen geburen richten de eerste hulp in en 't was met veel moeite dat men erin gelukte eene vrouw en een kind te redden die op de 2 stagie woonden. De pompiers waren weldra ter plaats en vielen het vuur aan. Na 1 y% uur werken werd de brand overmeesterd, maar geheel het benedenhuis was vernield met gansch den inhoud. De schade wordt geraamd op 8000 fr. Men kent de oorzaak van den brand niet. De echtge nooten De Honghère waren rond 9 ure sla pen gegaan en hadden niet ongemeens be merkt. Correetioneelc rechtbank van Brussel. De zaak Feremans van Mechelen. Onzè lezers zullen zich nog herinneren dat vrouw Feremans van Meche len, wiens man brouwer was, zich van dezen had willen ontdoen en eene kaartleg ster van Brussel te rade gegaan was om de geschikte middelen samen te zoeken. De kaartlegster had hare meid, Louise Here mans de zaak medegedeeld en deze had aan drie jongelingen van Brussel voorstellen gedaan om den brouwer te gaan vermoorden. De jongelingen schenen te aanveerden, doch verwittigden het gerecht en geheel de zaak kwam uit. Verleden week verschenen de betichte voor de rechtbank van Brussel die Zaterdag morgend volgend vonnis uitgebracht heeft Mad. Feremans, 3 jaar gevang en 300 fr. boet. Victor Feremans, 1 jaar gevang en 100 fr. boet. De kaartlegster mad. Dreumont, 3 jaar gevang en 300 fr. boet. Louise Heremans, 1 jaar gevang en 100 fr. boet. Elk der vier betichten een vierde der kosten. Luik. Droevig drama. Een man en eene vrouw, vergezeld van 2 kinderen, hadden maandag te Luik den tram genomen die van de Theaterplaats naar Wanare rijdt. Aan de Coronmeusekaai gekomen stapten allen af, rechtover de rue Sainte-Foi, en gingen over de sluisbrug. Wat verder, op eene verlatene plaats, bleven zij staan. Ee nige voorbijgangers zagen dan van in de ver te de moeder met een der kinderen, een meisje, op den kant der Maas gaan en in den stroom springen. Dan ging de man op zijne beurt, met het zoontje in de armen, op de kaai staan, gereed om in het water te sprin gen. Liet de man zich door het gesmeek van zijn kind verteederen, of gevoelde hij wroe ging Men zag hem in alle geval plotseling wegvluchten als een waanzinnige en men kon hem nieversontdekken. Daags na het droevig drama, heeft de man, die met het knaapje gevlucht was, zich op de Place des Wallons, te Luik, een kogel door het hoofd geschoten en werd op den slag gedood. Men vernam spoedig dat eene vrouw uit de Cour des Minimes, te Luik, de weduwe Bertrand, uit hare woning verdwe nen was. Het onderzoek bracht dan spoedig licht in de zaak. De man, zekere Van D... was niet de echtgenoot, maar de vriend van de weduwe Bertrand. Zij hadden besloten samen te sterven, maar toen de vrouw met haar dochtertje in de Maas gesprongen was, vluchtte Van D... met het zoontje, 's Ander daags zelfmoordde hij zich. Het tweede kind der weduwe Bertrand, het zoontje, werd dwalend in de straten van Herstal gevonden, en is nu bij zijnen oom, te Herstal opgeno men. Men ir.egt dat de suikerij Van Tieghem- Dupont, Rousselaere, de gezondste en de beste is. XXXIe Nationale Belgische Bedevaart van September, naar Lourdes. ^.Het Comiteit verzoekt ons onze lezers kènnis te geven dat de inrichting der Bede vaart van September op goeden voet is. Het vertrek der treinen zal, gelijk altijd, in September plaats hebbben eenige treinen zullen over Lyon rijden. Wij koesteren de vaste hoop datde Bedevaart, door het over groot getal bedevaarders, zal beantwoorden aan hetgeen O. L Vrouw van Lourdes in haar jubeljaar