VOORNAAM bij Achille Verhaeghe, Aardappelen SANSEN-DECORTE KlHfiHHVOITUREIl Koopt en Verkoopt G. UZEEL-PICBBET Stokpaardjes - Lelienmelkzeep Reparatie en Verwisseling Elie Lietaert-Vanhoucke, Jéröme Dehondt - Delmaeve, Maatschappij singer Wetensweerdigheden. HOPPE. Feesten en VermakeSijkheden FranQois KESTEMAN, Aan de Liefhebbers fiastimaehien Naaimachienen aller stelsels, Poperinghe, Priesterstraat, 32 WAREN GOEDEN KOOP Joseph Yperman-Recour, In den Bazai* Tafels, Stoelen Hofbanken, IJZEREN EEDDEN. TELEFOON N 5. Landbouwers Kruidenierswaren: Koffiesenz. BURGERSTAND VAN POPERINGHE Burgerstand van WESTVLETEREN Burgerstand van WESTOUTRE L'EUROPEENNE Verandering van woonst. Op Zondag 26 April 1908, f/ERBERGKE Xe Verhollen Een schoon Schaaplam, Eene schoone Geite, 4 In den Brabant, Een Manskostuim, Eene schoone Naaimachien, Combat met het Tuinbolspel, Combat met de Vloerbol, SCHOON SCHAAPLAM TE VERB0LLEN. HANENPR1JSKAMPEN. HANENGEVECHTEN. Abeele. Op Zondag 10 Mei, A I'Hotel de St. Eloi, bij M. Salomé. Al de hanen worden samen ingesteld. Die laatst over blijft krijgt eene Hesp de voorlaatste een vet Konijn.Inschrijving om 4 ure. FLESSCHESCHIETINGEN. GAAIBOLLINGEN. SCHIETING AAN DE PERS. Wordt gevraagd Xe Koop Woonhuis met grond gelegen in de Potte- straat, vlakte 1 are 10 cent., en een Woonhuis zonder grond ook gelegen in de Pottestraat Zeer voordeelige voorwaarden. Zich te begeven bij J. Waryn, Pottestraat, Poperinghe. STERFGEVALLEN. MARKTPRIJZEN. A. Monteyne, Apotheker, Groote markt. Cainalle Derynck, van uitstekende constructie Cylinder Spoel, Ring Spoel, Draaiende=Spoel, Groote Bobijn praktische sierlijke modellen. Groot gemak van betaling Kosteloos onderricht ten huize. In Sint-Arnold. HUIS VAN VERTROUWEN eerste goede soorten van Aan de Duivenliefhebbers Veurnestraat, Poperinghe, Au Café de la Paix HUIS VAN VERTROUWEN. IN DE SCHAAR OVERZICHT EENIGE miJNER PRIJZEN Gasthuisstraat, 15, GROOTEN KEUS alle slag en soorten Engelsche Karretjes, Watoustraat, 17, POPERINGHE. den ongelukkigen René Holvoet gepleegd werd met voorbedachtheid. Al de personen met wie Remi en Gustave Prevost en J. Hugelier den avond van het drama gesproken hebben, zijn door den on derzoeksrechter onderhoord. De toestand van G. Holvoet, die twee messteken en erge slagen bekwam, is eenigzins verbeterd, maar hij is nog niet buiten gevaar. Moorslede.Verdronken.- De vrouw van den werkman A. V.., op Strooiboom- hoek-Slyps, leed sedert eenigen tijd aan zins verbijstering. Donderdag is de ongelukkige, in den steenput gesprongen en verdronken. Charleroi. Drama in eene dier gaarde. De diergaarde Artunio, die op dit oogenblik vertooningen geeft op het fooreplein van Charleroi, is het tooneel ge weest van een verschrikkelijk voorval. De diergaarde bezit, onafhankelijk van eene verzameling dierentemmers, die aan talrijke wilde dieren allerlei oefeningen doen uitvoeren, eene dierentemster, Cléo genaamd die in de kooi trad van den leeuw Pacha, een ongemeen woest dier. Bij eene der laatste voorstellingen, scheen Pacha veel woester dan ooit en eindigde slechts met te gehoorzamen, na talrijke kar watslagen. Al met eens stelde de leeuw zich op zijne achterpooten, sprong het meisje omver en begon haar te verscheuren. De heer Artunio slaagde erin, doch niet zonder moeite, het meisje te redden men hoopt dat hare verwondingen geenen nood- lottigen afloop zullen hebben, en dat zij binnen weinige dagen haar gevaarlijk werk zal hernemen. Ca Louvière. Moord. De ren tenierster vrouw Barbiau, weduwe Debelle, 80 jaar oud, is dinsdag nacht vermoord ge worden in hare woning, rue de la Croyère. Haar lijk werd woensdag morgend om 9 ure op den vloer gevonden door hare kleindochter, die haar kwam bezoeken. Het meisje liep huilend om de buren, die bevon den dat de oude vrouw verwurgd was. Al de meubels waren opengebroken en 't geld verdwenen de gestolen som kan niet belangrijk zijn, want het slachtoffer hield gewoonlijk weinig geld in huis. Volgens een eerste onderzoek van het parket, zou de moord dinsdag avond om 7 ure gepleegd zijn. Op dit uur zat zij ge woonlijk haren paternoster te bidden, waar van des morgens nog een stuk in hare hand gevonden werd. Later. De policiekommissaris van La Louviére, M. Capot, had vernomen dat zekere vrouw Monpuy. wonende in La Lou viére, was komen vragen om het huis van mad. Debelle, dat te huren hing, te mogen afzien. Vrijdag morgend hield M. Capot ha ren man in de Handelsstraat aan en deed hem naar het policiebureel leiden. Terzelfdertijd werd ook vrouw Monpuy aangehouden. In den beginne loochenden zij krachtdadig, maar door vragen in 't nauw gebracht, begon de vrouw, rond 2 ure na middag, te weenen en deed volledige beken tenissen. Monpuy René is 30 jaar oud zijne vrouw, Julia Francart, is er 27, Zij hielden in de Wetstraat een handel in gazbekken. Ruysbroek. Geheimzinnig geval. Dinsdag avond na het voorbijrijden van den sneltrein van Bergen, ten 10 ure, vond men langs de spoorlijn het bebloed lijk van een onbekende. Men vond op hem geen enkel papier dat kon toelaten hem te her kennen. In zijne zakken had hij een reis.- kaartje La Croyère-Brussel. De ongelukkige had aen schedel gebroken, een schouder ontwricht en had talrijke kneuzingen. Men vond in de zakken noch geldbeugel, noch zakdoek, noch sleutel, noch pennemes, noch 't is gelijk welk voorwerp, buiten een weinig geld. Het zou dus wel kunnen zijn, dat de onbekende in den trein door kwaad doeners overvallen en uitgeplunderd en dan uit den wagon geworpen werd. Het parket werd van de geheimzinnige zaak verwittigd en kwam woensdag namiddag ter plaats. Donderdag namiddag is men eindelijk te weten gekomen wie de ongelukkige is. Het is zekere Louis Couplet, wonende bij zijne ouders op den Waverschen steenweg, te Elsene. De man was dinsdag morgend naar La Croyère gereden om er zijn oom te bezoe ken. Men denkt dat hij het slachtoffer ge worden is van een ongeluk. Schaarbeek. Laffe moordpoging. Een worstelaar van Franschen oorsprong had eenige dagen geleden twist gehad met drie andere foorekramers. De drie foorekramers lokten donderdag avond, 17 dezer, hunnen tegenstrever in eene hinderlaag in de Eenenstraat te Schaar beek. Een hunner bracht hem een ergen slag toe op het hoofd met eenen stok van eenen looden bol voorzien. De worstelaar viel hevig bloedend ten gronde. Het slaehtoffèr werd naar het gasthuis gebracht, waar hi zondag morgen overleden is zonder tot be zinning gekomen te zijn. De ongelukkige is bezweken tengevolge van den slag toegebracht op het hoofd. De schedel was verbrijzeld. Twee der aanval lers zitten achter 't slot. De derde, Vander M... is voortvluchtig. De vrouw met dewelke hij leefde, heeft met den foorewagen Schaar beek verlaten en is vertrokken in de rich ting van Vilvoorde. De wagen