met recht van België mag verwachten. Prospectus en aanplakbrieven zullen later verschijnen. Voor inlichtingen wende men zich tot den Heer DELARGE, inrichter der Bedevaart, 18, rue des Prébendiers, te Luik. Be II. Bloedprocessie.Op maan dag 4 mei aanstaande zal de H. Bloedproces sie te Brugge uitgaan. Z. E. kardinaal Mercier, aartsbisschop van Mechelen zal ze bijwonen. Mgr. Keating, bisschop van Northamton, zal de engelsche bedevaart naar het H. Bloed voorzitten, Het sehoolsciiip. Het nieuwe schoolschip L'Avenir zal van stapel loopen zaterdag 2 mei, op de werven der firma Rickmers, te Bremerhaven. Biet kerkelijk huwelijk. De middenafdeeling der Kamer heeft het wets voorstel van M. Woeste goedgekeurd, waarbij het aan de priesters toegelaten wordt het kerkelijk huwelijk, voor het burgerlijk huwelijk, in te zegenen in geval van doods gevaar. Een bruiloftgeschenk.Een zonderling zoiïtl aan eene dame op den dag van haar huwelijk een bezem met 't volgende vers Neem deze kleine gave aan, Houdt stevig ze in uw hand, In vrede bezig 't onderste deel, In oorlog d'anderen kant Toria. Haar Jantje moest soldaat worden. En, jongen, zei ze, als 't ginder oorlog wordt, en trek u geen ruzie aan en als ze ginder willen vechten, kom dan maar seffens naar huis. Brussel15 April. Hopmarkt kalm. Aals 1907, 40 - 42 1/2 fr.Aalst 1908, 57 1/2 fr.Poperinghe (stad) 1907, 30- 32 1/2 fr.; 1908, 50 - 52 1/2 fr. Poperinghe, 17 April.Weinig verhan delingen markt zeer kalm. Poperinghe (stad) 1907, 30 - 31 fr.; 1908, 51 - 52 1/2 fr.; Poperinghe (dorpen) 1907, 29 - 30 fr. van 12 tot 19 April. Geboorten.Alixe Cauwelier, d. v. Remi en Emma Capelle. Lydie David, d. v. Remi en Mathilde Desomer. -- Jeanne Deraedt d. v. Modest en Lucie Bottez. Martha Vermote, d. v. René en Marie Meersdom.Sylvère Denys, z. v. René en Silvie Forceville. Overlijdéns.Debaene Medard, 17 maan den, gehucht St Jan-ter-Biezen. Rycke- waert André, 4 maanden, wijk L Ooghe André, 6 maanden, Wijk E.—Butaye Silvie, 57 jaar, zonder beroep, echtgenoote van Henri Pieters, Boescheepstraat. Huwelijksbeloften. Emile Verhaeghe, werkman met Zoé Butaye, zonder beroep, beide in stad.Remi Waeles, landwerker te Poperinghe met Julia Kerckhof, kant werkster te Cachtem. Achille Bondue, aardewerker te Vlamertinghe met Julienne Zyde, kantwerkster in stad. Maurice Moerman, tolbeambte te Komen met Marie Samyn, kleermaakster in stad. Jerome Persoone, landwerkman met Celine Artois, zonder beroep, beide in stad.René Ques- troy, landwerkman met Clemence Deroo, zonder beroep, beide in stad. van 1 tot 16 April. Geboorten. Ruyssen Maurice. Wer- quin Raoul. Overlijdens. Lievin Vandenameele, 71 y2 jaren, voorzitter der Kerkfabriek Sint Bavo, Gemeenteraadslid. Huwelijksbeloften. Germain Deprez met Félicie Debuyser, beide dienstboden te Watou.Cvrille Deroo met Hélène Ley- naert, beide dienstboden te Watou.Gaston Demaeght met Zenobie Vandenberghe, beide landbouwers te Watou. Jules Gournay, zonder beroep met Zenobie Quaghebeur, winkelierster, beide te Watou. Georges Leupe, smid met Pauline Hacquiere, strijk ster, beide te Winnezeele.Camille Plaete- voet, veearts thans te Rousbrugge met Bertha Verschave, zonder beroep te Pervyse. Leopold Devos, timmerman met Louise Duflou, dienstmeid, beide te Watou. René Isenbrandt,, timmerman te Rijssel met Elisa Quaghebeur te Watou. is een zacht, rein gezicht, blozend, jeugdig uiterlijk, witte, fluweel-zachte huid en ver blindend schoone tint. Dit alles wordt alleen vei'kregen door de