zal natuurlijk bewaakt worden. Men kent nog altijd de oorzaak niet van van het woest gevecht. De twee aangehou den personen, Frederic C... en Rodolf B.. weigeren daarover uitleg te geven. Wat aardig schijnt, Frederic C... beschuldigt zich zeiven den noodlottigen slag met den looden stok toegebracht te hebben, alhoewel al de getuigen houden staan dat het August Vander M... is geweest, die nog altijd voort vluchtig is. Die handelwijze van Frederic C... is uit te leggen, als men weet dat hij de vader is der jonge vrouw die met August Vander M... woonde. Waarschijnlijk han delt hij aldus om zelf al de verantwoordelijk heid op zich te nemen en den waren dader niet te doen verontrusten. Het schijnt dat de ongelukkige worstelaar Albert Jumentier heet, 31 jaar oud, geboren te Levallois-Perret in Frankrijk. Zijne fa milie woont te Puteaux. Sedert twee maan den werd hij door de politie van St-Gillis opgezocht oin in de Pruisenstraat eene herberg kort en klein geslagen te hebben Men denkt dat het drama dat hem het leven kostte, eene liefdezaak voor oorzaak had. JLeuvcn. Vermorzeld. Maandag avond is de postbeambte Deboeck, die de lostpaketten in den trein was gaan nemen, uit liet rijtuig gevalllen, als de trein reeds terug in gang was. Vooraleer de machienist, op 't geroep der omstaanders, kon stoppen, waren reeds ver scheidene wagons over den ongelukkige gereden, die in brokken gemorzeld was. Cureghem. Eene gierige vrouw die zich van honger laat vergaan.Eene oude vrouw van Cureghem, Mme Desmet, 60 jaar oud, die van haren man gescheiden is, en alleen op een zolderkamer woont, werd zondag door haren neef in een walge- ijken toestand gevonden. De vrouw lag op een vuilnishoop uitgestrekt, letterlijk ver slonden door het ongediert. Een onverdraag lijke stank vervulde de kamer benden rat ten en muizen vluchten verschrikt langs alle kanten weg. De ongelukkige was gansch uitgeput van ontbering. Haar toestand is zeer erg. Eene huiszoeking in de ellendige zolderkamer heeft eene som van ongeveer 1000 fr. doen ontdekken, door de oude in een strooizak weggeborgen. Men heeft de oude naar het gasthuis gevoerd. Luik. Doodgereden. M. Devillers, gewezen burgemeester van Sint Nicolas-bij- Luik, wilde te Mont-Saint-Martin op den stoomtram stappen toen deze reeds in gang was. De man viel onder de wielen en werd ijselijk verminkt en gekwetst. Hij werd per rijtuig naar huis gevoerd en gaf er eenige uren later den geest. Graee-Berleur. Doodgepletterd. Een 20 jarig meisje dat in de koolmijn der Six-Bonniers werkte, werd dinsdag het hoofd gepletterd tusschentwee wagonnekens en op den slag gedood. Sommige pakken suikerij VanTieghem- Dupont, Rousselaere, bevatten zeer schoone premiën. Jurbise.Door een hond verscheurd. -Een 2jarig kindje, de kleine Campinaire, speelde op de koer der hoeve harer ouders, en tergde den grooten waakhond. Het beest werd plotseling woedend, greep het kind bij de kleeren, sleurde het in zijn kot en begon iet daar op schrikkelijke wijze te verscheu ren. Op het geschreeuw van het kind kwa men ae dinstknechten aangeloopen en drongen den hond met rieken achteruit, om ïem zijne prooi te doen lossen. Dit hielp niet en men was verplicht het dier dood te schieten. Het kind was deerlijk gesteld. De wangen waren opengescheurd en de ooren afgerukt. Men wanhoopt het arme slachtof- er nog te redden. gesnapt men moeilijk los geraakt in