echte van BERGMAN Co., Radebeul. per Stuk 15 ets. in lPogvcringlie, bij Meid van rond de 20 jaar, een weinig de keuken kennende, wordt gevraagd voor herberg van midden de stad. Goed loon. Adres te verkrijgen ten bureele dezer. Twee goede kleermakers bij Valere Stae- sen, confectiewinkel, au soldat franqais, Veurnestraat, Poperinghe. Een bekwaam kleermakersgast, zich te ver huren per maand of per dag bij Benja min Vercruysse, Reninghelst. Bij Ildephonse Vandecasleele, schoenfa brikant te Bergen (nord), twee bekwame schoenmakersknechten, voor mannebottinen en vier voor vrouwbottinen in het naaien. Werk zooveel als men er doen kan, zoowel des winters als des zomers. Tarief eeniger prijzen der maakhuur Mansbott. fr. 3,50 Vrouwbott. 3 fr. gebroken werk 2 fr. tot fr. 2,50 Molièren fr. 1,75. Goede broodwin ning dus. HHMMnmnnnnHBB Kuisschen van Pluimen en verslagen van Matrassen, Oor- en Hoofdkussens bij Henri Blanckaert, voorheen Casselstraat, 133, voortaan Boescheepstraat, 99, Pope ringhe. Zeer voordeelige prijzen. Over eenigq maanden in de Boescheepstraat of in O. L. V. kruisse, een zilveren medal- jon met het beeld der Koningin Maria-Hen- drika en het jaartal 1878.De eerlijke vin der wordt verzocht hem te bestellen in de Boescheepstraat, nr 72, tegen schoone be looning. Een Herberg, gelegen in de Gasthuisstraat. Zich te begeven bij Mmc Ryspeert, Gasthuisstraat, Poperinghe. Voor Herberg, een nieuw huis, staande omtrent rechtover de kerk te Abeele. Goedkoopen pacht. Schoone Cuisinière, aan genadige prijs. Schoonen Toog, van 2 m. 95 c. lang, met witte marmeren plaat. Uzeren Draaitrap, van 2 m. 90 c. hoog en 1 m. 25 c. omtrek, zoo goed als nieuw Voor bovengemelde voorwerpeninlich tingen ten bureele dezer. Door uitscheiding van bedrijf: kamion, driewielkarre, traamkarre, ploeg, eeg- den en harnais voor een paard, bij Edmond Vereick, herbergier te Westvleteren. - Alles in zeer goeden staat. Twee schoone Harnais voor Peerden, bij Cam. Battheu-Baekeroot, Yperstraat, Poperinghe. Woonhuis met grond gelegen in de Potte- straat, vlakte 1 are 10 cent., en een Woonhuis zonder grond ook gelegen in de Pottestraat. Zeer voordeelige voorwaarden. Zich te begeven bij J. Waryn, Pottestraat, Poperinghe. rie trekhonden, bij Constant Lescornez, Pottestraat, Poperinghe. op MAANDAG 20 April, In den Steenweg, bij Jules Laconte, Reninghelst-kalsiede. EEN KALF, In de Wolfholle, bij Charles Dujardein, Werfstraat. om 10 ure 's morgens, gegeven door G. Clabau en G. Debruyne, In Nazareth, bij Emile Dewachter, Trommelaarstraat, In 't Jagers Hof, bij Henri Desomer, Crombeke-kalsiede. Op Maandag 20" April BOOS, 2en Paaschdag, op fransch grondgebied, bij de herberg bewoond door Alois Turkery, 5 fr. inleg. - 12 fr. terug. Kamp dood elk zijn geld terug. Gewoone voorwaarden. De programmen of kaarten van feesten bij mij gHdrukl worden gratis hier ingelascht. DANSFEEST. Katsberg. Daar er te Boeschepe geen bal meer zal zijn maak ik het geacht publiek kenbaar dat er in mijne groote nieuwe zaal, dicht bij het klooster op den Katsberg groot dansfeest zal gehouden worden. Désiré Couchery, Au Chalet. FLESSCHESCHIETINGEN. Poperinghe. Op Zondag 3 Mei. ter herberg De Hopperank, bij de Wed. L. Devos, Vogelhoek, stilhangende en vliegen de Flesscheschieting. Inschrijving van 2 tot 2 Vt ure namiddag. Poperinghe. Op Zondag 10 Mei ter herberg Het Ons Heerens Boomtje bij Alois Durant, stilhangende en vliegende flesscheschieting. Inschrijving van 1 1)2 tot 2 1)2 ure namiddag. GAAIBOLLINGEN. Poperinghe. Op Zondag 19 April, zijnde Paaschdag, groote Gaaibolling, in 't Volkslusthof bij Achille Berat, Cassel straat.75 fr. prijzen.Oppervogel 30 fr. Zijdvogels 15 Ir. kallen Ir. 7,50. Poperinghe. Op Zondag 10 Mei, lui sterrijke Gaaibolling ter herberg -De Lelie bij Hector Benoot, Veurnestraat. 85 frs prijzen. Oppervogel 30 frs. - Zijdvogels 15 frs. - Kallen 5 fr. Inschrijving van 2 tot 3 ure namiddag. Crombeke. Op Zondag 24 Mei, luister rijke Gaaibolling gegeven door de maat schappij Vlaanderen den Leeuw ter her berg Het Lekkertje langs den steenweg van Proven, bewoond door Désiré Deschre- vel.40 fr. prijzen.Inschrijving van I tot 3 ure namiddag. SCHIETING AAN DE PERS. Poperinghe. Op Zondag 14 Juni, Schieting gegeven door de maatschappij Willem-Teil. 610 frs prijzen. Opper vogel 100 frs. 2 zijd vogels van 50 frs. 2 kallen van 25 frs. 30 geprimeerde vogels van 12 frs. Inleg frs. 10,50, terug 8 frs. Inschrijving in het lokaal Willem-Teil, bij Charles Deweerdt, van 1 tot 1 ure. HANENPRIJSKAMPEN. Westoutre. Op Zondag 26 April, ter herberg Den Busseboom» bij Achille Redez. 150 frs prijzen. le en 2e Prijs40 frs. 3e en 4e Prijs20 frs. Een Prijs van 30 fr. zal tusschen de deelnemende maatschappijen verlot worden. Poperinghe, markt van den 17 April. Tarwe heet. 16,00-Rogge 14,20-Haver 9,00 Aardappelen, 100 k. 8,00-Boter de kil. 2,60 Eieren de 26, 1,80 fr. Yper 11 April. Tarwe, 100 kil. 20,50- Rogge, 18,00 a 18,25-Haver, 18,00 a 18,25- Aardappels, 100 k. 7,00-Boter, 2,50 a 2,95 -Eieren het 26, 1,80 a 1,90. Rousselaere 14 April. Tarwe, 100 kil. 19,50 a 20,00 - Roode Tarwe, 18,25 a 18,75 Rogge, 16,00 ad6,50 - Haver, 17,50 a 18,50 Boenen, 20,00 a 21,00-Aardappelen de 100 k. 7,00 a 8,50- Boter de k. 2,80 a 3,00- Eieren 1,85 a 1,95- Suikereiboon. oude, 15,50- id. nieuwe, 15,50. Brugge 11 April. —Tarwe, 100 k. 19,50 a 00,00-Rogge, 18,00 a 00,00-Haver, 18,50 a ,00-Boonen, 18,50 a 00,00-Aardappelen, 100 k. 8,50 aBoter de k. 2,80 a 0,— Vlas de k. 1,45. Dixmuide 13 April.Tarwe, heet. 17,00 Aardappels de 100 k. 8,50 a 0,00-Bot.er de kilo, 2,60 a 2.90-Eieren het 25, 1,85. Kortrijk 13 April. Tarwe, heet. 20,50- Rogge, 17,25-Haver, 18,75- Chicorei 100 k. 15,25 - Boter de 1/2 k. 1,40 - Eieren, 1,85 - Koolzaadolie 100 k. 83,00-Limolie, id. 48,25 Koolzaadkoeken, id. 14,00- Lijnzaadkoeken, id. 19,50. Kortrijk veemarkt 13 April. 442 koppenprijs per kilo gewicht op voet, 141 Veerzen, le klas 93—2e kl. 83—3* kl. 73 66 Ossen, - 90— 79— 71 190 Koeien, 888171 45 Stieren, 87— 78— 72 Brussel 14 April. 475 verkens, op voet de kilo, 0,82 a 0,96. Cureghem-Anderlecht 14 April. 2,636 Verkens, op voet de kilo, 0,82 a 0,96 Iliaishondstcrs Opent de oogen indien gij goeden koffie wilt maken, eischt de chicorei der Trappisten Vincart-Silly Weigert namaaksels. Dépöt bij gebr. Delhaize Moncarey-Sansen. JEIe onder annonce van Emile Pattou- Clarys, 3 Velos per occasie te koopen. BERICHT. Ik heb de eer het publiek kenbaar te maken dat ik mij gelast met het maken en vermaken van kleederen en mij ten huize begeef op aanvraag. Kleermaker en Barbier, Casselstraat, POPERINGHE. Wie er aan houdt eene goede portie LEKKERE MOSSELEN TE ETEN, wende zich naar den Café Francais (vroeger de Gouden Bol,) bewoond door Cyrille Hosdey, in de Yperstraat, te Pope- peringhe. Men kan daar alle dage eene schoone portie philippynsche mosselen te eten krijgen voor den prijs van 15 centiemen. BERICHT* Ik heb de eer U ter kennis te brengen dat gij bij mij kunt verkrijgen, alle slach