dit te Parijs, de maan deze heeft er nochtans geene de minste schuld aan, want zij begint eerst den 30n dezer. Te Biarritz bibberde men van de koude enop IJsland was het warmer dan bij ons Om aangenaam weder te hebben, had den we moeten gaan naar het hooge Noor den. Ja, die late Paschen van 1908 zullen we zoo gauw niet vergeten Staatsblad. Bij Kon. besl. wordt het burg eereteeken verleend burg. kr. 1« tl. aan M. J. Bens, gemeenteonderwijzer te Oostende. Burg. med. le kl. aan Mevr. L. Lahousse-Dewachter, gemeenteonderwij zeres te Ieperen. C. Bisschop, id. id.F. Portael, id. id. E. Gesquiere, onderwij zeres eener bewaarsch. te Ieperen. M. lelderwerdt, id. id. M. R. Cordenier, gemeenteonderwijzer te Ieperen. H. La- cante, id. Jd.H. Simoen, id. id. L. Patfoort, id. te Oostende. C. Bierlant, id. te Oostcamp. HuishoudstersOpent de oogen indien gij goeden koffie wilt maken, eischt de chicorei der Trappisten Vincart-Silly Weigert namaaksels. Dépot bij gebr. Delhaize Moncarey-Sansen. Een lekker Paasehweer.—Paasch- dag van 't jaar O. H. 1908 zal nog lang in elks geheugen blijven. Hagel, sneeuw, regen en wind, niets bleef ons gespaard.Op sommi ge plaatsen waande men zich in 't hartje van december of van januari. Niet alleen te onzent, ook in Frankrijk en in Italië is het een alleronaangenaamst we der geweest. In Frankrijk is, in sommige departemen ten, zooveel sneeuw gevallen, dat de velden onder een blanken mantel lagen begraven. Jit Lyon seint men, dat aldaar een schrik kelijk onweer is losgebroken, met bliksem en donder gevolgd van eene hevige hagelbui. Verder op naar 't zuiden, viel er overvloe dige sneeuw. In Fransch-Noorden, name lijk rond Rijsel, Béthune en Roubaix, sneeuwde het den ganschen morgen. Nooit heeft men op dit tijdstip zulk weder gekend. In de Vogeezen, daalde de thermometer onder nul en waren al de bergen met sneeuw bedekt. Er woei een Noord-Oosterwind, die door vel en been drong. Er zijn oneidig veel verkoudheden waarvan seizoen. Maandag namiddag, viel sneeuw in dichte vlokken. De berichten uit alle gewesten van Belgie luiden onveranderd voor de twee Paaschda- gen allerwege sneeuw en hagel. En 's nachts overal verscheidene graden vorst Maandag morgend zag men in het Walen land zoowel als in het Vlaamsche land, de buiten met eene sneeuwlaag bedekt. En zeggen, dat in 1907, toen Paschen 3 weken vroeger viel, ons land het prachtig ste zomerweer genoot, dat iemand droomen kon Paschen 1908 is voor de badsteden aan de kust en voor de Maasvallei eene ware ramp geweest, want nergens heeft men ple- zierreizigers gezien Dit winterweer was des te meer ongenoo- digd, daar we verleden week eenige schoone dagen hadden en dat wij nu plots terugvie len in de slechtste dagen van de maand Maart. Gelukkig, dat februari en maart zoo slecht waren, dat overal de wasdom van planten en boomen ver achteruit is zoo niet zou met het weer, dat we nu beleven, alles doodgevrozen zijn geweest Terwijl we nu toch hopen mogen, dat, eens dat het goed weer wordt, we nu ver moedelijk het warme weer zullen houden. En zoo zou het dan nog een overvloedig fruitjaar kunnen worden. Maandag nacht heeft het in de Ardennen vijf graden gevrozen. De waterplassen wa ren in den dag bedekt met eene ijskorst van centimeters dikte. De boomen, eenige uren te voren in vollen bloei, waren plotselings met ijzel overdekt. Een vinnige noorderwinc kwam de koude