van GR AFITÊrV inlandsche Rogge, Maïs, Peerdeboonen, Haver, enz. Voor de Ilitivenliefhefokers in landsche Vitsen, Maïs, en Duivenboonen. Gewaarborgde Koeken en Koekepoer. Laiidbonwzaden, zooals Merckem- sche- Engelsche- en Steen klavers, Luzerne, Menette, Geerst, Beetraapzaden, enz. Ik ben Depothouder van de Sucrema en Katoenmecl. Alles aan voordeelige prijzen. Gasthuisstraat, POPERINGHE. met voor alle soorten van werk. VAN KORTRIJK, Doornijkstraaf, 47, Casselstraat, 127, Poperinghe, Timmer- en schrijnwerk, Alle slag van Meubelen, zooals: Bed met ressort te beginnen van 40 fr. Kleerkas 35 Keukenkas 18 Ronde Tafel 14 Herberg-Tafel 6,50 Gebloemde Zaten voor Stoelen, enz. enz. Kuisschen en vernisschen van Meubels. Ik heb de eer het publiek ter kennis te brengen dat men bij mij kan verkrijgen voor het ETEN. De landbouwers kunnen bij mij bekomen eerste goede soorten van vroege en late ZAAI AARD A PP ELS, roode en witte, voortkomende uit goede zandgronden van het Kempenland. Ik heb bijzonderlijk twee schoone soorten van late zaaiers roode en witte, en kan u verzekeren dat deze twee soorten een over* vloedigen opbrengst zullen opleveren. Het bewijs daarvan hebben vele landbou wers, die verleden jaar van mijne zaaiers geplant hadden, ten hunnen prolij te onder vonden. Daarbij nog, verkoop ik mijne aardappelen aan den goedkoopsten prijs mogelijk. De aardappelen zijn alle dage zichtbaar te mijnen huize. Aan de Duivenliefhebbers en Duivekweekers laat ik weten dat ik aan den hoogsten prijs mogelijk kooper ben van oude duiven die goed kunnen vliegen. Elk zegge het voort. Am Voyageur bij Groote Markt, POPERINGHE. CONFECTIËN op maat voor mannen, vrouwen en kinderen. Voor 10 frank kan men er een volledig manskostnum hebben, gansch op maat gemaakt naar de laatste mode. De personen die den prijs willen bestellen kunnen er hunne keus vinden in stoffiën van alle hoedanigheden en aan de goedkoop ste prijzen mogelijk. Manshemdens vanaf 1 fr. 50. Kinderhemdjes vanaf 0 fr. 50. Volledige Kinderkostumen vanaf 3 fr. 00. HUIS VAN VERTROUWEN. IN DE SCHAAR Bij deze neem ik de eerbiedige vrijheid Eed. kenbaar te maken dat van heden af mijn huis voorzien is van schoone en goede stollen, laatste nieuwigheid, alsook van alle slag van gemankte kleed ere 11. Schoone manskostuum te beginnen A fr. 16 Kinderkostuum van af fr. 3,00 Katoenen zomerbroeken van af fr. 1,50 Eng. leeren broek en gilet met mouwen 6,00 Engelsche leeren broeks aan fr. 3,10 Ik zal ook geheel het seizoen voorzien zijn van een schoon asserrtiment modelkos- tumtjes voor kinderen aan zeer genadige prijzen en schoone stoffen. De personen, die begeeren een kostuum op maat bij mij te laten maken en zelve hunne stoffen willen leveren, zullen even veel welkom zijn en met zorg en spoed bedimd. worden. Gezien de goede hoedanigheid der stoffen en de genadige prijzen, hebbe ik volle be trouwen, M.... door Ued. met een bezoek en uwe aangename orders vereerd te worden. Noordstraat, 4.1, POPERINGHE. POPERINGHE. IN VAN uwe aan het huis Gij zult er best en goedkoopst gediend worden en altijd in magazijn vinden Een groote keus Inlandsehie Granen, zooalsRogge, alle slach van Boonen, Haver, Tarwe, Maïs, enz.alsook inlandsche gewaarborgde Koekepoer, Bloem en Gruis. Het huis is altijd kooper van Haver, Tarwe, enz. N. B.— Bijzondere prijzen worden gemaakt voor den verkoop per wagon. Gedrukt met de inkt van het huis Dambremé te Braine-l'Alleud.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1908 | | pagina 5