nog heviger maken Uit Charleroi wordt gemeld, dat geduren de de twee Paaschdagen, een waar sneeuw- tempeest woedde, maar dat vooral maandag de sneeuw overvloedig gevallen is. In de straten smolt de sneeuw, doch in de hoven en op het veld, lag het er 8 centimeters dik Voor de foor van Charleroi, is het weer der Paaschdagen eene ware ramp geweest. Zondag is er ook in Engeland op vele plaatsen koude en natte sneeuw gevallen In Essex, viel zooveel sneeuw, dat men er op eersten Paaschdag lustig sneeuwbalde. Te Londen, had men zondag in sommige ge deelten der metropolis, bii ijskouden wind, geweldige sneeuw en hagelvlagen, die de ongelukkigen, welke zich in dat Paasehweer buiten waagden, letterlijk verblindde. Vóór den sneeuwstorm, werd de lucht bijna zoo duister als bij nacht. De oorzaken van dit koude weer 't Zijn de voortduring van de Atlantische anticycloon en de lage drukking in de Oost zee, welke ons een weer bezorgen, dat eigentlijk in december thuis hoort. Vele menschen schrijven die gure weergesteltenis toe aan den invloed der zoogezegde rosse Aalst18 April.De prijzen hebben geen verandering ondergaan, daar beschikbare waar met 40 - 43 fr., en nieuwe oogst met 54 - 55 fr. gekwoteerd blijven. Doch de ver- coopers op October-levering zijn op hun weêrhouden. Londen, 18 April.Bij het naderen van 3aschen verkeert de hopmarkt in volle rust. De laatste kwoteering luidt Engelsche hop irima 60 - 75 fr., secunda 50 - 60 fr.; Beier- sche 40 - 60 fr.; Belgische 38 - 50 fr.; Califor- nische 1907, 38-60 fr 1906, 37 - 50 fr. Dé beweging der Engelsche hopplanters om inkomrechten te bekomen neemt van dag tot dag toe. Donderdag was er eene groote meeting te Maidstone, waaraan 5000 hop- ilanters en handelaars deelnamen zij hpb- ben besloten hun voorstel met alle middelen door te drijven. Brussel, 22 April.Markt uisterst kalm, doch weinig verandering in prijzen. Voor 1907, Aalst, 40 - 427% fr.; Poperinghe (stads- ood) 30-31 fr voor 1908, Aalst 55 fr., Poperinghe (stadslood)' 50 - 52 V» fr. Nuremberg 22 April. Markt rustig; zeer weinig verhandelingen. Gewone waar 37 yt - 45 fr.; Hallertau, 75 - 85 fr. Poperinghe, 24 April.Markt kalm. Poperinghe (stadslood) 1907, verkoopers 32 - 33 fr.; koopers 31 - 32 fr.; 1908, 50 - 52 V% fr. Poperinghe (dorpen) 1907, 28-30 fr. van 19 tot 26 April. Geboorten.Blanche Slosse, d. v. Gusta ve en Maria Malesys. Georges Berghof, v. Emile en Marie Hellebout. Joseph Verhaeghe, z. v. Achille en Rachel Tom- meleyn. Overlijdens.Ceuleers Agues, 6 maan den, Wijk K.Gesquiere Livinus, 71 jaar, mouwersgast, weduwaar van Philomena Hauwen, Schaalstraat. Delbaere Rachel, 18 jaar, naaister, Wijk C.—Boucquey Char les, 60 jaar, handelaar, echtgenoot van Maria Marant, Casselstraat.Derave Char les, 93 jaar, zonder beroep, weduwaar van Coleta Van Exem, Wijk C. Huwelijksbeloften. Jules Callewaert, huidenvetter en gareelmaker met Louisa Noliet, bijzondere zonder beroep, beide in stad.--Jules Demaelder, landbouwer te Watou met Madeleine Caulier, zonder be roep in stad. Remi Ghesquiere, smids- gast in stad met Madeleine Vandevyver, strijkster te Vlamertinghe. Emile Bruyn- ooghe, briefdrager met Madeleine D amour, zonder beroep, beide in stad. van 25 Maart tot 17 April. Geboorten. Meeuw Alphonse. Cat- teeuw Gabriella. Saesen Maurice Overlijdens. Bulckaert Felix, 11 dagen. Huwelijksbeloften. Catteeuw Jeröme met Deraedt Maria. van 1 Maart tot 17 April. Geboorten. Duquesne Joanna. Van- dromme Oscar.Gesquiere Irma.Dewitte Germana. Rassalle Martha. Goethals Jules. Knockaert Michel. Haerdeman Maurits.Rassalle Martha.Barbry Geor ges. Goudenhooft Jeroom. Debruyne Valerius. Vanuxem Marcel. Overlijdens. Bailleul Henri, 16 maan den. Raekelboom Marcel, 9 jaar. Van pouille Benedikt, 2 jaar. HuwelijksbeloftenQuaghebeur Remi met Dewulf Marie. Declercq Elie met Beck Juliana. (Naamlooze Maatschappij). Maatschappij van Verzekeringen op het Leven en van Lijfrenten. Belliardstraat, 47, BRUSSEL. Ingeschreven Kapitaal 2,000,000. Voorbehoudeni.5oo,ooo in openbare fond sen, hypotheeken en onroerende goederen A. Verzekeringen van 5,000 tot 10,000 fr en meer door jaarlijksche premiën. b. Verzekeringen van 1000 tot 5000 fr. door maandelijksche premiën. c. Verzekeringen voor iedereen van 100 tot 1000 fr. door wekelijksche premiën. Alle samenvoegingen. Verkoop van obli gatiën met loten, met verzekeringen op 't leven door maandelijksche of wekelijksche betalingen. 't Is de fortuin voor 1 frank. Men vraagt een goede en deftiue agent voor Poperinghe en ook voor de omliggende gemeenten waar de maatschappij niet ver tegenwoordigd is. Voor alle inlichtingen zich te begeven bij Maurice DESQUAND, 25, Yperstraat, Poperinghe, toeziener voor V zuiderlijk gedeelte van West- Vlaanderen. Kuisschen van Pluimen en verslagen van Matrassen, Oor- en Hoofdkussens bi Remi Blanckaert, voorheen Casselstraat, 133, voortaan Boescheepstraat, 99, Pope ringhe. Zeer voordeelige prijzen. A la Promenade Quinttn, bij Jules Hauspie, Westoutre-kals. 2 In 't Hooge, bij llilaire Osstyn-Cambie, Proven-kals. it Au Faubourg, bij Alois Decorte, Doornstraat. gegeven door Henri Devacht, bij Jérémie Quaghebeur, Brabant-hoek. 5 Au Cornet d'Or, bij René Deroo, St.-Jans-Kruisse. 6 In de drie Koningen, bij Camille Brabants, Yperstraat. 7 In den Ingang van Westontre, bij Medard Deraedt, Westoutre-straat. 8 Au Pare St.'-Georges, bij Auguste Merlevede, Reninghelst-kals. De programmen of kaarten van feesten bij mij gedrukt worden gratis hier ingelascht. Crombeke. Op Zondag 26 April, ter herberg In den Draai, bij Sera- phin Meulenaere. Westoutre. Op Zondag 26 April, ter herberg Den Busseboom» bij Achille Redez. 150 frs prijzén. le en 2e Prijs40 frs. 3e en 4e Prijs20 frs. Een Prijs van 30 fr. zal tusschen de deelnemende maatschappijen verlot worden. Vrijen Ingang. Poperinghe. Op Zondag 3 Mei. ter herberg De Hopperank, bij de Wed. L. Devos, Vogelhoek, stilhangende en vliegen de Flesscheschieting. Inschrijving van 2 tot 2 ure namiduag. Poperinghe. Op Zondag 10 Mei ter herberg Het Ons Heerens Boomtje bij Alois Durant, stilhangende en vliegende flesscheschieting. Inschrijving van 1 1)2 tot 2 1)2 ure namiddag. Poperinghe. Op Zondag 10 Mei, lui sterrijke Gaaibolling ter herberg »De Lelie» bij Hector Benoot, Veurnestraat. 85 frs prijzen. Oppervogel 30 frs. - Zijdvogels 15 frs. - Kallen 5 fr. Inschrijving van 2 tot 3 ure namiddag. Crombeke. Op Zondag 24 Mei, luister rijke Gaaibolling gegeven door de maat schappij - Vlaanderen den Leeuw ter her berg Het Lekkertje langs den steenweg van Proven, bewoond door Désiré Deschre- vel.40 fr. prijzen.Inschrijving van 1 tot 3 ure namiddag. Poperinghe. Op Zondag 14 Juni, Schieting gegeven door de maatschappij Willem-Teil. 610 frs prijzen. Opper vogel 100 frs. 2 zijdvogels van 50 frs. kallen van 25 frs. 30 geprimeerde vogels van 12 frs. Inleg frs. 10,50, terug 8 frs. Inschrijving in het lokaal Willem-Teil, bij Charles Deweerdt, van 1 tot 1 3A ure. Bij Ildephonse Vandecasleele, schoenfa brikant te Bergen (nord), twee bekwame schoenmakersknechten, voor mannebottinen en vier voor vrouwbottinen in het naaien. Werk zooveel als men er doen kan, zoowel des winters als des zomers. Tarief' eeniger prijzen der maakhuur Mansbott. fr. 3,50 Vrouwbott. 3 fr. gebroken werk 2 fr. tot fr. 2,50 Molièren fr. 1,75. Goede brood win ning dus. Schoonen Toog, van 2 m. 95 c. lang, met witte marmeren plaat. Uzeren Draaitrap, van 2 m. 90 c. hoog en 1 m. 25 c. omtrek, zoo goed als nieuw Voor bovengemelde voorwerpeninlich tingen ten bureele dezer. Door uitscheiding van bedrijf: kamion, driewielkarre, traamkarre, ploeg, eeg den en harnaisvoor een paard, bij Edmond Vereick, herbergier te Westvleteren. - Alles in zeer goeden staat. Twee schoone Harnais voor Peerden, bij Cam. Battheu-Baekeroot, Yperstraat, Poperinghe. M. Philip Callens, burgemeester van Bisseghem is woensdag plotseling overleden. De afgestorvene was 83 jaar oud. De E. H. Grymonprez van Rousselare, gewezen leeraar in het college van Oostende dat hij in 1856 verliet om zich in Engeland aan het heil der zielen te wijden, is te Man chester overleden na 52 jaar priesterschap. Poperinghe, markt van den 24 April. Tarwe heet. 15,80-Rogge 13,90-Haver 9,25 Aardappelen, 100 k. 8,75-Boter de kil. 2,65 Eieren de 26, 1,70 fr. Ypef 18 April. Tarwe, 100 kil. 20,00- Rogge, 18,00 a 18,25-Haver, 17,00 a 17,50- Aardappels, 100 k. 8,00-Boter, 2,60 a 2,95 -Eieren het 26, 1,80 a 1,90. Rousselaere 21 April. Tarwe, 100 kil. 19,50 a 20,00 - Roode Tarwe, 18,00 a 18,50 Rogge, 16.00 a 16,50 - Haver, 17,00 a 18,00 Boonen, 19,50 a 20,00-Aardappelen de 100k. 7,50 a 8,00- Boter de k. 2,80 a 3,10- Eieren 1,80 a 1,90- Suikereiboon. oude, 15,50- id. nieuwe, 15,50. Dixmuide 20 April.Tarwe, heet. 17,00 Aardappels de 100 k. 9,50 a 0,00-Boter de kilo, 2,70 a 2.95-Eieren het 25, 1,90. Brugge 18 April. Tarwe, 100 k. 19,50 a 00,00-Rogge, 18,00 a 00,00-Haver, 18,50 a ,00-Boonen, 18,00 a 00,00-Aardappelen, 100 k. 7,00 aBoter de k. 2,80 a 0, Ylas de k. 1,48. Kortrijk veemarkt 20 April. 354 koppenprijs per kilo gewicht op voet, 129 Veerzen, le klas 94—2® kl. 84—3® kl. 76 51 Ossen, 918072 144 Koeien, 89— 83— 73 30 Stieren, 887873 Brussel 21 April. 306 verkens, op voet de kilo, 0,88 a 1,00. Cureghem-Anderlecht 21 April. 2,327 Verkens, op voet de kilo, 0,82 a 0,96 is een zacht, rein gezicht, blozend, jeugdig uiterlijk, witte, fluweel-zachte huid en ver blindend schoone tint. Dit alles wordt alleen verkregen door de echte van BERGMAN Co., Radebeul. per Stuk VS ets. in Poperinghe, bij Ik heb de eer het publiek kenbaar te maken dat ik mij gelast met het maken en vermaken van kleederen en mij len huize begeef op aanvraag. Kleermaker en Barbier, Casselstraat, POPERINGHE. Wie er aan houdt eene goede portie LEKKERE MOSSELEN TE ETEN, wende zich naar den Café Francais (vroeger de Gouden Bol,) bewoond "door Cyrille Hosdey, in de Yperstraat, te Pope- peringhe. Men kan daar alle dage eene schoone portie philippynsche mosselen te eten krijgen voor den prijs van 15 centiemen. BERICHT. Ik heb de eer U ter kennis te brengen dat gij bij mij kunt verkrijgen, alle slach van GRAAfÉAJ s inlandsche Rogge, Maïs, Peerdeboonen, Haver, enz. Voor de Duiveiiliefhebbers in landsche Vitsen, Maïs, en Duivenboonen. Gewaarborgde Koeken en Koekepoer. Landbouwraden, zooals Merckem- sche- Engelsche- en Steenklavers, Luzerne, Menette, Geerst, Beetraapzaden, enz. Ik ben Depothouder van de Suercma en Katoenmeel. Alles aan voordeelige prijzen. Gasthuisstraat, POPERINGHE. met voor alle soorten van werk. VAN KORTRIJK, Doornijkstraat, 47, Casselstraat, 127, Poperinghe, Timmer- en schrijnwerk, A lie slag van Meubelen, zooals Bed met ressort te beginnen van 40 fr. Kleerkas 35 Keukenkas 18 Ronde Tafel 14 Herberg-Tafel 6,50 Gebloemde Zaten voor Stoelen, enz. enz. Kuisschen en vemisschen van Meubels. Ik heb de eer het publiek ter kennis te brengen dat men bij mij kan verkrijgen voor het ETEN. De landbouwers kunnen bij mij bekomen eerste goede soorten van vroege eh late ZAAI AARD APPELS, roode en witte, voortkomende uit goede zandgronden van het Kempenland. Ik heb bijzonderlijk twee schoone soorten van late zaaiers roode en witte, en kan u verzekeren dat deze twee soorten een over- vloedigen opbrengst zullen opleveren. Het bewijs daarvan hebben vele landbou wers, die verleden jaar van mijne zaaiers geplant hadden, ten hunnen profijte onder vonden. Daarbij nog, verkoop ik mijne aardappelen aan den goedkoopsten prijs mogelijk. De aardappelen zijn alle dage zichtbaar te mijnen huize. en Duivekweekers laat ik weten dat ik aan den hoogsten prijs mogelijk kooper ben van oude duiven die goed kunnen vliegen. Elk zegge het voort. Au Voyageur bij Groote Markt, Poperinghe. CONFECTIËN op maat voor mannen, vrouwen en kinderen. Voor 10 frank kan men er een volledig manskostnum hebben, gansch op maat gemaakt naar de laatste mode. De personen die den prijs willen bestellen kunnen er hunne keus vinden in stoffiën van alle hoedanigheden en aan de goedkoop ste prijzen mogelijk. Manshemcrens vanaf 1 fr. 50. Kinderhemdjes vanaf 0 fr. 50. Volledige Kinderkostumen vanaf 3 fr. 00. Bij deze neem ik de eerbiedige vrijheid Ued. kenbaar temaken dat van heden af mijn huis voorzien is van sehoone en goede stoffen, laatste nieuwigheid, alsook van alle slag van gemaakte kleederen. Schoone manskostuum te beginnen A fr. 16 Kinderkostuum van af fr. 3,00 Katoenen zomerbroeken van af fr. 1,50 Eng. leeren broek en gilet met mouwen 6,00 Engelsche leeren broeks aan fr. 3,10 Ik zal ook geheel het seizoen voorzien zijn van een schoon assortiment model- kostumtjes voor kinderen aan zeer ge nadige prijzen en schoone stoffen. De personen, die begeeren een kostuum op maat bij mij te laten maken en zelve hunne stoffen willen leveren, zullen even veel welkom zijn en met zorg en spoed bediend- worden. Gezien de goede hoedanigheid der stoffen en de genadige prijzen, hebbe ik volle be trouwen, M..., door Ued. met een bezoek en uwe aangename orders vereerd te worden. Noordstraat, 41, Poperinghe. POPERINGHE. IN VAN uwe BR AA E A aan het huis Gij zult er best en goedkoopst gediend worden en altijd in magazijn vinden Een groote keus Inlandsche Granen, zooalsRogge, alle slach van Boonen, Haver, Tarwe, Maïs, enz.alsook inlandsche gewaarborgde Koekepoer, Bloem en Gruis. Het huis is altijd kooper van Haver, Tarwe, enz. N. B.Bijzondere prijzen worden gemaakt voor den verkoop per wagon. Gedrukt met de inkt van het huis Dambremé te Braine-l'Alleud.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1908 | | pagina 4